PROVINCIAAL NIEUWS Rotterdamse moordzaak opgelost DE MAN DIE ZIJN EIGEN ERFGENAAM WAS Succes voor recherche na 48 uur speurwerk Beursoverzicht M. H. Moerman GESLOTEN Pagina 2 Terneuzen Biervliet Bruinisse Cadzand Koewacht Sluiskil Stoppeldijk JOHANNA CATHARINA VAN GRIEKEN, Ingesloten Strijkijzer „Normaal" Vechtpartij in Tilburg eindigt in doodslag DE VRIJE ZEEUW Maandag 26/Dinsdag 27 juli 1965 M.u.l.o.-examens Te Goes slaagden voor het u.l.o.-diploma' A met handelsken nis (middenstandsexamen) de da mes P. J. Polderman te Terneu- zen; J. Faas te Zaamslag; M. Lijbaart, D de Jonge en E. A. Jansen, allen te Biervliet. Verder zijn voor dezelfde diploma's ge slaagd de heren C. Hoogwijk te Terneuzen; W. E. Martheze en P. Goethals te Axel. Slippende rally-rijder De momenteel in Duitsland wonende Belgische rally-rijder J. Ch. M. maakte zaterdag op de Grenulaan een geweldige slip per. Hij reed met grote snelheid richting Axelse brug. Door niet opgehelderde oorzaak begon de sportwagen te slingeren en kwam eerst tegen een huis en vervolgens aan de andere kant van de straat via de struiken tegen een boom terecht. De scha de aan de dure wagen was niet gering. De rally-rijder kwam er zonder kleerscheuren uit. Op geparkeerde auto gebotst Zaterdagnacht reed de brom fietser P. W. te Terneuzen in de Kazernestraat op een geparkeer de auto. Hij bekwam verschei dene verwondingen aan hoofd, schouder en benen. Dokter Jis- koot heeft spoedig de nodige me dische hulp kunnen verlenen. Autobotsing Nabij Driewegen zijn zondag op de Mr. F. J. Haarmanweg twee auto's onzacht met elkaar in aanraking gekomen. De wa gens werden bestuurd door J. de Th. en W. D., beiden te Terneu zen. D. haalde de andere auto in juist o— het ogenblik dat deze naar links wilde gaan. Er was geen persoonlijk letsel, maar de wagens werden ernstig bescha digd. Bromfietser gevallen Op het rijwielpad onder Drie wegen kwam zaterdagavond over elven de bromfietser A. de Z. uit Terneuzen te vallen toen hij een overstekende kat (of haas?) raakte. Hij liep een lichte her senschudding op. Dokter Jiskoot verleende de eerste hulp. Er vormde zich in weinige ogenblikken een groep nieuws gierigen, waarop even later de bromfietser J. D. uit Zaamslag inreed. Gelukkig beperkten zich de gevolgen thans tot een be schadigde brommer. Gemeenteraad kwam bijeen 20 ratiowoningeS De gemeenteraad van Bier vliet heeft als eerste besloten zijn medewerking te verlenen aan het ratio-bouwplan voor West Zeeuws-Vlaanderen. B. en W. werden gemachtigd tot de uitvoering over te gaan. De bedoeling is dat in augustus 1966 een aanvang zal worden ge maakt met de bouw van 20 ra- tio-woningen in het nieuwe uit breidingsplan. Naar de burge meester mededeelde heeft het college reeds maatregelen geno men teneinde de benodigde grond tijdig bouwrijp te kunnen opleveren. Van mevr. E. Destella te Gent werd een perceel weiland aan gekocht voor de prijs van 3 per m2. Het perceel is groot 91 are. Voor de gemeente is hiermede een bedrag gemoeid van 27.300. Dit perceel ligt binnen het ont werp uitbreidingsplan en is be stemd voor industrieterrein. Aan de heer C. de Boeveré werd een perceel grond in de Beukelsstraat ter grootte van 730 m2 verkocht voor 5,per m2. Besloten werd het krediet in rekening-courant bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeen ten te verhogen van 80.000 tot 150.000. Ten behoeve van de gemeente- sekretarie zal een fotocopieer- en lichtdrukapparaat worden aangeschaft. De kosten bedragen 1350. De postcommandant van de rijkspolitie had advies uitge bracht omtrent de verkeers maatregelen op de weg Bier vlietHoofdplaat voor het kruis punt te Driewegen. Aan het verkeer op de weg Nieuwlandse MolenHoofdplaat zal voorrang moeten worden verleend boven het terplaatse kruisende verkeer. Dit weggedeelte wordt op het ogenblik van een nieuw weg dek voorzien en men verwacht na het gereedkomen van deze werkzaamheden een toename van het verkeer op deze weg. Besloten werd in overleg met Hoofdplaat en het waterschap het „Vrije van Sluis" aan gede puteerde staten te verzoeken van deze weg een voorrangsweg te maken. Van het ministerie van onder wijs is een urgent) everklaring ontvangen voor het verbouwen van de openbare school A en het daarbij behorende gymnastiek lokaal. De plannen zijn ter goed keuring doorgezonden aan de bouwkundig inspecteur. Mosself eest. Bruinisse heeft zaterdag weer opgewekt en in aanwezigheid van duizenden belangstellenden zijn mosselfeest gevierd. Een straf fe wind deed de veertig gepavoi- seerde schepen met honderden vaarlustigen dansen op de gol ven. Het officiële gedeelte bestond ook nu weer uit een ontvangst door het gemeentebestuur waar bureemeester C. H. van der Lin de, de moeilijkheden die er nog altijd zijn, memoreerde en tevens gewaagde van toekomstplannen in. verband met de recreatie. Die moeilijkheden werden ook opgehaald door de mosselkonin gin, de lieftallige schippèrsdoch- ter Janny Okkerse, die levens groot naar voren kwamen in de tafelspeech van de Zevibel-voor- zitter A. L. S. Lockefeer, oud- burgemeester van Hulst en oud- gedeputeerde. De heer Lockefeer betreurde het dat bij de feestelijkheden niets was gezegd over een her nieuwd onderzoek naar de gevol gen van de afsluiting van de Oosterschelde, noch over de ge- tijdencentrale voor de opwekking van elektriciteit die in de Oos- tersoheldedam zou kunnen ko men. Deze zaken alsmede de schadevergoeding ex art. 8. van de Deltawet voor de gedupeerden en het al of niet voortbestaan .van het mosselkantoor, werden door alle sprekers aangehaald. Na de rondvaart reed de mos selkoningin op een praalwagen door het dorp. Er was muziek van het trompetterkorps der ar tillerie uit Breda. De gratis aan geboden mosselen lieten zich uit stekend smaken, terwijl vuur werk de dag besloot. De Schorrebloemrit De achtste Schorrebloemrit die zoals gewoonlijk werd verreden onder auspiciën van de V.V.V., is ook dit jaar weer een groot succes geworden. De rit voerde door een mooi gedeelte van West Zeeuws-Vlaanderen. De deelne mers kregen de gelegenheid in de landelijke omgeving van Sint Kruis even op adem te komen. Na een inleidend woord van de heer G. J. van Oorschot uit Sluis, vice-voorzitter van de W.Z.A., reikte burgemeester J. A. Leenhouts de prijzen uit in hotel Du Commerce", waarbij hij dank bracht aan de W.Z.A. voor de technische hulp. De be ker van het gemeentebestuur voor de best geklasseerde auto mobilist ging naar de heer H. van den Hemel uit Biervliet die slechts 8 strafpunten behaalde. De extra toeristenprijzen waren voor mevr. P. M. van Woerden uit IJsselstein en de heer Dijk man uit Wildervank. De best ge klasseerde bromfietsberijder was de heer H. Cappon uit Cadzand met 17 strafpunten. De verdere uitslagen luiden: Auto's en motoren: 2. mevr. Uil, Schoondijke; 3. H. Boekhout, Oostburg; 4. mej. G. de Jong, Cadzand; 5. C. Kolijn, Schoon dijke; 6. mevr. P. M. van Woer den, IJsselstein; 7. Van Tiggelen, Biervliet; 8. A. Cuelenaere, Biervliet; 9. J. Haartsen, IJzen- dijke; 10. L. Basting, Zuidzande; 11. W. de Bruijne, Cadzand; 12. J. Aers, Oostburg. Bromfietsers: 2. J. Notebaart, Breskens; 3. A. Buijze, Cadzand; 4. A. Bril, Cadzand. Aannemersexamen In Bergen op Zoom is geslaagd voor het aannemersexamen bur gerlijke en utiliteitsbouw de heer Th. Celie te Koewacht. Woonwagen in brand Omstreeks half tien zaterdag avond moest de Terneuzense gemeentepolitie eraan te pas ko men om een brandje in het woonwagenkamp te blussen. Er was een pan fritesvet omgeval len, waardoor het vuur snel om zich heengreep. De brandweer uit Terneuzen rukte nog wel uit maar behoefde niet meer op te treden. De politie had later het vuur inmiddels met emmers wa ter bedwongen. De woonwagen die onbewoon baar is geworden was niet ver zekerd evenmin als de inboedel De eigenaar Th. is met zijn vrouw en twee kinderen in Ter neuzen onder dak gebracht. Kerkbestuur antwoordt de N.K.V.-afdeling Het kerkbestuur te Stoppel dijk heeft gereageerd op de kri tiek van de afdeling van het N.K.V. op de benoeming van le den van het kerkbestuur. Het plaatselijk bestuur van 't N.K.V. bekritiseert dat nog steeds geen lid van het N.K.V. in het kerk bestuur was opgenomen. Naar aanleiding hiervan had dit be stuur zijn leden geadviseerd de jaarlijkse bijdrage aan de kerk in verhouding te brengen tot de vertegenwoordiging van het N.K.V. in het kerkbestuur. Het kerkbestuur schrijft in een brief aan het bestuur van de N.K.V.-afdeling het volgende: 1. Ons bestuur staat open voor iedere aangelegenheid, die ver band houdt met kerk of paro chie. Dit moge onder meer blij ken uit de parochie-avonden, die ook dit jaar weer werden be legd. Op deze avonden is ge sproken over het plan om een vrouw tot lid van het kerkbe stuur te benoemen. 2. Wij zijn van mening dat u het verschil in stand erg bena drukt, terwijl wij eerlijk trach ten in zaken, de kerk betreffen de, geen verschil in stand te zien. Overigens willen wij er op wijzen dat één lid van ons be stuur afkomstig is uit werkne merskringen, ook als is hij dan geen lid van het N.K.V. 3. Hoewel wij begrip hebben voor kritiek en protest het getuigt naar onze mening van belangstelling voor wat leeft binnen de kerk geven wij de voorkeur aan een normaal con tact, waarin deze meningsver schillen besproken kunnen wor den. 4. Het verwondert ons dat u bij deze aangelegenheid de paro- chiebijdrage in het geding brengt. Het systeem van de pa- rochiebijdrage is gebaseerd op de verantwoordelijkheid van iedere parochiaan, op vrijwilligheid en solidariteit; begrippen, die bij het N.K.V.-bestuur geen nadere uitleg zullen behoeven. Indien u op dit terrein meent uw leden te moeten beïnvloeden, draagt u hiervoor de volle verantwoorde lijkheid. 5. Voor het overige blijven wij erkentelijk voor uw reactie en zullen wij graag rekening hou den met wat leeft in de paro chiegemeenschap. WATEROVERLAST 61) „Onzin", zei Rex luchtig. „Denk je dat wij je nu goedendag laten zeggen en je zomaar laten weg rijden, nadat je zo'n eind achter ons aangereden bent? Dat dacht je maar, jongetje. Wij keken net uit naar een mooi plekje om te picknicken. Een korstje brood, een kruikje wijn, en jij, beste jongen, moet het met ons delen. Wat kon nu beter van pas ko men? Paula zal het heel prettig vinden". Met een handgebaar liep hij terug naar de'Jaguar en stapte in. „Hij gaat met ons mee picknic ken", zei hij kortaf, en schakelde in. „Wat zei hij toch wel? Heeft hij je verteld waarom hij ons ge. volgd heeft?" Rex haalde zijn schouders op. „Hij doet alsof hij dacht dat het een soort spelletje was in verband met dat tochtje dat wij hadden afgesproken", zei hij met een cynische glimlach, „Ik zou Een beeld van-de ontsporing zonder de minste moeite iets be ters hebben kunnen uitdenken. Hij onderschat mijn intelligentie wel heel erg". „Ik wou dat ik wist wat je van plan bent"; mompelde Paula. „Ik zie niet in wat dit allemaal voor zin heeft". „Daar kom je straks wel ach ter. Laat het maar allemaal aan mij over". „Ik wou...", zuchtte zij, en zweeg weer. „Dit lijkt wel een goed plekje", merkte hij weldra op, en reed van de weg af, stuurde zijn wa gen tussen de bomen door en hobbelde een meter of twintig het pad op naar een open plekje in het bos dat dicht begroeid was met mos, en vol lag met bruine, uitgedroogde bladeren van het vorige jaar. „Lijkt dit je iets?" riep hij, toen de Volkswagen ach ter hen aan kwam slingeren. Stephen klauterde langzaam uit zijn auto, rekte zich uit, en keek op naar de wirwar van tak ken, die zich ineenstrengelden hoog boven hen. „Ja, het is hier wel aardig", mompelde hij afwe zig. Hij wist Paula's aandacht te trekken, toen ze bezig was het mandje met eten achter uit de auto te halen, en hij glimlachte haar wat onzeker toe. „Ik vond het zo erg te horen over je tante", zei hij, terwijl hij op haar toeliep. „Mijn tante?" bégon Paula, maar Rex viel haar vlug in de rede op zijn luchtige manier: „Zeg, die idioten in het hotel hebben die arme kerel onze bood- schap niet overgebracht dat wij weggeroepen waren. Vind je dat niet erg?" „Arme Stephen, wat ontzet tend! Je zult ons wel verschrik- kelijk onbeleefd gevonden heb ben". „Dat zou ik niet willen zeggen. Het heeft mij de kans gegeven jullie allebei nog eens te zien, en jullie behoorlijk goedendag te zeggen en voor alles te bedan ken". „Wat praat je toch een onzin, beste jongen, er valt toch niets te bedanken, het genoegen is ge heel aan onze kant geweest. Niet waar, Poll? Nou, deze wijn is wel behoorlijk op temperatuur, bijna zo warm als badwater, zou ik zeggen. Ik hoop dat je warme port lekker vindt." „Als het maar vloeibaar is, vind ik het allang best. Ik heb net een gevoel alsof ik de hele morgen heb doorgebracht bin nen in een stofzuiger, heet en la waaierig en al maar stof om je heen". Hij hief de plastic beker op voor een toast: „Op de toe komst. Ik hoop dat dit niet het einde is". „Het einde waarvan, beste ke rel?" „Van onze vriendschap, bedoel ik. Ik hoop dat wij elkaar niet helemaal uit het oog zullen ven- liezen". „Moet je hem horen! Natuurlijk zullen wij elkaar niet uit het oog verliezen". „Jullie gaan toch zeker terug naar Engeland, veronderstel ik, na „Als het zover is komen wij je wel opzoeken, pieker daar maar niet over, beste kerel", verzeker de Rex hem vlot, terwijl hij hem een broodje met leverpastei toe- gooide. „'Dank je wel. Maar weet je", en zijn lachje klonk niet al te overtuigd, „jullie hebben mij nooit verteld waar jullie wo nen". „Wij hebben geen huis, wij zijn maar een stelletje zwervers, ha, ha! Maar je kunt ons altijd: be reiken via onze bank". Hij schreef vlug iets neer op een stukje papier. „Alsjeblieft", met een glimlach reikte hij het hem toe. „Jij gaat nu zelf zeker gauw terug naar Engeland". „Tot mijn spijt wel", zei Step hen, terwijl hij een zuur gezicht trok. „Ik wou dat het niet zo was. Het heeft zoveel voor mij betekend jullie beiden te leren kennen. Meer dan ik jullie ooit kan vertellen". Hij keek neer op de punten van zijn schoenen en voegde er een beetje gedwongen aan toe: „Ik zal het nooit ver geten". „Wat een schijnheilig varken", dacht Rex, terwijl hij hem wel willend toelachte. .(Wordt vervolgd) Het Damrak heeft zich van middag niet kunnen herstellen van de zwakke stemming voor de internationale waarden. Alls hoofdfondsen moesten zich op nieuw met koersverliezen tevre den stellen. Philips daalde na een opening op 119,80 tot 119,50. Vraag voor Zwitserse rekening deed de koers oplopen tot 120. Kon. Olie schom melde rond de 136 (136,60). Uni lever moest vier dubbeltjes prijs geven tot 134,40. AKU was twee punten lager op 443Va, terwijl Hoogovens op 493 werd geadvi seerd. In Philips ging nog het meeste om. Een kleine stimulans ging uit van Wallstreet waar vrijdag een licht koersherstel intrad, terwijl speciaal de defensiefond sen er vast in de markt lagen in verband met de te verwach ten inspanningen voor een deel van het Amerikaanse bedrijfs leven door de toenemende span ningen in Vietnam. De leidende cultures lagen me rendeels gemakkelijker in de markt. Donderdag vindt de jaar vergadering plaats van de Deli- maatschappij waarna deze stuk ken dan vrijdag ex 7 pet divi dend worden verhandeld. Centrale Suiker noteerde twee punten lager op 422. De staats- fondsenmarkt bracht de nieuwe 5% pet staatslening iets boven de uitgiftekoers van 98'A. Ge daan werd 98 9/16 tot 98 11/16, De dividendverhoging van Ga zelle tot 14 (12) pet was nog in een te kleine kring bekend om van invloed te kunnen zijn op de koers. Er is een einde geko men aan de fusie van deze maat schappij met Batavus. Aandelen Bols die vrijdag tien gulden daalden tot 190, werden iets ho ger geadviseerd. OP DE VELUWE In het noordelijke deel van de Veluwe ondervindt men overlast van het vele hemelwater, dat hier in de afgelopen nacht en vanmorgen is gevallen. In Olde- broek staan in de nieuwe wijk de straten onder water en hier en daar ziet men zelfs de trot toirs niet meer. Het water komt hier toestromen van het hoger gelegen rijwielpad staat blank. Een van de woningen in deze wijk heeft men reeds gedeeltelijk moeten ontruimen. Het zuidelijk van de oude Zuiderzeestraatweg geelgën rijwielpad staat blank. Elburg maakte vanmorgen een noodweer mee, dat in een uur tijd 67 millimeter regenwa ter meebracht. Het recreatieoord Veluwe-strandbad, waarop het ogenblik duizenden kampeerders hun tenten hebben opgeslagen, had dermate van de waterover last te lijden, dat de hulp van de brandweer moest worden inge roepen om greppels te graven voor waterafvoer. Ook het ijs clubterrein waarop woensdag de grote paardenfokdag wordt ge houden, zal door de brandweer begaanbaar worden gemaakt. SLAGERIJ Molendijk 13 - Hoek WOENSDAG 28 JULI de gehele dag wegens sterfgeval. Treinverkeer gestagneerd rond Amsterdam Door het uit de rails lopen van een leeg reizigerstreinstel op het emplacement Amsterdam is het treinverkeer rond Amsterdam za terdag gedurende een groot dee! van de dag in de war geweest. Het ongeluk gebeurde om ongeveer ne gen uur 's morgens tijdens het ran geren. Behalve het treinstel ze'f dat aan de onderkant wsrd bescha digd en dat ook enige plaatschade opliep, werd oók een mast van de bovenleiding beschadigd. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. De beschadiging van mast en bovenleiding had verstrekkende gevolgen. Gedurende twee uur was tussen Amsterdam en Haarlem geen treinverkeer mogelijk en tus sen Amsterdam en Zaandam kon anderhalf uur lang geen trein rij den. Bussen namen het reizigers- vervoer over. Niet alleen bij deze twee lijnen was de treinenloop in de war. De gevolgen van de storing waren ook duidelijk merkbaar op andere lij nen. De lijn naar Utrecht gaf ver tragingen van omstreeks drie kwartier. Rond het middaguur kwam ei- verbetering in de situatie. Tussen Amsterdam en Haarlem en Am sterdam en Zaandam was weer in beperkte mate treinverkeer moge lijk. Aan het begin van de middag konden de bussen naar de garage terugkeren en in het verdere ver loop van de middag werd het trein verkeer rond Amsterdam geleide lijk normaal. NAGEKOMEN ADVERTENTIE Hiermede vervullen wij de droevige plicht ken nis te geven dat nog onverwachts is ontslapen, onze innig geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder Mevrouw in de ouderdom van ruim 88 jaar. KINDEREN, BEHUWD-, KLEIN- en ACHTERKLEINKINDEREN. Terneuzen, 26 juli 1965. „Bachten Dieke" De teraardebestelling zal plaats hebben op vrijdag 30 juli a.s. des namiddags te 2.30 uur De politie te Rotterdam heeft binnen twee dagen de moord op mevrouw Wilhelmina Maria de Tombe opgelost. De dader, de 32- jarige Ary de J., ongehuwd en met een blanco strafregister, werd zon dagmorgen na een langdurige drijf jacht door de bemanning van een politiepatrouillewagen gegrepen. Dat gebeurde niet ver van de plaats van het misdrijf. In de wa gen die de pakhuisknecht naar het bureau Bergsingel bracht, legde hij al een gedeeltelijke bekentenis af. 's Middags kreeg de recherche na urenlange verhoren een volledig beeld van de toedracht van het misdrijf. De recherche kreeg zaterdag al ernstige verdenkingen jegens Ary de J., toen de ouders van de jonge man de politie vertelden dat hun zoon sinds vrijdagmiddag zoek was. Toen later bij bet onderzoek op de plaats van het misdrijf bleek, dat in het' keukentje van het slachtoffer een paarvreemde klompen stonden, leek de zaak rond. Men wist dat deze klompen aan Ary toebehoorden. Terwijl de politie volop in actie was, gaf een tuinder uit Berg- schenhoek zondagmorgen een tip: „Zoeken jullie Ary? Ik weet wel waar hij zit". Toen kwam Ary te voorschijn en maakte zich uit de voeten. Ontsnappen kon hij onmo gelijk, want vele politiemannen waren in de buurt. Langzaam maar zeker werd hij ingesloten. De vluchteling sprong tenslotte in een sloot. Hij worstelde zich door het water en rende een weiland op. Daar werd hij door 'twee politie mannen gegrepen. De recherche heeft zich een beeld kunnen vormen van de toe dracht van de zaak: Vrijdagmorgen vertrekt Ary de J„ die vakantie heeft, op zijn brommer van zijn ouderlijk huis. Hij is van plan naar het volkstuintje van zijn vader te gaan, maar onderweg herinnert hij zich „tante Wil", de huishoudster van zijn vijf weken eerder over leden oom. Hij rijdt naar haar huisje aan de Rottekade. Tante Wil is thuis. Zij drinken een paar kop jes thee en dan neemt tante hem mee naar boven om hem de vorde ringen van haar I9-jarige zoon te laten zien, die daar een slaapka mertje timmert. Boven raakt Ary de J. van de kaart. Hij pakt zijn tante beet en doet haar oneerbare voorstellen. Als zij weigert hierop in te gaan, probeert hij haar ertoe te dwingen. Hij pakt een strijkijzer en slaat de vrouw daarmee op het hoofd. Er volgt een worstelpartij, waarbij de vrouw nog meer slagen ontvangt. Na een achtervolging door de slaapkamer komt voor Wilhelmina de Tombe het einde als zij onder het bed kruipt. Haar aanvaller trekt het bed weg en slaat haar met het strijkijzer zo lang op het hoofd, tot zij niet meer beweegt. Ten overvloede stopt hij haar nog een prop in de mond. Hij verlaat het huisje via de voordeur en verdwijnt op zijn brommer. Later komt hij terug, kennelijk om zijn klompen op te halen, maar als hij daar een grote drukte ziet, verdwijnt hij weer. Dan begint zijn zwerftocht die ruim anderhalve dag zal duren. Hij verbergt zich in de uitgestrek te tuinderijen en slaapt in hooiber gen. Eten doet hij niet. Volgens de recherche maakt hij Noodlottig auto-ongeluk In de omgeving van Harlan in de Amerikaanse staat Kentucky zijn zaterdag twee auto's met resp. één inzittende en acht le den van één gezin frontaal met elkaar in botsing gekomen. Alle negen inzittenden werden hierbij op slag gedood. door SHELLEY SMITH een „normale" indruk. Hij toont veel berouw over zijn daad. Commissaris Van de Kroef en hoofdinspecteur Knape, die het on derzoek hebben geleid, geloven niet dat Ary de J. nog andere on opgeloste misdrijven in Rotterdam en omgeving op zijn naam heeft. Tijdens een vechtpartij zater dagmiddag in de woning van de 49-jarige C. H. W. V. op de Hoe- venseweg in Tilburg heeft deze zijn 68-jarige kostganger E. C. Timmermans met een broodmes dodelijk in het hart getroffen. De gehele ochtend hadden de mannen die al vroeg onder in vloed van drank waren, onenig heid. Rond half een nadat V. een boodschap had gedaan, wachtte T. hem in de woning met een kapot bierglas in de hand op. Nadat hij V. daarmee in het ge zicht had geslagen, begon een gooi- en smijtpartij, waarbij de gehele inventaris van de woning een ruïne werd. Na het glas greep T. een bierfles en V. op zijn beurt een broodmes. In de hitte van de strijd moeten de fatale steken zijn gevallen. Blijkens sectie door dokter Makkink had een der steken T. recht in het hart getroffen. V. die zware verwondingen in het ge zicht en aan Je handen had op gelopen ging bij een buurman vragen de politie te waarschu wen. Toen deze ter plaatse kwam bleek T. reeds te zijn overleden. V. die na behandeling in het ziekenhuis werd ingesloten, ver klaart zich van het gebeurde niets te herinneren. Hem zal doodslag dan wel zware mishan deling de dood ten gevolge heb bend ten laste worden gelegd. HOOFDFONDSEN IETS GEMAKKELIJKER 4

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 2