Ir. J. PRINS VOORGEDRAGEN ALS VOORZITTER VAN DE Z.L.M. Opvolger van Ir, M. A. Geuze De rij-opleiding in betere banen VOETBAL JO DE R00 OPNIEUW KAMPIOEN VAN NEDERLAND OP DE WEG Twee Marokkanen gearresteerd wegens handel in marihuana Japanse premier in parlement over op Noord-Vietnam GEMEENTE AXEL GEMEENTE AXEL K1NDERBRILLEN DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 „VERONICA" OP DE OUDE PLAATS GVAV-FSV Frankfurt 1-1 Cambuur kansloos tegen Eintracht Frankfurt GODEFROOT KAMPIOEN VAN BELGIE Duivensport Inval van Zuidafrikaanse recherche in dagbladbureau GROTE VERWARRING IN ATHENE BOEKHANDEL VAN DE SANDE Winkelmeisje BOUWVERBOD BIJZONDERE VOOR- EN ACHTERGEVELROOILIJNEN D-jNGEMANSE De toekomstige voorzitter van de Z. L. M. Zoals bekend zal ir. M. A. Geuze in december het voorzitterschap van de Zeeuwse Landbouwmaat- schappij neerleggen. Hij neemt dan afscheid na twintig jaar lang een der krachtigste landbouworganisa ties in ons land te hebben geleid. Het dagelijks bestuur van de Z. L. M. heeft besloten als zijn op volger voor te dragen de heer ir. J. Prins te Goes, thans algemeen secretaris van deze belangrijke Zeeuwse organisatie. Over de definitieve benoeming Door een nauwe samenwer king tussen het verbond voor veilig verkeer en de commissie overleg autorijscholen (C.O.A.) is een moderne didactische op leiding voor rij-instructeurs tot stand gekomen. De eerste cur sussen, waarvoor adviezen wer den gegeven door het Nederlands pedagogisch instituut voor het bedrijfsleven, zullen begin vol gend jaar regionaal worden ge geven. Tijdens de opleidingen zal o.a. bijzondere aandacht worden besteed aan de vorming van de aspirant-automobilist tot een gpederiweggebruiker. Bij de C.O.A. zijn ongeveer 2000 auto- r.Eliisch.O.olbouders aangesloten, die 'meer dan de helft van de rij- examencandidaten afleveren. Een tweede initiatief is ver vaardiging van modern instruc tiemateriaal voor theorie-avon den van autorijschoolhouders. Dia's en films maken deel uit van een dienstenpakket, dat on der de naam „verkeersveiligheid en rijstijl" zal worden aangebo den met o.m. programmasugges ties voor negen lesavonden. Ver wacht wordt dat deze nieuwe vorm van dienstverlening nog dit jaar zal zijn gerealiseerd. Aan deze initiatieven wordt actief meegewerkt door de K.N.A.C. en de A.N.W.B. Dode en zes gewonden bij autobotsing Bij een autobotsing op het kruispunt rijksweg 36a Beerzer- weg in de gemeente Ommen is gistermiddag de 64-jarige heer K. uit Borne om het leven geko men. Zes personen zijn min of meer ernstig gewond opgenomen in het ziekenhuis te Hardenberg. De heer K. zat naast de bestuur der van een personenauto, die in botsing kwam met een andere personenauto, waarvan de be stuurder geen voorrang verleen de. Beide auto's werden ver nield. zai een beslissing worden genomen in de komende najaarsvergadering van de Z. L. M. De heer Prins zal de eerste voor zitter worden die volledig in dienst van de Z. L. M. is. Zijn voorgan gers van Vorsterman van Oyen tot ir. Geuze toe haddau allen hun „hoofdwerk" elders liggen. Met ir. Prins krijgt de Z. L. M. een leider die het klappen van de zweep kent. Hij is in 1960 in dienst van de Zeeuwse landbouwmaat- schappij gekomen en volgde in 1964 mr. Schlingemann op als al gemeen secretaris, toen deze ad viseur voor Europese aangelegen heden in dienst van het K. N. L. C. werd. De toekomstige voorzitter die ook hoofdredacteur is van het Zeeuws- Land- en Tuinbouwblad, werd in 1933 te Epe geboren. Hij studeerde te Wageningen voor landbouwkundig ingenieur. Het radioschip „Veronica" dat bij het stormachtige weer uit de koers was geraakt, doordat een anker was „doorgeslagen", is zaterdagmorgen door een ber gingsvaartuig van Wijsmuller in de oude positie teruggebracht. GVAV heeft zondag voor 8000 toeschouwers in Groningen een vriendschappelijke wedstrijd ge speeld tegen FSV Frankfurt. De ontmoeting eindigde in een gelijkspel: 11. Voor rust nam GVAV een 10 voorsprong door een doelpunt van Henny van Nee. Rechtsback Otschik maakte na de hervatting uit een straf schop gelijk. Een stroef draaiend Cambuur, waarvan de spelers kennelijk nog aan elkaar moesten wennen, was zaterdagavond op eigen veld kansloos tegen Eintracht Frank furt en verloor met 02. De aanvallende thuisclub kon de hechte Duitse verdediging niet in moeilijkheden brengen en kwam dan ook niet aan doel punten toe. Kort óvór de rust liep de sportclub een 01 ach terstand op, toen linksbinnen Walter scoorde na een snelle combinatie. Enkele minuten na de hervatting werd een fout van linksback Ruiter afgestraft door Stracke, die in de eerste helft spil had gespeeld, maar daarna naar de voorste linies was gedi rigeerd. De technisch en tactisch betere Duitsers verdedigden hun voorsprong bekwaam. Grote nederlaag voor Ajax Het Amsterdamse Ajax dat in de afgelopen transferperiode is opgevallen door de dure en spectaculaire aankopen van Henk Groot en Ko Prins, leed zaterdag in een oefenwedstrijd tegen Borussia Neunkirchen een zware nederlaag. De Duitsers die bjj de rust met 32 voor stonden, zegevierden op eigen veld met 52. De zojuist geëindigde maand juli moet tot de zeer natte maanden worden gerekend. Overal in het land is veel regen gevallen. Gemiddeld over het gehele land is ongeveer 140 millimeter neerslag gemeten tegen 77 millimeter normaal. Tot dusver in deze eeuw is juli ajleen in 1930 en in 1942 nog natter geweest. De afgelopen maand was de vijfde te natte maand In successie. Februari is 'de laatste maand geweest die aan de droge kant was. De hoeveelheid neerslag die in dit tijdvak van vijf maanden is gevallen, is een record sedert het begin van de metingen van de neerslag omstreeks 1850, nu 115 jaar geleden dus. Deze hoeveelheid beloopt ruim 440 mil limeter tegen 267 millimeter normaal. De temperatuur bleef belangrijk onder de normale waar de, maar in 1962 was juli nog een weinig kouder. In De Bilt waren 25 van de 31 dagen te koud; slechts één zomerse dag is daar voorgekomen tegen normaal zeven warme dagen. Merkwaardig is dat de hoogste temperatuur tot dusver in dit jaar te De Bilt maar 26 graden Celsius be draagt. Sedert het begin der metingen in 1850 was het nog nooit voorgekomen dat in de eerste zeven maanden van het jaar geen hogere temperatuur kon worden geregistreerd. Hieruit blijkt het grote tekort aan warmte dat de zomer tot dusver heeft opgeleverd. De zon scheen in De Bilt 146 u'ren tegen 199 uren normaal. In 1962 was juli nog som berder. Jo de Roo uit Kruiningen heeft bij de beroepsrenners gejprolon- zondag zijn Nederlandse wegtitel geerd. De uitslag van ly?t kam pioenschap, gehouden op een parcours van 8% kra in Beek (Limburg), luidde: 1. De Roo 255 km 6.24.21 ,2. DenHartog z.t. 3. Knops z.t. 4. Post 6.24.30 5. Zoet 6.25.04 6. Rentmeeste/r 6.25.04 7. Haast z.t. 8. De Wit z.t. 9. Groenevyeg z.t. 10. Wouters z.t. 11. Nijdam 6.25.13 13. Harirzgs 6.28.01 14. v. d. Vleuten z.t. 15. Drummen z.t 16. v. Ginneken 6.28.12 17. Lute 6.33.40 18. v. d. Ven z.t 19. Karstens 6.34.00 2Q. Hugens z.t. Walter Godefroot heeft zon dag op de lastige omloop van Vilvoorde het kampioenschap van België behaald. Godefroot bleef in de spurt anderhalve lengte voor op zijn naaste con current, de ex-wereldkampioen bij de amateurs, Eddy Rik van Looy en Seis waren niet bij de eerste tien. Godefroot, in België als de snelste wegspurter, heeft op fraaie wijze beslag ge legd op de titel. Het renners- veld was volkomen uit elkaar gereden. In de uitputtingsslag bleven slechts drie overeind (Godefroot, De Caboo- ter en Merckx). De uitslag luidde: 1. Godefroot 6 uur 53 min. 2. Merckx 3. DeCabooter 4. G. Desmet 5. Jongen 6. Vandenberghe 7. Vandekerckhove 8. Boucquet 9. Bracke 10. S. Desmet z.t. op 5 sec. op 27 sec. op 37 sec. z.t. z.t. op 54 sec. z.t. op 55 sec. VLUCHT OP CLERMONT „De Eendracht" - Temeuzen. Snelheid eerste duif 1317.4 m.; snelheid laatste prijswinnende 1225.2 m. Jonge duiven: 1, 2 en 5. H. F. Koch en Zn; 3. J. v. d. Graaf; 4, 7, 8 en 10. J. A. de Smidt; 6. R. Vroegop; 9 Jos. Dieleman. VLUCHT OP MÖNS (Bond van zaterdagvliegers.) Snelheid eerste duif 1045 m.; snelheid laatste prijswinnende duif 982 m. 1 en 4. C. Moerman; 2. J. Jan sen; 3 en 5. K. Oppeneer; 6, 9 en 0. A. Scheele; 7 en 8. J. Dhaeze. Inbreker bedreigde politie met pistool De politie in Wageningen heeft in de nacht van zaterdag op zon dag een 52-jarige monteur uit IJmuiden aangehouden, die kort daarvóór in een 'norlogezaak had ingebroken. De man verzette zich hevig en kon slechts met behulp van een passerende automobilist naar het politiebureau worden gebracht. Daar heeft deze man, een recidivist, de politie nog met een pistool, bedreigd. Eerst na dat dit wapen in veiliger handen was overgegaan kon hij worden ingesloten. Deze inbreker had op het moment van zijn arrestatie, op 100 meter van de horloge- zaak, ion de Hoogstraat in Wage ningen 45 horloges bij zich af komstig uit dit bedrijf. Hij heeft een veertig vonnissen op zijn narnn staan. Bij onderzoek bleek dat de dief aan de achterkant van het huis via een raam is binnenge komen. Hij is door de woonver trekken naar de winkel gegaan en verliet de woning door de achterdeur. Daar kwam echter de alarminstallatie in werking. De politie kwam hierdoor direct in actie. Dode en :wee ernstig gewonden De 20-jarige dienstplichtige soldaat A. F. Suppers uit Rave- stein is zaterdagavond kort voor twaalf uur bij een verkeerson geluk op de rijksweg in Uden om het leven gekomen. Hij werd uit een auto geslingerd in een S- bocht en is ter plaatse overle den. De militair die gelegerd was in Ossendrecht, was ongehuwd. Een andere militair, de 19-ja- rige G. H. M. Leenders uit Rave- stein, werd ook uit de auto ge slingerd en liep ernstige verwon dingen op. Hij is opgenomen in het ziekenhuis in Veghel. Deze jongeman is gelegerd in Amers foort. De bestuurder van de auto, de heer J. M. Willems uit Rave- stein ligt eveneens in het zie kenhuis met ernstige verwondin gen. VONNISSEN IN SEOEL Twee Zuidkoreaanse kolonels, Wong Tsoeng Jong en Pak In Do, zijn in Seoel ter dood ver oordeeld wegens het beramen van een samenzwering tegen president Park. Zij zijn in mei aangehouden. Er waren nog ze ven kolonels bij het komplot be trokken. Twee zijn tot levens lang veroordeeld, drie tot ge vangenisstraffen van 5 tot 15 jaar en twee zijn vrijgesproken. De Zuidafrikaanse recherche heeft zaterdagavond een inval gedaan in het kantoor van de „Rand Daily Mail" in Johannes burg om de documenten in bezit te krijgen, op basis waarvan het blad de afgelopen dagen artike len heeft gepubliceerd' over mis handelingen in Zuidafrikaanse gevangenissen. Deze berichten hebben nogal wat beroering te weeggebracht en geleid tot vra gen in het parlement aan de re gering. Minister van justitie Vorster heeft toegezegd een on- zoek te laten instellen. De hoofdredacteur van dag blad, Laurence Gandar, zei tot de rechercheurs, dat ze het ge bouw konden doorzoeken maar niets zouden vinden, aangezien de documenten in handen van een juridisch adviseur waren. Het onderzoek leverde inderdaad niets op. Het blad „Sunday Times" dat tn Johannesburg verschijnt, heeft gemeld doa de chef-cipier van de Cinderella-gevangenis te Boks- burg zaterdag huisarrest opge legd heeft gekregen naar aan leiding van verklaringen die hij zou hebben afgelegd tegenover kranten van de oppositie over de behandeling van de gedetineer den. De rijkspolitie heeft twee in ons land werkende Marokkanen gearresteerd wegens het in be zit hebben en verhandelen van marihuana. Het zijn de 21-jarige Spaans-Marokkaan J. C. A. H.; die in een Doorns pension werd aangehouden en de 29-jarige Frans-Marokkaan M. S., op wiens kamer in Utrecht mannen van de rijkspolitie en van de Utrechtse zedenpolitie in een koffer een zakje met vier en een' half ons marihuana vonden. De zaak kwam vorige week: aan het rollen toen in Tiel twee mannen wegens diefstal van enkele colbertjasjes werden ver hoord op het bureau van de ge meentepolitie. Bij fouillering bleek een van hen, een Marok kaan, sigaretten op zak te heb ben, waarvan men vermoedde dat ze marihuana bevatten. Om dat de man in Doorn woonde, schakelde de gemeentepolitie van Tiel de rijkspolitie in, die bij huiszoeking in het arbeiderspen sion in de kleding van de Ma rokkaan inderdaad tabakresten vond met marihuana. Tijdens het verhoor vertelde H. dat hij de marihuana op de< fa briek in Bunnik waar hij werkt, kocht van een hen niet bij name bekende collega en landgenoot. Dank zij de medewerking van de personeelschef van 4? fabriek kon de politie de hand leggen op S. die al voor hij op de po litiepost Bunnik aankwam, be kende. De hoeveelheid marihu ana die in zijn privé-kamer in Utrecht in beslag werd genomen, is ongeveer f 700 waard. De twee Marokkanen rookten de marihuana zelf niet, maar ge bruikten de sigaretten als han delswaar. S. was nogal vaag over de identiteit van zijn leveran cier (de transacties gebeurden op een geheimzinnige manier en hij beweert dat hij de man niet kent), maar de politie zet haar onderzoek voort. De marihuana- handel in de Bunnikse fabriek was al vier maanden aan de gang. Iedere vrijdag, direkt na ont vangst van de loonzakjes, wer den er „zaken" gedaan. Ook de afnemers van de Marokkanen zijn niet allen bekend. In ieder geval is er een Nederlands meis je bij, de „vriendin" van een van hen. De twee mannen zijn in ver zekerde bewaring gesteld en zul len worden voorgeleid voor de officier van justitie in Utrecht. De leden van het Griekse kabi net van president Novas bespre ken de situatie, die ontstaan is na het vertrek van de oppositie uit de volksvertegenwoordiging vrijdagnacht. V.l.n.r.Adm. Tumbas (binn. zaken en veilig heid), Costopoulos buit. zaken en defensie), Costas Mitsota (mi nister van coördinatie), Manolis Stefanakis (min. zonder porte feuille), premier Novas (zittend) en G. Bakatos, (minister van ar beid). Premier Eisakoe Sato van Japar, heeft vandaag in het parlement verklaard, dat het feit dat Ameri kaanse B-52 bommenwerpers vori ge week donderdag een aanval op Noord-Vietnam ondernamen van het eiland Okinawa hem had ont steld. In antwoord op vragen van de leider van de oppositionele so cialistische partij, Kozo Sasaki, zei hij dat zijn regering de Verenigde Staten op de hoogte zou stellen van de algemene afkeuring in Ja pan van deze vlucht. Okinawa dat deel uitmaakt van de Japanse eilandengroep, staat onder Ameri kaans bestuur, maar de aanspra ken van Japan op het eiland wor den erkend. Premier Sato vond overigens, dat het niet geheel uit gesloten kon worden geacht dat de bommenwerpers inerdaaö naar Okinawa waren uitgeweken voor een tyfoon die hun eigenlijke basis op het eiland Guam bedreigde, zo als de Amerikanen hebben gezegd. Op de vraag of hij de moed be zat van Clement Attlee die, toen hij Brits premier was, tijdens de Koreaanse oorlog naar de Verenig de Staten vloog om te informeren wat er waar was van de berichten volgens welke de Verenigde Sta ten China zouden willen gaan bombarderen, antwoordde Sato dat hij alles in het werk wilde stellen om het Vietnamese conflict tot op lossing te helpen brengen en dat hij de moed en energie bezat om zich daarvoor desnoods naar de Verenigde Staten en Europa te be geven. Zijn kabinet steunde de strijd van de Verenigde Staten te gen de communistische agressie, niet de bombardementen op Noord-Vietnam. De opvoering van de Amerikaanse troepensterkte in Vietnam vormde vólgens hem een stap in de richting van een vreed zame oplossing van het conflict. Noordstraat Terneuzen GEVRAAGD A. VAN DER MEER Kastanjelaan 4, Terneuzen Huur nieuwe televisie met alle programma's voor een gering bedrag per maand. Geen vooruitbetaling. Al tijd recht van koop. Van daag besteld, morgen bij u thuis. Bel (óók 's avonds) lVrburg-3973 of Goes-5397 of Zierikzee-2540 of Axel- 338 of Sluis-277. Het Hoofd van het Gementefeestuur van AXEL maakt bekend, dat Gedeputeerde Staten van Zeeland bij be schikking van 19 juli 1965, nr. 2092/248. 3e afdeling, hebben goedgekeurd het besluit van de Raad dezer ge meente van 30 maart 1965 tot vaststelling van een ver bod van aanbouw of herbouw van gebouwen op gronden in de Oude wijk en omgeving', die in de naaste toekomst bestemd zijn voor de aanleg van openbare straten en pleinen met bijbehorende groenstroken. Het raadsbesluit ligt met een uitvoerige kaart ter secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage. Van het besluit tot goedkeuring kunnen belangheb benden binnen dertig dagen, te rekenen van de dagteke ning dezer kennisgeving, bij de Kroon voorziening vragen. Axel, 2 augustus 1965. Het Hoofd van het Gemeentebestuur voornoemd, M. L. M. IJSEBAERT, wnd. Het Hoofd van het Gemeentebestuur van AXEL maakt bekend, dat Gedeputeerde Staten van Zeeland bij be schikking van 19 juli 1965, nr. 2093/248, 3e afdeling, hebben goedgekeurd het besluit van de Raad dezer ge meente van 30 maart 1965 tot vaststelling van bijzon dere voor- en achtergevelrooilijnen binnen de bebouwde kom der gemeente, voornamelijk omsloten door de West straat, Hospitaalstraat, Prins Hendrikstraat, Bylocque- straat en Kerkdreef. Het raadsbesluit ligt met een uitvoerige kaart ter secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage. Van het besluit tot goedkeuring kunnen belangheb benden binnen dertig dagen, te rekenen van de dagteke ning dezer kennisgeving, bij de Kroon voorziening vragen. Axel, 2 augustus 1965. Het Hoofd van het Gemeentebestuur voornoemd, M. L. M. IJSEBAERT, wnd. T BEST MAAKtA' KEUS BIJ VAROPTICILN PITTItE. VLOTTE EN OERSTEHTt GROTE HOLLEK!JE !N POPULAIRE PRIJZEN A XLLSESTRAAT 46 - TERNEUZEN

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 5