PROVINCIAAL NIEUWS Prins Bernhard had nog achi jaar te leven ASPIRIN BAYER BEURSOVERZICHT Terneuzen Axel Middelburg Nieuw-Namen Bij verkoudheid vinden meer mensen ter wereld baat bij Aspirin, dan bij enig ander middel. Sluis Vlissingen Verjaardag Z.K.H. Prins Bernhard 568ste Staatsloterij Nieuwvliet Oostburg Zuidzande Agenda FREDERICUS CALLE PaginalT DE" VRIJE ZEEUW Maandag 28 7 Dinsdag 29 juni 1965 Eindexamen H.B.S.-A Voor het op 24, 25 en 26 juni gehouden eindexamen voor de H.B.S.-A slaagden de volgende kandidaten van het Petrus Hon- diuslyceum te Terneuzen: M. de Bruijne, L. van Campen, H. Koorevaar, J. Meertens, A. Oostdijk, J. Prinse, P. Steenbak ker en A. in 't Veld, allen te Terneuzen; B. van Goor te Oost burg, P. van Harn, P. Dieleman en F. Wolfert, allen te Axel; J. Jansen en M. Michielsen, beiden te Hoek; J. Janssens te Biervliet en E. Kalfsvel te Sas van Gent. Voor het eindexamen H.B.S.- B is verleden week geslaagd G. van der Steen te Terneuzen. Geslaagd In Den Haag slaagden voor het diploma gemeente-administratie I de 'heren P. M. Hamelink en J. van Oosten, beiden werkzaam op de gemeentesecretarie te Terneuzen. Bode-schrijver bij de gemeente Als opvolger van de heer C. Sol die dit jaar de gemeentelijke dienst met pensioen verlaat, hebben B. en W, van Terneuzen met ingang van 1 oktober a.s. benoemd tot bode- schrijver de heer J. van de Wege, alhier. Plannen voor een christelijke H.B.S. in Terneuzen De vereniging voor christelijk middelbaar en voorbereidend ho geronderwijs voor Zeeland werkt al enkele jaren aan de plahnen om tot de oprichting van een H.B.S. in Zeeuws-Vlaanderen te komen. Zaterdag hielden bestuursleden van de vereniging onder voorzit terschap van de heer J. A. van Bennekom met het Zeeuws Vlaam se, comité van aanbeveling in hotel Rotterdam" te 'I erneuzen een persconferentie om een indruk te geven van de stand van zaken. Te gen het einde van deze uiteenzet ting kwam ook burgemeester Rijp- stra ter vergadering. In een brief die de vereniging richt tot alle voorstanders van het christelijk onderwijs wordt er od gewezen dat de vereniging het christelijk lyceum te Goes en de christelijke H.B.S. en M M S. te Middelburg tot stand heeft ge bracht. De heer Van Bennekom wees er op dat men ook eraag in Zeeuws-Vlaanderen dergelijke ac tiviteiten zou willen ontplooien, omdat de Westerschelde (nog) een moeilijk te nemen hindernis is. Men kan niet vergen dat kinderen van 12 a 13 jaar in Goes in pen sion gaan, als zij daar de christe lijke school zouden moeten bezoe ken. „Wanneer wij in Zeeuws-Vlaan deren aanspraak willen maken op christelijk lager onderwijs, waar om zouden wij het dan ook niet doen voor het middelbaar en het voorbereidend hoger onderwijs", aldus de heer Van Bennekom. KANSEN Enthousiast was de heer Van Bennekom waar het betrof de sa menwerking met het gemeentebe stuur van Terneuzen. Mr Riiostra staat volledig achter ons en wil ons zoveel mogeüik heioen, zo werd verder opgemerkt. De burge meester bevestigde later dat het in de bedoeling ligt aan de raad een voorstel te doen om in het plan „Hof Zeldenrust" drie ha grond aan de vereniging in optie te ge ven voor de gebouwen en sport velden. Na de besprekingen werd een kijkje ter plaatse genomen. Waar nu nog het graan groeit, zul len binnen afzienbare tijd nieuwe woningen en misschien een chris telijke H.B.S. verrijzen. Het ter rein is met zorg gekozen: oo onge veer 6 km van Axel; 3 km van Terneuzen en 4 km van Zaamslag. de gemeenten waarvan de meeste aanmeldingen kwamen. De oor spronkelijke bedoeling was de school in Axel te bouwen Toen Terneuzen zich .steeds verder be gon te ontwikkelen en de ene in dustrie na de andere verrees, heeft men gemeend reëel te moeten blij ven en niet de kinderen naar de school, maar de school naar de kinderen te brengen. VOORUITZICHTEN Toen men een vijftal jaren ge leden een onderzoek ging instellen naar het aantal leerlingen dat zich mogeliik zou melden, kwam men tot ongeveer 45. De heer Van Ben nekom zei er van overtuigd te zim dat dit getal over een naar iaar niet ver van de 30 zal lieeen. Tot nu toe was er nog geen bedrag be schikbaar op de begroting van het ministerie, maar men hoont dat dit Vmr 1967 wel het geval zal ziin Als dat zo is, wordt in september 1066 begonnen, zo deelde de heer Van Bennekom mede. De Terneuzense architect, de heer Vooat ,lid van het comité van aanbeveling, was van mening dat het plan voor „paviljoenbouw" het best haalbaar zou zijn. Het bestuur rekent er voor wat de subsidië ring betreft op dat het ministe rie niet de normen zal handhaven die voor het bouwen van een school gesteld zijn. In een streek als Zeeuws-Vlaanderen is een be- gin-aantal van 100 leerlingen niet te realiseren. Hoewel de financiën een niet te verwaarlozen grootheid vormen in een dergelijk plan, weegt dit nu niet het zwaarst, zo merkte de heer van Bennekom op. Wanneer men de steun vraagt van hen die voor stander van het christelijk onder wijs zijn, dan gaat het niet om enorme bedragen; maar er moeten nu eenmaal „aanloopkosten" ge maakt worden. Christelijk Zeeland staat achter dit plan, maar begrij pelijk is, dat van Zeeuws-Vlaande ren een zekere inspanning wordt gevraagd. Daar men ervan over tuigd is, dat er naar Terneuzen steeds meer mensen zullen komen met een leidende positie op één van de bedrijven, zullen deze onder wijsmogelijkheden voor hun kinde ren verlangen. Uit dat oogpunt acht men het moment nü gekomen om de plannen een tastbare vorm te geven. Dat is ook de reden waarom het comité van aanbeveling zich over enige tijd tot de kring van werk gevers in de kanaalzone zal wen den om een adhesiebetuiging te verkrijgen, want zo redeneert men de industrieën zullen onge twijfeld met deze nieuwe oplei dingsmogelijkheid instemmen. Zeeuws-Vlaamse taxi- en huurauto-ondernemers op bezoek bii General-Motors in Antwerpen Tien jaar geleden vond in Ter neuzen een bespreking plaats tus sen een aantal taxi- en huurauto ondernemers uit Oost Zeeuws- Vlaanderen om te komen tot een hechtere samenwerking. Dit voor nemen is sedertdien uitgegroeid tot een goede verstandhouding. Boven dien maken sedert vorig jaar ook de West Zeeuw,s-VIaanwe onder nemers deel uit van de club. Dit jaar is het 10-iarig bestaan van deze samenwerking gevierd. Het bestuur, bestaande uit de he ren A. v. d. Schans te Terneuzen, voorzitter; G. v. d. Peijl te Terneu zen, secretaris; A. van Britsom te Axel, penningmeester, alsmede de heren R. de Maet te Hulst, J. Se- gers te Philippine en G. Cappen- dijk te Kloosterzande had in sep tember vorig jaar reeds beslotpn dit 10-jarig bestaan feestelijk te herdenken en een excursie naar General Motors te Antwerpen vormde er een onderdeel van. In gezelschap van de heer Kerckhaert uit Hulst werd het een leerzame en mooie excursie. Be wondering bestond niet alleen voor het enorme fabriekscomplex, maar ook voor de geweldige organisatie die General Motors heeft ontwik keld. De rondgang door de fabrie ken maakte dat iedereen onder de indruk was van hetgeen hier wordt gepresteerd. Overigens werd het nuttige met het aangename verenigd en werd ook een bezoek gebracht aan de zaak van Bobbejaan Schoepen, „Bobbejaansland" te Lichtaert, waar van goed amusement werd genoten. Een mooie dag waarop het be stuur en de leden van de Zeeuws- Vlaamse club met genoegen kun nen terugzien. Rode-Kruiswandeltocht Zaterdag werd onder stralend weer de 9de Roode Kruiswandel- tocht gehouden. Ruim 700 wan delaars namen hieraan deel. De te lopen afstanden waren 5,10,15 en 25 km. Om half drie werd ge- strat aan de jeugdherberg. Via de Kinderdijk en de Zeestraat ging het naar de markt waar ge defileérd werd voor het gemeen tebestuur. De wandelaars werden begeleid door de drumband „Ho sanna", de drumband „Axel-Tha- lia" en een drumband uit Sluisi kil. Op de markt stonden ook de muziekgezelschappen „Hosanna" en „Concordia" opgesteld. Des avonds werden alle deelne mers aan de Rooseveltlaan weer opgehaald door de drumbands, die hen terug naar de jeugdher berg begeleidden. Burgemeester Van Dijke sprak de wandelaars toe en reikte de prijzen uit. Ver der ontvingen alle deelnemers een herinneringsmedaille. De uitslagen waren: 5 km: 1. W.S.V. Emma, Axel, 887 pnt; 2. Chr. W.S.V., Oostburg, 880 pnt; 3. Mariaschool, St. Jan steen, 874 pnt; 4. Beatrix, Terho le, 872 pnt; 5. Gidsen, Axel, 839 pnt; 6. Welpen, Axel, 835 pnt 7. Sibaldis, Axel, 834 pnt. 10 km: 1. Oda, Axel, 1028 pnt; 2. W.S.V. Emma, Axel, 1007 pnt; 3. School Cadzand, 1006 pnt; 4. Jeugdbelang, Axel, 994 pnt; 5. O. I,. School, Oostburg, 981 pnt; 6. Chr. W.S.V., Oostburg, 962 pnt; 7 en 8. E.O.S., Terneuzen en Bea trix, Terhole, beiden 959 pnt; 9. Oranje Nassau, Zaamslag, 920 pnt; 10 en 10. W.S.V. 1 en 2., Hontenisse, 918 pnt. 15 km: 1. W.S.V. Emma, Axel, 1081 pnt; 2. W.S.V., Hontenisse, 1080 pnt; 3. O. L. School, Oost burg, 1076 pnt; 4. St Bavo, Oost burg, 1052 pnt; 5. E.O.S., Terneu zen, 1007 pnt. 25 km: 1. Chr. W.S.V., Oost- burg, 1080 punten. De W.S.V. Emma behaalde met de groep op de 15 km met 1081 punten de wisselbeker. De groep van de luchtmacht uit Woensdrecht kwam definitief in het bezit van de wisselbeker voor militairen door deze drie maal achtereen winnen. Feestavond v.v. „Axel" Vrijdag heeft de v.v. „Axel" 'n feestavond aangeboden aan de werkende leden, het bestuur en vele genodigden vanwege het behalen van het kampioenschap, Om 7 uur schaarden zich hon derden personen aan een goed verzorgde koffietafel. Na afloop hiervan volgde in de grote zaal van „Het Centrum" een gezelli ge dansavond. De muziek werd verzorgd door „The Williams'' onder leiding van Jo Gommers. Prinses Marijkeschool ging cp schoolreis Vrijdag was bet voor de 100 leerlingen van de hoogste drie klassen van de Prinses Marijke school weer een grote dag. Des morgens om 7 uur vertrok men van de school met twee bussen van de Z.V.T.M. voor de jaar lijkse schoolreis. Even voorbij de Moerdijkbrug werd halt ge houden om de benen te strekken. Van hier ging de reis naar Rot terdam naar het scheepvaartmu seum, waar 'n interessante rond leiding werd gegeven. Het vol gende programmapunt was een rondvaart door de havens van Rotterdam. Van hieruit reed men naar de- dierentuin „Blijdorp". Ook de speeltuin kreeg de volle belangstelling van de jeugd. Even over vijf uur werd de tei rugreis aangevangen. Over de Brienenoordbrug verlieten zij Rotterdam, in de buurt van Ze venbergen stopte men om een verfrissing te gebruiken, van waar men naar Kruiningen reed. Even over 9 uur arriveerde men terug aan de school, waar weer velen de kinderen stonden op te wachten. Gemeente-administratie Bij de in Den Haag afgenomen examens voor het diploma ge meente-administratie I is geslaagd de heer J. Focke te Cadzand. Examen kleuterleidster Aan de gemeentelijke opleidings school voor kleuteronderwijzeres sen te Middelburg slaagden o.m. voor de akte kleuterleidster de da mes M. E. Posthuma en E. M. Plas- schaert, beiden te Sluis en J. J Moens te Oostburg. Op de laatste dag van de eind examens aan de gemeentelijke school te Middelburg slaagden voor kleuterleidster de dames J. M. E. Will te Terneuzen, A. Tolle naar te Hoek en J. Robijn te Oost burg. Van de in totaal 57 kandidaten, die examen deden voor leidster of hoofdleidster, zijn er 54 geslaagd. 17-jarige Belgische jongen verdronken In een der kreken in het land van Saeftinge is zaterdagmiddag de 17-jarige Erik Jaspers uit Kieldrecht (België) verdronken. De knaap die niet kon zwem men, is vermoedelijk in diep water terechtgekomen. De rijks politie heeft na enige tijd dreg gen het stoffelijk overschot ge borgen. DAAR STAAT ACHTER en de heren H. Verploeg en E.gi Mussche te Oostburg; S. J. Boers- ma te Breskens; I. de Visser te Retranchement en H. C. de Klerck te Schoondijke. Vergadering gemeenteraad Donderdagavond a.s. vergadert de gemeenteraad van Sluis. De agenda vermeldt o.m. een voorstel van B. en W. om over te gaan tot de aankoop van een nieuwe vuil niswagen voor een bedrag van f 40.000. Van G. S. heeft men de mededeling ontvangen dat mag worden overgegaan tot het aan stellen van een extra-gemeente werkman. Voorgesteld wordt als zodanig te benoemen J. I. Coppens. Het aannemersbedrijf N. Leenhouts wil grond in het uitbreidingsplan kopen voor het bouwen van 10 wo ningen en 4 garages in de Zilver smidstraat, dit tegen een prijs van 30 per vierkante meter en voor een garageperceel van 1200. Mocht het bouwen van deze gara ges geen doorgang vinden, dan moet de grond aan die van de wo ningen Worden toegevoegd voor de bovenvermelde grondprijs. Afscheid schoolhoofd In de zaal van het parochiehuls werd onder grote belangstelling afscheid genomen van soeur An- cilla Maria die acht jaar hoofd van de meisjesschool is geweest en nu als novice-lerares naar Teteringen is vertrokken. Na een inleidend woord van pas toor W. Hollevoet werd de leiding van de avond overgelaten aan de heer L. Ducheine, thans waarne mend hoofd. De sprekers werden afgewisseld met zang van leerlin gen, oud-leerlingen en een dames koor onder leiding van pater Mar- teijn. Inspecteur J. Gelijns van de on derwijsinspectie uit Middelburg prees zuster Ancilla en haar grote toewijding voor het onderwijs. Burgemeester P. F. van Hoote- gem sprak namens het gemeente bestuur, de heer Ch. Bukkens na mens de gezamenlijke schoolhoof den in Sluis en mevr. Leenhouers namens de katholieke actie. Ver schillende geschenken werden aan geboden en tot slot dirigeerde zus ter Ancilla het meisjeskoor, dat in de scholenzangwedstrijd van de K.R.O. de demi-finale had bereikt. Tewaterlating Russisch viskoelschip Op de werf van de maat schappij „De Schelde" te Vlis singen is zaterdagmiddag het derde visverwerkende motor- koelschip van een serie van vier, bestemd voor Rusland, te water gelaten. De serie is bestemd voor Sudo-Import te Moskou Het derde schip werd gedoopt met de naam .dFrans Hals". De tewaterlating werd verricht door mevrouw I. M. Gorokhova, echt genote van de eerste ambassade raad van de Russische ambas sade uit Den Haag. De vier schepen zijn alle ge noemd naar Nederlandse schil ders. Het is voor de eerste maal dat een in ons land gebouwd schip bij de stapelloop wordt vernoemd naar de schilder Frans Hals. Dat zei na de geslaagde tewaterlating de heer J. W. Hup- kes, voorzitter van de directie. De heer Hupkes deelde mee, dat het de bedoeling was geweest het eerste vjskoelschip de „Rem brandt" dezelfde morgen over te dragen aan de opdrachtgevers. Dit was echter niet mogelijk om dat de inspectie nog niet geheel gereed was. De hoofdafmetingen van de koelschenen zijn: lengte over al les 103,59 meter, breedte 16,60 meter, diepgang 5,50 meter, draagvermogen 2600 ton. De voortstuwing geschiedt door een Sulzer-hoafdmotor met een ma ximum continuvermogen van 3000 apk. Aan boord van de schepen wordt de door trawlers aangevoerde vis verwerkt, in gevroren en in koelruimten op geslagen. Ieder schip krijgt twee vriestunnels. Iedere tunnel is in staat per dag 25.000 kilo vis in paketter. in te vriezen. Morgen, dinsdag 29 juni, vie ren wij de 54ste verjaardag van prins Bernhard. Met meer aan dacht en meer vreugde waar schijnlijk, omdat ons koninklijk gezin nu dank zij zijn huw bare dochters steeds meer in de belangstelling komt te staan. Prins Bernhard is een belang rijke figuur geworden in onze jongste geschiedenis. Uit de laat ste onthullingen blijkt, dat hij tijdens de oorlog persoonlijk heeft deelgenomen aan verschei dene aanvallen op vijandelijke doelen, 's Lands economie heeft hij grote diensten bewezen door zijn goodwill-reizen naar het bui tenland. In 't eigen land neemt hij dagelijks deel aan het be- stuurswerk van ontelbare instel lingen. Sportief als hij is werd hij betrokken bij de organisatie van vele sportevenementen. Hij ontvangt niet alleen veel post van mensen die hem als bemid delaar wensen of zijn tussen komst inroepen als officiële in stanties hun de pas afsneden, maar hij stelt ook alles in het werk om klachten te onderzoe ken en verzoeken in te willigen. Elke brief aan hem gericht wordt beantwoord. Ondanks een druk leven en on danks de voortdurende zorg voor zijn gezondheid (de prins moet sinds het auto-ongeluk in 1937 de grootste voorzichtigheid betrachten) is hij een uitstekend gezinshoofd en een rechtvaardig vader voor zijn dochters. De doktoren van het Walter Reed-hospitaal in Washington gaven hem op 41-jarige leeftijd nog hooguit 8 jaar te leven Hij heeft deze diagnose door zijn ijzersterke, door sport gestaalde gestel en uithoudingsvermogen, gelogenstraft. Wij hopen hem als hoofd van ons koninklijk gezin, als eerste burger van het land en als „ombudsman" en „good- will-ambassadeur" nog veel jaren te mogen behouden'. Z.K.H. Prins Bernhard, die dins dag 29 juni zijn 54ste verjaardag hoopt te vieren. (Foto Max Koot) MAANDAG 28 JUNI 1965 TWEEDE KLASSE Prijzen van: 10 zijn gevallen op nummers eindigende op 001 869' 388 882 7310 50 zijn gevallen op nummers eindigende op 100 zijn gevallen op nummers eindigende op 200 zijn gevallen op nummers eindigende op 400 zijn gevallen op nummer: eindigende op 1000 zijn gevallen op nummers eindigende op Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 010536 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 063566 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 075755 Een prijs van ƒ2000 is gevallen op het nummer 021622 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 053680 Een prijs van 5000 is gevallen op het nummer 020367 De prijs van ƒ25.000 is gevallen op het nummer 018341 Let welOp dit nummer zijn twee prijzen gevallen. Vogelbescherming De vogelbeschermingswacht uit West Zeeuws-Vlaanderen maakte een excursie naar de geïnundeerde Zwarte Polder waar onder leiding van de heren Prang en Enkelaar de flora en fauna van dat gebied werd bekeken en waar de beteke nis van deze polder als natuurmo nument tot uiting kwam. De be langstelling van de zijde der leden was behoorlijk en de heer J. van Leeuwen, burgemeester van Oost- burg en voorzitter van de wacht, bracht de beide heren dank voor de deskundige leiding. Benoeming onderwijzeres Woensdagavond vergadert de gemeenteraad van Oostburg. Voor gesteld wordt om mej. L. J. Meeu- sen te Terneuzen te benoemen tot onderwijzeres aan de openbare school. Eindexamen H.B.S.-A De volgende leerlingen van het Koningin Wilhelminalyceum te Oostburg zijn geslaagd voor het eindexamen H.B.S.-A: de dames R. Harmsen en M. Brevet te Oost burg; S. Woittiez te Breskens; M J. Hennekeij te Retranchement en L. J. v. d. Sli#ke te Schoondijke tri' Raadsvergadering De gemeenteraad van Zuid zande zal woensdagavond in openbare vergadering bijeen komen. In deze vergaedring zul len de raad voorstellen worden gedaan tot wijziging van de be zoldigingsverordeningen gemeen- tepersoneel; tot verhoging van de presentiegelden voor de raads leden; tot wijziging van de keur lonen per 1 januari 1966; tot tijdelijke belegging van overtol lige kasgelden terwijl voorts zal worden aangeboden ter vaststel ling de slotwijziging van de be groting 1964. INTERNATIONALS IN HERSTEL Het Damrak heeft zich van middag van zijn goede zijde la ten zien voor het merendeel van de internationale waarden. De handel in de hoofdfondsen was echter kalm, behalve voor Phi lips in welke hoek menig stuk van eigenaar verwisselde. Het was hoofdzakelijk het publiek dat met kooporders in de markt was. Daarnaast vonden nog wat dekkingsaankopen plaats waar door Philips en Unilever evenals AKU een vrij vaste stemming te zien gaven. Even zakte de Phi- lipskoers na een opening op 120,70 in tot 120,20 maar later steeg de prijs als gevolg van aanhoudende vraag tot 121,30. De stukken verlieten de markt op vrijwel het hoogste punt van de dag. AKU verbeterde circa 3 punten tot 448. Kon. Olie kon moeizaam meekomen op een prijs van 134,20. K.L.M. werd eerder iets lager geadviseerd. Wallstreet reageerde vrijdag praktisch niet op de rede van president Johnson in de jaar vergadering van de Verenigde Schoolreisjes De leerlingen van de openbare school te Zuidzande hebben hun jaarlijkse schoolreizen afgewerkt. De klassen 4, 5 en 6 kregen het eerst hun uitgangsdag met als hoofddoel een bezoek aan de „Efteling". Het behoeft geen be toog dat de jeugdige Zuidzande- naren zich hier uitstekend amu seerden en dat men daar voor verdere dagen van de week best had willen blijven. De leerlingen van de laagste klassen bleven in de trant van hun oudere schoolgenoten en be zochten het Melipark bij Adin- kerke. Overstromingen cr.hittegolf Het water van de Donau heeft zaterdag te Mohacs in zuid-Honga- rije zeventien huizen meegesleurd en 151 huizen zwaar beschadigd. De bewoners waren tevoren geëva cueerd. In Oostenrijk heerste zaterdag een hittegolf, terwijl tal van dor pen en velden nog onder water staan. Bij de Zuidslavische stad Backa Palanka brak de Donau zaterdag door een dijk, als gevolg waarvan meer dan duizend hectare bouw land onder water kwam te staan. Nationale tentoonstelling De nationale tentoonstelling van de koninklijke vereniging „Het Ne- derlandsche Trekpaard" wordt vrijdag 17 en zaterdag 18 septem ber in de veemarkthallen in 's-Her- togenbosch gehouden. Naties. De Newyorkse beurs sloot nauwelijks prijshoudend. In de scheepvaartsector waren de aktiviteiten gering. De stem ming was licht verdeeld. De staatsfondsenmarkt schommelde rond het voorgaande slotniveau. Vandaag verlieten claims Vi- hamy de beurs. Met die van de Ver. Bedrijven Bredero werd een aanvang gemaakt. Claims Brede ro werden op de theoretische waarde van 30 geadviseerd. Stocken Bührmann kregen een iets lagere advieskoers, evenals de aandelen van de Kon. Zout/ Ketjen. Machinefabriek Hensen kreeg een hogere advieskoers op de goed gevulde orderporte feuille. Ook Grasso lag iets beter in de markt op de grote opdracht van een Duitse firma. HEDEN TerneuzenLuxor-Theater, 8 u.: „Stan en Ollie als stieren vechters". Zuidersportpark (terr. 4 en 5) 7 uur: Mistrappers—Meter- fabriek en Philips 2v. d. Poel. DINSDAG 29 JUNI TerneuzenLokaal „Bethel" 7.30 uur Evangelisatiesamen komst. Luxor-Theater, 8 u.: „Stan en Ollie als stierenvechters". Zuidersportpark (terr. 4 en 5), 7 uur: HKC 2—ICUST en AtoomboysHSV. Middelburg Rouaansekaai 43, 11.30 uur: Aanbesteding van een bii.der- en deklaag op de provinciale wegen Terneuzen Axel en Drie Schouwen Roode Sluis. WOENSDAG 30 JUNI Terneuzen: Zu id e rspoaatjsaïk.». (terr. 2 en 3), 7 uur: Van der Bijl BoysPhilips I en Phi lips 3—PTT. Sas van Gent: Kantoorgebouw, 11.00 v.m.: Jaarl. alg. verg. van aandeelhouders van de N.V. Nieuwe Nederl. Mij. tot Verv. van Spiegelglas, Glazen Voor werpen en Chemische Pro ducten. Racebootje omgeslagen; twee doden Zaterdagavond is in de Beem- sterringvaart nabij Purmerend een racebootje omgeslagen. De twee inzittenden, de 35-jarige T. A. Bakker uit Purmerend en de elfjarige P. van Noord uit Vel- sen kwamen hierbij om het leven. De Purmerender was nog maar een paar dagen eigenaar van het bootje. KERKNIEUWS Gereformeerde kerk Beroepen te Terneuzen (2e pre dikantsplaats) ds L. Berger te Half weg. Beroepen te Apeldoorn (achtste predikantsplaats) ds W. Kats te Goes. (Nagekomen advertentie.) Heden overleed, na een kortstondige ziekte, ge sterkt door de genademiddelen der H. Kerk, mijn geliefde Man en der kinderen zorgzame Vader, de Heer Echtgenoot van Mevrouw Marcella Maria Antoinette Hofman, op de leeftijd van 53 jaar. M. CALLE—HOFMAN LEVIEN - EDUARD FREDDY - MARLIES Familie CALLE Familie HOFMAN Terneuzen, 27 juni 1965. Lange Kerkstraat 66. De H. Mis van Requim, waarbij U beleefd wordt uitgenodigd, zal worden opgedragen op woensdag 30 juni om 10 uur, in de parochiekerk van de H. Willibrordus, waarna de teraardebestelling op de R.K. Begraafplaats alhier. Dodewake: dinsdagavond om 7 uur in de St. Wil- librorduskerk. Zij, die bij vergetelheid geen bericht van over lijden hebben ontvangen, gelieven deze adverten tie als zodanig te beschouwen.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 12