„Sociale mammoetwei aangenomen Ondanks verhoging spoortarieven verlies van 9 milioen in 1964 DE MAN DIE ZIJN EIGEN ERFGENAAM WAS L Stichting „Televisie Nederland" wordt geliquideerd TWEEDE KAMER Besprekingen over programma voor nieuwe Belgische regering Het reizigers- vervoer in 1964 Ontploffing in Amerikaanse kernreactor Pagina 2 i DE VRIJE ZEEUW Woensdag 7 juli 1965 De Tweede Kamer is gister middag akkoord gegaan met de „sociale mammoetwet" van mi nister Veldkamp. Deze wet be oogt een algemene regeling tot stand te brengen ter vervanging van det wettelijk geregelde ver zekering bij langdurige arbeids ongeschiktheid ingevolge de in- validiteits- en de ongevallenver zekering. De nieuwe wettelijke regeling, de „wet arbeidsonge schiktheidsverzekering" (w.a.o.j, treedt in de plaats van de invali diteitswet en de mijnarbeiders invaliditeitswet, alsmede in de plaats van de regeling voor de langlopende uitkeringen van de ongevallenwet 1921, de land- en tuinbouwongevallenwet 1922 en de zee-ongevallenwet 1919. Reeds vorige week begonnen in de Tweede Kamer de beraad slagingen over de inhoud van dit wetsontwerp. Nadat gister middag die besprekingen over en weer waren beëindigd, kwa men de tijdens de beraadslagin gen ingediende moties en amen dementen in stemming. De mede door KVP- en PvdA- afgevaardigden ondertekende motie Rooi vink (A.R.) werd door de Kamer aangenomen. In deze motie wordt er bij de regering op aangedrongen de premiegrens in de wet op de ar beidsongeschiktheidsverzeke ring op 20.000 gulden te stellen en het maximumdagloon daarna te berekenen. Tegen deze motie stemden de leden van de CPN- fractie en vijf KVP'ers. Een mo tie van de heer Tilanus (C.H.) terzake de geneeskundige bege leiding in het kader van de so ciale zekerheidswetgeving werd eveneens aanvaard. In deze mo tie wordt de regering uitgeno Duits jongetje overleden In de nacht van zondag op maandag is het driejarige Duitse jongetje Achim Jaeobsen uit Duisburg, dat donderdagavond met een helikopter van de ko ninklijke luchtmacht van Ter schelling naar het Sint Bonifa- ciushospitaal te Leeuwarden werd overgebracht wegens ern stige ademhalingsmoeilijkheden, toch overleden. Het zag er toen naar uit, dat op deze wijze zijn leven was ge red. Bij transport per boot zou hij onderweg zeker zijn overle den, zo verklaarden artsen van het ziekenhuis. digd de in het leven te roepe gemeenschappelijke medische dienst geleidelijk een centrale plaats te geven ten behoeve van alle daarvoor in aanmerking ko mende sociale verzekeringswet ten en volksverzekeringen. De motie-Van Lier (arb.) werd ook aangenomen. In deze motie wordt nader ingegaan op de vaststelling van de dagloon- besluiten. De Kamer ging voorts akkoord met de wijziging van de ziekte wet en met de wijziging van de organisatiewet sociale verzeke ring. Beide wijzigingen houden direkt verband met de aanvaar ding van de w.a.o. Een bij deze wijzigingen ingediende motie van de vaste commissie voor so ciale zaken en volksgezondheid met betrekking tot de verplichte verzekering ingevolge de ziekte wet van het personeel in dienst van instellingen van weldadig heid werd eveneens aanvaard. Een amendement-Van Lier (Arb.) betreffende de verhaals- mogelijkheid voor sociale verze keringsinstellingen ingeval van veroorzaken van ziekte of onge val werd met 62 stemmen vóór en 57 tegen aangenomen. In Brussel is maandag bekend gemaakt, dat vóór het einde van deze week de technische bespre kingen tussen de katholieke en socialistische partijen over een regeringsprogramma kunnen wor den beëindigd. Het overleg om te komen tot een voortzetting van de rooms-rode coalitie, die zes weken geleden een zware verkiezings nederlaag leed, heeft vooral be trekking op economische en finan ciële kwesties. De kabinetsformateur,prof. P. Harmei, liet zich optimistisch uit over het verloop van de besprekin gen en verwacht wordt, dat Bel gië binnenkort een nieuwe katho liek-socialistische regering zal heb ben. Een kabinet „op brede basis", zoals hij aanvankelijk trachtte te vormen bleek niet mogelijk door de weigering van de liberale partij, de grote overwinnaar van de ver kiezingen van 23 mei, daaraan deel te nemen. i Inbrekers bezochten warenhuizen Bij twee warenhuizen in de Haagse binnenstad zijn inbrekers op bezoek geweest. Bij het ene warenhuis, V. en D., kwam men binnen om rond te snuffelen in vitrines en laden met horloges, gereedschappen en transistorra dio's. Hoeveel er werd weggeno men is nog niet vastgesteld. Bij het andere warenhuis, C. en A„ werden in dezelfde nacht op het dak twee jongemannen aan getroffen, die op inbrekèrspad waren. Het bleken de 19-jarige koopman T. H. Z. en de 18-jari- ge kantoorbediende J. E. O., bei den uit Den Haag, te zijn. Zij zijn ingesloten. De politie deelde later mee, dat de buit een waarde van ongeveer 18.000 had en voornamelijk be stond uit horloges. Jongen ernstig mishandeld De 19-jarige R. H., die het maandagavond in de Albert Cuypstraat te Amsterdam voor zijn meisje opnam toen zij door een jongen werd lastig gevallen, werd daarop door een viertal knapen van 14 tot 18 jaar aan gevallen en zodanig mishandeld, dat hij met een barst in zijn sche del en een zware hersenschud ding in het Weesperpleinzieken- huis moést worden opgenomen. De politie heeft de jongens later in de avond aangehouden. De Nederlandse Spoorwegen hebben in 1964 een verlies geleden van 9,1 miljoen gulden. In 1963 werd er nog een batig saldo van 0,5 miljoen gulden geboekt. De ne gatieve uitkomst over 1964 is het gevolg van het feit dat de kosten sneller stegen dan de ontvangsten. De ontvangsten liepen met 7 pro cent op tot 652,4 miljoen gulden en de kosten met 8,5 procent tot 661,5 miljoen. De directie van N.S. schrijft het toenemen van de ontvangsten in haar jaarverslag over 1964 toe aan de tariefsverhoging (die overigens een vermindering van de vervoers- omvang tot gevolg had). De kos tenstijging is voor het grootste deel veroorzaakt door het sterk gestegen loonpeil: de personeels kosten beliepen het afgelopen jaar 42,5 procent van de totale kosten, namelijk 281 miljoen gulden tegen over 246 miljoen of 40 procent van het totaal in 1963. De ontwikkeling van de arbeids- De Nederlandse gift aan het Defence and Aid Fund Minister Luns (buitenlandse zaken) heeft zijn Afrikaanse ambtgenoot, dr. Hildegard Mul ler, n.a.v. de Nederlandse gift van 100.000 aan het Defence and Aid Fund meegedeeld, dat het op geen enkele wijze de be doeling was om op enigerlei wij ze zich in binnenlandse aange legenheden van Zuid-Afrika te mengen. Dit kon ook nooit het geval zijn doordat het een Ne derlandse bijdrage is aan een fonds dat in Zuid-Afrika legaal werkt binnen het kader van Zuidafrikaanse wetten en ver scheidene kantoren heeft in Zuid- Afrika. Een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken in Den Haag heeft dit maandagavond in antwoord op vragen meegedeeld. Nederlandse sigarettensmokkelaars aangehouden Op de Brennerpas zijn zondag avond twee Nederlandse vracht autochauffeurs, de 29-jarige J. K. en de 28-jarige J. L., aange houden wegens het smokkelen van 40 kg Nederlandse sigaret ten. Beiden zijn ingesloten in de gevangenis van Bolzano, in Ita liaans zuid-Tirol. produktiviteit in het bedrijf wordt door de directie bevredigend ge noemd. De trendlijn van de pro duktiviteit bij N.S. geeft sinds 1957 een stijging te zien die iets uitgaat boven die van de gemiddelde pro- duktiviteitsstijging bij de Neder landse bedrijven. Om in de komende jaren de ar beidsintensiviteit van het. bedrijf te kunnen verminderen, zal steeds verdergaande automatisering nodig zijn. Volgens de directie zal het effekt daarvan echter op korte termijn niet kunnen opwegen tegen de voortgaande kostenstijgin gen. Zij houdt dan ook voor 1965 opnieuw rekening met een tekort ondanks de ook dit jaar weer doorgevoerde tariefsverhogingen. De directie vestigt er de aan dacht op, dat de spoorwegen zich in een overgangsfase bevinden' enerzijds heeft men in de reizigers sector te maken met de zeer snelle groei van het particuliere gemoto riseerde vervoer en anderzijds wordt men in het goederenver voer voor onzekerheden geplaatst door de verschuivingen in de energievoorziening die hun weer slag hebben op het transport van brandstoffen. Met name is nog niet te voorzien, in hoeverre in andere vervoerscategorieën compensatie kan worden gevonden voor het af nemend kolenvervoer. Het aantal door de Nederlandse Spoorwegen geregistreerde reizi gerskilometers is vorig jaar ten opzichte van 1963 teruggelopen met 0,7 procent tot 7854 miljoen en het aantal afgelegde reizen met 1,9 procent tot 195,1 miljoen. In het iaarverslag van de Nederland se Spoorwegen over 1964 wordt deze daling toegeschreven aan de voortgaande particuliere motorise ring. De tariefsverhogingen en de vermindering van het aantal mili taire reizigers tengevolge van een inkrimping van de militaire forma tie en een geringer aantal herha lingsoefeningen. Personeelstekort weer groter Het personeelstekort bij de Ne derlandse Spoorwegen is in het afgelopen jaar opnieuw groter ge worden, ondanks het feit dat de ■instroming (1553 personen) gun stiger was dan het jaar daarvoor (1112). In 1964 verlieten 1961 werkne mers het bedrijf (1963: 1839). On geveer de helft van hen kreeg ont slag op eigen verzoek, het andere deel vloeide af door pensionering, afkeuring of overlijden. De totale personeelssterkte daal de vorig jaar met 462 tot 29.183 personen. Op sommige plaatsen in het spoorwegbedrijf leverde het tekort aan arbeidskrachten ernstige moei lijkheden op. Mede daarom is men overgegaan tot het werven van Turkse werknemers. Begin 1965 trad een eerste groep van 30 Tur ken bij N.S. in dienst. De mededeling van dr. L. Meinsma, directeur van het bu reau centrale kankerregistratie, onlangs op een persconferentie dat er in de eerste vier maanden van dit jaar dertien procent min der sigaretten zijn gerookt dan in de overeenkomstige periode van 1963, wordt door het Neder lands katholiek vakverbond met klem bestreden. Het N.K.V., dat meent dat dr. Meinsma een volkomen onjuiste voorstelling van de feiten beeft gegeven, schrijft in zijn blad „Ruim Zicht", dat dit jaar tot en met april volgens de officiële banderollenstatistiek 5387 mil joen sigaretten zijn verkocht te gen 4810 miljoen stuks in de eer ste maanden van 1963. Inplaats van een daling van het sigaret- tenverbruik zou er dus sprake zijn van een toeneming en wel Kritiek van Franse en Bulgaarse communisten op Chinese leiders De communistische partijen van Frankrijk en Bulgarije heb ben dinsdag kritiek geleverd op de Chinese leiders naar aanlei ding van hun recente aanvallen op de Sowjet-Unie. De kritiek was vervat in een verklaring die gepubliceerd werd door het Fran se partijorgaan „l'Humanité" na een bijeenkomst van de partijde legaties van beide landen in Bul garije. In de verklaring wordt op geroepen tot eenheid „om te voorkomen dat de imperialisten hun agressieve plannen verwe zenlijken". Beide partijen zeggen de aanvallen van de Chinese communistische partij op de zus terpartijen, in het bijzonder de Russische partij, te betreuren. Zij zijn ervan overtuigd, dat een nieuwe bijeenkomst van alle communistische partijen in het belang zou zijn van de interna tionale communistische bewe ging. Oostduitse wielrenster bleef in het westen De 23-jarige Oostduitse wiel renster Monika Hörig, die het af gelopen weekeinde meereed in een wegwedstrijd in Londen, is niet met haar ploeg naar Oost- Berlijn teruggekeerd. Zij kreeg op de Westduitse ambassade een pas voor de bondsrepubliek, waarheen zij inmiddels is ver trokken. met 577 miljoen stuks of twaalf orocent. Rekening houdend met de bevolkingsgroei raamt het N.K.V. dat het sigarettenverbruik Der hoofd van de bevolking in de eerste vier maanden van 1965 minstens acht nrocent boven het niveau van 1963 heeft gelegen. Het N.K.V. uit bezwaren tegen de wijze van voorlichting door dr. Meinsma en vraagt zich af, of de overheid, die geiden voor anti-rookcampagnes voteert, er geen goed aan zou doen, de hele anti-rookcamnagne nog eens op nieuw te bezien. De heer Meinsma, aldus „Ruim Zicht", draagt bij herhaling ge gevens aan waaruit moet blij ken, dat roken longkanker ver wekt: hij gaat daarbij niet al tijd even taktisch te werk en hanteert de publiciteitmedia op een wijze, die velen toch wel wat te bar wordt. Er kan, zo schrijft het blad verder, geen publikatie verschijnen waarin twiifel wordt uitgesproken over het causale verband tussen roken en long kanker of dr. Meinsma stort zich in de publiciteit met allerlei bui tenlandse gegevens die 't tegen deel moeten bewijzen. Volgens het N.K.V. heeft hij daarvoor onlangs nog een oude resolutie gebruikt die eens op een congres e-gens in Amerika is aangeno men. Een goed Nederlands on derzoek, aldus „Ruim Zicht", blijft evenwel nog steeds uit. De Rotterdamse metro De bouw van de Rotterdamse metro vordert gestaag: het spec taculaire werk wordt op het ogenblik verricht in Rotterdam- Zuid, waar men hard werkt aan de voltooiing van het station ..Rijnhaven". Deze overzichtsfoto geeft hier van een beeld met rechts de bo vengrondse perrons en op de achtergrond de bovengrondse baan over de Hillenweg. In een onderzoekingscentrum voor kernenergie in Cambridge (Masachussetts) is maandag een hoeveelheid van ongeveer honderd ton vloeibare waterstof ontploft. Zeven onderzoekers liepen brand wonden op en drie van hen zouden er ernstig aan toe zijn. Bij de ont ploffing kwam geen radioactiviteit vrij, doch aan het kernreactorcen trum werd grote schade toege bracht. De explosie deed zich voor toen de waterstof in een installatie werd gegoten waarin de onderzoekers het gevolg van het bombarderen van kerndeeltjes bestuderen. De schade aan het instituut, waarvan het betonnen dak werd weggeslagen, raamt men op onge veer drie en een half miljoen gul den. I De stichting „Televisie Neder land" (T.V.N.) waarvan rar. G. E. van Walsum, oud-burgemeester van Rotterdam, voorzitter is, zal blijkens een mededeling van het bestuur worden geliquideerd. Re den hiervan is dat de opzet van de stichting niet past in het systeem, dat in de nota betreffen de het omroepbestel van minister Vrolijk wordt gepropageerd. De T.V.N. wilde komen met program ma's, die met de wensen en pro blemen van alle inwoners van Ne derland op voet van gelijkheid rekening houden, nationale pro gramma's dus. In het systeem van minister Vrolijk echter moeten nieuwe zendgemachtigden gericht zijn op bepaalde, in het volk leven de culturele of godsdienstige dan wel geestelijke behoeften en dienen zij voldoende representatief te zijn voor een belangrijke stroming of groepering van het volk, maar niet het volk zelf te vertegenwoordi gen. De openheid, zo concludeert het bestuur, die de minister bedoelt is een andere dan de openheid, die werd bedoeld door degenen, die de T.V.N. hebben gevormd. In het bestuur van de T.V.N. waren volgens de mededeling alle geledingen van het Nederlandse volk vertegenwoordigd en behalve mr. Van Walsum maakten mevr. Stoffelsvan Haaften en de heren ir. Witte, Feith, Matser, Mellema, Maris, Tetzner, Brunt, v. d. Wee- Ie, Bogaert en v. d. Wilde deel uit van het bestuur. door SHELLEY SMITH 471 Er verscheen een kinderlijke blik van teleurstelling op zijn gezicht. „Och, er is eigenlijk geen re den, veronderstel ik. Het is ook al een hele tijd geleden. Maar ik heb u nooit vergeten, me vrouw Buchanan". De grote donkere glazen van haar zonnebril bleven hem zon der uitdrukking aanstaren, maar 't horen van die naam had haar zo'n schrik op het lijf gejaagd dat zij er koud van werd, alsof er een wolk voorbij de zon dreef. Zij trachtte haar kalmte te herwinnen en te bedenken wat zij doen moest. Zij deed een wanhopige poging om zich te binnen te brengen wie hij was. Als hij haar vroeger had gekend, dan was het meer dan waar schijnlijk dat hij Rex ook had gekend. En Rex kon elk ogen blik de straat in komen lopen. Wat zou er dan gebeuren? Eén ding stond vast: hij moest Rex niet zien. ik?" vroeg de jongeman beleefd, terwijl hij een stoel van onder het tafeltje wegtrok, toen de kelner op hen toekwam. „Wat drinkt u?" „Een Campari. Bestelt u even voor mij? Ik ben zó terug". Vlug liep zij het café binnen. Niet naar hem teruggaan zou mis schien gevaarlijk zijn, maar zij had al besloten dat zij dat zou moeten doen als zij Rex niet aan de telefoon kon krijgen. Zij vond het nummer van de bank en kreeg verbinding. „Meneer Vanburgh, zeiden zij, had net het gebouw verlaten. „Zou u hem misschien nog te pakken kunnen krijgen? Het is ontzettend belangrijk. U spreekt met mevrouw Vanburgh". Zij bleef wachten bij het toestel, en bekeek de rug van de jongeman door de spiegelruit. Rex kwam aan de lijn. „Hoor eens", zei ze. „Kom mij niet ophalen, maar ga regelrecht terug naar het hotel. Ik heb iemand ontmoet die mij in Lon den gekend heeft", „Wie?." „Dat weet ik niet. Maar dat zal ik wel te weten zien te ko men. Ik herinner hem mij niet, maar hij kent mij des te beter. Maar dat hindert niet zolang hij jou niet ziet". „Wees maar voorzichtig", zei hij, voor hij de telefoon neerleg de. Alsof er niets aan de hand was, ging zij naast de jongeman zitten, en glimlachte hem poes lief toe over haar glas. „Nou, vertelt u mij nu maar eens alles over uzelf, meneer eh tot mijn spijt ben ik uw naam kwijt, ik hoop dat u mij dat niet kwalijk neemt". „Mijn naam is Maddox Stephen Maddox". „O ja, natuuurlijk. En amu seert u zich nogal in Genève?" „Op het ogenblik wel", zei hij, met een vrolijke blik vol open hartigheid. „Ik heb zo dikwijls gehoopt u weer eens te ontmoe ten. En om u dan juist hier tegen te komen! Is het niet eigenaar dig, hoe men altijd mensen die men kent ontmoet in het buiten land?" „U bent zeker met vakantie, hè?" „Och., ja., zo'n beetje". „Zo'n beetje? Wat geheimzin nig", lachte zij. „Wat bedoelt u daar eigenlijk mee? Blijft u hier lang., of maar zo'n beetje?" „Dat weet ik nog niet. U wel?" „Ik weet het ook niet, dus daar zitten wij nu!" was haar vrolijk antwoord. Hij barstte in lachen uit. „Ik behoef u niet te vragen hoe het met u gaat; u ziet er ge weldig uit", zei hij, terwijl hij haar met onverholen bewonde ring opnam, van haar glanzende bruingebrande schouders tot haar mond, die even rood was als de robiin zo eroot als eea postzegel die gloeide aan de hand die rustte op haar geite leren handtasje. „Maar wat hebt u al die tijd gedaan?" „Ovan het leven genoten, weet u. En u?" „O, ikik heb hetzelfde baantje nog bij dezelfde firma". Hij haalde zijn schouders op, en peuterde aan het wit kartonnen bierviltje met een eigenaardige uitdrukking op zijn gezicht, alsof hij zich niet helemaal op zijn ge mak voelde. „En wat was dat? Of behoorde ik dat eigenlijk te weten?" vroeg zij op luchtige toon. Want die vervelende man volhardde er maar in niets te zeggen dat haar kon helpen hem thuis te bren gen. Je zou haast zeggen dat hij het met opzet deed. Maar dat was natuurlijk alleen maar haar zenuwachtige verbeelding. Hij keek haar stomverbaasd aan. „Heb ik soms iets verschrik kelijk dom gezegd?" vroeg zij met een zenuwachtig lachje. Hij keek haar met een eigen aardige glimlach aan. „Och, het geeft niet," zei hij. De klok van de kathedraal zond haar gebeier over de hele stad. „Goeie hemel!" Paula keek op haar horloge en sprong op. „Ik had geen flauw idee dat het al zo laat was. Ik moet maken dat ik wegkom." „O, wacht nog even!" zei hij. „Ik zie u toch nog wel, niet waar?" „O, vast wel," zei ze luchtig. „Zou u op een avond met mij willen dineren?" „Ik beloof niets," zei ze glim lachend, terwijl zij haar hand wegtrok uit de zijne, en vlug de straat overstak. XWordt vervolgd.) Zeiljachtje omgeslagen; een opvarende vermist De zeventienjarige J. H. G. J. de Leeuw uit Makkum wordt vermist nadat het zeilbootje waarop hij en zijn even oude vriend J. de Vreeze uit Sloten zich bevonden, op het IJsselmeer was omgeslagen. Gevreesd wordt dat de jongen verdronken is. De vriend, eigenaar van het bootje, heeft zwemmend de wal kunnen bereiken. Het ongeval is maandagavond omstreeks 18 uur in diep water gebeurd, zo heeft de politie aan de hand van verklaringen van de andere opvarende van het bootje vastgesteld. Het bootje kreeg bij aanwakkerende wind een golf over, waardoor het omsloeg. De jongens, die allebei een zwem vest droegen, konden het scheep je niet overeind krijgen. Zij hebben zich daarop met een lijn aan elkaar verbonden en zijn cir ca 50 meter in de richting van de Friese kust gezwommen. Daar op is de jongen uit Makkum om nog niet geheel duidelijke reden naar het bootje teruggekeerd. Zijn zwemvest gaf hij aan zijn vriend. Deze heeft eerst na 2 Va tot 3 uur de heer De Leeuw be reikt hij proest circa 8 km zwemmen en/of waden en daar na nog ongeveer een uur door de rietvelden lopen die daarop alarm sloeg. De reddingboot van Hindelo pen, twee boten van de rijkspo litie en particuliere vaartuigen voeren daarop uit. Eerst tegen het aanbreken van de nieuwe dag werd de boot aangetroffen, maar van de vermiste jongen is tot dusverre geen spoor gevonden. Engels jacht gezonken Ter hoogte van Goeree is dins dagmorgen vroeg het Engelse jacht „Dosmere" gezonken. De twee opvarenden, een echtpaar uit Ipswich, zijn door de red dingboot „Koningin Wilhelmina" uit Stellendam aan land gezet. De schipper van de redding boot vermoedt, dat de Engelsen door een navigatiefout in moei lijkheden zijn geraakt. In plaats van in de Nieuwe Waterweg zijn ze in het Goereese Gat te rechtgekomen. Daar is het jacht aan de grond gelopen. Kort na dat het echtpaar zich met een vlet aan boord van de redding boot had begeven, is hun scheep je gezonken, hetzij doordat het lek was geworden dan wel door overslaande golven. Lijk van vermiste man gevonden Maandagmiddag is in een die pe bermsloot achter struikgewas aan de rijksweg Marssum-Beet- gum het lijk gevonden van J.' van der Valle, oud 63' jaar, uit Gelsèn. De heer Van der Valle was 19 juni op de begrafenis ge weest van zijn overleden zuster in Beetgum. Vermoedelijk is hij in de nacht van 19 op 20 juni in de sloot ge raakt en verdronken. Pas zater dag j.l. was bekend geworden, dat hij na afloop van de begra fenis niet in Geleen was terug gekeerd. Dodelijk ongeluk In het ziekenhuis van Kerk- rade is dinsdag overleden de bijna 4-jarige Josje Kleinjans uit Kerkrade, die maandagmid dag omstreeks vijf uur een val maakte van 3Va meter van de galerijwoning aan de Ailbertus- laan in het Rolduckerveld te Kerkrade. Het jongetje kwam terecht op een andere galerij en moest zwaar gewond naar het ziekenhuis worden vervoerd. Vluchtende arrestant duikt in Singel Een 14-jarige Utrechtse scho lier die maandagavond, verdacht van diefstal van een bromfiets, door de politie naar het hoofd bureau was gebracht, is op de vlucht geslagen. Hij rende de kamer en het bureau uit, achter volgd door drie politiemannen. Bij de Nieuwe Kade sprong hij zonder aarzelen in het water van de Weertsingel en zwom naar de overkant. Zijn achtervolgers voelden er weinig voor dit kille voorbeeld te volgen en verkozen de overtocht via een bruggetje. Een eindje verderop troffen zij de vluchteling aan achter een muurtje op een schoolplein. De jongen werd weer meegenomen naar het bureau, waar hij van droge kleden werd voorzien en de bromfietsdiefstal bekende. Student reed tegen trein De 26-jarige student aan de economische hogeschool C. J. J. Herrings uit Tilburg is daar gis termorgen op een nietbeveiligde overweg met z'n bromfiets tegen de Austria express gereden en gedood. Het treinverkeer kreeg enige vertraging door het onge val. Dodelijk verkeersongeluk De 63-jarige G. ten Hove uit Nieuw-Scheemda is maandag middag korte tijd nadat hij met zijn vrachtauto in botsing was gekomen met een tegenligger in het ziekenhuis van Winschoten overleden. Hij haalde op de pro vinciale weg tussen Winschoten en Delfzijl ter hoogte van Scheemda een vrachtauto met aanhangwagen in en kwam daarbij in botsing met de uit de andere richting komende vracht wagen. Zijn vrachtauto kwam omgekeerd op de rijbaan te lig gen, waarbij de cabine volkomen vernield werd.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 2