Mensenmenigte voor paleis Soestdjjk was door het dolle heen 130 helicopters met militairen en materieel ingezet tegen de Vieteong Grote belangstelling voor de rjjtoer RADIO DE KOCK VERLOOFD PAAR OP SOESTDIJK GEHULDIGD HET WEER Resoluut Philips televisie Philips radio Gigantisch bloemstuk Rebel len-of f ensief Kosygin waarschuwt dc Ver. Staten Weerbericht Fotografen Luchtmacht drong diep in Noord-Vietnam door Heildronk Hoogwater Zon- en Maanstanden Voorraden opgeblazen Frankering bjj abonnement: TERNEUZEN Oireetetir-Hoofdredaeteur: I. van de Sande Redactie- en Administratie-adres: Smidswal Telefoon: 01150 2073 Gironummer: 38150 Abonnementsprijs 6,per kwartaal; per maand 2,—; per week 50 ct. Losse nrs 10 ct Advertentieprijs per mm 16 ct; minimum per advertentie ƒ2,40. Rubriek „Kleine Advertenties" (géén handéis- advertenties) 5 regels ƒ1,10. Iedere regel meer 22 ct Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of „Adres Bureau van dit Blad" 20 cent verhoging. Inzending advertenties uiterlijk tot n.m. 2 uur. Voor het gecomb. maandag/dinsdag-nummer tot 10 uur v.m. Maandagmiddag ontstond er te- mannen te voet aan om de wagen gen vier uur een vrolijke storm te omr'n°en" Desondanks kon maar met geringe snelheid gereden voor paleis Soestriij';, toen prin- worden. ses Beatrix en haar verloofde in een open zwarte hofauto een kleine rondrit wilden maken. Met de heer Claus von Amsberg aan het stuur reed de prinses het Baarnse hek van het paleis uit om rechtsaf te slaan in de richting Bilthoven. Maar op hetzelfde moment brak de storm los. Na veel moeite reden de prinses en de heer Von Ambsberg het lin kerpaleishek weer binnen, waarna ze tot ieders verbazing na een snelle rit door de paleistuin op nieuw probeerden het Baarnse hek uit te rijden. Maar hetzelfde tafe reel herhaalde zich, nu nog ver hevigd door nog meer enthousiast aanstormende jeugd, die door het dolle heen was. WOENSDAG S0 JUNI 1965 - 21e jaargang - No. 6467 Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande te Terneuzen Vooral de jeugd vloog over de hekken heen en de persfotografen lieten zich ook niet onbetuigd. De auto was spoedig omringd door tientallen juichende en zingende mensen. Alras kwamen twee bereden rijkspolitiemannen en een dozijn tje marechaussees en rijkspolitie- (Adv.) TERNEUZEN Noordstraat 102 Tel. 01150-3128 's Avonds rond negen uur begon de huldiging op Soestdijk. De eer ste delegatie die bi; het verloofde paar zijn opwachting kwam ma ken, bestond uit schoolkinderen uit de gemeenten Baarn en Soest. Zij voerden lampionnen met zich mee en een spandoek met het op schrift „Baarn groet u beiden". Inmiddels was de gehele konink lijke familie op het bordes versche nen. Er werden bloemen aange boden. De kinderen zongen het Wilhelmus. Vervolgens betrad een delegatie van Madurodam de trap pen van het bordes. De loco-burge meester bood een tinnen kan mot rozen aan. Daarna kwam een groep van dertig vertegenwoordig sters van een vereniging van vrou welijke studenten uit Leiden met bloemen. Uit Den Bosch kwamen „zoete lieve Gerritje" en „de eerste boer de beste" met een grote mand, waarvan de inhoud kennelijk erg bij het paar in de smaak viel. Kin deren van een bakker uit Neder- langbroek boden een taart aan. Tenslotte mochten alle belangstel lenden die zich voor de paleishek ken hadden verzameld, voor een kort défilé langs trekken. Het begon op een koninginnedag te lijken toen een Vlaardingse de putatie en twee miniatuur banket bakkertjes bloemen en een taart ten geschenke gaven. De gemeente Soest was met een afvaardiging van zo'n kleine 3000 kinderen, vaders en moeders sterk vertegenwoordigd. Het Soester oranjecomité had 1600 toeters, 1000 ballonnen, 2500 vlaggetjes en 2500 hoedjes uitgedeeld tot grote vreugde van de jeugd. Soest gaf verder nog acte de présence met drie drumbands en een paar sport verenigingen. De stoet werd gesloten door een wagen uit Aalsmeer, waaruit twee verloofde stelletjes stapten die samen een gigantisch bloemstuk grond van de bevoegdheid, die de Amerikaanse bevelhebber in Vietnam, generaal Westmore- land, kortgeleden heeft gekre gen om Amerikaanse troepen in te zetten als de Zuidvietnamese regering daarom verzoekt. Tot dusver speelden de Amerikanen voornamelijk een defensieve rol. De gecombineerde Amerikaans- Zuidvietnamese strijdmacht lie pen mangaten, loopgraven en een netwerk van ondergrondse gangen onder de voet. In dit ge bied was vermoedelijk een regi ment vietcong-opstandelingen gelegerd. Grote voorraden rijst en medicamenten werden opge blazen. De verliezen onder de viet- cong zijn niet bekend, doch men neemt aan dat zij hoog zijn. Van de Amerikaanse strijdkrachten werd één man gedood en één gewond. Elders ging het initiatief van de opstandelingen uit. Zo vielen zij in de centrale berglanden de stad Dak Soet aan, evenals een wervingscentrum van de marine in Nha Trang, 300 kilometer ten noord-oosten van Saigon. Bij deze laatste aanval werden tien Zuidvietnamezen gedood en tien gewond. Uit Wontoem in de centrale berglanden is nog gemeld, dat vorige week vrijdag 154 Zuid vietnamezen werden gedood, c.q. nog vermist worden toen de dis- trictshoofdplaats Tooemoring, 65 communistische strijdkrachten, waarschijnlijk noord-vietnamese geregelde troepen, onder de voet werd gelopen. Premier Kosygin van de Sov jet-Unie heeft dinsdag de Ver. Staten gewaarschuwd, dat zij er op moeten rekenen, dat de com munistische landen hun hulp aan Vietnam vergroten. In een toespraak op een bij eenkomst in het Kremlin ter ge legenheid van het afstuderen van een groep van 288 aan de Patrice Loemoemba-universiteit universiteit in Moskou viel de Russische leider de Amerikaanse politiek jegens Vietnam aan en beschuldigde hij president John son ervan de door ex-senator Barry Goldwater voorgestane politiek te volgen. Sommigen in de Ver. Staten, aldus premier Kosygin, wilden hun agressieve daden rechtvaardigen door te beweren, dat het verschil tus sen burgeroorlogen en oorlogen tussen landen thans aan het ver dwijnen is. Op deze manier poogden de Ver. Staten te bepa len wat voor maatschappelijk stelsel er in dit of dat land dien de te bestaan, ongeacht de wen sen van de bevolking. De Russische premier drong aan op staking van de bombar dementen van Noord-Vietnam en terugtrekking van de Ameri- kilometer van Kontoem, doorkaanse trepen uit Zuid-Vietnam. VRIJ ZONNIG Een zone met bewolking, die maandagavond het noorden van Nederland bereikte, trok dinsdag verder zuidwaarts maar bleef boven Noord-Brabant steken. In medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot hedenavond. Vrij zonnig Droog en vrij zonnig weer. Iets warmer dan gisteren. Zwakke tot matige, in hoofdzaak noord oostelijke wind. zuid-Limburg bleef het zodoende de gehele dag zonnig weer, waar bij het kwik opliep tot 24 graden. In het noorden van het land brak in de ochtend de zon weer door, maar het werd niet veel warmer dan 17 a 18 graden. De bewol king hing samen met een oud front, dat inmiddels zijn beteke nis geheel heeft verloren. Intus sen is een hogedrukgebied van Schotland naar de Noordzee ge trokken. Het verplaatste zich nu dicht langs het noorden van ons land in de richting van noord- Duitsland. Daarbij zal de wind bij ons zwak tot matig uit noord oostelijke richting waaien. Voorts zal het hogedrukgebied ons vandaag droog, vrij zonnig en iets warmer weer bezorgen. VRIJE Tot een derde rijtoer liet het paar zich niet verleiden, maar prinses Beatrix deed resoluut de deur van de auto open, stapte uit trok Claus naar buiten en begon een wandeling langs de binnen kant van de hekken. Het gejuich voor het paleis viel pas weg, toen de prinses en haar verloofde na een laatste joviale armzwaai met een bos witte an jers, paarse irissen en rose tros- gladiolen naar binnen waren ge gaan. Amerikaanse en Zuidvietname se valschermtroepen voerden gis teren operaties uit in een door de Vieteong bezet gebied in de provincie Phoeoc Thanh, enkele tientallen kilometers ten noord oosten van Saigon. De Zuidviet namese regeringstroepen zijn er nog nooit in geslaagd in dat ge bied door te dringen. Met 130 hefschroefvliegtuigen zijn militairen en materieel naar het strijdterrein gebracht. Vóór de landingen was het gebied drie kwartier lang gebombardeerd. Er werd weinig tegenstand ont moet. Boven Noord-Vietnam is weer een Amerikaans vliegtuig neer geschoten, hel twaalfde sinds be gin juni. (Adv.) Inmiddels waren voor de paleis hekken een paar duizend belang stellenden samengestroomd. Toen de koninklijke familie zich in het paleis terugtrok, bleven ze juichen maar hun hoop op de herhaling van een rijtoer en de wandeling 's mid dags ging niet in vervulling. Des ondanks keerde iedereen in feest stemming om ongeveer kwart over tien huiswaarts, uitgezonderd de fotografen. Deze hadden op een plaats voor het paleis moeten staan van waar zij onmogelijk op namen konden maken van het bor-, des en de gebeurtenissen daar-/ voorj Een verzoek van de R. V. Ir. mocht niet baten; van de zijde van het hof werd de iotografen geen toestemming gegeven een tech nisch geschiktere positie in te ne- Na het officiële gedeelte op pa leis Soestdijk, poseerden prinses Beatrix en Claus von Amsberg voor de vele fotografen. De foto toont (v.l.n.r.): prinses Simone Lippe, de vrouw van prins Asch- win, prinses Armgardprins Bernhard, de koningin, prinses Beatrix, Claus, (met achter hem zijn beide zussen), prinses Irene en prins Hugo, prinses Chris tine en prinses Margriet en haar verloofde, Pieter van Vollen hoven. Na afloop van de geanimeer de bijeenkomst in de Ridderzaal hebben koningin Juliana en prins Bernhard, prinses Beatrix en Claus von Amsberg een rij toer door een centrumgedeelte van Den Haag gemaakt. De belangstelling was bijzon der groot. Langs de route d'Q voerde van Binnenhof over Kneuterdijk en Parkstraat naar de Javastraat en later naar Huis ten Bosch hadden zich in rijen dik talloos velen opge steld. In de raadzaal van Den Haag overhandigde burgemeester mr. H. A. M. Th. Kolfschoten prin ses Beatrix en Claus von Ams berg een (grote) foto, dinsdag gemaakt in de tuin van Soest dijk. Bij de ontvangst in de raadzaal was ook mr. J. Klaas- sesz, commissaris der konin gin in Zuid-Holland, aanwezig. In snel tempo werden eerst de wethouders en daarna de leden van de Haagse gemeente raad aan de verloofden en aan het koninklijk paar voorgesteld. Vervolgens bracht burgemees ter Kolfschoten een heildronn uit op „een gelukkige en zon nige toekomst" voor prinses Beatrix en Claus. Het bezoek dat twintig minuten duurde, had een ongedwongen karakter. Om vijf over half zes verliet het hoge gezelschap de raads zaal, waarna het tweede deel van de rijtoer volgde. Evenals tijdens het eerste deel van deze toer, toen de auto's herhaalde lijk door een opdringende me nigte tot stoppen werden ge dwongen, was het enthousiasme van het publiek bijzonder groot. De Haagse gemeentepolitie had alleen op de meest: kritieke plaatsen afzerhekken geplaatst, zodat zoveel mogelijk mensen het gelukkige paar van zo dichtbij als maar mogelijk was konden zien. Acht agenten van de bereden politie en een dozijn motoragenten hadden de groot ste moeite de stoet gaande te houden. De drukte strekte zich uit tot het hek van Huis ten Bosch. Nog tijdens de rijtoer was een extra-detachement van de gemeentepolitie uitgestuurd om dit hek vrij te kunnen hou den van het publiek. In het Haagse bos waren velen samen gedromd om door de struiken nog een glimp te kunnen op vangen. Tijdens de gehele tocht die om zes uur eindigde, werd geen enkele wanklank ver nomen. De auto's waren onderweg bedekt geraakt met slingers en confetti. Deze foto geeft een indruk van de grote drukte tijdens de rij- tour, die het verloofde paar maakte. WOENSDAG 30 JUNI v.m. n.m. Bteskens 2.18 2.45 Terneuzen 2.53 3.20 Hansweert 3.33 4.00 Walsoorden 3.43 4.10 DONDERDAG 1 JULI v.m. n.m. v.m. n.m. Breskens 3.10 3.31 Terneuzen 3.45 4.06 Hansweert 4.25 4.46 Walsoorden 4.35 4.56 MAAN OP ondei op onder u-ii 30 4.23 21.04 5.22 22.43 Juli 1 4.24 21.03 ,6.46 23.19 2 4.25 21.03 8.14 23.46 3 4.25 21.02 9.41 4 4.26 21.02 11.05 0.06 5 4.27 21.01 12.25 0.23 De Amerikaanse luchtmacht heeft dinsdag het offensief tegen doelen in Noord-Vietnam voort gezet en 29 ton bommen uitge worpen boven kazernegebouwen en een bevoorradingsdepot in Thoean Chaoe, 130 kilometer van de Chinese grens. Volgens een militaire woordvoerder in Sai gon was deze plaats drie kilo meter noordelijker dan Ameri kaanse vliegtuigen tot dusver ooit boven Noord-Vietnam wa ren doorgedrongen. Ook in andere gebieden van Noord-Vietnam werden kazer nes, bruggen en een radarsta tion aangevallen. Bij acties van dinsdag gingen drie Amerikaanse vliegtuigen verloren waarvan twee door af- weervuur. In het bijkans ondoordringba re óerwoudgebied ter grootte van dluizenden vierkante kilometers, dat ongeveer vijftig kilometer van Saigon begint en van het begin van de Inochinese oorlog onbetwist in handen der opstan delingen is, zijn concentraties vietcongstrijdkrachten dinsdag tot ver in het oerwoud terugge trokken als gevolg van het of fensief, dat Amerikaanse en Zuidvietnamese valschermtroe pen met steun uit de lucht tegen hen hebben ingezet. De Ameri kaanse valschermtroepen konden tot dit offensief overgaan op Verloofd paar poseerde, met alle familieleden, voor de fotografen de trappen van het bordes opdroe gen, waarmee Aalsmeer zijn vreug de over de verloving uitte.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 1