Vier clubs ongeslagen aan de kop in de eredivisie Willem II houdt zich uitstekend I I I I I Wielrennen Handboogsport I I I I DE SP0RTT0T0 Burgemeester Van Dijke opende het gemeentelijk sportveldencompiex te Axel I I I I I Pagina 4 HE VRffF ZEKUW Maandag 30 dinsdag 31 augustus 1965 TELSTAR— FEIJENOORD 0-2 MVV-AJAX 0-1 VOETBALUITSLAGEN ZONDAG 29 AUG. 1965 DWS—ADO 2-1 HERACLES- WILLEM II 0-3 SPARTA—GVAV 1-2 GO AHEAD— FC TWENTE 2~0 DOS—FORTUNA'54 2-2 PSV—ELINKWIJK 1-1 SELECTIEGROEP VOOR CENTRALE TRAINING Tourwinnaar Gimondi niet naar wereldkampioenschappen Zestiende Europees toernooi handboogschieten staande wip BIERVLIET— TERNEUZEN 1-8 Tern. Boys—Waarschoot 3-2 WEER HERRIE IN BELGISCH - WIELERWERELDJE I 49 Venneker 0—1; 52 Fransen 0 2 (strafschop). Toeehouwers 18.000. Feijenoord heeft nogal wat moeite gehad om Telstar in be dwang te houden. In de eerste helft was de Velsense club het meest in de aanval. Telstar gaf toen ook vaak het tempo aan. Daarbij kwam dat Van Egmond de zonder zelfvertrouwen spelen de en tegen het einde weer hin kende Moulijn vrijwel uitschakel de. Telstar wierp zich met en thousiasme in de strijd. Vooral de achterhoede, waarin men de ge blesseerde Liptak mist, gaf wei nig ruimte aan de Rotterdamse aanvalslinie. Toch kregen de Rotterdammers enige kansen, maar Haak priem de de bal net over de lat en Ven neker verloor zijn kalmte en de bal in een gunstige situatie. In de aanvalslinie van Telstar hield de Braziliaan Carlos de Feije- noorders voortdurend aan het werk met zijn handige passes. Telstar verloor na de rust bin nen pnkele minuten. Nddat Pie- ters Graafland met moeite een Velsense aanval had kunnen stoppen, schoof Weering de bal naar Venneker. Het schot van de jonge aanvalsleider verdween via de paal en het lichaam van Stuy in het doel (01). Even la ter zette Brom Weering te hard van de bal: Fransen vuurde van de elfmeterstip raak: (02). Even leek Telstar van de kaart, maar de ploeg herstelde zich, zo dat het slot aantrekkelijk bleef. 30 Muller 0—1. Toeschouwers: 20.000. Meer spanning dan spel bood deze ontmoeting, want de Am sterdammers hebben niet waar (Betaald voetbal) EREDIVISIE MW—Ajax 01 PSV—Elinkwijk 11 TelstarFeijenoord 02 Go AheadFC Twente 20 HeraclesWillem II 03 Sparta—GVAV 1—2 DWS—ADO 2—1 DOSFortuna '54 22 EERSTE DIVISIE SittardiaBlauw Wit Holland SportVolendam SC CambuurXerxes NAC—Velox VVV—RBC DHCAlkmaar VolewijckersEindhoven TWEEDE DIVISIE A Zwolse BoysGraafschap VeendamWageningen GooilandAGOVV TubantiaHilversum VitesseHeerenveen ZwartemeerZFC HVCPEC TWEEDE DIVISIE B 2—0 1—2 2—4 3—1 4—2 3—3 4—2 0—3 4—1 4—1 1—1 5—1 5—0 0—2 Roda JCEDO 4—0 Hermes DVSRCH 0—0 NOAD—Wilhelmina 2—2 FC Den Bosch- —Baronie 2—1 ExcelsiorHelmondia 7—1 Haarlem—SVV 1—1 Fortuna (VI.)— -Limburgia 1—1 Willem II 2 2 0 0 4 4—0 Ajax 2 2 0 0 4 3—1 DWS 2 2 0 0 4 5—2 Feijenoord 2 2 0 4 5—2 GVAV 2 1 1 0 3 3—2 Go Ahead 2 1 0 1 2 2—1 Elinkwijk 2 0 2 0 2 3—3 ADO 2 0 1 1 1 3—4 DOS 2 0 1 1 1 3—4 PSV 2 0 1 1 1 3—4 Sparta 2 0 1 1 1 3—4 MW 2 0 1 1 1 2—3 Fortuna '54 2 0 1 1 1 3—5 Telstar 2 0 1 1 1 1—3 FC Twente 2 0 1 1 1 1—3 Heracles 2 0 1 1 1 1—4 kunnen maken, dat MW gemak kelijk te verslaan zou zijn. Had den de Maastrichtenaren de ge boden kansen, vooral in de eer ste helft, beter benut, dan zou er een gelijk spel voor hen in geze ten hebben. Nu besliste een doel punt van Muller na een half uur de strijd. MW mist in de eerste dertig minuten kansen van Bro- kamp, die vrij voor doel naast schoot, en Fredrix die een hard schot loste tegen de kruising van paal en lat. Daarna nam Ajax de leiding. In de tweede helft verwachtte het nog nooit zo tal rijk opgekomen publiek de ge lijkmaker en een Maastrichts of fensief. Doelman Bals van Ajax kreeg het zwaar te verduren. Geurtsen van MW deed het op vallend goed, maar de voorhoe de speelde met te weinig over leg. Ajax zette tal van uitvallen op, die veelal door Haenen wer den onderbroken. Overigens was het spel van de Amsterdammers vrij defensief ingesteld. 30 Boogaard 10; 40 Temming 2—0; 42 Aarts 2—1. Toeschouwers: 25.000. Er was spanning maar zel- deh groots spel in het Olympisch stadion. Zowel DWS als ADO konden niet imponeren. De klei ne overwinning verdienden de Amsterdammers omdat zij in de eerste helft beter voetbal speel den. Reeds in de eerste zag Israël een kopbal door de lat gekeerd, waarna Boogaard het houtwerk inspecteerde met een enorm hard schot. De oud-Volewijcker had meer succes toen hij een pass op pikte van Vonhoff en onder de vallende doelman Thie door schoot. DWS bleek meer te wil len, maar Van den Burch had Temming en Geurtsen goed in bedwang. De Zoete, Heynen en Aarts hebben wel getracht de on- jelende Jongbloed afstrafte en seren maar succes had A(DO niet. Toen Temming met een fraai doelpunt voor 20 had gezorgd en Aardse was vervangen door Post, was het Aarts die een aar zelende oJngbloed afstrafte en de stand op 21 bracht. Het werd tevens de eindstand. ADO zag twee fraaie kansen op een doel punt door Post en De Zoete ver knoeid. Een schot van Aarts werd gekeerd door de lat maar dat overkwam ook Geurtsen toen hij uit een prachtige pass van Temming ineens inschoot. 46 Timmermans 01; 59 Nou- wens 02; 88 Senders 03. Toeschouwers. 14.000. Willem II heeft in Almelo de gelegenheid gekregen zijn supe rioriteit over een met drie inval lers spelend Heracles te tonen. In de eerste helft waren de aan vallen van de Tilburgers gevaar lijker, maar minder talrijk dan die van Heracles, dat bovendien meer mogelijkheden om te schie ten benutte. De afwerking ont brak evenwel en vooral Hartjes had daarbij het geluk niet aan zijn zijde. Midvoor Veen van de Almelose club raakte even vóór rust gewond en bleek na de her vatting vervangen door Knoef. Daarmee was de verbindings schakel in le Almelose voorhoe de verdwenen en toen korte tijd later Borghuis geblesseerd raakte en op de rechtsbuiten plaats vergeefs probeerde nog iets nuttigs te doen, was het ge beurd. Tilburgse ploeg, die zeer homogeen was, verschafte zich diverse kansen waarvan Tim mermans, Nouwens en Senders bekwaam profiteerden. 6-Renders (eigen doel) 10; 30 Pettersson (strafschop) 11; 68 Tilburg 1—2. Toeschouwers: 23.000. Ole Mdsen presenteerde zich Telstar—Feijenoord Verward moment bij het Telstar- doel, dat resulteerde in een doel punt. De bal stuitte driemaal van de paal naar het hoofd van Stuy (liggend) doch zat. Althof tracht te ook nog te redden doch zon der resultaat. voor eigen publiek als een felle doorzetter, die al spoedig Renders zo in het nauw bracht, dat deze met een te harde terugspeelbal Van Leeuwen totaal verraste (1 0). Sterker bleek Sparta met de Deen niet te zijn geworden, want nu bleven de nieuwe bui tenspelers en Bouman weer be langrijk beneden niveau. Toen Van Nee in de 30e minuut door brak, restte Eykenbroek niets anders dan de noodrem: De stand werd door de toegekende strafschop gelijk. Sparta begon paniekerig te spelen. Het laat ste kwartier vóór rust had met voetbal weinig gemeen en zo wel Kemper als Visser verlie ten geblesseerd het veld. Na rust werd het wat rustiger. GVAV bleef de beste ploeg. Sparta forceerde een aantal hoekschoppen en Van Leeuwen moest enkele reddingen verrich ten, maar de aanvallen van de Groningers hadden meer inhoud. Renders en Pettersson schoten rakelings langs het eigen doel. Aan de andere kant had Van Nee bij een aantal scherpe schoten weinig geluk. Een afstandsschot van Van Tilburg zeilde echter onhoudbaar in de bovenhoek. GV AV versterkte toen zijn verdedi ging en behield de kostbare voorsprong. 68 Hoomans (eigen doel) 10; 87 Hoomans (eigen doel) 20. Toeschouwers: 18.000. Deze wedstrijd zal in de ge schiedenis van de oostelijke der- bies worden opgetekend als een van de meest merkwaardige. Go Ahead won verdiend, maar kwam aan de doelpunten door linksback Job Hoomans, die voor een uniek gebeuren in een ere divisiewedstrijd zorgde door tweemaal in eigen doel te schie ten. De uitslag was rechtvaardig, omdat Go Ahead aanzienlijk be ter speelde, maar ook in tech nisch en tactisch opzicht de F.C. Twente overklaste. De Ensehe- deërs gaven het middenveld prijs en probeerden met lange passes hun voorhoede aan het werk te zetten. Deze aanvalslinie, waar in invaller-linksbuiten Oranen en linksbinnen Bulatovic niet op dreef waren, had weinig tegen het resolute ingrijpen van aan voerder Warnas en zijn secon danten in te brengen. Verdedi gend speelde de F.C. Twente niet onverdienstelijk, maar daar stopper De Vries zich vaak liet verschalken door de beweeglijke Deventer middenvoor Boekestein ontstonden er meer kansen voor Go Ahead. Ver in de tweede helft bleef doelman Warringa voor de twee de maal het antwoord schuldig op een eigen inzet van de overi gens niet onverdienstelijk spe lende Hoomans. Deze treffer nam alle spanning weg. 33 Coenen 01; 47 Coenen 02; 55 De Vries 12; 72 Van der Lin den 22. Toeschouwers: 13.000. Vóór de rust hadden de Lim burgers vrijwel steeds het initia tief en door onvoldoende man dekking van de DOS-verdediging kregen zij goede kansen. Door slecht schieten gingen de meeste echter teloor. Aan het doelpunt van de goedspelende Coenen kwamen nog de voeten van Aarts en Oekhuijsen te pas. Aan de an dere kant werd DOS door traag spel nauwelijks gevaarlijk. Een ander beeld kreeg de strijd nadat het in de tweede minuut van de tweede helft 02 was geworden. De Utrechters namen het heft in handen en drongen Fortuna op eigen helft terug. Tonny van der Linden deelde fraaie passes uit, die gaten in de Fortuna-defensie en twee doelpuntep tot gevolg hadden. Tenslotte mochten Van der Hart c.s. met het gelijke spel nog blij zijn. In de laatste fase van de strijd belandden namelijk schoten van De Vries en Loffeld tegen de lat. 24. Van der Kuylen 10; 78. Nieuwenhuys 11. Toeschouwers: 16.000. Pover voetbal van de P.S.V.- voorhoede heeft ertoe geleid, dat de Eindhovense ploeg ondanks een vooral vóór de rust grote veldmeerderheid tegen het en thousiast strijdende Elinkwijk genoegen moest nemen met een moeizaam gehandhaafde punten verdeling. Een doelpunt van de teleur stellende Van der Kuylen be zorgde de thuisclub halverwege de eerste helft een verdiende voorsprong, die echter na de rust steeds meer in gevaar kwam. Doordat ook de Utrechtse voor- waartsen zich niet erg schot vaardig toonden, duurde het tot in het laatste kwartier, eer het dapper volhouden van Elinkwijk werd beloond met de gelijkma ker. Deze kwam op naam van Nieuwenhuys, die een fout van P.S.V.-stopper Schrijvers afstraf te. De uitslagen van de voetbalwed strijden, die gelden voor de sport- toto van deze week luiden: MW—Ajax 0—2 PSVElinkwijk 1—1 TelstaiFeijenoord 02 Go Ahead—FC Twente 29 HeraclesWillem II 03 Sparta—GVAV 1—2 DWS—ADO 2—1 DOS—Fortuna '54 2—2 SittardiaBlauw Wit 20 Holland SportVolendam 12 CambuurXerxes 24 NOADWilhelmina 2—2 ExcelsiorHelmondia '55 7i Juist ingevuld zag het totofor mulier er als voigt uit: 2-3-2-1-2-2-1-3-1-2-2 -3-1. Voor de eerste centrale trai ning, die woensdag 1 september in het K.N.V.B.-sportcentrum te Zeist wordt gehouden, zijn de volgende spelers uitgenodigd: Eddy Pieters Graafland, Cor Veldhoen, Piet Fransen, Frans Bouwmeester en Guus Haak (al len Feijenoord); Rinus Isfaël, Frits Flinkevleugel en Frans Geurtsen (allen DWS); Henk Groot, Ko Prins, Jacques Swart, Bennie Muller en Piet Keizer (allen Ajax); Theo Lazeroms en Pim Doesburg (beiden Sparta); Daan Schrijvers (PSV); Chris Coenen (Fortuna '65) en Kees Aarts (ADO). In dit lijstje van geselecteer den ontbreekt de naam van Coen Moulijn, die zoals bekend door een gebroken enkel pas in het begin van dit seizoen weer in actie is gekomen.' Tourwinnaar Felice Gimondi zal niet deelnemen aan de- strijd om de wereldtitel op de weg voor professionals. De Italiaan maak te zaterdag een val tijdens een wedstrijd op een circuit in Ga- rate Brianza en brak daarbij een sleutelbeen. Hij zal anderhalve maand rust moeten houden om de blessure te laten genezen. Vit- torio Adorni en Vito Taccone, die ook bij de valpartij waren be trokken, liepen tal van schaaf wonden op, maar zullen toch in San Sebastian kunnen starten. Voor de zestiende maal is het Europese toernooi handboog- schieten op de staande wip ge houden te Wizernes in Frank rijk. Dit toernooi is in twee af delingen verdeeld, n.l. het per soonlijk toernooi, waaraan 72 schutters van ieder land, t.w. Frankrijk, België en Nederland, kunnen deelnemen en een af deling tussen landenploegen, elk bestaande uit 24 schutters. Frankrijk opende het toernooi. Het totaal aantal te behalen pun ten bedroeg 73. Nadat alle 240 schoten waren gelost, hadden de Fransen 56 punten verzameld. De Belgen waren niet zo goed op dreef als andere jaren. Hun puntenaantal bedroeg 49. Nederland startte uitstekend met 12 punten in de eerste ron de Geleidelijk werden punten verzameld, totdat na 7 ronden een totaal was bereikt van 54 met nog 72 schoten. De zesde man in de achtste ronde, J. Brug- geman, maakte de gelijkmaker, terwijl in dezelfde ronde de negentiende man W. de Wilde het winnende punt schoot. In de laatste ronde wist de dertiende man, P. Rentmeester, de hoog vogel af te schieten, daarmee het totaal op 62 brengend. Hiermede werd de eerste prijs behaald met een voorsprong van zes punten. Het was de eerste maal dat Nederland de titel ver overde. In het persoonlijk toernooi hadden de 72 Nederlandse deel nemers geen enkele maal de vo gel afgeschoten, de Fransen tweemaal en de Belgen zesmaal. Er bleven uiteindelijk 2 schut ters over, n.l. een Fransman en een Belg. Deze hadden elk 16 schoten nodig om tot een beslis sing te komen. Als overwinnaar kwam te voorschijn R. de Cat uit Koningsooit. Het 17e landentoernooi wordt in 1966 in Nederland gehouden en wel te Kloosterzande. De inleg van de toto van dit weekeinde bedroeg 937.392. Aan prijzen kwam beschikbaar 309.340 verdeeld als volgt: eerste prijs f 170140, tweede prijs 92.800, derde prijs 46.400. Voor de eerste prijs hadden zien zondagavond vier gegadigden ge meld Voor de tweede prijs waren er op dat moment 35 kandidaten en voor de derde ruim 100. Terneuzen speelde gisteren zijn laatste oefenwedstrijd vóór het sei zoen 1965/66 in Biervliet. De gas ten waren over de gehele linie de meerderen en hadden bij de Tust een 05 voorsprong. Na de thee scoorde de Terneuzense voorhoede driemaal, terwijl de Biervlietse aanvallers eenmaal de weg naar het doel vonden, zodat met een 1g score het einde kwam van een oefenwedstrijd die voor beide clubs aan de verwachtingen heeft voldaan. Het is zaterdag in het Zui dersportpark een interessante krachtmeting gevjorden. Een ge lijk spel had Waarschoot zeker verdiend door het overwicht in de tweede helft. De Belgische ploeg bezat bekwame spelers. Vooral schakelspeler Van der Pette speelde een goede partij. De Boys hadden drie jeugdige spelers opgesteld, n.l. Buijze, Meertens en Bollemari die prima werk lieten zien en die voor de Boys in de toekomst goede krach ten kunnen worden. Waarschoot trapte af. Na ter reinverkenning namen de Boys de bal over door De Kubber die op een pass van Van Dixhoorn doorliep, maar de Waarschoot doelman liep goed uit. Ook een keihard schot van Meertens stop te hij bekwaam. Waarschoot zat echter ook niet stil. Bij een mooie combinatie, opgebouwd door v, d. Pette, was doelman Leunis reeds een geslagen man, toen Cornelissen de bal nog juist weg- kopte. In de 11e minuut viel het eerste doelpunt. Na een mooie combinatie tussen Van Dixhoorn, De Kubber en linksbuiten Bol- leman schoot de laatste onhoud baar in (10). Vier minuten later was de stand gelijk; men trok de Boys-verdediing uit el kaar; er volgde een hoge voor zet van de rechtervleugel die door de meegekomen linkshalf werd ingekopt (11). In de 22e minuut namen de Boys opnieuw de leiding, toen de Waarschoot-doelman over een schot van 20 meter afstand- van De Kubber heenviel (21). Na ruim een half uur spelen kregen de Boys een strafschop toegekend. Van Dixhoorn was doorgebroken en een van de Waarschoot-achterspelers sloeg de bal uit het doel. Schoonakker voltrok het vonnis (31). Ondanks deze voorsprong dacht nog niemand aan een overwin ning voor de thuisclub, want Waarschoot was in de tweede helft in de meerderheid, zodat de Boys het middenveld steeds moesten prijsgeven. Wat scha kelspeler v. d. Pette evenwel ook deed, men wist zijn passes niet te benutten. In de 22e minuut maakte Schoonakker onnodig hands binnen het beruchte ge bied. Scheidsrechter De Jonge wees naar de witte stip en de stand was 32. Waarschoot gooi de er nog een schepje op en d» moe gestreden Boys moesten aP zeilen bijzetten om de verkregp voorsprong te behouden. Waa' schoot miste twee opgelegde ka sen ,en doelman Leunis wist 1 een goed schot da bal over de lat te werken. Het was een nuttige oefenp- tij, die de Boys vertrouwen 1 schenken voor de competitie. In België schijnt een schandar.l te ontstaan naar aanleiding van de samenstelling van de prof- ploeg voor het wereldkampioen schap op de weg. De directie van de fabrieksploeg Flandria is n.l. zeer verbolgen over het feit, dat niet één Flandriacoureur in het team is opgenomen. Volgens de directie is dit het gevolg van de invloed van Rik van Looy, die vroeger voor Flandria reed, maar nu voor Solo-Superia uitkomst. Flandria meent, dat b.v. het kwartet Reybroeck—Bocklandt BoucquetBrands zeker één renner geselecteerd had dienen te worden op grond van dit sei zoen verichte prestaties. Wan neer dit niet alsnog gebeurt, zal de fabriek volgend seizoen geen ploeg aes*.MP»teiefl, Burgemeester Van Dijke hijst de vlag waarmee het Axelse sport veldencompiex officieel in gebruik wordt genomen. Zaterdagmiddag heeft burge meester Van Dijke het gemeen telijk sportveldencomplex te Axel officieel in gebruik gesteld. Daar bij waren o.m. aanwezig de wet houders M.L. M. Ysebaert en C. van Bendegem en I. Bakker, voorzitter van Zuid I van de K.N.V.B. en voorzitter van de afdeling Zeeland, benevens be stuursleden van A.Z.V.V. en an dere sportverenigingen. Burgemeester Van Dijke sprak de aanwezigen toe. Hij noemde deze dag van de ingebruikne ming van de sportvelden met de kleedgelegenheid een feestdag voor Axel. De gemeente is niet karig ge weest met de investeringen voor de sport. Dit jaar is ruim 150.000 gulden besteed voor de aanleg van drie terreinen en een oefen terrein. Er volgt uitbreiding tot zes terreinen. Verder is men begonnen met de bouw van een gymnastiek lokaal, hetwelk ook de sport ten goede zal komen. Meer dan 100.000,zal de gemeente voortaan jaarlijks moe ten voteren voor de sport. Het is rond het terrein nu nog wat kaal, maar dit najaar zal men met de beplanting beginnen. Het kleed lokaal is een noodlokaal. De plannen voor een goed ingericht kleedlokaal wachten echter op de goedkeuring. In de komende 20 a 25 jaar zal hier een sportveldencomplex met 20 terreinen moeten komen, tezamen 70 ha groot. Spreker bracht dank aan de Ned. Heide Mij. die .dit werk snel en goed heeft uitgevoerd. Wethouder Van Bendegem ver richt de aftrap bij de aanvang van de wedstrijd A.Z.V.V.Oost Zeeuws-Vlaams elftal. Ook opzichter Van Gremberghe kreeg een verdiende pluim. Hierna hees de burgemeester de vlag en overhandigde hjj de voorzitter van A.Z.V.V., de heer M. den Doelder, de sleutel van het kleedlokaal. Deze dankte het gemeentebe stuur voor de ruime medewer king op sportgebied. Hij bracht een toast uit, waarbij hij de hoop uitsprak dat er op deze velden goed maar vooral sportief voet bal zou worden gespeeld. DE WEDSTRIJD A.Z.V.V. speelde daarna een wedstrijd tegen 't OGs&faffiWto Vlaams znterdagelftal. De aftrap werd verricht door wethouder C. van Bendegem. Deze ontmoeting werd een tam partijtje voetbal. Geen van de twee elftallen liet mooi voetbal zien. Reeds na drie minuten spelens gaf- J. Dieleman via het been van stopper Meijer aan A.Z.V.V. de leiding. Tien minuten later bracht J. Kiel (Hoek) met een zuiver schot de partijen op gelijke voet. In de 25e minuut brak Haak goed door maar zijn schot ging naast. P. Dieleman bracht nog eenmaal redding op de doellijn. Vlak vóór rust zette M. de Visser op maat voor en Haak schoot feilloos in (2—1). Van de tweede helft valt niet veel te vermelden. In de 28e mi nuut kreeg Geelhoed (Zaamslag) een strafschop te nemen, maar hij schoot het leer hoog over. Met een 21 zege voor A. Z. V. V, kwam het eind van een weinig jnteressante wedstrijd die qua spel niet in overeenstem ming was met deze belangrijke openingsdag. H

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 4