Kantongerecht te ïerneuzen alles&kan met ceta' DE MAN DIE ZIJN EIGEN ERFGENAAM WAS Nederland is het gezondste E.E.G.-land Per boot naar stadhuis het OPSTAND IN WEST-IRIAN Pagina 2 DE VRTTF 7F.EUW Woensdag 18 augustus 1965 Nederland is het gezondste land van de E.E.G. Als gevolg van de uitstekende gezondheidstoestand steekt de gemiddelde levensduur van een Nederlander 73 iaar aanzienlijk boven het E.E.G.-ge- middeide van 70 jaar uit. In Italië is dit cijfer het laagst: 68 jaar, zo verklaart de E.E.G.-commissie in haar jaarlijkse verslag over de ont wikkeling van de sociale toestand in de gemeenschap. Het hoofdstuk dat aan de be volkingsontwikkeling is gewijd, vermeldt voorts dat de totale be volking van de E.E.G. per 1 janua ri 1965 181,7 miljoen zielen beliep, tegen 179,5 miljoen op 1 januari 1964. Nederland heeft niet alleen de langste gemiddelde levensduur, doch ook de sterkste bevolkings groei (1,4 bij een E.E.G.-gemid delde van 1,2 het hoogste ge boortecijfer (20,7 °/ooo in 1964, E.E.G. 18,8 °/ooo) en het laagste sterftecijfer (7,7°/ooo, E.E.G. 11,3 °/ooo). De beroepsbevolking van de ge meenschap is in 1964 van 73,9 mil joen tot 74,2 miljoen gestegen ee stijging van slechts 300.000 te gen 700.000 in '63. Deze dalende neiging heeft vorig jaar twee soor ten oorzaken gehad: enerzijds de ontoereikende arbeidsreserve in de Beneluxlanden en Duitsland, ander zijds het afnemen van de vraag naar nieuwe arbeidskrachten ir. Frankrijk en Italië. In Nederland, België, Luxemburg en Frankrijk houdt de groei van de beroepsbevolking overigens min of meer gelijke tred met de na tuurlijke bevolkingsbeweging. De omvangrijke generaties van 1945 en later zijn nu zo langzamerhand in het produktieproces opgenomen. Het verslag merkt hierbij nog op, dat dit in Nederland veel sneller is gedaan dan in de andere ge- meenschapslanden. De ontwikkeling van de beroeps bevolking gaf in 1964 een verdere aanzienlijke daling van het aantai arbeiders in de agrarische sector (600.000 man) te zien en een ster kere toeneming van de werkge legenheid in de dienstensector (circa 650.000 man) dan in de in dustrie (bijna 300.000 man). Tn percentages uitgedrukt werkt nu 17 procent van de beroepsbevolking in de landbouw, 39 procent in de dienstensector en 44 procent in de industrie. De toeneming van het Concierge bij uithakken muurkluis betrapt Rechercheurs van de Amster damse centrale recherche heb ben de afgelopen nacht in een snackbar-restaurant aan de Lin- naeusstraat de 45-jarige concier ge C. D. D. gearresteerd, die daar een muurkluis uit de muur had gehakt en klaar gelegd om er mee per fiets te verdwijnen. Een boven de zaak wonende dame hoorde hakken en waar schuwde de politie. De concier ge is geen onbekende voor de politie. Zoontje van vakantiegast stak boerderij in brand De brand die zaterdagmorgen de historische Vrankhoeve in Heerlen heeft verwoest, is ont staan doordat een 8-jarig zoon tje van een in de hoeve logeren de Amsterdamse familie met vuur heeft gespeeld, zo heeft de recherche in Heerlen dinsdag meegedeeld. De schade wordt door de brandweer op 100.000 gulden geschat. De vader van het jongetje is voor wettelijke aan sprakelijkheid verzekerd, maar de grootte van de verzekering dekt de schade maar voor een deel. Boerderijbrand; schade 200.000 Dinsdagmiddag omstreeks vier uur is brand uitgebroken in de kapitale boerderij van de land bouwer J. ter Weele in de buurt schap Weldam, gemeente Ambt- Delden. De boerderij, waarvan de waarde met inhoud, vrijwel het gehele meubilair en de vol ledige hooivoorraad, op minstens twee ton getaxeerd werd, brand de tot de grond toe af. De brand is vermoedelijk ver oorzaakt door laswerkzaamheden van een smid, die de laatste hand legde aan een grote vernieuwing in de boerderij, bij welke werk zaamheden het hooi vlam heeft gevat. De oude boerderij, daterend uit 1853, was verzekerd doch de vernieuwingen nog niet. Een groot aantal varkens kon tijdig gered worden. Jongen in zwembad verdronken De 7-jarige Adri Welp uit Heemstede, die met zijn moeder en een zusje naar het nieuwe zwembad aan de Sportparklaan te Heemstede was gegaan, is daar maandagmiddag omstreeks kwart over drie verdronken. De jongen was in het pierenbad gaan spelen en later vond men hem op de bodem van het diepe gedeelte liggen. Een badmeester heeft nog mond-op-mond beade ming toegepast. Men weet niet hoe de jongen in het diepe bad is gekomen. aantal arbeiders in de industrie had in 1964 voornamelijk betrek king op bouwnijverheid, chemische industrie, papierindustrie en de constructiebedrijven van elektro motoren. In de dienstensector deed de stijging zich vooral voor in de handel en het bank- en verzeke ringswezen. De toeneming was wat minder in de toeristische sector, persoon lijke en gezondheidsdiensten, on derwijs en publieke diensten. De relatieve omvang van de zelf standige beroepsbevolking bewoog zich vorig jaar in de Benelux en Duitsland, die het verst gevorderd zijn met de modernisering van het produktie-apparaat, met name in de landbouw, om de 20 procent. In Frankrijk was dit percentage ruim 26 en in Italië 36 procent. DE HANDEL TUSSEN MALEISIE EN SINGAPORE De Maleisische minister van financiën Tan Siew Sin heeft gis teren in een officiële verklaring gezegd dat zijn regering ten aan zien van de handel met Singapo re terug wil naar de situatie zo als deze was vóór de uittreding van Singapore uit de Maleisische federatie, nu acht dagen geleden. Sedert het uittreden heeft Sin gapore invoerbeperkingen inge steld op een honderdtal Maleisi sche produkten. Kranten in Koeala Loempoer spreken van stapels goederen ter waarde van miljoenen dollars, welke aan de grens worden op gehouden. Sommige Maleisische fabrieken zouden nog maar hal ve dagen werken. De Maleisische minister van handel en industrie, dr Lim Swee Tan, zei dat sommige fa brieken in Koeala Loempoer wel veertig procent van hun produk ten in Singapore afzetten. Minister Tan zei voorts in zijn verklaring dat dinsdag een af vaardiging uit het Maleisische zakenleven op bezoek was ge weest bij toenkoe Abdoel Rach- man. Deze had de delegatie mee gedeeld dat Maleisië Singapore heeft voorgesteld terug te keren naar de toestand zoals deze was toen Singapore nog deel uit maakte van de federatie. STAALCONSTRUCTIE STORTTE IN Drie arbeiders zwaar gewond Dinsdagmiddagomstreeks vijf uur zijn in Rotterdam drie ar beiders zwaar gewond toen op een bouwterrein bij de Zomer hofstraat een staalconstructie in een stortte. De mannen, die werkten bij de bouw van een nieuwe bakkerij, vielen enige meters en kwamen op een be tonnen vloer terecht. Twee van hen zijn ook nog getroffen door een neerstortende stalen balk. De drie mannen zijn met ambulan ces naar het Dijkzigtziekenhuis gebracht. Bouwpolitie en arbeidsinspec tie stellen een onderzoek in naar de toedracht van dit ongeluk. V erkeersongeval Het 12-jarig zoontje van de weduwe Verhalm uit Hintam (gemeente Rosmalen) is maan dagavond omstreeks half zes bij het oversteken van de rijksweg Den BoschNijmegen ter hoogte van het stadion door een vracht auto gegrepen en een eind mee gesleurd. Zwaar gewond werd het jongetje naar het ziekenhuis te Den Bosch overgebracht, waar het aan de bekomen ver wondingen is overleden. Nu de auto zeer vele paarden vervangt en thans ook koetsiers dun zijn gezaaid, heeft stalhou der, hotelhouder en paardenfok ker W. L. A. Kohier ih Den Haag een oplossing bedacht om toch een romantische sfeer te schep pen als bruid en bruidegom hun hoogtijdag vieren. Hij liet een boot-op-wielen maken, die ge trokken kan worden door twee paarden. In het centraal ver warmde, van muziek voorziene, fraai verlichte kajuit waarin de lucht regelmatig wordt ververst, kunnen het jonge paar en twin tig familieleden een plaatsje krijgen. Maandagmiddag maakte de boot een proefrit door Den Haag. Een enkele keer knapte er een streng, maar de koetsier stuurman wist dergelijke euvels te verhelpen. De twee bruine paarden hadden er een hele sjouw aan, maar eventueel kan de bruidsstoet ook door vier of zes paarden worden getrokken. De heer Kohier verzekerde, dat een trouwtje met de boot niet duurder zal zijn dan met koetsen of auto's. Voorts blijkt er grote belangstelling voor de huwelijks boot te bestaan, want er zijn al diverse paartjes, die de boot in willen, niet alleen in Den Haag, maar ook b.v. in Leiden. De heer Kohier deelde mee, dat de huwelijksboot met twee paarden ervoor twaalf meter lang is. Hij kwam op het idee een boot te laten maken, toen hij vijf jaar geleden uitkeek naar koetsiers en naar jongens, die hiervoor wilden worden op geleid. Het aanbod op de ar beidsmarkt was nagenoeg nihil, waarom hij geen kleine rijtuig jes bestelde maar een boot. Enige duizenden in de oerwoud- strijd geoefende Indonesische com mando-manschappen hebben vorige week een gewapende opstand in West-Irian neergeslagen, zo is maandag in Djakarta vernomen. Vorige week werden de troepen in twee van de Garoeda-lucht- vaartmaatschappij gecharterde toe stellen van hun bases in Java naar West-Irian gevlogen. De vliegtui gen hebben een week lang een luchtbrug onderhouden om de troepen naar dit voormalige Ne derlandse gebied te vliegen. Er zijn vier en twintig arrestaties verricht, volgens het christelijke dagblad Sinara Harapan dat maandag van deze eerste gewapende opstand sedert de overdracht van West- Irian aan Indonesië in mei 1963 melding maakte. Volgens genoemd blad hadden de opstandelingen de beschikking over tweeduizend ge weren, die de Amerikanen tijdens de tweede wereldoorlog hebben uitgeworpen ter bewapening van de oerwoudstrijders tegen de Ja panners. Sinara Harapan meldde dar. de opstandelingen enige hon derdduizenden liters vliegtuigben- zine hebben vernietigd waardoor het regionale luchtverkeer vólke rnen gestagneerd is. Een plan ter vernieling van de water- en olie installaties op het eiland Biak werd volgens het blad verijdeld. De on geregeldheden in West-Irian zou den gedeeltelijk moeten worden toegeschreven aan wrijving tussen de plaatselijke bevolking en de In donesische ambtenaren in het ge bied die naar het oordeel van de Westiriaanse bevolking arrogant optreden. TAYLOR OVER'VIETNAM De voormalige Amerikaanse ambassadeur in Saigon, Maxwell Taylor, heeft maandagavond voor de televisie gezegd geen onvermijdelijke nederlaag in Vietnam te verwachten „wat in bepaalde kringen in Washington een vreemde obsessie schijnt te zijn. In het vraaggesprek met hem en generaal Wheeler, voor zitter van de gezamenlijke staf chefs, zeiden beiden dat China waarschijnlijk geen oorlog zal gaan beginnen, uit eigenbelang en „vrees voor de gevolgen". Een Amerikaanse overwinning in Vietnam moet volgens Taylor worden gedefinieerd als „Hanoi er toe brengen zijn buren met rust te laten". Wanneer Noord- Vietnam zich uit de oorlog terug trekt „zal een groot deel van de Zuidvietnamese binnenlandse vraagstukken wegvallen en zal er een soort kleinere politie-actie overblijven", zei Taylor. Marinehelikopter maakte noodlanding bij R.E.M.-eiland Een helikopter van het type Sikorski van de marinelucht vaartdienst, afkomstig van het marinevliegkamp Valkenburg, heeft dinsdagmiddag omstreeks half vijf een noodlanding ge maakt op de Noordzee. Dankzij het zogenaamde floatation gear, een soort opdrijfinrichting, bleef de helikopter drijven waardoor de vier inzittenden met hun zwemvesten het toestel, dat ge deeltelijk onder water kwam, konden verlaten. Onmiddellijk nadat de heli kopter vermist werd, stegen van het marinevliegkamp Valken burg twee andere Sikorski's op, om samen met een zich reeds boven zee bevindende Grumman S-2 tracker van de marinelucht vaartdienst naar de helikopter te zoeken, die kort na vijf uur op drie mijl zuidwest van 't R.E.M.- eiland werd gevonden. De inzittenden van de veron gelukte helikopter zijn door de andere helikopters opgepikt en naar het marinevliegkamp Val kenburg overgebracht. Getracht zal worden de nog drijvende helikopter te bergen. Verdachte juwelenroof uitgeleverd De Rotterdamse justitie be schikt nu over alle drie verdach ten van de begin mei van dit jaar gepleegde inbraak bij de juwe lier Siebel in Rotterdam. De staatspolitie van Portugal leverde dezer dagen de 25-jari ge Ary B., die kort na de kraak naar dit land was gevlucht, uit aan de justitie. Hij zal binnen kort voor de officier van justi tie worden geleid. De buit van de inbraak bij Sie bel vertegenwoordigde een ver koopwaarde van ongeveer 150.000 gulden. Met de uitlevering van B. is de zaak zo goed als rond. Naast de drie verdachten van de in braak arresteerde de politie des tijds ook een groot aantal helers. Een belangrijk deel van de buit heeft de politie kunnen achter halen. -i- Adv.) door SHELLIY SMITH 77) „Ik heb u alles verteld wat u weten moet, dat verzeker ik u". „Behalve de waarheid. Ziet u, ik vraag mij af waarom monsieur Vanburgh hier per taxi komt als hij zelf een wagen heeft? O ja, ik heb het vlaggetje omhoog ho ren gaan en de taxi daarna horen wegrijden: men moet scherpe oren hebben in ons beroep, en een oplettende geest. En dan be denk ik ook dat het de natuur lijkste zaak van de wereld is dat een buitenlander naar de politie gaat als hij in moeilijkheden verkeert, zodat het wel iets heel speciaals moet zijn als hij een particulier detective in de arm neemt. En ik ben zo nieuwsgie rig dat ik mij afvraag waarom". „Luister nu eens even, mon sieur Hoquet „U zult mij vertellen dat al die kleinigheden mij niet aangaan. Dat weet ik. Maar heb even ge duld, vriend. Laten we een denk beeldig geval nemen: een man vraagt mij zijn vermiste vrouw voor hem op te zoeken, maar hij vertelt mij er niet bij dat zij van hem weggelopen is: het zou een treurige energieverspilling zijn als wij gingen zoeken naar een vrouw-alleen, terwijl zij er in derdaad met een andere man vandoor is. Begrijpt u mij?" „Heel goed dan", zei Rex, en hij doofde zijn sigaret. „Zij is van mij weggelopen. Maar niet met iemand anders. De zaak is eenvoudiger, maar ook ernstiger. Wij hebben ruzie gehad, en zij sprong plotseling de wagen uit midden in een verkeersopstop ping. Ik had geen flauw idee waar zij naar toe ging. Ik wist niet hoe ik haar moest terugvin den als ik haar uit het oog ver loor. Ik liet de auto staan en ging haar achterna. Ik zag haar het Magasin du Printemps binnen gaan, zoals ik u verteld heb. Zij moet door een andere deur naar buiten zijn gegaan, want ik heb het hele gebouw van onder tot boven doorzocht en geen spoor van haar kunnen ontdekken. Toen ik eindelijk weer terug was op de plaats waar ik mijn wa gen had laten staan, was die ook weg. Ik vermoed dat de politie hem heeft meegenomen, maar ik heb nog geen tijd gehad daar iets aan te doen", „Uw bagage was in de auto?" „Ja. Maar daar maak ik mij heelmaal niet druk over, mon sieur Hoquet," zei hij geprikkeld. „Heeft uw vrouw al haar ba gage achtergelaten toen zij uit de auto sprong? Zij is erg implu- sief van aard?" „Zij was erg hij aarzelde over het woord dat hij kiezen zou „in de war", besloot hij. Had zij veel geld bij zich?" „Misschien twintig of dertig pond en wat reischeques". „En haar paspoort?" „Ja, dat ook". „Nou, dat is beter. Geeft u mij de bijzonderheden maar en een beschrijving van uw vrouw". En toen hij een en ander had opge schreven zei hij op levendige toon: „Bien, monsieur. Daar heb ik voor het moment genoeg aan. Ik hoop dat ik binnen een paar dagen nieuws voor u heb". „Ja, maar dat gaat niet. Ik moet maandag in Zuid-Amerika zijn. U moet haar onmiddellijk vinden. Ik kan u vierentwintig uur tijd geven, maar niet meer". „Waarde heer", zei monsieur Hoquet, bijna lachend, „ik ben particulier detective, die kan geen wonderen doen. Het is za terdagavond en het kantoor is ge sloten gedurende de vrije dagen, zoals ik u al uitgelegd heb toen u binnenkwam. Mijn employés komen dinsdagmorgen terug". „Bied hun dan dubbel loon aan. Of huur andere medewer kers. Ik heb u toch gezegd dat het mij niet kan schelen wat het kost. Ik wil dat zij gevonden wordt, dat is alles wat mij inte resseert". „Als u dat ernstig meent, mon sieur,. dan zou u er goed aan doen, zoals ik al eerder voorstel de, naar de politie te gaan. Voor hen is het niet moeilijk een oog je te houden op alle havens en stations. Bovendien wordt hun de registratie gemeld van iedere buitenlandse gast in een hotel. Gaat u toch naar de politie toe, monsieur". Rex haalde zijn portefeuille voor de dag en legde vijftig pond op het bureau tussen hen in. Hij behoefde geen woord meer te zeggen. Geld spreekt een taal die machtiger is dan iedere mense lijke tong. Er gaat een bijzondere geheel eigen bekoring van uit, die zelfs bij de meest wantrou wige zielen de hebzucht wakker roept. Monsieur Hoquet raakte het geld niet aan, keek er ook niet naar, na die eerste vluchtige blik. Zijn donkere, raadselachtige ogen bleven de man die tegen over hem zat strak aanstaren. Rex zei: „Voor u is het even gemakke lijk als voor de politie, als u maar uw best ervoor doet. U be hoeft alleen maar de hotels op te bellen en te vragen of er ook een Engelse met de naam me vrouw Vanburgh bij hen logeert. Dat is eigenlijk ales wat er te doen is". „Wat een imbecil", dacht mon- sieu» Hoquet. Hardop zei hij: „Mijn arme vriend, hebt u er enig idee van hoeveel honderden hotels er in Parijs zijn? Er zou een leger voor nodig zijn om met die allemaal contact op te ne men. (Wordt vervolgd.) Zitting van 17 augustus. De automobilist M. J. A. 't G. uit Sas van Gent reed op 3 juli over de Axelse brug in de rich ting van de Schoolweg. Een wiel rijder, de heer J. de G. te Hoek, reed over de Herengracht in dezelfde richting, doch week hierbij niet behoorlijk uit naar rechts. Een aanrijding volgde, waarvoor De G. thans gedag vaard was, doch niet verschenen. Als getuige werd gehoord de mede-inzittende van 't G., mevr. J. J. AndriessenHarms, die tij dens het ongeval naast de be stuurder zat en de gang van zaken als boven schetste. De onfortuinlijke wielrijder werd overeenkomstig de eis van de officier van justitie, mr. N. van Raalte, door de kantonrech ter mr. C. J. M. van Heest tot 20 boete veroordeeld. Gevaarlijke manoeuvre De heer A. A. A. uit Amster dam kwam op 23 februari te Terneuzen bij het inhalen van een truck met oplegger op een kruising van de Axelsestraat zo danig op het linkerweggedeelte terecht, dat de chauffeur van de truck krachtig moest remmen om een aanrijding té voorkomen. A. voerde aan, dat de truck stil stond toen hij passeerde, doch hoofdagent-verbalisant H. P. Baert van de Terneuzense ge meentepolitie, getuigde, dat dit niet het geval was. Mr. Van Raalte zeide in zijn requisitoir dat gedaagde als on bekende in een stad dubbel had moeten uitkijken en eiste 40 boete. De kantonrechter veroor deelde A. tot 30. Een tientje verdiend J. de K. uit Gorkum had het inhaalverbod op de Hulsterweg te Hontenisse op 25 juli overtre den. K. had willen schikken, doch was te laat met betalen. De vordering bedroeg evenveel als het schikkingsbedrag, n.l. 50, doch de kantonrechter deed er tientje af, zodat De K. niet hele maal vergeefs nar Terneuzen ge komen was. Geen voorrang verleend F. A. v. K. te Hontenisse sloeg met zijn auto op 13 juli te Vogelwaarde linksaf, op het mo ment, dat een andere auto pas seerde; geen botsing in dit ge val maar wel een boete voor v. K. van 40, dit overeenkom stig de vordering van de officier. De Terneuzenaar B. R. E. A V. reed op 18 juni door de Sta tionsweg te Terneuzen en gaf geen voorrang aan een tegenlig ger die van rechts kwam. Zowel de bestuurder van laatstgenoem de wagen J. P. de L. te Axel als V. kregen een boete van 25 conform de eis opgelegd. Eenzelfde verkeersfout deed zich voor op 30 mei op de dijk van de Van Lyndenpolder te Zaamslag. Hier liet A. A. D. te Stoppeldijk de doorgang niet vrij naar de Grote Huijssenspol- der voor K. de K. te Zaamslag, die op zijn beurt te veel links op de weg zat. Ook hier luidden eis en uit spraak: 25 boete. Te Hulst was het op 16 mei de Belg J. M. A. uit Willerijk die de doorgang voor een brom fietser naar de v. d. Maalstede- weg niet vrijliet. Het gevolg was een aanrijding. In dit geval bedroegen eis en uitspraak ƒ40, Overschrijding van de maximale rijsnelheid Een welbespraakte Belg, J. B. P. A. L. te Antwerpen, sugge reerde zijn eigen straf voor het kantongerecht. Hij had op 26 juli op de rijksweg 61 negentig km gereden, waar zeventig toe gestaan was. „Als men in België een blanco strafregister heeft, wordt er wèl straf opgelegd, maar voorwaar delijk", zei hij. Zijn verweer luidde, dat hij in gesprek was geweest en de verkeersborden niet had gezien toen hij deze passeerde. Mr. Van Raalte vond echter, dat hier sprake was van een erge overtreding, waarvoor hij een forse boete wilde eisen en hij stelde deze op 75. Gedaagde zei hierop: „Bij ons is de boete in zo'n geval 20. De uitspraak luidde: 75 boete, waarvan 50 voorwaardelijk, zo dat deze zuiderbuur geluk had, aangezien hij slechts vijf gulden meer hoefde te betalen dan het door hem genoemde bedrag. Ook G. P. A. B. uit Bassevelde (B.) had te hard gereden en wel op 30 juni in de Zandstraat te Sas van Gent. Hij had een snel heid gevoerd van 70 km. De eis bedroeg in dit geval 50 en de uitspraak luidde: 50 boete, waarvan 25 voorwaarde lijk. Onoordeelkundig stoppen met auto C. A. de M. te Hulst zou op 20 mei in de Lange Nieuwstraat te Hontenisse midden op de weg met zijn auto zijn gestopt, waar door een vrachtauto tegen de zijne opreed. De M. moest een erf op, hij had niet gestopt, doch even afgeremd, luidde zijn ver weer. De officier eiste 30 voor deze overtreding; de uitspraak luidde ƒ20. Niet bewezen I-I. De heer J. M. J. C. v. V. -te Terneuzen was ten laste gelegd, dat hij op 21 juni in de Nieuwe- diepstraat te Terneuzen een jeug dige wielrijdster aangereden had. De heer v. V. bestreed dit en zeide, dat het meisje onver wachts van achter een auto de weg overgestoken was en zélf tegen zijn bromfiets opgereden was. De officier, zowel als de kan tonrechter achtten het ten laste gelegde niet bewezen en v. V. werd dan ook vrijgesproken. „Een bar boze zaak" J. A. C. te Terneuzen hield op 22 juni te Sas van Gent in de Zandstraat met zijn personenauto niet geheel rechts, waardoor hij tegen een autobus aanreed, die hierbij beschadigd werd. Mr. Van Raalte vond het „een bar boze zaak". Het excuus dat gedaagde vermoeid was, aan vaardde hij niet, maar vond dit in het nadeel van gedaagde. C. was ten tijde van het ongeval slechts enkele maanden in het bezit van zijn rijbewijs en de of ficier noemde dit brokken maken dan ook zonder meer schandalig. Hij eiste 60 boete in verband met de status van gedaagde (stu dent) en 6 maanden voorwaar delijke ontzetting uit de rijbe voegdheid met een proeftijd van 2 jaar. De kantonrechter sloot zich bij deze eis aan. Slecht afgebakende kuil? Op 23 mei reed een Belgische automobilist in een kuil op de provinciale weg te Philippine, op een gedeelte waar een werk in uitvoering was. Het gebeurde 's avonds en de bebakeriing was wel verlicht doch slechts aan één kant. Hiervoor moest thans terecht staan de aannemer M. P. L. uit Hontenisse, die zeide, dat hij op korte afstand van elkaar vier duidelijke waarschuwingstekens voorzien van verlichting had laten aanbrengen. Opperwachtmeester C. Abra- hamse van de rijkspolitie te Phi lippine kwam een zeer ontlas tende verklaring ten opzichte van L. afleggen. De politie had geen enkele reden gezien om aanmerkingen te maken over- de verlichting van de hekken, die er weken lang gestaan hadden. Het was de politieman een vol komen raadsel hoe de automobi list in de kuil gereden was. De borden en waarschuwings tekens zeiden niets over het uit- gravingsobstakel, was de offi cier van mening, die echter wel begrip voor een en ander kon opbrengen. Hij eiste dan ook schuldigverklaring zonder opleg ging van straf. Gedaagde was het met het pri maire van de eis niet eens. „Ik heb veel meer voorzorgsmaat regelen genomen, dan ik ver plicht was" zei hij. De kantonrechter sloot zich bij de eis aan. L. zeide te zullen overwegen in hoger beroep te gaan.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 2