Provinciaal nieuws Technische School te Terneuzen kon aan 90 procent van de kandidaten een diploma uitreiken Mr. J. VAN AARTSEN GEÏNSTALLEERD ALS COMMISSARIS DER KONINGIN Ontstellend rapport over toestand in rep DIPLOMA-UITREIKING 1DB0UWHUISH0UDSCH00L TE TERNEUZEN Terneuzen Axel Brufnisse Hoek Goes Sluis IJzendijke Zaamslag Erbarmelijk Gevangenen verdwijnen Agenda Vrijdag 9 juli 1965 DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 M.U.L.O.-examens te Goes Bij de te Goes gehouden mulo- examens zijn geslaagd voor di ploma B de dames D. Overdulve, E. N. van Drongelen, S. J. Die- leman, P. van Doeselaar en D. de Blaeij, allen te Axel, en de heer J. J. Fiegen, eveneens te Axel. Eindexamen gymnasium Aan het Petrus Hondiuslyceum te Terneuzen slaagden deze week voor het eindexamen gymna sium A de dames Annemiek Baart te Sas van Gent; Jette de Koek, Anne Rijpstra te Terneu zen en Suzan Tollenaar te Hoek. Voor het eindexamen gymna sium B zijn geslaagd de heren M. van Fraassen, J. Visser te Terneuzen en R. Neeteson te Sas van Gent. Bescherming Bevolking Maandag 12 juli a.s. wordt op liet stadhuis van Terneuzen een vergadering gehouden van de leningraad Zeeuws-Vlaanderen A-kring Zeeland cl van de be scherming bevolking. Er komt o.m. een voorstel in behandeling tot verhoging van het verzekerde bedrag bij de „Onderlinge" van de gemeenten. Verder is er een voorstel tot het beëindigen van het gebruik van de oude commandopost te Oostburg en tot overdracht van de eigendommen aldaar aan de gemeente Oostburg voor de som van één gulden. Detailhandel-diploma Aan de chr, detailhandels vakschool te Middelburg slaag den dezer dagen voor het diplo ma detailhandel de heren Willy Naeije en Jaap Scheele, beiden te Terneuzen. Diploma's veilig verkeer uitgereikt Burgemeester Rijpstra heeft dit jaar persoonlijk op de lagere scholen de diploma's uitgereikt aan hen, die het jeugd verkeers- examen met succes hebben afge legd. Van de meer dan 300 deelne mers en deelneemsters uit Ter neuzen en Sluiskil hoefden slechts 9 te worden afgewezen, terwijl 11 leerlingen „met lof" waren geslaagd, waarvan twee met het maximaal aantal te be halen punten. Deze laatste twee, Annelies de Brouwer van de St. Antonius- school,ip,t Sluiskil en Sebastiaan Hofman van de jongensschool St. \yi,Hjbrpr4us uit Terneuzen, ont vingen naast het traditionele speldje voor de „met lof" ge slaagden ook een boekenbon van de vereniging voor veilig ver keer „Terneuzen en Omstreken", onder wier auspiciën de examens waren afgenomen. Bij het overreiken van de di ploma's drukte de burgemeester de kinderen op het hart de ken nis van het verkeer ook na het verlaten van de school te blijven onderhouden en wenste hij allen een prettige vakantie. Ook van de chr. school voor b.l.o. deed een groepje leerlin gen mee aan het examen voor het diploma veilig verkeer. Van de 10 leerlingen slaagden er 8 voor het schriftelijk gedeel te. Deze 8 slaagden allen ook voor de praktijk. Uit handen van burgemeester Rijpstra mochten zij hun diploma in ontvangst ne men, nadat deze hen waarderend had toegesproken. De namen van deze geslaagden zijn: Jan Beun, Hans Doorns Kees Kaijser, Jaap Cracau, Jo- han Scheele, Gerard Zijn, Rine- ke de Kraker en Alie Geensen. Beiaardconcert Op zaterdag 10 juli zal de heer P. C. Brakman van 15 tot 16 uur weer een beiaardconcert verzorgen. Het volgende programma zal worden uitgevoerd: 1. a. Slaat op den trommele; b. Daar was eer. wief die spon; c. Daar kwam een boer uit Zwitserland; d. Heer Jezus heeft een hof- ken. 2. Andante, F. Couperin. 3. a. Marslied, R. Schumann; b. Siciliaans liedje, R. Schu mann; c. Maaiersliedje, R. Schumann. 4. Carillon, A. van Ooik. 5. Gavotte, B. ,1. Franssen. 6. Menuet, J. van Hoof. 7. Oud Ned. Prinsenlied. Lichaam verdronken jongen gevonden Het lijkje van de 12-jarige Job van Dongen, die woensdag toen hij in het water op de Krabbé- plaat langs de Grevelingendam speelde, was verdronken, is don derdagmorgen vroeg door een kikvorsman van de firma Vriens uit Roosendaal opgehaald. Het kind dat niet goed kon zwem men, was in een gat terechtgeko men dat daar in 1962 door de zandzuigers die de Grevelingen dam opspoten, is gemaakt. In dat gat stond ongeveer tien -*eter water. Zwemdiploma's Braakman In het zwembad in de Braak man werden door een groot aan tal kinderen verschillende zwem- proeven afgelegd. Voor het diploma A zijn ge slaagd: I.:. Guillet, A. de Groote, J. Fermont, A. Kaan, J. Mul- laert, J. Scheerens, Fr. Dekker, allen te Biervliet; J. Lievens, M. Haverbeke, R. van Waes, M. Heijman, A. de Dobbelaere, Chr. Raes en P. Verdurmen, allen te IJzendijke; C. Ploegaert, M. Kind, I. Roegiers, I. Ploegaert, M. Rammelo en E. Bombeleijn, allen te Philippine; H. de Jonge, A. de Beer en N. Kalden te Hoek. Voor diploma B (geoefend zwemmen) slaagden: E. Dijkers, M. Verstrakten en G. Bruggeman te Philipcine; M. Ingels, R. In- gels, M. van Hoeve te Biervliet; C. Dobbelaere en A. Baas te IJzendijke; J. Koster en J. Bassie te Hoek. Het diploma C werd behaald door E. Haverbeke te IJzendijke en L. de Meijer te Biervliet. Rode-bessenpluk begonnen Deze week is in Zeeland de oogst van rode bessen op gang gekomen. De vorige week kwa men de primeurs van dit pro- dukt reeds aan de veilingen maar deze week zijn de aanvoe ren flink toegenomen en is ook een begin gemaakt met de ver koop van rode bessen aan de in dustrie. Deze betaalde een prijs van rond 55 cent per kg. Dat is geen hoge prijs maar toch be vredigender dan het vorig jaar, toen meestal niet meer dan 40 cent per kg door de fabrieken werd betaald. Uit Zeeland gaan er dagelijks heel wat rode bessen naar de binnenlandse markt voor verse consumptie. Hiervoor wordt naar gelang van de kwaliteit een prijs betaald van 80 tot 1 per kg. Dat betreft dan de extra-kwali teiten. Vooral in de grote steden in Holland worden op het ogen blik veel Zeeuwse rode bessen verkocht. De kwaliteit van dit produkt is goed en bij de belangrijkste rassen valt de kilo-opbrengst mee. Het areaal rode bessen in ons land is ten opzichte van het vorig jaar in vrijwel alle teelt centra ingekrompen als gevolg van de ongunstige teeltresulta ten in de laatste jaren. Zwemwedstrijden De zwemvereniging „Het Vrije" houdt zaterdag 17 juli zwemwed strijden voor de schoolgaande jeugd. Behalve op de individuele nummers worden er schoolesta- fettewedstrijden gehouden. Hier bij zijn zowel voor de jongens als voor de meisjes wisselbekers be schikbaar gesteld. Komt er een streekfanfare? Woensdagavond werd in het café „La Porte d'Or" te IJzendijke een vergadering belegd met ais doel te komen tot oprichting van een streekfanfare in Zeeuws- Vlaanderen. Inleider van deze avond was de heer P. A. Ocké uit Terneuzen. Uit de vergadering werd een voorlopig werkcomité gevormd om met de diverse muziekverenigingen in contact te treden. Aan alle ver enigingen zal zo spoedig mogelijk een circulaire wonden gezonden over een eventuele oprichting van een streekfanfare. Hiervoor zal nog een nieuwe vergadering worden belegd. Met nadruk werd er op gewezen dat het niet in de bedoeling ligt aan de bestaande verenigingen enige afbreuk te doen, maar te ko men tot een overkoepelend mu ziekgezelschap. Leidster kleuterschool Het bestuur van de chr. kleu terschool te Zaamslag heeft mej. R. Smidt uit Cadzand benoemd tot leidster aan deze school. Mej. Smidt zal de plaats innemen van mevr. De Lange alhier. V. ym. Evenals voorgaande jaren be stond van de zijde der ouders weer grote belangstelling bij de uitrei king der getuigschriften aan de ge slaagde leerlingen van de L.T.S. te Terneuzen. De voorzitter van het schoolbe stuur, de heer J. F. de Klerk, noemde dit meeleven erg prettig. Was vorig jaar het aantal geslaag den 78 procent, dit jaar bedraagt het 90 procent, zodat het leerjaar ,64-'65 goed is geweest voor de l.t.s. De heer De Klerk feliciteerde directeur en leerkrachten met dit succes en naast zijn gelukwensen zei hij tot de geslaagden, dat het voor hen die een arbeidsplaats zul len gaan bezetten, niet moeilijk zal zijn emplooi te vinden. Het contact met de school hoeft door de be ëindiging van het dagonderwijs niet te worden opgeheven, maar kan via de avondschool en het part time-onderwijs worden geconti nueerd. De directeur, de heer A. F. H. Spijker, stelde het op prijs, dat de voorzitter ieder jaar bij de getuig schriften-uitreiking aanwezig is. Tot de ouders zei hij; wij zijn met u blij met dit succes van uw zoon. Nu 90 procent een getuigschrift heeft behaald, zou wellicht de vraag kunnen gesteld worden: waarom niet alle leerlingen? Maar, aldus de heer Spijker, deze weg bewandelen wij niet, omdat dit niet bevorderliik zou zijn voor de opvoedende taak van de school. De overdracht van de cultuurgoederen van de ene generatie op de andere geschiedt in deze maatschappij voor een groot gedeelte door het onderwijs. De heer Spijker bracht dank aan het lerarencorDs en aan de civiele dienst voor al het werk dat ook dit iaar weer in het belang van de leerlingen was verricht. Het getuig schrift is niet alleen een stille ge tuige van het werk van het afge lopen iaar maar het behoort ook de basis te zijn voor verdere studie. Geschoolde mensen zijn niet alleen belangriik voor het bedrijf waarin zij werken, doch voor het gehele land, flat hierdoor beter opgewas sen is tegen de concurrentie van andere landen. Dit getuigschrift, dat het eerste is op technisch ge bied, legt aan de geslaagden een verantwoordelijkheid op. Het is de eerste stap op de technische en maatschappelijke ladder. De heer Spijker gaf de geslaagden de raad: Breng de moed op u praktisch en theoretisch verder te bekwamen. Namens het gemeentebestuur zei wethouder M. de Vos dat dit col lege er trots op Is een instelling als deze l.t.s. in de gemeente te bezitten. Hij wees verder op de vele mogelijkheden om de kennis verder te verrijken. Het gewestelijk arbeidsbureau is bereid met raad en daad bij te staan om voor een werknemer de juiste plaats op de arbeidsmarkt te vinden. Namens de stichting Leerlingen stelsel sprak de consulent voor Zeeland, de heer D. van Elsacker, die de hoop uitsprak dat de ge slaagden zullen bereiken wat zij zich hiervan voorgesteld hadden, hetzij in voortgezette studie of in de praktijk. Naast een goede op leiding door een patroon staat de stichting gereed de helpende hand te bieden naar een volwaardig vak manschap. Namens de leerlingen dankte C. 't Gilde uit Axel de directeur en de leerkrachten. peneer, J. M. Rottier, G. A. Rouw, J. Visser, allen te Terneuzen; D Coppejans, J. P. Corvriendt, B. Th. de Lavoir, A. Postma, allen te Sluiskil; J. J. Bakker en J. Lants- heer, beiden te Hoek; B. E. Maas en J. Scherbeyn, beiden te Hoofd plaat; J. P. Roose en F. W. Zegers, beiden te Zaamslag; J. M. Remorie te Boschkapelle. Afdeling Elektrotechniek. Th. van Alem en K. Heerkens, beiden te Sluiskil; C. J. van Cleem- putte, A. Dieleman, J. F. Geel- hoedt, W. G. v. d. Velde, J. W. van Wijck, allen te Terneuzen; B. Dob belaar, C. D'hert, A. L. Vernaeve, allen te Westdorpe; W. Engels te Biervliet; P. de Koeyer te Hoek; J. J. de Kok te Schoondijke. Klassen Totaal Getuig Aanv. Geen schrift getuig getuig schrift schrift 3e leerjaar timmeren 18 17 1 3e leerjaar metaalbewerken 31 23 8 3e leerjaar schilderen 11 10 1 3e leerjaar metselen 4 4 3e leerjaar brood/banketbakken 11 9 2 4e leerjaar autoherstellen 13 13 4e leerjaar elektrotechniek 13 13 Totaal 101 89 2 10 Kunst van korte duur Woensdag zijn op het Scheve- ningse strand, zandrbeeldhouw- wedstrijden" gehouden. Onder de vele werkstukken waren ware meesterwerkjes, waarvan men slechts betreuren kan, dat zij in enkele uren door de opko mende vloed weer teniet gedaan werden. Algemene prestatiebeloning over juli 11,4 procent voor N.S.'ers Over de maand juii krijgt het personeel van de Nederlandse spoorwegen een algemene presta tiebeloning van 11,4 procent. Dit percentage is gebaseerd op het gemiddelde van de prestaties in de maanden januari, februari en maart 1965. De algemene prestatiebeloning is ingevoerd bij de inwerkingtre ding van de C.A.O. op 1 april en wordt steeds berekend aan de hand van een voortschrijdend driemaandsgemiddelde. Gezien het tijdstip van inwer kingtreding van de C.A.O. was tot en met juni een beloning van 11 procent gegarandeerd. Veilplicht vroege aardappelen tot 24 juli Het produktschap voor groen ten en fruit heeft bij verordening vastgesteld dat vroege aardap pelen dit jaar tot en met 24 juli veilplichtig zullen zijn. Na die datum mogen ze ook buiten de veilingen om worden verkocht. In de belangrijkste teeltcentra van vroege aardappelen in ons land nemen de aanvoeren toe, maar toch blijven ze achter bij andere jaren omstreeks deze tijd. Het is ook voor dit produkt te koud. De vraag is groot en als gevolg hiervan zijn de prijzen de laatste tijd regelmatig aange trokken, In het midden van deze week lag de veilingprijs van de middel-l-sortening tussen 25 en 30 cent per kg. Twee weken ge- 1 leden werd hiervoor iets beneden 20 cent per kg betaald. 4 De interamerikaanse commissie voor de mensenrechten, in het leven geroepen door de organisatie van Amerikaanse staten, heeft een voorlopig rapport uitgegeven van haar bevindingen in San Domingo. De commissie oefent kritiek op beide partiien, de imbertisten en de caamanoïsten, doch zegt dat de overvolle gevangenis van generaal Imbert het grootste probleem was. Het rapport is ter beschikking van de verenigde naties gesteld. De commissie die beein juni een bezoek aan de nationale politiege- vangenis in San Domingo bracht, rapporteert dat daar een grote cel zo vol mensen was. dat deze nau welijks ruimte hadden om te lig gen. Er hing een afschuwelijke sfank en de gevangenen riepen om water. In deze cel hadden vierhon derd gedetineerden gezeten, maar tiidens het bezoek van de commis sie waren er tweehonderd. De sa nitaire voorzieningen waren erbar melijk. In het gebied dat door de op standelingen van kolonel Ca=ma"o wordt bezet, constateerde de uit drie leden samengestelde commis sie dat in een school 103 personen gevangen werden gehouden. In een fort zaten er 165. Zii hadden geen klachten over voedsel of behande ling. Het rapport bevatte een groot aantal klachten over arrestaties en mishandelingen door de iuntapoli- tie. Velen zitten als gijzelaar ge vangen en hun familie staat bloot aan terreur. De commissie noemde het een probleem dat gearresteerden bij overbrenging naar andere gevan genissen verdwijnen. Zij was van mening dat dit speciaal in het ge bied voorkomt dat onder controle van de imbertisten staat en dat deze kwestie dient te worden on derzocht. Er waren 2 leerlingen met een gemiddeld ciifer van 8,375, gere kend over alle vakken. Daarvan kreeg E. C. Allonsius uit T 3 de eerste prijs, wegens een beter ge middelde voor de praktijk en de vaktheorie. De tweede priis was voor J. van Goro, ook uit T 3, met hetzelfde gemiddelde maar iets lagere cijfers voor praktijk en vaktheorie. De derde priis ging naar L. van Dorsselaar uit S 3, met een gemid delde van 8,143. Deze leerlingen kregen een boe kenbon van reso, 10, 8 en ƒ6 De priizen van de vereniging ,.De Nederlandse Baksteenindus trie", beschikbaar gesteld voor de beste leerlingen uit de metselaars klasse, waren dit jaar voor: J. A. Asselman te Sas van Gent (le pr); A. R. Rotthier te Sas van Gent (2e nr.); L. A. van Leuven te Sluiskil (3e pr.). Leerlingen, die hun getuigschrift behaalden; Afdeling Brood/banketbakken. J. J. Basting te Retranchement; H. A. de Caiuwë te Sluiskil; C. -van Hecke en H. de Jonge, beiden te Axel; A. P. v. d. Hemel te Philip pine; J. C. Huilssen en J. M. v. d Veeke, beiden te Terneuzen; P. Jansen te Waterlandkerkje; E. P. Provoost te Biervliet. Afdeling Schilderen. F. A. Calle, L. Calle, A. J. dé Schepper, allen te Terneuzen; L. van Dorsselaar en F. W. d'Hoogbe. heiden te St. Jansteen; F. M. de Kramer te Hoek; A. Leenhouts. G. M. Pielaet, J. A. Waebeke, allen te Hoofdplaat; E. U. Talboom te Zuid- dorpe. Aanvullend getuigschrift: Ch. 't Gilde te Axel. Afdeling Metsalen. J. A. Asselman en A. R. Rot thier. beiden te Sas van Gent: L. A. van Leuven te Sluiskil; C. de Vos te Biervliet. Afdeling Timmeren. J. Ph. van Aalst, J. P. Andries- sen, J. van Goro, J. M. Michieisen, M. Ruben, alien te Terneuzen; E C. Allonsius en J. Dobbelaar, bei den te Westdorpe; -T. C. van Cad- sand; L. M. van Doorn ,en J. P. Maas, beiden te Z^msla": O. I Kiaeiisen te Biervliet; F. C. la Hevne te Zuiddorne- H. b. de Maat, P. G, van Puvvelde J G. de Witte, allen te Sluiskil- C. W. van fatenhoeve te Hoek; O. C. v. d. Viiver te Axel. Aanvullend getuigschrift: A. P. M. van Hooydonk te Terneuzen. Afdeling Autoherstellen. D. F. van Bunder te St. Jansteen; J. C. de Kok te Kuitaart; M. J. Crince en A. de Pooter, beiden te Axel; J. P. Hamelink, H. H. Meer- tens, C. W. Mullié, allen te Ter neuzen; P. de Kraker en J. v. d. Velde, beiden te Hoek; A. E. Ver- vaet te Walsoorden; L. Th. Maes te Kloosterzande; H. N. de Maat te Stoppeldijk; C. L. de Smit te Hoofd plaat. In de vergadering- van de pro vinciale staten van Zeeland is mr J. van Aortsen, oud-minister van verkeer en waterstaaat, gisteren geïnstalleerd als commissaris van de koningin, als opvolger van de enkele maanden geleden over leden jhr mr De Casembroot. De waarnemend commissaris, mr dr A. J. J. M. Mes, meende dat vier eigenschappen in het bij zonder een commissaris van de koningin moeten sieren: wijs heid, genegenheid, moed en rechtvaardigheid, kwaliteiten die dr Prinsen in zijn boek „De Bur gemeester" ook voor de eerste burger van stad of dorp noodza kelijk aoht. Het statenlid C. Boender zei onder meer: „Als te ongelegener ure op hoog niveau zich uit over wegingen van vermeende effi ciëntie of vermeende rationalisa tie een streven zou ontwikkelen uw ambt en onze zelfstandigheid te belagen, wees dan, mijnheer de commissaris, ervan verzekerd dat de staten gedachtig aan het Zeeuwse devies „Luctor et Emer- go" hiertegen op de meest ver beten wijze stelling zullen ne men". fas.. Ji Afdeling Metaalwerken. I. Th. v. d. Abeete te Westdorpe; M van Cncisand, f, A. van Dix hoorn, C. A. Harreman, R. P. Ke gels, S. P. de Kraker, R. H. van Krimpen, L. Meulenberg, P. Op In het jeugdgebouw „De Scha kel' werden gisteravond de diplo ma's uitgereikt aan de leerlingen van de landbouwhuishoudschool „De Leeuwtjes". De directrice, mej. M. C. M. van Maldegem, sprak een welkomst woord tot de leerlingen, tot mej. A. van der Leeden, de copsulente bij het landbouwhuishoudonder- wijs, tot de commissie van toezicht en speciaal tot mevr. Scheele, die zich deze zomer terugtrok uit de commissie en woorden van dank baarheid oogstte van de directrice voor haar jarenlange werk. Voorts werden begroet het bestuur van de plattelandsvrouwen, waarmee het eerste contact tijdens de Z.L.M.- dagen tot stand kwam en waarvan de directrice hoopte dat het sou worden voortgezet Mej. Van Maldegem was ver heugd dat zoveel ouders naar deze diploma-uitreiking waren gekomen. In haar kort jaaroverzicht wees zij daar nog eens op, omdat de medewerking van de ouders onont beerlijk is. De directrice memo reerde tenslotte het overlijden van de heer Mink, die gedurende 20 jaren gymnastiekleraar en een ge waardeerde kracht was. Daarna ging zij over tot de uit reiking van de diploma's. 2e klasse (34 leerl. geslaagd); Saar Adriaansen, Hannie van Aiohen, Elly Blankers, Marlies Calle, José Crcmbeen, Francien van Doeselaar. Corrie de Haan, Tillv Moes, Dickie Smit, Corrie de Zeeuw, Lia Bakker, Anke Dekker, Mattie Dekker, Margo Dieleman, Lucie van Doeselaar, Corrie Klaas- sen, Jacqueline van Straten, allen te Terneuzen: Marie Deurwaarder, Suzan de Feijter, Nellie Goossen, Tineke Kruytenburg, Sarien Mul ler, Addie van Overdulve, allen te Zaamslag; Joke van Fraeyenhove te Othene; Gerda de Feijter. FIN de Feijter, Ankie v. d. Hoofd, Cor rie Huijssen, Ina Neels, Lineke Otterloo, Corrie Vinke, allen te Hoek; Ria Pladdet te Biervliet; Beppie de Visser te Sluiskil; Suzan Vogelaar te Kloosterzande. PROVINCIE IN BEWEGING Mr Van Aartsen verklaarde in zijn dankwoord, dat hij het com missarisschap het prachtigste ambt in het Nederlandse staats bestel vond. Hij wees er ook op, dat Zeeland thans een provincie in beweging en ontwikkeling is. Weldra zijn de Zeeuwse eilanden geen eilanden meer. De provincie komt als het ware open te lig gen naar het hart van Holland. De Zeeuwen zijn dan niet meer onder elkaar. Dat alles zal conse quenties hebben. De Zeeuwen moeten echter Zeeuwen blijven en ook de agrarische bedrijvig heid moet behouden blijven, on danks de industriële ontwikke ling in de kanaalzone van Zeeuws-Vlaanderen, van het Sloe en elders in de provincie, aldus mr Van Aartsen die uit Zeeland afkomstig is. iiiMniM HEDEN Terneuzen: Zuidersportpark, (terr. 6), 7 uur: PZEMIcust. Luxor-Theater, 8 uur: „In ternationaal Hotel'. ZATERDAG 10 JULI Axel: Het Centrum, 8 uur: „Hercules tegen de Moloch". Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Internationaal Hotel". ZONDAG 11 JULI Axel: Het Centrum, 8 uur: „Hercules tegen de Moloch". Terneuzen: Luxor-Theater, 2.30 u.: „Tarzan en de Luipaard koningin"; 8 uur: „Interna tionaal Hotel". Britse treinrover uit gevangenis ontsnapt Een van de daders van de in 1963 gepleegde treinroof in En geland, waarbij circa 26 miljoen gulden werd buitgemaakt, Vormingsklas (13 leerl. geslaagd:) Marjan van Bortel, Jannie de ^n jerd buitgemaakt, is liter Nellv v. rl Goes. Sianien donderdag uit de Londense ge- Feijter, Nelly v. d. Goes, Sjanien Oppeneer, Gerda Riemens, Marie Simons, Nelly van Strien, Ans Ver meer, allen te Terneuzen; Ria de Feijter te Stoppeldijk; Gerry Jan sen, Ina Oggel, Joël Pennings, alien te Axel; Ina van de Ree te Zaam slag. Assistentenklas: (17 leerl. gesl.): Jolien Dekker, Betsie Dieleman, Ella Dooms, Addie van Duyven- bode, Annie Eekhout, Lenie de Haan, Loes Kolijn, Ria de Kraker, Ineke van Leeuwen, Tini Locht, Helmi Quaars, Els Rijnberg, Riet Scheele, Ineke Schutte, Addie Straub, allen te Terneuzen; Annie de Jonge te Hoek; Sjanie v. d. Ree te Zaamslag. Jeugdige Rotterdammers bekennen 25 inbraken Zes Rotterdamse jongens in de leeftijd van 14 tot 16 jaar heb ben tegenover de politie bekend zich gedurende de laatste maan den schuldig te hebben gemaakt aan 25 diefstallen met braak in winkels, fabrieken en magazij nen in Rotterdam-Zuid. De jon gelui waren in de eerste plaats op geld uit, dat ze voornamelijk besteedden aan cafetaria- en bio scoopbezoek. Als ze tijdens hun rooftochten geen geld aantrof fen, stalen ze goederen. De buit was in geen van de 25 gevallen bijzonder groot. De jongens werden betrapt bij een inbraak in een kolenhandel pon Ho cpAorwp'ïhpVPn. vangenis ontsnapt. Ronald Biggs, veroordeeld tot 30 jaar, wist met drie medegevangenen over een muur te klimmen, op het dak van een verhuiswagen te sprin gen en in een gereedstaande auto te ontkomen. Hij was de tweede treinrover die uit de ge vangenis ontsnapte. Vorig jaar verdween Frederick Wilson, ge holpen door een bende die een waker neersloeg, uit een gevan genis in Birmingham. Goed voorbereid De ontsnapping moet nauw keurig zijn voorbereid. Om kwart over drie werden een touwladder en een metalen ladder over de muur van de binnenplaats ge worpen, waar Biggs en de ande ren zich bevonden. De gedeti neerden renden naar de ladders. Na een kort gevecht, waarbij twee bewakers werden neerge slagen, waren Biggs en zijn met gezellen via de ladders over de muur verdwenen. Aan de andere zijde stond een grote rode verhuiswagen gepar keerd. Van de muur reikten twee ladders tot op het dak van de wa gen. Op het dak van de auto hielden bendeleden een gevan genbewaker als gijzelaar vast met de revolver in zijn rug ge drukt Volgens Scotland Yard kon één van de ontsnapten worden gegre pen, doch dit was niet Ronald Biggs. Op alle vliegvelden en in alle havens van Engeland wordt scherp naar de vluchtelingen uit gezien.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 3