J Radio en Televisie FRANSE LOF VOOR NEDERLAND Nieuwe steden enten op bestaande woonkernen TEENAGER MONTUREN D4 ngemanse Maandag 26/-Dinsdag-2T Juli 1965 DE VRIJE ZEEUW Pagina 7 L Bouwgrondprijzen Gemeenschaps- gevoel 18-jarige Thailandse wereld-schoonheids koningin Secretaris van kardinaal Mclntyre vermoord GUATEMALA MELDT SAMENZWERING DEENS SCHIP IN MOEILIJKHEDEN VICE-PRESIDENT HUMPHREY OP POOLSE RECEPTIE DE FOTO'S VAN MARS BRUTALE-, VERLEGEN-. GtDUREUE EEN LEVENDIGE COLLECTIE. VOL VARIATIE 'T BEST MAAKT U KEUS BIJ VAKOPTICIEN AXELSESTRAAT 46 - TERNËUZEN Nederland is een van de klei ne landen die de grotere zoals Frankrijk de nodige lessen kun nen geven op het gebied van de sociale ontwikkeling, zo heeft de Franse oud-minister van wederopbouw E. Claudius Petit zaterdag in Noordwijkerhout ver klaard. Hij zei dit in een rede waarmee hij een Europese stu dieconferentie van sociale des kundigen besloot van de Inter national Conference for Social Work. Sprekend over de sociale as- p'ecten van de sterk groeiende verstedelijking in Europa, het onderwerp waarmee de ruim 200 deelnemers uit 17 Europese lan den zich hebben beziggehouden, betoogde hij dat de stedelijke ontwikkeling nog veel te weinig wordt bedreven met het oog op de toekomst. We bouwen onze stadswijken en nieuwe steden op basis van de huidige levensstan daard en het huidige levenspa troon, zo zei hij, terwijl ze bin- nén afzienbare tijd bewoond moeten worden door mensen met een veel hoger levenspeil. Dit is een zaak die de nodige aandacht moet krijge-, aldus de Franse spreker, vooral ook omdat we in de komende 20 jaar voor de zware taak staan net zoveel hui zen te bouwen als er op dit ogenblik zijn. De heer Claudius Petit sprak, nadat rapporteurs van zeven commissies de de verschillende sociale aspecten van de verste delijking hadden bestudeerd, ver slag hadden uitgebracht. De con clusies van de conferentie luiden p.m.: „Stijgende prijzen van bouw gronden als gevolg van specula tie mogen geen onevenredig zware last vormen bij de ver dere stadsontwikkeling en uit breiding en een belemmering voor het inbouwen van de nodige sociale infrastructuur in de nieu we wijken. oh rreA „Nieuwe steden of satellietste den zal men zoveel mogelijk moeten enten op bestaande klei ne woonkernen. Die nieuwe ste den mogen niet uitsluitend woon steden zijn. Ze moeten een eigen leven kunnen ontwikkelen en de bewoners een gemeenschaps gevoel kunnen bieden, dat op het ogenblik nogal eens bij toeval moet ontstaan, b.v. als gevolg van gemeenschappelijke actie tegen het falen -an de overheid op het punt van de sociale voor zieningen. „De massale migratie die een kenmerk is van onze tijd en de huidige verstedelijking, is de oorzaak van veel spanningen. Vooral van de bestaande stads en wijkbevolking wordt een grote mate van begrip vereist voor de migrant van buiten, die voor grote aanpassingsmoeilijk heden staat, voor zichzelf en zijn gezin. De achttienjarige Thailandse Apasra Hongsakoela is zondag te Miami Beach in de Amerikaanse staat Florida tot schoonste vrouw ter wereld gekozen. Tweede was de negentienjari ge Finse studente Virpir Miettie- men, derde de twintigjarige Amerikaanse Sue Ann Downey; vierde de 22-jarige Zweedse In- grid Norrmann en vijfde de Ne derlandse Anna Christina Maria Schuit. De Thailandse winnares krijgt tienduizend dollar contant, ter wijl haar contractueel nog eens tienduizend dollar wordt toege zegd voor verschijningen in de gehele wereld in het komende jaar. De prijs werd uitgereikt dooi de Griekse Kiriaki Tsopei, die in 1964 de titel van ,,'s werelds schoonste" verwierf. Mej. Tsopei heeft gedurende het jaar dat zij de titel voerde, naar schatting 400.000 kilometer gereisd. Mej. Hongsakoela is niet groot. Zij weegt 52'/s kg en haar maten zijn 89 - 55 - 89 cm. Zij is de dochter van een kolonel van de Thailandse luchtmacht. De secretaris van de aartsbis schop van Los Angeles, kardi naal Mclntyre, de 32-jarige pa ter John Thom, is vrijdag in een spreekkamer van het aartsbis schoppelijk paleis doodgeschoten door een vrouw die een onder houd met hem had gevraagd. De pater werd getroffen door twee kogels. Later werd in de omge ving een 55-jarige vrouw aange houden. Het militaire bewind in Guate mala heeft vrijdag bekendge maakt, dat men een communis tische samenwering had ontdekt, die georganiseerd was door Cu ba. Volgens officieuze gegevens zijn in de afgelopen dagen onge veer 50 mensen aangehouden. Bij een huiszoeking in twee woningen in Guatemala (stad) werden wapens gevonden. Bij een vuurgevecht werden twee „guerilla-strijders" gedood en verscheidene andere aangehou den. Er werd ook communistisch propagandamateriaal in beslag genomen. Het 1.600 ton metende Deense schip „Skanderborg" heeft vrij dagavond laat gemeld, dat het zich bij de kust van zuidoost- Engeland in moeilijkheden be vond. Door een lek stonden de ruimen gedeeltelijk onder water. De pompen konden weliswaar het binnenstromende water ver werken, doch er bestond gevaar dat het vaartuig als gevolg van de zware zeeën door midden zou breken. De „Skanderborg" berichttte dat men poogde de haven van Dover te bereiken. De Nederlandse tankboot „Alkmaar" van 12.202 ton begeleidde het Deense schip, dat meldde geen reddingboot hulp nodig te hebben. De „Skanderborg" is bij het aanbreken van de dag in Dover aangekomen. De „Alkmaar' zette zijn reis voort. De Amerikaanse vice-presi dent, Hubert Humphrey, heeft vrijdagavond onverwachts in Washington een receptie in de Poolse ambassade bijgewoond, die werd gegeven ter gelegen heid van de Poolse nationale feestdag. Het was niet meer ge beurd dat eèn zo hooggeplaatste Amerikaan een communistische ambassade bezocht sinds presi dent Eisenhower in 1959 als gast van de toenmalige Russische eer ste minister in de Russische am bassade verbleef. Hoewel het State Department verklaarde dat er geen bijzon dere reden was voor het bezoek van Humphrey, meent men in welingelichte kringen te weten, dat de vice-president graag een uitnodiging voor een bezoek aan Polen zou ontvangen, waar hij in de herfst te Krakau een kin derziekenhuis zou kunnen ope nen, dat van Amerikaanse par ticuliere gelden is gebouwd. In de V. S. wordt op het ogen blik de „week van de onderdruk te volkeren" gevierd, waarbij men speciaal het oog heeft op de volkeren van Oost-Europa. de komt aan de bebouwde kom. Ik meen dat wij, wat betreft dit punt, wel rekening mee moeten houden met het functieverschil. De heer De Meijer: Ik had van de zijde van de agrarische bevolking wel een soortgelijke opmer king verwacht. De verhoging van de wegenbelasting op de on bebouwde eigendommen van 6 tot 15 mag op het eerste gezicht vrij hoog lijken, anderzijds is het zó dat de gebouwde eigendommen in de bebouw de kommen van Terneuzen, Sluiskil en Driewegen tot nu toe inderdaad onbelast waren voor wat de waterschappen betreft. Ik kan werkelijk niet zien, dat de waterschappen voor 100 het recht aan hun zijde hebben om een belasting op de gebouw de eigendommen in de bebouwde kommen te hef- fen. Ik geloof, dat wij, voor wat onze wegenbe lasting betreft, de zaak niet overtrekken als ook door het agrarische gedeelle deze wegenbelasting gelijkelijk wordt geheven als voor de eigendom men in de kommen. U zegt dat de gemeente geen wegen heeft buiten de kommen, maar U kunt hier ook onderbrengen wat wij de agrariërs gegeven hebben, zoals aansluiting op het elektriciteitsnet, waterleiding enz. Dat heeft met de wegenbelasting niet direct iets uit te staan, maar het zijn toch voorzienin- gen die gedeeltelijk met gemeentegelden betaald moeten worden. Ik geloof eigenlijk niet dat hier voldoende termen aanwezig zijn om voor de on bebouwde eigendommen buiten de kommen ande- re tarieven te heffen als voor de eigendommen in de kommen. De heer De Feijter: Ik ben het toch wel eens met de opmerkingen van de heer Ramondt. De percelen binnen de bebouwde kom zullen welis waar ook waterschapslasten moeten gaan betalen, A doch daar staat tegenover dat de aanslagen voor de onbebouwde eigendommen buiten de kom van dè gemeente belangrijk verhoogd zullen worden. Voorheen was het in Terneuzen zó, dat men on- geveer 20 per ha betaalde, maar dat zal wel 30, 40, 50 of 60 worden en wanneer ook deze verhoging er nog bijkomt, dan wordt het wel wat veel. Dan is de agrarische sector wel helemaal de pakdragende ezel. De heer Ramondt: Ik wou er toch nog op terug komen. De wethouder stelde zoëven, dat hij niet overtuigd was van het recht van de waterschap pen om ook voor eigendommen binnen de kom men lasten te heffen. Ik geloof, dat hij in deze onvoldoende ziet de taak die de waterschappen hebben, namelijk in de eerste plaats de oeververdediging. Ik meen dat hiermede wel degelijk een rechtsgrond is om deze lasten te heffen. Buitengewoon merkwaardig acht ik ook datgene wat de heer De Meijer stelde over o.m. elektrici teit. Als wij zien wat in de bebouwde kom aan voorzieningen tot stand komen, b.v. de nieuwe verlichting van de Axelsestraat, dan ligt het pak ket van deze voorzieningen in de bebouwde kom toch wel anders. Ik vind in een en ander toch wtt een aanleiding om een verschil te blijven handhaven. Het zou anders liggen als de gemeen te buiten de bebouwde kom een belangrijk aan tal wegen had liggen, maar dat is hier ndet het geval. In deze zie ik een belangrijk verschil. De heer Hol: Wat betreft de uitbreiding van de heffing van waterschapslasten ook voor eigen dommen in de bebouwde kommen, ben ik persoon lijk van mening dat ik het eerder zie een rijkszorg, dan dat de gemeenten, die gelegen zfjn aan b.v. grote rivieren, weer de dupe moeten worden van de omstandigheid dat zij daar liggen. Het feit is er, dat geef ik U toe. Het is weer wat hier al vaker gezegd is: de gemeenten worden steeds maar zwaarder belast, terwijl er geen middelen tegen over staan. De heer Huijbrecht: Mijnheer de voorzitter, de heer Ramondt heeft dus gezegd dat het pakket van voorzieningen binnen de bebouwde kom van een andere rangorde is als daarbuiten. Dat pak ket van voorzieningen wordt echter als regel op genomen in de exploitatiebegroting van de ver schillende bouwplannen en worden dus tevens betaald door die inwoners en ook duur betaald. Overigens is het toch ook zó, dat die voorzie ningen om bij de verlichting en wegen binnen de bebouwde kom te blijven -toch ook ten be hoeve van de bewoners, die buiten de kom wonen, tot stand komen. Ik meen dan dat zij toch ook wel eens naar de kommen komen. Ik meen dan ook, dat zij toch ook profijt van die voorzienin gen hebben. De heer Weterings: Ik ben het toch ook niet helemaal met de heer Ramondt eens. Ik wil bui ten beschouwing laten of de oeverbescherming rijkszorg of watersehapszorg is. Datgene wat de heer Huijbrecht gezegd heeft wil -ik voor een groot gedeelte onderschrijven. Ik kan mij toch voorstellen dat als men dag in dag uit in een polder woont, men soms behoefte heeft aan een stad waar men behoorlijk kan wandelen en verblijven. De waterschappen worden op het ogenblik gereorganiseerd, hetgeen kapitale lasten gaat kosten, die de gewone burger, maar ook onze gemeente, moet gaan opbrengen. Ik vraag mij af waar wij blijven met onze waterschappen als het doorgaat zoals de huidige plannen rechts en links bekend worden. Ik vraag mij dikwijls af of dat allemaal wel goed is. De heer De Meijer: De heren Ramondt en De Feijter wijzen er dus op dat de agrarische bevol king, indien zij op gelijke hoogte in de wegenbe lasting worden aangeslagen, dan onevenredig hoog belast worden. Daartegenover moeten wij toch ook stellen wat de heer Huijbrecht ook al heeft opgemerkt, dat het wonen in een bebouwde kom voor het merendeel van degenen, die een woning bouwen of huren met veel hogere bedragen ge paard gaat, dan b.v. voor mensen die op het land, op een boerderij, in een gehucht of in een dorp wonen, waar b.v. de grond ook in de toekomst veel goedkoper zal blijven dan in de bebouwde kom van een stad. Wij hebben in ons college er zeer uitvoerig over gediscussieerd en wij zijn De Nasa, het Amerikaanse bu reau voor lucht- en ruimte vaart, zal begin augustus de laatste achttien foto's publiceren die de Mariner-4 van Mars heeft gemaakt. De eerste drie. van de reeks van 21 werdén twee dagen nadat zij waren gemaakt, ter be schikking van de pers gesteld. Volgens de Nasa zullen de achttien foto's duidelijker zijn, doordat zij zullen worden be handeld met een elektronische rekenmachine. Men zal er der tig tot vijftig maal zoveel bijzon derheden van het Marsoppervlak op kunnen waarnemen, .dan de beelden die de sterkste telesco pen opleveren. Voor het eerst zal men hoogte- en kleurverschillen in oppervlak kunnen zien. De overseining van de 21ste foto is zaterdagmiddag gebeurd. Daarna zal van de aarde een signaal naar de Mariner-4 worden ge zonden om de gehele reeks nog eens over te seinen. Dit zal tot twee augustus duren. DINSDAG 27 JULI HILVERSUM I: 7.00 't Leven de woord; 7.05 Ouverture; repor tages, comm., wegeninformatie en lichte gram. (7.307.40 Nws; 8.00 Overweging); 8.30 Nws; 8.40 Lichte gram. en ber. voor de vrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 Voor de jeugd; 10.00 Gevar. mu- KANGOEROE-BABY IN KUNST-BUIDEL Kangoeroe-baby's moeten ver scheidene maanden in moeders buidel doorbrengen alvorens op eigen benen kunnen staan. Eén van de kangoeroe-moeders in de dierentuin van Praag is echter overleden en haar baby, die Fi- lipka wordt genoemd is 't troe telkind van de oppassers ge worden. Het dier is nog blind en kan zich amper bewegen. Eén van de verzorgsters heeft een kunstbuidel gemaakt van een elektrische deken, waarin Filip- ka zich thuis voelt. Geconden- seei de melk doet de rest. unaniem de mening toegedaan, dat de voorst:'- len, zoals die vóór ons liggen, redelijk en voldoen de gemotiveerd zjjn. De Voorzitter: Ik geloof mevrouw, mijne heren, dat ik de discussie nu wel mag sluiten over dit punt. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel sub 9 e besloten. Zonder bespreking en hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. De Voorzitter: Ik wil de behandeling van dit punt sluiten door uitdrukking te geven aan onze grote waardering voor de verantwoordelijksvolle wijze waarmede uw college deze zaken heeft be zien. 10. Voorstel van burgemeester en, wethouders tot het heffen van salarismaatregelen voor het gemeente-personeel per 1 juli 1965. Zonder bespreking en hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 11. Idem tot vaststelling van de kasgeldlimiet voor het 3e kwartaal 1965. Zonder bespreking en hoofdelijke stemming ,'ordt conform het voorstel besloten. 12. Idem tot wijziging van: A. de begroting 1964 van het grondbedrijf; B. de begroting 1964 van de dienst voor maatschappelijke zorg C. de gemeente-begroting 1964; de gemeente-begroting 1965. Zonder bespreking en hoofdelijke stemming wordt conform de voorstellen besloten. 13. Rondvraag. De heer Hamelink: Mijnheer de vobrzitter, wij hebben een uitvoerige brochure ontvangen over het gebruik van aardgas. In verband daarmede zou ik willen vragen of er een streefdatum bekend is waarop het aardgas voor particulieren in Zeeuwseh-Vlaanderen beschikbaar zal komen. Dit vraag ik vooral voor de mensen, die dit willen weten omdat zij hier komen wonen of een nieuwe woning willen bouwen. Het is gewenst dat zij hiermede tijdig rekening kunnen houden. De heer De Vos: Mijnheer de voorzitter, ik ge loof dat, als ik de laatste berichten in ogenschouw neem, het aardgas dichter bij ons is dan wij ons op het ogenblik wel realiseren. Volgens de plannen zal in de loop van volgend jaar het gasnet in Zeeuwseh-Vlaanderen worden omgebouwd, waardoor wanneer er zich natuur lijk geen tegenslagen voordoen de gebruikers van percelen die op het gasnet zijn aangesloten in Zeeuwseh-Vlaanderen tegen het eind van het volgend jaar van aardgas zullen kunnen gebruik ziekprogr. (10.30 Weeroverz.); 11.50 Volaan vooruit, praat je; 12.00 Angelus; 12.03 Populai re gram.; 12.20 Voor de boeren; 12.27 Med. t.b.v. land- en tuin bouw; 12.30 Nws; 12.40 Act. of gram.; 12.50 Lichte muz.; 13.30 Lichte gram. v. d. tieners; 14.00 V. d. plattelandsvrouwen; 14.10 Drie van elck wat wils: gevar. muziekprogr.; 15.10 Lichtbaken, lezing; 15.20 Gevar. muziekpro gramma; 16.00 Voor de zieken; 16.30 Progr. voor oudere luiste raars; 17.00 V. d. jeugd; 17.30 Lichte orkestmuz.; 17.50 Vissen en visvangst op Curasao, lezing; 18.20 V. d. kleuters; 18.30 Piano spel; 19.00 Nws; 19.10 Act.; 19.30 Iers vocaal ens.; 20.00 Ziggy en Habooba, hoorspel; 20.50 Om roeporkest; 21.35 Klass. gram.; 22.00 De zingende kerk: geeste lijke liederen; 22.20 Act. of gram.; 22.25 Boekbespr.; 22.30 Epiloog; 22.45 Hart, hoofd en hand vragen om woord en wijs, want leven moet je met 'n lied volksliedjesprogr,; 23.15 Lichte gram.; 23.55 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Ochtendgym.; 7.20 Lichte gram.; 7.50 Dagopening; 8.00 Nws; 8.10 Lichte gram. (om 8.25 De groenteman, praatje); 8.45 Morgenw.; 8.55 Klass. gram.; 9.00 Voor de zieken; 10.00 Voor de kleuters; 10.10 Lichte gram.; (om 11.00 Nws); 12.00 Promena- de-ork.; 12.27 Med. t.b.v. land en tuinbouw; 12.30 Uitz. voor de landbouw; 12.40 Orgelspel; 13.00 Nws; 13.10 Act. en gram.; 13.25 Beursber.; 13.30 't Muzikanten uur; 14.30 Voor de kinderen; 15.30 Lichte gram. (om 16.00 Nws); 16.30 Metropole orkest; 17.15 Lichte gram. v. d. jeugd; 18.00 Nws; 18.15 Act.; 18.25 Licht ork.; 19.00 Paris vous parle, ge sproken brief uit Parijs; 19.05 Strijkkwartet; 19.30 Gamelan: Indisch progr.; 20.00 Nws; 20.05 Gevar. progr.; 21.40 Kunstkron.; 22.00 Licht ensemble; 22.30 Nws; 22.40 Act.; 23.00 Madame Butter fly, opera; 23.55 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws; 12.03 Festivaria; 12.40 Weerber., med. en s.o.s.-ber.; 12.45 Lichte muz.; 12.50 Beursber. en pro.- gramma-over.; 13.00 Nws; 13.20 Kamermuz.; 14.00 Nieuws; 14.03 Opera- en belcontoconc.; 15.00 Nws; 15.03 Rusalka (2e bedrijf), opera; 16.00 Nws; 16.03 Beurs berichten; 16.09 Rusalka (3e be drijf), opera; 17.00 Nws en med.; 17.15 Gevar. muz.; 17.45 Harmo- niemuz.; 18.00 Nws; 18.05 V. d. soldaten; 18.28 Paardesportber.; 18.30 Lichte muz.; 18.45 Sport- kron.; 18.52 Gram.; 19.00 Nws, weerber. en radiokrant; 19.40 Beroemde tango's; 19.50 Syndi cale kron.; 20.00 Amusements- progr.; 21.00 Noordzeefestival, lichte muz. (22.00 Nws en ber.); 23.00 Nws; 23.05 Stemmig ge mengd avondprogr.; 23.55 Nws; 24.00 Voor de zeevaart. Televisieprogramma's. NEDERLAND I: 19.00 Nieuws in het kort; 19.01 Barend de beer; 19.06 Journ. voor gehoor gestoorden; 19.33 Eva's herinne ringen: progr. over de emanci patie van de vrouw; 20.00 Jour naal; 20.20 Harten vijf: vakan tie-actie van de Zonnebloem; 20.25 Gevar. muziekprogr.; 21.05 maken. In de loop van 1966 zal vermoedelijk in Zeeuwseh- Vlaanderen aardgas geleverd kunnen worden, dus dat is dichter bij, dacht ik, dan wij ons welgerea- liseerd hebben. De heer Hol: Mijnheer de voorzitter, ik had nog twee vragen. Allereerst betreffende de oostelijke rijkswaterleiding wou ik U vragen of het nog lang duurt eer deze dichtgegooid wordt. Er komen nogal wat klachten van omwonenden, zowel par ticulieren als ziekenhuis en scholen, dat het afhankelijk ook al van de waterstand nogal erg stinkt. De heer De Vos: Dit dempen maakt een onder deel uit van het opspuiten van de Ser-Lippenspol- der en ik neem aan aan dat het dit jaar nog zijn beslag krijgt. Het schema, waar wij op hadden gerekend, n.l. dat dit op de helft van dit jaar nog zou zijn, was niet te halen. De heer Hol zegt, dat er van verschillende men sen klachten komen, maar ik kan zeggen dat de gemeente ook velerlei klachten heeft over allerlei mensen doordat zij van alles in het water van de leiding gooien waardoor het wel móet gaan stin ken. Bij het opspuiten komt er nu nog het ge wone spuitwater in en dat kan niet zo erg zijn. Wanneer er echter allerlei afval in wordt gegooid, dan is het logisch dat het gaat ruiken. Wanneer er klachten zijn, dan zijn die wederkerig. De heer Hol: Ik neem aan, mijnheer de voor zitter, dat deze klachten niet komen van mensen die het er in gooien De tweede vraag betreft de bouw van het stad huis. Is de situatie daar veranderd? In plaats van de zaak te gaan afbreken zet men een kostbare muur voor de oostbeer. Is U daar iets van bekend? De Voorzitter: Er is ons niets van bekend dat de situatie daar veranderd zou zijn. De heer Hol: De oostbeer zou toch verdwijnen? Ik zie het nut er niet van in daar een prachtige muur neer te zetten. Dat is toch een kostbare zaak De heer De Vos: Voor zover wij weten zal de oostbeer daar moeten verdwijnen. Dit zijn overi gens zaken van de Rijkswaterstaat. De Voorzitter: Wij zullen de directeur van open bare werken vragen ons hierover nader in te lichten. De heer Complet: Ik zou nog eens uw aandacht willen vragen voor de bestrijding van de ratten in de delen van de leiding die in Sluiskil nog niet zijn gedempt. De Voorzitter: Wij zullen dit doorgeven aan openbare werken. De Voorzitter sluit de vergadering. Samenzijn: vrijetijdsbesteding v. jonge mensen; 21.45 Bonanza, tv-Wild-West film; 22.35 Journ. NEDERLAND II: 20.00 Nws in het kort; 20.01 Cara Williams, getrouwd ongetrouwd, tv-film; 20.25 Van gunst naar recht, film over de betekenis van de alge mene bijstandswet; 21.2022.00 De Verdedigers, tv-film; 22.10 Bonifacius, documentaire van de zender Radio-Bremen. BELG. TV (VI.): 19.30 Engei- se les; 19.45 Filmmuseum van de schaterlach. Een job voor haar zoon, flimklucht; 20.00 Nieuws; 20.25 De schelmen, tv-feuilleton; 21.15 Europa richting 2000, docu mentaire over de vooruitgang in Europa; 22.00 Gastpr. De libe rale gedachte en actie; 22.30 Nieuws. WOENSDAG 28 JULI HILVERSUM I; 7.00 Dagope ning; 7.10 Oude kamermuz.; 7.30 Nws; 7.40 Radiokrant; 7.55 Lich te gram.; 8.15 Gew. muz.; 8.30 Nws; 8.40 Lichte gram. en praat je; 9.00 V. d. zieken; 9.35 Water standen; 9.40 Voor de huisvr.; 10.10 Kiass. pianospel; 10.30 Morgendienst; 11.00 Geestelijke liederen; 11.30 Lichte gram.; 11.50 Twaalf-uurtjes, cabaret; 12.00 Touring-club: toeristische wenken voor buitenlanders; 13.00 Instr. trio; 13.25 Amusements- muz.; 14.00 Opera-aria's; 14.20 Klass. kamermuz.; 15.05 Semi- klass. orkestmuz.; 15.50 Bijbel vertelling v. d. jeugd; 16.00 V. d. jeugd; 17.00 Licht instr. trio; 17.15 Jazzmuz.; 17.50 Overheids voorlichting: Een reportage van Claude Belloni over de scheep vaartbemiddeling voor de grote vaart; 18.00 Het spektrum: nws uit de prot. chr. organisaties; 18.10 Dameskoor; 18.30 Radio Volks-Universiteit; Radio-astro- nomie, lezing; 19.00 Nws; 19.10 Radiokrant; 19.30 Muziek van 't Leger des Heils; 19.50 Wereldpa norama; 20.00 Oude Franse kerk- muz.; 21.30 Lichte orkestmuz.; 22.00 Gestalten van de vrijheid: reportage opening 12e Duitse Evangelische Kirchendag in Keulen; 22.15 Moderne kamer muz.; 22.30 Nws; 22.40 Avond overdenking: 22.55 Moderne or kestmuz.; 23.15 Nobelprijswin naars in vertaling, lezing; 23.30 Lichte gram.; 23.55 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws, ochtendgym. en soc. strijdlied: 7.20 Lichte gram.; 7.25 Van de voorpagina, praatje; 7.30 Lichte gram.; 8.00 Nieuws; ,8.10 Lichte gram.; 8.50 Voor de kinderen; 9.00 Van alle markten thuis, praatje; 9.05 Klass. gram.; 9.40 Antwoord op eeuwige vragen, lezing (I); 10.00 Amusements- muz.; 11.00 Nws; 11.02 Astma - een volksziekte?, lezing; 11.32 Geknipt voor herhaling; 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinb.; 12.30 Voor het platteland; 12.35 Licht instr. trio; 12.55 Act.; 13.00 Nws; 13.15 Metropole ork.; 13.45 Onze West, maar heel anders dan thuis, praatje over Suriname en de Nederl. Antillen; 14.00 Neder lands hobo kwart.; 14.15 Radio- kamerork.; 15.00 Dag meester, progr. voor en over jonge vakan tiegangers; 16.00 Nieuws; 16.02 Operamuz.; 16.30 Voor de zie ken; 17.00 Wegwijzer: tips voor vakantie- en snipperdagen; 17.50 Act.; 18.00 Nws; 18.15 Dansork.; 19,00 Elektronisch orgelsp.; 19.20 V. d. kinderen; 19.30 Artistieke staalkaart; 20.00 Nws; 20.05 Fro- menade-ork.; 20.35 Soc. comm.; 20.50 De bajesgast, hoorspel; 21,30 Disco-festival; 21.55 Vraag gesprek; 22.25 Sport halverwege; 22.30 Nieuws; 22.40 Pianorecital; 23.30 Stijktrio; 23.55 Nieuws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws; 12.03 Festivaria; 12.40 Weerber. en meded.; 12.45 Gram.; 12.50 Beursber. en prog.-overz.; 13.00 Nws; 13.20 Kamermuziek; 14.00 Nws; 14.03 Opera- en belcanto- conc.; 15.00 Nws; 15.03 Zuidame- rikaanse muz.; 15.15 V. d. kin deren; 16.00 Nws; 16.03 Beurs ber.; 16.09 Orkestmuziek; 16.45 Schoolkoren; 17.00 Nws en med.; 17.15 Gevar. muz.: 18.00 Nws; 18.03 V. d. soldaten; 18.30 Leken- moraal en filosofie; 18.50 Sport kroniek; 18.54 Lichte gram.; 19.00 Nws en radiokron.; 19.40 Lichte orkestmuz.; 20.00 Open baar kunstbezit; 20.15 Casino- muz.; 21.00 Kamermuziek; 21.30 Folklore; 22.00 Nieuws en ber.; 22,15 Amusementsmuziek; 22.50 Boekbespr.; 23.00 Nieuws; 23.05 Dansmuz.; 24.00 Voor de zeelie den. Televisieprogramma's. NEDERLAND I: 17.00—17,35 Voor de kinderen; 19.00 Nws in het kort; 19.01 Barend de beer; 19.06 De rivier De Kwai: The river Kwai, fiimreportage; 19.35 De Beverly Hillbillies, tv-film; 20.00 Journaal; 20,20 Attentie; 20.45 Stiefbeen en Zoon, tv-spel; 21.20 Dzjes Zien: jazzprogram ma; 21.40 1924: documentaire over het leven van veertig jaar geleden, 22.20 Dagsluiting; 22.25 Journaal, NEDERLAND II: 20.00 Nws in het kort; 20.01 Liedjesprogr.; 20.20 De man die alles kan (Ein Mann geht durch die Wand), film; 21.55 Speurtocht in het verleden: film over het Dene marken van Hans Christiaan Andersen. BELG. TV (VI.): 19.30 Televi- sum: Jeugdtelevisie; 19.55 De Weerman; 20.00 Nws; 20.25 't Is maar een woord, quizprogram ma; 21.00 Bandeirantes, exoti sche film; 22,45 Zoeklicht op culturele actualiteit;. 23.09 Nws.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 7