Provinciaal nieuws Commentaar van de Gasinie op de kritiek van Axeler Ambacht JEUGDVAKANTIEWEEK TERNEUZEN Diamanten huwelijksfeest in Bachten Dieke Terneuzen Breskens Retranchement Sluis Sluiskil Zaamslag Aanklacht tegen Amerikaanse diplomaten Woensdag 18 augustus 1965 DE VRTTF, ZEEUW Pagina 3 Mr. Dr. A. J. J. M. Mes 20 jaar lid van Ged. Staten Dezer dagen was het 20 jaar geleden dat mr. dr. A. J. J Mes zijn intrede deed in het college van gedeputeerde staten van Zeeland. Dat dit feit niet onopgemerkt voorbij zou gaan viel te ver wachten, gezien de grote activi teiten die deze gedeputeerde niet alleen in zijn funktie aan de dag legt, maar ook door een in drukwekkende lijst van lidmaat schappen in schier alle facetten van het sociaal-culturele leven. Bijna 50 commissies, raden, ven nootschappen, stichtingen en ver enigingen kennen hem als advi serend of als bestuurslid. Maandagmorgen werd de heer Mes in de vergadering van G. S. in het Provinciehuis toegespro ken door de commissaris der koningin in Zeeland, mr. J. van Aartsen, die de verdiensten van de jubilaris als regent en als mens in het licht stelde. Gedeputeerde M. J. van Poelje sprak namens de collega's een persoonlijk woord en namens het griffiepersoneel bood waar nemend griffier mr. J. Kosters gelukwensen aan. Verder waren er voor de heer en mevrouw Mes vele geluks telegrammen en bloemen. De loopbaan van de heer Mes begon op 27-jarige leeftijd, toen hij werd benoemd tot burge meester te Heinkenszand, in 1936 werd hij tevens burgemees ter van Ovezande. Met onder breking gedurende de oorlog was hij lid van de Tweede Kamer voor de K.V.P. In 1945 deed hij, Middelburger van geboorte, zijn Intrede als gedeputeerde van de provincie Zeeland. Volgend jaar hoopt hij afscheid te nemen van het provinciaal be stuur. De heer Mes is thans 66 jaar oud. Belgische hengelaar in Westerschelde verdronken Maandagmiddag om ongeveer twaalf uur is de heer O. K. A. Geltmeijer uit Vrasene (B.) ver dronken in de Westerschelde tus sen Baalhoek en Veekhoek, ter hoogte van het gemaal Kruispolder onder de gemeente Hontenisse. Zijn zwager, de heer E. Matthijs uit Tielrode, kon ternauwernood worden gered door de eigenaar van het Belgische motorjacht „Rocca", de heer R. Pallet uit Kruibeke. De twee opvarenden van de Rocca hadden het bootje verlaten even vóór de laagwater- lijn. Zij liepen door het water, dat tot kniehoogte reikte, in de rich ting van de dijk om er pieren te gaan steken, toen zij in een diepe geul raakten. De heer Matthijs zag zijn zwager ineens onder water gaan. Hij wilde de heer Geltmeijer te hulp schieten, maar voelde toen zelf de grond on der zijn voeten wegzinken. Het motorjacht was inmiddels doorge varen. Toen mevrouw Matthijs. die nog met de eigenaar aan boord was, omkeek, zag zij de twee man nen niet meer. Het bootje voer on middellijk terug. De heer Matthijs kon nog net op tijd uit het water worden gered. Van de heer Gelt meijer was geen spoor meer te ont dekken. De heer Matthijs werd op de dijk bij zijn positieven gebracht. Ongeveer een half uur later von den beroepsvissers het levenloze lichaam van de heer Geltmeijer Nadat het lichaam was geborgen voer de Rocca naar de haven te Perkpolder. Daar stelden de rijks politie te water en de rijkspolitie te Kloosterzande een onderzoek in. De officier van justitie heeft het stoffelijk overschot van de heer Geltmeijer vrijgegeven. 10.000ste bezoeker aan watertoren De 10.000ste bezoeker aan de watertoren te Terneuzen was de heer R. Linthout, Alph. Duisburg- laan 16 te Zelzate, die als aanden ken van het bestuur van V.V.V.- Terneuzen een fraaie foto van de watertoren in ontvangst mocht nemen. De heer A. A. Dees, portier van de watertoren, bood de 10.001 be zoekster, het dochtertje van de lieer en mevr. Baert, Vermeulen- straat 34 te Lokeren als aandenken een teddybeer aan. Geslaagde visserijfeesten Ook de derde en laatste dag van de visserijfeesten te Bres kens is onder een stralende zon verlopen. Wielerkoers Het eerste programmapunt was een wielerkoers voor nieu welingen en adspiranten. Bij de nieuwelingen werd A. Wouters uit Zundert winnaar. Enkele ronden voor het einde van deze zeer levendige koers wist hij te ontsnappen en met een voor sprong van 20 sec. op het pelo ton ging hij over de eindstreep in de tijd van 1 uur en 45 minu ten. De uitslag: 1. A. Wouters, Zundert; 2. W. Evertse, Zierikzee, op 20 sec.; 3. J. Kiviet, Borssele; 4. J. Schip per. Breskens; 5. Oomen, Breda; 6. A. Versluis, Lexmond; 7. J. v. d. Berg, Hoeven: 8. J. Beun, Biervliet; 9. R. Soete, Soestdijk, en 10. C. Koeken, Achtmaal. Bij de adspiranten \fcon B. van Lan uit Oostburg de sprint van het peloton voor Cees de Smit uit Hoofdplaat: 3. J. Blok, Krui- ningen; 4. T. Stroosnijder, Krui- ningen; 5. T. Schauwenaar, Krui- uiftfifiö- Jaarmarkt De grote avondjaarmarkt op het Spuiplein is een overweldi gend succes geworden. Vele dui zenden toeristen bezochten deze markt. De muziekvereniging „Uit het Volk - voor het Volk" gaf een concert, terwijl door de drum band van deze muziekvereni ging, gecombineerd met de drum band „Juliana" uit Vlissingen, een drumbandshow werd ge geven, welke een grote belang stelling trok. Met een knallend vuurwerk werden deze 13de visserijfeesten tenslotte besloten. Geslaagde dagen Na afloop kwam het bestuur van de stichting visserijdagen bijeen in hotel „Valk" om de ba lans op te maken. Voorzitter E. Seus meende te moeten vaststellen dat deze vis serijdagen wederom geslaagd zijn. Hij stelde echter vast dat het financieel wel iets beter had gekund. De amusementstent op het Oranjeplein heeft niet ge heel aan de verwachtingen vol daan. Vooral op zaterdag viel het bezoek tegen. Mogelijk is het weer té goed geweest. De medewerking die van velen is ontvangen, is wederom uit stekend geweest. Vooral meende de voorzitter dank te moeten brengen aan het gemeentebe stuur van Breskens, de horeca, de middenstand alsmede de vis serijkoningin I. Faas en haar beide hofdames A. Albregtse en A. Faas. Als herinnering aan deze dagen ontvingen zij een kleine attentie. Burgemeester J. Eekhout wil de deze dagen echter niet alleen in het commerciële vlak zien. Hij zag deze dagen ook als een cul turele aangelegenheid, die vele duizenden, naar schatting 25.000, op de been brengen. Een woord van lof zwaaide hij toe aan de voorzitter, de heer Seus, die zo als burgemeeser Eekhout het zei, een voorzitter is om jaloers op te zijn. Op een eenvoudige en rus tige wijze weet u altijd leiding te geven aan de stichting en daar heeft u een flink stuk werk mee verricht voor de Breskense be volking, aldus spreker. Het Zwin in bloei Wij wijzen de natuurliefheb bers erop, dat het natuurreser vaat „Het Zwin" thans weer in volle bloei staat. De bekende „schorrebloemen" zijn erg in trek. Zij, die in deze omgeving hun vakantie doorbrengen, ne-, men er wat mee als aandenken. In België wordt in deze bloemen ook handel gedreven. Succes voor vroegere dorpsgenoot Aan onze vroegere dorpsgenoot P. J. Alderlieste, thans wonende te Ede, werd te Delft de titel register-ingenieur toegekend. Zijn proefschrift was getiteld: De bereiding van lactose-arme, niet gedenatureerde proteïnen uit wei. Benoemingen Tot hoofd van de r.k. jongens school is met ingang van 1 sep tember a.s. in vaste dienst be noemd de heer A. V. Bukkens, thans onderwijzer aan dezelfde school. Tot hoofd van de r.k. meisjes school is met ingang van 1 sep tember a.s. in vaste dienst be noemd de heer L. Ducheine, thans waarnemend hoofd van de ze school. Dienstjubileum Maandag herdacht de heer A. Verpoorte de dag dat hij vóór 40 jaar in dienst trad van de P.T.T. om precies te zijn op 14 augus tus 1925. Al die jaren is de heer Verpoorte, die de volgende maand de dienst met pensioen hoopt- te verlaten, als besteller te Sluiskil werkzaam geweest. De heer M. J. Poissonnier, directeur van het postkantoor te Terneuzen, feliciteerde de jubi laris met het bereiken van deze mijlpaal, overhandigde hem de oorkonde wegens het 40-jarig dienstverband en speldde hem vervolgens de gouden jubileum insigne op. Ook mocht de jubi laris een enveloppe met inhoud in ontvangst nemen. Namens het personeel sprak de heer J. Vermaire die zijn woorden vergezeld deed gaan van een fraai cadeau en mevr. Verpoorte bloemen aanbood. Nadat de heer M. J. van Nis pen, kantoorhouder te Sluiskil, waarderende woorden tot de heer Verpoorte had gericht, dankte laatstgenoemde allen voor de cadeaus en betoonde belang stelling, waarna men nog enige tijd gezellig bijeen bleef. Brandje Door het omvallen van een petroleumstel was dinsdagmor gen te ongeveer half negen brand ontstaan in een schuurtje achter de woning van de familie J. Bak kerGeensen, wonende in de wijk Poonhaven. De gealarmeerde brandweer rukte direct uit, doch behoefde bij aankomst ter plaatse niet meer op te treden daar de vlam men reeds door buurtbewoners waren gedoofd. De schade beperkte zich tot enige inventaris van het schuur tje. OP 2 SEPTEMBER AARDGASLEIDING DOOR DE WESTER SCHELDE Op 2 september a.s. zal de aardgasleiding door de Wester schelde, een onderdeel van de hoofdleiding van Hilvarenbeek naar Sluiskil, worden aangelegd. Daartoe worden momenteel, zo als al bekend, de nodige voor bereidingen getroffen in de schorren bij Ossendrecht en in het Land van Saeftinge. In Os sendrecht wordt een stuk leiding van 800 m vervaardigd, in het Land van Saeftinge een deel van ongeveer 1300 meter. Beide stuk ken leiding zullen aan elkaar worden gelast boven het water oppervlak van de Westerschelde, die ter plaatse circa 2 km breed is. De leiding zal daarna in een in de bodem gegraven sleuf wor den neergevlijd. Dezelfde proce dure zal men volgen met be trekking tot de aanleg van twee waterleidingen ten behoeve van het transport van water van West-Brabant naar Zeeuws- Vlaanderen door de Wester schelde. Deze leidingen zal men op resp. 4 en 6 september a.s. naar de bodem laten zinken. (Adv.) Verkeersongeluk met dodelijke afloop Bij een verkeersongeluk in Rotterdam is de 18-jarige kan toorbediende R. L. Weemering uit de Maasstad om het leven gekomen. Het ongeluk gebeurde toen de kantoorbediende op de Oos-Sidelingen met zijn brom fiets slipte en ten val kwam waarna hij werd overreden door een hem tegemoetkomende auto. Bromfietsers botsten Dame gedood De 42-jarige mevr. J. H. de Goede uit Amsterdam is maan dagavond op de Loodijk bij An keveen omgekomen toen zij met haar bromfiets in botsing kwam met een andere bromfietser. De vrouw verbleef met haar man en twee kinderen op een camping in het Gooi en was even naar huis gegaan. Pas gisterochtend vroeg kon de politie de identiteit van het slachtoffer vaststellen. Na de geslaagde oriëntatierit op maandag, waaraan door meer dan 200 kinderen werd deelgenomen, werden gisteren wedstrijden ge houden in hardlopen en versprin gen. Tevens stond op het program ma een straattekenwedstrijd. Ook gisteren was de belangstel ling van de Terneuzense jeugd groot. De uitslagen van de diverse wed strijden luiden: UITSLAG ORIENTATIERIT Jongens 810 jaar: 1ste prijs Evert Elbertse en Leo Elbertse; 2e pr. Piet Pasveer en Johnny Pas veer; 3e pr. Guus v. d. Neste en Dannv de Jong. Meisjes 810 jaar: 1ste prijs Alice Kouwijzer en Ria Buijze; 2e pr. Marian de Blaay; 3e pr. Gerry Bakker en Els Wesdorp. Jongens 1114 jaar: 1ste prijs Klaas van Oort en Wim Kunst; 2c pr. Hielke Doetjes en Jan de Klerk; 3e pr. Wim Vercouteren en Hans de Lint. Meisjes 1114 jaar: 1ste prijs Ellen Hogenhout en Pia in 't Veld: 2e pr. Rachel Hamelink en Corrie Verpoorte; 3e pr. Joke Scheele en Beppy Schot. HARDLOPEN 60 m jongens 89 jaar: 1. Mark v. d. Klooster; 2. Kees Loof; 3. Robbie v. d. Veeke. 60 m jongens 1011 jaar: 1. Roland v. d. Bilt; 2. Peter Johannis- se; 3. Frank Raas. 60 m jongens 1214 jaar: 1. Piet Blok; 2. Willy van Puyvelde; 3. Willem Jan Weterings. 600 m jongens 1214 iaar: 1. Piet Blok; 2. Adrie van Gorp; 3. Frans Kolijn. 60 m meisjes 89 jaar: 1. Dinv Eggebeen; 2. Marjolein van Pagee; 3. Marian de Blaey. 60 m meisjes 1011 jaar: 1. Jeanine Sprenkels; 2. Trudi Hove- stadt; 3. Carolien de Koeijer. 60 m meisjes 1214 jaar: 1. Cora Hofman; 2. Linda de Bakker; 3. Nellie van Luyk. STRAATTEKENWEDSTRIJD Jongens 89 jaar: le pr. Mare Andriessen; 2e pr. Loek Hamelink; 3e pr Frans Roegiers. Meisjes 89 jaar: le pr. Ella Bolleman; 2e pr. Mieneke de Jonge; 3e pr Jacquelien Hamelink. Jongens 10II jaar: le pr. John ny Hamerlinck; 2e pr. Ko Doorns; 3e pr. Klaas van Oort. Meisjes 1011 jaar: le pr. Alice Kouwijzer; 2e pr. Marja Veth; 3e pr. Ria Loof. Jongens 1214 jaar: le pr. Jan de Klerk; 2e pr. JamDooms; 3e pr. Krijn Hamelink. Meisjes 1214 jaar: le pr. Anne- marie Loof; 2e pr. Marijke Bare- man; 3e pr. Linda de Bakker. VERSPRINGEN Jongens 89 jaar: 1. Jaap Ver couteren; 2. Frans van Cleemputte; 3. Leo Koek. Jongens 1011 jaar: 1. Jan Ko lijn; 2. Jan de Block; 3. Frankie Raas. Jongens 1214 jaar: 1. Willv van Puyvelde; 2. Frans Kolijn; 3. Willy Neve. Meisjes 89 jaar: 1. Jolanda van Strien; 2. Diny Eggebeen; 3. Joke de Mul. Meisjes 1011 jaar: 1. Jeanine Sprenkels; 2. Carolien de Koeijer; 3. Helene Schutte. Meisjes 1214 jaar: 1. Cora Hof man; 2. Nellie van Gorp; 3. Dian de Mul. Indiase communisten beschuldigen Ver. Naties De Indiase communistische partij heeft dinsdag de autoritei ten der verenigde naties beschul digd van samenzwering met Pa kistan en de terugroeping ge- eist van generaal Nimmo, hoofd van de V.N.-waarnemers in Kasjmier. In een verklaring aan de pers beweert het centraal partijcomité dat de Pakistaanse aanvallers de bestandslijn niet in zo grote ge tale en met zulke zware wapens zouden kunnen overschrijden zon der de hulp, of op zijn minst de welwillendheid, van de V.N.- autoriteiten. In de verklaring wordt ook Groot-Brittannië van samenwer king met Pakistan beticht. Duizendjarig bestaan van Mont-Saint-Michel Het bekende klooster Mont- Saint-Michel op een eiland vóór de Normandische kust zal 10 sep tember duizend jaar bestaan. Dit jeit zal in aanwezigheid van re geringsautoriteiten en kerkelijke hoogwaardigheidsbekleders wor den herdacht. Volgende maand zullen Benediktijnen uit Saint- Wandrille en Bec-Hellouin op dezelfde wijze op Mont-Saint- Michel samenkomen als hun voorgangers in 965. De ambtenaar van het open baar ministerie van het Griekse stadje Lamia, Christos Rachio- tis, heeft een aanklacht ingediend tegen enkele hooggeplaatste di plomaten, die volgens hem de morele aanstichters zijn van een ontploffing die vorig jaar no vember nabij Lamia plaatsvond. Dertien mensen, onder wie de vrouw van Rachiotis, verloren het leven, terwijl 51 mensen ge wond raakten toen een landmijn ontplofte tijdens een plechtigheid ter herdenking van de vernieti ging van het Gorgopotamusvia- duet in 1942 door Britse en Griekse verzetslieden. Drie Atheense kranten publi ceerden op 6 augustus j.l. een re productie van een document waaruit blijkt dat leden van de C.I.A., de Amerikaanse geheime dienst, bij deze ontploffing be trokken waren. Het document zou geschreven zijn door de mili taire attaché van de Amerikaan se ambassade in Athene. De Amerikaanse agenten waren na de rampzalige ontploffing naar West-iDuitsland uitgeweken, al dus het document. Rachiotis zei dat de zaak zal dienen voor de rechtbank in La mia. Behalve de militaire attaché zijn aangeklaagd de Amerikaanse legerattaché in Athene, Mars hall, de ambtenaar met de rang van gezant Norbert L. Anschuetz en Daniel Brewster, juridisch ad viseur ter ambassade. De Griekse regering en een woordvoerder van de Amerikaan se ambassade in Athene noemen het document een verzinsel, be doeld om de Grieks-Amerikaan se betrekkingen te vertroebelen. De openbare aanklager in de Griekse hoofdstad heeft de drie kranten ervan beschuldigd, val se berichten te hebben verspreid die ongerustheid of angst onder het publiek kunnen veroorzaken. Goudsmokkelaars in Japan gearresteerd De Japanse politie heeft maan dag gezegd dat zij 37 gouden pla ten ter waarde van ongeveer 260.000 gulden in beslag heeft genomen en een Zwitser en een uit Libanon geboortige Ameri kaan heeft aangehouden onder verdenking van smokkelarij. Sedert maart zijn negen buiten landers aangehouden die, naar de Japanse politie vermoedt, in verbinding zouden staan met een in Beiroet zetelende internatio nale goudsmokkelbende. De twee laatst aangehoudenen zijn de 21- jarige Rolf Waltter uit Zürich en de 47-jarige Peter Allen Master. Volgens de politie had Waltter de gouden platen bij zich in een daarvoor geprepareerd vest toen hij donderdag j.l. uit Vancouver per vliegtuig in Tokio aankwam. Zijn mededelingen leidden naar Master, die de contactman in Tokio scheen te zijn en daar al op 17 juli was aangekomen. De merken van herkomst op de gouden platen duiden op Zwitserland en Londen. Helikopter verongelukt Een hef schroef vliegtuig waarmee bezoekers van de internationale verkeerstentoonstelling in Mün- chen een rondvlucht zouden ma ken, is dinsdagavond kort na het opstijgen neergestort. Van de in zittenden liepen de piloot en drie passagiers deels ernstige verwon dingen op. Op de grond werd nie mand geraakt. Doordat de brand stoftanks van het toestel geen vlam vatten, bleven de gevolgen van het ongeluk beperkt. De oor zaak van het neerstorten is nog niet bekend. In feestelijk herdenken vierde gisteren 't echtpaar M. Scheele L. Dobbelaar te midden van de staf en medebewoners van Bach ten Diekë zijn 60-jarige huwe lijksfeest. Het begin van de feestelijke dag vond gistermorgen om half tien plaats in de recreatiezaal, waar ds. W. Gispen het bruids paar met de familie en de be woners van Bachten Dieke wel kom heette en verder de bijeen komst, die opgeluisterd werd met samenzang en waarop vanzelf sprekend een feestelijke trac- tatie plaatsvond, leidde. De jubilarissen hebben de ganse dag een overstelpende be langstelling te verwerken ge kregen waarbij een zee van bloe men, veel schriftelijke en stof felijke blijken waren. Namens het gemeentebestuur kwam burgemeester mr. H. Rijp- stra, vergezeld van mevrouw E. RijpstraKnook, de gelukwen sen aanbieden. Een intiem familiesamenzijn besloot deze heugelijke dag. Bij een bezoek, dat wij maan dag aan het jubilerende echtpaar in hun gezellige kamer in het be jaardenoord brachten, trof ons allereerst hoe verbluffend jong beide echtelieden er nog uitzien. Inderdaad is de omgeving, waar in zij thans verblijven, wel ge schikt om van een onbezorgde rustige levensavond te genieten. De bruidegom, 80 jaar oud, werd geboren „op" de Poonha ven te Zaamslag, zijn thans 82- jarige vrouw te Axel. De loopbaan van de heer Scheele begon op zijn 9e jaar als koewachter en varieerde in de loop der jaren van boereknecht tot landarbeider, grondwerker en fabrieksarbeider. De vrouw werkte van kindsbeen af op de akker, fungeerde later als „por- ster" en kinderverzorgster voor schoolgaande kinderen wier moe der eveneens op het land werk zaam was. Zij wekte dus deze kinderen en hielp ze naar school. Hoewel de tijd zonder sociale wetten en voorzieningen geluk kig reeds lang achter ons ligt, blijven sommige voorvallen toch nog in het geheugen: Toen de 9-jarige Marien Scheele koe wachter was in het „Paradijs" (onder de gemeente Hoek), was het vanzelfsprekend dat hij ook 's zondags dienst deed. Het werd hem echter vergund 's middags na de maaltijd een bezoek te brengen aan zijn ouders, met restrictie om 4 uur terug op de boerderij te zijn. En zo toog deze mankracht dan iedere zondag middag te voet van „het Para dijs" naar de Catspolder te Ter neuzen, waar zijn ouders woon den, om schoon ondergoed te halen. Uit het huwelijk werden vier kinderen geboren, waarvan drie nog in leven. Ze bezitten negen kleinkinderen en een evengroot aantal achterkleinkinderen. Zij woonden een groot aantal jaren op Driewegen. Zij -hebben het in Bachten Die ke uitstekend naar de zin en ho pen er nog vele jaren te mogen verblijven, hetgeen wij het dia manten echtpaar volgaarne toe- Zoals in ons nummer van j.l. zaterdag werd gemeld heeft de dijkgraaf van het waterschap „Axe ler Ambacht" de heer P. van Hoeve tijdens de vrijdag gehouden verga dering van het waterschap scherpe kritiek geleverd op de wijze waar op de Nederlandse Gasunie ïn Zeeuws-Vlaanderen te werk gaat bij de aanleg van de leiding en zich niet houdt aan afspraken ten aan zien van het opbreken van wegen en de stremming van het water in de watergangen. Als excuus voert de Gasunie aan de moeilijke weersomstandigheden waaronder men bij de aanleg van de aardgasleiding naar Sluiskil heeft moeten werken. Evenals de boeren heeft de Gas unie bij de uitvoering van haar werk bijzonder veel last ondervon den van de abnormale waterstand door de langdurige regenval. Er is in Zeeuws-Vlaanderen een contactcommissie, waarin voor aanstaande boeren en vertegen woordigers van het Landbouw schap zitting hebben. Als er klach ten zijn moeten ze van deze com missie komen. De Gasunie heeft tot nu toe alle aangerichte schade vergoed, maar bij een werk van dusdanige om vang kan onmogelijk alles van een leien dakje lopen. Vanaf de aanvang der werkzaam heden heeft de Gasunie vele klach ten te verwerken gekregen, het geen geen wonder kan genoemd worden ais men weet dat men tij dens de werkzaamheden met een vierduizend landeigenaren te ma ken heeft. De woordvoerder van de Gas unie zeide dat in de contracten staat dat de ongemakken zoveel korter ais mogelijk of zoveel langer als noodzakelijk zullen duren. Over het algemeen worden de ingekomen klachten onderzocht en probeert men direct hieraan tege moet te komen, indien deze ge rechtvaardigd blijken te zijn. De heer A. P. E. Staal uit, Oraauw, die lid is van de Zeeuws- Vlaamse begeleidingscommissi", zal hiermede volledig instemmen. GF.RN WOORD TE VEEL GEZEGD Ik dacht wel dat de Gasunie met de slechte weersomstandigheden zou komen aandragen, aldus dijk graaf Van Hoeve, maar ik neem geen enkel woord terug van het geen ik vrijdagmiddag heb gezegd. Wij zijn van mening, dat indien de leiding een weg kruist de wég niet langer dan één dag of twee dagen opgebroken hoeft te zijn De Gasunie doet er een week over. B, vendien als een weg is opgebro ken, laat men dan zorgen voor een behoorlijke afsluiting ervan. Dat zijn maar een paar voorbeel den van grieven onzerzijds tegen de Gasunie. Kind verdronken Gisternacht heeft een kikvors man van de marine-beroeps- brandweer het lijkje van het drie-jarig meisje Elisabeth-Ma ria Swagers in de Liniegracht in Den Helder gevonden. Het kind werd sinds maandagavond 19.00 uur vermist, en was vermoede lijk spelenderwijs in het water geraakt en verdronken

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 3