SCHELDE WINT INTERNATIONAAL P0L0T0ER NOOI IN SAS VAN GENT DE INTERTOTO-COMPETITIE Wielrennen Marktberichten SIÜP'NIUGER IN UW TANK! Pagina 4 WATERPOLO DUIVENSPORT De nasleep van de zaak-Wawejai Weer gevangenisoproer in Nieuw-Zeeland Restanten 2 en 3 delige pakjes NOORDSTRAAT 15 Uhj V tU [JS /.MUW Maandag 26/Dinsdag 27 juli 1965 Zaterdag organiseerde deopener spel. Weijland maakte er „Bruinvis" in het zwembad te Sas van Gent een internationaal wa- terpolotoernooi, waaraan behalve de organiserende vereniging deel namen „Ganze'. Goes; „Schelde". Terneuzen en twee Belgische teams, n.l. „Waterratten" uit Wa- regem en „Nood Dwingt" uit St. Niklaas. Er werd gespeeld in een halve kompetitie, zodat elk team vier wedstrijden moest spelen. Het toernooi begon met de streekderby ScheldeBruinvis. Schelde zag de zaak op dat mo ment niet rooskleurig in, want er konden maar net zeven mensen in het water worden gebracht, waar bij drie invallers. Het viel echter nogal mee, want bij de rust was de stand 0—1 voor de Bruinvis. Na rust keerden de kansen en drie doelpunten van Baert bepaalden de eindstand op 31. De tweede wedstrijd Ganze Nood Dwingt leverde een 62 overwinning voor de Goesenaren op. Hierna kwam Schelde weer in het water, ditmaal tegen de Wa terratten. Inmiddels waren Dinge- nouts en Van Doorn gearriveerd. De Waregem-keeper bezorgde zijn club al direkt een achterstand door de bal door zijn doel te halen. De Weijer, Leeman en Weijland zorg den voor een 40 ruststand. Na de rust verkleinden de Belgen de ach terstand, maar Weijland bracht de eindstand op 51. Nood DwingtBruinvis werd een 50 overwinning voor de or ganiserende vereniging, waarna de Ganze de Waterratten met 82 versloeg. Hierna had Schelde nogal wat moeite om Nood Dwingt te ver slaan. De Pooter, weer van de par tij na een ongelukje, Leeman en Weijland zwommen elkaar van vo ren in de weg. De Belgen namen zelfs de leiding, maar De Pooter maakte gelijk (11). Weijland en De Pooter gaven Schelde nu een 31 voorsprong, maar onze zui derburen wisten een 32 rust stand te bereiken Na de rust ging Baert Leeman vervangen en De. Pooter en Weijland kwamen op de vleugels. Dit gaf direkt een veel dan ook spoedig 42 van. Welis waar scoorde Nood Dwingt nog een 3e doelpunt, maar door doel punten van Baert, De Pooter en Weiiland verliet Schelde met een 73 overwinning het water om te gaan kijken naar de voor hen be langrijke wedstrijd GanzeBruin vis. Dit was een gelijkopgaande partij, met de beste schutters in de Goese ploeg. Na een 10 voor sprong maakte Bruinvis gelijk Maar Ganze liep uit tot 31. Wel kon Stellenaar de Bruinvis terug brengen op 32, maar de resteren de tiid was te kort om gelijk te maken. Door deze uitslag hadden Ganze en Schelde beide 3 wedstrijden eewonnen, zodat deze ploegen on der elkaar moesten uitmaken wie zich winnaar kon noemen. Maar eerst kregen we nog het Belgische duel Nood DwingtWaterratten, dat door N. D. met 43 werd ge wonnen. Hierna dus ScheldeGanze. Met strikte opdrachten gingen de Schelde-spelers het water in en een stipt doorgevoerde taktiek gaf de doorslag. Wisse schakelde n.l. doelpunten-machine Bakker uit en Peij en Van Doorn maakten de ge broeders Van Oost onschadelijk De Pooter en Weijland zwommen dat het een lust was en zo werd de ruststand door Weijland en 2 x De Pooter dan ook 30. Na rust konden Weijland en De Pooter hieraan beiden nog een doelpunt toevoegen, zodat het een gedeci deerde 50 overwinning werd voor Schelde. De laatste wedstrijd Waterratten Bruinvis werd een 41 overwin ning voor de gastheren, die hier mee de 3e plaats bereikten. De eindstand was dus: Schelde 4 4 0 0 20— 5 S Ganze 4 3 0 1 17—11 6 Bruinvis 4 2 0 2 12— 7 4 Nood Dwingt 4 1 0 3 9—21 2 Waterratten 4 0 0 4 7—21 0 De vice-voorzitter van de „Bruinvis", de heer W. Remerij reikte de prijzen uit, n.l. een beker als le prijs, een zilveren medaille als 2e; twee standaards als 3e en 4e en een bronzen medaille als 5e prijs. ADO—Lugano 0—2 Gebrek aan tactiek van ADO dat een groot deel van de wed strijd een veldmeerderheid had, de hechte Zwitserse verdediging, die geen Haagse aanvaller ook maar een moment- ongedekt liet, een fenomenale internationale doelman Prosperi, een onzuiver schietende en een slecht plaat sende ADO-voorhoede en ten slotte een falende middenvoor Maassen, ziedaar een verklaring voor de verdiende zege van F.C. Lugano. Bij ADO debuteerde Van Miert (ex-Sparta), die de zieke Houwaart verving. Na rust met blanke stand loste middenvoor Brenna van de uiterste rechter hoek een hard schot, dat doel man Thie niet onder controle kon krijgen (01). Het was in de 9e minuut na de hervatting. Een zich schitterend vrijspelen de rechtsbuiten Geottardi pas seerde toen later de gehele Haag- (Adv.) VLUCHT OP NEUFVILLES (Bond van zaterdagvliegers) „E.M.M." - Terneuzen. Jonge duiven: Snelheid eerste duif 1360.9 m.; snelheid laatste prijswinnende duif 126.7 m. 1 en 10. P. Scheele; 2 en 8. D. Deurwaarder; 3. J. Riemens; 4. J. Zeegers; 5. P. Verberkmoes; 6. S. van Hoeve; 7. J. Dhaeze; 9. A. de Bruijne. VLUCHT OP ALBERT. „De Eendracht" - Terneuzen. Oude duiven: Snelheid eerste duif 1707,4 m.; snelheid laatste prijswinnende duif 1560.1 m. 1, 5 en 6. Chr. van Driel; 2. R. Vroegop; 3. P. F. Harms; 4. R. D. de Rijke; 7. H. v. d. Veeke en 8. A. van Tricht. Jonge duiven: Snelheid eerste duif 1700.8 m.; snelheid laatste prijswinnende duif 1477.2 m. 1. P. de Ruijter; 2. C. Rouw; 3. J. den Exter; 4 en 8. H. F. Koeh en Zn; 5. R. Vroegop; 6. J. Willemsen; 7. J. P. Harte; 9. W. de Karaker en 10. A. Bril. „De Verwachting" - Axel. Jonge duiven: Snelheid eerste duif 1731.3 m.; snelheid laatste prijswinnende duif 1536.3 m. 1. R. v. d. Veeke (Zaamslag) 2 A. Peersman; 3. C. Koster; 4. A, Roose; 5. A. Blommaert; 6. P. Gommers; 7. J. de Visser; 8. A. Lippens; 9. J. Giele en 10. A. Peersman. Inbraak bij juwelier in Oudgastel Zaterdagavond half twaalf heb ben onbekenden de winkelruit van de juwelier De Klerk in Oud gastel ingeslagen, waarbij twee tableaus met gouden ringen wer den ontvreemd Van de daders ontbreekt elk spoor. De eigenaar van de zaak hoor de de klap en het glasgerinkel en liep meteen naar de winkel. Hij zag juist een grote auto, ver moedelijk een Ford of een Che vrolet van donkere kleur ver dwijnen. Bij de diefstal zijn zeker twee personen betrokken ge weest: één die de ruit insloeg en een ander die met de auto klaarstond om weg te rijden. De auto had een Duitse num merplaat, miaar het nummer is niet bekend. se verdediging, plaatste knap naar de vrijstaande linksbuiten Mungai, die met een zuiver ge plaatste kopbal de eindstand op 02 bracht. PSV—Chaux de Fonds 2—1 De kranpe 21 overwinning die PSV zaterdag op eigen ter rein behaalde op het enthousiast strijdende Chaux de Fonds, was slechts een flauwe afspiegeling van het grote veldoverwicht dat de Eindhovenaren hebben gehad. Hadden de PSV-voorwaartsen meer aandacht besteed aan de afwerking van hun snelle en verrassend opgebouwde aanval len, dan zouden de Zwitsers al in de eerste helft tegen een flin ke achterstand heben aangeke ken. Pas twee minuten vóór de rust gelukte het Giesen de uit stekende doelman Eichmann de eerste treffer af te dwingen (10). Een prachtig doelpunt van Van Wissen in de 63e minuut bracht de stand wat meer in overeenstemming met de krachts- verhoudinng (20), maar negen minuten vóór het einde werd een uitval van de Zwitsers mede door een aarzeling in de PSV- defensie bekroond met een on verwacht tegenpunt van links binnen Trivellin. 7500 toeschouwers. Fortuna '54—Djurgarden 3-0 Toeschouwers: 7000. Fortuna heeft ook zijn laatste wedstrijd van de eerste inter- tótoronde gewonnen. Tegen het technisch vaardige maar aanval lend trage Djurgarden konden de Limburgers al in de eerste helft een voorsprong van 20 nemen door een prachtig schot van Coe- nen en een beheerste schuiver van Breikers, die door Jacobs goed werd gelanceerd. In de tweede helft was Fortuna veel sterker. Negen minuten na de rust scoorde de Braziliaan Gam- bassi, maar het doelpunt werd afgekeurd wegens buitenspel. Djurgarden had pech, toen na een half uur de doorgebroken midvoor Lindman hard tegen de paal schoot. In dezelfde minuut presteerde Pieters aan de over kant hetzelfde. Fortuna's zege werd daarna zeker gesteld door rechtshalf Benen die na een combinatie met Gambassi langs doelman Arvidsson schoot. Oergryte—Sparta 1—1 Oergryte heeft Sparta de pas afgesneden naar de kwartfinales van de intertoto-competitie. Door een beter doelgemiddelde zijn de Zweden die evenals Sparta op 8 punten in hun groep zijn uitge komen, overgegaan. Sparta heeft slechts kort de illusie gehad Oergryte te kunnen verslaan. Dat was nadat middenvoor Ons man na een kwartier spelen de Rotterdammers de leiding had bezorgd. Zeven minuten later reeds scoorde de Zweedse links buiten Rolf Hansson de gelijk maker en bij deze score zou het blijven, mede door voortreffelijk Eef Dolman opnieuw amateurkampioen op de weg •De Rotterdammer Eef Dolman heeft zaterdag voor de tweede achtereenvolgende maal beslag gelegd op het Nederlandse wie lerkampioenschap op de weg bij de amateurs. Dolman was de snelste in de eindsprint van een groep van acht renners, die een voorsprong van ruim vier minuten hadden op een tweede groep. De Limburgers Steevens en Wim Schepers finishten resp. als tweede en derde. De uitslag luidt. 1. Eef Dolman (Rotterdam) 176,106 km in 4 uur 29 min. en 47 sec.; 2- Harry Stee vens (Elsloo)3. Wim Schepers (Stein); 4. Gerard van Noord (Den Haag)5. Daan Holst (Am sterdam); 6. Nol Kloosterman (Leiden)7 Gerard van Vianen (Knockengen); 8. André van Middelkoop (Rotterdam)allen in dezelfde tijd ais de winnaar. 9. Jan Brouwer (Rotterdam), op 4 min. 21 sec.; 10. Leo Duyndam (Honselersdij-k)11. Evert Vos (Zuidlaren); 12. Wim du Bois (Zuidzande) De vierde wielerronde van Graauw De 4e ronde voor amateurs te Graauw zag 34 renners an de start voor een wedstrijd over 15 ronden van in totaal 100 km. Het bleef tij dens de wedstrijd droog hetgeen een geluk was, daar er enkele stukken slecht wegdek in het par cours voorkwamen. Diverse ren ners trachtten te ontsnappen waar bij vooral J. Brouwers uit Rotter dam de hoofdfiguur was. Riny Wachtmans uit St. Willebrord smoorde echter elke poging in de kiem. Dertien renners boden zich tenslotte aan voor de eindspurt. Deze werd gewonnen door Poort vliet met 'n half wiel voor Ouwer- 1. J. Poortvliet, Herkingen 100 in 2.42 uur; 2. J. Ouwerkerk, Rot terdam; 3. Riny Wachtmans, St. Willebrord; 4. J. Brouwer, Rotter dam; 5. J. v. Middelkoop, Rotter dam; 6. Bas v. d. Bom, 's Graven deel; 7. F. Boonman, Wenduine (B.); 8. K. Pieger, Den Haag; 9. M. Betouw, Den Haag; 10. P. Ketten- mis, Den Haag. werk van doelman Pim Does burg en spil Eijkenbroek. Ons man die de beste man in de Sparta-aanvalslinie was, moest het bij zijn ene doelpunt laten. De Zweedse defensie vormde een hechte muur. Alleen Fortuna Fortuna 54 heeft zich als enige Nederlandse ploeg geplaatst voor de kwartfinales. Sparta en PSV, tot zondag eveneens nog kans rijk, haalden het juist niet. Sparta dat zondag in Göteborg had moeten winnen van Oer gryte, kwam niet verder dan een gelijkspel en bleef daardoor tweede met evenveel punten als de Zweedse club, maar een iets minder doelgemiddelde. I PSV won weliswaar van La Chaux de Fonds, maar leider IF K Norrköping maakte tegen Ein- tracht Frankfurt geen fout en bleef dus een punt voor. De uitslagen van de zondag ge speelde wedstrijden: Groep a: Malmö (Zweden) Borussia (Duitsland) 20. roep Norrköping (Zweden) Eintracht Frankfurt (Duitsland) 1—0. Groep 4; Oergryte (Zweden) Sparta (Ned.) 1.1. DE EINDSTANDEN Groep 3 Lugano 6 3 2 1 8 9—4 Malmö 6 2 2 2 6 7—7 ADO 6 2 1 3 5 7—9 Borussia 6 2 1 3 5 7—10 Groep 2 Fortuna 6 5 0 1 10 10—3 Kaiserslautern 6 2 2 2 6 8—10 Djurgarden 6 2 1 3 5 9—11 Grasshoppers 6 1 1 4 3 10—13 IFK Norrköp. 6 4 1 1 9 16—7 PSV 6 4 0 2 8 15—12 Eintr. Frankf. 6 2 0 4 4 10—12 Ch. de Fonds 6 1 1 4 3 8—18 Groep 4 Oergryte 6 3 2 1 8 16—9 Sparta 6 2 4 0 8 10—6 Eintracht Braunschweig 6 2 1 3 5 16—12 FC Luzern 6 0 3 3 3 8—23 uHpl Eef Dolman uit Amsterdam, die wij hier met krans en kam pioenstrui gefotografeerd zien. OUD WERELDKAMPIOEN FREDDIE MILLS VERMOORD De voormalige wereldkampioen boksen midden-zwaargewicht Freddie Mills is zondagochtend vroeg, terwijl hij achter het stuur van zijn auto zat, doodge schoten. Dit geschiedde in een straat in de nabijheid van zijn nachtclub „Freddy Mills Night Spot" i-n het Londense Westen-d. Mills heeft nog even geleefd, maar bij aankomst in het zieken huis bleek hij te zijn overleden. De politie zette onmiddellijik de toegangen naar de club af en be gon de bezoekers te ondervragen. Mills is 46 jaar geworden. Hij verwierf de wereldtitel op 26 juli 1948, toen hij de Amerikaanse titelhouder Gus Lesnevitsjs in een gevecht over vijftien ronden versloeg. Op 24 januari 1950 verloor Mills zijn wereldtitel aan de Amerikaan Joty Maxim, «üe hem in de tiende ronde uitsloeg. Mills had zijn beroep op de harde manier geleerd. Hij begon als bokser in openbare gelegen heden, waarbij hij gevechten le verde in alle delen van Engeland en elke uitdaging aanvaardde. Nadat hij zijn wereldtitel had verloren, gaf Mills het boksen eraan. Sij begon met succes een restaurant en een nachtclub. Hij trad ook in kleine rollen voor film en televisie op. De gemeenteraad van Tokio De liberaal-democratische par tij van premier Eisakoe Sato heeft zaterdag bij de gemeente raadsverkiezingen in Tokio de meerderheid die zij bezat verlo ren. Verwierf deze partij bij de verkiezingen van twee jaar ge leden nog 69 van de 120 zetels, thans waren het er slechts 38. De grote winst ging naar de socialisten, die van 32 op 45 ze tels kwamen en hiermee de grootste fractie in het bestuur van 's werelds grootste stad wer den. Tussen links en rechts kwa men de Komeitopartij met 23 ze tels tegen twee jaar terug 17. De Komeito is de politieke afdeling van de boeddhistische sokagak- kai-sekte. Ook de communisten boekten winst. Van twee zetels bij de vorige verkiezingen klom men zij naar 9 zetels. De Indonesische communistische vrouwenorganisatie Gerwani heeft dit weekeinde de Indonesische regering gevraagd de diplomatieke betrekkingen tussen Nederland en Indonesië te verbreken, als Neder land de soevereiniteit van Indone sië tracht aan te tasten of te onder mijnen. De vrouwenorganisatie heeft in een telegram aan de Nederlandse regering de onmiddellijke repa triëring van de West-Irianese voet baller Dominggus Wawejai geëist, die volgens Gerwani door Neder landse reactionairen „gekidnapt" is. (Begin deze maand heeft Wawejai die deel uitmaakte van een Indo nesisch voetbalteam op tournee door Europa van de Nederlandse regering toestemming gekregen zijn studie in Nederland te voltooien). Gerwani waarschuwde de Ne derlandse regering de principes van samenwerking op basis van wederzijds belang te handhaven en geen vijandelijke houding aan te nemen ten opzichte van Indonesië Ingeval van een voortdurende vijandelijke houding van de kant van Nederland zou het Indonesi sche volk passende tegenmaatrege len nemen, aldus de namens Ger wani uitgegeven verklaring. TRANS-SUMATRAANSE HOOFDWEG Nog dit jaar zal worden be gonnen met de aanleg van de trans-Sumatraanse hoofdweg, al dus heeft de speciaal met dit project belaste Indonesische mi nister Brabanta meegedeeld. De weg die zal lopen van Banda in Atjeh naar Lampongse districten in het zuiden van Sumatra, wordt 2400 km lang. Het project vormt volgens de minister een verjaarsgeschenk voor president Soekarno als deze in 1970 zijn 69ste verjaardag viert. Tenminste 400 ingenieurs, meer dan 600 technische studen ten, bijna 4.000 technici, 40.000 geschoolde arbeiders en 40.000 losse arbeiders zullen nodig zijn om dit enorme werk te voltooien, aldus de minister die nog mee deelde dat zes landen (Neder land, Oost- en West-Duitsland, de Sowjet-Unie, Bulgarije en Hongarije) hulp hadden aange boden in de vorm van kredieten of machinerieën. Boerderij uitgebrand Een felle brand heeft zaterdag middag de boerderij van de heer J. Huisman in Venhuizen volle dig in de as gelegd en voor meer dan twee ton schade aangericht. Behalve de boerderij gingen ook de voorraad van 120 ton gebaald hooi en een groot kwantum bol len in de vlammen op. De brand weer is tot zondagmorgen met de nablussing bezig geweest. De oorzaak van de brand is vermoe delijk hooibroei. Smeulende res ten van het rifeten dak werden door de felle westenwind tot op grote afstand verspreid. Daar door raakte ook het rieten dak van de nabijgelegen boerderij in brand, terwijl bij de andere boer derij de rond het erf staande po pulieren vlam vatten. In beide gevallen wisten de bewoners het vuur te doven voor er ernstige schade kon wordc-n aangericht. 1 Het bedrijf van de heer H. was verzekerd. Windhoos in Drenthe Vrijdagavond laat heeft een windhoos in het tuinbouwcèntrum Erica in zuidoost Drenthe aan dé kassen van een tweetal tuinders voor ongeveer 25.000 guldèn glas schade aangericht. Enige duizenden ruiten werden vernield. Van één der kassen is dé zijwand weggeslagen. Van een ketelhuis werd de voormuur inge drukt. Een deel van het dak is ver dwenen. De schade aangericht aan de tomaten en komkommers die in de kassen werden gekweekt, is groot. 45 JAAR VERLOOFD De 65-jarige Pietro Mosca en de 60-jarige Maria Moli- naro zijn zaterdag in Ivrea (noord-west-Italië) na een verloving van 45 jaar in het huwelijk getreden. Mosca vertrok kort na zijn verloving in 1920 naar de Verenigde Sta ten om zijn fortuin daar te gaan zoeken. Zijn verloofde wachtte trouw op hem en wees verscheidene huwelijks aanzoeken af. Twee jaar ge leden keerde Pietro terug en bouwde een huis van het ver. diende geld. Muitende gevangenen van de Paparoeagevangenis bij Christ- church in Nieuw-Zeeland hebben zich zondag aan de politie overge geven nadat deze traangasgranaten had gegooid naar de vleugel van de gevangenis, waar de muiters zich hadden gebarricadeerd. Het oproer brak uit tijdens een kerk dienst toen een gevangene de lich ten uitdraaide en anderen de be wakers overmeesterden. Na aankomst van versterkingen kwam het tot een vechtpartij waar bij diverse cipiers werden gewond. De gevangenen werden tenslotte naar de oostelijke vleugel gedre ven. Die staken zij in brand, waar na zij de politie en de cipiers met stenen, flessen en meubilair beko gelden. Toen de politie traangas granaten ging gebruiken, brak het verzet. Zoals bekend brak er nog geen week geleden in een andere gevangenis in Nieuw-Zeeland een oproer uit. Enkele muiters waren naar de Paparoea-gevangenis over gebracht, toen dit oproer was neergeslagen. VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden heden in totaal 1621 stuks vee aangevoerd, zijnde1040 sla htrunderen en 581 varkens. De notering was als volgt; Slachtrunderen 3,204,50 vette kalveren 1,801,98; stie ren ƒ3,90ƒ4,45; worstkoeien 3,303,50; slachtzeugen 1,50 1,55; zware varkens 1,60 1,65. De aanvoer van slachtrunderen was even ruimer, handel kalm, prijzen onveranderd. De aanvoer van varkens was iets groter, han del matig en iets lager in prijs dan vorige week. GRAANBEURS ROTTERDAM. Heden werden op de Rotter damse graanbeurs de volgende prijzen genoteerd af boerderij: Groene erwten tot ƒ45, Schokkers tot 53, Bruine bonen (boerenschoon) tot ƒ66,— halve prijs BLIEK

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 4