PROVINCIAAL NIEUWS De reis van Harold Davies is mislukt DE MAN DIE ZIJN EIGEN ERFGENAAM WAS Amerikaanse censuur in Zuid-Vietnam BOUW 00STEBSCHELBEBRUG IN LAATSTE STADIUM Nog 850 meter wegdek Egyptisch kompiot in Algiers verijdeld?? „Whisky Four" blijft optreden Pagina 2 Terneuzen Breskens Goes Kloosterzande IVIHdelhugrg Sluis Sluiskil Yerseke Zaamslag „Verzoek" aan de pers De basculebrug Bok wordt opgelegd Vietcong onthoofdde twee dode Amerikanen Johnson waarschuwt opnieuw 9t Mooéste bruin Pigmaderm Tube f 2,95 Risico's niet groter Agenda DE VRITE ZEEUW Vrijdag 16 juli 1965 Minister Smallenbroek tegen opheffing Oost- en West-Souburg Minister Smallenbroek is ge kant tegen het voegen van de gemeente Oost- en West-Sou burg bij Vlissingen. Souburg is een krachtige gemeente met een slagvaardig bestuur. Het feit dat vele Souburgers in Vlissingen werken, is ook elders in het land nooit een argument ten gunste van annexatie geweest. Wel leek het de minister van binnenlandse zaken redelijk, dat de zuidelijke strook van Sou burg, waarover een ontworpen uitvalsweg van Vlissingen naar Nieuwland loopt, aan Vlissingen wordt overgedaan. Dit blijkt uit het verslag van de vaste commissie voor binnen landse zaken uit de tweede ka mer over een mondeling overleg met minister Smallenbroek. Ofschoon een groot aantal leden van de commissie .zich niet kon verenigen met de ontworpen nieuwe gemeente Veere (Veere, Vrouwenpolder en Serooskerke) wenste minister Smallenbroek mede op advies van de besturen der betrokken .gemeenten het wetsvoorstel niet te wijzigen. Algemene Stichting Sociaal Cultureel opbouwwerk gaat van start Reeds lang heeft een groep mensen in Terneuzen begrepen dat, wanneer onze stad over 10 jaar zo'n 30.000 inwoners zal tel len, de leefbaarheid daarvan moet worden aangepast. „Daarmee wordt niet beweerd dat er op dit gebied niets ge beurt", zo merkte de voorzitter van het stichtingsbestuur, de heer J. P. Huijbrecht op, die gis teravond het ogenblik gekomen achtte daarover het een en an der mede te delen. Van confessionele zijde wordt heel wat gedaan, maar wij me nen dat er steeds meer mensen in Terneuzen komen die derge lijke aktiviteiten op algemene ba sis willen zien", terwijl hij eraan toevoegde dat de nieuwe stich ting (in dit voorjaar in het leven geroepen) aan elke nuttige sa menwerking wil meewerken. GOEDE MOED Het stichtingsbestuur is vol en thousiasme begonnen en werd in zijn vertrouwen niet beschaamd omdat het van meet af aan van alle kanten medewerking kreeg. In de eerste plaats van het ge- meentbestuur en ook de steun die het zakenleven geeft, is hart verwarmend. VEEL PIJLEN Deze algemene stichting so ciaal cultureel opbouwwerk Ter neuzen heeft heel wat pijlen op haar boog. Men is druk bezig met het jeugdwerk, dat een onderdak gaat vinden in het pand Hoog- steeg 1, waaraan met man en macht èn met veel enthousiasme wordt gewerkt om per 1 oktober a.s. te kunnen openen. Beneden komt een bar en een dansgele genheid; boven zal ruimte zijn voor o.a. tafelspelen en wat mij betreft, aldus de heer Huij brecht, kunnen jongelui er hun huiswerk komen maken. Want de bedoeling is de jeugd een zin volle bezigheid en gepaste ont spanning te geven". Op een des betreffende vraag antwoordde hij dat er 2000 enquêteformulieren zijn verspreid en dat daarvan 1500 zijn terugontvangen met zo veel opmerkingen en wensen dat het bestuur beslist niet aan be langstelling behoeft te twijfelen. Reeds 10 jaar geleden werd er over bejaardenzorg gesproken. Inmiddels zijn „Bachten Dieke" en „De Blide" verrezen, dus die nen wij met een staf van des kundigen deze kwestie grondig door te nemen, aldus de heer Huijbrecht. Natuurlijk zal dat nog wel enige tijd vragen. OOk over de kwestie van een maatschappelijk werkster wordt in het bestuur druk gesproken en overleg met deskundigen ge pleegd. CULTURELE ZAKEN Een aparte groep zal zich met de culturele zaken bezig houden. Op 7 juli was er een vergade ring en na de vakantie hoopt men te kunnen beginnen. Nau we contacten zijn er dienaan gaande met de stichting cultuur spreiding Zeeland. Speciaal bij dit onderwerp zei de heer Huij brecht dat samenwerking met andere verenigingen de aan dacht zal hebben. Tenslotte merkte de heer Huij brecht op dat dergelijke activi teiten in 'de eerste plaats een taak van de bevolking is en ver volgens van de overheid die een stimulerende taak heeft en steun moet verlenen. In het stichtingsbestuur heb ben verscheidene mensen zit ting die ter zake deskundig zijn, zodat bij de huidige stand van zaken sukses verzekerd lijkt. Firma Van Strien's bakkerij heropend Talrijke vrienden en zaken relaties hebben gisteravond ge volg gegeven aan de uitnodiging tot bezichtiging van de gemo derniseerde bakkerij van de fir ma Van Strien in de Noordstraat. Van vandaag af is de zaak voor het publiek .geopend en velen zullen op hun wandeling door de Noordstraat enkele rwenblikken willen wijden aan "et bezichtigen van het interieur. Tet grote etalageraam geeft daartoe ruimschoots gelegenheid. Dan zal de aandacht ongetwij feld worden getroffen naar de opmerkelijke verruiming (de winkel is ongeveer driemaal zo groot geworden), het moderne interieur en de grote sortering banket. Als wij even in de geschiede nis teruggaan, dan weten vooral de oudere Terneuzenaars dat deze zaak al sinds mensenheu genis bestaat. Behalve op 't gebied van kwa liteit en service heeft de firma Van Strien het oude definitief vaarwel gezegd en door deze Vernieuwing getoond de nieuwe tijd te begrijpen, zeer tot voldoe ning van de moderne mens die graag in een omgéving als deze zaak ontvangen en bediend wordt. Aanrijding Op de rijksweg van de veer haven had nabij het viaduct een aanrijding plaats tussen een brommer en een personenauto. Beide kwamen van de boot. De personenauto bestuurd door A. B. L. uit Burnley (En geland), wilde van de rijksweg rechtaf slaan naar Brekens-dorp en lette hierbij niet op de door gaande brommer, bestuurd door E. v. P. uit Groede. De brom mer trachtte de auto te ontwij ken waarbij hij op een vlucht heuvel terechtkwam om daarna in de berm van de weg te be landen. Dokter v. d. Maas uit Breskens verleende eerste hulp en liet v. P. naar huis brengen door 'n juist passerende automo bilist. De duopassagiere, v. P.'s echtgenote, kwam met de schrik vrij. De brommer werd bescha digd. Zilveren jubileum Op het groepsbureau van de rijkspolitie te Breskens is de heer J. Lalkens gehuldigd in verband met zijn 25-jarig jubi leum bij de politie. Voor deze plechtigheid was de jubilaris met zijn vrouw en kin deren uitgenodigd. Adjudant C. den Otter uit Middelburg wen ste hem geluk namens de dis trictcommandant te Middelburg en overhandigde hem de gebrui kelijke enveloppe. Namens de groep sprak adjudant J. v. d. Woestijne. Hij overhandigde na mens de groep Breskens een hen- gelmolen. Namens de afdeling West Zeeuws-Vlaanderen van de algemene politiebond sprak wachtmeester le klas J. Klaas- sen uit Schoondijke. Hij over handigde een geschenk onder couvert. Aan het slot van de bij eenkomst dankte de jubilaris alle sprekers. De heer Lalkens kwam op 13 juli te Sas van Gent in dienst bij het toenmalige korps der marechaussee. In 1943 kwam hij als wachtmeester naar Breskens en in 1945 ging hij naar Groede. Op 1 januari 1946 kwam hij in dienst van de toen opgerichte rijkspolitie. In 1950 werd hij overgeplaatst naar Westkapelle waarna in 1953 zijn bevordering tot wachtmeeste le klas volgde. In 1956 werd hij overgeplaatst naar Driewegen op Zuid-Beve land om daarna in 1964 wederom naar Breskens te komen. Ouden van dagen op reis 145 bejaarden van Breskens hebben deelgenomen aan de reis, georganiseerd door de Oranje vereniging „Prinses Marijke". Via vele binnenwegen ging het richting Oudenaerde. Na het ge bruiken van de koffie ging het door de Vlaamse Ardennen via Ronse naar Geraardsbergen waar de meegebracht broodjes werden opgegeten. De reis werd vervolgd via Aalst en Dendermonde naar het meer van Overmeire, via Gent en Zelzate kwam men langs de kanaalwerken en vele nieuw- gevestigde industrieën in Ter neuzen, waar voor de tweede maal werd gegeten. Tijdens deze pauze sprak burgemeester Eek hout, die de reis meemaakte, evenals dokter v. d. Maas, woor den van dank tot het bestuur van de Oranjevereniging voor de pergecte organisatie. Mevr. Saai dankte namens de bejaarden voor de mooie tocht. Langs de Dow-fabrieken en de weg door de Braakman kwam men weer in Breskens aan. Schoolreizen De leerlingen van de le, 2e en 3e klas van de school met de Bijbel hebben een uitstapje ge maakt naar Bergen op Zoom. Eerst werd de Wouwse Plan tage bezocht en daarna de speeltuin Rozenoord. Met een bezoek aan de watertoren te Terneuzen werd de reis beslo ten. De leerlingen van 4e en 5e klas brachten een bezoek aan het atomium, het Kongomuseum en het vliegveld te Brussel waar ook een rondrit door de stad werd gemaakt. Op de terugweg bezocht men de speeltuin in Aardenburg. De leerlingen van de 6e klas verbleven enkele dagen in de jeugdherberg „De Klavervel den" te Bergen op Zoom. Fiet send werden de vennen, het vliegveld Woensdrecht, de Wouw- se Plantage en de speeltuin Ro zenoord bezocht. Aanvoer vismijn Aan de vismijn te Breskens zijn aangevoerd in de week van 4 tot 10 juli; 1289 kg bot, 743 kg schar, 155 kg schol, 1561 kg tong, 3 kg griet, 12 kg tarbot, 26 kg lrnt-aH-mw, 2 kg rog, 9 kg pa ling, 14.469 kg exportgarnalen, 306 kg pellerijgarnalen 1459 kg onverkochte bot. Historisch reservaat in Baarland In de gemeente Baarland, zijn in 1958 grondvesten van het kasteel „Hellenburg", der gra ven van Renesse te voorschijn gekomen. De fundamenten, da terende uit de 14e, deels uit de 15e eeuw, geven een goed beeld van de plattegrond van een middeleeuws kasteel. De stichting „Hellenburg", eigenaresse van deze ruïne, stelt zich ten doel door restau ratie en consolidatie der restan ten, een historisch reservaat te creëren. Eerste aanvoer van zwarte bessen Op Zuid-Beveland is de pluk van de zwarte bessen begonnen. Bij de fruitveiling Kapelle-Bieze- linge is gisteren de eerste ver koop van dit produkt gehouden. Het aanbod bedroeg vierduizend kilo. Er werd 0,95 per kilo voor de klasse le kwaliteit betaald. Het areaal zwarte bessen is in Zeeland in vergelijking met het vorig jaar belangrijk verminderd als gevolg van de ongunstige teeltresulaten in de laatste ja ren. De oogst van dit produkt be looft goed te worden, hoewel op verscheidene percelen schade is ontstaan door de vele regen in het begin van de week. Propedeutisch examen Voor het propedeutisch exa men werktuigbouwkunde slaag de aan de technische hogeschool te Eindhoven de heer G. P. A. A. Asselman te Hontenisse. Reclasseringsraad Tot lid van de reclasserings raad te Middelburg is benoemd de heer E. de Priester, wonen de te Vlissingen. Jaarvergadering V.V.V. De V.V.V. Sluis hield in café „Lamminsvliet" zijn jaarverga dering onder leiding van burge- meester P. F. van Hootegem. Dank werd gebracht aan de administrateur A. van Beijster- veldt voor de overzichtelijke sa menstelling der verslagen. Herkozen werden in het be stuur, de heren P. F. van Hoote gem, A. de Bruijn en G. P. Bus- kens. De heren M. A. F. D'Hoore en J. P. A. van Catz stelden zich niet herkiesbaar en werden ver vangen door A. Verwilst en J. Smallegange. Tot leden van de kascontrolecommissie werden aangewezen de heren F. Cuele- naere, G. Tanghe en J. du Fos- sé. De gewone rekening had een nadelig slot van 95,63 en de buitengewone rekening een batig saldo van 1463,69. De normale contributie werd verhoogd van 10 tot 20. De bijdragen aan de buitengewone rekening zullen met (10% wor den verhoogd. Men kan dan weer verschillende evenementen fi nancieren, zoals de illuminatie van het stadhuis. Mogelijk komt er een comité dat de lustrum viering van de stadhuisfeesten gaat voorbereiden. Naaldhakken verboden in het ziekenhuis De vloerbedekking (linoleum) van het St. Elisabethziekenhuis te Sluiskil is voortijdig vernield door het gebruik van z.g. naald hakken (zowel gebruikt door vrouwelijke personeelsleden als door bezoeksters). Het ziekenhuis is nu overge gaan tot vernieuwing van de vloerbedekking. Daarbij bleek dat zelfs het onderliggende be ton kan worden verpulverd en bezwijkt onder de druk van de dames met naaldhakken. Zelfs beton heeft dus niet genoeg weerstand tegen vrouwen. Dat een en ander geldverslin dend is, behoeft geen betoog. Zeer tot zijn spijt heeft de direc tie zich daarom genoodzaakt ge zien het gebruik van naaldhak ken voor personeel en bezoek sters te verbieden. Er wordt op aller medewer king gerekend. Men hale schoe nen met normale hakken uit de kast als men familie en vrienden in het ziekenhuis gaat bezoeken. Opening nieuwe haven en opening mosselseizoen Yerseke heeft gisteren feestge vierd bij de officiële opening van de nieuwe haven. De salonboot „Pieter Caland" met aan boord de minister van verkeer en wa terstaat, J. G. Suurhoff, de com missaris der koningin in Zeeland, mr J. van Aartsen, en andere ge nodigden voer als eerste schip de haven binnen, nadat een rood-w't- blauw lint was stuk gevaren. In zijn openingswoord sprak minis ter Suurhoff o.a. de wens uit, dat deze haven moge bijdragen tot verdere industriële uitbreiding en dienst zal doen voor het water toerisme. De vissersvloot zal in de toekomst verdwijnen wegens de afsluiting van de Oosterschel- de in het kader van de deltawer ken. De beschikbaar komende havenruimte zal dan voor het watertoerisme kunnen worden gebruikt. Tevens werd het mosselseizoen geopend in Yerseke. Voorzitter landbouwhuishoud- onderwijs Het bestuur van de Z.L.M. heeft de heer J. van Wijk, bur gemeester der gemeente Zaam slag, benoemd tot voorzitter van de commissie van het landbouw- huishoudonderwijs. Naar de Noordvietnamese voorlichtingsdienst donderdag heeft medegedeeld, heeft de En gelse staatssecretaris Harold Da- vies tijdens zijn verblijf in Noord- Vietnam besprekingen gevoerd met het secretariaat van het cen traal comité van het „Vietna mese front". Tijdens deze besprekingen heeft dit secretariaat „de door de Ame rikaanse imperialisten in Viet nam begane misdaden" krachtig veroordeeld, evenals de door premier Wilson inzake Vietnam gevolgde en door de Verenigde Staten geïnspireerde politiek. „Tevens heeft het tegenover Da- vies de redenen uiteengezet waarom de Noordvietnamese re gering besloot „de door premier Wilson voorgestelde vredesmis sie van het gemenebest" niet te ontvangen. Voorts herhaalde het secreta riaat de bereidheid der Noord vietnamese regering zich strikt te houden aan de verdragen van Genève van 1945 over Vietnam, evenals aan het pp 8 april j.l. door premier Pham Van Dong voorgelegde uit vier punten be staande programma en aan de uit vijf punten bestaande ver klaring van het Zuidvietnamese bevrijdingsfront van 22 maart jl„ aldus de voorlichtingsdienst. De Amerikaanse legerleiding in Zuid-Vietnam heeft donder dag de buitenlandse correspon denten in Saigon verzocht voort aan elke mededeling uit hun berichten weg te laten die „de vietcong of het bewind in Ha noi" van nut zou kunnen zijn. Dit betekent geen militaire censuur in de eigenlijke zin des woords, zo zei een Amerikaanse militaire woordvoerder, maar een aanpassing van de veilig heidsvoorschriften aan de wijzi- De bouw van de Oosterschei'.'e- brug 'tussen Kats en Zierikzee be vindt zich nu in het laatste sta dium. Alle 150 pijlers voor deze brug zijn in de zeebodem geplaatst en de arbeiders zijn bezig met het leggen van de laatste kilometers wegdek van deze vijf kilometer lange brug. Om precies te zijn nog 850 meter en men kan te voet van Noord- Beveland naar Schouwen-Duive- land. Met het gereed komen van de brug zal een vaste verbinding tussen Zeeland en Rotterdam tot stand zijn gekomen. In de herfst, waarschijnlijk in oktober van dit jaar, zullen ook de beide toegangs wegen tot de brug gereed zijn. De toegangsweg op Schouwen is al klaar en die op Noord-Beveland nadert zijn voltooiing. Ook de basculebrug die ge bouwd moest worden om de grote scheepvaart doorgang te verlenen door de negentien meter hoge Oosterscheldebrug, zal binnenkort gereed zijn. Het mechanische ge deelte van deze brug is bij Werk spoor in Utrecht vervaardigd. De beide klappen van de brug, die werkt volgens het z.g. rolsleuf- systeem, wegen elk 240 ton." Het wegdek yan het beweegbare brug- gedeelte is voorzien van een zes millimeter dikke polyesterlaag. Deze is slipvrij en naar men zegt onverslijtbaar. De klapbrug zal on geveer tegelijk gereedkomen met het verdere wegdek. De reuzenbok „Ir Snip" die spe ciaal voor het plaatsen van de Dijlers van de Oosterscheldebrug werd gebouwd en die vier miljoen gulden heeft gekost, zal worden opgelegd, omdat hij praktisch al leen te gebruiken is voor het plaat sen van brugpijlers. De aannemerscombinatie en de directie van provinciale waterstaat, die de brug bouwen, gaan nu ook langzamerhand beginnen met het afstoten van werknemers. Van de zeshonderd arbeiders die aanvan kelijk aan de brug werkten, zijn er nog een kleine vijfhonderd in dienst. Ook deze arbeiders zullen tegen het einde van het jaar gro tendeels worden ontslagen. gingen die de operaties de laat ste weken hebben ondergaan. Berichten over troepenverplaat singen of verliezen geven de vij and een tactisch voordeel, zo zei hij. Met ingang van gisteren zul len de precieze verliescijfers we kelijks in plaats van dagelijks worden bekendgemaakt. Op de dagelijkse persconferenties zul len de verliezen slechts met „licht, matig of zwaar" worden aangeduid. De betrokken een heden zullen niet worden ge noemd. Mochten de journalisten toch gegevens te weten komen die volgens de veiligheidsvoorschrif ten beter niet konden worden gepubliceerd, dan zouden ze die op eigen initiatief moeten weg laten, aldus de woordvoerder. Een Amerikaanse woordvoer der in Saigon heeft medegedeeld, dat de vietcongopstandelingen blijkbaar twee van vier Ameri kanen. die op 8 juli ten zuiden van Saigon in een hinderlaag waren gevallen en gedood, na hun dood hebben onthoofd. De lijken van de vier mannen die eerst als vermist waren op gegeven, zijn thans gevonden en van twee ervan waren de hoof den na de dood afgehouwen. President Johnson heeft woens dagavond opnieuw gewaar schuwd dat er ten aanzien van de strijd in Vietnam enkele don kere dagen in het verschiet lig gen en dat hij dan de hulp van Volgens het Tunesische blad „Assabah" heeft de staatsgreep van kolonel Boumédienne op 19 juni j.l. een Egyptisch kompiot om Algerië te overmeesteren ver ijdeld. Het blad beweert' dat president Nasser op 5 juli in Algiers had moeten aankomen, vergezeld van een groot aantal in burger gekle de officieren van het Egyptische leger, terwijl op hetzelfde ma ment Egyptische oorlogsschepen in de haven van Algiers hadden moeten meren. Dezelfde dag nog zou de aansluiting van Algerië bij Egypte worden afgekondigd. De oorlogsschepen en de Egyp tische militairen hadden even tueel verzet moeten breken. Nu deze plannen door de staats greep waren verijdeld, zaaiden de Egyptische leiders onrust in Al gerië, aldus „Assabah" verder, waartegen „dank zij de waak zaamheid van de revolutionaire raad" krachtig werd opgetreden KERKNIEUWS Nederl. hervormde kerk Beroepen te Vlissingen (wijk- gemeente 3) toezegging: ds. L. M. Verseput te Kerkdriel. Bedankt voor Waarde (toezeg ging) ds. A. de Brijn te Wer kendam. door SHELLEY SMITH 54) Rex kwam naast haar zitten. „Nou moet je eens luisteren, pop. Ik weet precies hoe jij je voelt. Maar je moet nou niet sentimen teel worden omdat die jongeman een beetje verliefd op je is. Je moet één ding onthouden; dat hij, als hij zijn zin krijgt, ons veertien jaar gevangenisstraf kan bezorgen. Ik zeg niet dat hij dat wil of ook maar weet wat hij doet; hij volgt alleen maar de instructies van zijn last gevers op. Maar dat verandert niets aan het feit, wel? Hij is ge vaarlijk. En ik neem geen risico, kindje". Haar gezicht werd geleidelijk bleker. „Veertien jaar!" dacht zij, dan ga ik nog liever dood." Zij beefde, hij drukte haar stevig tegen zich aan. Haar gefluisterde woor den klonken even troosteloos als het geluid van dorre bladeren die over een betonweg worden voort gam'im ..mi'Maa- ■-.MI- tw gedreven door de wind: „Ik wist wel dat het ons nooit lukken ou. Ik wist het vanaf het allereerste begin." „Het komt best in orde, jij klei ne gekke meid. Nou moet je de moed niet laten zakken, hoor! Het komt best in orde." „Het komt nooit meer in orde, Rex. Wij hebben onze wereld in een afschuwelijk oord veranderd, een en al bedrog en wantrouwen." „Schei nou toch uit met je onzin, Poll!" lachte hij. „Al die kouwe drukte omdat een jongeman je met een paar verliefde ogen zit aan te staren! En omdat deze het nu eens niet zo echt meent als alle anderen denk jij dat de wereld vergaat. Waarom probeer je zelf niet te weten te komen wat hij eigenlijk wil? Dan weet je tenminste de waarheid." Zij keek hem strak aan geduren de een lang ogenblik van stilzwij gen. En toen zei ze: „Nou, goed dan. Dat zal ik dan maar doen. Geef me de kans, dan doe ik het. Morgen." De volgende morgen, toen zij beneden kwamen om te ontbijten, ontdekten zij dat Stephen al uitge gaan was. De receptionist die over dag dienst had, zei dat hij met zijn eigen auto was weggegaan. „Heeft hij geen boodschap ach tergelaten?" „Nee, meneer, geen boodschap." „Ik zou weieens willen weten," peinsde Rex hardop, terwijl hij en Paula de Ramistrasse doorliepen, „ik zou weieens willen weten waarom hij er alleen vandoor is gegaan?" „Waarom vertrekken wij nu niet, terwijl hij weg is?" zei Paula op zachte toon. „Omdat hij misschien juist ver wacht dat wij dat zullen doen. En voordat ik iets onderneem wil ik mij ervan vergewissen hoeveel hij eigenlijk weet. Wij zullen hem vanavond meenemen naar een danszaal. Ik zal een tafeltje reser veren in de club Terasse." Diezelfde avond, drie kwartier nadat Rex Stephens groene Volks wagen had zien terugkomen, klom hij de trap op naar de vierde ver dieping en klopte op de deur van kamer 485. „Wie is daar?" „Steve! Ik ben het Ross." „Een ogenblikje." Rex hoorde hem heen en weer lopen, en toen deed hij de deur open. „Kom bin nen." Hij bleef dicht bij de drempel staan, en deed de deur niet hele maal dicht, alsof hij van plan was maar even te blijven of er niet helemaal zeker van was of hij wel welkom was. „Nou, wat had jij vandaag?" zei hij op opgewekte toon. „Dat je er zo maar in je eentje vandoor ging zonder een woord te zeggen?" Stephen keek hem aan met een flauw glimlachje. „Jullie wilt toch zeker niet altijd met mij opgescheept zitten," zei hij op luchtige toon, terwijl hij een das van de hanger nam. „Och, wat een onzin, beste kerel." Hij wierp hem een vrien delijke, ironische blik toe. „Hoor eens, vertel mij maar eens hoe je dit vindt," zei hij, terwijl hij hem een klein pakje toëgooide. „Wat is dat?' „Maak het maar open, dan zie je het wel." Rex leunde tegen de post van de deur, en sloeg hem gade met zijn handen op zijn rug, en tastte naar de pal van het slot. Hij schoof hem dicht. „Vind je hem mooi?" vroeg hij. „Hij is prachtig," zei Stephen, een beetje verlegen omdat het zo'n mooi cadeau was. „Ik weet niet wat ik zeggen moet. Deze is veel beter ddn de mijne." „Paula heeft hem gekozen," zei Rex nonchalant. „O ja?", zei de jongeman, terwijl hij zijn gezicht afwendde. „Het is erg aardig van jullie tweeën." „Beste kerel," protesteerde Rex, „dat is toch het minste wat ik doen kon nadat ik de jouwe in de Rijn had gesmeten... Kom mee, dan gaan wij een borrel halen vóór het tijd is om te eten." (Wordt Vervolgd.) het Amerikaanse volk nodig heeft. In een toespraak tot leden van de elektrificatiecommissie voor het platteland in de rozen tuin van het Witte Huis ver klaarde hij dat de Verenigde Staten hun verantwoordelijkhe den niet in de steek zullen laten. „Onze nationale eer staat in zuid- oost-Azië op het spel", zo zei de president. Het Amerikaanse volk moest bereid zijn hem te volgen. „Uw president rekent in de voor ons liggende dgen op u", aldus Johnson. (Adv.) en beschermt tegen zonnebrand NEDERLAND WINT SONGFESTIVAL IN KNOKKE Nederland heeft gisteravond in het casino te Knokke het interna tionaal songfestival gewonnen. De Nederlandse groep was samenge steld uit Connie van Bergen, Su- zie, Jan Arntz, Liesbeth List en Greetje Kauffeld. De prijs, ten bedrage van 200.000 Belgische francs en de symbolische beker werd aan de winnaars uit gereikt door de heren Emile de Radoux, de voorzitter van de jury, en de directeur van het cassino, Nellens. De Belgische groep behaalde de tweede prijs, groot 100.000 Belg. francs en- de Britse, Franse, Duitse en Italiaanse ploegen kregen elk een prijs van 50.000 Belg. francs. De nieuwe staatssecretaris voor de luchtmacht, de heer J, J. F. Borghouts, heeft gisteren in een kennismakingsbijeenkomst met vertegenwoordigers van pers en radio medegedeeld dat hij ak koord gaat met de reeds eerdei door minister De Jong genomen beslissing dat het kunstvlucht team „Whisky Four" moet Wij ven bestaan. De minister heeft dat besluit genomen, nadat enkele weker geleden twee leden van dif groep tijdens een demonstrate op een „open dag" op de vlieg basis Woensdrecht bij .gen önge Juk om het leven zijfï gékotnêif. De staatssecretaris acht de taak van „Whisky Four" beU»»rg- rijk, niet zozeer uit propagandis tische overwegingen maar veel eer ter ondersteuning van het moreel der vliegers van de luchtmacht. Hij zou het een smet voor die vliegers hebben gevon den, wanneer besloten was dat „Whisky Four" niet meer zou op treden. Het kunstvluchtteam van de luchtmacht geeft de Nederlandse militaire vliegers de overtuiging dat zij wat beheersing der vlieg techniek enz. aangaat niet onder- doen voor welke buitenlandse groep ook. De risico's van het vliegen m.et een team als „Whisky Four" zijn niet groter dan het vliegen met operationele straaljagers, aldus de heer Borghouts. DE ONLUSTEN IN ECUADOR In de Ecuadoriaanse stad Guayaquil is de staat van beleg afgekondigd en een nachtelijk uitgaansverbod ingesteld om een einde te maken aan bloedige de monstraties tegen de huidige mi litaire junta. In de straten pa trouilleerden woensdag tanks. Tot dusver zijn bij de onlusten drie mensen om het leven ge komen en talrijke gewond. Bij betogingen in de afgelopen dagen die ook in de hoofdstad Quito werden gehouden, werd de terugkeer tot een constitutioneel bewind geëist, dat in de plaats zou moeten komen van de mili taire junta onder admiraal Ra mon Castro Jijon die twee jaar geleden aan de macht kwam. De junta heeft intussen de bevolking opgeroepen weer tot orde en rust te komen. Op grond van de staat van beleg in Guayaquil zijn alle demonstraties en andere „ondermijnende acties" verbo den. iiiiiiiiiiiiinRünmnnniiimmüniiinmiiitainiiiiaangsaBk. VRIJDAG 16 JULI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Sergeants 3". Zuidersportpark: 7 uur: Fi nale zomeravondvoetbal: PTT Mistrappers. ZATERDAG 17 JULI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Sergeants 3". ZONDAG 18 JULI Terneuzen: Luxor-Theater, 2.30 uur: „Geef ze de ruimte"; 5 en 8 uur: „Sergeants 3". ■UK

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 2