Nieuwe collectieve arbeids overeenkomst in de metaalindustrie Belgische formateur wil regering van „nationale unie" DE MAN DIE ZIJN EIGEN ERFGENAAM WAS MARKTBERICHTEN BEURSOVERZICHT RADIO EN TELEVISIE Woensdag SO juni 1965 DE VRITE ZEEUW pagina 5 Werktijd verkortvacantietoeslag twee procent omhoog Smokkelaars onder elkaar Weer een pompbediende aangevallen is net zo lekker als de duurste Amerikaan! In de metaalindustrie is voor handarbeiders en voor beambten overeenstemming bereikt over c.a.o.'s met een looptijd van 1 ju li a.s. tot I november 1968. Uit gangspunt is geweest door mid del van meerjarige collectieve arbeidsovereenkomsten tot een evenwichtig sociaal-economisch beleid te komen zowel voor de bedrijfstak als voor de individue le ondernemingen. De overeenstemming is in drie ën te verdelen. Per 1 juli wordt de verplichte paritaire premiebetaling zieken geld handarbeiders vervangen door een verdeling waarbij de werkgever driekwart van de pre mie voor zijn rekening neemt en de werknemer een kwart (was: elk de helft). Voorts vervalt in de c.a.o.- handarbeiders het onderscheid tussen wèl en niet in tarief wer kende ondernemingen. Voor alle ondernemingen wordt ingevoerd een minimum gemiddelde uur- Nederlander is middelmatige autorijder De Nederlandse automobilist is minder gevaarlijk op de weg dan een Belg, Brit of Italiaan, maar een gevaarlijker weggebruiker dan een Deen, Noor, Amerikaan of Zweed, zo blijkt uit een statis- tiekje van „Europa Union", het orgaan van de Europese bewe ging in de bondsrepubliek. Dit statistiekje rangschikt de autorijders van een tiental lan den op grond van het aantal ver keersslachtoffers dat het auto verkeer in hun landen voor elke tien miljoen gereden kilometers eist. De Belgen bezitten het tries te record. 53 slachtoffers per tien miljoen kilometer. Dan vol gen Britten en Italianen met 40, Fransen met 32, Nederlanders en Duitsers met 29, Denen met 24, Noren met 17, Amerikanen met 15 en Zweden met 10. verdienste van vijftien procent boven de persoonlijke minimum uurlonen per werkklasse. MINIMUMLOON 110 PEK WEEK Per 1 juli vervallen drie van de nog bestaande zes gemeente klassen. Per 1 juli vervallen de afzon derlijke loon- en salarisbepalin gen voor vrouwelijke werkne mers. Het gegarandeerde minimum inkomen wordt gesteld op ƒ110 per week, resp. 477 per maand voor de werknemers van 23 tot en met 64 jaar. 43% UUR WERKEN Uit een jaarlijks loonkosten stijgingspercentage van vijf pro cent zullen in de periode van 1 januari 1966 tot 1 november 1968 worden bekostigd: De kosten van verwerking van de bestaande huurcompensaties (1960, 1962 en 1964) in de loon- en salarisschalen per 1 januari 1966; de kosten tengevolge van eventuele nieuwe sociale verze keringen en van structurele wij zigingen in de bestaande sociale verzekeringen; de kosten van compensatie maatregelen als gevolg van nieu we huurverhogingen; Prins Bernhard kreeg film van anjermanifestatie in 1940 Prins Bernhard ontving dins dagmorgen op paleis Soestdijk ter gelegenheid van zijn verjaar dag een aantal bestuursleden van het nationaal jongerenver- bond, die destijds (29 juni 1940) het initiatief namen voor de an jeractie, aldus de Rijksvoorlich tingsdienst. Aan de prins werd aangeboden een film die op deze dag clandestien van deze mani festatie werd opgenomen. de kosten van verlenging van de vakantie voor jeugdigen tot vier weken en verlenging der vakantie voor werknemers van 55 jaar en ouder met twee da gen, ingaande op een nader te bepalen datum; de kosten van de overeengeko men verkorting van de werktijd tot 43 en driekwart uur per week, ingtaande 1 juli 1967; nader overeen te komen ver hogingen van de loon- en salaris schalen, telkenjare per 1 januari. In 1966 zal de vakantietoeslag met twee procent worden ver hoogd (en dan zes procent be dragen). Partijen zijn er zich van be wust dat langlopende contracten slechts gerechtvaardigd zijn als de nodige produktiviteitsstijging wordt gerealiseerd. Tot verbazing van de Rotter damse rivierpolitie kwam dezer dagen een goede bekende van de politie die niet vreemd is in de wereld van smokkelaars, zijn be klag doen. Hij zou zijn opgelicht door een maat. Deze was bij hem gekomen met het verhaal dat de bakker aan boord van een Frans vrachtschip heel gemakkelijk aan grote partijen sigaretten kon ko men, maar hij moest tevoren geld hebben voor de aankoop. De kla ger legde 3500 op tafel en wachtte geduldig op zijn sigaret ten. Deze kwamen echter niet. De poging was misgelopen door dat de Duitse douane zou hebben ingegrepen en de sigaretten in beslag zou hebben genomen. De man vertrouwde het verhaal niet, toog op onderzoek uit en kwam tot de ontdekking dat hij in de boot was genomen. De politie zocht de zaak verder uit en kwam tot de ontdekking dat „maatlief" het geld in zijn zak had laten glijden op een klein bei dragje na dat voor de bakker was in ruil van het verhaaltje. (Adv.) De Belgische kabinetsforma teur, prof. P. Harmei, heeft aan (1e voorzitters van de drie natio nale politieke partijen van België een regering op brede basis voor gesteld, een „regering van na tionale linie". Alleen een dergelijk kabinet, bestaande uit katholieken, socia listen en liberalen, zou volgens hem de voorgenomen herzienning van de grondwet kunnen door voeren en de taken kunnen ver richten „voor de toekomst van Eelgië aan de vooravond van het verenigde Europa". Formateur Harmei verklaarde na rapport te hebben uitgebracht aan koning Boudewijn „persoon lijk niet de verantwoordelijkheid op zich te willen nemen één der twee huidige regeringspartijen uit de regering te weren". Tus sen deze partijen de christelij ke volkspartij en de Belgische so cialistische partij bestaat reeds een akkoord over de grondwets herziening. De liberale partij voor vrijheid en vooruitgang echter, wier steun nodig is voor een vol doende parlementaire meerder heid ter goedkeuring daarvan, heeft bezwaren tegen de daarin opgenomen regeling voor de Waals-Vlaamse verhouding. POLITIEKE PARTIJEN MOETEN BESLISSEN Prof. Harmei zei dat de drie partijvoorzitters zijn voorstel voor een kabinet-op- brede-basis aan hun partijen zullen voorleg gen, alsmede het daarvoor uit werkte ontwerp-programma. Dat hij de C.V.P. en B.S.P. in PHILIPS EN qNILEVER VAST K Het Damrak heeft zich giste ren weinig aangetrokken van de flauwe stemming waarmede Wallstreet maandag de nieuwe beursweek heeft ingezet. De in ternationale waarden mochten zich opnieuw verheugen door kooporders van het publiek, waardoor de markt een vast ka rakter kreeg. Vergeleken met de laagste koers van 119,80 voor Philips gedurende de niet-officië- le ochtendhandel was dit fonds op de officiële beurs aan de vas te kant. Na een openingsprijs op 121,90 liep de koers op tott 123,80 als gevolg van aanhoudende vraag. De vaste stemming in dit fonds werd mede in de hand ge werkt doordat Wallstreet verstek liet gaan. Ook Unilever deed van zich spreken met een koerswinst van ruim een gulden op 133,80 na een opening op 132,60. K.L.M. was aan de zwakke kant doordat dit fonds in Wall street twee dollar lager sloot. Unilever en Philips sloten op vrijwel het hoogste punt van de dag;. A.K.U. moest twee punten prijsgeven op 448%. De Ameri can Enka (dochter van A.K.U.) heeft in de eerste 24 weken van het nieuwe boekjaar een omzet bereikt van negentig miljoen dollar tegen 76 miljoen dollar in 1964. De nettowinst per aandeel steeg tot 1,37 dollar (1,15 dlr). Wallstreet had maandag een slechte dag. De koersdaling was er de grootste in 1965. Het Dow- Jones-gemiddelde voor de indus trie-aandelen daalde er bijna 14 punen tot 840,59. Aandelen Centrale Suiker werden voor een enkel ogenblik in een open hoek verhandeld op 430 (421). De scheepvaartaande len lagen goed gedisponeerd in de markt. De handel was echter minimaal. Dank zij wat buiten landse vraag was de stemming in de staatsfondsenhoek aan de vaste kant. De 5% procent 15-jarige ster ling Duitse mark obligaties 1980 Mobile Oil Holdings werden ter beurze geadviseerd op 96% pro cent. D'e belangstelling was ma tig. Aandelen Amstelbrouwerij Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier vandaag gel dend in Amsterdam, luiden: Engels pond 10.0010.10 Can. dollar 3.30%—3.35% Amerik. dollar 3.58%3.62% Belgische frank (100) 7.227.27 Franse frank (100) 73.4073.90 Zwits. frank (100) 83.00—83.50 Duitse mark 89.7590.25 Noorse kroon (100) 49.8550.85 Deense kroon (100) 51.6052.60 Zweedse kroon (100) 69.3570.35 Ital. lire (10.000) 57.00—59.00 Oost. schilling (100) 13.95—14.05 Port escudo (100) 12.5512.70 Spaanse peseta (100 gr. cp) 5.98-6.13 werden wat lager geadviseerd op de mogelijkheid van een komen de emissie. Billiton kreeg een hogere advieskoers op het uit breiden van zaken. Nabeurskoersen A.K.U.: Hoogovens: Kon. Olie: 133.60 gb—135.00 Philips: 121.60 gb—124.00 Unilever: 132.80—133.60 K.L.M.123.00 Stemming: vast, hoogste punt. (448%) (492) (134.30) (124.10) (133.90) slot op het Maandagavond is in Rotter dam op de 47-jarige benzine pompbediende S. Boue op het terrein van de Nederlandse spoorwegen een aanslag geplegd. Een onbekende trachtte Boute neer te slaan toen hij na afloop van zijn dienst naar huis wilde gaan. De klap was echter goed deels mis. De onbekende dader nam de vlucht. Wilson: „Dit jaar geen nieuwe verkiezingen" De Britse premier Harold Wilson heeft zaterdag te ver staan gegeven dat hij niet van plan is nog dit jaar nieuwe ver kiezingen uit te schrijven. Spre kend op een bijeenkomst in Glasgow tijdens zijn eerste be zoek als regeringsleider aan Schotland zei Wilson: „Ik ben niet van plan nog dit jaar de ontbinding van het parlement aan te bevelen (aan de konin gin)". Zonder het plan tot natio nalisatie van de staalindustrie met name te noemen, verklaarde de Britse premier met nadruk dat zijn regering het programma van de labourpartij in zijn ge heel ten uitvoer wil trachten te brengen. Hij voegde daaraan toe: „Mits wij de goedkeuring van het parlement voor dit pro gramma kunnen krijgen, zullen er geen verkiezingen komen. Ik geloof dat het wenselijk is dit te zeggen om een einde te maken aan de onzekerheid en de specu laties". VERKEERSBRUG OVER PRINS BERNHARDSLUIS Het knelpunt in rijksweg 15, de brug over de Prins Bern- hardsluis in Tiel, behoort door het openstellen van de nieuwe verkeersbrug met vier rijbanen tot het verleden. De burgemees ters van de gemeenten Tiel en Echtveld hebben gisteren geza menlijk de opening verricht. Zij waren verheugd over het ver dwijnen van deze flessenhals. Zij hopen dat het verdere ge deelte van de rijksweg tussen Kesteren en Zevenaar nu ook spoedig in uitvoering zal komen. Deze weg tussen Rotterdam en het Ruhrgebied krijgt pas dan zijn volle betekenis. De uitvoering van het werk heeft de nodige tijd gevergd, om dat tegelijkertijd een verbreding van de tweede sluis tot stand moest worden gebracht, breder dan men bij het ontwerpen van de Prins Bernhardsluis had vast gesteld. Dit was noodzakelijk, omdat de duwvaart in plaats van achttien meter 24 meter door- vaartbreedte moet hebben. Dit heeft tot gevolg gehad, dat de kosten van het geheel op ruim vijf miljoen kwamen. Moderne mensen houden zichzelf niet voor de gek. Dat lekkere sigaretten niet duur behoeven te zijn, bewijst Silky: 20 heerlijke Amerikanen van eerste klas plantage-tabakken voor maar O ct VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden in totaal aangevoerd 3410 dieren, zijnde 175 slacht runderen; 424 gebruiksvee; 768 vette kalveren; 85 graskalveren; 1081 nuchtere kalveren; 48 lo pers; 18 biggen; 38 paarden; 2 veulens; 197 schapen of lamme- Juwelier beroofd In de vroege morgenuren van maandag js een inbraak gepleegd in een juwelierswinkel aan de Korte Lijnbaan in Rotterdam. Met een zware ijzeren staaf is de ruit in de winkeldeur ingeslagen waardoor de inbrekers in de zaak konden komen. De alarminstallatie begon te loeien maar daar trokken de in brekers zich weinig van aan. Zij waren met een gestolen auto de voor autoverkeer verboden Lijn baan ingereden en sloegen vlie gensvlug hun slag. Een toevalli ge voorbijganger kreeg door een van hen een pistool onder de neus gedrukt en nam de benen. Hij kon later de politie melden dat de twee misdadigers onder ling Duits hadden gesproken. Jongens stichtten brand De kinderpolitie heeft twee jongens va 15 en 16 jaar oud in gerekend, die enkele weken ge leden in de Jan Ligthartschool in Rotterdam brand hebben ge sticht. Zij deden dit om een po ging tot diefstal uit een geld kist te maskeren. Aanvankelijk dacht men dat de brand door blikseminslag was ontstaan maar toen de half geopende geldkist en een schroevendraaier werden gevonden, geloofde de recherche daar niet meer in. De jongens hebben een bekentenis afgelegd. Boerderijbrand in Gelderland Dinsdagmorgen is nabij Ei bergen een boerderij bewoond door de familie G. J. A. B. totaal uitgebrand. De brand ontstond in de bijkeuken waar mevr. B. die alleen thuis was, aan het spek bakken was. Op het moment dat zij zich even had verwijderd, sloeg de vlam in de pan. Het vuur greep zo snel om zich heen dat er voor de Groenlose brandweer die het eerst was gealarmeerd, niet veel meer te redden viel. Ia- ter were) ook de brandweer van Eibergen gealarmeerd die tot na de middag werk had met de na- biussing. Van de inboedel kon een deel worder. gered. Ongeveeer 1000 balen hooi gingen verloren. De schade bedraagt naar ruwe schat ting 60.000. Boerderij en in boedel waren verzekerd. OUD IJZER Olie arbeiders in de Oeral le veren goede buisleiding en zelfs bruikbare boren in om aan het kwantum schroot te komen dat zij jaarlijks de overheid ter hand moeten stellen om materiaal te krijgen voor het herstel van de apparatuur, zo meldt het Sow- jet-partijblad Prawda. Om tien ton reparatiemetaal te krijgen, moet 200 ton schroot worden in geleverd. ren; 543 weidelammeren en 31 bokken of geiten. De noteringen waren als volgt: Slachtrunderen 3,30 tot 4,65; Vette kalveren 2,80 tot 3,40; Stieren (alle kwaliteiten) 3,95 tot ƒ4,40; Worstkoeien ƒ3,35 tot 3,60; Slachtpaarden 3,30 tot ƒ3,60. Alles per kg. Kalf- en melkkoeien 1000 tot ƒ1575; Vare koeien ƒ800 tot ƒ1300; Vaarzen ƒ900 tot 1275; Pinken 600 tot f 900; Graskal veren ƒ400 tot ƒ625; Nuchtere kalveren 150 tot 160; Mest- kalveren 90 tot 190; Lopers ƒ95 tot ƒ120; Biggen 50 tot 70; Schapen 90 tot 115; Lam meren 95 tot 125 en Weide- lammeren 90 tot 105. Alles per stuk. Overzicht: Slachtrunderen: ge wone aanvoer, stille handel met prijzen als maandag; Kalf- en melkkoeien: aanvoer als vorige week, handel rustig, prijzen on veranderd; Vare koeien: matige aanvoer en redelijke handel met constante prijzen; Vaarzen en pinken: aanvoer gewoon, handel zeer stil, prijzen vooral niet ho ger; Graskalveren: iets meer aan voer met stroeve handel en ge drukte prijzen; Vette kalveren: ruimer aanvoer, handel rede lijk, prijzen als vorige week; Nuchtere kalveren: aanvoer als vorige week, tamelijke handel, prijshoudend; Slachtpaarden: iets kleiner aanvoer met goede han del prijzen constant; Lopers en biggen: aanvoer korter met kal me handel en onveranderde prij zen; Schapen en lammeren: gro ter aanvoer, handel zeer kalm, prijzen vooral niet hoger; Weide en zuiglammeren: iets meer aan voer, stille handel en prijzen als vorige week. de regering wil handhaven, bete kent dat onder zijn leiding een rooms-liberale of socialistisch- liberale coalitie is uitgesloten. Prof. Harmei weigerde te ant woorden op vragen of hij zijn op dracht aan koning Boudewijn zal teruggeven indien een „regering van nationale unie" wordt afge wezen. Hij verwacht het ant woord van de drie partijen over enkele dagen. Tot dusver heeft de liberale partij de gedachte aan een brede-basisregering van de hand gewezen. Jongens tot beroving aangezet. Tweemaal vier maanden De rechtbank te Arnhem heeft twee inwoners van Nijmegen, de 43-jarige metaalbewerker H. C. van M. en de 48'jarige metselaar F. v. d. W. elk veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf met aftrek. De officier had acht maanden met aftrek geëist. Het tweetal werd ervan verdacht op 29 april twee 17 a 18-jarige knapen ertoe te hebben aangezet een dronken man te beroven. De buit bedroeg ongeveer 175. Hiervan zouden de mannen 50 hebben getou cheerd. Twee van de drie jon gens de derde staat terecht voor de kinderrechter werden conform de eis veroordeeld tot drie maanden, waarvan twee maanden voorwaardelijk met af trek van voorarrest. Wegpiraat aangehouden De politie in Tilburg heeft de 26-jarige P. J. D. gearresteerd op verdenking van poging tot dood slag. De man die zonder vaste woon- en verblijfplaats is, wordt ervan beschuldigd vrijdag 18 ju ni omstreeks middernacht in Maastricht met zijn auto de 23- jarige bromfietser J. M. uit Am-«1 by te hebben aangereden en ruim 400 meter te hebben meegesleurd. Daarbij heeft hij gepoogd door herhaaldelijk remmen en gas ge ven zich te ontdoen van het slachtoffer dat beklemd zat. Dit is hem gelukt, toen hij tegen het trottoir reed. Daarna is hij met gedoofde lichten gevlucht. De politie was van de identiteit van verdachte op de hoogte. D. werd door de gemeentepolitie van Til burg o.a. gezocht wegens een in braak. Voorts heeft hij nog di verse vonnissen tegoed, o.a. van een van drie maanden van de rechtbank te Breda wegens open lijke geweldpleging. De auto is in beslag genomen voor een des kundig onderzoek door de ge meentepolitie van Maastricht. dooi SHELLEY SMITH 42) Het werkelijke doel van deze speciale reizen was een goede plek te vinden voor Bartlemy Brewsters vliegongeluk. Kort na zijn aankomst in Durban had hij een „Persoonlijke Ongevallen verzekering gesloten alleen voor vliegtochten, waarbij een kapi taalsuitkering van honderddui zend pond was verzekerd voor zijn weduwe. Een grote som, maar niet overmatig groot voor een miljonair, wiens plotseling overlijden misschien een finan ciële crisis zou kunnen veroor zaken in de diverse maatschap pijen die zijn eigendom waren. Het was lang niet gemakkelijk precies de juiste plek te vinden voor zijn voorgenomen vlieg tuigongeluk. Er moest met vele factoren rekening worden ge houden. Het terrein moest er voor geschikt zijn. Het moest zó afgelegen zijn dat er geen kans op was dat iemand er getuige van was. En toch moest men van daar te voet 'n min of meer geciviliseerd oord kunnen be reiken. Intussen waren er andere, kleinere maar zeker niet onbe langrijke taken die zijn aandacht opeisten. De kwestie van het identificeren van het stoffelijk overschot bijvoorbeeld, in het geval dat het vliegtuig ooit werd gevonden, en dat er genoeg stof felijk overschot was om te iden tificeren. Het zou eigenlijk het beste zijn als Paula niet de enige was die deze droeve overblijfse len zou kunnen herkennen; Pau la zou misschien te ziek zijn van de schrik om die taak op zich te nemen. Maar als hij er op han dige wijze de aandacht op ves tigde, zou iedereen zich wel een zekere opvallende en karak teristieke ring herinneren die hij altijd aan zijn middelvinger droeg; een ring waarvan hij meer dan eens een merkwaar dige anecdote vertelde; een ring waarop hij de aandacht vestigde door schertsend aan te bieden hem cadeau te doen aan diegene die het klaarspeelde hem van zijn vinger te krijgen. Deze ring was beslist een stuk van zijn identiteit. Dat was gemakkelijk. Iemand te vinden die de plaats van zijn lichaam moest innemen in het uitgebrande vliegtuig was een heel neteliger probleem. Een vliegtuig kon verbranden tot er alleen maar wat as van over was, en toch zouden er misschien sporen van beenderen en tanden worden gevonden. De afwezig heid hiervan zou tenminste de gedachte doen opkomen dat de bestuurder erin geslaagd was uit het wrak te ontkomen, en dat zou rampsoedig zijn. Hij moest zich daarvoor hoeden door te zorgen dat een ander lijk zijn plaats innam. Ook al zou lijkroof mogelijk zijn in deze tijd, dan zou het in dit geval toch niet uitvoerbaar zijn: men kan niet rondtrekken met een lijk in een warm kli maat. Een geraamte te kopen zou misschien nog het beste zijn. Maar dat is tenslotte toch geen ding dat je zomaar kopen kunt. Zelfs in die zaken die medische studenten voorzien van de lu gubere benodigdheden van hun vak, zou de aankoop van een geraamte opvallen en men zou het zich later herinneren, als er een onderzoek werd in gesteld. Het zou ook geen op lossing voor het probleem zijn geweest als Rex er een in En geland had gekocht en het had meegebracht naar Zuid-Afrika. Men kan nu eenmaal niet rond reizen met een geraamte in zijn bagage: de douanebeambten zou den té verbaasd kijken! Nee, de enige manier om er aan te komen was via een medi sche student. En de eerste stap in die richting was: een medi sche student te leren kennen. Nu verkeren medische studen ten over het algemeen niet in dezelfde kringen als miljonairs: hun jeugdige leeftijd en gebrek aan geldmiddelen maken dit hoogst onwaarschijnlijk. Maar ergens onder al die leuke meis jes die je overal zag moest er toch wel eentje zijn met een broer of verloofde die voor dok ter studeerde. Maar daar had je het weer: je kon niet zo maar zonder meer vragen: „Kent u soms ook een paar medische stu denten?" Je moest dit feit op een veel ongekunstelder manier te weten komen. Wanneer bijvoor beeld een van die charmante schepseltjes haar mond afwend de van zijn lippen. „Vind je mij niet aardig, lie veling?" zou hij op zachte toon vragen. „Natuurlijk wel, Barty, ik vind je heel lief, hoor." „Maar je hebt liever niet dat ik je kus, nietwaar?" „Och, nee, Barty!" „Wat scheelt er dan aan, lie veling? Ben je soms smoor op iemand anders? Is dat 't soms?" „Smoor! Je bent me toch een grapjas!" „Kom nou maar, vertel je ouwe vrind Barty er maar alles van." Want er was natuurlijk altijd wel het een of andere verhaal te vertellen: de man was al ge trouwd, of hij was weggegaan, of hij had niet genoeg geld. En „Barty" luisterde vol medege voel, en bleef zelfs belangstel ling veinzen nadat hij al gehoord had wat de man deed. Het was een langzame methode, maar zij had toch ook wel een plezierige kant. (Wordt vervolgd.) DONDERDAG 1 JULI HILVERSUM I: 7.00 't Leven de Woord, meditatie; 7.05 Ouver ture: reportages en commenta ren, wegeninformatie en lichte gram (7.307.40 Nws; plm. 8.00 Overweging); 8.30 Nieuws; 8.40 Lichte gram. met berichten voor de vrouw; 10.00 Gevar. muziek- progr. (10.30 Weeroverz.); 11.00 Voor de zieken; 11.45 Klassieke gram.; 12.10 Leven op het land, gesprek; 12.27 Med. t.b.v. land en tuinbouw; 12.30 Nws; 12.40 Deze week, praatje; 12.45 In - de zomer - uit: wetenswaardig heden en muz.; 13.15 Licht in strumentaal kwartet; 13.45 Voor de vrouw; 14.15 Lichte gram.; 14.30 Klass. en moderne orkest werken; 15.30 Viool en piano; 16.00 Bijbeloverdenking; 16.30 Lichte gram.; 17.15 Klass. gram.; 17.15 Lichte gram. voor de tie ners; 17.50 Sportrubriek; 18.10 Promenade-orkest; 18.40 Gevar. progr. voor de twintigers; 19.00 Nws en weerpraatje; 19.10 Ra diokrant; 19.30 Geestelijke liede ren; 19.45 Moderne orkestmuz.; 20.00 Zomermozaïek: gevar. pro gramma; 22.00 Kerkorgelconc.; 22.30 Nws; 22.40 Avondoverden king; 23.00 Boekbespr.; 23.05 Klass. strijkkwart.; 23.50 Gram.; 23.55 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Ochtendgym.; 7.50 Dagope ning; 8.00 Nieuws; 8.10 Lichte gram.; (om 8.25 De groente man); 8.45 Morgenwijding; 9.00 Klass. kamermuz.; 9.35 Voor de vrouw; 10.00 "oor de kleuters; 10.10 Lichte gram.; (om 11.00 Nieuws); 12.00 Dansork.; 12.27 Med. t.b.v. land- en tuinbouw 12.30 Licht ork.; 13.00 Nieuws; 13.10 Act. en gram.; 13.25 Beurs berichten; 13.30 Bas en piano; 14.00 Moderne orkestmuz.; 14.15 Huish. zaken, praatje; 14.30 Licht ensemble; 15.00 Levende wezens elders in het heelal?, klankbeeld; 15.25 Lichte gram.; (om 16.00 Nws); (tussen 15.25 en 16.30 uur kan het progr. onder broken worden voor reportages Tour de France); 16.30 Licht or kest; 17.00 Voor de jeugd; 18.00 Nws; 18.15 Act.; 18.20 Uitz. van de A.R.-partij; 18.30 Mannen werk, licht progr., met o.a. na beschouwing Tour de France; 19.45 Prins Bernhard-Fonds: ge sprekken met zilveren-anjerdra- gers; 20.00 Nws; 20.05 Gram., event, inleiding tot het concert; 20.15 Holland Festival '65: Con- certgebouwork.; (om pl.m. 21.00 —21.25 Boekenschouw): 22.30 Nws; 22.40 Act.; 23.05 Discotaria: nieuwe gram.; 3.55 Nieuws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws en praatje; 12.03 Gram.; 12.15 Ge var. muz.; 12.25 Weerbericht en meded.; 12.50 Gevar. muz.; 12.50 Beursberichten en progr.-over- zicht; 13.00 Nws en amusements- progr. rond de ronde van Frank rijk (13.15, 14.05 en 15.05 Repor tages, 14.00, 15.00 en 16.00 Nws, 16.05 Beursber.) (15.00 Reporta ge over de ronde van de toe komst). Tussen 15.30 en 17.00 Reportages; 17.00 Nws en med.; 17.15 Lichte muz.; 17.30 Zingen en dansen in Vlaamse gewesten; 18.00 Nws; 18.03 Voor de solda ten; 18.28 Paardesportberichten; 18.30 Moderne muz.; 18.45 Sport kroniek; 18.52 Gram.; 19.00 Nws en radiokroniek; 19.40 Lichte muz.; 20.00 Kamermuz.; 20.50 Boekbespr.; 21.00 Kamermuziek; 22.00 Nieuws en berichten; 22.15 Lichte casinomuz.; 23.00 Nieuws; 23.05 Opera- en belcantoconcert; 23.55 Nieuws. Televisieprogramma's. NEDERLAND I: 15.00—15.50 Dr. Ben Casey: Een monument voor een oude jager, tv-film; 19.00 Nws in het kort; 19.01 Ba rend de beer; 19.06 De Verrekij ker, intern, jeugdjournaal; 19.i5 Van gewest tot gewest, regionaal progr.; 19.35 The Lucy Show; 20.00 Journaal; 20.20 Documen taire over Japan; 21.10 Sport vrienden, problemen van een prof. voetballer, documentaire; 22.05 NATO-Taptoe 1965; 22.40 Journaal; 22.4522.55 Filmver slag van de Tour de France. NEDERLAND II: 14.30—16.00 Report, van het intern, tennis- tournooi te Wimbledon; 20.00 Nws in het kort; 20.01 Spectacle Poupée, marionetten-theater; 20.30 Twee-Stromen-Land, een report, over een achtergesteld stuk Nederland; 21.00 Het grote avontuur (9): Strijd om het be staan (Teeth of the lion), docu mentaire; 21.50 Onze man in Pa rijs. BELG. TV (VI.): 15.00—15.50 Reportage van de Tour de Fran ce; 19.30 Engelse les; 19.45 De schapendoder, verfilmd vervolg verhaal voor de jeugd; 20.00 Nieuws; 20.30 Reportage van de Tour de France; 20.40 De Flint- stones, tekenfilm voor jong en oud; 21.05 Drie-en-twintig stap pen naar Baker Street, politie film; 22.45 Penelope, het progr. voor het gezin: 23.15 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 3