DE MAN DIE ZIJN EIGEN ERFGENAAM WAS DIPLOMA-UITREIKING U.T.S. TERNEUZEN KERKDIENSTEN GEVONDEN VOORWERPEN Nieuw systeem van elementenbeuw wordt toegepast in Rijswijk Voor de zondag EEN TOEKOMSTBEELD Terneuzen Kinderziekten Pagina 2 'DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 10 juli 1965 Voor de U.T.S. vond de diploma uitreiking vrijdagmiddag plaats in De Schakel. Ook hier toonden veel ouders door hun aanwezigheid be langstelling. De vice-voorzitter, ir. V. Genae, reikte in de plaats van de voor zitter, de heer ir. G. P. M. Diköt- ter, die verhinderd was, de diplo ma's uit. Hij deed dit na een toespraak, waarin hij de geslaagden een stuk je maatschappijbeeld schilderde tussen nu en het jaar 1985. Voor de bouwkundigen zal de bevolkingsaanwas op hun arbeids terrein van invloed zijn in de wo ningbouw, waarvan de gezinswo ningen en flats zullen worden ge bouwd met kunststoffen en gedeel telijk door prefabricage. Er zullen torenflats komen die bestaan uit schuifbeton en waarvan nu al voor beelden te zien zijn in verschillen de Europese steden. De verkeers moeilijkheden die ongetwijfeld in sterkere mate zuilen optreden zul len te lijf worden gegaan met ver keersaders, die uit 1, 2 of 3 ver diepingen van ijzer en beton be staan. Er zullen ondergrondse ver keersmiddelen komen en nieuwe verbindingsmiddelen. De industrië le expansie zal betere overzeese verbindingen eisen, vandaar het aanleggen van grote havencom plexen. In de jaren '67'70 zal na een overgangsperiode de gelijkschake ling van de diploma's plaatsvinden, zodat een Nederlandse U.T.S.-er zonder hinder op Sicilië kan gaan werken evenals een Italiaan in Friesland. De heer Genae ried daarom zijn jeugdig gehoor aan: verzorgt uw talenkennis. Het maatschappijbeeld van de twintig eerstvolgende jaren zal ook de elektro-technicus een enorm werkterrein verschaffen, evenals de werktuigbouwkundigen. Zij zul len het ontstaan en de uitbreiding van de petro-chemische industrie meemaken en de exploitatie van de enorme gasbel die door geheel Ne derland zal verspreid worden. De vice-voorzitter gaf in verband met deze toekomstvisie aan de ge slaagden de raad niet op hun lau weren te gaan rusten: de besten zullen winnen. Door de economie wordt meer en meer beslag gelegd op de techniek en daardoor zullen ook op dit ter rein arbeidsplaatsen ontstaan. De cursus meet- en regeltechniek die dit jaar is aangevangen, zal daar om ook tot de vaste stof van de U.T.S. gaan behoren. Naast zijn gelukwensen tot ouders en leerlingen wees hij de eerste op de morele plicht hun kin deren een goede vakopleiding te laten volgen. Voor hen, die deze niet bezitten, zal in de toekomst weinig plaats zijn. Tot de -leerlingen: Dit is uw eer ste stap in de werkelijkheid van de arbeidswereld. Ook burgemeester Rijpstra richt te zijn gelukwensen tot de ge slaagden. Hij noemde het grote aantal bijzonder verheugend. Be halve de technische is de menselij ke vorming op deze school van hoge waarde. Spr. wenste de ge slaagden toe dat zij op een goede positie in deze streek zullen be landen. De burgemeester zei grote waar dering te hebben voor de wijze waarop op deze school onderricht wordt gegeven en dat het gemeen tebestuur verheugd is dat de U.T.S. hier is gevestigd. Hij betrok in zijn felicitaties behalve de leerlingen dan ook hun ouders en verzorgers, directeur en leerkrachten. De directeur der U.T.S., de heer Vermeulen, dankte voor deze lof. Dat niet iedere candidaat het diplo ma behaalde, maakt het bezit des te waardevoller. Het technisch on derwijs is meer gegroeid in de diepte dan in de breedte. Ook deze spreker gaf daarom het advies: ge bruik uw jonge jaren om te blijven studeren. De bedrijven stimuleren dit, ook op financieel gebied. De heer Vermeulen sprak de hoop uit dat de leerlingen het con tact met de school zullen onder houden. Diploma's werden uitgereikt aan: Afdeling Bouwkunde: J. Dubbeldam en W. Philipsen, beiden te Sluiskil; J. van Remoor- tere en P. Valke, beiden te St. Jan steen. Afdeling Elektrotechniek: K. Colsen te Axel; L. van Doese laar te Zaamslag; P. van Es te Ter- neuzen; A. Ivens te Graauw; R. van Hauten te Hulst; A. Korstanie te Terneuzen; A. van Sorgen te IJzendijke; B. Vermandei te Koe wacht en H. Laurens te Terneuzen. Afdeling Werktuigbouwkunde: W. de Bakker te Hengstdijk; W. Hamelink te Terneuzen; C. Herre- bout te Zaamslag; D. Jurry te Hoek; W. Lammens en R. van Op- dorp, beiden te IJzendijke; R. Stoe- linga te Axel; J. Sudeyn te Bier vliet; C. Valent te Walsoorden; R. Verhagen te St. Jansteen en R. v. d. Walle te Westdcrpe. VRACHTAUTO RAMT TWEE HUIZEN Bewoners aan de dood ontsnapt De bewoners van twee wonin gen aan het Ginderover in het Noordbrabantse Heeze zijn gis termorgen vroeg aan de dood ontsnapt toen hun huizen werden geramd door een vrachtauto met aanhanger, waarvan de bestuur der volgens de politie de bocht te ruim en met te grote snelheid had genomen. Van beide wonin gen moeten de voorgevels wor den vernieuwd. Ook meubilair ging verloren. De nog als nieu we vrachtwagen met aanhan ger van de N.V. Groko uit Zun- dert, die aardbeien in Duitsland had afgeleverd, werd aan de lin kerzijde vernield. De schade wordt -geschat op minstens enke le tienduizenden guldens. De heer J. Evers, die in het ene huis beneden in een kamertje lag te slapen, vlogen de stukken muur om de oren. De heer A. van Bree, die in de andere woning boven in een aan de voorzijde ge legen kamer sliep, bleef met zijn bed hangen. Noch zij, noch de chauffeur van de vrachtwagen liepen verwondingen op. Er moest een kraanwagen aan te pas komen om de zware combi natie uit de woning te trekken. De inspecteur-korpschef van de gemeentepolitie te Terneuzen maakt bekend, dat de volgende ge vonden voorwerpen bij de daarach ter staande adressen zijn te beko men: Bruin leren motorpet, C. do Ruijter, Hoofdstr. 25, Othene; kin derportemonnee met inh., W. Kaij- ser, Otheensedreef 8, Othene; zil veren armbandje, W. de Graaf, Grenulaan 45; plastic kinderporte monnee, C. Pijpelink, Narcisstr. 31; blauwe damesportemonnee met inh., K. van Dijk, N. J. Hartestr. 18; bankbiljet, mevr. Lantsheer. Kastanjelaan 122; kinderportemon nee, De Jonge, Oranjestr. 84a; gou den kinderringetje, Van Aperen, Axelsestr. 68; 2 bankbiljetten. Heemskerke, v. d. Waalstr. 3; ver rekijker, M. Corbijn, St. Anna 3, Driewegen; zwarte regenbroek met rits, Hupper, P. C. Hooftstr. 9; bruin-witte bikini, T. de Vetter. Dokweg 24; zakje met reisgeld (J. Rouw), Bom, Rozenstr. 178; acte- tas met boeken, Van Vliet en Van Duist, directiekeet Zuidpolder; sleutel met label, openbare wer ken, Herengracht 10; bolhamertje, P. Scheele, D 136, Othene; blauw regenjack, J. Dieleman, Steenkamp- laan 79; huissleutel, C. Udo, Tram- str. 2; zwarte plastic regenjas, Bak- Pinguin van 75 cm slokte tak van 42 cm op Toen de verzorger van de pin- guins in Artis onlangs 's och tends bij zijn dieren kwam, be merkte hij dat een van de gentooi pinguïns geen goede indruk maakte. Wat er precies aan man keerde, kon hij niet zeggen, maai de houding van het dier beviel hem niet. Bovendien leek het er op of het dier een dikke keel had. Uiteraard werd direct de die renarts gewaarschuwd, die de pinguin aan een nader onderzoek onderwierp. Nauwelijks was de snavel geopend of de dokter zag al wat er aan de hand was: hij vond een onbuigzaam takje in de keel... van 42 cm. Het pinguinnetje heeft geluk kig geen nadelige gevolgen van deze „slok-op-partij" ondervon den. De tak heeft een plaatsje gekregen in de rariteitenverza meling van Artis' directeur dr E. F. Jacobi. ker, Donze-Visserstr. 2; zwart kin- derpistool, K. Molegraaf, Steen- kamplaan 53; gele plastic zwem vliezen, J. de Zeeuw, Noordstr. 2; grijze teddybeer, Koninginnelaan 7; zwarte regenpijpen, J. Verplan- ke, Brugstr. 24, Othene; rode por temonnee met inh., V. de Wijst, Potgieterstr. 43, Barneveld; pop, Zegers, Wilhelminaplantsoen 7; witte damesportemonnee met inh., C. van Houte, tel. 01183741 te Souburg; sleutelring met 4 sleu tels, Abrahamse, Hobbemastr. 16; bergstok Celle A.E., Hondiustsr. 45; zilverkleurig collier, R. van Alphen, Crocusstr. 20; rood-witte kinderslippers, E. van Vliet, Kas tanjelaan 1; jong poesje, mevr. v. d. Berge, Leeuwenlaan 9; dames portemonnee met inh., mevr. Jan sen, N. J. Hartestr. 20; lichtgroen kinderjasje, L. J. van Tatenhove, Dahliastr. 26; bankbiljet, Van Cad- sand, A. Dekenstr. 21; kinderstep, Moens, Tramstr. 47; rode zakdoek. Steenkamplaan 63; kinderporte monnee met inh., C. P. Poppe, Ma- rijkestr. 29; pakje wasgoed, V. de Maat, Landstr. 9, Sluiskil; 2 con tactsleutels, H. Colsen, Nieuwe Kerkstr. 38, Sluiskil; regenpak handschoenen, L. Romeijnsen, Stroodorpe 36, Sluiskil; groene gummljas, C. de Puter, Koudepol- der D 19, Hoek; transistorradio, M. Nieuwenhuijze, Visartstr. 29, Sluis kil. Aan het bureau van politie, Schoolplein 2, bevinden zich de volgende gevonden voorwerpen: Blauw kinderbadpak met rits, lichtbruin portemonneetje, pijo, bruine kinderportemonnee met in houd, blauw windjack, hondenpen ning no. 271835, manchetknoop, grijze paraplu, gele regencape in etui, petrolkleurige regenjas, rode kinderschoen, blauw-gele kinder step, rubberpolijstschiif, inentings penning voor hondenziekte pen ning van Sophia-vereniging, slip pers, zwarte leren damesportemon nee met inh., rode etui met 2 sleu tels, halsketting in etui, bromfiets tas met alpinopetje, zwembroek en badhanddoek, knipportemonnee, bruin dekzeil, groen kinderjasje, wit kinderschoentje, koker van verrekijker, witte damesportemon nee met inh., duikbril, 4 kleuren ballpoint, suede damesportemon nee met inh., sleutel met plaatje, sleutel met riempie, wit kinder schoentje, meisjesschoen. Op het politiebureau te Sluiskil, Bosjesweg 1, bevinden zich een pak luiers, een zonnebril en een paar glacé handschoenen. Belgische hus met Engelsen in Frankrijk verongelukt Een Belgische toerwagen met een groep Engelse reizigers is donderdag bij Rijssel in Noord- Frankrijk tegen een geparkeer de vrachtauto gebotst. Van de inzittenden werden er vijf ge dood en 35 min of meer ernstig gewond. De toerwagen werd zeer ernstig beschadigd. TIEN JAAR VOOR MOEDER DIE DRIE KINDEREN OMBRACHT De Asser rechtbank heeft de 28-jarige Zwaantje K. uit Ros winkel bij Emmen, die haar drie kinderen van het leven heeft be roofd, veroordeeld tot een gevan genisstraf van tien jaar met af trek. De tengere Drentse vrouw doodde haar drie kinderen in een periode van anderhalf jaar. Haar twee zoontjes van acht jaar en 19 dagen oud drukte zij zolang een kussen op het gezichtje, dat de kinderen stikten. Haar 5-jarig dochtertje Jobkien verdronk zij in een wastobbe. Zwaantje is na haar daden aangehouden en naar een psy chiatrische inrichting in Zuid laren vervoerd. Zowel de genees heer-directeur dr. J. Venema als de psychiater dr. E. W. van Dijk constateerden dat Zwaantje K. niet als krankzinnig kan worden beschouwd en dat zij bij het uit voeren van haar daden volledig toerekeningsvatbaar moest wor den geacht. Tijdens de behandeling van deze zaak op vrijdag 25 juni j.l. merkte de officier van justitie, mr. C. J. van Oldenbeek, in zijn requisitoir op, dat Zwaantje K. uiterlijk geen reden had om haar drie kinderen te doden. Het hu welijk met Harm Kruik, een ge meentechauffeur, was verre van ideaal en iedere vrouw zou het volgens de officier van justitie moelijik hebben gevonden om onder deze spanningen mede door de intieme verhouding van Zwaantje met twee andere man nen te leven. De officier van justitie achtte gisteren opnieuw het overtuigen de bewijs voor doodslag driemaal gepleegd voldoende geleverd en hij eiste een gevangenisstraf van 12 jaar, die door de rechtbank in 10 jaar werd omgezet. Tntervam N.V. heeft in Rijs- wök de pers kennis laten maken mot een bouwsysteem, waarvan dit bedriif de primeur claimt en dat een (op het eerste gezicht ge slaagde) poging is de bouw uit de ambachteliike in de industriële sfeer te brengen. Het bedrijf bouwt in het winkelcentrum „In de Bogaard" namelijk een waren huis waarvan het ruwe beton- skelet geheel in elementen wordt voorgefate-iceerd in Lier bij Ant werpen. De betonnen kolommen die daar door de C.B.R.-fabrieken (Cimenteries et Briqueteries Ré- unies) worden vervaardigd de zwaarste wegen 26 ton worden met vrachtwagens naar de bouw plaats gebracht waar een con structieploeg van zes man (inclu sief de voorman en de kraan drijver) ze met behulp van een 65-tons kraan op hun plaats brengt. Op 10 mei werd een begin met de montage gemaakt en nu heeft men het hoogste punt van het bouwwerk bereikt. Men denkt de (in totaal 5200 ton wegende) elementen in zestig dagen gn monteerd te hebben waarmee een tijdwinst van 15 procent zal wor den bereikt. Belangrijker nog is dat men voor deze soort van bouw geen beroep hoeft te doen op bouwvakkers (speciaal be- tontimmerlieden Zoals alle systemen is ook dit niet aan de kinderziekten ontko men. Een zwak punt bleek het transport. Een stiptheidsaktie van de douane hield de auto's met de elementen zo op dat de (dure) bouwkraan een enkele maal tot werkloosheid werd ge- Braild in koekfabriek Door onbetkende oorzaak is gisteren brand ontstaan in een koekfabriek in Zwanenburg, een toeleveringsbedrijf van Simon de Wit. De schade wordt geschat op 75.000. De bovenverdieping, waar het kantoor was gevestigd, brandde geheel uit, terwijl de benedenverdieping waterschade opliep. De brand werd door de brandweer uit Hoofddorp en Zwanenburg met zeven stralen bestreden. door SHELLEY SMITH 50) „Wat ga je dan doen?" „Wij zullen heel aardig zijn te gen deze jongeman; heel vrien delijk. Wij zullen gewoon niet van hem weg te slaan zijn. Hij zal ervan versteld staan wat een geluk hij heeft. Maar vroeg of laat verraadt hij zich wel". „En als hij dat niet doet?" ,yDan weet ik dat ik het mis had, en dat is dan dat". „Maar als je nu eens g e 1 ij k hebt, wat dan?" „O, wij hebben nog tijd genoeg om diat uit te maken als wij het weten". Hij liet zijn hand over haar zachte schouder glijden. „Pieker maar niet, hoor, lieve ling. Pappa is toch bij je". Paula sloot de cassette weg in de Iade van het kastje tussen hun twee bedden en schoof de sleutel onder haar kussen. Behalve dat zij een paar duizend pond op een gezamenlijke rekening hadden staan bij de Zwitserse Bank. zat hun gehele vermogen in deze kleme leren cassette. Werkelijk kostbare edelstenen gevat in een mooie montuur brengen altijd op wat ze waard zijn (de diamanten parure was alleen al zestigduizend pond waard). En juwelen in persoon lijk bezit is het gemakkelijkst van het ene land naar het andere over te brengen vorm van kapi taal. Het behoeft niet gezegd te worden dat de juwelen tegen hun volle waarde verzekerd waren, maar zij waakte erover met de grootste zorg. Overdag stond de cassette altijd in de brandkast van het hotel, en als ze op reis waren hield zij ze steeds in de hand. Zij namen geen risico's. Rex leunde over het tafeltje waaraan de jongeman zat te ont bijten. „Wij waren van plan voor een dagje naar Luzern te gaan. Wij vroegen ons af of u misschien met ons mee zou willen gaan als u niets beters te doen hebt?" Stephen Maddox keek op en bloosde van verrassing. „O, dat is vreselijk aardig van u". Hij aarzelde even, en beet zich op de lippen. „Als u zeker weet dat u mij erbij wilt hebben, ga ik dolgraag mee". „Goed zo! Dan zien wij u om half elf wel in de foyer". Miaddox bleef enkele minuten met gebogen hoofd naar zijn vin gertoppen zitten staren. ,Als je nou een tikje gezond verstand of zelfs maar een grein tje fatsoen in je lichaam had, ging je meteen hiervandaan', zei hij bij zichzelf. ,Kun je niet zien dat het aardige mensen zijn allebei?' Hij schoof zijn bord weg en stak een sigaret op. ,Ik zou ze kunnen vertellen dat ik van gedachten veranderd ben, en het een of ander excuus verzinnen..." „Meneer is klaar?" vroeg de kelner, die om zijn tafeltje heen stond te draaien. „Ja". Hij liet het verfrommel de servet op de tafel vallen en stond op. Plotseling kwam er een eind aan zijn aarzeling. Haastig zei hij: „O, tussen twee haakjes, ik ben er niet voor de lunch". „Nee, meneer", stemde de kel ner toe. „Meneer Vanbrugh heeft mij dat al meegedeeld". Het was een schitterende dag, een en al zonneschijn en vrolijk heid, net als het water van het meer. Paula wilde bepaald door rijden naar Küssnacht, daar de naam haar fascineerde („De he mel mag weten wat zij zich ver beeldt dat zij daar zien zal!" zei Rex), en zij lunchten daar in de tuin van het restaurant, vanwaar zij een prachtig uitzicht hadden op de dansende blauwe golfjes daarbeneden. „En waar gaan wij morgen heen?" vroeg Paula dromerig, terwijl zij haar gezicht naar de zon keerde en haar ogen sloot. „Bazel", zei Rex. „Unter Walden", zei Paula. „Bazel". „Unter Walden", herhaalde Paula op zoetsappige toon. „Lieveling, dat betekent dat wij dezelfde weg moeten nemen als vandaag". „Is daar iets tegen? Die is toch heel mooi? En wat is er nu voor bijzonders aan Bazel? Daar kun- nen wij toch een andere keer heengaan?" „Waar zcu Stephen graag heen willen?" vroeg Rex glimlachend aan de jongeman. „Hij is onze gast". Stephen keek aarzelend van de een naar de ander. „Dat hoeft u toch echt niet te... ik bedoel", stamelde hij, „ik had erover gedacht er morgen op uit te gaan en eens te gaan kijken naar de..." „Nee, daar komt niets van in. Je gaat met ons mee", zei Rex op besliste toon. Paula zei: „Je moet hem niet zo tiranni seren, lieveling. Mischien gaat hij veel liever alleen".. „Onzin! Niemand wil alleen zijn als hij met vacantie is. Al leen kun je geen plezier hebben. Dat is bespottelijk. Hij is alleen maar bang dat hij het derde rad aan de wagen is, die rare vent. Natuurlijk gaat hij mee". (Wordt vervolgd). doemd. Tevens bleek dat bij ho gere windsnelheden (windkracht zeven) de kraan met de zware onderdelen niet uit de voeten kon. Het bouwbedrijf wil het bij dit eerste experiment niet laten. Zo dra rijksgoedkeuring is verkre gen, zal men ook 'n Utrecht bij de bouw van een kantoor en ma gazijnen voor de N.V. Gosmeta dit systeem gaan toejassen. Ver der worden onderhandelingen ge voerd voor wee projecten in Den Haag. DOOR NIETS GEHINDERD Vergetende hetgeen achter mij ligt. Filippenzen 3 14 Dat ligt voor de man in de ren baan wel erg voor de hand. De geringste aarzeling, het maar even verslappen der aandacht of zich wenden naar wat achter is, "kost hem de prijs. Paulus doet dat dan ook niet. Paulus „vergeet" wat achter hem is. Alleen daardoor is hij in staat met zoveel kracht en elan en in nerlijke blijdschap zich geheel aan zijn ontzaglijke taak te wij den. Dat „vergeten" is niet zo ge makkelijk. Er ligt zo ontzaglijk veel achter ons dat we maar moeilijk kunnen vergeten. We proberen het wel. We „zetten" het ook wel van ons af. Maar op ongewenste ogenblikken staat het weer springlevend voor ons. Het remt ons. Het bezwaart ons. Het breekt ons elan. Het bederft onze spontaneïteit. „Die man heeft iets dat hem hindert". Och, dat hebben we allemaal. Verborgen Verdriet en onbeleden schuld. Dingen die we nooit hadden moe- ten doen. Maar... het is nu een maal gebeurd. En we slepen het maar achter ons aan. Als Paulus vergeten kan wat achter hem was, ligt dat zeker niet daaraan dat Paulus' vrachtje minder zwaar was. Paulus' keten was in tegendeel heel erg zwaar. Achter Paulus ligt: haat tegen het Kruis van Christus en moord op de dis cipelen van Christus. En Satan zet het telkens als zware barrica den opnieuw weer op zijn pad: weet je nog wel, Paulus...? Wonderlijk, dat het Kruis van Christus ook doet vergeten. Niet maar „verzoent en vergaaft", maar het zó volkomen opruimt dat Paulus het „vergeet", dat hij er helemaal vrij van wordt. Zodat hij blij zijn werk kan doen. Inderdaad door niets gehin derd. Wat Christus weggeworpen heeft moet u niet weer oprapen. Uit: „De Stem achter U" OOST ZEEIJWS-VLA ANDEREN ZONDAG 11 JULI 1965. NED. HERV. KERK Axel: 10 uur en 14.30 uur Ds. P. J. Pennings. (Viering H Avond maal.) Hoek: 10 uur en 14.30 uur Ds. W. J. van Meeuwen. (Viering H. Avondmaal.) 16.15 „Avondrust" viering H. Avondmaal. Hontenisse: 10.30 u. Ds. E. Grams- bergen. (Viering H. Avondmaal.) Hulst: 9 uur Ds. E. Gramsbergen. Philippine: 9 u. eerw. heer C. Le- compte. Sas van Gent: 10.30 u. eerw. heer C. Lecompte. Terneuzen: (Noordstraat)10 uur Ds. J. A. Poelman (Viering H. Avondmaal); 19 uur Ds. J. A. Poelman. (Viering H. Avond maal.) (Kerkhoflaan)9.30 uur Ds. J. Scholten. („Schelde-oord")18 uur Ds. J. Scholten. (Viering H. Avond maal.) Zaamslag: 10 uur Ds. Ph. M. Becht. (Viering H. Avondmaal) 14.30 uur Ds. Ph. M. Becht. (Viering H. Avondmaal.) GEKEF. KERK Axel: 10 uur en 15 uur D». J. Th. Heemskerk. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. Ver beek. Terneuzen: 10 uur en 16.30 uur Ds. W. H. Gispen. Zaamslag: 10 uur en 15 uur Ds. M. den Boer. Nederlandse vrachtauto ramt Belgisch wachthuisje; drie doden B(j een verkeersongeluk op de weg van Antwerpen naar de Bel gisch-Nederlandse grens zijn don derdag drie Belgen om het leven gekomen. Vier moesten met ern stige verwondingen naar een zie kenhuis worden overgebracht. De slachtoffers stonden in een wachthuisje bij Putte Kapellen op een autobus te wachten. Het huisje werd geramd en met de grond gelijk gemaakt door een Nederlandse truck met oplegger, die moest uitwijken voor een stil staande auto, die linksaf wilde slaan. De chauffeur H. is daarbij op de linkerhelft van de weg terecht gekomen, omdat op dezelfde plaats een vrachtauto geparkeerd stond. Na een electriciteitspaal en enkele verkeersborden omver te hebben gereden boorde het ge vaarte zich in het wachthuisje om pas tegen een tuinhek tot stilstand te komen. De vrachtauto is eigendom van een firma uit 's-Gravendeel. Examenpaniek in Zuid-Vietnam In Tay Ninh, 90 km ten noord oosten van Saigon, zijn tien kin deren in allerijl naar een zieken huis gebracht nadat zij vergif hadden ingenomen omdat zij ge zakt waren voor het eindexamen van de middelbare school, aldus meldt de „Saigon Daily News". In Saigon hebben twee meisjes zelfmoord gepleegd omdat zij niet tegen het examen waren op gewassen. Drie middelbare scho len, die vervalse diploma's uit reikten. zijn gesloten. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Axel: 10 uur en 15 uur Ds. A. Kuiper. Hoek: 10 uur en 14.30 uur Ds. H. M. Ohmann. Terneuzen: 10 uur en 15 uur Ds. K. D. van Dijk. Zoute/Spui: 10 uur en 14.30 uur Ds. C. v. d. Jagt. GEREF. GEMEENTE Terneuzen Vlooswijkstr.): 9.30 u., 14 u. en 18 u. leesdienst. Hoek: 9.30 uur, 14 uur en 18 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE (Syn.) Terneuzen (Fr. Halslaan); 10 uur en 15 uur leesdienst. Axel: geen opgave. CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 10 uur en 14.30 uur leesdienst. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30 uur, 14 uur en 18 uur Ds. De Reuver. VOLLE EVANG. GEM. Filadelf ia-kapel Terneuzen: Samenkomsten: ion- dags 10 uur v.m. en donderdags 8 uur n.m. Bidstond zondag» om 8.30 uur n.m. NED. PROTESTANTENBOND (Schoolweg 21. Terneuzen 10.30 uur Ds. Mulder. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 u. Heillgingssamen- komst; 19.30 uur Evangelisatie samenkomst o.l.v. It. B. E. Meuf- fels en H. R. Nijhuis. ROOMS KATHOLIEKE KERK Axel: 7.30 uur, 9 uur, 10.30 u« en 17.30 uur H. H. Missen. Ciinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10 uur H. H. Missen. Philippine: 7.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Sluiskil: 6.45 uur, 8.30 uur, 10.3# uur en 17 uur H. H. Missen. Terneuzen: 7 uur. 9.30 uur H. JL Missen; 17.00 uur AvonOml». Triniteitskerk: 8 uur en 11 uur H. H. Missen. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN ZONDAG 11 JULI 1965. NED. HERV. KERK Biervliet: 9.30 u. Ds. W. S. Even huis. (Viering H. Avondmaal.) Breskens: 10.30 uur Ds. L. Spaans. (Bed. H. Doop.) Cadzand: 9.30 uur Ds. W. C. Luu- ring. Groede: 9.30 uur eerw. heer I. Ver- duijn, van Breskens. Hoofdplaat: 9.30 uur eerw. heer H. J. Begeer. (Viering H. Avond maal.) Nieuwvliet: 9 uur Ds. L. Spaans, van Breskens. Oostburg: 11 uur de eerw. heer- C. M. C. de Vries, van Retran- chement. Retranchement: 9.30 uur eerw. heer G. M. C. de Vries. Schoondijke: 10.30 u. Ds. P. A. L. Brinkman. Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. St. Anna ter Muiden: II uur Ds. C. Balk. Waterlandkerkje: 10 uur Da. van Kempen, vicaris te Cadzand. IJzendijke: 9 uur Ds. P. A. L. Brinkman, van Schoondijke. Zuidzande: 9.30 uur wika R, Was- terval.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 2