Verkeerd tegengif DE MAN DIE ZIJN EIGEN ERFGENAAM WAS Lintjes met een bedoeling i RADIO EN TELEVISIE Nederl. Chr. agrarische bedrijfsbond wil ook uitkering ineens cm DE VRIJE ZEEUW Haar De Gaulie eist vooruitbetaling Politieke lack Tegenstellingen Zaterflag 19 fun! 19631 Pagina 9 De verrassing van de Britse lintjesregen wa§ wel het feit dat koningin Eliza beth vier Beatles de niet geringe M.B.E. toekende, de orde van het Britse im perium. Daarbij moet men in het oog houden dat de lijst in feite niet door de vorstin wordt opgesteld maar door de eerste minister. En men zal er niet ver naast zijn als men aanneemt dat ook de heer Wilscn minder uit overtuiging dat het Liver- pools langharig kwartet zo 'raai musiceert, dan wel uit politieke overwegingen 'de ze onderscheiding heeft be kokstoofd. Dit haast revo lutionaire eerbetoon heeft kennelijk de jongeren er van moeten overtuigen dat Wilson „with it", bij de tijd is en geen vervelende oude sok. En dat dus de socia listen de levende partij van de toekomst zijn. Het merkwaardige is dat de reactie bijzonder fel is geweest in een heel andere zin dan Wil son bedoeld kan hebben. De al tijd zeer pro-Labour Daily Mir ror betuigde dezelfde dag al, dat dit de „grootste flauwekul" was die ooit uit Buckingham Palace was gekomen. En verscheidene oudere M.B.E.'s stuurden hun lintjes terug omdat ze niet op één lijn gesteld wensten te wor den „met deze vulgaire uilskui kens", zoals een het noemde. OM HET GELD. In ingezonden stukken ziet men ook lieden wier verering van de Beatles-groep buiten kijf is, betogen dat hun verdiensten meer op het gebied van hun eigen ponden en dollars liggen en minder op het vlak van „meer doen dan je plicht" voor het va derland, wat de voorwaarde is voor de onderscheiding. Dat is voor Wilson een strop: hij wordt uitgelachen om zijn stunt en voor een politicus is uitgelachen worden nog erger dan uitgescholden worden. Dit komt juist op een tijdstip dat de Labour-party het hoog no dig heejt wat populairder te worden. Weliswaar zijn de twee grote partijen nog lang niet gereed om een verkiezingsstrijd in te gaan, maar het moet binnen niet al te lange tijd toch zover komen. Voor het ogenblik staan de kan sen van Labour bepaald) niet best, ondanks het feit dat de conservatieven nog steeds geen geestdrift opwekkende leider hebben gevonden. RAND VAN DE AFGROND Een paar keer is de regering op het kantje af door een stem ming gekomen. Een keer zelfs zagen een paar socialisten geen kans binnen zeven minuten na dat een bel stemming had aan gekondigd, binnen te komen in de lagerhuiszaal, zodat ze voor de gesloten deur bleven staan De traditioneel voor de regering stemmende voorzitter moest toen de wel zeer magere doorslag ge ven Daarbij komt dat een reeks stakingen onder andere een van kruiers op een vliegveld die vele vakantiereizigers dupeerde niemand de overtuiging heb ben gegeven dat er veel veran derd is. Behalve dan dat de si garetten en nog zo het een en ander aanzienlijk duurder zijn geworden. Maar tegen, dit misnoegen heeft dan het tegengif van een lintje voor de Beatles jammer lijk gefaald. 1 Op de vrijdag in Tholen ge houden Zeeuwse „zomerdag" van de Nederlandse christelijke agra rische bedrijfsbond heeft de voorzitter, de heer A. IJska, stelling genomen tegen de door de agrarische werkgeversorgani saties in de stichting van de ar beid gedane uitspraak, dat de bedrijfsuitkomsten in de land bouw een uitkering ineens aan de agrarische arbeiders niet zou den toestaan. De heer IJska is van oordeel dat ook nu weer blijkt, dat de visie van de agrarische werkge versorganisaties te veel wordt beheerst door de kleinere ge zinsbedrijven, die qua structuur en opzet niet kunnen worden gerekend tot de in beginsel levenskrachtige bedrijven die het beeld van de toekomstige agrarische bedrijfstak zullen gaan bepalen. Het beleid voor de landbouw ook het loonbe- leid behoort volgens de N. C. A. B.-voorzitter te zijn afge stemd op de struktureel gezonde bedrijven van voldoende om vang. In dit verband stelde spre ker dat de statistieken aantonen, dat de bedrijfsuitkomsten van de grotere bedrijven, waarop 70 a 80 procent van de agrarische arbeiders werkzaam is, over het algemeen redelijk zijn. Het ge tuigt z.i. van weinig werkelijk heidszin te stellen dat deze be drijven financieel in moeilijk heden zouden komen door een uitkering ineens van twee pro cent. ACHTERSTAND De heer IJska acht het onaan vaardbaar dat de achterstand in het werkelijk verdiende loon in de landbouw bij dat van de in dustriële sector plm. 20,per week blijft, zoals thans het ge val is. Alle krachten moeten worden ingespannen om aan deze onaanvaardbare situatie een ein de te maken, aldus spreker. In dit licht gezien is het vol gens de heer IJska ondenkbaar dat zou kunnen worden inge stemd met een vergroting van de achterstand, hetgeen het ge val zou zijn als de uitkering in eens aan de agrarische arbeiders voorbij zou gaan. In Bonn lieeft men zich nogal ingenomen getoond met de re sultaten van het gesprek tussen De Gaulle en Erhard. De enige conclusie die men daaruit kan trekken, is dat men daar met een kleinigheid al blij is. Want inder daad heeft dan De Gaulie inge stemd met een topgesprek der zes E.E.G.-landen, 'n stokpaard je van Erhard die hiervan heii verwacht voor zijn verkiezings campagne, Maar de Franse be lofte is dan toch nog altijd ver pakt in vaagheden: die top is „niet ondenkbaar" wanneer ten minste in Brussel over de finan ciering der Europese landbouw een overgangsregeling kan wor den getroffen. Het is al vaker vertoond: De Gaulie zegt alleen toe dat hij misschien wel wil komen, rept er niet over of hij daarbij wel licht wat inschikkelijk zal zijn ten aanzien van andermans ver langens, maar eist vast vooruit betaling van een voor Frankrijk gunstige financiering van de landbouw. Men kan zich gegron dere redenen voor de blijdschap van Bonn voorstellen. Waarschijnlijk was men er daar al gelukkig mee dat dit ge sprek niet zoals het vorige in volkomen ijzigheid verliep. Dat dit niet het geval was, dankt Er hard overigens niet aan inschik kelijkheid van De Gaulie dan wei aan het feit dat weinig belang rijks aan de orde kwam. Geen van beiden heeft er op dit moment belang bij scherp tegenover de ander te zijn. Er hard niet omdat hij niets te win nen heeft met een harde aanpak van De Gaulle, die tenslotte nog altijd vrij vat bewonderaars heeft in. de gelederen van hen wier stemmen hij hoopte te ver werven. En De Gaulle van zijn kant heeft er geen behoefte aan Erhard al te zeer een figuur te laten slaan als iemand die niet is opgewassen tegen de lange generaal al is dat dan zo want hij zou daarmee alleen de S.P.D. en F.D.?. heipen en van een regering onder kanselier Brandt heeft hij minder te ver wachten dan van een onder Er hard. En dus blijft alles zoals het is: Erhard is erg pro-Navo; De Gaulie niet. Erhard staat achter de Verenigde Staten en bouwt daarop; De Gaulie niet. Erhard steunde het Amerikaanse stand punt inzake Vietnam nog tijdens zijn bezoek aan Washington kort tevoren; De Gaulie merkte daar over alleen op dat dit een vuil zaakje is en dat de Amerikanen niet moeten denken dat zij en de Russen alleen op de wereld zijn. En zo kan men de lijst aanvullen met ai le belangrijke problemen ter wereld. De Gaulie zei alleen toe dat hij Oost-Duitsland als een speciaal geval wil zien bij zijn politiek van nauwere banden met Oost- Europa. Wat dat gezegde bete kent is zo op het eerste gezicht niet te zien, maar de Duitsers schijnen het te beschouwen als een soort concessie. Intussen houdt dat niet in dat Parijs bijv. terugkomt op de grote industrië le hulp o.m. door een staats bedrijf als Renault aan Pan- kow en ook hier schijnt de vreugde maar een geringe aan leiding te hebben PRIJSBELEID Nodig is, aldus spreker, een beleid op lange termijn om de achterstand in beloning van de agrarische arbeider etappegewijs in te lopen en weg te werken. Bij het prijsbeleid van de agra rische produkten dient hiermede rekening te worden gehouden. De heer IJska vindt het een rechtvaardige zaak, dat bij het vaststellen van de prijzen wordt uitgegaan van een agrarisch loonpeil dat op hetzelfde niveau ligt als dat in de industriële sec tor. Het bereiken van een der gelijk loonniveau beschouwt de heer IJska als een levensbelang voor de gehele agrarische be drijfstak. MINISTER DE JONG OVER RAMP MET DE „WHISKY FOUR" De minister van defensie, de heer De Jong, heeft op schrifte lijke vragen van het tweede-ka merlid de heer Wieldraaijer (P, v.d.A.) geantwoord, dat bij de open vliegdag op de vliegbasis Woensdrecht op 8 juni j.l. de voor dergelijke luchtvaartverto, ning vereiste toestemming is verleend door de chef van de luchtmachtstaf, en dat de daar bij gestelde voorwaarden zijn nageleefd. Er werd gedemonstreerd in een vliegrichting van het pu bliek af of evenwijdig aan het publiek. De vliegers voldeden aan de gestelde hoge eisen. De minister zal aan de hand van de resultaten van het on derzoek, dat wordt ingesteld, na gaan of de veiligheidsmaatrege len verbetering behoeven en zo ja de vereiste maatregelen tref fen. Dodelijk ongeval Nadat hij op de fiets een fa- brieksuitrit op de Dongenseweg te Tilburg had verlaten werd donderdag de 53-jarige G. van der Wee uit Dongen door een passerende vrachtwagen met aanhanger gegrepen en tegen de weg gesmakt. De man, maga zijnbediende van beroep, werd dusdanig ernstig gewond, dat hij vrijdag in het ziekenhuis te Til burg overleed. Protestaktie in Zuid-Afrika Het protestactiecomité van Ne derlanders in Zuid-Afrika heeft woensdag besloten op woensdag 23 juni een protestbijeenkomst te houden tegen het Nederlandse besluit, 100.000 gulden te schen ken aan het „Defence and Aid Fund" voor „slachtoffers van de Zuidafrikaanse apartheidswet- ten". PAMFLETTEN IN PRETORIA In Pretoria zijn vrijdag pam fletten verspreid waarin de Zuid afrikanen worden opgeroepen Nederlandse produkten te boy cotten wegens de Nederlandse bijdrage aan het fonds voor hulp aan slachtoffers van de apart heid. De geschriften zijn afkomstig van de Jan van Riebeeck-stich- ting, die de leider van de eerste Nederlandse kolonisten in Zuid- Afrika in ere houdt. De gemenebestconferentie Engeland zal er bij de andere landen van het gemenebest op aandringen, gezamenlijk op te roepen tot het houden van een vredesconferentie inzake Viet nam, zo is woensdag aan de vooravond van de bijeenkomst van eerste-ministers van de 21 laniden van het gemenebest in Londen vernomen. In een radio rede zei premier Wilson over deze kwestie, dat Engeland even als de Verenigde Staten bereid is aan een dergelijke oonferentie deel te nemen zonder vooraf voorwaarden te stellen. Eén be stand zou zijns inziens voor vre desoverleg nuttig zijn, doch dan zouden alle partijen de vijande lijkheden moeten staken. SENSATIE OP DE DAM De charmante Edith Weidmann veroorzaakte woensdagochtend enige sensatie tijdens haar wan deling op de Amsterdamse Dam: reden voor het bekijks vormde niet zozeer Edith als wel haar begeleiders: twee uit de kluiten gewassen 2'/z-jaar oude luipaar den. Het drietal is afkomstig uit het circus Sarassani, dat zijn ten ten in de heeft opge slagen. ZONDAG 20 JUNI 1965 HILVERSUM I: 8.00 Nws; 8.15 Klass. gram.; 8.25 Inl. hoogmis; 8.30 Hoogmis; 9.30 Klass. gram.; 9.45 Nws; 10.00 Kerkdienst;* 11.00 Vraag en antwoord; 11.10 Oecu menisch nws; 11.15 Klass. en mo derne gram.; 12.10 Boekbespr.; 12.20 Jazzmuz. (gr.); 12.30 Nws; 12.35 Buitenl. comm.; 12.45 Daar zijn wij gek op: licht muziekprogr.; 14.00 Holland festival 1965:Ned. strijkkwartet: klass. en moderne muz. (opn.); 14.45 Pianorecital (opn.): moderne muz.; 15.00 De hand aan de ploeg, lezing; 15.05 Marathon: lichte gram. en sport; 16.30 Dansorkest en koorzang; 17.00 Geref. kerkdienst (Vrijge maakt); 18.15 Beweging rond het orgel: fnuzikale lezing; 18.30 Men sen, lezing; 18.45 Gram.; 18.50 De kerk aan het werk: act. van het kerkelijk erf; 19.00 De open deur, veertiendaagse rubriek; 19.30 Vo caal ensemble en orgel: geestelijke liederen; 20.00 Nws; 20.07 Reflex: meditatie; 20.15 Holland festival 1965: sopraan en piano (opn): semi- klass. liederen; 21.00 Pianorecital (gr.): klass. muz.; 21.20 Voor dracht; 21.35 Muziek kent geen grenzen; 22.10 Jazzmuz. (gr.); 22.25 Boekbespr.; 22.30 Nws; 22.40 Epi loog; 22.50 Stej-eo: Boston Sym- phonie orkest en solisten (gr.): semi-klass. muz.; 23.5524.00 Nws. HILVERSUM II: 8.00 Nws, post- duivenber. en soc. strijdlied; 8.18 Voor het platteland; 8.30 Weer of geen weer, gevar. progr.; 9.45 Geestelijk leven, toespr.; 10.00 So praan, viool, cello en piano: klass. liederen en pianomuz.; 10.30 Ge sproken portret; 10.45 Lichte gr.; 12.00 Muzikaal onthaal: bont mu zikaal prógr. (12.30 Event, post duivenber.); 13.00 Nws; 13.07 De toestand in de wereld, lezing; 13.20 Carrousel: een progr. dat alle kan ten opgaat; 16.30 Sportrevue met rep. van de Tour de l'Avenir; 17.00 Discobal (gr.); 17.30 Voor de jeugd: 17.50 Nws en sportmeded.; 18.05 Marathon: rep. en beschouwingen van sportevenementen op deze zondag; 18.30 Alt en orgel: klass. en moderne liederen; 19.00 Van bouwen, wonen en leven, lezing; 19.15 Liedjes; 19.30 Korte Vrijzin nig Herv. kerkdienst; 20.00 Nws; 20.05 Bel canto (gr.); 21.00 Ge vaarlijke thee, hoorspel; 21.35 Dansmuz.; 22.10 20 minuten oor delen met Jo Vischer jr, cabaret; 22.30 Nws; 22.40 Act.; 23.00 Lichte gram.; 23.5524.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws; 12.03 Gevar. muz.; 12.55 Progr.overz.; 13.00 Nws, weerber. en meded.; 13.20 Voor de soldaten; 14.00 Nws; 14.03 Opera- en belcantoconcert; 15.30 Sportprogr., ber. voor de automobilisten en gevar. muz. (15.30, 16.00, 17.00, 18.00, 18.25, 19.00, 20.00, 20.55 en in aansluiting op het nws van 22.00 Ber. voor de automobilisten; 17.00 en 18.00 Nws); 18.30 Kath. uitz.; 19.00 NwS en weerber.; 19.40 Feestweg 1965: amusementsprogr.; 21.00 Literair klankbeeld; 21.30 Gevar. muz.; 22.00 Nws en ber.; 22.15 Lichte muz. met comm.; 23.00 Nws; 23.05 Stemmig gemengd avondprogr.; 23.55—24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NEDERLAND I; 15.30—17.30 Zwemmen NederlandWest-Duits- land; 19.00 Bijbelvertelling voor de kinderen; 19.06 Kentucky Jones - de waarzegger; 19.30 Tua Res Agi- tur (Het gaat om uw zaak), docu mentaire over het Prins Bernhard fonds; 20.00 Journaal; 20.05 Sport in beeld; 20.30 Tel uit je winst, quiz; 21.05 De wereld van van- Dodelijk verkeersongeluk Woensdagmiddag is de 54- jarige A. van Oijen op het kruis punt Heemstraweg/Maasweg in Rossum (Gelderland) door een volkswagenbusje aangereden. De heer Van Oijen kreeg hierbij zulke ernstige verwondingen, dat hij onderweg naar het zieken huis in Zaltbommel is overleden. door SHELLEY SMITH 35) Toen hij e(Jn «dgen huis weer binnenkwam, was hij bijna twin tig minuten weggeweest. Vro lijk kwam hij de salon binnen springen, gwaaiend met de doos sigaretten, en zich uitputtend in verontschuldigingen over zijn af wezigheid. Paula keek even vlug naar zijn gezicht. „Jij hebt er eentje genomen," zei ze. „Schuldig!" „Zie je wel," zei ze tegen haar gasten. „Om jullie de waarheid te ver tellen liep ik tegen een knul aan die ik kende, en ik kon niet van hem afkomen." Anna, zedigjes glimlachend met neergeslagen ogen, zei „Robert, wat heb jij toch in vre desnaam aan je voeten?" Paula's hart begon te bonzen van schrik toen haar ogen de richting volgden van Anna's blik, en ze zag dat Rex had ver geten de zwarte sokken uit te doen die hij over zijn schoenen had aangetrokken. Ze probeerde de een of andere schertsende opmerking te verzinnen om hem eruit te redden, maar zij kon gewoon niet denken Rex stak zijn ene voet uit en bekeek die met meewarig ple zier. „Wel heb ik ooitzei hij. „Heb ik me daar eerst mijn schoenen aangetrokken en toen mijn sokken." „Phyl, waarom zorg jij niet beter voor je man? De arme kerel wordt te oud, straks gaat hij nog de deur uit zonder broek aan, en dan is het afgelopen met hem." Men lachte en Ferdy zei: „Ik dacht dat alleen maar van die super-intellectuele kerels zoals professoren in de filosofie verstrooid waren," „Dat heb je nou mis. Mijn moe der zaliger hield altijd haar tuin- rok aan onder haar avondjapon als zij zich kleedde voor het diner." „Dan moet het een familie kwaal zijn." „Blijkbaar wel." Een half uur later stonden de Dexters op om weg te gaan en men ging uiteen. Paula deed de voordeur dicht en leunde ertegen. „Wat een avond! Ik ben ge woon uitgeput. Heb je het?" „Ja." „Waarom bleef je zo lang weg? Ik werd bijna krankzinnig van angst," zei Paula. „Ik dacht dat er iets misgelopen was." „Ik kon de veer van die ge heime la niet vinden. Ik had het bijna opgegeven. Ik word te oud voor die commandotrucjes." „Niets van waar. Je geniet er van." „Dat is wel zo," gaf hij met een verwonderd gezicht toe. „Ik mag dat gevoel wel van onder hoogspanning te leven." „Op de pijnbank, bedoel je." Het was niet waarschijnlijk dat Dexter zijn paspoort zou missen voordat hij het weer nodig had. De eerste drie weken zou hij het zeer waarschijnlijk niet nodig hebben. En daarna zou het te laat zijn. Jerome zei een paar maal tijdens een gesprek in de kroeg dat hij erover dacht een paar weken naar Frankrijk te gaan, Savon Cad urn scheen belang te stellen in zijn uitvinding, hij wist niet of ze het wel ernstig meen den, maar het was de moeite waard dit eens te onderzoeken. Phyllis ging mee om te helpen met de taal; hij had nooit goed overweg gekund met die kikker- taal. Rex koos de 27ste september voor de overtoctht, want je kon wel rekenen op een stormachtige overtocht tijdens de dag-en- nacht-evening in het najaar. Toen hij de kaartjes nam, reser veerde hij een eersteklas hut op de nachtboot van Southamptdn naar Le Havre. Hij nam de moeite helemaal naar Londen te gaan om een derde kaartje te kopen voor dezelfde reis; dit was een tweedeklas-kaartje. En terwijl hij in Londen was, kocht hij een pet van bruin tweed en een gabardine regenjas, geel bruin van buiten en donkerblauw van binnen, die je aan beide kanten kon dragen. Vanwege het behagen dat hij schepte in die artistieke grapjes kocht hij ook een paar zakdoeken met het monogram C.D. erop, een doosje voor boordeknoopjes met het zelfde monogram, en een paar versleten haarborstels met ivo ren rug waarop hij dezelfde let ters liet aanbrengen. Deze arti kelen hadden ten doel zijn iden titeit als Charles Dexter te be vestigen, als een nieuwsgierige douanebeambte soms de inhoud van zijn handkoffertje mocht door: -eken. Er zouden in totaal drie koffers zijn, een voor „Char ley Dexter" en twee voor het echtpaar Jerome. (Wordt vervolgd.), daag, buitenl. overz.; 21.15 Moed en karakter, tv-film; 22.05 Signa lement, literair progr.; 22.45—22.50 Journaal. NEDERLAND II: 19.30 Kapitein Zeppos, tv-film voor de jeugd; 20.00 Journaal; 20.05 Margie: tv- film; 20.30 Vakantie op zicht f. Italië; 21.00 Onder het groene dak, tv-film; 21.20 Festival rubriek; 22.0022.15 Sport in beeld. BELGIE (VI.): 11.00—11.40 H. Mis; 15.25 Eurovisie: Autosport, rechtstreekse rep. uit Le Mans; 16.15—16.40 De Flintstones, teken films voor jong en oud; 18.40 Voor de kleuters; 19.00 Voor de jeugd; 19.25 De wereld is klein: De kruis vaarders achterna; 20.00 Nws; 20.15 Sportweekend: sportact. in woord en beeld; 20.45 Westerns van vroeger en nu. De linkshandi ge, Engelse film; 22.25 Jazzpris- ma; 22.50 Nws. MAANDAG 21 JUNI HILVERSUM I; 7.00 Dagope ning; 7.10 Oude muz. (gr.); 7.20 Sportuitsl. van zaterdag; 7.30 Nws; 7.40 Radiokrant; 7.55 Lichte gr.; 8.10 Gewijde muz. (opn. en gr.); 8.30 Nws; 8.40 Licht instr. ensem ble; 9.00 Verzoekprogr. voor de zieken; 9.35 Waterstanden; 9.40 Voor de huisvrouw; 10.10 Moderne orkestmuz. (gr.); 10.20 Rondom het woord: theol. etherleergang; 11.05 Lichte gram.; 12.22 Voor boer en tuinder; 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinb.; 12.30 Nws; 12.40 Gram., event, act.; 12.50 Lichte or kestmuz. en zangsoliste; 13.10 Klass. muz. (gr.); 13.45 Lichte or kestmuz. (opn.); 14.05 Schoolradio; 14.30 Lichte gram.; 15.30 Altviool en piano: moderne muz.; 16.00 Bij- beloverdenking; 16.30 Vocaal en semble: klass. en moderne liede ren; 16.45 Klass. kamermuz. (gr.); 17.00 Voor de kleuters; 17.15 Voor de jeugd; 17.30 Lichte gram.; 17.50 Overheidsl.: Voorgeschiedenis en vooronderzoek van het Brokopon- dostuwmeer; 18.00 Kapel van de Koninkl. luchtmacht; 18.20 Uitz. van de P.v.d.A.; 18.30 Lichte gram.; 19.00 Nws en weerpraatje; 19.10 Radiokrant; 19.30 Lichte gram.; 21.20 De man met het ene talent, hoorspel; 22.00 Harprecital: klass. en moderne muz.; 22.20 Boekbe spreking; 22.30 Nws en SOS-ber.; 22.40 Avondoverdenking; 22.55 Show-schouw, makers van muz. in film en musical; 23.5524.00 Nws. HILVERSUM 11: 7.00 Nws, och- tendgym. soc. strijdlied; 7.20 Lich te gram.; 7.25 Van de voorpag., praatje; 7.30 Lichte gram.; 8.00 Nws; 8.13 Lichte gram.; 9.00 Klass. en semi-klass. gram.; 9.40 Arthur Miller en de schuldvraag, lezing; 10.00 Lichte gram.; 11.00 Nws; 11.02 Trammelant in Loeren aan de Hor, gevar. progr; 12.00 Stereo; Licht instr. septet en zangsoliste; 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinb.; 12.30 Voor het platteland; 12.35 Licht orgelspel; 12.55 Act.; 13.00 Nws; 13.15 Lichte gram.; 13.25 Voor de middenstand; 13.30 Klass. kamermuz. (opn.); 14.15 Een tra gisch lot..., hoorspel; 15.00 Socië teit Zestig minuten voor boven de zestig; 16.00 Nws; 16.02 Oude lied jes; 16.15 Verzoekprogr. voor de jeugd; 17.15 Tweede wereldoorlog en het Joods geschiedenisonder wijs, lezing; 17.35 Licht instr. en semble; 17.50 Act.; 18.00 Nws; 18.15 Licht instr. trio, zangsoliste en kinder- meisjeskoor; 18.40 Tour de l'Avenir, 18.50 Openb. kunstbe zit; 19.00 Lichte klass. kamermuz.; 19.25 Buiten de deur, progr. voor de werkende vrouw; 19.50 Pari. overz.; 20.00 Nws; 20.05 Stereo; Licht ensemble met zangsolisten; 20.30 Met een knipoog naar de Muzen, progr. van merkwaardige muziek en hoogstmerkwaardige gedichtjes; 20.50 U kunt inzetten, klankbeeld over het kansspel; 21.20 Lichte muz.; 21.35 Volksliedjes; 22.00 Stereo: Licht orkest; 22.30 Nws; 22.40 Weerklank, muziek- revue; 23.13 Jazzmagazine; 23.55— 24.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws? 12.03 Gram.; 12.08 Voor de landbouwers; 12.15 Gevar. muz.; 12.25 Weerber., meded. en SOS-ber.; 12.30 Gevar. muz.; -12.50 Beursber. en progr. overz.; 13.00 Nws en weerber.; 13.20 Kamermuz.; 14.00 Nws; 14.03 Orkestmuz.; 14.30 Kamermuz.; 15.00 Nws; 15.03 Kamermuz.; 15.50 Moderne muz.; 16.00 Nws; 16.03 Beursber.; 16.09 Voor de zieken; 17.00 Nws, weerber. en meded.; 17.15 Lichte muz.; 18.00 Nws; 18.03 Voor de soldaten; 18.28 Paarde- sportber.; 18.30 Gevar. muz.; 18.45 Sportkron.; 18.52 Gram.; 19.00 Nws, weerber., radiokron. en corr. uit Nederland; 19.40 Volksmuz; 20.00 Gevar. muz. progr.; 20.41 Kamermuz.; 22.00 Nws en ber.; 22.15 Operamuz.; 22.45 De zeven kunsten; 23.00 Nws; 23.05 Jazz- kron.; 23.30 Lichte muz.; 23.55 Nws; 24.000.45 Voor de zeelie den. TELEVISIEPROGRAMMA'S NEDERLAND I: 19.00 Nws in het kort; 19.01 Barend de Beer; 19.06 Kenmerk, veertiendaagse in formatierubriek van de kerken; 19.35 Huckleberry Hound, tv-film; 20.00 Journaal en weeroverz.; 20.20 Politieke partij: P.S.P.; 20.30 Eén huis vol hèrrie, speelfilm; 22.05 De eerste wereldoorlog, documen taire; 22.30—22.35 Journaal. NEDERLAND II: 20.00 Nws in het kort; 20.01 Progr. van de Fran se televisie: 3000 meter onder het aardoppervlak, tv-film en chansons in drie acten. BELGIE (VI.): 19.30 Richard Leeuwenhart: De monniken van Latroun, tv-feuilleton voor de jeugd; 19.55 De weerman; 20.00 Nws; 20.30 Andorra, toneelstuk),. 22.20 In de spiegel van de kunstj, De wassende man, een progr. oven, het contact tussen oosterse en wes terse beschaving in de landen aan de Middellandse Zee: 22.50 Nws, y 4:

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 3