Ergernissen met ontwikkelingslanden lage prijzen, en 10% korting il)=20% korting DE MAN DIE ZIJN EIGEN ERFGENAAM WAS BEURSOVERZICHT GEVONDEN VOORWERPEN Vruchtenfrou PAK 08 met 141 FRANKRIJK BEDUCHT VOOR AMERIKAANSE SPIONAGE ELKE Ge FLES 'UL AARDBEIENJAMHH115., SMEERKAAS 55»..11 ANANAS AGAR FRUIT 53 [GEHAKTBALLEN 137 SAKS.LEVERW0RST BIESJES Étondgrdag 5 augustus 1965 DÉ VRIJE ZEEUW Pagina 5 Gezonder Maatregelen Wrevel 6 lening a pari Bank Nederlandsche Gemeenten Bredase ijzergieterij staakt produktie Terneazen POLITIEK PROCES IN SAIGON Marinehulp gevraagd voor de bosbranden in Zuid-Frankrijk Frankrijk heeft „tactische luchtmacht" 3800 dollar na 12 jaar gevangenis Juwelendiefstal Overval op Londense speelclub 10% -10% Daggeld verhoogd Staatsfondsen gemakkelijker; internationals licht verdeeld Beursindices Nabeurskoersen Advieskoersen buitenlands bankpapier De ontwikkelingshulp is voor gevers en ontvangers een pijnlijke zaak gebleven. Maar het heeft er de schijn van dat de ontvangers het best die ergernissen weten te verteren. De regering die dollars ontvangt of een andere munt stelt duidelijk vast dat haar principes natuurlijk voor geen goud te koop zijn en om dat nog eens overtui gend te bewijzen neemt ze vaak stelling tegen de politiek van de gever, ook op punten waar ze met uet zo veel onafhankelijkheid het zwijgen toe had kunnen doen. Vindt een gever dat wat vervelend en toont hij dat, dan is men bele digd. En de geldschieter is geër gerd als hij ziet dat de hulp als het ware vergolden wordt met vijandigheid. Daar komt bij dat handige ont wikkelingslanden hebben ingezien dat de twee kampen van gevers tegen elkaar konden worden uitge speeld: zou de een wat teveel voor waarden verbinden aan de hulp, dan kon men dreigen naar de an der te stappen, om eventueel diens politieke voorwaarden wèl na te leven. Zo ontstond een concurren tie tussen vooral Moskou en Wash ington om hulp toch maar aan vaard te krijgen. Waarbij het wes ten dan in het nadeel was omdat daar nu eenmaal de theorie leeft dat het een plicht der rijken is de armen te helpen; 'n juist standpunt, maar de bittere plicht wordt wel erg vergald als de ontwikkelings landen de rijke natie daar nog eens met nadruk op komen wijzen. President Johnson is kennelijk niet van plan zich door eters van twee wallen te laten voorschrijven wat hij moet geven. Hij is bepaald niet tegen ontwikkelingshulp, maar acht ook het „voor wat hoort wat" een gezond principe. En als hij dan bijvoorbeeld naar Pakistan kijkt, dan ziet hij daar president Ajoeb Khan dapper flirten met Moskou en vooral Peking, wellicht omdat hij dat een extra-verzekering acht. voor de hulp uit de V.S. Die wor- den immers onder de neus gewre ven dat door voorwaarden te stel len het gevaar ontstaat dat de Pakistanen helemaal in het rode kielzog komen. Over wat de V.S. in Vietnam doen, is nog niets dan afkeuring geuit en met India ligt men con stant overhoop waardoor dit land zwakker staat dan nodig zou zijn tegenover de steeds bestaande Ohine'se' dreiging. Het is allemaal deChinezen in de kaart spelen, zónder 'dat dit nu direct inhoudt dat Ajoeb een communist is. Dat is hij zeker niet. Er tegenover staat alleen dat Pakistan nog lid is van Z.O.A.V.O. en C.E.N.T.O., twee westersgezinde verdragsorga nisaties zonder veel inhoud. Dit nu schijnt Johnson niet lan ger zonder meer te slikken. Ook niet van India trouwens, zoals al bleek toen hij zowel Sjastrl als Ajoeb niet erg elegant Het weten dat ze hun uitnodiging naar Wash ington te komen maar even moes ten bewaren omdat hij op het ogenblik geen tijd voor hen had. Indonesië krijgt al vrijwel niets meer en naar Egypte gaat nog maar heel weinig. Daarop is met boosheid gereageerd, vooral in Djakarta. Maar het verschil in be handeling tijdens de hulp en na het verminderen daarvan is voor Washington zeer gering. Ten aanzien van Pakistan heeft president Johnson de Wereldbank verzocht de bespreking van de financiering van Ajoebs vijfjaren plan even uit te stellen: hij moet met hem nog een paar dingen be spreken. Nu rekent Pakistan op een niet kinderachtig bedrag aan dollars voor dat vijfjarenplan en het is duidelijk dat Johnson Ajoeb Khan duidelijk wi; maken dat hij weinig voelt voor een dergelijke investering als Pakistan de hulp wil vergelden met zaken die de V.S. onaangenaam zijn. Het resultaat is voorlopig al een stel anti-Amerikaanse demonstra ties in Karatsji, die wel wat lijken op die in Cairo indertijd en in Dja karta aan de lopende band. Het probleem voor Ajoeb Is dat hij zich in dezen niet ai te veel kan per mitteren: steunen de V.S. hem niet dan willen Peking en Moskou misschien wel inspringen, maar dan uiteraard evenmin zonder voorwaarden te stellen en waar schijnlijk toch niet in die mate als hij nodig heeft. Het zal er waarschijnlijk op uit draaien dat Karatsji zich een beetje meer zal moeten schikken naar Amerikaanse verlangens. Dat hoeft niet zo te zijn door constant voor de V.S. te applaudisseren, maar wellicht wel dat men zich niet bemoeit met zaken waar men zich niet strikt mee hoeft te be moeien en vooral dat men Peking niet in de kaart speelt. Dat zal wellicht wat wrok ge ven, maar met de huidige hulp Is die wrok er kennelijk ook al. John son zal redeneren dat als er toch wrevel moet ontstaan, hij het bes te doet er toch ook nog een beetje politiek profijt van te trekken. Hij is er de man naar om de ideële kwestie die toch niet be vredigd is opgelost tot dusver voorlopig maar te laten voor wat ze is en om voor het heden als nuchtere zakenman waar voor zijn geld te krijgen. Waarmee de kous natuurlijk niet af is. Het probleem waar hij mee zit, kwelt ook Bonn en Londen en meer hoofdsteden, zelfs Moskou. Deze gevers hebben met de ontvangers er alle belang bij dat de ontwikkelingshulp die nodig is een vorm krijgt zonder de nare bijverschijnselen van van daag. Maar het kan nog wel even duren voor die vorm is gevonden. De N.V. Bank voor Nederland sche Gemeenten deelt mede dat zij voornemens is over te eaan tot de uitgifte van een zespro cent 25-jarige obligatielening, groot 100 miljoen tot de koers van 100 procent. De obligatielening zal worden afgelost in 20 gelijke jaarlijkse termijnen, aanvangende in 1971. Vervroegde extra aflossihg is gedurende de eerste tien jaar van de looptijd niet toegestaan. Daarna is zij in de jaren 1975 tot en met 1979 alleen mogelijk tot de koers van 100% procent en ge durende de verdere looptijd der lening tot de koers van 101 pro cent. De lening Is verdeeld in coupu res van 1000 en 500. Datum van inschrijving vrijdag 13 aug. 1965 en datum van storting woensdag 1 sept. 1965. Ook aan deze lening zal weder 'n schuld register worden verbonden. Het prospectus zal vandaag verschijnen. De ijzer- en metaalgieterij v/h firma C. G. Cosijn in Breda heeft de produktie van gietijzer ge staakt. De directie heeft hiertoe besloten, omdat een rendabele produktie in de toekomst niet mogelijk wordt geacht. Het aan tal werknemers in het gieterij bedrijf is de laatste jaren terug gelopen tot ongeveer 30. Mechanisatie is niet mogelijk gebleken omdat het bedrijf de benodigde investeringen niet kon opbrengen. De meeste werkne mers zijn thans bij andere be drijven ondergebracht. De N.V. als zodanig wordt niet opgehe ven. Voor machines, gebouwen en grond wordt een andere be stemming gezocht. Volgens mededelingen van de directie is het teruglopen van het aantal personeelsleden mede een gevolg geweest van de vrij slechte arbeidsomstandigheden. De directie heeft nog gepro beerd door een begln-investering de produktie uit te breiden en zo een flink deel van de markt te bezetten, maar zfj zei te be twijfelen of de bereikte produk- tiestijging in de toekomst zou doorzetten. Een handhaving van de produktiecapaciteit zou een relatieve achteruitgang hebben betekend. Overgaan op de ver. vaardiging van een ander arti- keHstuitteoo - moeilijkheden. De inspecteur-korpschef van de gemeentepolitie te Terneuzen maakt bekend, dat de volgende ge vonden voorwerpen bij de daar- achterstaande adressen zijn te be komen. Bankbiljet, P. Riemens, Nieuwe- diepstr. 61; beige lampekap, Dooms, Kazernestr. 10; zwart koord-epaulet, Colman, Jul. van Stolbergstr. 21; 2 pocketboeken, Dingemanse, Axelsestr. 91; bruine lassie-hond, mevr. Boon, le De Feijterstr. 5; paar zwarte regen pijpen, J. de Bokx, Javastr. 26: bruine portefeuille met inh., A. I,. Martens, Abeelstr. 7; zilveren he renpolshorloge met schakelarm band, Julianaziekenhuis; leesbril, J. Rombout, Hendrikstr. 4; oude knipportemonnee, A. van Es, Oost- kolkstr. 16; kettinkje met heiligen beeldje, H. de Zeeuw, Geranium str. 2; blauwe herenslipover, Flo- rissen, Baandijk 30; roodwitte step, v. d. Meer, Axelsestr./Dekkerstr.; roodwitte step, Van Damme, De Blokken 1; kinderslipper, Heskes, Oranjestr. 70; muntbiljetten, A. Vinke, Nieuwediepstr. 106; laars, J. Jansen, Hogendijk 33; leren hon- denriem, Den Hartog, Margrietstr. 6; popje, Van Driel, Julianastr. 3; gouden ring, Walravenstr. 5; ket ting met hanger, v. d. Sneppen, Vlooswijkstr. 13; groen rekenkap- je, Jansen, Baandijk 22; blauwwitte autoped, Van Immersal, Irenestr. 42; boek „Thomas Boston", L. van Iwaarden, Nieuwediepstr. 11; zil veren kettinkje met molentje, J. Faas, Verl. van Steenbergenlaan 10; broekriem, T. Leppens, Chry- santstr. 8; zwart hoofddoekje, De Bree, Axelsestr. 129; zwarte siga rettenaansteker, A. van Damme, De Blokken 1; gele plastic dames regenjas, J. Riemens, Dwarsstr. 12; witte dameshandschoenen, L. J van Tatenhove, Dahliastr. 26. Aan het bureau van politie, Schoolplein 2, bevinden zich de volgende voorwerpen: Witte beugelportemonnee met inh., zwempak met badhanddoek, gele bal, paar gymschoenen, zwar te dameshandschoen, etui met eenzelvigheidskaart t.n.v. J. p. Mursche, armband waarop Gert- Jan, bruine damesglacé, bovenge- bit, slot van fiets, bruine dames- handschoen, blauw jongensjasje, zwarte jongenszonnebril, nylon dameshandschoen, droogrek in pakpapier, LipssleuteJ aan ring no. 2345, Lipssleutel no. 11090, rode hondenhalsband. Een Zuidvietnamese krijgs raad heeft woensdag in een pro ces tegen 21 leden van de „be weging voor vrede en zelfbe schikking" vrijheidsstraffen op gelegd, variërend van twintig jaar onvoorwaardelijk tot een jaar voorwaardelijk. Twintig jaar dwangarbeid kreeg Tran IIuu Khue, die in het be zit was van een papier waaruit bleek dat hij contact onderhield met het „nationale bevrijdings front'. De advocaat Nguyen Long, voorzitter van genoemde bewe ging en een bekende persoon lijkheid in Saigon, werd tot tien jaar dwangarbeid veroordeeld, evenals de ambtenaar Nguyen quy Huong, De vrouw van Tran Huu Khue kreeg een voorwaar delijke gevangenisstraf van vijf jaar, terwijl van de overige 17 beklaagden er veertien werden veroordeeld tot een of twee jaar voorwaardelijk en drie werden vrijgesproken. De leiding van de brandweer brigade die verwoede pogingen doet de steeds oplaaiende bos branden aan de Franse Rivièra bij Le Lavandou meester te wor den, heeft de marine gevraagd met blusboten te hulp te komen. Het vuur vormt een groeiend ge vaar voor vele luxueuze villa's en hotels aan de Middellandse Zee tussen Le Lavandou en Saint Tropez. Uit de dorpjes Ravol, Le Canadel en P,ramousquier wer den gezinnen geëvacueerd toen de wind draalde en het vuur in de richting van de kust joeg. Men hoopt dat de Franse marine met waterkanonnen een aantal bedreigde villa's aan de kust kan bereikten. Het meeste gevaar bestaat voor een tien kilometer brede strook heuvelachtig kustgebied tussen Le Lavandou en Cavalière, doch het vuur beweegt zich ook naar „route nationale No 7", de be langrijkste weg door de Rivièra van Toulon naar Nice. Met luidsprekers roept men in de omgeving van de brand vrijwilligers op om de 1500 brandweerlieden, politiemannen en militairen te helpen. Frankrijk beschikt, blijkens een woensdag gepubliceerd decreet, thans over een „tactische lucht macht" onder de naam Fatac, die gebruikt moet worden om direct terug te slaan ingeval van een aanval. De tegenacties zullen dan worden gericht tegen doe len als tanks, ondersteunings bases en verbindingslijnen. Vol gens waarnemers zal de tactische luchtmacht de beschikking moe ten hebben over kernwapens. De nieuwe formatie, die haar hoofdkwartier in Dyon krijgt, past tussen de strategische lucht macht die de Franse kernwa pens moet vervoeren, en de mili taire transportvliegtuigen die ter beschikking van de landstrijd krachten staan. Een Roemeense vrouw die 12 jaar in Boekarest gevangen zat op beschuldiging van spionage voor de Verenigde Staten, krijgt ruim 38.000 dollar aanvullend salaris over de tijd dat zij bij de Amerikaanse legatie in de Roe meense hoofdstad werkzaam was. De vrouw, Isabella Samuel- li, werkte daar van 1945 tot 1949 toen zij werd gearresteerd op beschuldiging van spionage en hoogverraad. Na haar vrijlating kreeg zij toestemming naar de Verenigde Staten te emigreren. Het huis van afgevaardigden be sloot dinsdag met algemene stemmen haar de genoemde som toe te kennen. Uit een juwelierswinkel in Milaan zijn bij een inbraak tij dens het weekeinde sieraden en edelstenen ter waarde van onge veer 60.000 gulden gestolen. De inbrekers hadden zaterdagnacht de alarminstallatie onklaar ge maakt door in de kern hiervan een gelei-achtige stof te spuiten die verhardde. De volgende nacht kon men ongestoord de winkel binnenkomen en de brandkast forceren. Twee gemaskerde mannen hebben dinsdagavond bij een ge wapende overval op een speel club in de Londense wijk May- fair 24,000 pond (ongeveer 240.000 gulden) buitgemaakt. ÊN CHOLATTI (cfiacoladedrank) Ook «mitre jjjrtjg l»m tn bassengelel mat 20% ct GRATIS zegelkorting ct GRATIS zegelkorting GROOT 1QQ EUROP, BLIKluOr iet GRATIS 'zegelkorting met ct GRATIS zegelkorting Ct GRATIS zegelkorting BUK GEBRADEN ,ft_ met ct GRATIS zegelkorting 100 GRAM BANKETBAKKERS KOEKJE ZAK a GRAM1 prijswijzigingen voorbehouden KOPEIV bij de spar as GRATIS sparem bij de koop Volgens het links-georiënteer de Franse weekblad „Nouvel Ob- servateur" is er in Frankrijk een strijd gaande tussen leden van de Amerikaanse inlichtingen dienst en de Franse contra spionage. De Franse veiligheidsdienst heeft volgens het blad opdracht gekregen zijn aandacht niet te beperken tot spionnen uit Oost- Europa. Men is thans op de hoogte van het verblijf in Frank rijk van een zestigtal agenten van de Amerikaanse C.I.A., het centraal inlichtingenbureau, al dus „Nouvel Observateur", dat voorts meent te weten dat be paalde Franse industrieën zijn gewaarschuwd geen Amerikaan se leerlingen in dienst te nemen. VEEL OMVATTENDE BELANGSTELLING Herinnerend aan de jongste schending van het Franse lucht ruim boven Pierrelatte, waar een Amerikaans verkenningsvliegtuig de daar gevestigde kerninstalla tie fotografeerde, merkt het blad op dat de Amerikanen niet uit sluitend belangstelling voor de Franse kernfabrieken hebben. Zij zijn ook geïnteresseerd in de door SHELLS? SMITH 68) „Hè, meisje," zei hij op tedere toon, terwijl hij haar in haar knie kneep. Paula duwde zijn hand op ruwe wijze weg. Tussen haar opeengeklemde tanden door beet zij hem toe: „Blijf van me af, begrijp je?" „Ben je nog boos?" „Ik wil dat je nooit meer met je handen aan mij komt, dat is alles." „Nou, nou, Poll!" Half gecho queerd, half lachend, en er niets van begrijpend wendde hij even zijn ogen van de weg af om haar aan te kijken. „Je praat alsof. De wagen week even uit en hij bracht hem weer in het rechte spoor. Hij zei: „Waarom bij je zo boos?" „Boos!" Zij maakte een onge lovig geluid dat wel een lach leek. „Poll, het spijt me- Ik heb er echt spijt van," zei hij berouw vol, en hij probeerde met zijn vingers de hare te omklemmen. Zij trok haar hand met een ruk weg. Zij ging rechtop zitten. Zij beefde, en drukte de pal van het portier neer. „Ik spring uit de wagen als je me weer aanraakt. Ik meen het." Hij riep uit: „Goeie genade, wat ben jij hysterisch!" „Zie je," zei ze op kalme toon, „ik pleeg liever zelfmoord dan dat ik mij laat aanraken door jouw moordenaarshanden." Hij schrok op bij dat woord, alsof het een zenuw had geraakt, zó "onverwacht was het. Hij ver schoot van kleur. Hij werd bleek, en zweeg. Het schokte hem niet zichzelf te beschouwen als een moordenaar, maar het schokte hem wel dat Paula hem zo zag met conventionele afschuw en walging. Het was even angst aanjagend alsof een van zijn eigen lichaamsdelen tegen hem in opstand was gekomen. „Als je zo over mij denkt," zei hij na een poosje, „dan geeft dat niet veel hoop voor de toe komst." „Er is toch geen toekomsteen onschuldig mens op mijn ge- meer, wel, voor jou niet en voor mij niet." „Waarom niet?" zei hij. „Er is toeh niets veranderd." Niets veranderd! Wij, Rex, wij zijn veranderd." „Och, doe toch niet zo vrese lijk overdreven," riep hij plotse ling uit, en hij sloeg met beide handen op het stuur in een hevige vlaag van geprikkeldheid. „Wat had je dan verwacht dat ik doen zou?" Zij zei op kalme toon; „Ik verwachtte in ieder geval niet dat je een moord zou plegen." „Ik had geen keus," riep hij uit. „Dat weet je toch." „Je had wèl keus," hield zij aan, op heel zachte toon spre kend. „En jij verkoos hem te vermoorden..." Haar stem beefde. „Een man die niets kwaads vermoed, .devoeg de zij eraan toe. „Dat was om jou uit de ge vangenis te houden, daar moest je maar eens aan denken terwijl je zo eigengereid zit te doen." „En jezelf." „Goed dan. Mijzelf ook. Dat ontken ik niet. Ik heb er net zo weinig zin in de helft van de rest van mijn leven in de bajes door te brengen als jij.-Het enige verschil is dat ik er eerlijk voor uitkom, en dat jij wel graag zou willen doen alsof je er niets mee te maken had. Jij wilt je eruit redden, en mij met de verant woordelijkheid laten zitten." „Ik ben ook niet verantwoor delijk," riep zij uit, „ik had er niets mee te maken. Ik wist toch niet wat jij ging doen? Mijn hemel, ik zou liever de rest van mijn leven in de gevangenis doorbrengen dan de moord op weten hebben." „O ja? Wat praat je toch een sentimentele onzin. Dacht jij dan dat ik het voor mijn plezier ge daan heb?" „Jij wist wat je ging doen, jij had het plan ervoor gemaakt. En je zat daar te lachen en grapjes te maken, terwijl je wist dat je hem zou doodschieten. Dat maakt het zo verschrikkelijk. En ik kan de gedachte niet verdragen dat jÜ tot zoiets in staat bent. Hij mocht je graag, hij beschouwde je als een vriend, die arme goed gelovige jongen," zei Paula op bittere toon. „Als wij nu toch bezig zijn ons hele leven uiteen te rijten, dan moet dat stukje fantasie er ook maar aan geloven. Ik was het niet die hij graag mocht en be schouwde als een om die be leefd dubbelzinnige benaming maar even aan te houden vriend, zei je dat niet, lieve kind? Denk je nou heus dat ik blind was? Ik wist precies wat hij voor jou voelde. Die arme goedgelovige jongen," zei hij op cynische toon, „als hij een halve kans had gehad zou hij niet ge aarzeld hebben mij te bedriegen met mijn vrouw. Laten wij de feiten nu maar onder de ogen zien: daar is al die drukte over, nietwaar? Dat is het wat je mij zo kwalijk neemt, hè, dat ik een man heb gedood die verliefd op je was." Hij keek haar van ter zijde aan. „En die hele plotse linge haat tegen mij is in wer kelijkheid de haat die je voelt tegen jezelf, omdat je wist dat hij op hetzelfde ogenblik zijn best deed ons aan het gerecht over te leveren, en jij kon de feiten niet onder de ogen zien," (Wordt vervolgd.) Franse strategische kernmacht, in de operationele bases uitge rust met mirage-4 vliegtuigen en in de 'Franse luchtverdediging, aldus het blad. Het Gaullistische weekblad „Nouvel Candide" verkondigt de theorie dat het fotograferen van Pierrelatte deel uitmaakt van een Amerikaans plan om een kaart samen te stellen waarop alle Europese plaatsen voorko men die zouden moeten worden gebombardeerd indien de Ame rikanen, tijdens een conflict tus sen Oost en West, van het Euro pese vasteland zouden worden verdreven. Het blad schrijft deze uitleg v toe aan president De Gaulle, zonder echter enige bron voor deze opmerking te melden. Postbode met spuitbus De postbode in West-Duitsland gaat voortaan zijn wijk in ge wapend' met een spuitbus om zich de lastige waakhonden van het lijf te houden. De bus bevat een mengsel van cayen- ne-peper en olie, een combi natie die de aanvallers enkele minuten buiten gevecht stelt. Het middel is niet goedkoop, maar de bedrijfsleiding schat dat .het voordeliger zal zijn dan de gescheurde pantalons en de talloze verwondingen die tot dusver voorkwamen. Het tarief voor daggeld (call money) is gisteren met een half procent verhoogd tot 3% procent, dit in verband met de krappe geldmarkt, doordat het terug vloeien van bankbiljetten na de ultimo-opvragingen traag ver loopt. Verreweg het belangrijkste nieuws ter beurze is gisteren wel de aankondiging geweest van een 6 pet lening Bank voor Neder landse gemeenten groot 100 min tegen 100 pet. De inschrij ving staat open op 13 aug., de storting dient te geschieden op 1 sept. Hoewel deze lening voor de beurs geen verrassing was, werd er toch over gediscussieerd. Over het algemeen is men van mening dat de lening goed geklasseerd in de markt ligt. De staatsfondsenhoek werd licht onder druk gezet. Met de aankondiging van genoemde le ning ligt de handel in de staats fondsenhoek tot 13 aug. vrijwel plat, aldus de beurs. Men ver wacht belangstelling voor ge noemde lening van buitenlandse zijde, mede waardoor de emis sie zeker zal slagen. Zoals bekend bestond er voor de zeer recente 5% pet staatslening groot ƒ300 min tegen 98y2 pet, zeer grote belangstelling. De leningen Bank voor Ned. gemeenten waren even als de staatsfondsen ook iets ge makkelijker. De stemming voor de interna tionale waarden was licht ver deeld met lager voor de Philips- aandelen. Dit door gering Ame rikaans aanbod waartegenover niet voldoende vraag aanwezig was. Op donderdag 19 aug. zal Philips de 2e kwartaalcijfers 1965 bekend maken. De beurs is hier over niet optimistisch, vandaar dat men in de Philipshoek wat terughoudend was met het ver strekken van kooporders De aandelen waren circa een gulden lager op 119.20. De hoogste koers van de niet-officiële ochtendhan- del van gisteren was voor Phi lips 120.80. Unilever deed het be ter met een koersavance van een gulden tot 138,10. Kon. Olie en A.K.U. waren goed prijshoudend op resp. 137,20 en 445%. Voor Hoogovens werd een onveran derde koers van 494 opgegeven. De leidende cultures gaven geen veranderingen van' enige betekenis te zien. De stemming in de scheepvaartsector was licht verdeeld met weinig zaken. Voor Paketvaart bestond nog wel eni ge belangstelling waardoor dit fonds zioh anderhalve punt kon verbeteren tot 224. Holl.-Ameri- ka Lijn was iets gemakkelijker op 129%. In de lokale afdelingen was het stil. Aandelen Ngombezi die woensdag zeven punten op liepen tot 125 werden iets lager geadviseerd. Hetzelfde geldt voor gist en spiritus. Dit fonds ligt de laatste tijld zeer vast in de markt. K.L.M. was vast ingevolge Waal Street. Int. conc. Industrie Scheepvaart Scheepvaart Banken Handel, enz. Algemeen 2/8 515.4 332.4 146.1 146.1 197.4 170.1 367.3 3/8 515.1 332.7 145.2 145.2 196.6 170.2 367.2 4/8 515.8 333.0 144.6 144.6 197.0 169.6 367.5 AKU: (445%) Hoogovens: (494) Kon. Olie: 139.80—140.50 (137.30) Philips: 118.50 gb—119.20 (119.20) Unilever: 138.30 gb—138.70 (138.10) Stemming: verdeeld. De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, luiden: Engels pond 10.0010.10 Canadese dollar 3.313.36 Amerikaanse dollar 3.583.62 Belgische fr. (100) 7.17%—7.22' s Franse frank (100) 73.40—73.90 Zwitserse frk. (100) 83.2583.75 Duitse mark (100) 89.4089.90 Noorse kroon (100) 49.8550.85 Deense kroon (100) 51.5552.55 Zweedse kr. (100) 69.30—70.30 Italiaanse lire (10.000) 57.00—59.00 Oostenrijkse schilling (100) 13.95-14.05 Portugese escudo (100) 12.52%—12.67% Spaanse peseta (100, gr. coup.) 5.98—6.13

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 3