A.N.W.B.-hulpverlening in het buitenland DE MAN DIE ZIJN EIGEN ERFGENAAM WAS KERKDIENSTEN Nederlanders bij een ongeval op autobahn Zondagdienstep Het proces tegen de Duitse botersmokkelaars Ook de ziektewet in de W. A. 0. Voor de zondag De overstromingen van de Donau Samenwerking Feile aanval van N.V.V.-bestuur op ir. J. Bosma, voorzitter C.S.W.V. Agenda Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 26 juni 1965 Is de pechbestrijding in hst binnenland een kwestie, die voortdurend aandacht en inven tiviteit vraagt, de inspanningen die de A. N. W. B. zich moet ge troosten om buiten de lands grenzen gestrande vakantiegan gers weer behouden thuis re brengen, worden letterlijk met de dag groter. Thans rijden reeds meer dan 30 speciale re- patriërings-equipes door geheel Europa om min of meer tot wrak gereden of moeilijk te re pareren auto's op te halen. Het vorig jaar werden op deze wij ze bijna 900 voertuigen gerepa trieerd. Het ziet er naar uit dat dit aantal dit jaar de duizend ver zal overtreffen, aldus de toeristenbond. Dit betreft voor het overgrote deel repatriëringen die voort komen uit ongevallen. Nog slechts zes jaar geleden waren het de technische gebreken, die de Nederlandse vakantiegan gers noopten de hulp van de A.N.W.B. in te roepen. In 1959 ging het slechts in 24 procent van de gevallen om het ophalen van een tot wrak gereden auto. Hoewel in absolute zin be duidend hoger dan zes jaar ge leden, zinkt dit aantal nu toch in het niet vergeleken bij het aantal auto's van verongeluk ten dat teruggehaald diende te worden. In 1964 werden slechts 343 technische repatriëringen uitgevoerd, tegenover maar liefst 515 repatriëringen na on gelukken. Uit de gegevens van de A. N. W. B.-centraie blijkt dat op de autobahn KeulenKarlsruhe in Duitsland en op de trajecten MaubeugeLaonTroyes en LyonValence de meeste Ne derlanders bij een ongeval be trokken raken. De A. N. W. B. heeft sterk de indruk dat de mede-oorzaak gezocht kan wor den in oververmoeidheid en onervarenheid met het rijden in het buitenland. Van 5 procent van de ongevallen kon dit zelfs met zekerheid worden vastge steld. Van alle auto-ongevallen van Nederlanders in Zweden en van 90 procent in Engeland was het vrijwel zeker dat het links rijden in die landen de verongelukten parten had ge- SDeeld. De alarmcentrale van de bond, die dag en nacht be reikbaar is voor Nederlandse vakantiegangers in nood, zal voortaan gaan samenwerken met de continu bezette alarm centrales van de zusterclubs in Engeland, Duitsland, Skandina- vië en Oostenrijk. Een steun punt in Frankrijk is in oprich ting. Voor het verlenen van hulü in Zwitserland, Noord- Italië en Zuid-Oost Frankrijk beschikt de A. N. W. B. nu over eigen vertegenwoordiging in Zuid-Zwitserland die de hulp coördineert en tevens dient als verzamelcentrum voor de tot diep in Zuid-Europa opereren de repatriërings-equipes. TERNEUZEN: Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter J. J. J. v. d. Griek, Scheldekade 27, telefoon 2020. Apotheek geopend: Hamann, Noodstraat 69, telefoon 2060. Zondagdienst 'Kruisverenigingen Groene en Wit-Gele Kruis: mevr. J. KolijnBurger, Nic. Beetsstr. 1. AXEL: Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen- door dokter C. A. Sehiltman, Nieuwstraat 36, telefoon 777. DIERENARTS: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waar genomen door dierenarts J. F. de Haas, Axelselstraat 108 te Zaam slag, tel. 01153366. I"'" j-.:"'My 1É| «m De verontreiniging van het Rijnwater Het ziet er naar uit dat tegen 1970 geen verontreinigd water meer door de Rijn naar Neder land zal stromen. Donderdag werd in Düsseldorf bekendge maakt dat de „werkgemeen schap tot zuivering van de Rijn", waarin alle aan de rivier lig gende bondslanden vertegen woordigd zijn, een aantal grote zuiveringsinstallaties zal laten bouwen. Men denkt voorts aan een controlesysteem dat auto matisch vervuilingen in de ri vier meldt. Onderdeel van dit systeem vormen 32 meetstations. Zij zullen voornamelijk worden gebouwd op plaatsen waar veel vuil in de rivier wordt geloosd. Nog dit najaar wordt begon nen met de bouw van een con trolestation aan de Duits-Neder landse grens bij Emmerik. Aan dit project zullen zowel Neder landers als Duitsers meewerken. Spaanse arbeider bij verkeersongeluk omgekomen In een ziekenhuis in Zaandam is gisteren overleden de 34-jari- ge Spaanse arbeider Bueno Sa- las uit Cordoba. Hij werd ernstig gewond bij een verkeersongeval in Wormerveer. De Spanjaard zat achterop de bromfiets van een landgenoot, die in botsing kwam met een auto. De andere Spanjaard werd gewond. De om gekomen Spanjaard was vader van vier kinderen. Het Zaanse bedrijf waar hij werkte, zorgt ervoor dat hij in zijn geboorte land wordt begraven. Twee Westduitsers die deelge nomen hebben aan de grootste botersmokkel die ooit aan de Duits/Nederlandse grens is ont dekt moeten 10,5 miljoen mark schadevergoeding betalen. Bo vendien veroordeelde de recht bank in Kleef de 29^ jarige, uit Wuppertal afkomstige, groot handelaar Ulrich Sehaufelberger tot twee jaar gevangenisstraf en een geldboete van 50.000 mark en zijn broer Friedhelm (26) tot een jaar gevangenisstraf en een boete van 25.000 mark. De twee mannen werden schuldig bevon den aan belastingontduiking en valsheid in geschrifte. Hun 59- jarige vader, Willi Sehaufelber ger, kreeg wegens medeplichtig heid een gevangenisstraf van acht maanden. De vrachtrijder Franz Reiehe (25) uit Rees werd veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf en 6.000 mark boete, de expediteur Walter van Dillen (41) uit Hüt- hum bij Emmerik tot vijf maan den en 1000 mark boete. De beklaagden hadden tussen maart 1963 en eind 1964 ruim 3,6 miljoen pond boter ter waarde van meer dan 11 miljoen mark met vervalste papieren uit Ne derland naar de bondsrepubliek gesmokkeld. De boter werd in de groothandel van Sehaufelberger verwerkt en als Duitse merkbo- te.r aan inkooporganisaties ver kocht. De twee hoofübeschuldig- den boterhandelaar Werner Krause uit Mussum bij Bocholt en Willi Brune uit Kleef Mater- born zijn nog voortvluchtig. Ook de Nederlandse medewer kers van de smokkelbende wor den nog gezocht. Naar D.P.A. nader meldt wer den Willi Sehaufelberger, de vrachtrijder Franz Reiche en de expediteur Walter van Dillen tot voorwaardelijke straffen veroor deeld. „Bij het overleg in de stich ting van de arbeid op 17 juni over de bijzondere uitkering troffen de werknemers een door innerlijke verdeeldheid ver scheurd werkgeversfront, dat niet in staat bleek een reële ba sis voor onderhandelen te ver schaffen. Het grote struikelblok was het centraal sociaal werk geversverbond. Wij zijn van mening, dat deze situatie voor een belangrijk deel moet worden toegeschreven aan de houding in dit verbond en het ontaktisch optreden van zijn voorzitter, ir. Bosma". Dit verklaarde de heer A. de Boon, secretaris van het Neder lands verbond van vakvereni gingen, gisteren op de hoofdbe- sturenvergadering van het N.V. V. in Utrecht, waar hij sprak over de loonpolitiek. Met alle waardering voor de mens Bosma, zo zei hij, stellen wij vast dat hij als voorzitter van het C.S.W.V. het verbond dat nagenoeg driekwart van het Nederlandse bedrijfsleven omvat beneden de maat is gebleven. Het feit, dat hij pas één jaar de functie van voorzitter van dit verbond vervult, kan daarvoor volgens de heer De Boon geen verontschuldiging zijn. Zorg over de positie van de Stichting Voorzitter D. Roemers zei in aansluiting hierop dat hij de zakelijke kritiek van de heer De Boon op ir. Bosma onderschrijft, afgezien van de goede persoon lijke verhoudingen in het stich tingsbestuur. De heer De Boon verklaarde verder dat de zorg van het N.V. V. over de positie van de stich ting van de arbeid er niet min der op is geworden. De vakcen- tralen zijn niet bereid, zo zei hij, nogmaals op deze wijze Botersmokkelaar liet 2500 kg aan de grens staan De Belgische douane heeft donderdag beslag kunnen leggen op 2500 kg Nederlandse boter, die was verborgen in een dub bele wand van een Nederlandse vrachtauto. De douaniers in Moelingen kregen argwaan omdat de chauf feur heel vroeg de grens wilde passeren. Voordat zij de lading konden controleren reed hü in volle vaart achteruit, sprong uit de cabine en verdween tussen de huizen op Nederlands grond gebied. De nummerborden van de vrachtauto bleken vals te zijn. Het motornummer was onlees baar gemaakt zodat de herkomst nog niet kon worden vastgesteld. Opleiding West-Irianezen in Indonesië Ongeveer 150 inwoners van W.- Irian (stamhoofden en leiders van vrouwen- en jeugdorganisai ties) zullen binnenkort oplei dingscursussen ijl Java gaan vol gen, zo meldde het Indonesische persbureau Antarra vrijdag. Deze cursussen beslaan diverse terrei nen als koken, het kweken van leiderschap, vakopleidingen, zelf verdediging en samenwerking op het gebied van veeteelt en huis vlijt. Intussen hebben twintig West- Iranezen naar vrijdag werd mee gedeeld in Djakarta een cursus van een maand in bestuurszaken voltooid. loononderhandelingen te voeren. Aan de stichting mag niet langer verantwoordelijkheid worden toevertrouwd, nu de werkgevers hebben bewezen deze verant woordelijkheid niet te kunnen dragen, aldus de heer De Boon. Mocht er echter buiten het pri maire loonbeleid een reële taak overblijven voor de stichting, dan meent hij dat het verstan dig zal zijn ernstig te overwegen, op welke wijze de onevenredig grote invloed van de boeren- en middenstandsorganisaties tot be scheidener proporties kan wor den teruggebracht. Door elektrische stroom gedood Een arbeidsongeval in Maars- sen heeft de 19-jarige ongehuw de R. Triesman uit Utrecht vrij dagmiddag het leven gekost. Hij was bezig met het afschuren van de onderkant van een boot op het terrein van de buiten plaats Hedeveld en gebruikte daarvoor een elektrische slijp machine, welke onklaar was ge raakt. De jongeman werd door de stroom getroffen. Hij is nog naar het beademingscentrum in het academisch ziekenhuis te Utrecht gebracht, doch daar overleden. In het zuiden van Hongarije werken ongeveer 35.000 mensen koortsachtig aan het versterken van de dijken tegen het daar nog steeds stijgende waterpeil van de Donau, zo meldt het Hongaarse persbureau M.T.I. Het water is de laatste 24 uur tussen Mohacs en de Hongaars- Zuidslavische grens 1_ centime ter gestegen, in de overige rivier- delen in Oostenrijk en Honga rije is het water gezakt. Het grootste gevaar wordt nu gevormd in de provincie Tirol door het smeltwater van de Al pen, dat al vele dalen heeft over stroom'1 De overstromingen hebben het verkeer ontwricht, akkers over stroomd en duizenden vakantie gangers op de vlucht gejaagd. De grote noordzuid-verbinding tussen West-Duitsland en Italië was vrijdag versperd. De voor naamste internationale spoorlijn van Oostenrijk naar Zwitserland werd donderdag verbroken door het wegspoelen van een deel van de spoorlijn bij Irmsbrück. Intussen werden voedselvoor- rad - per vliegtuig overgebracht naar de overstroomde streken in Tsjecho-Slowkije, waar bijna 50.000 mensen moesten worden geëvacueerd. In Passau is het peil sinds donderdagmiddag 30 centimeter gezakt en is nu 8,50 meter. Voor eerst wordt geen verdere daling verwacht, omdat de Inn nog massa's smeltwater uit de ber gen afvoert. i tetr WÈÊmm Een samensmelting van de ziektewet in de wet op de ar beidsongeschiktheidsverzekering (W.A.O.) is naar het oordeel van minister Veldkamp (sociale za ken) in de toekomst zeker denk baar. De minister heeft dit meege deeld tijdens een overleg melt de vaste commissies voor sociale zaken en volksgezondheid uit de Tweede Kamer over het wets ontwerp arbeidsongeschiktheids verzekering. Een incorporatie van de ziektewet thans reeds in de W.A.O. zou z.i. leiden tot aanzienlijke vertraging bij de parlementaire behandeling en de totstandkoming van de W.A.O. Een dergelijke vertraging acht hij niet verantwoord met het oog op de sociale positie der in validen. Overeenkomstig een verzoek van de zijde der commissie heeft minister Veldkamp er in toege stemd het ontwerp van wet te wijzigen waar het betreft de z.g. 55 procent grens bij een gedeel telijke arbeidsongeschiktheid. Deze grens wordt verlaagd tot 45 procent. Naar de mening van de mi nister zal de totale premiedruk als gevolg van de invoering van de arbeidsongeschiktheidsver zekering maximaal met onge veer 1,6 procent toenemen. Gebruik snelheidsmeters wordt voortgezet Minister Samkalden (justitie) deelt de mening van de procu reurs-generaal dat ër geen aan leiding bestaat om de controles met de (Philips) snelheidsmeters te doen ophouden. De vervolging in de nog aanhangige zaken we gens overtreding van de maxi mum snelheid zal worden voort gezet. De bewindsman deelt dit mee in antwoord op schriftelijke vragen van het tweede kamerlid P. Voogd (Boerenpartij) i.v.m. het gebruik van deze meters. HEDEN Axel Het Centrum, 8 qur: „Het geheim van de witte spin". Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Het verdachte huis van madame Polly". ZONDAG 27 JUNI AxelHet Centrum, 8 uur uur „Het geheim van de witte spin". Terneuzen: Luxor-Theater, 2.30 uur: „Stan en Olie als stieren vechters"; 8 uur„Het ver dachte huis van madame Pol ly". MAANDAG 28 JUNI. TerneuzenLuxor-Theater, 8 uur: „Stan en Olie als stieren vechters". DINSDAG 29 JUNI TerneuzenLokaal „Bethel" 7.30 uur Evangelisatiesamen komst. Middelburg Rouaansekaai 43, 11.30 uur: Aanbesteding van een bii.der- en deklaag op de provinciale wegen Terneuzen Axel en Drie Schouwen-Roode Sluis. door SHELLEY SMITH 40. Marshall staarde verstrooid naar het zeshoekige patroon van miniem kleine zwarte tabletjes op een grijze ondergrond van zijn hotelslaapkamer. Het ging niet op: het ging gewoon niet op. Uit wel ke gezichtshoek Marshall het pro bleem ook benaderde, de gestalte van mevrouw Jerome stond hem in de weg, en maakte de hele situatie ongerijmd. De ironie van het geval was dat hij het bijna gevonden had, als hij dat maar beseft had. Een kleine fout deed hem falen, en dat was zijn beoordeling van de psycholo gie van de misdadiger. Als een man zijn verdwijning wilde ensce neren, waarom zou hij dan het ri sico lopen dit te proberen waar zijn vrouw bij was? Hoe zou iemand een verdwijning kunnen ensceneren onder dergelijke om standigheden? Het zou onmogelijk ziin. Dan bleef er nog moord of zelf moord over. Weer was het de aan wezigheid van de vrouw die het idee 'van zelfmoord onmogelijk maakte. Waarom zou een man ver kiezen zelfmoord te plegen terwij. zijn vrouw stond toe te kijken? Dat zou wreed, riskant en onmo gelijk zijn. Het was al even on waarschijnlijk als het idee dat zij hem had kunnen vermoorden een man die een dikke tachtig kilo woog overboord geduwd door een vrouwtje dat nauwelijks half zo zwaar was als hij! Nee, dat ging niet op! Geen mens zou zo dwaas zijn te trachten iemand op die ma nier te vermoorden. Hij ondervroeg de hofmeesters Browning en Willis, hij ondervroeg meneer Jackson, de eerste stuur man, maar hoewel hij hun verhaal nog eens en nog eens weer met hen doornam, hadden zij hem niets nieuws te vertellen. Hij vroeg naam en adres van die leden van de be manning die nooit eerder bij deze stoomvaartlijn gevaren hadden, en hij stelde persoonlijk een onder zoek in naar hun antecedenten, voor het geval ze ooit iets met Jerome te maken hadden gehad. Dit was niet het geval. In Birmingham bezocht hij de dokter die Jerome had behandeld, en vernam van hem dat het vol komen juist was dat. Jerome al een maand of zes over hoofdpijn had geklaagd en over duizeligheid. Hij sprak met mensen die Je rome hadden gekend: Ferdy Wig more en Roger Halcombe en Wil liam Turner, en hoorde over Je romes uitvinding en dat hij nog niet zo lang geleden was terugge keerd uit Singapore (wat klopte met het feit dat zijn polis pas an derhalf jaar liep). Er waren geen onverkwikkelijke geruchten over hem in omloop, niets dat erop wees dat hij geïnteresseerd was in een andere vrouw; zij werden alge meen beschouwd als een paar doodfatsoenlijke, rustige mensen die veel van elkaar hielden. Hij ging de weduwe opzoeken. Op zachte toon, maar hoewel hij zich verontschuldigde voor de noodzakelijkheid ervan vast besloten te weten te komen Wat hij weten wilde, onderwierp hij haar twee uur lang aan een scherp verhoor. Zij antwoordde rustig, en zonder aarzelen, behalve dat zij 'n paar malen met haar hand langs haar voorhoofd streek en mom pelde: „Het komt me nu alles zo verward voor, neemt u het mij niet kwalijk". „U zegt dat u kort voor midder nacht naar uw hut sing?" Benelux-vlootdagen in Zeeland Kikvorsmannen keren terug van een „sabotage-opdracht" een beeld van de Benelux-vlootda gen, welke op Walcheren worden gehouden en waaraan door Nederlandse en Belgische ma rine-eenheden wordt deelgeno men. DOCH ZIE! Docli zie, daar raakte een engel hem aan. 1 Kon. 19 5 „Doch zie!'' Dat klinkt als een jubelkreet. Daar zit het plotselinge, het vol komen onverwachte, de blijde ver rassing in. Alles is om en boven deze mens toegemuurd. Er is menselijkerwijs gesproken geen enkele opening meer. Dit is liet einde. Het is uit m.et Elia. Hoort de jubel der uitredding en der bevrijding in dat „doch zie". Ineens is het er. Dwars door alle nevelen heen. Dwars door onze berekeningen en on ze onmogelijkheden heen. Won derlijk! Zie, boven dat in doods slaap neergezonken, door nacht merries besprongen, donkere mensenleven is Gods hand Gods reddende, helpende hand. Ja, daar komt het hier eigenlijk op neer, en daar komt het ook op aan. In die engel en door die engel raakt God hem aan. Die engel is Gods hand. God steekt Zijn hand naar deze neergezon ken, in de draaikolk van moede loosheid weggezogen mens uit. Die engel is manifestatie van Gods hulp en bijstand. Zo prac- tisch, zo daadwerkelijk ziet Gods hand er uit! Dat is dan evangelie -voor alle mensen, die zichzelf afgeschreven hebben. Voor alle levensmoede en eenzame en wanhopige men sen. Voor mensen die er geen gat meer in zien, met zelfmoord plannen rondlopen. Dit woord verkondigt u: de naar de ver zonken mens uitgestoken hand Gods. God steekt Zijn hand naar u uit. De mensen? Och, vaak willen ze niet. „Niemand steekt een hand naar me uit". Dat is de ervaring in menige benauwde situatie. En als ze nog willen, dan kunnen ze niet. Dan zijn hun armen te kort en hun handen te zwak. U moet het niet van men sen verwachten. Maaru moet het ook niet van men sen te hebben. God is ook in uw woestijn. God steekt Zijn hand naar u uit. Als alles hopeloos is, als we van niemand meer iets te verwachten hebben... dan... „doch zie, daar raakte een engel hem aan". Daar is Gods hand! (Uit: „De Stem achter U") OOST ZEEUWS-VLAANDEREN ZONDAG 27 JUNI 1965 NED. HERV. KERK Axel: 10 uur en 14.30 uur Ds. P. J. Pennings; 16 uur Huisdienst „Zorgvliet". Hoek: 10 uur en 14.30 uur Ds. W. J. van Meeuwen. Hontenisse: 9.30 u. Ds. E. Grams- bergen. Hulst: 10 uur Ds. J. A. H. Brok. Philippine: 9 uur Ds. E. E. Stern. Sas van Gent: 10.30 uur Ds. E. E. Stern: 19.30 uur „Woord en Antwoord" o.d. dienst (E. E. Stern pr., J. v. d. Ree lit.). Sluiskil: 9 uur en 10.30 uur Ds. J. G. N. Cupédo, van Pijnacker. Terneuzen: {Noordstraat) 10 uur Ds. P. A. v. d. Viugt; 19 uur Ds. J. Scholten. Kerkhof laan9.30 uur Ds. J. A. Poelman, jeugddienst. Zaamslag: 10 u. Ds. Ph. M. Becht. GEREF. KERK Axel: 10 uur en 15 uur D». J. Th. Heemskerk. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. Ver beek. Terneuzen: 10 uur en 16.30 uur Drs. A. Elshout, van Koudeker- ke. Zaamslag: 10 uur en 15 uur Ds. M. den Boer. GEREF. KERK Vrijgemaakt) Axel: 10 uur en 15 uur Ds. A. Kuiper. „Ja". „Het was tien over half tw--e toen u en uw man naar buiten gingen, klopt dat?" „Ja". „Wat hebt u clan in die tussen tijd gedaan?" Zij keek hem aan. „Kaart gespeeld." „Kaart gespeeld?" „Ja". „Een uur en nou, zeg maar anderhalf uur lang?" „Het was een stormachtige over tocht, meneer Marshall, en ik ben erg vatbaar voor zeeziekte. Mijn man probeerde mij af te leiden" „Juist. En toen, omstreeks half twee, begon hij zich uit te kleden om naar bed te gaan. Is het niet zo?" „Ik kreeg genoeg van het spel letje, en ik voelde mij nog niets heter, dus stelde mijn man voor daf ik maar zou gaan liggen. Dat deed ik, en hii begon zijn nachtgoed uit zijn koffer te halen. Maar toen ik „Wat is er met die kaarten ge beurd? Weet u dat nog?" „De kaarten? Die heb ik in mijn handtasje gedaan. Het was het spel dat ik altijd bij me heb als ik op reis ga". „Gaat u door, alstublieft, me vrouw Jerome. Neem mij niet kwa llik dat ik u in de rede viel. Die gedachte kwam zo maar bij mij op, omdat er in de hut geen kaarten ziin gevonden. Maar dat is van- zelfprekend als u ze in uw hand tasje gestopt hebt. Dat begrijp ik nu wel. U zei iets over gaan lig gen, geloof ik. (Wordt vervolgd) Hoek: 9 uur Ds. K. D. van Dijk, van Terneuzen; 4.30 uur Ds. H. M. Ohmann. Terneuzen: 10.30 uur en 15 uur Ds. K. D. van Dijk. Zoute/Spui: 10 uur en 14.30 uur Ds. C. v. d. Jagt. GEREF. GEMEENTE Terneuzen (Vlooswjjkstr.)9.30 u., 14 u. en 18 u. leesdiensb- -<"» Hoek: 9.30 uur, 14 uur en 18 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE (Syn.) Terneuzen (Fr. Halslaan)10 uur en 15 uur leesdienst.. Axel: geen opgave. CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 10 uur en 14.30 uur leestdienst. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30 uur, 14 uur en 18 uur Ds. De Reuver. VOLLE EVANG. GEM. Filadelf ia-kapel Terneuzen: Samenkomsten: zon dags 10 uur v.m. en donderdag» 8 uur n.m. Bidstond zondags om 8.30 uur n.m. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 u. Heiligingssamen komst; 19.30 uur Evangelisatie samenkomst o.l.v. It. B. E. Meuf- fels en H. R. Njjhuis. NED. PROTESTANTENBOND (Schoolweg 21.) Terneuzen: 10 uur en 15 uur Ds. Lecompte, van Gent. ROOMS KATHOLIEKE KERK Axel: 7.30 uur, 9 uur, 10.30 uur en 17.30 uur H. H. Missen. Ciinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Hulst: 6.30 uur. 7.45 uur, 9 uur en 10 uur H. H. Missen. Philippine: 7.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Sluiskil: 6.45 uur, 8.30 uur, 10.3» uur en 17 uur H. H. Missen. Terneuzen: 7 uur, 9.30 uur H. H Missen; 17.00 uur Avondmis. Triniteitskerk8 uur en 11 uur H. H. Missen. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN ZONDAG 27 JUNI 1965 NED. HERV. KERK Aardenburg: 11 uur mej. Da H. B. de Neeling, van Zuidzande. Biervliet: 9.30 uur Ds. W. S. Even huis. Breskens: 9.30 uur Ds. I.. Spaans (Viering H. Avondmaal). Cadzand: 9.30 uur Ds. W. C. Luu- ring. Groede: 10.30 u. Ds. H. W. Door- nink (Viering H. Avondmaal). Hoofdplaat: 9.30 uur eerw. heer H. J. Begeer. Nieuwvliet: 9 u. Ds. H. W. Door- nink, van Groede. Oostburg: 11 uur Ds. W. C. Luu- ring (Bed. H. Doop). Retranchement: 9.30 uur Wika A. J. Dales. Schoondjjke: 10.30 uur Ds. P. A. Brinkman. Sint Anna ter Muiden: 11 uu.r Ds. De Knjjff, van Gent. Sint Kruis: 7 uur mej. Da. H. B. de Neeling, vqn Zuidzande. Sluis 9.30 Ds. De Knijff, van Gent. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Bergsma. IJzendjjke: 9 uur Ds. P. A. L. Brinkman, van Schoondjjke. Zuidzande: 9.30 uur mej. Da H. B. de Neeling.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 2