De moord op Arie van Hemert De Indonesische aankoop van Fokker-vliegtuigen Solo-oversteek van Atlantische oceaan 3 pullen AH-Bier AH- Appelsap Rookworst vacuum verpakt RADIO EN TELEVISIE Deze week bij 7 MAXIMUM KWALITEIT MINIMUM PRIJS l?9 Leverpastei blik 100 gram Bruine Bonen Choc. Pastilles 39 Grote Repen 99 Fruitella div. smaken 98 Zaanse Koeken 18 stuks 69 Choc. Hagel 3 rol L- 48 59 l.39 Mals Rookvlees 100 gram Reuzekoek -4- SfiQ gram Ananas blikje 8 halve schijven Soepballetjes .2^ AH-Mayonaise Knackebröd Ryvita, Margarine Witte Bonen 59 69 52 88 1.» 58 41 49 Cavelli Vermouth !utem«2.93 L26 Polly Celstofluiers PMC/Leerdam Glasservies Luneheon Heat blik 340 gram \f/ó AH-Slasaus«««r Carl; Toiletzeep- 3 stukken^ Limonadesiroop £<u'L xxó 1.09 Woensdag 18 augustus 1905 DE VRIJE ZEEUW Pagina 5 Gemeente T erneuzen 8 voor PMC/Leerdam Glasservies Vraag speciale folder in de AH-winkei! Weekaanbiedingen geldig t/m woensdag 25 augustus De 20-jarige Henny G. G. I., die op 13 februari 1963 's avonds om zeven uur in enkele minuten tijds de 9-jarige Arie van He mert vermoordde in de Nieuwe Doelenstraat te Hilversum, zal vermoedelijk vrijdag of zaterdag worden voorgeleid voor de offi cier van justitie. Woensdag is hij voor de derde maai verhoord. Vast staat, dat de moord zich in enkele minuten heeft voltrokken. De 9-jarige Arie van Hemert was argeloos de gang ingelopen naast de kapperszaak en had de deur van het achterhuis van de zaak geopend, met de bedoeling naar zijn broertje te zoeken. Op dat moment stond de toen nog 17-jarige Henny in vrou wenkleding voor de spiegel van de keuken. Henny stormde op de 9-jarige Arie af, wurgde het kind in paniek, omdat hij zich ontdekt waande bij zijn vreemde handel wijze, en ontdekte pas daarna dat het zijn buurjongetje was. Weer in paniek legde hij het kind in een grote kist op de zol der, die hij zo ver mogelijk ach teruitschoof. De vader, de kap per, was afwezig om een klant te scheren aan het Noordsebos- je in Hilversum. Toen deze tien minuten later thuiskwam had het gehele drama zich voltrok ken en was er niets meer van te bespeuren. Henny, die zijn moeder al op vijfjarige leeftijd verloren had, was toen loodgietersleerling en kreeg zo nu en dan klusjes op te knappen bij verschillende men sen. Hij placht bij deze klusjes allerlei vrouwenkledingstukken te stelen, die hij meenam naar huis, verborg en dan gebruikte bij zijn vreemde handelwijze om zich daarin te kleden. Noch zijn vader, noch de buurtbewoners hadden er ooit iets van gemerkt dat de 17-jarige Henny deze neiging had. Hij stond bekend als een wat stille jongen, maar de familie I. stond als zeer gunstig bekend. Wanneer hij de stoffelijke res ten overbracht van de zolder naar de loze ruimte onder de vloer, is niet bekend. Hij moet daarvoor een nauw luik in een kleerkast hebben geopend. Dat Henny hier door kon kruipen, kon gebeuren omdat hij bijzon der tenger van stuk was. De vraag is gerezen waarom de po litie nooit iets heeft geweten van het feit, dat het in de kappers zaak zo stonk. De kist was inder tijd door de huidige bewoner meegegeven aan de gemeenterei niging omdat hij zo stonk en tweemaal diende hij een klacht bij de reinigingsdienst van Hil versum in. De stank werd echter toege schreven aan het feit dat de bij zonder oude wijk die voor sane ring gereed is, verschillende ma len bezocht is geweest door een rattenplaag en men vermoedde, dat zich ergens dode ratten on der de vloeren zouden bevinden die deze lucht verspreidden. Bij dq politie is deze klacht nimmer terechtgekomen. De po litie stationeerde na de verdwij ning van Arie geruime tijd een VRIJDAG 20 AUGUSTUS HILVERSUM I: 7.00 Dagope ning; 7.10 Klassieke gram.; 7.30 Nws; 7.40 'Radiokrant; 7.55 Lich te gram., 8.15 Gewijde muz.; 8.30 Nieuws; 8.40 Lichte gram.; 9.00 V. d. zieken; 9.35 Waterstanden; 9.40 Klass. gram.; 10.30 Morgen dienst; 11.00 Klass. gram.; 11.15 Voor oudere luisteraars; 12.00 Lichte gram.; 12.27 Med. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nws; 12.40 Gram., event, act.; 12.50 Orgelspel; 13.10 Klass. gram.; 13.40 Licht orkest; 14.00 Vrijdag - weekendtrips; 14.20 Amuse- mentsmuz.; 14.45 Voordr.; 15.05 Tenor en gitaar; 15.30 Voor de vrouw; 16.00 Musiciana: muzika- "le herinneringen; 16.30 Duizend schoon, praatje; 16.45 Vocaal en semble; 17.05 Klass. gram.; 17.30 Lichte gram.; 18.10 Licht instr. kwartet; 18.30 Harmonie-orkest; 18.50 Napolitaanse liederen; 19.00 Nws en weerpraatje; 19.10 Ra diokrant; 19.30 Van horen zeg gen en zingen; 19.35 Licht ork.; 20.00 Lichte gram.; 20.30 Martha, opera; 22.20 Literair progr.; 22.30 Nws; 22.40 Wijd als de wereld, intern, oriëntatie in kerk, zen ding en oekumene; 23.00 Lichte gram.; 23.55 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws, ochtendgym. en soc. strijdl.; 7.20 Lichte gram.; 7.25 Van de voor pagina, praatje; 7.30 Lichte HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van TERNEUZEN brengen ter openbare kennis, dat bij het ge meentebestuur van Axel is in gekomen een verzoek van de Nederlandse Stikstof Maatschap pij N.V., Industrieweg 10 te Axel post Sluiskil), om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het uitbreiden van een kalkbrekerij door bijplaatsing van diverse elektromoren, zodat thans 40 elektromoren met een gezamen lijk vermogen van 1116,5 pk ge bezigd zullen worden, op het perceel kadastraal bekend ge meente Axel sectie A nummer 1149, plaatselijk gemerkt Indus trieweg 10. Gedurende tien dagen na de dagtekening van deze bekend making bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk be zwaren tegen het verlenen der vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur van Axel. Bovendien zal op dinsdag 7 september 1965, des voormiddags te 11.00 uur, in het stadhuis te Axel een openbare zitting wor den gehouden, tijdens welke ge legenheid zal bestaan mondeling tegen de inwilliging van het verzoek om vergunning bezwaren in te dienen. Ter secretarie van Axel kan een ieder kennis nemen van de terzake ingekomen schrifturen. De aandacht van belangheb benden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvrager van de vergunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoel de zitting is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene die, zonder op de openbare zit ting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht, in dien hij niet woonachtig is in de gemeente waar openbare ken nisgeving is geschied. Terneuzen, 19 augustus 1965. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. RIJPSTRA, Burgemeester. A. J. VAN PACEE, Secretaris. agent in de Nieuwe Doelenstraat. Het contact met de buurtbewo ners was zeer intensief. Ook heeft indertijd een nauwkeurig buurtonderzoek plaatsgevonden, waarbij brandweer en politiehon den te pas kwamen. Maar nooit heeft enig spoor geleid naar de kapperszaak. Wel werd indertijd Henny's vader verhoord, maar omdat de ze een onaantastbaar alibi had, werd wat hem betrof de zaak terzijde geschoven. Of de zoon indertijd door de politie vragen zijn gesteld, is niet meer na te gaan, aangezien alle buurtbewo ners werden ondervraagd. Dat de politiehonden het spoor bijster geraakten meet worden toegeschreven aan de omstandig heid dat het in die tijd bijzonder hard had gevroren. Henny I. voor de kinderrechter in Amsterdam worden voorgeleid, omdat hij op de dag van de moord (of doodslag) nog pas 17 jaar oud was. Fabrieksbrand in Gouda Een zeer felle brand in de meubelfabriek J. M. Borsje N.V. te Gouda, heeft gistermorgen in alle vroegte voor enkele hon derdduizenden guldens schade aangericht. Twee van de drie verdiepingen brandden geheel uit. De oorzaak van de brand en de preciese omvang van de scha de zijn nog niet bekend. Niet on mogelijk is, dat de brand is ont staan op de derde verdieping, waar de lakinrichting was on dergebracht. Deze afdeling, alsmede de meu belopslagplaats en de afdeling houtbewerking werden door de laaiende vuurzee geheel ver woest. Het produktieproces ligt daardoor volkomen stil. De brandweerkorpsen van Gouda, Waddinxveen en Reeuwijk lever den een uren durende strijd om het vuur meester te worden. Naar wij nader vernemen zal 'Doordat er vrijwel geen wind stond, sloeg het vuur niet over op de belendende woonhuizen. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. gram.; 9.00 Te land en te water: informatief progr. voor weg- en waterweggebruikers; 9.40 Ko ning van de weg, overdenking over het verkeer; 10.00 Lichte gram.; 11.00 Nws; 11.02 Voor de kleuters; 11.15 Vrij entree, caba ret; 11.40 Lichte gram.; 12.00 Licht orgelspel; 12.27 Med. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Licht orkest en licht trio; 12.55 Act.; 13.00 Nws; 13.10 Act. en gram.; 13.25 Beursber.; 13.30 Neêrlands muziektuin: manifestaties in va kantieplaatsen; 14.30 Tenor en piano; 15.00 Lichte gram.; 16.00 Nws, aansluitend: Heersen over de toekomst, praatje; 16.15 Klank en ruimte (IV): geluid en akous- tiek, toegelicht met muz. illustra ties; 16.45 Nieuwsdienst voor nieuwsgierige kinderen; 16.49 Voor de jeugd; 17.30 Jazzrondo; 17.50 Kiosk: artikelen uit de weekbladen worden besproken; 18.00 Nws; 18.15 Van de week: informatie en commentaren uit binnen- en buitenland; 19.00 Ronduit muzikaal, progr. voor de rijpere jeugd; 19.30 Lezen en schrijven, literair progr.; 20.00 Nws; 20.05 Verloren paradijs, herwonnen aarde?, reisprogr.; 20.20 Over de schreef, cabaret- progr.; 20.45 Ontmoetingen met protestanten in Rusland (III - slot), reisverslag; 21.00 't Is alle maal show: muz. uit films en musicals; 21.35 Report, waterpo- lotournooi om het Westeuropese kampioenschap in Londen; 21.40 Onbegrensd: wetenswaardighe den uit het buitenland; 21.50 Volksliedjes en balladen; 22.05 Lichte muz.; 22.25 Europese roei- kampioenschappen voor dames te Duisburg-Wedau, reportage; 22.30 Nws; 22.40 Alt en piano; 22.55 Mezzo-sopraan en piano; 3.10 Lichte gram.; 23.45 Soc. nws in Esperanto; 23.55 Nieuws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws; 12.03 Festivaria; 12.40 Weerber.; 12.45 Cadenza; 12.50 Beursber. en progr.-overz.; 13.00 Nieuws; 13.20 Het neusje van de zalm; 14.00 Nws; 14.03 Klass. muziek; (15.00 en 16.00 Nws; 16.03 Beurs berichten); Vanaf 16.00 Wegwij zers voor de automobilisten; 17.00 Nws, weerber. en meded.; 17.15 Koffietijd; 18.00 Nws; 18.03 Voor de soldaten; 18.28 Paarde- sportber.; 18.30 Wegwijzers voor automobilisten; tips voor 't week endverkeer; 18.45 Snortkroniek; 18.52 Lichte orkestmuziek; 19.00 Nws, weerber., radiokroniek en het weer bij ons; 19.40 Latijns- Amerikaanse muz.; 20.00 Fanta sia; 20.40 Noordzeefestival: Fri day night is seaside night; 22.00 Nws; 22.15 Dansmuz.; 23.00 Nws; 23.05 Stemmig gemengd avond- progr.; 23.55 Nieuws. Televisieprogramma's. NEDERLAND I: 19.00 Nieuws in het kort; 19.01 V. d. kleuters; 19.06 Patrouillewagen 54, tv- film; 19.35 De Flintstones, teken film; 20.00 Journaal; 20.20 Licht instr. trio met zangsolisten; 20.36 Franse chansons; 21.05 Randfi guren, documentaire; 21.40 De Dinah Shore Show; 22.30 Gespr. aan de schrijftafel; 22.40 Touris tische tips van de A.N.V.V.; 22.43 Journaal. NEDERLAND II: 20.00 Nws in het kort; 20.01 Voor de vuist weg; 21.20 The Saint - Sophie tv-film. BELGISCHE TV (VI.): 19.30 Engelse les; 19.45 Intern, jeugd- kron.; 19.55 De weerman; 20.00 Stel je voor; 20.25 Te voet door Vlaanderen; 20.50 De luitenant draagt rokken, speelfilm; 22.20 Nws; 22.25-22.55 Thinking about the unthinkable, gesprek over de strategie in het tijdperk van de waterstofbom. De 48-jarige Amerikaanse jour nalist Ribert Manry is dinsdag bij zonsondergang in de haven van Falmouth aangekomen, na een tocht van 79 dagen over de At lantische Oceaan in een vier-en- een-halve meter lange zeilboot. Deze zeilboot, de „Tinkerbelle" is het kleinste vaartuig, dat tot nu toe de Atlantische Oceaan in de west-oost-richting heeft over gestoken. De boot werd de laat ste acht mijl van haar tocht door de barkas van de havenmeester van Falmouth binnengesleept. Toen- de „Tinkerbelle" werd binnengesleept, lieten de sche pen in de haven van Falmouth hun sirenes loeien. Op de kade stond een muziekkorps, dat „The Battle Hymn of the Republic" ten gehore bracht. Duizenden verdrongen zich op de kade, waarvan de gebouwen feestelijk waren versierd. Ook was de Ame rikaanse vlag uitgestoken. Bur gemeester Hooper verwelkomde de journalist uit Cleveland, die 79 dagen geleden uit Falmouth, in de Amerikaanse staat Massa chusetts, naar de Britse haven van dezelfde naam was vertrok ken. Toen Manry uit zijn vaartuigje' stapte, knielde hij en kuste de grond van Engeland. Na de verwelkoming door de burgemeester, omhelsde hij zijn vrouw en twee zoons van elf en veertien jaar. Manry was, na zijn aankomst van 79 dagen, de trotse drager van een reusachtige snor. „Ik heb ervan genoten, maar ik denk dat ik naar huis zal vliegen. Ik wil terug naar Cleveland, Ohio en de journalistiek", verklaarde hij. Manry is tijdens zijn overtocht zesmaal bij een wilde zee over boord geslagen. Hij had zich ech ter met een touw aan de mast vastgebonden en deze reddings- lijn was zijn behoud. Tweemaal kreeg hij, terwijl de golven over hem heen sloegen en alleen zijn reddingslijn hem nog hield, waanvoorstellingen. Doch toen hij dinsdagavond te Falmouth voet aan wal zette, zag hij er ge bruind en gezond uit, zodat men hem in staat zou achten zonder meer de terugtocht op dezelfde wijze te maken. Tijdens de laatste acht mijl van zijn tocht, toen de „Tinker belle" door de barkas van de havenmeester werd binnenge sleept, had Manry tegenover de verslaggevers, die met hem mee voeren, verklaard dat hij het niet erg had gevonden om het laatste stukje van zijn tocht gesleept door een ander vaartuig te vol brengen. „O, ik zou er best gekomen zijn", riep hij vanuit zijn vaar tuigje, „maar ik wilde met alle geweld vanavond binnenlopen, vanwege de ontvangst". Tevoren was zijn vrouw hem tegemoet gevaren en zij had een beroep gedaan om de haven van Falmouth niet *in de nacht bin nen te lopen, omdat dit gevaar voor hem en zijn zeilboot zou kunnen opleveren. De Indonesische regering en de Nederlandse Fokker-vlieg tuigfabrieken te Amsterdam zul len vrijdag 20 augustus in Dja karta formeel een contract on dertekenen waaronder Indonesië honderd F-27-Friendshipvlieg- tuigen zal aanschaffen, waarvan er veertig hoofdzakelijk in Ne derland en de rest in hoofdzaak in Indonesië zullen worden ge bouwd. Dit is woensdag uit be trouwbare kringen in Djakarta vernomen. Indonesië zal als betaling ex- portprodukten als rubber, kopra, olie, koffie, thee en specerijen le veren. De ondertekeningsceremo nie zal in het Merdekapaleis van president Soekarno in Djakarta worden gehouden. De financieel directeur van Fokker, Frits Diepen, zal voor de maatschappij ondertekenen. Hij is vorige week donderdag aan het hoofd van een vijf man sterke delegatie van Fokker in Djakar ta aangekomen. Bij de slotbesprekingen over deze overeenkomst, die om meer dan 400 miljoen gulden zou gaan, is de Nederlandse miljpnair Zwolsman ook betrokken. Zwols- man kwam zaterdag in Djakarta aan. De N.V. die Westhaghe, een Amsterdamse maatschappij van de Zwolsmangroep, zal naar verwachting optreden als agent voor de Indonesische organisatie die moet zorgen dat de Indone sische fabriek waarin de Friend ships worden gebouwd er komt. Deze fabriek zal waarschijnlijk ergens in Djakarta worden ge bouwd. Tussen Fokker en Indo nesië zal personeel worden uit gewisseld om de arbeiders voor deze fabriek op te leiden. De fa briek zou in 1968 met de produk- tie moeten beginnen. PARADE IN Djakarta President Soekarno heeft woensdag ter gelegenheid van de twintigste Indonesische onafhan kelijkheidsdag in Djakarta een ^parade aan zich voorbij zien trek ken, waaraan 100.000 Indonesiërs deelnamen. Daaronder was een groep vrijwillige militie uit West- Irian, die de president toeriep. „Verpletter Maleisië". Onder de tonen van twaalf muziekkorpsen trokken leden van de strijdkrach ten, organisaties, politieke par tijen en filmsterren en echtgeno ten van ministers voorbij in de stoet, die drie uur duurde. De slagzin van de parade was „Ont wikkeling en welvaart van voe ding en kleding". Er werden geen nieuwe wapens getoond. Naast de president stond de Roemeense president, Stoica, en gasten uit een aantal andere lan den. De route liep langs de Amerikaanse ambassade, er de den zich geen incidenten voor. „Misdadigheid in ons land neemt niet toe" De criminaliteit in Nederland neemt niet toe, er is eerder spra ke van een daling, dit geldt ook voor de agressieve misdrijven als mishandeling, doodslag, moord en voor zedenmisdrijven. Dit verklaarde drs. J. Tulkens, hoofd van het wetenschappelijk voorlichtings- en documentatie centrum van het ministerie van justitie dinsdagavond in een vraaggesprek voor de K.R.O.- radio. Het is wel juist dat het aan deel van de jeugd in de misda digheid groter is geworden, maar men moet daarbij in het oog houden dat thans in vergelijking met enkele jaren terug een gro ter aantal minderjarigen voor de strafrechter komt te staan. Vroe ger werden veel minderjarigen in inrichtingen geplaatst, zonder voor de strafrechter te zijn ge weest, aldus drs. Tulkens. Het vraaggesprek werd gehou den naar aanleiding van publi- katies over toeneming van de criminaliteit en pleidooien voor het weer invoeren van de dood straf. Drs. Tulkens zei dat re cente onderzoekingen hebben duidelijk gemaakt dat de dood straf geen invloed heeft op de omvang van de misdadigheid. Singapore stuurt militairen naar Sabah Het pas onafhankelijk gewor den Singapore heeft woensdag zijn eerste militaire bijdrage tot de verdediging van Maleisië ge leverd door troepen naar Sabah te sturen voor patrouillering langs de grens om infiltratie van Indonesiërs te verhinderen. Sabah is een van de gebieden op Borneo die deel uitmaken van de federatie, waarvan Singapore zich verleden week afscheidde. Het besluit om troepen naar Sabah te sturen was de vorige maand al genomen. De premier van de Maleisische federatie, Abdoel Rachman, heeft woensdag na een ontmoeting met de minister van defensie van Singapore, dr. Goh Keng Swee, gezegd dat Maleisië en Singapore zich samen tegen In donesië teweer zullen stellen. De Maleisische minister van defensie, Abdoel Razak, zei tot verslaggevers dat er wat de defensie betreft volledige over eenstemming bestond tussen de federatie en Singapore. Er wer den nu pogingen gedaan om de economische moeilijkheden tus sen beide landen uit de weg te ruimen. Gestreefd werd naar samenwerking op alle terreinen, aldus Razak. Albert Heijn Het bier is best bij Albert Heijn. Pittig, tintelend bier, gebrouwen in een van de grootste brouwerijen van ons land, steeds vers gebotteld. Bier dat de kenners waarderen. AH-PJLS is fitrtasttwt» bier zegt mljft «Wan» "Eft ik vind Dud-&r»in zo lekker!" 3 pullen o f 4 flesjes voor f 1.-. Dat kan omdat AH er per jaar miljoenen van verkoopt. Eén van de redenen waar om AH op weg is naar 50.000 nieuwe klanten in 1965. LITERfles gezond en verkwikkend grote fles .250 gram Gebraden Gehakt Butter scotch 1/1 blik in jus blik 4 ballen div. smaken rol 100 gram doos •jampot —.Pak Zilvervloot——.pak ia tomatensaus blikje pak 15 stuks 6 Wijnglazen 801-f8.-- 6 Bierglazen 804 - f 9.- - 6 Cocktailglazen 808-f7.- - 6 Whiskyglazen 80S - f 7.- 6 Bitterglazen 803 - f 6.- - 6 Cognacglazen 807 - f 8.- 6Sherry/Portglazen802-f7.- 6 Longdrinkglazen 80S - f 7.- Koninklijke Leerdam ontwierp en vervaardigde voor de PMC dit prachtige glasservies. Vormgeving en doel matigheid zijn er harmonisch in gecombineerd. Mini mum- besteleenheid: 4 sets. Een set bestaat uit 6 glazen van één soort. U mag bv. 4 sets (24 glazen) van één soort bestellen, maar ook 4 verschillende soorten (4x6 glazen). Clubprijzen geheel in PMC-cheques te voldoen. Levering franco thuis. Verzending onder ,breukgarantie\ I

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 3