Provinciaal nieuws GEMEENTERAAD VAN ZAAMSLAG De heer J. van Cadsand wethouder „RECHTEN VAN DE MENS" IN DOMINICAANSE REPUBLIEK Zaterdag 12 juni 1965 DE VRIJE ZEEUW Pagina 8 Terneuzen Aardenburg Axel Cadzand Middelburg Sluis Agenda BENELUX- VLOOTDAGEN In het kader van de deze zo mer te houden Benelux-manifes- taties staan van 24 tot en met 28 juni a.s. enige Beneluxvlootda- gen op het programma. Marine eenheden uit Nederland, België en Luxemburg zullen lig plaats kiezen in Terneuzen, Bres- kens en Vlissingen op 24 en 25 juni en in Middelburg van 24 tot en met 28 juni. In de buitenhaven te Vlissin gen zijn er op 24 juni demonstra ties van duikers en kikvorsman nen. Op 28 juni om 22 uur wor den de vlootdagen besloten met een taptoe op de Loskade te Mid delburg. SCHEEPJE GEZONKEN OP DE SCHELDE Op de Westerschelde is vrij dagmiddag een Belgisch binnen schip, de „Lily", gezonken. Oor zaak hiervan was de golfslag van een passerende zeeboot, dié het scheepje zó deed slingeren dat de lading, bestaande uit 45 ton scheepsmotoren, ging schui ven. Niet lang daarna liep het scheepje vol water en ter hoog te van Walsoorden is het ge zonken. De schipper die alleen aan boord was, kon zich door in een roeiboot te springen in veilig heid stellen. Het schip was 200 ton groot en was op weg van Antwerpen naar Duitsland. Jaarvergadering Hervormde school Donderdag vond de jaarlijkse ledenvergadering plaats in de gemeenschapsruimte van de school aan de Leeuwenlaan. Na opening met schriftlezing en ge bed kwamen notulen, jaarver slag van secretaris en penning meester aan de orde, welke de instemming van de vergadering verwierven. Uit deze verslagen kwam naar voren de bloei van de school, waarbij vooral het huisvestings probleem op de voorgrond trad. Men prees daarbij de mede werking van het gemeentebe stuur. Dank zij deze medewer king werd de beschikking ver kregen over een tweetal lokalen van de voormalige hervormde school. De verwachting werd uitgesproken dat straks even eens gebruik zal kunnen worden gemaakt van meerdere lokalen van de te bouwen opvangscho- len. Verder kwam naar voren de groei ook van het ledental der vereniging, hoewel het jammer was dat de belangstelling op deze vergadering zo gering was. De vergadering was zeer ge animeerd en werd gesloten met dankgebed door de heer Ter louw. Nieuw pand voor D.A.F.-bedrijfswagens geopend Een groot aantal genodigden, figuren uit de autowereld, vracht vervoer, aanverwante bedrijven en officiële relaties woonde gis teren in de nieuwe ruime hal van het garagepand voor DAF be drijfswagens aan de Industrie weg de opening van dit bedrijf bij. Deze opening geschiedde op spectaculaire wijze door de heer M. Saaf, adjunct-directeur van Van Doorne's Automobielfabriek N-V. te Eindhoven, die langs de achterzijde met een Euro-trailer door eer. papieren „muur" de hal binnenreed. Later tekende de heer A. J. Verbrugge als direc teur van Meijer en Verbrugge's Internationaal wegtransport N.V. het koopcontract voor deze wa gen, waarmee dus de eerste transactie van de garage-Ver- brugge, waarvan de heer Ver- brugge eveneens directeur is, werd bekrachtigd. De heer Saaf die als lid van de raad van bestuur namens de „DAF-gemeenschap" zijn felici taties aan de directie overbracht, toonde zich erkentelijk voor de grote medewerking die de nieu we vestiging van het gemeente bestuur had ondervonden. In aanmerking genomen de woning bouw en industrie-uitbreiding die Terneuzen tot het belangrijkste centrum van Zeeuws-Vlaanderen en tot de toegangspoort voor België bestempelen, verbaasde hem dit nieuw gekozen service punt geenszins. In 1956 bezat de r>AF 32 en thans reeds 68 van dergelijke servicepunten in Ne derland. Deze decentralisatie en moderne opvatting van het bren gen van service naar de klanten heeft de omzet sinds 1965 ruim verdrievoudigd. In het zaken leven van de heer Verbrugge is deze dag een mijlpaal. De heer Saaf wenste de onderneming een langdurige relatie met de DAF toe. Wethouder H. A. M. A. de Meijer bevestigde dat het ge meentebestuur de nodige sou plesse en medewerking verleent aan alle bedrijven die zich als levensvatbaar aanmelden, om deze naar beste vermogen onder dak te verschaffen. Deze grote luchtige garage is het tweede Eindhovense bedrijf dat zich hier lieeft gevestigd. De heer De Meijer wenste de directie succes en zeide te hopen, dat de ver wachtingen van de directie in vervulling zouden gaan. Namens de Bovag feliciteerde e-., voorzitter van het district, de lieer Th. Kerckhaert, met dit moeit tedEiif.-Wasmh hij zeide te hopen dat dit de belangen van de Bovag zal behartigen en het automobielbedrijf zal dienen. De heer M. Verbrugge bood namens het gezamenlijk perso neel een klok aan. Directeur A. Verbrugge ten slotte vond deze dag voor hem persoonlijk een der hoogtijdagen uit zijn leven. Hij bracht in her- inering hoe hij in 1948 samen met de firma v. d. Peijl met een vrachtauto het wegtransport was begonnen en dat het wagenpark thans 27 auto's telt. Het gezelschap maakte vervol gens een rondgang, langs de show van DAF-bedrijfswagens. Gemeenteraad Maandagavond a.s. vergadert de gemeenteraad van Aarden burg. Er is een schrijven binnen gekomen van G. S. waarin wordt medegedeeld dat goedkeuring is onthouden aan het besluit van de raad tot vaststelling van een uitbreidingsplan in onderdelen (plan Oost), omdat de ligging niet gunstig wordt geacht, om dat de uitvoering te duur komt en het uitbreidingsplan „West" voldoende ruimte biedt tot het bouwen van-woningen. Gedurende de kermisdagen wil het college ontheffing ver lenen van de winkelsluitings- verordening. Voor de jaarlijkse veekeuring te Eede stelt het college een bijdrage van 100 voor. Met toepassing van de subsidieregeling voor het ter tiaire wegenplan zal de Sint- Pietersdijk worden verbeterd. Voor deze weg van Aardenburg naar Sint-Kruis draagt het rijk 75 in de kosten bij. Voor verbetering van de ver lichting aan de Eedeweg is een bedrag var. ƒ5520 beschikbaar. Tenslotte wil 't college op kor te termijn overgaan tot een noodzakelijke verbetering van da bestaande brandweergarage. De heer C. van Riel gaat heen als voorzitter der hengelaarsvereniging In het clublokaal van de hen gelaarsvereniging G.O.A. was het gisteren een bijzondere ledenvergadering. Deze verga dering werd gepresideerd door de nieuwe voorzitter de heer J. Meurs. Deze stelde bij de opening, dat er thans geen huishoudelijke agenda moest worden afgewerkt, maar dat de leden nu met hun dames waren genodigd om deel te nemen aan een speciale hul digingsavond. Het was twintig jaar geleden dat de heer A. van Riel de lei ding op zich nam van de hen gelaarsvereniging G.O.A.. Steeds heeft hij de vereniging geleid met een activiteit en accuratesse zoals men maar zelden ziet. Wegens vergevorderde leeftijd staat hij zijn plaats af evenals de heer E. Pieters, die 20 jaar lang de financiën heeft beheerd. Namens de vereniging bood hij beide scheidende functionarissen een eetcouvert aan. De dames kregen het gebrui kelijke bloemetje. De secretaris, de heer J. A. Roose, die nog wel niet heen gaat maar toch ook zijn 10-jarig jubileum vierde, kreeg een diplo- matentas met inscriptie. Het niet meer in Axel wonen de ere-lid M. Zegers kreeg het kruis van verdienste van de G.O.A. opgespeld. De heer W. P. M. de Meijer uit Sas van Gent, in zijn kwa liteit van voorzitter van het dis trict Zeeland van de Nederland se Hengelaarsbond, sprak ook namens het landelijk hoofdbe stuur en overhandigde namens de bond een zilveren bondsin- signe, bestaande uit een dobber met twee takjes. De heer Van Riel sprak ook namens de heer Pieters woorden van dank voor de ontvangen on derscheidingen. De harmonie „Concordia" bracht voor het clublokaal een serenade. School verkeersexam ens In totaal hebben 132 kinderen een volledig examen afgelegd, waarvan aan 16 kinderen een diploma moest worden onthou den, omdat zij 8 of meer fouten tijdens de examens hadden ge maakt. De kinderen van de openbare school hebben het beste resultaat behaald. Zij ontvangen voor de tweede maal de beschikbaar ge stelde beker. Geen enkele fout hebben ge maakt (en deze ontvangen hun diploma dan ook met lof): Jaap Duininck, Jacques de Feijter, Els Blankert en Marian Wolfert, allen leerlingen van de openbare school, Nellie van de Wege en Ellie Overdulve, beiden leerlin gen van de chr. school, Nieiiw- straat, en Mare Geilleit, leerling van de r.k. school. Ad. de Wit, leerlinge van de chr. school Nieuwstraat, heeft dit jaar een wimpel verdiend, omdat ze vorig jaar reeds een verkeers- diploma had ontvangen. Twee kinderen konden niet tot het praktisch examen worden toegelaten, omdat zij tijdens het schriftelijk examen teveel fouten hadden gemaakt, Auto meegenomen In de nacht van donderdag op vrijdag is de personenauto .(een (Adv.) Peugeot) van de caféhouder G. S. uit Cadzand door onbekenden meegenomen. Waarschijnlijk be treft het hier een geval van joy riding, want gisterochtend vond men de wagen zwaar beschadigd bij het kruispunt Potjes terug. Van de dader(s) ontbreekt tot nu toe elk spoor. Uitreiking Zeeuwse Prijs 1965 De Zeeuwse prijs voor kun sten en wetenschap 1965, door gedeputeerde staten van Zeeland toegekend aan de heer ir. H. de Lussanet de la Sablonière te 's-Gravenhage, voor zijn belang rijk aandeel in de restauratie en de herbouw van het in 1940 door oorlogsgeweld verwoeste Abdij- complex in Middelburg, zal op donderdag 17 juni a.s. des nam. 16.30 uur worden uitgereikt door de commissaris der koningin, mr. J. van Aartsen. De uitreiking vindt plaats in de nieuwe Statenzaal aan de Groenmarkt te Middelburg, een der gebouwen in het Abdijcom- plex, waarvoor de heer De Lus sanet de la Sablonière het bouw plan ontwierp en dat in 1950 onder zijn leiding en toezicht gereed kwam. Goed jaar voor Zeeuwse winterbloemkooltelers De telers van winterbloemkool in Zeeland hebben een goed sei zoen achter de rug. In totaal groeiden er in Zeeland 361.530 stuks winterbloemkool die een bedrag opbrachten van 201.373,56 wat een gemiddelde prijs geeft van 55,7 cent per stuk. Deze gemiddelde prijs ligt aanzienlijk hoger dan de laatste jaren het geval was. De vraag naar dit Zeeuwse tuinbouwpro- dukt was groot, in de eerste plaats voor de binnenlandse markt, maar soms ook voor ex port. Er is zelfs Zeeuwse win terbloemkool naar Zweden ge ëxporteerd. Dit wordt meege deeld in het jongste nummer van de mededelingen aan de leden van de Zeeuwse groentetelers vereniging. De top-aanvoer kwam dit jaar in Zeeland in de tweede week van mei wat niet later is dan normaal. Over het algemeen kon een goede kwaliteit worden aange boden. Walcheren is het belang rijkste produktiegebied van win terbloemkool in Zeeland, want bij de veiling in Middelburg kwam de helft van het totale Zeeuwse aanbod. De conclusie in het orgaan van de Zeeuwse groentetelersvereni ging is dat het verantwoord is in Zeeland winterbloemkool te telen, ondanks de teeltrisico's die eraan zijn verbonden omdat de kool de winter in het open veld moet doorbrengen en bij strenge vorst verloren kan gaan. Aanrijding Een frontale botsing tussen twee personenauto's vond plaats op de Sint-Annaweg ter hoogte van de marechausseekazerne. Een Belgische auto kwam door onbekende oorzaak plotse ling op de linkerhelft van de rij baan en vloog boven op de auto met aanhangwagen van de land bouwer H. uit Draaibrug. In de wagen van H. brak brand uit die door wegenwachter J. de B. met een schuimblusapparaat kon worden geblust. Twee inzitten den moesten met snijwonden en kneuzingen naar het ziekenhuis in Oostburg worden vervoerd. Beide auto's werden zeer zwaar beschadigd. Meisjeskoor voor de radio Het meisjeskoor van de r.-k. meisjesschool „Sint-Joseph" ts Sluis heeft zich geplaatst in dc halve finale van de K.R.O.- scholenzangwedstrijd. Deze halve finale zal op dins dag 15 juni rechtstreeks uit Rot terdam worden uitgezonden. Het koortje staat onder leiding van de heer L. Ducheine, waar nemend hoofd van die school, en wordt gevormd door leerlin gen uit de derde tot en met de zesde klas. Renata de Bruijne treedt als soliste op. De uitzen ding vindt plaats van half vijf tot tien voor zes. De speeltuin In hotel „Balmoral" te Sluis vond een vergadering plaats van het speeltuincomité onder lei ding van de heer M. A. Leen- houts, Er werd een plan bespro ken dat was ontworpen door de N.U.S.O., de overkoepelende speeltuinorganisatie. Dit plan houdt rekening met de beschik bare ruimte en met de leeftijd van de kinderen die in de toe komst deze speelruimte zullen benutten. Het plan zal in verschillende fasen worden uitgevoerd, omdat men nog niet over voldoende financiën beschikt. Nog deze zomer zal de eerste fase een feit worden. SMilllllllllllffiM HEDEN Axel Het Centrum, 8 uur: „De zedelozen". Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „De held van het Luna park". Scheldebad, 3 uur Zwem wedstrijden. ZONDAG 13 JUNI Axel: Het Centrum, 8 uur: „De zedelozen". Terneuzen: Luxor-Theater, 2.30 en 8 uur: „De held van het Lunapark". Gebouw „Bethel", 9.30 uur v.m. spreekt evang. W. Len- tink uit Vlissingen. MAANDAG 14 JUNI TerneuzenLuxor-Theater, 8 uur: „Te jong voor liefde". DINSDAG 15 JUNI Terneuzen Luxor-Theater, 8 uur: „Te jong voor liefde". Lokaal „Bethel", 7.30 uur Evangelisatiesamenkomst. IRIIRIIIRIIfllitHIIINIlllI'ilHlIiHmmnKllllllinilllHlllllllinHtlHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIBHIttlHIin PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND Op 22 maart 1937 is met toe passing van het bepaalde in ar tikel 45 van de Woningwet een streekplan vastgesteld voor het in de gemeenten Breskens, Groe- de, Nieuwvliet, Cadzand en Re- tranchement gelegen kustgebied van West Zeeuws-Vlaanderen. Dat plan, het enige streekplan in ons land, dat tot stand is geko men krachtens bepalingen van de Woningwet, welke van 1931 tot 1941 hebben gegolden, werd door gedeputeerde staten goed gekeurd bij besluit van 13 augus tus 1937. Ingevolge het bepaalde in arti kel 35 van de wet van 28 septem ber 1950, houdende voorlopige regeling inzake het nationale plan en de streekplannen, wordt bovenbedoeld streekplan als een streekplan in de zin van die wet beschouwd. Op grond van de be palingen van de Overgangswet ruimtelijke ordening en volks huisvesting zal dat streekplan ook na 'de inwerkingtreding van de wet op de ruimtelijke ordening van kracht blijven. Het plan is echter verouderd. De in het kustgebied van West Zeeuws-Vlaanderen gelegen ge meenten hebben inmiddels een gemeenschappelijk plaja voor de ontwikkeling van de kuststrook opgesteld, welk plan in de uit breidingsplannen van de meeste van die gemeenten is verwerkt en waarmee de overige gemeen ten bij het ontwerpen van uit breidingsplannen rekening zullen houden. De vaste commissie van de provinciale planologische dienst heeft daarom aanbevolen te be vorderen, dat het streekplan 1937 voor het kustgebied van West Zeeuws-Vlaanderen wordt inge trokken. Een ontwerp van een daartoe strekkend besluit heeft geduren de twee maanden ter provinciale griffie en op de secretarieën van de gemeenten Breskens, Groede, Nieuwvliet. Cadzand en Retren chement voor een ieder ter inza ge gelegen. Tegen het ontwerp zijn geen bezwaren ingediend. G.S. stellen voor het op 92 maart 1937 vastgestelde streek plan in te trekken. Dit voorstel komt aan de orde in de eerstvolgende vergadering van de provinciale staten. NKROEMAH WEER PRESIDENT VAN GHANA Dr Kwarne Nkroemah is vrij dag opnieuw voor vijf jaar be ëdigd als president van de repu bliek Ghana. Hij werd herkozen door het nieuwe vergrote parle ment van 198 leden. Ghana is nu een eenpartij staat. Voor de sa menstelling van het nieuwe par lement waren geen verkiezingen nodig. Olieboorplatform klaar voor aktie Telefoto A.N.P.: Half juli zal dit enorme gevaarte, het in Ameri ka gebouwde olieboorplatform Endeavourzijn werkzaam heden op de Noordzee beginnen. De „Endeavour" maakte de oversteek van New Orleans naar West-Hartlepool om in opdracht van de Signal Noordzee U.K.- groep naar olie te gaan boren. Het gevaarte kan boren tot op een diepte van bijna 7.000 m. KATJE Een aantal Londense politie mannen heeft vrijdag uren nodig gehad om een 20-jarig meisje te arresteren, dat, ge wapend met een pistool, op de vensterbank van een huis in een buitenwijk van de stad zat en, nonchalant de ene cigaret na de andere rokend, op alles schoot wat in haar nabijheid kwam. De politie, 20 man sterk, was naar het huis gekomen om het meisje terug te bren gen naar de gevangenis waaruit zij twee maanden geleden was ontsnapt. Zij zat daar een straf uit in ver band met een gewelddadige rooj. Toen de politie in de buurt van haar kamer kwam werd zij op een regen kogels ont haald en moest halsoverkop het huis verlaten. Daarbij kreeg een politieman een schot in de rug. Overredin gen en bevelen het vuurwa pen weg te werpen en zich over te geven mochten niet baten. Het was tenslotte vrouwe lijke ijdelheid die haar par ten speelde. Een persfoto graaf, die in een aangren zende kamer had weten te komen, leunde uit het raam en vroeg of hij een „plaatje" van haar mocht maken. Om er zo voordelig mogelijk op te komen leunde het meisje zeer ver naar voren, hetgeen de fotograaf de kans ver schafte haar pistool weg te grissen. Het vuurwapen ging hierbij af waarbij de foto graaf een schampschot op liep. De politie overmeesterde toen het meisje. In de vrijdagmiddag gehou den raadsvergadering van Zaam- slag werd de heer J. van Cad sand (C.H.U.) met 7 van de II stemmen gekozen tot wethouder in de vacature die was ontstaan door het overlijden van de heer A. Koster. De heren A. de Vis ser, Th. L. Dobbelaar, L. F. Flo- russen en H. de Feijter kregen ieder 1 stem. De Voorzitter zeide tot de nieu we wethouder zich te kunnen voorstellen, dat deze zijn funktie met enige schroom aanvaardt. Ten eerste omdat de oorzaak hiervan is het overlijden van de heer Koster en ten tweede, om dat zitting nemen in het dage lijks bestuur van een gemeente een mooie maar een zware taak is. De nieuwe wethouder zeide te zullen trachten de voetsporen van de heer Koster te volgen. Hij hoopte dat de prettige samen werking, die hij als raadslid had mogen ondervinden, bestendigd zal blijven. In de commissie voor het na zien van rekeningen en begrotin gen werd met 8 stemmen de heer Florussen benoemd. Op de heer Th. L. Dobbelaar werden 3 stem men uitgebracht. De benoeming van een lid in het dagelijks bestuur van de stichting protestantse zieken zorg verliep vlot. Het werd wet houder F. de Koeijer, die voor dien plaatsvervangend lid was. Ook deze vacature was ontstaan CHINEES PERSBUREAU OVER AMERIKAANSE VERLIEZEN IN VIETNAM Volgens het persbureau Nieuw China heeft de Vieteong bij een nachtelijke aanval op 27 mei 130 Amerikanen binnen enige mi nuten met bajonetten, geweer kolven, dolken en granaten" ge dood. Deze compagnie mariniers was op de bergpost Thanh in het distiet Tam Ky bezig met grond werk voor de aanleg van een vliegveld, zegt het persbureau. Het Volksdagblad te Peking schreef vrijdag hetzelfde in een hoofdartikel waarin het de Ame rikaanse militairen lafhartig en bang voor de dood noemde. De Vieteong „heeft een hele com pagnie Amerikaanse mariniers bij een aanval op de berg Thanh uitgeroeid", staat er. Van Amerikaanse zijde is nooit over een dergelijke aanval ge rept. Op 1 juni riep radio Hanoi om dat 45 mariniers waren ge dood bij een 20 minuten durend gevecht op de berg Thanh. Het hoofdartikel in het Volks dagblad zegt verder dat de nieu we Amerikaanse actie aan Noord-Vietnam meer recht geeft, het. zuiden op alle mogelijke ma nieren te helpen. China krijgt er meer recht op het Vietnamese volle te steunen en al]e bevriende landen krijgen meer recht op het zenden van vrijwilligers op ieder ogenblik waarop het Zuidvietna- mese bevrijdingsfront dit nodig heeft. Het Amerikaanse impe rialisme voert de strijd in Viet nam op tot een oorlog van het Korea-type, aldus het Volksdag blad. NIET ALLEDAAGS BEZOEK Gistermiddag te ongeveer 3 uur landden op het gemeente lijk sportterrein twee militaire helikopters Een straaljager van de West- duitse luchtmacht is vrijdag bij Eisbergen in* Noordrijn-Westfa- len tegen een berg gevlogen en ontploft. De piloot kwam om het leven. José Mora, de secretaris-gene raal van de organisatie van Amerikaanse staten, heeft zijn ambtgenoot van de Verenigde Naties, Oe Thant,- telegrafisch verzocht met spoed deskundigen te zenden naar de Dominicaanse republiek met de opdracht een onderzoek in te stellen naar „ernstige feiten die een belang rijke schending van de rechten van de mens betekenen". door het overlijden van wethou der Koster. Voor de benoeming van plaats vervangend lid moest echter driemaal worden gestemd. Ten slotte haalde de heer H. de Feij ter het met 5 stemmen. De heer Van Cadsand kreeg er 4. „VARKENSSTAL" Het bouwterrein met huis en tuin, gelegen aan de Koepoort straat en eigendom van de heer J. Risseeuw, werd door de ge meente aangekocht voor de prijs van 7,50 per vierkante meter. Echter niet dan nadat de heer Florussen zijn misnoegen had uitgesproken over de z.i. hoge prijs voor deze „varkensstal met grond". Hij ontving hierbij enige steun van de heer De Feijter die de koopprijs ook aan de hoge kant vond. Toch was dit dezelfde prijs als eerder voor andere grond was betaald, bracht de Voorzitter de heren onder het oog. Bovendien is het economischer nu te kopen, nu de gemeente eerste koper is. De vraag van de heer Florus sen of er subsidie in deze prijs van de rijksoverheid kon wor den ontvangen, moest de Voor zitter ontkennend beantwoor den. Het betreft hier immers geen pand, dat nog als krot wordt gebruikt, aldus de burge meester. Ook de heer Van Hoeve was er voorstander van, dat de bouw val zo spoedig mogelijk werd opgeruimd. STRAATNAMEN De namen in de gemeente Zaamslag zullen in de Wegen legger worden herzien en op nieuw worden vastgesteld. De raadsleden hadden een lijst voor zich met 61 oude en nieuwe be namingen voor wegen en stra ten. De heer Florussen begreep niet, hoe een weg in straat kon worden veranderd. Dit bleek toch niet zo moeilijk te zijn. Al les wat in de bebouwde kom ligt, wordt straat en alles daar buiten weg, lichtte de voorzit- ter de vragensteller in. De heer A. J. de Visser meen de dat de spelling in de nieuwe benamingen niet klopte. Axelse- straat moest volgens hem met „sch" worden geschreven. De Voorzitter wilde dit mis- v..stand direkt uit de weg ge ruimd zien. Hij schorste de vergadering voor korte tijd en deelde na herope ning mede. dat hem van des kundige zijde verzekerd was, dat aardrijkskundige namen de „sch" verliezen, zodra ze als bij voeglijk naamwoord worden gebruikt. Aldus geestelijk rijker toege rust werd de vergadering voort gezet en werd besloten de hoof den van scholen en de raads leden een lijst met de nieuwe straatnamen toe te zenden. Hierna ontspon zich een dis cussie over het wel of geen bor den aanbrengen met de nieuwe straatnamen. De heer De Feijter was voor stander, maar de heer C. A. de Kraker zag er het nut niet van in. Wat een andere gemeente doet, hoeven wij niet na te vol gen, zei hij. De heer De Feijter bleef bij zijn mening dat de noodzaak vooral voor vreemdelingen aan wezig was. De heer Florussen wilde alleen v-oor de hoofdwegen in de pol ders straatnaamborden, doch dat kon niet, kreeg hij ten antwoord. De wegen liggen in importantie gelijk voor het verkeer, boven dien moeten dan ook de num mers worden veranderd. Ten slotte maakte de heer De Feijter er een voorstel van. Dit werd met 3 stemmen vóór verworpen. De voorstemmers waren de heren De Feijter, Dob belaar en Florussen. In het uitbreidingsplan Noord oost komen er wel enige nieuwe straten bij. Zij zullen worden genoemd Heer Janstraat, Rid der Roberstraat en Adr. Wal- ravenstraat. Ridder Robert, legde de Voor zitter uit, was heer van de heer lijkheid Zaamslag in 1325. Adr. Walraven was smid en de eerste burgemeester van Zaamslag in 1642.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 3