Provinciaal nieuws De misdaad van Richard Ross DE VRTJE ZEEUW Terneuzen Aardenburg; Axel Biervliet Hulst Belangrijke vooruitgang bij bestrijding van pijn en griep! Sas van Gent Sluiskil Sluis Vlissingen Vogelwaarde Herhalings oefeningen mariniers Betoging in Djakarta te*en de Ver. Staten Pagina 2 Maandag 30 dinsdag 31 augustus 1965 Afscheid van de heer J. M. van Mosselvelde Morgen (dinsdag 31 augustus( wordt afscheid genomen van de heer J. M. van Mossevelde, sedert 7922 onderwijzer bij het r. k. on derwijs te Terneuzen en sedert 1932 verbonden aan de r. k. school voor u. 1. o. Om 9 uur wordt in de „St. Willi- brorduskerk" een mis opgedragen. Om 10.00 uur is er in het parochie huis een samenkomst met de leer lingen van de u. 1. o.-school. Hier aan is een „teenerparty" verbon den, waaraan Haagse artisten hun medewerking verlenen. Om 15 uur neemt het schoolbe stuur in „Monopole" afscheid van de heer Van Mossevelde. Van halt vijf tot half zes is er een algemene receptie. De heer Van Mossevelde stu deerde aan de vroegere rijksnor maallessen te Axël Na een jaar te Hulst en ongeveer 11/2 iaar te Di- dam voor de klas te hebben ge staan, kwam hij terug naar Zeeuws-Vlaanderën. Van 1922 tot 1932 gaf hij les aan de leerlingen van dc 5e en 6e klas van de r. k. lagere school. In 1932 werd hij be noemd tot onderwijzer aan de school voor u. 1. o. Gedurende die 43 jaar in Ter neuzen heeft' de heer Van Mosse velde heel wat kinderen onder zijn hoede gehad, die later hun kinde- rên ook weer aan hem toever trouwden. Met dankbaarheid zullen velen fn en buiten Terneuzen de jaren gedenken die bij bij de heer Van Mossevelde in de klas zaten. Zij zullen hem op de dag van zijn of ficieel afscheid zeker willen dan ken voor alles wat hij voor hen heeft gedaan. In september vertrekken de heer en mevrouw Van Mossevelde voor enige tijd naar Zuid-Afrika om een welverdiende vakantie bij een van hun kinderen door te brengen. Verkeersongevallen Zaterdagmiddag te kwart over één had op de kruising Van Cant- fortstraat—Tramstraat een aan rijding plaats tussen een brom mer en een auto. De heer A. B. E., wonende alhier, reed op zijn brommer door de Tramstraat richting Gchuttershofweg. Bij de genoemde kruising verleende hij geen voo^pang aan de voor hem van links komende auto, be stuurd door de heer C. P. D., eveneens wonende te Terneuzen met het gevolg dat E. kwam te vallen en zich rnder doktersbe handeling moest stellen. Om 3 uur reed zaterdagmid dag de heer P. B., wonende te Clinge, op zijn brommer uit de richting Sluiskil over de spoor wegovergang fan het derde dok. Hij kwa°m mét zijn voorwiel tus sen de rails terecht', waardoor hij over de kop sloeg en zich aan het gezicht verwondde. Dokter Van de Griek verleen de de eerste hulp. Op de Oudelandseweg reden zaterdag drie bromfietsberijders ieder met een duo-passagier, op het riiwielpad in de richting Axel. Een van hen, de heer P. A. M.- C., wonende te Hulst, reed links van de heer T. M.s de B., eveneens te Hulst wonende. Bij de kruising te St. Anna naderde uit de richting Zaam- slag eén auto, bestuurd door de heer P. B. M. S., wonende te Breda. De bestuurder van de voorste brommer wist tijdig af te rem men, maar C. zag de auto te laat en kwam daarmee in bot sing. Voor C. liep het goed af, maar zijn duo-passagier ver wondde zich zodanig aan zijn enkel dat dokter Van de Griek eerste hulp moest verlenen. Diefstal na inbraak Een onbevoegde verschafte zich in de avond of nacht van zater dag op zondag toegang tot de woning van een bewoonster in de 'Vlooswijkstraat en ontvreemd de een portemonnaie, inhoudende ruim 200,waarvan aangifte werd gedaan bij de gemeente politie. Bij het daarop ingestelde on derzo hleek dat men met be hulp van een schroevendraaier een raam had opengeschoven en zodoende de woning was bin nengedrongen. Het mocht de politie aan de hand van verschillende gegevens gelukken de daderes op te spo ren, tegen wie proces-verbaal is opgemaakt. Verplaatsing brievenbus De brievenbus aan de Bilder- dijkstraathoek Guido Gezelle straat is heden verplaatst naar de Guido Gezellestraathoek Fre- derik van Eedenstraat nabij de telefooncel. Delta-race 1965 Rond honderd zeiljachten heb ben deelgenomen aan de Delta race 1965, die werd georgani seerd door de Royal Belgian Sai ling Club te Gent. De wedstrijd die 's morgens om 7.20 uur be gon in Colijnsplaat en waarvan het parcours „buitenom" lag, had een vlot verloop. Dank zij het ideale zeilweer werd de afstand in rekordtijd afgelegd. De prijsuitreiking had plaats in hotel „Rotterdam" door bur gemeester Rijpstra. Hier volgen de uitslagen: Rorc I en II: 1. H. 2161 „Ton- nerre"; P. Vroon; 2. B. 166 „Brug- sche Swaen", R. Huybrechts; 3. H. 60 „Hawk", Joppe; 4. H. 1032 „Bounty", Baartmans; 5. B. 192 „Jan Bart", V. Driessche. Rorc III: 1. H. 769 „Breyell", De Beukelaer; 2. H. 722 „Scaldis II",, Provoost; 3. B. 175 „Den Arent", De Brouwer; 4. H. 911 „Star Fish", Verheugen; 5. H. 841 „Sea Star", De Klerk. Rorc IV: 1. B. 327 „Fiston", Nelis; 2. B. 280 „Ann Yne", De Liedekerke; 3. B. 210 „Oyat", De Porter; 4. B. 212 „Pinocchio", Staelens; 5. B. 262 „Ondine", De- noit. Verkeersongeluk met dodelijke afloop In de nacht van zaterdag op zondag heeft op de rijksweg Eede (Belgische grens)Aar denburg een auto-ongeluk plaats gevonden, waarbij de 23-jarige ongehuwde C. A. Schouten, uit Zujdzande op slag werd gedood. Dóór onbekende oorzaak is de auto, bestuurd door de eveneens 23-jarige rijwielhersteller A. Jansen uit Oostburg, gaan slip pen en in een sloot terechtgeko men. De chauffeur en een derde inzittende, de 22-jarige scheeps- besehïeter S. J. M. de L. liepen een shock en kleine verwondin gen op. De auto is totaal ver nield. Aanrijding Zaterdagmiddag omstreeks kwart over één ontstond op de kruising EvertsenstraatJoost de Moor- streat een aanrijding tussen twes personenauto's. Een auto bestuurd door W. de F. uit Axel, verleende geen voorrang aan de van rechts komende per sonenauto bestuurd door A. J. v. B. uit Axel. Door de botsing ont stond flinke materiële schade aan oeide voertuigen. Ds. Kelling volgt ds. Evenhuis op Ds. G. F. H. Kelling. thans her vormd predikant te Dreischor Noordgouwe, heeft het beroep naar de hervormde gemeente te Biervliet aangenomen. Ds. Kelling zal ds. Evenhuis opvolgen die zoals bekend bin nenkort naar Amsterdam ver trekt. Heel Biervliet op de film In het kader van een landelij ke filmactie zullen op donderdag 9 september a.s. onder auspiciën van de Nederlandse Blindenbond in Biervliet diverse filmopnamen worden gemaakt. Een opnamewagen rijdt op die dag door de gemeente om de mensen thuis, op de boerderij, op straat en tijdens hun werk op een rolprent te brengen. De film zal ook een beeld ge ven van het verenigingsleven. Daartoe zal een speciale optocht worden geformeerd, waarvan de samenstelling plaats vindt om 18 uur op het sportterrein aan de Singel. Het ligt in de bedoeling de film in de komende winter te vertonen. De blindenbond wil met deze actie belangstelling wekken voor zijn werk, waarop bij de verto ning van de film de aandacht zal worden gevestigd. Een der doelstellingen van de bond, waarbij blinden van alle gezindten zijn aangesloten, is dat blinden economisch onafhanke lijk worden. Een beroep op lief dadigheid door geldinzamelingen wordt van de hand gewezen, aangezien_ dit in strijd zou zijn met d* principes van de blinden bond. Wij willen deze filmactie daarom gaarne alle succes toe wensen. 21-jarige jongen uit Graauw verongelukt In de nacht van zaterdag op zon dag omstreeks 2.45 uur is de 21- jarige A. J. C. Bogaert uit Graauw en leerlingkapper in een zaak te Oostburg, dodelijk verongelukt ioen zijn auto ten gevolge van het slechte weer begon te slippen. In de bocht onder de gemeente Hulst tf.r hoogte van het buitencentrum „Het Jagertje" sloeg de slippende Volkswagen over de kop en ramde met de zijkant een rechts van de weg staande woning. De auto, waarvan het dak werd afgerukt, is totaal vernield. Geneeskundige hulp en geeste lijke bijstand waren spoedig ter plaatse maar mochten niet meer baten. Bogaert, die ongehuwd en enig kind was, werd levenloos uit het auto-wrak gehaald. Dokter Niesten uit Hulst constateerde dat hij op slag moet zijn gedood. (Adv.) Vier middelen in één tablet helpen elkaar endoen wonderen! De kennis van pijnbestrijding is in de loop der jaren groter geworden. Er is vastgesteld waar en hoe pijn ontstaat en men heeft geleerd pijn te meten. Men heeft kans gezien de werking van een der oudste pijnbe- hoogmis de z.g. „tienermis" ge strijders door toevoeging van daar- zongen. Deze kerkdienst die werd na ontdekte middelen belangrijk te gecelebreerd door kapelaan Tes- tore cfnriH ho omoa vn rio tlirl op geworden. De organisatoren hebben nu een andere route moe ten bepalen. In samenwerking met rijkswaterstaat heeft men een traject van 2 km uitgezet in de buurt van de coöperatieve suikerfabriek en' de stijfsel- en glucosefabriek. De deelnemers kunnen gebruik maken van de klëedgelegenheden van het zwembad, dat vlakbij is gelegen. Tienermis In een volle parochiekerk werd zondag om elf uur tijdens de i ters, stond helemaal in de tijd waarin we thans leven. De mu- Vrijdagavond vergaderde J,vuil langs sloten en dijken wordt - -r*r I ftodonnnonivJ de gemeenteraad van Hulst Naar aanleiding van de aan koop van een perceel weiland (ƒ24.075,van de heer A. A. J. v. d. Berghe uit Westdorne en de toekenning van een schade loosstelling voor afstand van zijn pachtrechten aan de heer R. van den Berghe uit Hontenisse ten bedrage van 9520,ter reali sering van een toekomstig re creatieterrein in het buitencen trum ,,'t Jagertje" wenste de heer Stolte meer duidelijkheid inzake deze plannen, temeer daar er reeds behoorlijke bedra gen zijn geïnvesteerd. De voor zitter betoogde dat de financiën nog een rol spelen. Zijn hoop was gevestigd op een subsidie waarna de formele opdracht (aanleg park) zou volgen. „Dit is echter in een stadiumvan voorbereiding en nog niet tast baar te maken", aldps de voor zitter. Bij het voorstel om een aan tal straten te noemen naar let terkundigen. schilders en andere historische figuren vroeg de heer Arentals in de toekomst ook stra ten te noemen naar figuren uit het, recente verleden van Hulst. „Waarom niet de namen gege ven van Hulsterse verzetsstrij ders", aldus de heer Arentals. Hieraan zal het college in de toekomst aandacht besteden. Bij de 49e wijziging der ge meentebegroting plaatste de heer Everaerd de kanttekening dat de gemeente krap zit in zijn arbei ders. Een betere salariëring zou hierin verbetering kunnen bren gen. „Salariëring geschiedt ech ter volgens vastgestelde schalen, waaraan wij gebonden zijn", ant woordde de voorzitter. De suggestie van de heer Ver- willigen over te gaan tot grotere mechanisatie bijvoorbeeld door een veegwagen kan ook niet wor den gerealiseerd, omdat volgens de voorzitter in verband met de voortdurende wegenbezetting de rentabiliteit te laag zou liggen. Het voorstel van de heer Wil- lemstein om de sociale werk plaats meer mensen beschikbaar te laten stellen stuitte op tegen stand bij wethouder Brandt die betoogde dat deze mensen reeds zoveel mogelijk te werk worden gesteld, maar dat zij onder me disch toezicht staan en niet op wegen binnen de bebouwde kom werk mogen verrichten. Het ziet er dan ook naar uit dat de ge meente voorlopig nog met dit arbeiderstekort blijft kampen. Tijdens de rondvraag bracht de heer v. de Voorde naar voren dat sedert de circulaire over het gemeentevuil waarin bepaalde voorwaarden voor de afmetingen van het verpakte huisvuil wer den gegeven, steeds meer huis- versterken. Eén der bestanddelen is het betrouwbare maagmiddel Che- ziek van deze mis werd begeleid farox, dat een teveel aan maagzuur door piano met drum en gitaren, neutraliseert. De combinatie is ide- Het ri.tme. van de gezangen was aal om pijn of griep doeltreffend te volledig in teenerstijl. De be- - 6 p langstellenden die naar deze mis waren gekomen, zijn niet teleur gesteld en de organisatoren kun nen terugzien op een geslaagde proefneming, bestrijden. Chefarine.4" gedeponeerd. De voorzitter antwoordde dat de ophaaldienst soepel is en dat het beter is het politietoezicht te verscherpen. De heer Willemjftein vond het een onhoudbare toestand dat op het kruispunt St. JansteenKa- pellebrugHulst ter hoogte van de weegbrug het verkeer van links voorrang heeft. Dit was echter, aldus wethouder Mar tens, op aandrang van de offi cier van justitie te Middelburg naar aanleiding van een onge luk enige jaren geleden aldus vastgesteld. De heer Stolte brak opnieuw een lans om de kerk- en stad huistoren tijdens het toeristische seizoen toegankelijk te stellen, temeer daar hij de toeristische aantrekkelijkheid van Hulst te gering vindt. Verder wees de heer Stolte op het feit dat hij als lid van de zwembadcommissie geen kennis heeft gekregen van de aanstel ling van nieuw personeel. Dit was echter, aldus de .voorzitter, meer een tijdelijke voorziening. Diplomazwemmen Vrijdagnamiddag werd voor de tweede maal in het zomerseizoen gelegenheid gegeven tot diplo mazwemmen in het Sasse zwem bad. Geslaagd: Diploma zwemproef: J. v. d. Graaf, L. de Maat, I. de Caluwé, R. Breepoel, H. Jansen, J. van Waterschoot, M. Spuesens, T. Mechelinck, G. Piscaer, P. Ver- meule, H. Vermeule en R. Neyt. Diploma geoefend zwemmer: W. v. d. Calseyde, M. Vermast, H. Vermast, B. Janssens, A. Kok, M. van Waes, G. Mechelinck, G. Spuessens, M. Cuyle, R. den Teu- ling. Diploma zwemvaardigheid I: H. Jansen, E. Al, P. Sarneel, H. J, v. d. Calseyde, L. Verschelden, R. Jonkheym, A. Gijsel, J. P. v. d. Staeten, T. Vereecken, M. van Vooren en T. Neve. Diploma zwemvaardigheid II: J. Jansen, G. Kok, W. J. Kok, E. van Hijfte en T. Kamoen. Internationale 2 km zwemwedstrijd Zaterdag 4 september a.s. or ganiseert de zwemclub „De Bruinvis" voor de 31ste maal de ronde van Sas, een zwemwed strijd over 2 km. Waren vorig jaar de organisa toren reeds gehandicapt in hun traditionele route, dit jaar zijn de moeilijkheden er niet kleiner Activiteiten hevormde jeugdraad De hervormde jeugdraad Sluis kil heeft voor de aanstaande wintermaanden weer een pro gramma gereedgemaakt, dat voor de jeugd uit alle leeftijdsgroe pen mogelijkheden biedt. Oo 10 september start de oud ste jongensclub en op 13 septem ber de jongste jongensclub. De moeilijkheden bij het krijgen van leiding zijn opgelost, zodat er eindelijk twee jongensgroepen van start kunnen gaan. De drie meisjêsgroeoen hou den een gezamenlijke startavond op 14 september. De woensdagavondclub die een geheel nieuwe open opzet heeft gekregen, begint op woensdag 15 september met een „open avond", waarop al'e jeugd van 15 jaar en ouder welkom is. Op 18 septem ber gaat de instuif weer begin nen. Heel wat nieuw materiaal, o.a. een biljart en een voetbal spel. zal de zaterdagavonden van de Sluiskilse jongelui weer kun nen veraangenamen. Onder austoiciën van de klas sikale jeugdraad voor Oost Zeeuws-Vlaanderen zullen trai ningsbijeenkomsten worden ge organiseerd voor het kader. Alle jeugdaktiviteiten spelen zich af in het wijkgebouw „De Ark". Activiteiten jeugd rode kruis De afdeling Sluiskil van het Jeugd Rode Kruis zal dezer da gen overgaan tot het plaatsen van een door jongeren vervaar digd lectuurhuisie. Het huisje zal een plaats krijgen in het plantsoen nabij het postkantoor. De afdeling hoopt dat de Sluis- killenaars met gulle hand hun boeken, en tijdschriften die ze kunnen missen, in het huisje zul len deponeren. Alle tijdschriften, ook jeugdbladen, zijn welkom. Wekelijks zal het ingezamelde materiaal worden opgezonden naar het lectuurdepot in Den Haag, van waar pakketten lec tuur worden verzonden naar zie ken en gehandicapten in heel het land. Op dinsdag 7 september a.s. houdt het Jeugd Rode Kruis een jaarvergadering. Burgemeester Rijpstra heeft zich bereid ver klaard deze vergadering te ope nen. Het hoofdbestuur van het Nederlandse Rode Kruis zal ver- tegenwoordigd worden door mej. M. E. van Dijk, die tevens een propaganda-woord zal spreken aan de hand van kleurendia's. Voor deze vergadering zijn alle vertegenwoordigers van 't jeugd werk in Sluiskil, de Terneuzen- se jeugdraad, het bestuur van de afdeling Terneuzen van het Rode Kruis en de hoofden v,an scholen te Sluiskil uitgenodigd. Zwemdiploma's In het gemeentelijk zwembad te Sluis werd gezwommen voor de verschillende diploma's van de K.N.Z.B. Als bondsgedele- geerde voor de kring Zeeland was aanwezig de heer Th. Cam- bier uit Breskens. De uitslagen luidden: Zwemproef: Ria Telbier, Schoon- dijke; Mieke Tas, Angèle Hu- bregtse, Marlies de Badts, Mar leen Temmermans, Ina Jansen, Denise Lempereur, Klarina Ver- wilst en Willy Schramm. Diploma geoefend zwemmer: Hans Reynders, Bryan de Bruy- ne, Geertkees Rapsenberg en Wilfred Berckmoes. Diploma III: Francina van der Knaap, Jaap le Roy, Vlissingen; Johan Vermeulen, Frank v. d. Neste en Theo Berckmoes. Diploma IV: Rosemarie van der Walle, Wim Francke, Ronny Clyncke en Paul de Wispelaere. Benoeming Tot onderwijzeres in vaste dienst aan de r.k. meisjesschool Sint Jozef is met ingang van 1 september benoemd soeur Hed- wiges uit Gilze-Rijen. Rico Bulthuis 2) De lofrede van haar kant liet hij zwijgend en met een vriendelijk glimlachje langs zich heen gaan. Hij schoot even een pluisje van zijn jaquet, glimlachte nog bre der dan eerst, toen ze de anjer de schoonste aller bloemen noem de en ging met een taartje op een glazen schoteltje naar de plaats in de serre, die men voor hem open had gelaten. Op de heer en mevrouw Gal- jaard na, waren alle bewoners aanwezig, tot vreugde van de ja rige, die Lucia Flippo, de kunst handelaar Eggeling en de Japan ner als het ware gedwongen had hun dagelijkse taak in de steek te laten, terwille van het feest. Het gebeurde niet vaak dat alle bewoners bij elkaa: zaten en en kele kenden elkaar alleen maar van aanzien. Ishiguro, die terug getrokken leefde en als tolk in dienst van verschillende over heidsinstellingen een drukke werkkring had, stond ogenblik kelijk in het middelpunt van de belangstelling, hoofdzakelijk door de verhalen van de jarige hospi ta. Op de nieuwsgierige vraag van Tilly Agarra, of meneer al lang in Holland was, boog de Japanner zich naar haar over met het ont nuchterende antwoord, dat hij in Rotterdam geboren was. „Mijn vader", zei hij, „was een Japanner, mijn moeder was een Nederlandse." „Is Japan werkelijk zo mooi als ze zeggen?" vroeg mevrouw Haye. „Ik zou het U niet kunnen zeggen, mevrouw, ik was daar nog nooit." Mevrouw Weber, die de anjers in een blauwe vaas stak, zei, zonder na te denken, dat dat maar gek was en dat de liefde voor je land een ieder was aan geboren en als je Ishiguro heet te dan „Pardon mevrouw, het wil mij voorkomen, dat U een Duitse naam heeft." Dokter Hogendijk stikte haast in zijn koffie en riep „Jij bent ook niet op je wafel gevallen, 'n reuzemop, Frau Web'rr „Bah", siste mevrouw Weber, „Wat een onzin dokter, kom, laat ik nog eens koffie schenken. Nellie, waar héb je de suiker gelaten, schiet eens op Terwijl de gebakjes werden Haye de Japanner aan over de godsdienst. Hij haalde de schouders op, toen ze over de Shinto begon te leuteren. Boven alle stemmen uit kreet ze, dat een combinatie van godsdienst en vaderlands liefde ideaal moest zijn en dat de consequentie ervan „Leest U het Tanaka memoran dum maar eens, dan hééft U de consequentie," hoonde Ishiguro en wendde zich tot Lucia Filippo, niet van zins langer over Japan en Japanners te praten. Misschien was dit de reden, dat Ishiguro een beetje koel reageer de en na een paar oppervlakkige vriendelijkheden ook zijn ande re buurdame geen antwoord meer gaf, haar in de waan latend, dat hij verstrooid was. Lucia Filippo, de zeven en twintigjarige bibliothecaresse, be keek haar buurman aandachtig. Ze kende hem wel, maar had hem nog nooit zo goed kunnen opnemen als nu. Het doorzeefde zonlicht van de herfst scheen hem midden in het nauwelijks Indische gezicht met de donke re ogen. Ze had altijd gemeend, dat zijn haar veel zwarter was, dan in werkelijkheid het geval bleek te zijn. Zijn korte uiteen zetting, die hij natuurlijk altijd en overal ten beste moest geven, had meteen zijn voornaam ver klaard: Harry. Harry Ishiguro. „Ik heb een vent gekend," riep majoor Dupuis, „die heette Kots hondje. Zo zal je hetenDie knul was in het leger, die had geen leven, hahaha De talenleraar verklaarde daar na een aantal verschrijvingen van eigennamen, maar niemand luisterde naar zijn wetenschap pelijk betoog en men was blij, dat verzoek om „goeie" muziek. Tilly, die pianiste was, maar terwille van het geid bij de ope rette speelde, raffelde een kwar tier lang de rhapsodie van Liszt, passend bij een der verjaarsge schenken. Hier zaten dus, terwille van een kleine feestvreugde, een aantal mensen bijeen, die net zo min bij elkaar hoorden, als de taart met het duidelijke cijfer en de lila reukfles op het geschenken- ta'f eitje. Na de muziek, met een gul en hartelijk applaus beloond, leek het gesprek wat meer ongedwon gen te worden. Hogendijk, Lucas en Eggeling, die op één étage woonden, hadden de grootste pret om niets, terwijl mevrouw Haye, die het meestal bij de Galj aards zocht, zich nu tot Lucia en Tilly wendde. Mevrouw Weber sneed de taart aan en maakte daarbij een grimas achter de rug van majoor Du puis en iedereen kreeg 'n stukje van het hatelijk cijfer, dat me vrouw Webers leeftijd had ver raden. „Twee en zestig", zei ze nu zelf met enige trots, zwaaide het mes door de lucht en vroeg: „Wie doet het me na? Tilly, kind, bij na driemaal jouw leeftijd... ach, ach, als ik me de tijd nog herinner Waarschijnlijk was Harry Is higuro op dat ogenblik de enige, die naar haar woorden luisterde, want majoor Dupuis had zich op zijn knorrige manier in het gesprek van de mannen gemengd en de Japanner was de enige, die met niemand conserveerde. Hij keek naar het zwaaiende mes vol taartkruim en room en trommelde met zijn vingers op Expositie In de eerste helft van septem ber zal de Rotterdamse kunst schilder Beer Suringh een expo sitie van zijn werken houden in de raadhuisk"lder van het stad huis te Sluis. In de maand augus tus heeft de heer Suringh ge- exposeerd in de Burgerzaal van het gemeentehuis in Oostburg. In diezelfde tijd werd de raad huiskelder gebruikt voor een ex positie van de Belgische kunst schilder Omer van Vosselen uit Beveren-Waes. Carillonconcerten afgesloten Deze week verzorgde prof. E. Delmotte uit Oostende voor de laatste keer in het zomerseizoen een tweetal concerten op het carillon van het stadhuis. Hij bracht enige volksliederen ten gehore °n 'daarnaast werk van. Popy, Coates, Handel, Puccini, Godard, Delmotte, Verdi e.a. Schip voor Bussische vissersvloot Zaterdagmiddag is in de Sloe- haven in Vlissingen aan de op drachtgeefster „Sudo Import" te Moskou het tweede schip van een serie van 4 viisverwerkende koelschepen overgedragen, be stemd voor de Russische vissers vloot. De bedrijfsdirecteur van de mij. „De Schelde", de heer E. Huizinga, droeg het schip, dat „Van Dyck" heet, over. Het werd aanvaard door kapitein Nikolajenko. Bij de toespraken kwam tot uiting dat er nogal wat besprekingen waren ge voerd, alvorens het schip kon worden afgeleverd. De „Van Dyck" gaat naar Moermansk om verder voor de visserij te wor den uitgerust. DE KORTSTE NOTULEN? De volgende notulen van de vergadering van de gemeente raad van Vogelwaarde van 30 juli 1965 houden naar alle waar schijnlijkheid een record in. Kor tere notulen hebben wij tot dus ver nog nergens gezien. 1. Opening. De voorzitter opent de verga dering en leest het openingsge bed. 2. Aanstelling van een vakleer kracht voor het zangonder wijs aan de lagere school. Zonder bespreking en zonder hoofdelijke stemming besluit de raad conform het voorstel van B. en W. tot het benoemen van mej. Margot Mannaert te Hulst' tot vakleerkracht voor het zang onderwijs aan de lagere scholen in de gemeente, zulks met in gang van 1 september 1965. 3. Sluiting. De voorzitter sluit de verga dering met gebed. rondgediend en Nellie de kopjes met geurige koffie voor de gas- mevrouw Weber Tilly Agarra Ide leuning van zijn stoel, ten neerzette, klampte mevrouw1 naar de piano stuurde met hetl (Wordt vervolgd.) De gemeenteraad vergadert a.s. vrijdag In de op vrijdag 3 september a.s. te houden openbare verga dering van de gemeenteraad van Vogelwaarde kómen o.m. de vol gende agendapunten aan de orde: Openstelling bureau burgerlij. ke stand; subsidie voor de bewegwijze- ring Hëngstdijk, Stoppeldijk, Boschkapellé; onteigening in het belang der volkshuisvesting; aanleg wegen en rioleringen in het uitbreidingsplan Vogelwaar de; overneming beheer en onder houd wegvak Rapenburgtol Groenendijk en overneming eigendom van de grond, beho rende tot genoemd wegvak; uitgifte in erfpacht perceel aan de Lage,weg te Ossenisse; subsidie agrarische streekont- wikkeling StoppeldijkWalsoor den; subsidie van 200 aan wandel- sportvereniging „De Vogel" te Hengstdijk. Er bereiken het college van B. en W. herhaaldelijk klachten over het ontbreken van een be wegwijzering op de weg Perk- polder in de richting Hengstdijk, Stoppeldijk en Boschkapelle. De A.N.W.B. heeft een plan opge steld tot bewegwijzering van het punt CloosterstraatHulsterweg in de gemeente Hontenisse. De totale kosten bedragen 2327,82. Hontenisse neemt hiervan de helft voor zijn rekening. B. en W. stellen voor de andere helft (ƒ1163,91) in de vorm van een eenmalige subisdie bij te dra gen. UITBREIDINGSPLAN Ter uitvoering van het uitbrei dingsplan „Vogelwaarde" dient een aanvang te worden gemaakt met de-aanleg van wegen en rio leringen in het gedeelte van dit uitbreidingsplan, gelegen tussen de kern Boschkapelle en het sportpark en het gedeelte, ge legen rond en ten oosten van' het sportpark met inbegrip van de ontsluiting en bouwrijp ma ken van het terrein, bestemd voor de bouw van bejaardenwo ningen. De raadgevend ingenieur, de heer P. A. M. van der Wolf te Nijmegen, heeft het bestek opgemaakt en de begroting van de -uitvoeringskosten overgelegd. De uitvoeringskosten zijn ge raamd op ƒ662.000, B. en W. stellen voor het voor deze werken benodigde crediet beschikbaar te stellen. Van 30 augustus tot 25 septem ber zullen ruim duizend mariniers met groot verlof voor herhalings oefeningen onder de wapenen ko men. Zij worden ondergebracht in een tentenkamp bij de „Van Braam Houckgeest-kazerne" in Doorn. Van dit basiskamp uit zullen de militairen deelnemen aan landings oefeningen bij het amfibisch oefen kamp Texel, gevechtsschietapfe- ningen op het infanterieschietkamp „De Harskamp" en aan meerdaag se oefeningen op de Veluwe. Op stilstaande auto gereden Tijdens een hevige regenbui is de 42-jarige buschauffeur G. Wiersma uit Blija, gehuwd en vader van drie kinderen, zondag avond door een verkeersongeval in het dom je Ried om het leven gekomen. De heer Wiersma stond met zijn auto met pech langs de weg. Zijn twee dochters waren net uitgestapt om de auto, die niet wilde starten, te duwen. Dit werd hun geluk, want toen ze pas waren uitgestapt, reed een andere automobilist, de 20-jari- ge J. Groeneveld uit Berlikum, met een enorme klap op het autootje van de heer Wiersma, dat tegen eeri boom werd ge drukt en totaal werd vernield. De heer Wiersma was op slag dood. De auto van de heer Groene veld schoot na de botsing naar de linkerkant van de weg tegen een boom, na eerst nog een 18- jarige wielrijdster te hebben ge raakt, die zware verwondingen opliep. Ook de heer Groeneveld en een 11-jarig jongetje dat bij hem in de auto zat, liepen Ver wondingen op. De drie gewon den werden naar een ziekenhuis in Leeuwarden gebracht. Aanvaring voor IJmuidense havenmond Zaterdag omstreeks het mid daguur is vlak voor de haven mond van IJmuiden het 16.785 ton metende Duitse vrachtschip „Gertrud Fritzen" in aanvaring gekomen met kotter „Wieringen 51", die met machinesehade door een andere kotter naar IJmuiden werd gesleept. Door een manoeuvre van deze sleep kwam de „Gertrud Fritzen" die op weg was naar Amsterdam tussen beide kotters te varen. Het schip raakte de sleepdraad en kon een aanvaring met de „Wieringen 51" niet voorkomen. Deze liep schade op aan stuur boordzijde, benevens - verbogen masten. Persoonlijke ongevallen bleven uit. Een duizendtal Indonesiërs heeft vahdaag een half uur lang be toogd voor de Amerikaanse ambassade in Djakarta. Zij schreeuwden „Verpletter Ame rika". Enkele betogers overhandig den op de ambassade- een pe titie, waarin verbreking van de betrekkingen tussen de V.S. en Indonesië werd geëist. Voor de betoging was de militaire wacht voor de ambassade met 200 man versterkt. Antara meldt dat een Ameri-, kaanse arts die in een zieken huis van de baptisten te Ked: in Oost-Java werkt ,drie dage de tijd heeft gekregen om Indo nesië te verlaten. Schuldeiser schoot drie mensen dood en pleegde zelfmoord In Ramat.-Gan bij Tel Aviv heeft een 68-jarige zakenman zondag avond twee schuldenaren en eén vrouwelijke politie-agent doodge schoten en daarna zelfmoord ge pleegd Het drama had plaats in het kan toor van een advocaat, waar de zakenman kracht bijzette aan zijn eis tot betaling van 200.000 gulden, die een man en een vrouw hem schuldig waren. De gemoederen raakten zo verhit dat de zakenman een pistool trok en dé man en de vrouw doodschoot, waarna hij de straat opvluchtte. Toen twee vrou welijke politie-agenten hem tracht ten aan te houden, schoot hij één van hen dood. Daarna pleegde hi' zelfmoord.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 2