PROVINCIAAL NIEUWS KERKDIENSTEN Voor de zondag Zondagdienstep HMB vaderdag! TIEN MILJOEN KUBIEKE METER ZAND VOOR BIJLMERMEER Dertien recreatie-eilanden in Vinkeveense plassen Pagina 2 Als lichten in de wereld Axel Aan gedacht? morgen is het Extra vaderdag-attractie Cadzand Sluis De koninginne- haring SOLDAAT NA STOEIPARTIJ f OVERLEDEN Agenda DE VRIJE ZEEUY Zaterdag 19 juni 1965 ENGELSE MILITAIR, OMGEKOMEN BIJ OEFENING IN ZUID-SLOE Tijdens een oefening van het Engelse leger in het Zuid-Sloe- gebied bij Vlissingen is een lan- iingsboot omgeslagen en gezon ken. Eén opvarende wordt ver mist. Hij is vermoedelijk ver dronken. Door het slechte weer (Filippenzen 2 16.) Het specifieke van het „kind schap Gods" is, dat God ons le ven heeft „overgebracht uit de duisternis tot Zijn wonderbaar licht". „Gij waart eertijds dui sternis, maar nu zijt gij licht in de Here." „Die mij navolgt, zal in de duisternis niet wandelen, maar hij zal het licht des levens hebben." „Het licht is voor de rechtvaardigen gezaaid." „Zij wandelen in het licht van het goddelijk aanschijn voort." „Steeds wandelen in het vro lijk levenslicht." Zo zijn er ont zaglijk veel woorden in de H. Schrift, die ons zeggen, dat we „kinderen des lichts" zijn. Alles ligt tenslotte samengevat in dat geweldige woord van Christus: „Gij zijt het licht der wereld." Met dat licht moeten we nu schijnen." „Laat uw licht alzo schijnen voor de mensen." We moeten te midden van het „krom en verdraaid geslacht" niet de functie van spons vervullen, die de duisternis gretig opzuigt. Maar van licht, dat de duisternis aangrijpt en verdrijft. „Schijnen" dat gaat vanzelf. Dat hoort tot het wezen van het licht. Daar is geen opdracht of opzet voor nodig. Licht zijn be tekent: schijnen. Als God in uw leven de lamp aangestoken heeft, dan straalt dat uit al uw uw le vensvensters. Het leven heeft duizend vensters. Het straalt uit uw ogen, uw gezicht, uw huwe lijk en gezin, uw vrienden en kinderen, uw vreugde en smart, uw bruiloft en uw begrafenis. Dag en nacht straalt het maar, gezien of ongezien, in een over daad, ja verspilling van licht. Net als de sterren; die worden ook nooit gedoofd. Dat is dat onbe wuste, spontane schijnen en stra len, dat OP de mensen zo diepe indruk maakt en het eigenlijke effect geeft. Dit maakt ons leven heel erg belangrijk en ...verantwoorde lijk. Er zijn zoveel mensen am u heen, die het zo ontzettend duis ter hebben en die onbewust bedelen om een beetje licht. Heerlijk, om licht te mogen zijn in een donker gezin, in een don ker huwelijk, in een donker kan toor of werkplaats in een don- keire wereld. (Uit „De Stem achter U.") waren de oefeningen voor de mi litairen veel zwaarder dan was voorzien. Aan de oefening ne men 1280 Britse militairen deel. De naam van het slachtoffer is niet bekend gemaakt. Deze oefening heeft de naam gekregen Pablo 15. In de haven van Vlissingen- oost ligt een coaster met een la ding legermateriaal. Met behulp van landingsboten worden deze ladingen vervoerd naar de wal, waar vrachtauto's klaar staan om de vrachten verder te ver voeren naar het station in Nieuwdorp. Van daar worden de goederen per spoor naar Duitsland getransporteerd. Ook in de haven van Vlissingen ligt een coaster. Hier woeden de vrachten rechtstreeks uit het schip in trucks overgeslagen en verder per spoor naar Duitsland vervoerd. De oefening duurt tot dinsdag. De meeste militairen zijn reser visten, die veertien dagen op herhaling zijn. Gisteren hebben Nederlandse officieren een be zoek gebracht aan het Engelse kamp in het Sloegebied. Belgische auto geslipt en tegen verkeersbord gereden Vrijdagmorgen te 7.45 uur reed A. M. uit Waasmunster (B.) over de Zuidsingel in de richting Ka naalkade. Uit de bocht komende remde hij af voor naderende te genliggers en kwam daarbij met zijn auto te slippen. Gelukkig gleed hij langs de tegenliggers heen. De auto maakte een kwartslag om zijn lengte-as en deed een 4 m2 groot verkeersbord van de A.N.W.B. sneuvelen, waarna de TERNEUZEN' Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter J. J. J. v. d. Griek, Scheldekade 27, telefoon 2020. Apotheek geopend: Klaassen, Noordstraat 54, telefoon 2090. Zondagdienst Kruisverenigingen Groene en Wit-Gele Kruis: zr. R. Scott, Bolwerk 4 te IJzendijke, tel. 01176—497 (b.g.g.) 008. AXEL: Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter W. G. C. Kok, Oran jestraat 19, telefoon 555. DIERENARTS: Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waar genomen door dierenarts C. J. Cijsouw, Westkade 119A te Sas van Gent, telefoon 01158588. OOST ZEEUWS-VLAANDEREN ZONDAG «0 JUNI 1965 NED. HERV. KERK Axel: 10 uur en 14.30 uur Ds. P. J. Pennings. Hoek: 10 uur en 14.30 uur Ds. W. J. van Meeuwen (14.30 uur bed. H. Doop). Hontenisse: 9.30 uur Ds. E. Grams- bergen. Hulst: 10 uur Ds. J. A. H. Brok, Philippine: 9 uur Ds. E. E. Stern. Sas van Gent: 10.30 uur Ds. E. E Stern. Sluiskil: 9 uur en 10.30 uur Ds. H J. Ruis (10.30 uur viering H. Avondmaal). Terneuzen: (Noordstraat) 10 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt; 19 uur Ds. J. A. Poelman. (Kerkhoflaan): 9.30 uur Ds. J. Scholten. Zaamslag: 10 uur en 14.30 uur Ds. Ph. M. Becht. GEREF. KERK Axel: 10 uur en 15 uur Da. J. Th. Heemskerk. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. Ver beek. Ver neuzen: 10 uur en 16.30 uur Cand. J. v. d. Ree. Sas van Gent: 19 uur Cand. J. v. d. Ree. Zaamslag: 10 uur en 15 uur Da. M. den Boer. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Axel: 10 uur en 15 Uur Ds. M. van Dooren. Hoek: 10 uur en 14.30 uur Ds. H. M. Ohmann. Terneuzen: 10 uur en 15 uur Ds. K. D. van Dijk. Zoute/Spui: 10 uur en 14.30 uur Ds. C. v. d. Jagt. GEREF GEMEENTE Terneuzen (Vlooswijkstr.): 9.30 u., 14 u. en 18 u. leesdienst. Hoek: 9.30 uur, 14 uur en 18 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE (Syn.) Terneuzen (Fr. Halslaan)10 uur en 15 uur leesdienst. Axel: geen opgave. CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 10 uur en 14.30 uur leestdienst. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30 uur, 14 uur en 18 uur Ds. De Reuve- VOLLE EVANG. GEM. Filadelf ia-kapel Terneuzen: Samenkomsten: zon dags 10 uur v.m. en donderdags 8 uur n.m. Bidstond zondags om 8.30 uur n.m. LEGER DES HEILfl Terneuzen: 10 u. Heillgingssamen- komst; 19.30 uur Evangelisatie- samenkomst o.l.v. It. B. E. Meuf- fels en luitenante E. M. de Graaf. ROOMS KATHOLIEKE KERK Axel: 7.30 uur, 9 uur, 10.30 uur en 17.30 uur H. H. Missen. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10 uur H. H. Missen. Philippine: 7.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Sluiskil: 6.45 uur, 8.30 uur, 10.* uur en 17 uur H. H. Missen. Terneuzen: 7 uur, 9.30 uur H. K Missen; 17.00 uur Avondmie. Trlniteitskerk: 8 uur en 11 uur H. H. Missen. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN ZONDAG 20 JUNI 1965 NED. HERV. KERK Aardenburg: 10.30 uur Cand. Le- compte. Biervliet: 9.30 u. Ds. W. S. Even huis (Bed. H. Doop). Breskens: 10.30 uur Ds. L. Spaans. Cadzand: 9.30 uur Ds. W. C. Luu- ring. Groede: 9.30 uur Ds. H. W. Doorn- ink. Hoofdplaat: 11 uur Ds. H. W. Doornink, van Groede. Nieuwvliet: 9 u. Ds. W. B. Berg- sma, van Waterlandkerkje. Oostburg: 10.45 uur mej. Da. H. B. de Neeling, van Zuidzande. Retranchement: 10.45 uur Ds. W. C. Luuring, van Cadzand. Schoondijke: 9.30 uur Ds. M. J. W. Schopenhauer, van Roosendaal. St Anna ter Muiden: 11 uur Ds. C. Balk. St. Kruis: 9 uur Cand. Lecompte. Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. Waterlandkerkje: 10.30 uur Ds. W. B. Bergsma. IJzendijke: 9 uur Ds. L. Spaans, van Breskens (Bed, H. Avond maal). Zuidzande: 9.30 uur mej. Da. H. B. de Neeling. auto op het talud van de kreek bleef hangen. De auto werd zwaar bescha digd. Bromfietser tegen autoportier Vrijdagmorgen te 7.15 uur reed P. D. uit Axel met zijn brom fiets over de Industrieweg- Noord. Ter hoogte van de loskade van de Nederlandse Stikstofmaat schappij te Sluiskil haalde hij een personenbusje in van de fir ma J. de P. uit Axel dat daar tot stilstand was gebracht. Op het moment dat hij op ge lijke hoogte met het busje was werd een portier geopend. D. kon een botsing niet voor komen. Hij reed tegen het portier aan en kwam te vallen, waarbij hij enige lichte kwetsuren op liep. Schoolreis Prinses Marijkeschool Vrijdag zijn de drie laagste klassen van de Prinses Marijke school op schoolreis geweest. Te '9 uur vertrok men met twee bussen naar Antwerpen, waar een bezoek aan de dieren tuin werd gebracht en waar de kinderen zich kostelijk hebben geamuseerd. Vooral de apen hadden een grote aantrekkingskracht en het kostte de leerkrachten en bege leiders moeite de kinderen hier vandaan te krijgen. Om 2 uur werd Antwerpen verlaten en werd de reis voort gezet naar Bergen op Zoom, waar men enkele uren verbleef in de speeltuin „Rozenoord". Ook hier kon de jeugd zich naar hartelust vermaken. Om half zes werd de terugreis via Kruiningen aanvaard. Even over zevenen arriveerde het gezelschap vermoeid maar voldaan weer in Axel aan de school. Druk bezochte kampioensreceptie V. V. Axel Ter gelegenheid van het be haalde kampioenschap in "de 3e klasse D van de K.N.V.B. en de promotie naar de 2e klasse hield de v.v. Axel vrijdagavond een druk bezochte receptie in het clublokaal. Vóór de aanvang van de recep tie sprak de voorzitter van de v.v. Axel, de heer J. Dieleman, de eerste-elftalspelers toe. Hij drukte er zijn grote blijdschap over uit dat zij in geslaagd wa ren het kampioenschap te beha len. In de afgelopen competitie is er gespeeld met inzet van alle krachten. Vaak was de spanning groot, maar het is gelukt het kampioenschap te behalen. Na mens de vereniging bood de voorzitter de eerste-elftalspelers een fraaie kleurenfoto van het elftal aan als blijvende herinne ring. Vele bloemstukken sierden het clublokaal als geschenk van ver enigingen uit Zeeland en Bra bant. Gok vele particulieren had den bloemen gestuurd. Een van de eersten die zijn ge lukwensen kwam aanbieden, was •het erelid van de v.v. Axel, de heer A. Riemens, die 37 jaar be stuurslid is, waarvan vele jaren secretaris. Hij was tevens de mede-oprichter van de club. De heer Riemens liet de afge lopen 54 jaar nog'even de revue passeren, waaruit bleek dat voor de 11e maal het kampioenschap in de 3e klasse was behaald en dat nu voor de derde maal pro motie naar de 2e" klasse plaats vindt. De heer A. van Hoeve, oud speler, haalde in zijn felicitatie het verleden van de vereniging op. De heer C. Schelfhout sprak namens de v.v. Hontenisse. Deze kwam nog even terug op de zware tegenvaller voor Axel in de wedstrijd tegen Hontenisse, maar de wijze waarop hierna het kampioenschap werd behaald, bewees de hechtheid en de mo rele sterkte van de Axelse club. De heer Marquinie, voorzitter van Corn Boys, prees het bestuur van de v.v. Axel voor het vele werk dat gedaan wordt om tot goede prestaties te komen. Hij prees evenals de vorige sprekers ook de leden van de jeugdcom missie. Daarom sprak hij zijn vertrouwen uit in do toekomst van de v.v. Axel en feliciteeirde de spelers met het behaalde kampioenschap. De heer H. Mos sprak zijn ge lukwensen uit namens de scheidsrechtersvereniging Oost Zeeuws-Vlaanderen. Als neutraal buitenstaander vond hij dit kampioenschap van Axel bijzon der mooi. Enkele malen werd Axel van het kampioenschap dat voor het grijpen lag, door een Zeeuws-Vlaamse club afgehou den, zodat zeker niet van combine gesproken kan worden. Behalve deze woordvoerders waren vele vertegenwoordigers van voetbalverenigingen uit Zeeuws-Vlaanderen aanwezig. Vele Axelse sport- en andere verenigingen kwamen hun felici taties aanbieden. Burgemeester M. K. van Dijke, de wethouders M, L. M. IJsebacrt en C. van Bendegem en gemeen tesecretaris P. G. van den Bosse kwamen nogmaals hun geluk wensen aanbieden, al hadden zij bestuur en spelers reeds in een officiële ontvangst ten gemeen tehuize ontmoet. Het was een gezellige en onge dwongen bijeenkomst, waarvan zeer velen gebruik hebben ge maakt en die getuigenis aflegde van de sympathie die de v.v. Axel alom ondervindt. *"5.'(r H >xi -Ik XT ri» BpiKKMESfliXrf TxjjHHR r ENGELSE LEGEROEFEN1NGEN OP WALCHEREN Donderdag zijn op het Zeeuwse eiland, Walcheren grote aantal len Britse militairen aan land gezet, die deelnemen aan de eer ste grote Engelse legeroef enin- gendie na de tweede wereld oorlog worden gehouden. De oefening, die tot a.s. maandag zal duren is bedoeld om de be voorrading over Het Kanaal te testen. Hierbij zijn 1600 ton ma terialen;; 1900 militairen inge schakeld De foto tootlt hoe een der eerste landingswagens aan land rolt. De beroemde gas-aansteker 5,95/7,95 10,-/11,-/12,50. (alleen voor vaderdag): Elke Poppell met een speciaal Poppell-speldje Vergadering van de gemeenteraad De gemeenteraad van Cadzand zond een telegram van geluk wensen aan de nieuw benoemde commissaris der koningin, mr. J. van Aartsen. Door de reconstructie van de Mariastraat is de afwatering in de Keuvelstraat moeilijk gewor den. Voor de bestrating daarvan werd 2150 uitgetrokken. De aanleg van een parkeerstrook in de Nieuwe Leuzenerstraat zal 3038 kosten. De verbetering van de Mariastraat werd voor 25.484 gegund aan de firma F. Mollet te Hoofdplaat. De eerste fase van de verbetering van de Boulevard De Wielingen werd voor 52.760 gegund aan P. W. Toussaint en Zn te Cadzand. Tot lid van de huisvestings commissie werd benoemd de heer K. Malcorps. De plaatselijke af deling voor E.H.B.O. kreeg 397 gulden voor het aanschaffen van een nieuwe zuurstofkoffer onder voorwaarde dat deze in de zo mermaanden kan worden ge bruikt in 't gemeentelijk zwem bad en dat de koffer bij ophef fing van de afdeling gemeente lijk eigendom wordt. De classi cal commissie voor bijzonder kerkelijke gezinszorg en maat schappelijk werk der hervorm de kerk kreeg ƒ221,24 en de in terkerkelijke commissie voor het maatschappelijke werk in West Zeeuws-Vlaanderen 1044. Een voorstel van B. en W. 250 gulden voor verlichting van het waterschapsgebouw beschikbaar te stellen werd teruggenomen omdat bleek dat de raadsleden dit geld liever voor een ander verlichtingsobject wilden beste den. Mevr. J. Adriaansende Neef en de heer J. A. Kools werden afgevaardigd in de commissie die de adviesraad voor de algemene bijstandswet zal vaststellen. Dr. P. van den Eynde uit Sint An- dries heeft grond gekocht in de Vlamingpolder. Deze is volgens het uitbreidingsplan bestemd voor de bouw van zomerwonin gen en overeenkomstig de bouw- exploitatieverordening zal me dewerking worden verleend tot het in exploitatie brengen van deze grond. Afscheid schoolhoofd Enige maanden geleden werd het hoofd van de r.k. meisjes school te Sluis benoemd tot no vice-lerares in Teteringen. Deze benoeming kwam vrij plotse ling, waardoor geen officieel af scheid kon worden genomen. Dit afscheid vindt thans plaats op vrijdag 25 juni a.s. in het pa rochiehuis. Verkeersexamen De leerlingen van de hoogste klassen der lagere scholen uit Sluis deden het praktisch gedeel te van het examen voor veilig verkeer. Aan de hand van een route, die door de rijkspolitie ter plaatse met behulp van mi niatuurverkeersborden was uit gestippeld, moesten de kinderen door de gemeente rijden. Aan het eigenlijke examen was een controle op de deugdelijkheid der fietsen voorafgegaan. .^-Zuidzande Reis bejaarden Het jaarlijkse uitstapje voor de bejaarden van Zuidzande zit er weer op. Woensdagmorgen vertrokken twee bussen met het gezelschap Zuidzandenaren in de richting Brussel. Gereden werd over de oude route via Gent naar Hekelgem, waar de koffie werd gebruikt en vanzelfspre kend de overbekende zandtapi.i- ten werden bezichtigd. De rit leidde vervolgens naar de Bel gische nationale luchthaven bij Zaventem en verder naar Ter vuren. In deze plaats werd na de koffiemaaltijd een bezoek ge bracht aan het Kongo-museum. Na dit bezoek werd de terugreis aanvaard, waarbij nog even werd gepauzeerd aan het meer van Donk te Overmeire, terwijl de laatste stopplaats werd ge houden te Knokke, waar bij Sis- ka de wafels zich goed deden smaken. Na terugkomst in Zuidzande verzamelden alle deelnemers zich nog in hotel „De Zwaan", waar door de voorzitter van het oran jecomité de heer J. Risseeuw en door burgemeester J. H. Ph. de Wilde woorden van dank wer den gesproken voor het weisla gen van deze dag. Verkoping Ten overstaan van notaris A. H. M. van den Hoek werd in hotel „De Zwaan" te Zuidzande verkocht het woonhuis Dorps straat 10, groot 402 are, eigen dom van de erven wijlen J. van Dixhoorn. Koper werd de heer J. van Houte te Zuidzande voor de som van 6600, Vrijdagmorgen, heeft de heer W. J. van der Windt, hoofdcon troleur van de Nederlandse ha ringcontrole, haring gekeurd uit de lading van 121 kantjes, in Vlaardingen aangevoerd door het motorschip „Voorloper" (VL. 16) van de Doggermaatschappij N.V. en bestemd voor het koninklijk gezin. Deze Hollandse nieuwe is in'de loop van de dag in oranje- gekleurde vaatjes door de reder, de heer -ir. A. Hoogendijk, ver gezeld van de locoburgemeester van Vlaardingen, de heer H. K. van Minnen, de schipper van de VL. 16, Jaap Jol, en de hoofd controleur Van der Windt op paleis Soestdijk aangeboden. Daggeld verhoogd Het tarief voor daggeld (call money) is gisteren met een half procent verhoogd tot 2'/a procent, dit in verband met de krapper wordende geldmarkt als gevolg van de naderende ultimo en va kantie-uitkeringen. Voor ophoging van de streek ten zuidoosten van Amsterdam en de aanleg van op verhoogd niveau komende wegen in dit gebied, waar volgens de plan nen in de komende vijftien tot twintig jaar een geheel nieuwe stad met 100.000 inwoners zal verrijzen, is naar raming 100 miljoen m3 zand (kosten 300 min), nodig. Voor dé westelijke uitbreiding van de hoofdstad werd ongeveer 50 miljoen m3 verwerkt. Deze cijfers werden verstrekt tijdens een persbezoek aan de Vinke veense plassen, waaruit Amster dam het zand betrekt dat voor ophoging van de Bijlmermeer polder nodig is. De concessie voor deze zandwinning ontving de hoofdstad van gedeputeerde staten van Utrecht, waarbij een van de voorwaarden was dat in de plassen een dertiental eilan den moest worden aangelegd om de oevers te beschermen en de recreatiemogelijkhedesn te ver groten. Met deze eilanden, die op de beplanting na gereed zijn, was een bedrag van ruim ƒ3,5 min gemoeid. DIEPTE VAN 30 METER De ophogingswerkzaamheden in de 550 hectare grote Bijlmer meer worden in opdracht van het gemeentebestuur van Wees- perkarspel uitgevoerd door de baggermaatschappij Bos en Ka lis, waarbij de hoofdstedelijke dienst publieke werken de lei ding heeft. Er wordt momenteel een gebied van 400 ha opgespo ten, waarvoor tien miljoen m3 zand moet worden verwerkt. Hiervan is reeds 5 miljoen m3 door de 12 km buisleiding uit Vinkeveen geperst. Het zand wordt door de mid den in een der plassen gelegen zuiger „Slotermeer" van een diepte van ca. 30 meter omhoog gehaald, waarna het wordt over- gestort in laadbakken, die tus sen de „Slotermeer" en de aan de wal liggende bakkenzuiger „Vinkeveen" heen en weer wor den gesleept. Deze zuiger haalt COOP. VRUCHTENVEILING ZEEUWSCH-VLAANDEREN Veiling van 18 juni GROENTEN Per 100 stuks: Sla 8,60 ƒ14,90, II ƒ4,00—ƒ6,50. Per stuk: Bloemkool A 56—65 ct, A II 32—61 ct, B 32—49 ct, C 22—23 ct, C II 18—23 ct, afw. 26 31 ct; Groene komkommers A 22—23 ct, B 15—20 ct, C 11—16 ct. Per bos: Selderij 38 et, Peen 29—64 ct; Kroten 37—43 ct, Uien 4—15 ct. Per kg: Princ. bonen 2,75— f3,02; Spitskool 36 ct; Peulen 1,50—ƒ2,24; Sav. kool 12—20 ct; Asperges B 2,203,66, B II ƒ2,72, C 1,66—ƒ2,00, C II 98 194 ct, afw. 46116 ct; Was- peen 70 ct; Rabarber 2124 ct; Tomaten A XI 6570 ct, B II 75 ct, C II 4856 ct, CC II 35 ct. AARDAPPELEN Per kg: Eerstelingen I 5966 ct; Drielingen 5354 ct, kriel 62 68 ct; Do ré I 55759 ct, Driel. 554 ct, kr^èl 67 ct. FRUIT Aardbeien per doosje: Talis man I 5557 ct, II 4454 ct; Red Gauntled I 60—75 ct, II 54—60 ct; Regina extra 71 ct,- I 5169 ct, II 3256 ct; Sengana I 4864 ct, II 3754 ct; Cambridge I 66 ct, II 5161 ct; M. Frühernte I 5563 ct, II 46 ct; Gorella extra 78 ct, I 56—76 ct, II 44—58 ct; Vola extra 72 ct, I 56 ct, II 52 55 ct. de bakken onder toevoeging van water leeg, waarna perspompen het water-zandmengsel met een snelheid van ca. 4% meter per seconde door de hoofdleiding naar de Bijlmermeer jagen. RINGSPOORBAAN Behalve de verhoging der bouw terreinen vergt ook het in dé nieuwe stad komende wegen- en spoorwegstelsel aanzienlijke hoe veelheden zand. De spoorweg naar Utrecht en de ringspoor- baan zullen over een lengte vah 10 km worden verhoogd en ver-< breed én de primaire secundair' autowegen zullen op verhoogd peil komen te liggen, waarvoor de aanleg van vele kilometers zandlichaam nodig is. Tijdens een stoeipartij in de sportzaal van de „Boskamp" in Amersfoort is gisteren de 20-ja- rige dienstplichtige huzaar H. J. van Leeuwen uit Rotterdam on wel geworden. Er werd onmiddellijk mond- op-mond beademing toegepast en de dienstarts liet de jongeman overbrengen naar het ziekenhuis „De Lichtenberg", waar men echter slechts de dood kon con stateren. De doodsoorzaak is nog niet bekend. De jongeman was ingedeeld bij het 101e tankbataljon te Amersfoort. HEDEN Axel: Het Centrum, 8 uur: „Ik was een mannelijke sexbom". Sportterrein Buitenweg, 7 uur: AZVVHontenisse. Terneuzen Luxor-Theater, 8 uur: „The Carpetbaggers". ZONDAG 20 JUNI Axel: Het Centrum, 8 uur: „Ik was een mannelijke sexbom". Terneuzen: Luxor-Theater, 2.30 en 8 u.: „The Carpetbaggers". MAANDAG 21 JUNI TerneuzenLuxor-Theater, 8 uur: „The Carpetbaggers". DINSDAG 22 JUNI Terneuzen Luxor-Theater, 8 uur: „The Carpetbaggers". Erhard: HARTELIJKE GELUKWENSEN Reeds gisteren sprak bonds kanselier Erhard zijn gelukwen sen uit met een spoedig te vér- wachten verloving tussen prin ses Beatrix en de heer Claus von Amsberg. Tijdens de persconferentie vart de bondskanselier gisteren in Bonn vroeg een Nederlandse journalist commentaar op da verlovingsgeruchten. Welgemutst antwoordde Er hard: „Mijn hartelijkste geluks wensen met de verloving". Chauffeur dodelijk door vracht getroffen Gistermorgen is op een wal- kade aan de Rijnhaven in Rot terdam de 23-jafige vrachtauto chauffeur F. A. Groenouwe uit Almen (Gld.) verongelukt. De man stond in de omgeving- van een vorkheftruck, die bundels buizen optilde. Op een gegeven moment rolden deze bundels, elk 150 kilo zwaar, van de heftruck en troffen de chauffeur. De man was vrijwel op slag dood.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 2