PROVINCIAAL NIEUWS BENT U EEN DOORTASTEND VERKOPER? Zal fondsspreekuur verdwijnen? Uitzonderingstoestand in Peru verlengd Dan geeft één telefoontje U een goede kans op een betere baan. Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Donderdag 5 augustus IBüd Terneuzen Bosch kapel Ie Breskens Groede Sas van Gent Stoppeldijk Vogelwaarde Een van de eerste vereisten voor een verkoper is wel doortastend heid. Ais U een ervaren verkoper bent van tenminste 30 jaar... wees dan ook nu doortastend. Pak de telefoon en Hij maakt dan direkt een afspraak met U. Geen brievenrompslomp dus, maar zo spoedig als het U schikt een informatief gesprek over de interessante funktie die wij U - doortastend verkoper - kunnen bieden. Prijsstop Verhoging indirecte belastingen Duur wonen Lonen en prijzen Korte berichten Agenda Duivensport Uitstapje bewoners van „Bachten Diek'e" Gistermorgen om 9 uur ver trok een gezelschap van onge veer 50 bewoners van het pro testants bejaardentehuis „Bach ten Dieke" te Terneuzen met een touringcar van de wed. Maes te St. Jansteen voor een dag trip naar Brussel en de Maas vallei tussen Namen en Dinant. De rit ging via Hulst, St. Ni klaas, Willebroek naar Brussel, waar met de bus langs de meeste bezienswaardigheden van de stad Brussel werd gereden. Vervolgens werd gepauzeerd op het vliegveld Meisbroek. On der het genot van een kopje koffie werd genoten van het af- en aanvliegen der vliegtuigen. In de beste stemming ging het daarop via de prachtige auto baan richting Namen, welke stad om half drie werd bereikt. Met de bus ging het naar boven op de Citadel. Op het plateau werd genoten van het machtige uit zicht op de stad Namen, de Maas en de Ardennen. Door het mooie weer kon men genieten van prachtige vergezichten. De chauf feur van de bus volbracht een kunststukje door het gezelschap veilig naar beneden te loodsen. Vervolgens ging het langs de boorden van de Maas naar het dorp Profondeville. Hier werd de brug over de Maas genomen en langs de andere zijde van deze rivier Namen weer bereikt. Vandaar ging het naar Leuven en Mechelen, waar opnieuw werd gepauzeerd voor het nut tigen van een kop koffie en het strekken van de benen. Te 7 uur werd vertrokken rich ting Terneuzen. Via Temse en St. Niklaas bereikte het gezel schap te ca. half negen Terneu zen, waar in „Bachten Dieke" een heerlijk diner wachtte. Al met al een heerlijke dag. V erkeer songeluk In de Bossestraat vond een aan rijding plaats tussen een personen auto, bestuurd door P. uit Stop peldijk, en de bromfietser V. uit Boschkapelle. Beide voertuigen kregen nagenoeg geen schade Minder gelukkig bracht de duo- passagiere van de bromfiets, mej. R. uit Boschkapelle het er af. Zij bekwam een beenbreuk en moest naar het ziekenhuis te Hulst wor den vervoerd. Mijnenbestrijdingsquadron 127 op bezoek Van 6 tot 16 augustus zullen drie kustmijnenvegers behoren de tot het mijnenbestrijdings quadron 127 van de Nederlandse marine, t.w. Hr. Ms. „Grijps- kerk" (van 7 augustus), Hr. Ms. „Sneek" en Hr. Ms. „Lochem", een bezoek brengen aan Bres kens ter gelegenheid van de vis- serijdagen. Tijdens dit bezoek zullen de schepen opengesteld worden voor bezichtiging. Het squadron staat onder be vel van de luitenant ter zee der tweede klasse oudste categorie W. W. Bak (als squadron-com mandant). Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad beschikte af wijzend op een subsidieverzoek van de bond tegen het vloeken terwijl de bijdrage aan de stichting ieeuwse muziekschool te Middel burg zal worden verhoogd van 4,30 tot 9,40. Wel zal men aan het stichtingsbestuur medede len dat het aanbeveling verdient naar een andere wijze van subsi diëring te verzoeken, waarbij o.a. meer rekening wordt gehouden met de financiële draagkracht van de ouders der leerlingen. Besloten werd deel te nemen aan de ratiobouw in West Zeeuws- Vlaanderen. Als alles volgens plan verloopt, kunnen er in Groede 30 ratiowoningen worden gezet. B. en W. hadden liefst gezien dat er in de vrije sector kon worden ge bouwd. Het college vraagt zich n.l. af of de belangen van de kleine aannemers niet in het gedrang ko men. Eervol ontslag werd verleend aan de kleuterleidster mej. H. M. de Jonge, in verband met haar be noeming tot hoofdleidster te Zie- rikzee. De heer Aarsen ter aarde besteld Dinsdag j.J. is onder grote be langstelling de heer C. A. Aar sen uit Sas van Gent ten grave gedragen. De heer Aarsen was gepensioneerd hoofd van de rooms-katholieke jongensschool te Sas van Gent. Vis in het kanaal Tengevolge van de kanaal werkzaamheden zit er ter hoogte van het oude zwembad te Sas van Gent een grote partij vis. De vis kan nu naar hartelust rond zwemmen, zonder hinder te heb ben van industriële afvalstoffen. Verloren Bij de plaatselijke politie is als verloren gemeld op de weg Ter neuzenPerkpolder een bruin le ren koffer, inhoudende kleding, fototoestel enz. Een tennis-racket was boven op de koffer gebonden. De vinder gelieve zich te melden bij de postcommandant der rijks politie te Stoppeldijk. E.H.B.O.-cursus Bij voldoende deelname zal in de maand september gestart worden met een nieuwe E.H.B.O.-cursus. Deze cursus die 26 weken duurt, zal waarschijnlijk worden gegeven in het verenigingsgebouw te Stop peldijk. Men kan zich voor deze cursus nu al aanmelden bij de secretares se van de E.H.B.O.-afdeling Vogel waarde. j V Atletiekwedstrijden De door de stichting gemeen- schapswerk georganiseerde atle- tiekdag had een geslaagd verloop. Een groot aantal meisjes en jon gens van de hoogste klassen van de lagere scholen en de eerste klassen van het voortgezet onder wijs nam aan deze vijfkamp deel. Onder leiding van de maatschap pelijk werker, de heer O. Vosveld, die zich voor deze gelegenheid had verzekerd van de hulp van een aantal vrijwillige medewerkers, werd het programma vlot afge werkt. Voor de winnaars in de verschillende groepen waren er bekers en medailles. De belangrijk ste uitslagen waren: Jongens, groep II: 1. Jan Knibbeler, Hengstdijk; 2. Fons Schelfhout, Hengstdijk; 3. Johan Dobbelaar, Boschkapelle; 4. Eddy Lambert, Boschkapelle; 5 Joop Rademakers, Ossenisse. Jongens, groep III: 1. Henk Knibbeler, Hengstdijk; 2. Gerard de Schepper, Boschka pelle; 3. Theophiel Schelfhout, Hengstdijk; 4. Peter Erpelink, Boschkapelle; 5. Herman van Poor ten, Ossenisse. Meisjes, groep II: 1. Paula Schelfhout, Hengstdijk; 2. Miriam Bun, Boschkapelle; 3. Loes Knibbeler, Hengstdijk; 4. An- gèle van Sikkelerus, Hengstdijk; 5. Margo Maas, Hengstdijk. Meisjes, groep III: 1. Rosemarie van Wolffelaar, Boschkapelle. 'Adv.l bel nr. 01180 - 4649 de HeerKeyts die te bereiken is donderdagavond 5 augus tus tussen 7 en 10 uur en vrijdag morgen 6 augustus tussen 9 en 12 uur. HUURDERS STELLEN ULTIMATUM Een aantal Dedemvaarters, wo nende in de bloemenwijk, heeft zich in een adres aan de gemeen te Avereest erover beklaagd, dat het gemeentebestuur niets doet aan de afvoer van water uit hun tuinen. Vooral in de afgelopen regenperiode hebben de bewoners van een aantal straten veel over last ondervonden. De woningen waren niet zonder laarzen te be reiken en de kolen in de schuren niet te gebruiken. De tuingewas sen verrotten en er heerst 'n on draaglijke stank in de huizen zelf. Omdat men al herhaalde ma len hierop heeft gewezen stellen de adressanten nu een ultima tum. Indien er voor 15 aug. niets aan wordt gedaan, betalen zij na genoemde datum geen huur meer aan de gemeente. lasting op textiel, met de daaruit voortvloeiende prijsverhogingen van artikelen die toch al'erg prij zig zijn. Ook een accijnsverhoging voor tabak ligt in de lijn der verwach tingen. Voor de meeste Nederlan ders erg sneu, maar niettemin zien wij liever dat minister Vondeling het in de genotmiddelen dan in on misbare consumptieve artikelen zoekt. Johnson vraagt geld voor Vietnam President Johnson heeft het congres verzocht een extra-kre diet van 1,7 miljard dollar be schikbaar te stellen voor de strijd in Vietnam. Het geld zal ter be schikking komen van de minis ter van defensie, McNamara, „als de president dat nodig acht in verband met de militaire acties in zuidoost-Azië." Het voornemen bestaat om de strijdmacht met 340.000 man te vergroten tot 2.980.000 man tegen eind juni. Minister McNamara heeft te genover het congres toegegeven, dat de Vietcong momenteel bij de militaire operaties het initia tief heeft. De nieuwe uitgaven tot een bedrag van 1,7 miljard dollar zullen volgens McNamara weinig invloed op het tekort op de be talingsbalans hebben, omdat het meeste geld in het land zelf zal worden besteed, voornamelijk a->n vliegtuigen, helikopters, mu nitie en aan de opleiding van mi litairen. Huisartsen, ziekenfondsen, werk gevers bestuderen op het ogenblik hoe de aparte spreekuren voor fondspatiënten kunnen verdwijnen. De oplossing zou kunnen zijn, dat huisartsen alleen nog volgens af spraak patiënten ontvangen. Er vinden op het moment besprekin gen plaats met de Maatschappij voor geneeskunde en uiteraard houdt ook de Ziekenfondsraad zich intensief met deze kwestie bezig. Het is te hopen dat de ouderwets aandoende scheiding tussen fonds en particuliere patiënten binnen kort zal verdwijnen. Een dergelijke scheiding deed altijd discrimine rend aan en vooral het psycholo gisch effect van de nieuwe rege ling achten wij bijzonder groot. Vele fondspatiënten waren geneigd te veronderstellen dat hun dokter zich meestal met een Jantje van Leyden van hen afmaakte. Wij wil len geenszins beweren dat deze veronderstelling juist was, maar de discriminerende regeling, welke thans nog geldt, werkt natuurlijk dergelijke veronderstellingen in de hand. Hierdoor werd in vele ge vallen de vertrouwensband tussen arts en patiënt ernstig in discre- diet gebracht. En wat is belangrij ker dan dat de patiënt vertrouwen in zijn dokter heeft? Ook uit praktische overwegingen verdient een nieuwe regeling aan beveling. Bij afspraak kan de arts de tijd reserveren, die hij voor een patiënt denkt nodig te hebben. Daarmee wordt voorkomen, dat fondspatiënten op drukke dagen een uur of langer in de wachtka mer moeten wachten op een dok ter, die onder de druk van zijn volle wachtkamer constant in tijd nood verkeert. Ook voor de werk gevers, die nu vaak hun werkne mers uren moeten afstaan voor een kort huisartsenconsult, lijkt dit een prettige oplossing. In Den Haag circuleren thans reeds allerlei geruchten over een drastische verhoging der indirecte belastingen, waarmee de regering- Cals de lege staatskas moet vullen ter realisering van de plannen, die ze in de regeringsverklaring heeft ontvouwd. Als deze geruchten waar zijn, is dat niet bijster be moedigend voor de meeste Neder landers, die zo juist nog zo ver heugd waren over de recente be lastingverlaging per 1 juli. Dat er een accijnsverhoging voor gedistilleerd komt, is vrijwel zeker, maar daarnaast spreekt men reeds over een omzetbelasting voor tex tiel, terwijl ook benzine en auto's opnieuw extra-belast zouden wor den. De drie laatste fiscale maat regelen zouden sterk in onze eco nomie kunnen ingrijpen en daarom mag men hopen, dat de staat haar kastekorten niet steeds langs deze weg zal trachten aan te vullen. Er zal wel flink touwgetrokken wor den tussen de leden van het kabi net, want wij kunnen ons bijvoor beeld toch moeilijk voorstellen dat de P.v.d.A. haar goedkeuring zal punt van uitgebreide discussie ge- hechten aan fiscale voorstellen, die weest. Het bedrijfsleven dringt, bij haar grote populariteit bij een monde van de vakbondsbesturen, brede kiezerskring ernstig schade op een vrijere loonvorming aan. zru berokkenen. Men denke hier Men krijgt echter niet de indruk, slechts aan de eventuele omzetbe- dat de regering daar zo enthousiast De controledienst van het minis terie van economische zaken heeft ontdekt, dat de horecafbedrijven hun prijzen meer hebben verhoogd, dan met het ministerie was over eengekomen. Derhalve overweegt minister Den Uyl een prijsstop voor deze bedrijfstak. Uiteraard zijn de horecafbonden daar ge belgd over en stonden zij onmid dellijk klaar met „bewijsmateriaal" dat moest aantonen hoe hoog de lasten wel zijn van de aange sloten bedrijven (alsof dit met an dere bedrijven niet het geval zou zijn). En wederom werd een argu ment gebezigd, dat wij toch wel erg bedenkelijk vinden. Er zijn tal van kleinere bedrijven die niet meer mee kunnen komen. Moeter. nu de prijzen worden verlaagd, dan wordt het voor deze zaken nog moeilijker zich te handhaven. Met andere woorden de con sument moet meer betalen, om een aantal noodlijdende horecaf-bedrij- ven in leven te houden. Maar wat zegt het publiek? Het is een mis schien vervelende, maar nu een maal volkomen logisch uitvloeisel van de moderne maatschappelijke structuur, dat niet levensvatbare bedrijven ofwel de zaken beter moeten aanpakken, ofwel moeten verdwijnen. Men kan dit betreuren, maar men kan deze ontwikkeling niet kunstmatig tegenhouden door prijsopdrijvingen en dergelijke. Tijdens de kabinetsformatie bleek duidelijk, dat de heer Smal- lenbroek, fractieleider der anti revolutionairen, heel graag minis ter wilde worden. De staat trekt 200.000 uit de toch niet zo héél welgevulde staatskas om de heer Smallen- broek woonruimte te verschaffen, die een ijverig minister van bin nenlandse zaken waardig is. Het decorum wil tenslotte ook wat. Op deze woningtoewijzing is veel kritiek geuit. Sommige bla den, die de oppositie (b.v. V.V.D.) welgezind zijn, zagen er aanleiding in er een venijnig stukje uit te brouwen. Dat doet vreemd aan, want het is juist de V.V.D., die zich hardnekkig verzet tegen een prijs- beheersing op onroerend goed. En het huis, waarin minister Smallen- broek zijn entree straks zal doen, kostte een jaar of vijf geleden nog slechts ƒ75.000... Een bewijs, hoe zeer die prijsbeheersing noodzake lijk is. Maar is een bedrag van 200.000 niet veel te gek om een minister te huisvesten, die mis schien over anderhalf jaar als het pand klaar is, al geen minister meer is? En wat vergen dan onze volgende ministers? Het vraagstuk lonen en prijzen is de afgelopen week weer een over is. Minister Veldkamp heeft al laten weten, dat hij er wel vóór zal zijn, mits men dan meerjarige collectieve arbeidscontracten gaan afsluiten. Er is echter ook een prijzen- vraagstuk. In de eerste helft van dit jaar zijn de kosten van levens onderhoud liefst 6 gestegen. Deze ontwikkeling wekt bezorgd heid. De vakbeweging heeft die be zorgdheid geuit. Maar als de vak bonden een vrijere loonvorming wensen, moeten zij er toch reke ning mee houden dat er ook een vrijer prijzenbeleid zal komen. Dat willen de vakbonden nu juist niet. Zij willen wel hogere lonen, maar veewetten zich tegen het feit, dat die hogere loonkosten worden doorberekend in de prij zen. En dat betekent indirect toch weer een pleidooi voor een geleide loonpolitiek, ook al bedoelen de vakbonden dat niet bepaald... De regering van Peru heeft de grondwettelijke waarborgen nog dertig dagen opgeschort teneinde maximale bevoegdheden te ge ven aan de commandotroepen die naar het overgebleven deel van een bende onder communisti sche leiding zoeken in de Andes. Militairen hebben de bende op de vlucht gejaagd toen zij zon dag een afgelegen gebied uit kamden. Acht bendeleden kwa men toen om het leven. Het leger leed geen verliezen. De overlevende bendeleden zou den de wijk genomen hebben naar dorpjes in een bijna ontoegan kelijk bosgebied cp de oostelijke hellingen van de Andes. De uitzonderingstoestand in een deel van het land is een maand geleden afgekondigd. Toen werd ook 't leger ingescha keld in de strijd tegen de ben den, die door Cuba zouden wor den gesteund. De politie heeft in het gehele land razzia's gehou den en honderden verdachte communisten en anderen aange houden. In juni begonnen de benden een grootscheepse actie. Zij ver nielden bruggen en boerderijen en politiemannen werden mee genomen als gijzelaars. Bij Pu- cuta hebben zij zeven politie mannen gedood. Twee waren eerst, gemarteld. De regering van Peru beschul digt in een communiqué de Sowjet-Unie, Cuba en China van aansporing tot verzet, vooral BRAND AAN RIVIERA BEDWONGEN De vakantiegangers aan de Rivièra kunnen sinds woensdag avond weer wat ruimer adem halen. De brand die zondagmid dag jl. was uitgebroken en sedertdien twee doden, 17 ge wonden en 13.000 hectare ver woeste grond veroorzaakte was eindelijk bedwongen. Duizenden militairen, gendar mes, brandweerlieden en vrijwil ligers hadden toen vier dagen strijd geleverd tegen het door een felle mistral aangewakkerde vuur, dat tienduizenden kam- neerders op de vlucht joeg. Schaduwkabinet Edward Heath, leider van de Britse conservatieven heeft Regi- nals Maudling, zijn voornaamste rivaal i'n de strijd om het leider schap tot plaatsvervangend par tijleider benoemd. Hij heeft tevens zijn schaduwkabinet be kendgemaakt, waarin zijn voor ganger sir Alec Douglas-Home externe zaken behartigt, Christo pher Soames buitenlandse zaken, Selwyn Lloyd gemenebestzaken, Enoch Powell defensie en Ian MacLeod financiën en economie, Duncan Sandys en Quintin Hogg zijn ook in het schaduwkabinet opgenomen, zonder departemen tale funktie. Het Griekse parlement bijeen Het Griekse parlement heeft woensdag het debat over de rege ringscrisis voortgezet. De stem ming over de regering-Novas wordt pas na middernacht ver wacht. Oud-premier Papandreoe was weer niet aanwezig. Hij heeft laten weten dat hij het parle ment alleen als premier zal, be treden. Ook heeft hij verklaard dat de brieven die de koning hem in het geschil heeft geschre ven „onuitstaanbaar gebiedend" van toon waren. In de wandelgangen overheer ste de mening, dat Novas maar een zeer kleine kans maakt het vertrouwensvotum te winnen. Premier Novas heeft woens dagavond een onderhoud met de koning gehad. Hij deelde na af loop daarvan mee, dat de koning vandaag alle fractieleiders zal ontvangen. Hij gaf daarmee te kennen, dat hij niet verwacht het vertrouwen van het parle ment te kriieen Nederlands scbip voor Belgische kust gezonken Het Nederlandse schip „Neu tron" is woensdagmorgen om 00.15 uur ter hoogte van Zee- brugge op het wrak van de „Nip pon" gelopen en gezonken. Het Belgische vissersvaartuig „Zeebrugge 555" heeft alle be manningsleden van de „Neutron" aan boord genomen. De schip breukelingen werden in de loop van de dag in Zeebrugge aan wal gebracht. De „Neutron" meet 400 ton en behoort toe aan Beck's Scheep vaartbedrijf te Groningen. Het schip was onderweg van Antwer pen naar Londen. Een dode na botsing tussen auto en trein In het ziekenhuis in Enschede is woensdagavond overleden de 24-jarige J. W. A. Noorderdorp uit Zwanenburg, die enkele uren tevoren zwaar gewond raakte, nadat een auto waarin hij als passagier meereed, op een on beveiligde overweg tussen Brum- men en Zutphen tegen een pas serende trein was gereden. De bestuurster van de auto liep een shock op, terwijl twee kinderen, die ook in de auto zaten, licht gewond werden. De bestuurster van de auto was het eerste spoor op de over weg reeds veilig gepasseerd, doch verzuimde kennelijk aandacht aan het tweede spoor te schen ken, met het gevolg dat zij tegen de zijkant van de inmiddels ge naderde trein opreed. De trein ondervond ongeveer drie kwartier vertraging. 700 verdwenen uit postzak Bij een geldtransport van de P.T.T. van het postkantoor in Leiden naar het districtspostkan toor in Den Haag is dinsdag een bedrag van 700 zoekgeraakt. Bij aankomst in Den Haag bleek dat de inhoudsopgave van een postzak met geldwaarden niet klopte met de inhoud. De postale recherche stelt een onderzoek in. ECHTPAAR VERMIST Sedert anderhalve maand is c niets meer vernomen van 't ec'~: paar Nunninga uit Arnhem, dr' omstreeks medio juni is vertrok ken om een trektocht door Ne derland te maken. Het laatst heeft men de heer Okke Nunnin ga (33) en zijn vrouw Aaltje Gerritje van der Meer (42) te Sneek gezien, toen zij een aldaar gehuurde boot terugbrachten. Het echtpaar is in het bezit van kampeerbenodigdheden en een rubberboot. Men vreest een on geluk. onder de Indiaanse bevolking van afgelegen bergstreken in Peru, dor middel van radio-uit zendingen. „Marsmannen" gearresteerd De Peruaanse politie heeft een drietal bekende „Marsmannetjes" gearresteerd. Het bleken Peruanen te zijn die bijzonder klein van stuk waren. Uitgedost als buiten aardse wezens hadden zij een serie gedurfde overvallen ge pleegd, aldus de geruchten over vliegende schotels handig uit buitend. Een van de mannen had als bijnaam „de dwerg". Een 27-jarige Hongaarse spoor wegmonteur is er in geslaagd on gehinderd met een locomotief de Hongaars-Oostenrijkse grens te passeren. De machine werd later naar Hongarije teruggezonden. De monteur vroeg politiek asiel. ic Twee Noorse leden van het vredeskorps in West-Oeganda heb ben in allerijl dit land verlaten nadat rebellerende stamleden had den gedreigd hen te zullen opeten. De rebellen hadden hun 24 uur de tijd gelaten om te verdwijnen. ir Een Britse firma beweert een dieselmotor ontworpen en in pro- duktie genomen te hebben die een revolutionaire vorm heeft en vijf maal zo licht weegt als vergelijk bare motoren. Hij kan worden ge bruikt op schepen en in kracht stations. De motor draait op zeer goedkope soorten vloeibare brand stof. In een kolenmijn te Karvina in Noord'-Moravië zijn dinsdag zeven mijnwerkers levend begra ven en gedood bij een instorting, aldus het Tsjechoslowaakse pers bureau 'Ceteka. Theo Eerdmans keert terug als tv-quisleider Op zondag 12 september zal de quiz „Tel uit je winst" na een korte zomervakantie weer op het Vara-scherm verschijnen. Theo Eerdmans, die enige maan den door ziekte verhinderd was de quiz te leiden en gedurende die periode werd vervangen door Joop van Tijm, zal bij die ge legenheid zijn oude plaats weer innemen, iiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiii DONDERDAG 5 AUGUSTUS Terneuzen Luxor-Theater, 8 uur „West Side Story". VRIJDAG 6 AUGUSTUS Terneuzen Luxor-Theater, uur „West Side Story". niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiini! 8 PRIJSVLUCHT UIT CLERMONT Comb. Boschkapelle - Hengst dijk - Rapenburg. Jonge duiven: Snelheid eerste duif 1379 m. 1 en 6. Th. de Poorter, Stoppel dijk; 2. Jos de Klerk,Boschkapelle; 3. E. Barbé, Stoppeldijk; 4. E. Stroo- band, Stoppeldijk; 5. J. Fruijtier, Stoppeldijk; 7. R. Maas, Stoppel dijk; 8. F. Serrarens, Stoppeldijk; 9. D. Dobbelaar, Boschkapelle; 10. D. de Bakker, Stoppeldijk. Oude duiven: 1 en 3. D. Dobbelaar, Boschka pelle; 2. G. de Nijs, Boschkapelle: 4. J. Erpelinck, Boschkapelle; 5. j, de Rijk, Boschkapelle. VLUCHT OP MONS „Voorwaarts - Axel. Oude duiven: ",rf Snelheid eerste duif 1072 m. 1, 2, 5 en 6. H. de Feijter (Axel); 3. C. van Doorn (Zaam- slag); 4. A. de Keyzer (Zaam- slag); 7. P. v. d. Voorde (Zaam- slag) Jonge duiven. 1, 2, 8, 9 en 10. D. Bareman (Zaamslag); 3 en 4. H. de Feij ter (Axel)5. C. A. van Boven (Axel); 6. J. de Feijter (Axel); 7. C. van Doorn (Zaamslag). Een tuin-toren van synthetisch materiaal Leverkussen: Naast het centrum van Bayer staat sinds kort een tuin-toren van transparante kunststof. De reuzenkas biedt besparing aan plaatsruimte, ar beidstijd en energie. Met een pa ternoster-lift kan de omloop snelheid van de planten naar behoefte worden geregeld, opdat deze op de best mogelijke ma nier van de zonnewarmte kun nen profiteren. De tuintorrn wordt gebruikt door de plantan- ziektenkundige dienst.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 2