DE INTERTOTOCOMPETITIE Winst voor Sparta, Fortuna en A.D.O. Verlies voor P.S.V. Wielrennen Zwemmen Waterpolo HET ZOMERAVONDVOETBAL 1965 AFGESLOTEN Succes voor vijfjarige Mistrappers" Duivensport RUSSEN BRENGEN RUIMTESTATION IN BAAN OM DE ZON Pagina 5 Sparta nog ongeslagen Amerikaanse neger na aanslag overleden Televisie zorgt ervoor, dat de artsen beter bijblijven - r-., t-.iV.-~ FORTUNA '54— F.C. KAISERSLAUTERN 2—0 Fortuna is een ronde verder in de intertotocompetitie. In Geleen behaalde de club zaterdag een ver diende 20 zege op de naaste con current in groep 2. het Duitse F.C. Kaiserslautern door doelpunten in do tweede helft van Jacobs en Coe- nen. Vóór de rust toen er hard werd gespeeld, had de thuisclub reeds een overwicht, maar talrijke scoringskansen van o.a. Jacobs en Gambassi werden niet benut. In de tweede helft zou de be slissing vallen. Aanvankelijk kre gen de Duitsers de beste kansen. In de negentiende minuut schoot Reidecker tegen de lat. Hij kreeg de terugspringende bal weer voor de voeten en schoot vervolgens naast. Fortuna nam het initiatief weer in handen. Rechtsbuiten Coe- nen passeerde in een van zijn voor treffelijke solo's linksback Rostre- wa, gaf een voorzet naar de toe stormende Jacobs die de bal via de grond in het doel kopte. De wed strijd werd beslist door een af standschot van Coenen, die van zeker 20 meter langs de verraste doelman Finken schoot. BORUSSIA NEUNKIRCHEN—A.D.O. 0—3 Slechts 2000 toeschouwers had den de stromende regen in Hom burg getrotseerd om Borussia Neunkirchen en ADO in hun inter- toto-duel aan het werk te zien. De Hagenaars die voor hun laatste kans vochten, behaalden een ruime 30 zege on een onsamenhangend en systeemloos spelend Borussia, dat vooral aanvallend niets had in te brengen. Na een half uur had ADO al een ruime voorsprong, toen eerst De Zoete en kort daarop Hou- waart de stand op 20, brachten. Na de hervatting hadden de Hage naars opnieuw het beste van het spel en vier minuten vóór tijd scoorde rechtsbinnen Van der Burg de beste speler van het veld het derde Haagse doelpunt. EINTRACHT FRANKFURT— P.S.V. 4—2 PSV dat tot zaterdag J.I. eerste stond in groep 4 van de intertoto competitie, verloor in Frankfurt van het plaatselijke Eintracht.De beslissing viel reeds in de eerste drie kwartier ,toen de Eindhove naren met 40 achter kwamen. De wedstrijd werd gespeeld in stro mende regen. PSV kwam met 10 achter doordat Huberts een tegen Solz met'neen strafschop bestrafte overtreding in een doelpunt om- zetter Pas na de hervatting, toen l.ït inmiddels 40 was geworden, vocht PSV terug. Linksbuiten Koe nen en Koens scoorden beiden een maal. Bij de Nederlanders sneelde stopper Schriivers een opvallende rol. Goed' op dreef waren ook Gie- sen en middenvoor Koens. EINTRACHT BRAUNSCHWTEIG SPARTA 1—2 Door een 21 zege op Ein tracht Braunschweig heeft Sparta zijn ongeslagen record in de inter- toto-competitie behouden. Met nog één wedstrijd voor de boeg hebben de Rotterdammers een goede kans de eerste ronde van het toernooi te overleven. De 3000 toeschouwers zagen een vooral van de kant van Sparta vrij harde wedstrijd waarin de goede eerste heflt zonder doel punten werd afgesloten. Acht mi nuten na de hervatting viel het eerste doelpunt toen rechtsbinnen Ulsass een strafschop onberispe lijk inschoot. Sparta werd iets in de verdediging gedrongen maar dank zij twee snelle uitvallen kwa men de Rotterdammers binnen vier minuten op 21. Eerst maakte linksbuiten Prinsen in de 66ste minuut gelijk waarna linkshalf La- seroms die met doelman Doesburg en spil Eykenbroek tot de beste Rotterdammers behoorde, in de 70ste minuut het winnende doel- -'punt scoorde. De uitslagen van de „buitenland se" wedstrijden in de eerste groe pen van de intertotocompetitie lui dden: Groep 1: Malmö F.F.Lugano F.C. 12 Groep 2: DjurgaardenGrasshoppers 32 Groep 3: I.F.K. StockholmLa Chaux de Fonds 71 De standen in de intertotocompe titie luiden: Groep 1 Lugano 5 2 2 1 6 74 ADO 5 2 1 2 5 7—7 Borussia Neunk 5 2 1 2 5 76 Malmö 5 1 2 2 4 57 Groep 2 Fortuna 5 4 0 1 8 73 Djurgaarden 5 2 13 5 98 aiserslautern 5 2 1 2 5 79 Grasshoppers 5 1 0 4 2 912 Groep 3 I.F.K. 5 3 117 15— 7 PSV 5 3 0 2 6 13—11 Eintracht F.F.M. 5 2 0 3 4 10—11 Chaux de Fonds 5 1 1 3 3 716 Groep 4 Oergryte 5 3 117 158 Sparta 5 2 3 0 7 9—5 Eintr. Brauns. 5 1 1 3 3 912 F.C. Luzern 5 0 3 2 3 816 Groep 4: Oergryte—Luzern 8—1 De wedstrijden Feijenoord—Real Madrid Feijenoord en Real Madrid hebben de beide speeldata voor de strijd om de Europacüp vast gesteld. De eerste wedstrijd vindt plaats op woensdagavond 8 september in Rotterdam. De returnwedstrijd zal woensdag 22 september in Madrid worden ge speeld. Verder is afgesproken een ventuele beslissingswedstrijd te elen op 29 september. De laats waar deze gespeeld zal /orden, zal dan nader worden oepaald. Kampioenschap van Noord-Brabant en Zeeland Rini Wagtmans en Wim du Bois zijn zondag in Lieshout resp. kampioen van Noord-Bra bant en Zeeland geworden. In een gecombineerde wedstrijd over een parkoers met een leng te van 150 km vormde zich na 50 km een kopgroep van drie man bestaande uit Piet Deenen, Piet van Donk en Guus Leliaert, die een voorsprong van 1 min. 45 sec. opbouwden, maar na 45 km weer werden ingelopen. De uitslag: 1. Rini Wagtmans (St Willibrord) 3.42.38 en kam pioen van Nrd-Brabant; 2. Adrie van Hest (Tilburg); 3. Pierre Pellenaars (Breda); 4. Wim du Bois (Zuidzande) kampioen van Zeeland; 5. Rinus Hoogerland (Kapelle); 6. Henny van Vugt (Vlijmen); 7. »Cees Broekmans (Breda); 8. Antoon Russens ('s Hertogenbosch), allen z.t.; 9. Martien van der Lee (Drunen) 3.43.03 en 10. Piet Deenen (Vlij men) z.t. De profronde van Dinteloord De vijfde profronde van Din teloord die bijgewoond werd door ruim 7.000 toeschouwers, is zaterdag gewonnen door Jo de Haan. Halverwege de 80 ronden op het 1500 meter lange circuit nam de pupil van Pellenaars een voorsprong van 'n kleine ronde, die hij niet meer afstond. In to taal verschenen 60 renners aan de start. De uitslag was: 1. Jo de Haan (Klaaswaal) 120 km in 3.05.19; 2. Gerben Karstens (Leiden) 3.06.33; 3. Cees Lute (Castricum); 4. Bart Zoet (Sas- senheim); 5. Jo de Roo (Krui- ninngen); 6. Bas Maliepaard (Willemstad); 7. Jan Boog (La ren); 8. Cees van Espen (Arn hem); 9. Rik Wouters (Baarle- Hartog); 10. Jacques van der Klundert (Zundert). Tiemen Groen zegevierde in Rl.einfelden Tiemen Groen, de wereldkam pioen bij de amateur-achtervol gers, heeft zaterdag in Rheinfel- den 'n amateurcriterium, waar aan door renners uit zes landen werd deelgenomen, gewonnen. In de beslissende fase nam de Nederlander een voorsprong van een ronde en- werd met 30 punten en een tijd van 2.22.24 over de 100 km winnaar. Tweede werd de Zwitser Uli Fischer met 25 punten, derde werd de Zwitser Jörg Walliser met 11 punten. Wraak voor Poulidor Raymond Poulidor, de grote verliezer in de tour de France 1965, heeft zaterdag een kleine revanche genomen op tour-win naar Felice Gimondi door het 120 km lange criterium van Bain de Bretagne op zijn naam te brengen. Poulidor won de race in 3 uur 15 minuten. De Italiaan arriveerde als vierde 1 min. 45 seconden later. De Fransman André Foucher werd tweede en de vijfvoudige tourwinnaar Jac ques Anquetil derde. Peter Post wint in Made De Amstelvener Peter Post begint stilaan weer in de juiste conditie te komen om wegwed strijden met succes te kunnen rijden. Dat bewees de lange baancrak zondag in de profron' de van Made waar 55 renners aan de start kwamen. Direct na de start veroverde Post een ron de voorsprong op het peloton. Later werd de grote groep ook nog gedubbeld door Cees van Espen en Cor Schuuring. In de sprint bleek Post de sterkste. De uitslag: 1. Peter Post (Am stelveen) de 130 km in 2 uur 57 min. 18 sec.; 2. Cees van Espen (Arnhem), z.t 3. Cor Schuuring (Amsterdam) z.t.Op 1 ronde: 4. Cees Lute (Castricum); 5. Jo de Haan (Huibergen); 6. André van Aert (Achtmaal); 7. Leo van Dongen (Made); 8. Rik Wouters (Baarle-Hertog)99. Cees Snep vangers (Zundert) en 10. Jos van der Vleuten (Mierlohout). DE ZEEUWSE SENIORENKAMPIOEN. SCHAPPEN Zaterdag organiseerde „Ganze" te Goes in het nieuwe zwembad aldaar de Zeeuwse seniorenkam pioenschappen. Bij de heren nam Luctor vier van de te verdelen titels voor zijn rekening, waaronder 1 es tafette. Bij de dames begint Scheldestroom met zijn jeugd ook behoorlijk invloed uit te oefenen, want 't 12-jarige zwem- stertje Carita Salomé won de vrije slag, terwijl beide estafet tes eveneens door Scheldestroom werden gewonnen De titel op de 100 m vrije slag heren werd door de Terneuze- naar Karei Weijland na een spannende race voor de favoriet Herman Frantzen weggekaapt in de goede tijd van 1.06.3. Frantzen en Van Kruiningen finishten als nr. 2 en 3, beiden in 1.07.0. Door deze tijd komt Weijland dit jaar in aanmerking voor de bronzen prestatiemedaille van de K.N.Z.B. Op de 400 m vrije slag nam Frantzen echter revanche, want in een prachtige race tikte hij als eerste aan in de tijd van 5.33.6 dat was 4.7 sec. beneden zijn eigen Zeeuwse rekord. De volledige uitslagen (nr. 1 is telkens kampioen van Zee land) zijn: 100 m rugslag dames: 1. G. Hogerheide (Starters) 1.37.9; 2. A. Westerweele (Luctor) 1.41.6; 3. A. Brugge (Scheldestroom) 1.41.9. 100 m rugslag heren: 1. A. Koopman (Luctor) 1.21.0; 2. M. de Kam (SZV) 1.21.2 200 m schoolslag dames: 1. T. van Velzen (SZV) 3.37.2; 2. P. Erasmus (Schldestroom) 3 39.9. 200 m schoolslag heren: 1. F van Borrendam (Luctor) 3.30.6; 2. J. Verduijn, 3.32.0; 3. J. Jobse, 3.33.4 (beiden Scheldestroom). 100 m vrije slag dames: 1. C. Salomé, 1.19.5; 2. P. Donze, 1.21.6 (beiden Scheldestroom); 3. T. v. Velzen (SZV) 1.24.8. 100 m vrije slag heren: 1. K. Weijland (Schelde) 1.06.3; 2. H. Frantzen (Ganze) 1.07.0. 100 m vlinderslag dames: 1. D. Francke (Luctor) 1.48.6; 2 T. v. Velzen (SZV) 1.54.4; 3. P. Donze (Scheldestroom) 1.56.6. 100 m vlinderslag heren: 1. T. Vervoorn (Luctor) 1.23.0; 2. L. Wondergem (SZV) 1.39.6 4 x 100 m vrije slag estafette dames': 1. Scheldestroom (C. Heij- boer, P. Erasmus, C. Salomé, P. Donze) 5.58.6; 2. Luctor (L. Jas- perse, A. Westerweele, I. Stad houders, D. Francke) 6.27.9. 4 x 100 m vrije slag estafette heren: 1. Ganze (H. Frantzen, J. van Oost. A. van Oort en A. Bakker); 2. Luctor (T. Vervoorn, A. Koopman, C. Paardekoper, W. van Kruiningen) 4.56.2. 4 x 100 m wisselslag estafette dames: 1. Scheldestroom (M. Cambier, P. Erasmus, P. Donze, C. Salomé) 6.41.6; 2. Luctor (A. Westerweele, F. Ploegaert, D. Francke, L. Jasperse) 6.42.5 4 x 100 m wisselslag estafette heren: 1. Luctor (T. Vervoornj A. Koopman, F. v. Borrendam, W. van Kruiningen) 5.43.9; 2. SZV (M. de Kam, D. Stoelhorst, L. Wondergem, L. van Klinken) 6.02.0. 400 m vrije slag dames: 1. C. Salomé (Scheldestroom) 6.30.6; 2. P. Donze (idem) 6.51.0. 400 m vrije slag heren: 1. H. Frantzen (Ganze) 5.33.6 (nieuw Zeeuws rekord); 2. K. Weijland (Schlde) 5.52.2; 3. W van Krui ningen (Luctor) 5.53.4. Na afloop werden de kam- pioensdiplomas uitgereikt door de kringvoorzitter de heer Baert, terwijl voorzitter Carels van „Ganze" voor alle nrs 1 en 2 nog een medaille beschikbaar had. De 4e klas-competities Door een 222 overwinning op Scheldestroom behaalden de Krabben de titel in de 4e klasse T van de waterpolocompetitie met twee punten voor op Schel de uit Terneuzen. De stand is hier: Krabben 8 7 1 0 82—18 15 Schelde 8 6 1 1 64—24 13 Scheldestroom 7 2 0 5 1946 4 C oze II 8 2 0 6 28—71 4 Bruinvis II 7 1 0 6 15—48 2 Er rest hier nog de wedstrijd Scheldestroom IBruinvis II, die van belang is voor de bezet ting van de onderste plaats. In de 4e klasse S had Ganze uit Goes inmiddels met groot krachtsverschil de titel in de wacht gesleept. De stand is hier: Ganze SZV Bruinvis Baronie Daphnia De resterende wedstrijd Daph niaBaronie is van geen belang meer. Krabben en Ganze gaan nu met twee andere 4e klasse-kam pioenen die nog niet bekend zijn, in een halve kompetitie spelen om twee plaatsen in de 3e klas se. Zijn we goed ingelicht, dan raakt Ganze in augustus om al- lerle' redenen vrijwel zijn hele eerste team kwijt, zodat we voor vclgend jaar niet op een derde klasser uit Zeeland rekenen Politieagent kreeg klap in zijn gezicht op het circuit van Zandvoort De Engelsman A. C. B. C. uit Londen, directeur .van de Lotus stal en manager van Jimmy Clark die op het circuit van Zandvoort de grote prijs van Ne derland won, heeft zondag op dit circuit nog wat meer leven in de brouwerij gebracht dan er al was door een agent van politie een klap in het gezicht te geven. Dit gebeurde even vóór de start. De heer C. die geen enkel kenteken droeg, liep de baan op en werd door een politieagent beduid van de baan te verdwijnen. De heer C. reageerde hierop met een klap in het gezicht van de agent. Eni ge andere politimannen, waarbij de chef van het Zandvoortse po litiecorps, hebben getracht de heer C. vast te grijpen, wat ech ter niet gelukte. De heer C. kwam bjj zijn ontwijkende be wegingen te vallen en verliet het toneel. De politie werd uitge jouwd door de duizendkoppige menigte. Even later kon deze menigte door de geluidsinstalla tie horen, dat de heer C. spijt had van zijn gedrag. De gesla gen agent nam hier geen genoe gen mee: verontschuldigingen, zo was zijn standpunt, behoren tegenover mij te worden ge maakt en ik ben zelfs bereid de ze te aanvaarden. De veront schuldigingen bleven echter uit en het resultaat is, dat de heer C. op het politiebureau van Zandvoort terechtkwam wegens mishandeling van een politie ambtenaar. Vandaag werd hij voorgeleid voor de officier van justitie in Haarlem. De uitreiking van de „grote prijs van Nederland" is hierdoor in het gedrang gekomen, want Jimmy Clark was alleen te be reiken op een hiervoor niet ge- eigende plaats, n.l. het politiebu reau, waar hij evenals het vol tallige bestuur van de autoren- vereniging de geheel avond be zig is geweest te trachten alles in der minne te regelen. Kraanponton met afmetingen .van zeeschip Zondagmorgen heeft de sleep boot „Schelde" van L. Smit en Co's internationale sleepdienst bij de Rotterdamse droogdok maatschappij in Rottèrdam een uniek hulpmiddel voor he explo reren van olie- en gasvoorko- mens in de zeeën rond West- Europa weggesleept. Het is de ponton „Atlas", een kraanponton met een lokkepoot die een ver mogen heeft dat tussen de 900 en 1000 ton ligt en is daarmee de grootste drijvende bok ter we reld. Deze ponton is vergelijk baar met een schip van 21.000 brot, heeft verblijven voor 74 man en is bij de R. D. M. in vijf maanden tijds gebouwd. In december zal er bovendien nog een 500 tons kraan op wor den gemonteerd waardoor dit apparaat zelfs in de oliewereld uniek kan worden genoemd. Een 500 tons draaikraan is nog niet eerder gebouwd. De ponton is 110 meter lang, ruim 30 meter breed en steekt zonder belasting drie meter zes tig diep. De hoogte van de bok- kepoot de hijsinstallatie is 57 meter boven de waterspiegel. De ponton wordt momenteel naar de Duitse bocht gesleept om een booreiland van de Mobil Oil te verplaatsen. (Gewicht on geveer 600 ton). De kosten van deze nieuwe apparatuur die gebouwd is in opdracht van Brown and Root- Heerema S.A. in Panama, bedra gen 16 miljoen gulden. Rotterdamse familie kreeg auto-ongeluk in Perpignan Zaterdagavond is de auto van de heer G. Middendorp, wonen de aan de Dordselaan in Rotter dam, nabij Perpignan in botsing gekomen met een vrachtauto. Het 16-jarige dochtertje Marie Martha kwam daarbij om het le ven. De heer Middendorp en zijn echtgenote, evenals hun 12-jarig dochtertje zijn, hoewel hun toe stand geen aanleiding geeft tot bezorgdheid, in observatie opge nomen. Van de andere dochters liepen de 13-jarige Ingrid en de 14-ja- rige Helena fracturen op en zij zijn overgebracht naar een zie kenhuis in Montpellier. De auto van de heer Midden dorp werd geheel vernield. De familie was met vakantie op weg naar Spanje. 8 8 0 0 58—17 16 8 4 1 3 48—29 9 8 3 1 4 27—24 7 7 2 1 4 21—41 5 7 0 1 6 6—49 1 QNDANKS de tegenslagen op velerlei gebied, waarmee het zomeravondvoetbal dit jaar te kampen heeft gehad is het pen ningmeester Verbrugge toch weer gelukt zijn begroting sluitend te maken. Dit is voornamelijk te danken geweest aan de „Mis- trappers" die de meeste toeschouwers hebben getrokken. De competitie telde in totaal tachtig wedstrijden en is volledig afge werkt Het zomeravondvoetbal heeft opnieuw aangetoond welk een waardevol stuk ontspanning dit liefhebberijspel voor Terneuzen en omstreken betekent. Bovendien heeft door de deelname van Philips (drie elftallen)', v.d. Poel en v. d. Bijl Boys een sterk groeiend Terneuzen zijn stempel op deze tak van sport gedrukt. Voor het volgend seizoen zijn bij de commissie reeds verschillende toezeggingen voordeelneming van nieuwe industrieën binnen gekomen. VLUCHT OP VILVOORDE (Bond van Zaterdagvliegers) „E.M.M." Terneuzen. Snelheid eerste duif 982,5 m.; snelheid laatste prijswinnende duif 680.3 m. 1. D. Deurwaarder; 2 en 3. J. Dhoeze; 4. W. van Hoeve; 5. P. Verberkmoes; 6. P. Scheele; 7. J. Zegers; 8. S. van Hoeve jr.; 9. Jac. Wisse en 10. W. de Vos. VLUCHT OP BEAUMETZ „De Eendracht" Terneuzen. Oude duiven: Senlheid eerste duif 1143.1 m; snelheid laatste prijswinnende duif 1039,6 m. 1, 2 en 4. Chr. van Driel; 3, 5, 6, 7 en 8. J. A. de Smidt; 9. P. F. Harms en 10. R.Vroegop. Jonge duiven: Snelheid eerste duif 1125,4 m,.; snelheid laatste prijswinnende duif 957.7 m. 1. F. Dieleman; 2 en 4. J. v. d. Graaf; 3. J. A. de Smidt; 5. Meijer-v. .d. Berge; 6. A. Verlin de; 7. F. Fijssen; 8. L. J. Koch en Zn; 9. H. P. Koch en Zn en 10. H. v. d. Veeke. Het is ook ditmaal een span nende strijd geweest. Men over weegt voor volgendu jaar twee klassen waarin de sterke en de zwakke broeders elkaar kunnen meten en de te grote uitslagen wellicht aohterwege blijven. MistrappersH.K.C. 40. De Mistrappers speelden een partij voetbal om van te watertanden. Ze hadden bij de rust reeds een 20 voorsprong. Daarna pro beerde H.K.C. de achterstand weg te werken, maar Meeuwsen en Sandrini speelden te vee] al leen en dat was voor de Mistrap- pers-verdediging wel op te los sen. De zeer snelle voorhoede van de Mistrappers voerde de voorsplong zelfs op tot 40. H.K.C. permitteerde zich de luxe een strafschop te missen. P.T.T., de lijstaanvoerder van poule B, heeft pas in de vierde verlenging tegen v. d. Poel ge wonnen (2—1). De postambtena ren waren inderdaad de betere ploeg, maar „petje af" voor het harde werken van de v. d. Poel- ploeg. P.Z.E.M.Mistrappers 11. De ze ontmoeting was er één van twee bijna even sterke ploegen, al moest in het begin van de wed strijd de doelpaal voor doelman Bolleman driemaal redding bren gen.. Voor de rust scoorde de P.Z.E.M., terwijl na de thee Mis trappers via een strafschop gelijk konden maken. (11) De verlen gingen brachten hierin ook geen verandering. Toen moesten er strafschoppen genomen worden. Na twee series van vijf kwam uiteindelijk de Mistrappers als overwinnaars uit deze afmatten de ontmoeting tevoorschijn. DE FINALE. De finale Mistrappers—P.T.T. moest in slecht weer gespeeld worden, maar desondanks was de belangstelling bevredigend. Voor de P.T.T.-doelman zou het een slechte dag worden. In de ge hele competitie had deze doelver dediger geen bal doorgelaten en nu in deze belangrijke wedstrijd maakte hij twee kostbare fouten. In de 17e minuut viel het eer ste doelpunt. Midvoor Hamelink schoot de bal laag in en doelman Van Houdt viel er grandioos overheen (10). Negen minuten na de hervatting vond er een misverstand plaats tussen Jansen en zijn doelman waarvan links buiten Den Exter dankbaar ge bruik maakte (20) en de kam- pioensvlag kon na afloop voor de Mistrappers gehesen worden. DE VOORZITTER DANKTE. Voorzitter Espkamp richtte zich op de sluitingsavond in waarde rende bewoordingen tot de sport- ambtnaar, de heer Johannisse, voor diens medewerking. Hij sprak er de hoop bij uit dat het gemeentebestuur ook in de toe komst zijn volle medewerking zou willen verlenen. Hij betrok in zijn dankwoord ook de terrein verzorger, de heer Leunis, en speciaal de scheidsrechters voor hun belangeloze diensten aan het zomeravondvoetbal bewezen. De voorzitter stelde een verras sing" voor de schei'dsrechtersver- eniging in het vooruitzicht. Ook de heer C. Vink (E.H.B.O.) werd in het zonnetje gezet. Iedere avond was de heer Vink trouw op zijn post en meerdere malen heeft hij bij blessures de helpen de hand geboden. Hierna wenste de heer Esp kamp de kampioenen geluk met hun succes. Hij overhandigde onder luid applaus aan aanvoer der M. van Kerkvoort de wissel beker. De Mistrappers die het zomeravondvoetbal een stel doel- netten ten geschenke hadden ge daan, mochten daarvoor de war me dank ontvangen van de heer Espkamp. Wedstrijdleider Ver gouwe en penning'meester Ver- brugge deelden in de woorden van lof. Financieel is het seizoen tame lijk goed geslaagd. De spanning in de na-competitie heeft veel toeschouwers aangetrokken. De penningmeester zal dan ook aan al zijn verplichtingen kunnen vol doe. En wie weet wat het 1966 zal opleveren...? Voorzitter Esp kamp van het zomeravondvoetbal reikt de kampioensbeker uit aan de aan voerder Van Kerkvoort van de Mistrappers. KORTE NABESCHOUWING. H.K.C. heeft in poule A. ge toond de sterkste te zijn. In de na-competitie ging het minder goed. Advendo is na 'n goede start in de eindfase lelijk teruggeval len, daar men niet over genoeg reserves beschikt. H.S.V. ging slecht van start, maar heeft des ondanks een mooie plaats be reikt. Philips 1 beschikt over een zeer sterk elftal, maar doordat de homogeniteit nogal eens te wensen overliet, verspeelden zij kostbare puntjes. Spadella kan terugzien op een goed seizoen. Na enkele jaren sukkelen is thans de middenmoot een mooie plaats. Icust is een ploeg dat bij vlagen verrassend goed uit de bus kan komen. V.V. MISTRAPPERS. De Mistrappers vieren dubbel feest, niet alleen nu zij kampioen zijn geworden maar ook door het feit dat zij dit jaar vijf jaar bestaan, hetgeen samen valt met dit succes. Toen in april 1960 bij de heren J. Aude- naerde, B. v. d. Beek, J. Schip pers en Vlieger de gedachte op kwam tot het oprichten van een voetbalclub, is men direkt van wal gegaan. De heer Vlieger (toen voorzitter) trommelde zijn mannen bij elkaar. Het eerste jaar bereikte de ploeg een vijfde plaats op de ranglijst. Elk jaar zat men in de kopgroep. In het seizoen 1964 ging het wat min der, maar nu hebben de Mistrap pers zich met drie zware wed strijden in één week een waardig kampioen getoond. Mistrappers, gelukgewenst met het kampioenschap en met jullie vijfjarig bestaan! Wij wensen jullie en het zomeravondvoetbal nog vele goede jaren toe! De Sowjet-Unie heeft zondag met behulp van een meertransra- ket een „automatisch station" de Sonde 3 in de ruimte ge schoten. De laatste trap van de draagraket bracht eerst een zware aardsatelliet in een parkeerbaan. Van de satelliet werd voorts een raket gelanceerd die de Soide 3 de nodige snelheid gaf om in een baan om de zon te komen, adus meldt het persbureau Tass. Het doel van het experiment is de werking na te gaan van de in strumenten van een ruimtestation tiidens een langdurige ruimte- vlucht, benevens wetenschappelijk onderzoek in de interplanetaire ruimte. Tass verklaart dat de verbinding met de Sonde constant is en dat alle instrumenten aan boord nor maal werken. Het station volgt volgens de eerste gegevens de uit gestippelde baan. ACHTERSTAND Het schijnt dat de Russen die bij hun pogingen om Mars en Ve nus te bereiken geen succes had den door het uitvallen van de ver bindingen met deze ruimtevoertui gen, een nieuwe manier beproeven om de achterstand in te halen die zij tegenover de Amerikanen op dit speciale gebied van het ruimte-on derzoek (de ruimte-elektronica) hebben. Sonde 1 werd op 2 april 1964 in de richting van Venus geschoten maar de verbinding ging verloren. In november van dat jaar ging Son de 2 in de richting van Mars. Op nieuw werd het radiocontact ver broken. De Sonde-3 kan niet op Mars of Venus gericht zijn omdat de ge schikte tijdstippen voor nieuwe lanceringen pas weer in 1967 val len. De Russen hebben zich tot dus ver de meerderen getoond wat be treft de kracht van hun raketten, de in de ruimte gebrachte massa, de duur van de menselijke vluch ten en het aantal kosmonauten aan boord van een ruimtecabine (drie). De Amerikanen hadden groter suc ces met de „Mariner-2" (onderzoek Venus), de laatste drie Rangers, waardoor 15.000 foto's van de maanbodem zijn verkregen, en „Mariner-4" waarvan nog steeds foto's van Mars worden ontvan gen. Een Amerikaanse neger op wie in de omgeving van Anniston in de staat Alabama een aanslag werd gepleegd, is zondag in het ziekenhuis van deze plaats aan zijn verwondingen bezweken. De betrokkene, Willie Brew ster,- keerde met iemand anders in zijn auto terug van een be toging tegen de rassenscheiding, toen er op een stille weg op hem werd geschoten. Volgens zijn metgezel waren zij gevolgd door een auto met een blanke aan het stuur. De zakenlieden van Anniston hebben een beloning van 20.000 dollar uitgeloofd voor inlichtin gen die leiden tot de arrestatie van de dader. Het probleem van de moderne dokter wordt enerzijds gevormd door de voortdurende vorderin gen van de medische wetenschap en anderzijds gebrek aan tijd om hiervan op de hoogte te blijven. In Engeland zoekt de B.B.C. een oplossing voor dit probleem met een nieuwe maandelijkse televisieserie, getiteld „De ge neeskunst vandaag", die de huisartsen het laatste nieuws op vakgebied verschaft. Soortgelijke televisieprogram ma's voor artsen worden in de Verenigde Staten al vijftien jaar uitgezonden. Onderzoekingen hebben aangetoond, dat de art sen deze steun waarderen.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 5