PROVINCIAAL NIEUWS ALGEMENE VERGADERING VERENIGDE BRAAXMANPOLDERS timmerlieden, musici.., Kwart ton voor Chili Het onderzoek te Brussel betreffende de koffermoord-zaak de spaarbank met voliediae bankservice Terneuzen Axel Aardenburg Goes Oostburg Philippine Retranchement Sluis Vlissingen Zierikzee TDFRISTEN VF**»AST DOOR HET WATER DE LAWINERAMP IN ZWITSERLAND Pagina 2 DE VRIfF ZF.F.UW Woensdag 8 september '65 De Nederlandse regering heeft een bedrag van 25.000 gulden ter beschikking gesteld van de Chileense regering in verband met de watersnood-ramp die dit land onlangs heeft getroffen. Er wordt nog overleg gepleegd in welke vorm deze schenking zal worden gedaan, zo deelt het mi nisterie van buitenlandse zaken mede. Bij de huiszoeking in het ap partement van Kameda te Brus sel zijn door de politie talrijke dossiers en documenten meege nomen die nu door de Neder landse politiefunktionarissen grondig worden bestudeerd. Ook is huiszoeking verricht in het luxueuze appartement van de verongelukte vriend van Kame da, de 26-jarige Okagato, die vertegenwoordiger was van een Japanse fabriek van speelgoed en andere artikelen voor kinde ren. De politiemanne hebben bij hun minitieuze onderzoek elke pop en kinderwapenuitrusting nagekeken in de hoop daarin een of andere aanduiding te vinden. Beide appartementen zijn ver zegeld. 2ij sparen, samerT met fOfnTf .860.000 andere Nederlanders, bij de Raiffeisenbank. Omdat zij er de keus hebben uit vele spaarvormen en hi een strikt persoonlijke sfeer worden geadviseerd. Zij weten, dat zij bij meer dan 1000 banken en bijkantoren óók terecht kunnen voor alle andere bankzaken. Hun spaargeld (samen 4\ miljard gulden) wordt, door de plaatselijke Raiffeisenbanken, aangewend in de lokale sfeer om de leefbaarheid van het land ie verdroten. Eervolle uitnodiging voor Clement van den Bulck Van 7 t/m 11 september wordt in de nieuwe Middelburgse schouwburg het Zeeuws ama teurfestival gehouden. Dit be tekent tevens de officiële ope ning van het Middelburgse schouwburgseizoen. Méér dan 500 deelnemers zul len daar een manifestatie geven van hetgeen Zeeland op kunst gebied kan presteren. Gisteravond de openings avond was aan het toneel ge wijd. Vanavond komt de dans aan de beurt, donderdagavond de klassieke muziek, vrijdag avond het lichte genre en zater dag volgt tot besluit een „ge mengde" avond. Donderdag treden o.m. het Hulster gemengd koor en het Madrigaalkoor uit St. Jansteen voor het voetlicht, voorts de fan fare „Excelsior" uit Kloetinge en een blaaskwintet uit Kortgene. Een grote avond is het onge twijfeld voor de 13-jarige Ter- neuzense klarinettist Clement van den Bulck. Hij speelt „Exquise poétique" van Fernand Desprez, een hedendaagse componist. De jonge Terneuzenaar, die al aan heel wat concoursen deelnam en nog niets anders dan eerste prij zen won, wordt aan de vleugel begeleid door de heer Jo Ivens uit Hulst. Een dergelijke uitnodiging („op grond van de vele reeds gelever de uitstekende prestaties, nodi gen wfj U uit"is een eer voor een 13-jarige jongen en Clement (enige Terneuzenaar op dit samentreffen) is waar schijnlijk de jongste deelnemer aan dit festival. Maar een zware opgave is het zeker. Clement van den Bulck weer voor de radio In het radioprogramma Min- jon dat door de AVRO morgen (donderdag 9 september) tussen 17.00 en 18.00 uur over Hilver sum II wordt uitgezonden, zal de jonge Terneuzense klarinet tist Clement van den Bulck weer te beluisteren zijn. Het aantal stemmen dat hij in de vorige ronde verwierf, deed hem in de tweede ronde belanden. Luiste raars kunnen ook ditmaal hun stem uitbrengen en een brief kaart aan Avro's Jeugduitzen dingen, Postbus 444 te Hilver sum zenden. Directie Amsterdam- Rotterdam Bank 'De heer mr. H. H. Foppe, di recteur van de kantoren Hulst én Terneuzen van de N.V. Am sterdamRotterdam Bank, is met ingang van 15 sept. 1965 be noemd tot directeur van 't kan toor Maastricht. De heer mr. K. J. Glaser, di recteur van het kantoor Terneu zen is met ingang van 1 sept. 1965 tevens benoemd tot direc teur van het kantoor Hulst. Na de samenvoeging in sept. van de kantoren Gentsestraat en Grote Markt te Hulst, wordt de directie gevoerd door de heren J. C. Loof en mr. K. J. Glaser, waarbij eerstgenoemde met 'de dagelijkse leiding is belast. Lezing over schriftelijk onderwijs Dezer dagen kwam de afdeling Terneuzen van de N.V.V.-vrou- wenbond bijeen in café „De Vriendschap". Na afloop van het huishoudelijke gedeelte hield de heer W. Geldof van de Leidsche Onderwijsinstelling een voor dracht over „schriftelijk onder- wij»". Elk jaar volgen in Nederland zeker 600.000 mensen in een of andere vorm schriftelijk onder wijs. Goed onderwijs mag men verwachten als men studeert bij een instelling, die erkend is door de inspectie van het schriftelijk onderwijs. Voor de vrouw zijn van belang de opleidingen tot toeristisch in- formatrice, reclame-assistente, etaleuse, reisleidster, tandarts assistente, doktersassistente en apothekersassistente. Voorts zijn er allerlei cursus sen zonder examendoel, zoals da meskleding, kinderkleding, op voeding, muziek, psychologie enz. Voor deze inleiding bestond grote belangstelling. De afdeling Terneuzen zal op 7 oktober een bezoek aan Leiden brengen om een en ander nader te bezien. Na de middag zal dan tevens een bezoek aan het museum voor land- en volkenkunde worden gebracht. Gevonden voorwerpen De inspecteur-korpschef van de gemeentepolitie Terneuzen maakt bekend dat de volgende gevonden voorwerpen bij de daarachter staande adressen zijn te bekomen. Contactsleutel van auto, Uit- dewilligen, Kazernestr. 19; uni formpet van stoombootdienst, Vader, Axelsestr. 104; dames- polshorloge, L. M. Stoutjesdijk, J. van Lennepstr. 25; kinderhan gertje met stuiver, Postkantoor, Nieuwstr.; polshorloge, M. G. v. Leeuwen, Fred. Hendrikstr. 4, Goes; blauwe das, L. van Iwaar- den, Nieuwediepstr. 11; Boek „Schandaal in de schaduw", mevr. Kazerne, Westsluis; foto toestel in bruin leren tasje, Ho- vestad, L. Kerkstr. 36; bonboek je winkeliersveren., N. Scheele, Geraniumstr. 1; portemonnee met inhoud, mevr. Gaanderse, Dok- weg 13; portemonnee met in houd, H. Indenbosch, Noordstr. 70; bankbiljet, Sprangers. Zeven Triniteitsstr. 18; beige 'kinder portemonnee met inhoud, Wol- vensberg, Olmenstr. 10; babypop, Mielen, Vluchthaven E 17 b: kin- derportemonee met inhoud, T. Ritbroek, Brederodestr. 7; bruin grijs vest, J. Bakker, Donze-Vis- serstr. 4; zwarte regenbroek, J. Faas, Goudsbloefstr. 2; heren polshorloge, T. van 't Hof, Axel sestr. 37; wieldop V.W., H. Kem per, Noordstr. 68; blauw-witte step van H. Kruimink, Van Gel der, Conciënsestr. 8; rol waarop muziekpartituur, mevr. Haak, Klaassenstr. 17; bankbiljet, A. de Jonge, Rozenstr. 162; zwart poes je, mevr. Klok, Acaciastr. 11; blauwe paraplu, Van Cauteren, Axelsestr. 9; plamuurmes, Van Wijck, J. Vermeersstr. 25; twee sleuteltjes aan ring, Van Straa- ten, Goesepolderstr. 15, Sluiskil; groene jongenstrui, K. Kaijser, Otheensedreef. Aan het politiebureau te Ter neuzen, Schoolplein 2, bevinden zich de volgende gevonden voor werpen. Wit babyschoentje, wit kinder schoentje, huissleutel no. 4, kle ren in krant gerold, Lips huis sleutel, boodschappentas, zwarte herenhoed, bosje sleutels (Esso), spiegel in bruin etui, groene bal, Lipssleutel no. 8, witte porte monnee met inhoud, groen-grijze das, klein zakmesje, kenteken QH-45-26, ring met 2 huissleu tels, slinger van vrachtauto, 1 paar klompjes, schroevendraaier, stoffen zadeldek van fiets, zwem abonnement J. E. Horete, N. J. Hartestr. 12, rode hondenhals band, jongensregenjas, etuïtje met 2 sleutels, groene rekken met rode haken, mapje aanzicht- kaarten, contactsleutel, beugel met slot, mohair sjaal, gebloem de kinderportemonnee met in houd, paraplu-etui, bruine por temonnee, wit-beige dames handschoen, huissleutel no. 12, bruine herenportemonnee met inhoud, bruine herenportemon nee zonder inhoud, 2 ringen met sleutel. Aan het politiebureau te Sluis kil, Bosjesweg 1, bevinden zich een wit wollen kindervestje en een motorhandschoen. Lustrum bevrijdings wandeltocht Op 18 sept. a.s. organiseert de plaatselijke wandelsportvereni ging „Emma" haar vijfde bevrij dingswandeltocht. Deze wandel tochten die tot een jaarlijks te rugkerend streekevenement zijn uitgegroeid, doen ook dit jaar weer enorme belangstelling ver wachten. Er kwamen reeds aan meldingen binnen van wandel groepen uit Meppel, Renkum en Borsbeek (België). Ook Gorkum is van de partij en niet te verge ten de vele wandelverenigingen uit de eigen streek. Het gebruikelijke défilé voor burgemeester en wethouders ont breekt uiteraard niet op deze dag. De start heeft plaats aan het GeZellenhuis. Om 10 uur voor de 40 km en om. 14.30 uur voor de 5 10 15 en 20 km. Dank zij de medewerking van de plaatselijke middenstand staan er weer fraaie prijzen ter be schikking. Raads vergaderin g Burgemeester M. G. M. van Berckel deelde in de gemeente raad van Aardenburg mee dat een aanvang was gemaakt met de verbetering van de weg van Aardenburg naar Sint Kruis. Hij bracht naar aanleiding hiervan dank aan het provinciaal bestuur en in het bijzonder aan de pro vinciale waterstaat voor de vlot te medewerking. De raadsleden Bonte en Paridaen sloten zich bij deze woorden aan. De laatste zei dat het nu tijd was om aan te dringen op verbetering van de weg Sint Kruis—Sint Lau- reins, een noodzakelijke ontslui ting in het grensverkeer. Het financieel verslag van de Mattheuspassion gaf een tekort aan en dat was voor de heer J. Rijckaert aanleiding zich af te vragen of het maar niet beter was de gehele vertoning van dit stuk in de toekomst achterwege te laten. De heer A. Verstraete had last van de kolenopslagplaats van de heer Cuelenaere en had zich hierover in een schrijven aan de raad beklaagd. De inspectie voor de volksgezondheid achtte deze klacht gegrond maar er is geen enkele wettelijke mogelijkheid om het opslaan van kolen aan de heer Cuelenaere te verbieden. Wel zal hem gevraagd worden noodzakelijke verbeteringen aan te brengen om overlast aan der den te voorkomen. De heer De Klerck vroeg in dit verband aan vulling van de politieverorde ning waardoor het onmogelijk zou worden in de Westmolen straat kolen op te slaan. De bijdrage aan de stichting Zeeuwse Muziekschool zal wor den verhoogd van 600 tot 850 omdat er meer leerlingen zijn dan was voorzien. De Zeeuwse Stich ting voor revalidatie kreeg 2 cent per inwoner en de bijdrage aan het provinciale opbouwor- gaan werd verhoogd van 8 tot 10 cent per inwoner. Eervol ontslag werd verleend aan de heer A. I. Catsman als ambtenaar van de burgerlijke stand. Sedert 1941 heeft de heer Catsman meer dan 500 huwelij ken voltrokken. De bebouwingsvoorschriften van het uitbreidingsplan west werden gewijzigd. De Bogaard straat krijgt een oppervlaktebe handeling die 4375 gaat kos ten. De muziektent zal worden geschilderd door Tack's schilder- bedrijf voor 2208. Bij de rondvraag was de heer De algemene vergadering van het waterschap „Verenigde Braak manpolders" is bijeengeroepen te gen vrijdag 10 september a.s. in café-restaurant „Oude Brug" te Sas van Gent. De agenda vermeldt naast de traditionele punten een voorstel van het dagelijks bestuur tot ver koop van eigendommen, gelegen in de Autrichepolder, aan de gemeen te Sas van Gent en vervolgens een voorstel tot benoeming van een griffier-ontvanger in vaste dienst met ingang van een door het dage lijks bestuur te bepalen datum. Met betrekking tot dit laatste, punt schrijft het bestuur aan de leden; Zoals bekend hebben gedepu teerde staten hun goedkeuring ont houden aan het besluit tot benoe ming van de heer A. T. Adam tot griffier-ontvanger van ons water schap. In verband daarmee zijn voor deze betrekking opnieuw sollici tanten opgeroepen. Aan de hand van verstrekte ge gevens en de informaties heeft het bestuur enige kandidaten voor na dere kennismaking opgeroepen. Bij de beoordeling is het bestuur uit gegaan van de terzake gedane aan wijzingen door het college van G. S. Dit college stelt namelijk voor 'n dergelijke gecombineerde func tie als minimum-eis middelbare di ploma's, waaruit een voldoende administratiefrechtelijke ontwikke ling en een financieel-technische ontwikkeling blijkt. Daarbij wordt gedacht aan een combinatie van bijv. het diploma gemeente-admi nistratie of waterschapsadmini stratie en het diploma gemeente- financiën of een daarmee gelijk te te stellen opleiding. Daarnaast wordt ervaring en een bij voorkeur leidinggevende func tie bij waterschap of gemeente als eis gesteld. Na een zorgvuldige selectie werd een voordracht opgemaakt van twee personen. De als nr. 2 ge plaatste persoon was van mening zijn sollicitatie te moeten intrek ken met het oog op het huisves tingsprobleem. Het bestuur zag zich als gevolg daarvan genoodzaakt een nieuwe kandidaat te selecteren, maar is daarin niet geslaagd. Het bestuur heeft daarom de volgende voordracht opgemaakt: 1. de heer J. Traas te Oostburg. Ten aanzien van de heer Traas zij meegedeeld dat deze op 15 sep tember 1921 te 's-Heer Arendsker- ke is geboren. Hij is gehuwd en heeft twee kinderen. Na het behalen van het mulo-di ploma was de heer Traas ambte naar ter gemeente-secretarie te Ka- pelle (Z.), Nieuw- en Sint Joos- land, Heinkenszand, Hooge en Lage Zwaluwe (tevens gemeente-ont vanger) en Laren (Gld.) Van 16 september 1961 tot heden is de heer Traas werkzaam ter griffie van het waterschap Het Vrije van Sluis te Oostburg in de rang van hoofdcommies-A, tevens waarne mend griffier van dat waterschap. Naar de mening van het bestuur is de voorgedragene alleszins ge schikt deze belangrijke functie te vervullen. Met name zijn ruime er varing op het gebied van de water schapsadministratie is van groot belang. Rijckaert nogal verbolgen over de trage gang van zaken bij de verbetering van de speeltuin en hij ging zelfs zover B. en W. van onwil te betichten. Dit moet u dan zelf maar verantwoorden, aldus de voorzitter. De heer Ros- seel wenste de raadsleden van nu en vroeger en morgen in een fotoboek voor het nageslacht te bewaren. Fruit in Goes in Weense sfeer Het jaarlijks fruitcorso in het centrum van Zuid-Beveland zal dit jaar op 18 september in Weense sfeer worden gehouden. In Goes zal op 11 september de expositie „Wenen, stad van werklust en kunst" in „het Schuttershof" worden geopend door de vice-burgemeester van Wenen, de heer F. Slavik, die als Oostenrijks jongetje na de oorlog in een Nederlands pleeg gezin werd opgenomen. Die dag zal ook het kinderfruitcorso worden gehouden en worden de fruitfee en haar hofdames ge ïnstalleerd door burgemeester F. A. Huber. De Goese midden standscentrale heeft voor de fruitweek diverse evenementen georganiseerd. Zo zal herhaal delijk op de markt een Leibnit- zer Trachtenkapelle musiceren. Weense worst en bier zullen niet het enige zijn dat wordt gebo den. Ook het orkest „Die Lusti- gen Burschen" en een Grinzing- tuin zullen de Weense sfeer be palen, evenals de talrijke Oos tenrijkse producten, die de Goe se middenstand in de etalages zal uitstallen. De fruitweek wordt met het grote fruitcorso gesloten. De praalwagens zullen zaterdag 18 september zowel 's middags als 's avonds door de fruitwijk trek ken. Zuid-Beveland is een be langrijk fruitteeltcentrum. Het corso met praalwagens opge maakt van fruit was het eerste, dat in ons land in 1954 werd ge houden en dat elk jaar werd herhaald. De Watertorenrally De regionale autoclub W.Z.A. heeft de jaarlijkse watertoren rally georganiseerd waarvoor 32 automobilisten hadden ingeschre ven. De rit stelde de deelnemers voor talrijke problemen. Toen voorzitter J. Sturm in hotel „De Eenhoorn" de prijzen uitreikte, bleek dat er 15 deel nemers geklasseerd konden wor den. De gedetailleerde uitslag luidt: 1. P. v. d. Plas, Oostburg 67 strpt.; 2. A. v. d. Linde, Ter neuzen (73); 3. A. Cuelenaere, Biervliet (121); 4. L. Basting, Zuidzande (123); 5. A. J. Termo- te, IJzendijke 154); 6. G. Claeys, Biervliet (170); 7. J. Risseeuw, Zuidzande (200); 8. J. Verplan- ke, Aardenburg (202); 9. H. den Hamer, Oostburg (212); 10. J. van Hijfte, Schoondijke (219); 11. H. v. d. Hemel, Biervliet (222); 12. J. Brugge, IJzendijke (223). Nieuw P.T.T.-kantoor Dinsdagmiddag heeft de heer Eelsink van het postdistrict Mid delburg het nieuwe P.T.T.-kan- toor officieel voor het publiek opengesteld. Kort daarvóór had de heer Eelsink in aanwezigheid van 'die directeur van het post kantoor Terneuzen, de heer Pois- sonnier, en collega's tijdens een intieme afscheidsreceptie de scheidende kantoorhouder A. Rammeloo lof toegezwaaid en namens de P.T.T. dank gebracht voor al hetgeen deze in 48 jaar voor de dienst heeft gedaan. Van het personeel kreeg de heer Rammeloo als dank voor de ja renlange samenwerking 'n werp hengel met molen aangeboden. Boedelverkoop Onder grote belangstelling werd maandag in café „De Zon" de boedel verkocht van wijlen wed. De Smidtde Bruijne. Een perceel bouwland, groot 2.63.34 ha werd gekocht door de heer Vercouteren te Retranche ment voor 33.600. Een ander perceel bouwland in de Willem Leopoldpolder, groot 3.36.15 ha werd voor een bedrag van 42.000 toegewezen aan de heer J. J. Pallen te Knokke. Een der de perceel bouwland aan de Platteweg, groot 44 aren, ging voor een bedrag van 5500 over in handen van de heer A. G. de Smidt te Zuidzande, die voor een bedrag van 10 mede het plantrecht ontving voor onge veer 160 tronkbomen op de Vier- honderddijk en het Noormans dijkje. De schuur met weiland tussen Braamdijk en Killedijk, groot 44.80 aren, werd door no taris Van den Hoek voor een be drag van 13.700 toegewezen aan de heer A. Groosman te Sluis. Collecte De Emmabloemkollekte bracht te Retranchement 29,19 op. Reis ouden van dagen In de raadszaal van het stadhuis te Sluis vond een vergadering plaats van het comité dat ieder jaar de rijtoer voor ouden van da gen organiseert. Besloten werd dit jaar op 28 september een reis naar Brussel te ondernemen. Er zal geen beroep meer worden gedaan op particuliere chauffeurs omdat de intensiviteit van het verkeer dit niet meer toelaat. Met autobussen za' de reis daarom worden onder nomen. De heer J. P. J. Wage werd benoemd tot voorzitter van het comité en de heer A. van Beijster- veldt neemt he,t secretariaat er, het penningmeesterschap waar. Kas en boeken werden gecontro leerd en in orde bevonden door mevr. Van de VijverWijffels en mevr. Van OorschotWeber. Koninklijke onderscheiding Bij koninklijk besluit is be noemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau de heer K. van Everdineen, directeur van het filiaal Vlissingen van de Steen kolen-Handelsvereniging N.V. te Rotterdam. Bezwaren tegen facet-streekplan waterwingebieden In de westhoek van Schouwen bestaan nogal wat bezwaren te gen dat gedeelte van het facet streekplan waterwingebieden Zeeland, dat voorziet in een wa terwingebied in de duinstreek van de gemeente Westerschou- wen. Het gebied zou met 2000 hectare ongeveer een derde van de oppervlakte dezer gemeente beslaan en dienstbaar moeten zijn aan de watervoorziening van heel Schouwen-Duiveland. Tegen het facet-streekplan, dat tot begin september ter inzage heeft gelegen, zijn drie bezwaar schriften uit de Schouwense westhoek binnengekomen: één van de gemeente Westerschou- wen, één van de afdeling Schou wen van de Nederlandse fruit telersorganisatie, en één van de vogelwacht „Schouwen-Duive land". De gemeente vreest benadeling in haar recreatieve ontwikke ling. In juli heeft de kroon een gewoon streekplan goedgekeurd, waarin aan gedeelten van de ge meente een recreatieve bestem ming werd gegeven, ten dele met bebouwing. Westerschouwen is nu bang dat het facet-streekplan waterwinggebieden, met zijn be perkende bepalingen ten aan zien van het grondgebruik, die recratieve bestemming weer voor een deel ongedaan zal maken. Het feit dat ontheffing van de beperkende bepalingen mogelijk is kan die vrees niet geheel weg nemen. De fruitkwekers in het zwaarst beschermde gedeelte van het wa terwingebied vrezen dat ze hun bedrijf niet meer normaal zul len kunnen uitoefenen als het gebruik van kunstmest en stal mest, het bespuiten der gewas sen en de chemische onkruidbe- strijding hun verboden worden. Het gaat hier om 25 hectare boomgaard. Voor boomgaarden in andere delen van het water wingebied gelden minder zware beperkingen. De vogelwacht ten slotte is bang voor verdroging van de flora. Inmiddels ligt op het gemeen tehuis van Westerschouwen een aanvraag van de N.V. AVaterlei- dïngmaatschappij Schouwenen Duiveland ter inzage Vgör het aanleggen van acht nieuwe bron- putten in de Westerschouwense duinen. Ze zullen de capaciteit van het pompstation moeten ver hogen van 1,1 tot 1,9 miljoen kubieke meter. In 1980 wil de waterleidingmaatschappij over 2 miljoen kubieke meter beschik ken, in 2000 zelfs over het dub bele. Op het ogenblik verdwijnt wa ter, dat door beekjes en afvoer- sloten uit het duingebied om- laagvloeit naar de polders, via gemalen naar de Oosterschelde en het Brouwershavense Gat. Naar schatting gaat het hier om vijf miljoen kubieke meter. De waterleidingmaatschappij sielt in haar aanvraag voor het aanleg gen der bronputten dat onder de huidige omstandigheden en bij de thans te verwachten behoefte terugbrenging van dit afstromen de water in duinbassins, waar door het weer wegzakt naar de pompputten, technisch en finan cieel niet aantrekkelijk is. In de bezwaarschriften wordt echter wel aangedrongen op terugbren gen van dit water. De gemeente wil bovendien graag onderzocht zien, of er water uit het Brou wershavense Gat naar de duinen gevoerd zal kunnen worden, als deze stroom eenmaal afgedamd en verzoet is. In het nationale park Zion in de Amerikaanse staat Utah wor den 48 mensen vermist nadat de door zware regenval gezwollen rivier Virgin zich met donderend geweld door 'n nauw ravijn had gestort dat een trekpleister is voor toeristen. Zeker is dat verscheidene groepen toeristen zich in het ge bied bevonden toen de rivier bui ten haar oevers trad. Onder hen bevindt zich een groep van 35 mensen onder leiding van een sheriff. De groep was vrijdag vertrokken en zou zondag tegen het middaguur terugkeren, maar tot op heden is nog niets van de toeristen vernomen. Het is nog mogelijk dat de toeristen en hun leider zich op hooggeelgen ter rein in veiligheid hebben kunnen stellen. De opsporingswerkzaamheden in verband met de lawineramp bij Saas Fee zijn maandag hervat. Tot dusver zijn twintig lijken ge borgen: 12 Italianen, vijf Zwitsers en drie niet-geïdentificeerden. Waarschijnlijk liggen nog 68 per sonen onder de massa's ijs en rots gesteente bedolven, die ruim een week geleden op een bouwkeet met arbeiders terechtkwamen. Men heeft de hoop opgegeven c!e 68 slachtoffers nog te kunnen vinden. Deskundigen hebben ver klaard, dat geen van hen nu nog in leven kan zijn.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 2