Lestoesiel moest buiklanding maken BEURSOVERZICHT Rechtszaken RADIO EN TELEVISIE GROEN wordt WIT bij de spoorwegen Nederlandse bus in Duitsland bij ongeluk betrokken Haarlemse „James Bond" in de cel Scheld- en schreeuwpartij in het lagerhuis VOETBAL Duivensport Zenderwisseling op 1 november in plaats van 1 september Buitenlandse inbrekers liepen (te vroeg) in de va! Pagina 4 DE VRIJE ZEEUW Woensdag 4 augustus 1965 Een tweemotorig Messerschmidt lesvliegtuig van de Rotterdamse vliegclub heeft dinsdagavond een geslaagde buiklanding ge maakt op de luchthaven Zestien hoven bij Rotterdam. Het toe stel, dat werd bestuurd door een instructeur, die zonder passa giers een lokale vlucht maakte, bleek, nadat het een kwartier in de lucht was, een defect aan het landingsgestel te hebben. Het heeft vervolgens ongeveer een half uur boven de luchthaven gecirkeld om de gronddienst de gelegenheid te geven alles in gereedheid te brengen voor een buiklanding en om zoveel moge lijk benzine op te maken. Om kwart voor negen konden brand weer en ambulance op de lucht haven inrukken. De buiklanding was zonder ongelukken uitge voerd. De schade aan da Messerschmidt is niet groot. De vlieger, de heer H. J. van Overvest, schat deze op enkele duizenden guldens. Toch blijft het avontuur een schadepost voor de Rotterdamse vliegclub om dat het toestel slechts W.A. ver zekerd was. In tegenstelling met eerdere be richten, zat instructeur Overvest niet alleen in de Messerschmidt. Hij gaf les aan de heer J. Koetsier, een boomkweker uit Hazerswoude. De heer Overvest, oorlogsvlieger met 32 jaar vliegerervaring, had nog van alles geprobeerd, om het defect aan het landingsgestel op te heffen, onder meer door het uit voeren van een aantal duikvluch ten. Personeel van de luchthaven heeft de plaats waar de Messer schmidt na de geslaagde buiklan ding tot stilstand kwam, geheel afgezet. De rijksluchtvaartinspec- tie zal zo spoedig mogelijk begin nen aan een onderzoek. De heer Overvest maakt sinds februari van het vorige jaar les vluchten bij de Rotterdamse vlieg club. Het was voor hem de eerste maal in zijn lange vliegersloop baan dat hij een buiklanding moest uitvoeren. Boomkweker Jan Koetsier, 27 jaar uit Hazerswoude, zat gister avond niet voor het eerste maal in de lucht. Hij had al met ruim 80 vlieguren bij de Rotterdamse vliegclub zijn brevet in de zak. Wel stapte hij gisteravond om even over half acht voor het eerst in een Messerschmidt om „overge- test" te worden. Jan Koetsier zegt zelf van het avontuur: „Het was een enorme ervaring omdat ik wist dat een buiklanding met zo'n fijn toestel bijna niet fout kan gaan. Vooral niet als je landt op een grasbaan" Geen angst, maar wel spanning bij deze boomkweker uit Hazerswou de, toen hij zijn eerste en hopelijk enige buiklanding maakte. Het was wel een triest gezicht de Messerschmidt na de landing onnatuurlijk op het gras te zien liggen, zo was zijn reactie. De heer Koetsier heeft zelf een werkzaam aandeel gehad bij de uitvoering van de geslaagde nood landing. Inspecteur Van Overvest (ruim 8000 uren vliegervaring in 167 verschillende toestellen) had hem opgedragen de benzinekraan dicht te draaien en het contact af te zetten op het moment dat de Messerschmidt het gras van Zes tienhoven raakte. We hadden eigenlijk het groot ste plezier boven. Het kon toch ook niet misgaan, zo vertelde de heer Van Overvest na het avon tuur. Men maakte beneden trou wens wel een enorme drukte om ons. Toch altijd wel plezierig zo'n comité van ontvangst. Ze kunnen je even in het schuim zetten, als alles fout gaat. In de vliegclub op Zestienhover. werd tegen half elf gisteravond een fles champagne ontkurkt. Hij was speciaal bestemd voor de twee avonturiers, die zo gauw het weer mogelijk is samen met de Messerschmidt weer de lucht in zullen gaan. Een Nederlandse autobus, af komstig uit Valkenburg-Hou- them met 35 inzittenden is gis teren op de autobahn Frankfurt- Würzburg bij Offenbach bij een verkeersongeluk betrokken ge weest. De Nederlanders kwamen allen met de schrik vrij. Het ongeval gebeurde tijdens een hevige regenbui. Een Duitse personenauto die de bus wilde passeren, slipte, botste tegen de middenbermbeveiliging, sloeg om en schoof nog omstreeks 70 meter over het wegdek voort. De drie inzittenden werden eruit geslingerd en zeer ernstig ge wond. Door een uit de auto geslin gerde koffer werd de voorruit van de bus vernield. Toen de chauffeur sterk afremde, slipte ook de bus en schoot tegen de middenbermbeveiliging op. Nie mand werd hierbij evenwel ge wond. Op verzoek van de Bloemen- daalse recherche heeft de Haar lemse politie maandagavond in Haarlem aangehouden de 20- jarige M. G., zonder beroep en zonder vaste woon- of verblijf plaats, die de vorige week Aer- denhout (gemeente Bloemen- daal) onveilig heeft gemaakt. Hij deed vier pogingen tot in braak en brak in drie villa's in. Dat leverde hem een buit op ter waarde van circa 20.000 gulden, o.a. ringen met saffieren (1100 gulden), met briljanten en sma ragden (2.000 gulden), andere juwelen en gouden horloges ten bedrage van vele duizenden gul dens, compleet tafelzilver van 4.000 gulden, koffers met lang speelplaten en nog enkele klei nere zaken. De man die in een gestolen rode sportwagen reed, werd aangehouden nadat het de politie duidelijk was geworden dat hij met de inbraken te nm ken had. Zondagmiddag werden n.l. reeds aangehouden twee Am sterdamse lompenhandelaren, de 26-jarige J. R. en de 36-jarige J. S., 4ie in hun auto een belang, rijk deel van de buit vervoerden. Achteraf bleek dat zij slechts de helers waren en dat G. de in. braken alleen had gepleegd. Het onderzoek leidde ertoe, dat maandag de rest van de buit in beslag genomen kon worden, zo dat nagenoeg alles kon worden teruggebracht. G. wordt door de politie een „James Bond-figuur" genoemd. LICHTE BOTSING IN DE LUCHT LIEP GOED AF Het leven van vier vliegers, on der wie twee leerlingen, heeft maandag aan een zijden draadje gehangen, toen opder slechte weersomstandigheden een Belgi sche Starfighter en de Saab Safir- lesmachine PH-RLB van de rijks luchtvaartschool te Eelde ten noordoosten van Leeuwarden hij de Lauwerszee op ca. 400 m hoog te elkaar onverwacht kruisten en daarbij elkaar net raakten. De piloot van de Belgische Star fighter werd bijna onthoofd, want blijkens zijn eigen melding over wat hij noemde een „very near miss" aan de vliegbasis Leeuwar den werd zijn voorruit door het richtingroer van de Saab wegge vaagd. De Saab, waarin instruc teur-vlieger Van Varik met twee leerlingen was opgestegen, keerde terstond naar Eelde terug. Het toe stel maakte een geslaagde landing, hoewel het richtingsroer bescha digd was. Ook de Starfighter keerde be houden op zijn basis Breughel in België terug. De rijksluchtvaartdienst is bezig met het onderzoek. INTERNATIONALS LICHT VERDEELD Het Damrak heeft gisteren de gunstige tendens van maandag voor het merendeel van de hoofdfondsen ruimschoots kun nen handhaven. Philips en Uni lever kwamen daar zelfs nog bovenuit. Het Philipsfonds open de verrassend hoog op 121 tegen maandag als gemiddelde slotprijs van de laatste tape 119,60. Er was in deze hoek bij de opening ruime middenkoersvraag aan wezig, vandaar de hoge inzet. Zoals te doen gebruikelijk zakte de koers later in en wel tot 120. Unilever liep op van 137,40 tot 138 om de markt te verlaten op circa 137,60 (137,20). Kon. Olie was nauwelijks prijshoudend op 136,80. AKU moest IV2 punt prijsgeven tot 444'/2, terwijl voor Hoogovens 494 (495) als advies- koers werd opgegeven. Behou dens in de Philipshoek bleef de handel in de overige hoofdfond sen gering. Wallstreet sloot maandag on danks winstnemingen fractio- neel hoger. De Nederlandse hoofdfondsen lagen er prijshou dend in de markt waarvan AKU zich onderscheidde door een vaste stemming. Dit was echter niet van invloed op de koers van de AKU-aandelen in Amster dam. Speciale stimulansen wa ren er voor de hoofdfondsen niet aanwezig. Vergeleken met het laagste niveau van maandag avond was de stemming voor de hoofdfondsen zeker niet on. vriendelijk. In de scheepvaartsector ont moetten de aandelen K. P. M. opnieuw belangstelling. Dit fonds verbeterde 2Vh punt tot 223. K, P. M. wordt nog steeds gekocht op de mogelijkheid, dat deze maatschappij zal overschakelen van scheepvaartmaatschappij op beleggingsmaatschappij. De han del in de scheepvaarthoek had minder te betekenen dan die van maandag. De staatsfondsen- hoek gaf geen veranderingen van enige betekenis te zien. De beurs verwacht elk ogenblik de aankondiging van een nieuwe lening Bank voor Ned. Gemeen ten. Ook in de lokale afdelingen waren de orders dun gezaaid. De bankaandelen konden zich merendeels iets verbeteren. Aan delen chemische fabriek „Naar. den" werden iets hoger geadvi seerd op de uitbreidingen. Beursindices (1953 100) 30/7 2/8 3/8 Int. conc. 512.7 515.4 515.1 Industrie 331.3 332.4 332.7 {scheepvaart 144.1 146.1 145.2 Banken 198.4 197.4 196.6 Handel, enz. 170.2 170.1 170.2 Algemeen 365.8 367.3 367.2 Twee jaar en een jaar wegens rooftochten De Haarlemse rechtbank heeft de 2I-jarige kok P. C. de D. uit IJmuiden veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar, en de 22-jarige bijrijder E. Q. uit Haarlem tot een gevangenisstraf van 12 maanden, waarvan twee maanden voorwaardelijk, omdat zij tezamen een aantal rooftoch ten hadden ondernomen. De kok en de bijrijder hadden in april in Beverwijk en IJmuiden bedra gen gestolen tot 1650, alsmede een auto en twee horloges. Een tweede auto namen zij weg, toen de benzine van de eerste op was. De kok werd veroordeeld overeenkomstig de eis van de officier van justitie. Tegen de bijrijder was een gevangenisstraf van een jaar en vijf maanden geëist. Zes maanden wegens verduistering Wegens verduistering van 3.000,veroordeelde de Haar lemse rechtbank de 45-jarige ty pe-leraar B. A. uit Haarlem tot een gevangenisstraf van 6 maan den met aftrek van voorarrest. Geëist was tien maanden gevan genisstraf. De leraar was werk- Edward Heath, de nieuwe lei der van de Britse conservatieve partij, heeft maandagavond in een rede van drie kwartier in het lagerhuis felle kritiek laten horen op het beleid van de so cialistische premier Wilson. La bour heeft volgens Heath de po sitie van het land in de wereld verzwakt. De redevoering werd herhaaldelijk onderbroken door bijvalsbetuigingen van conser vatieven en gejoel van Labour. Vooral het financiële en econo mische beleid moest het ontgel den. Wilson en Heath begonnen tenslotte tegen elkaar te schreeu wen en te schelden tijdens een algemeen rumoer. Een conserva tieve motie van wantrouwen werd met 303 tegen 290 stem men verworpen. De liberalen steunden de regering en stemden tegen de motie. zaam aan het handelsinstituut „Wico" in Haarlem en had in de loop van het vorig jaar en in de eerste helft van dit jaar lesgel den van leerlingen niet afgedra gen. De directie van het instituut had bij de politie aangifte ge daan van verduistering van een bedrag van ƒ3.000,— maar de leraar verklaarde tegenover de rechtbank dat het bedrag hoog uit 2.000,kon hebben bedra gen. De rijkspostspaarbank De netto-besparingen bij de rijkspostspaarbank hebben in juli j.l. 23,7 miljoen gulden be dragen tegen 15,1 miljoen in 1964. De opnemingen bleven na genoeg stationair, terwijl de in- leggingen een toeneming ver toonden. De uitverkoop heeft dit jaar kennelijk een geringere invloed op de spaarontwikkeling gehad dan in het verleden. Ook1 het minder fraaie weer heeft een remmende invloed uitgeoefend op de opnemingen voor vakan tiedoeleinden. In juli werd ingelegd 133,5 miljoen (1964: 119,9 min) en op genomen 109,7 min (104,8 mil joen in 1964). Het inleggers-tegoed bij de rijkspostspaarbank ultimo juli j..l bedroeg 4013,5 miljoen tegen 3685,9 miljoen op 31 juli 1964. Belangstelling voor veiligheidsgordels groeit nog steeds Volgens de Nederlandsche Ver eniging der Rijwiel- en Auto mobielindustrie (R.A.I.) is de verkoop van veiligheidsgordels in de eerste zes maanden van dit jaar, vergeleken met dezelfde pe riode van 1964, met 40 procent toegenomen. De verkoop van personenauto's steeg in het afge lopen halfjaar met 15 procent. Verwacht wordt, dat er in 1965 oa 100.000 veiligheidsgordels zul len worden verkocht tegen 70.000 stuks in beide voorgaande jaren. Vooral de afzet van kinderaor- dels is sterk toegenomen. Aan het einde van dit jaar zal het aantal in gebruik zijnde gor dels een half miljoen bedragen, wat, aldus de R.A.I., betekent dat dan bijna 20 procent van het Ne derlandse personenautopark met gemiddeld twee gordels zal zijn uitgerust. Nabeurskoersen AKU: (444>/2) Hoogovens: (494) Kon. Olie: 136—137 (136.70) Philips: 119.60—120.79 gl Unilever: 136.70—137.50 Stemming: vast. (120.10) (137.30) Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, luiden: Engels pond 10.0010.10 Canadese dollar 3.313.36 Amerikaanse dollar 3.583.62 Belgische fr. (100) 7.171A—17.22y2 Zwitserse fr. (100) 83.3083.80 Duitse mark (100) 89.45—89.95 Noorse kroon (100) 49.8550.85 Deense kroon (100) 51.5552.55 Zweedse kr. (100) 69.3570.35 Italiaanse lire (10.000) 57.00—59.00 Oostenrijkse schilling (100) 13.96—14.06 Portugese escudo's (100) 12.55—12.70 Spaanse peseta (100, gr. coup.) 5.98—6.13 Over enige tijd zullen alle ruim 550 automatische knipperlichtin- stailaties (aki's) bij spoorwegover gangen worden omgebouwd. Het groene licht zal daarbij taboe wor den verklaard. In navolging van een op Europees niveau door de spoorwegorganisaties vastgestelde aanbeveling wordt het groene licht vervangen door wit. De nieuwe aki krijgt evenals de ahob (automatische halve over wegboom) twee wisselende rode knipperlichten in plaats van één. Dit vereist een relaisverandering, waarmee enkele jaren gemoeid zal zijn. In de overgangsfase zal het groene licht bij de bestaande en nieuwe aki's worden gewijzigd in een wit knipperlicht. Deze om schakeling hoopt men omstreeks de jaarwisseling in enkele dagen te kunnen voltooien. De huidige aki heeft links een rood, rechts een groen en midden boven een oranje storingslicht voor de zeldzame gevallen dat de automatische beveiliging niet werkt. Als de tijdrovende relaisveran dering is voltooid zal het oranje licht midden boven de twee rode knipperlichten een wit knipper licht zijn. De ervaring heeft ge leerd dat de zichtbaarheid veel beter is. In België en Italië zijn deze aki's al in gebruik. Bij Eys- den hebben de spoorwegen enige tijd geëxperimenteerd met de aki- nieuwe-stijl. SIGARETTENSMOKKEL OP SPAANS SCHIP Boete van 190.000 De douanerecherche in Rotter dam heeft aan boord van het Spaanse vrachtschip „Uribitorte" een omvangrijke sigarettensmok kel ontdekt. Het zou hier gaan om het illegaal invoeren van 2.000.000 sigaretten. In verband hiermee heeft de douanerecher che de 41-jarige hofmeester J. U. I. gearresteerd. 22 andere opva renden van de „Uribitorte" die in de Waalhaven ligt, zouden eveneens bij de grootscheepse smokkel betrokken zijn. Juan I. die door de douane recherche wordt beschouwd als de hoofdverdachte, is op het hoofdbureau van politie geruime tijd gehoord. Daarna is hij op vr(je voeten gesteld. De sigaretten waren gedeelte lijk verstopt onder de lading chemicaliën en gedeeltelijk in geheime bergplaatsen. De siga retten zijn in beslag genomen en het schip is aan de ketting ge legd. De „Uribitorte" zal in de Waalhaven blijven liggen, totdat de Spaanse rederij de boete van tien cent per sigaret totaal dus 190.000 gulden zal hebben betaald. Ook in België grote schade voor landbouwers Hoewel er nog geen officiële schattingen beschikbaar zijn van de schade <voo;r de Belgische land- en tuinbouw als gevolg van de overvloedige reeen, wordt in dinsdag gepubliceerde over zichten gesproken van een „wa re catastrofe". De koude en natte zomer heeft al een belangrijk deel van het wintervoer verloren doen gaan. Weliswaar werd veel hooi gebor gen, maar de kwaliteit wordt minderwaardig genoemd en vele boeren zullen de komende win ter krachtvoer moeten inslaan. De vooruitzichten voor de aard appelen en suikerbieten zijn somber en gevreesd wordt, dat zowel kwaliteit als opbrengst sterk van de regen zullen lijden. Tegenover een meevallende aardbeienoogst met een behoor lijke opbrengst en goede prijzen staat de zeer slechte oogst van kersen, die in sommige streken niet meer bedraagt dan vijf pro cent van normale jaren. Ook de vooruitzichten voor pruimen en perziken zijn somber. De totale schade voor de Bel gische land- en tuinbouw kan uiteraard nog moeilijk worden geschat omdat een grondige ver betering van het weer daarin nog wijziging kan brengen. Dienstplichtigen in de V. S. Voor september zijn 27.400 en voor oktober 33.600 dienstplich tigen opgeroepen in de Verenig de Staten. Dit zijn de grootste aantallen sinds de Koreaanse oorlog. Voor september is het aantal 17.000 hoger dan normaal. Een en ander geschiedt om de gevechtssterkte in Vietnam te vergroten. De oktober-lichting telt 4600 dienstplichtigen van de marine. Sedert 1936 zijn voor dat wapen geen dienstplichtigen meer opgeroepen. FORTUNA SPEELT GELIJK Fortuna '54 heeft dinsdag in Geleen met 11 gelijkgespeeld tegen Partizan Belgrado. Dit door arbiter Dorpmans geleide duel trok 7.000 toeschouwers. Na 77 minuten scoorde de Belg Pi ters de openingstreffer, maar zeven minuten later zorgde de uitblinkende linkshalf en inter national Vasovic voor de gelijk maker. PRIJSVLUCHT UIT CLERMONT „Recht voor Allen" - Sluis Snelheid eerste duif 1294 m; laatste prijsw. duif 1146 m. 1, 3 en 5. Iz. Aaibregtse; 2 en 6. C. v. d. Walle; 4. J. Stabij. De halfjaarlijkse zenderwisse ling die zoals gewoonlijk op 1 september zou plaatshebben, is met goedkeuring van de minis ter van cultuur, recratie en maatschappelijk werk verscho ven naar 1 november. In verband met de ontvangstcondities van de zenders Hilversum I en II wisselen enerzijds de A.V.R.Ó. en de V.A.R.A. en anderzijds de KR.O., de N.C.R.V. en de V.P. RO. tweemaal per jaar van zen der, op 1 maart en op 1 septem ber. Wegens de vervanging van de middengolfzender Lopik I moest van begin mei af enkele weken gebruik gemaakt worden van de zwakkere reservezender Lopik III, waardoor het programma Hilversum I (402 meter) van K.R.O., N.C.R.V. en V.P.R.O. iets minder goed te ontvangen was. Omstreeks 1 september zal een begin worden gemaakt met de vervanging van de zender Lopik II, om welke reden tijdelijk ge bruik gemaakt zal moeten wor den van de reservezender Lopik III voor het programma van Hil versum II. Indien de zenderwis seling normaal op 1 september zou plaatshebben, betekent dit dat de programma's van K.R.O., N.C.R.V. en V.P.R.O. opnieuw verzwakt ontvangen zouden wor den. Daarom is besloten deze zenderwisseling uit te stellen tot 1 november. Tqt die datum blij ven dus de programma's van K.R.O., N.C.R.V. en V.P.R.O. te beluisteren via Hilversum I (402 meter) en die van A.V.R.O. en V.A.R.A. via Hilversum II (298 meter). De Veenendaalse politie heeft naar eerst thans bekend gewor den is in de nacht van vrijdag op zaterdag vergeefs een val opge zet voor een drietal buitenlan ders die een meer dan normale belangstelling voor het postkan toor in Veenendaal bleken te hebben. Op het moment dat het kat-en-muis spelletje in het voordeel van de politie zou gaan uitvallen, liep een van de buiten landers pardoes in het donker tegen een agent aan die zich had verscholen in het struikgewas. In de nabijheid van het postkan toor werden wel enige inbrekers werktuigen gevonden maar men kan de buitenlanders (twee Spanjaarden en een Duitser) tot dusver niets ten laste leggen. Het drietal had reeds in de nacht van donderdag op vrijdag eén onge woon grote belangstelling voor een postkantoor getoond, reden waarom een tiental agenten en rechercheurs onder leiding van de korpschef, hoofdinspecteur W. C» H. Dekker, in een kring rond het postkantoor waren op gesteld. Het drietal arriveerde in een auto, die zij stalden waarop zij onder de ogen van de gespan nen toekijkende politiemannen enkele malen rond het postkan toor liepen om inbrekersmateria- len op te halen. KOUD KUNSTJE Voor de verzamelde politie macht was het een koud kunstje ook de twee andere mannen in te rekenen. Het waren de twee Spanjaarden D. (29) en R. (25) en de 17-jarige R. afkomstig uit Düren. Zij ontkenden van plan te zijn geweest bij het postkan toor in te breken. De Duitser die zich in Limburg bij de twee Spanjaarden had gevoegd, bleek uit zijn ouderlijk huis weggelo pen. Deze vertelde dat zij enige dagen tevoren het plan hadden opgevat in de omgeving van Utrecht een benzinestation te overvallen. Van deze overval zag men af, omdat er teveel nachtelijke toeristen op de weg waren. Zowel de twee Spanjaar den als de Duitser waren, voor zover bij de Nederlandse justitie en Interpol bekend, nog nooit met de justitie in aanraking ge weest, maar men acht de moge lijkheid niet uitgesloten dat zij in de afgelopen weken elders in het land hebben ingebroken. Het onderzoek is in volle gang. Als het drietal verder niets ten laste kan worden gelegd, zullen zij als ongewenste vreemdelingen over de grens worden gezet. Amateur-inbreker Als de 18-jarige slijper Jan E. uit Rotterdam van plan is een indrukwekkende inbrekerscar rière op te bouwen, dan zal hij nog heel wat moeten leren. Zijn eerste stappen op het inbrekers pad die hij het afgelopen „week einde ondernam, brachten een voor oude rotten in het krakers vak afschuwelijk staaltje van dilettantisme aan het licht. Bij een kraakje in een pand aan de Karei Doormanstraat, buit 60, liet E. zijn notitieboekje achter. De politie maakte dankbaar ge bruik van dit visitekaartje en arresteerde de slijper in record tijd. -I DONDERDAG 5 AUGUSTUS HILVERSUM 1: 7.00 Meditatie; 7.05 Ouverture: lichte gram.muz. (7.30—7.40 Nieuws, 8.00 Over weging); 8.30 Nieuws; 8.40 Lichte gram.muz. met vakantietips en in formatie voor de vrouw; (9.00 Weerbericht); 9.35 Waterstanden; 9.40 Voor de kinderen; 10.00 Sex- tuool: gevar. muziekprogr.; (10.30 Weeroverzicht); 11.00- Voor de zieken; 11.45 Kiass. gram.muz.; 12.10 Leven op het land, gesprek; Aansluitend: agrarisch nws; 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw; 12.30 Nieuws; 12.40 Deze week, praatje; 12.45 In de zo mer uit, wetenswaardigheden en muziek; 13.15 Vocaal ensemble en instrumentale begeleiding; lich te muziek; 13.45 Voor de vrouw; 14.15 Lichte gram.muz.; 14.30 Klas sieke kamermuziek; 16.00 Alle den volcke: flitsen van de 54e Zendins dag van de Ger. Zendingsbond; 16.35 Klassieke gram.muz, 17.00 Lichte gram.muz.; 17.15 Lichte gram.muz. voor de tieners; 17.50 Sportrubriek; 18.10 Lichte gram. muz.; 18.40 Voor de twintigers; 19.00 Nieuws; 19.10 Radiokrant; 19.30 Geestelijke liederen; 19.45 Oude muz.; 20.00 Zomermozaiek, gevar. programma; 22.00 Interna tionaal orgelconcours Haarlem '65; 22.30 Nieuws en herhaling S.O.S.- berichten; 22.40 Avondsluiting; 23.00 Boekbespr.; 23.05 Stereo: Kamerorkest en solist: klassieke en moderne muziek; 23.45 Walsmuz.; 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.10 Ochtendgymnastiek; 7.20 Lichte grammofoonmuziek; 7.50 Dagope ning; 8.00 Nieuws; 8.10 Lichte gr. muziek. (Om 8.25 De Groenteman); 8.45 Morgenwijding; 8.55 Klassieke gram.muz.; 9.00 Moderne muziek; 9.35 Voor de vrouw; 10.00 Voor de kleuters; 10.10 Lichte gram.muz.; (Om 11.00 Nieuws); 12.00 Metro- pole orkest; 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Dansorkest en zangsolisten; 13.00 Nieuws; 13.10 Actualiteiten en gr. muziek; 13.25 Beursberichten; 13*30 Sereo: Radiophilharmonisch or kest en solist: Moderne muziek; 14.15 Huishoudelijke zaken, lezing; 14.30 Zang en piano;'lichte mu 14.50 De gezusters Kunst; 15.39 Lichte gram.muz.; 16.30 Cello en piano; kiass. muziek; 17.00 Voor de jeugd; 18.00 Nieuws; 18.15 Ac tualiteiten; 18.25 Mannenwerk: licht programma; 20.00 Nieuws; 20.05 Pianorecital: klassieke en moderne muziek; 20.30 Internatio naal Songfestival te Sopot (Polen): In de pauze 21.5022.10): nws en actualiteiten; 23.05 Pizzicato: nieuwsflitsen en actualiteiten uit de lichte muziekwereld; 23.55 24.00 Nieuws. BRUSSEL VI.: 12.00 Nws; 12.03 Festivaria; 12.40 Weerber.; 12.45 Gram.muz.; 12.50 Beursberichten; 13.00 Nieuws; 13.20 Kamermuziek; 14.00 Nieuws; 14.03 Kiass. muz.; (15.00 Nieuws); 15.50 Kamermuz.; 16.00 Nieuws; 16.03 Beursberich ten; 16.09 Pianorecital; 16.35 Lie deren; 17.00 Nieuws; 17.15 Lichte muziek; 17.30 Zang en dans; 18.00 Nieuws; 18.03 Voor de soldaten: 13.28 Paardesportberichten; 18.30 Orkestconcert; 18.45 Sportkroniek; 18.52 Lichte orkestmuziek; 19.09 Nieuws; 19.40 Gevar. muziek; 20.00 Symfonische muziek; 20.50 Boek bespreking; 21.00 Noordzeef esti va!; (22.00 Nieuws); 23.00 Nieuws; 23.05 Dansmuz; 23.5524..00 Nws. Televisieprogramma's NEDERLAND I: 15.00—15.35 Voor de vrouw; 19.00 Nieuws in 't kort; 19.01 Voor de kleuters; 19.06 De Verrekijker: internationaal jeugdjournaal; 19.15 Van gewest tot gewest, regionaal journaal; 19.35 De Lucy Show; 20.00 Jour naal; 20.20 De Beverly Hillbillies; 20.45 Attentie; 21.10 Soubrette, blijspel; 22.50 Dagsluiting; 22.55 23.00 Journaal. NEDERLAND II; 20.00 Nieuws in 't kort; 20.01 Improvisatie: jazz muziek; 20.25 Burke's Law, TV- film; 21.15 Filmvenster; 21.45— 22.10 Achter het nieuws. BELGIE VI.; 19.30 Engelse les; 19.43 De smokkelaars, vervolgver haal voor de jeugd; 20.00 Nieuws; 20.20 Stel je voor; 20.25 De Flint- stones, tekenfilms voor jong en oud; 20.50 Puccini-festival. Mada me Butterfly, opera; 22.45 Nieuws

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 4