blijf jong, blij ff it fiets! DE MAN DIE ZIJN EIGEN ERFGENAAM WAS vaderdag! KERKDIENSTEN PROVINCIALE RAAD VOOR DE RECREATIE IN ZEELAND STICHTING CENTRAAL ORGAAN ZIEKENHUISTARIEVEN BIJEEN Zondagdienstep ALKMAAR HEEFJ GRASKAASMARKT TERUG Voor de zondag Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 12 juni 1965 Europees parlementair verzet tegen E.E.G.-msurgarine- heffing McDivitt en White niet naar Johnson Nog 8 dagen en dan is het Extra vaderdag-attractie Moe van het werken Pak de fiets en ontspan u Wat kan ons dan nog gebeuren? ii ii i i' Gedeputeerde staten van Zee land hebben een provinciale raad voor de recreatie ingesteld. Tot leden van deze 39 leden tellende raad zijn benoemd: twee leden van G.S., de heren jhr. mr. T. A. .T .W. Schorer en mr. dr. A. J. J. M. Mes (Heinkenszand), respec tievelijk voorzitter en vice-voor- zitter en voorts de heren ir. W. de Beijl, hoofdingenieur-directeur van de provinciale waterstaat; ir. M. de Vink, directeur van de pro vinciale planologische dienst; M. F. de Jonge, hoofd van het bu reau ontwikkeling Zeeland ter provinciale griffie, lid-secretaris; drs. M. C. Verburg, directeur economisch technologisch insti tuut; ir. J. H. H. Hasenack, me dewerker bij het opbouworgaan stichting Zeeland; mej. J. W. Laanbroek, inspectrice van de volksgezondheid; de heren L. C. Buysert, directeur-arts van de provinciale raad voor de volks gezondheid; twee vertegenwoor digers van de afdeling Zeeland van de Vereniging van Neder landse Gemeenten, de heren A. de Kam, burgemeester der ge meente Vrouwenpolder, en J. W. Peters, secretaris der gemeente Vlissingen; B. M. van Griethuy- sen ('s-Gravenhage), namens het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk; ir- M. P. Oosterkamp ('s-Gravenhage), namens de rijksdienst voor het Nationale plan; M. Rvtenschildt (Amsterdam), namens de A.N. W.B.; mr. T. Lebret, namens de stichting Het Zeeuwse Land schap; J. P. de Regt, directeur Zeeuwse vereniging voor vreem delingenverkeer; H. Verdouw (Amersfoort), namens de Neder landse Kampeerraad; ir. J. F. Denie (Terneuzen), namens de kamers van koophandel en fabrie ken in Zeeland; A. Imanse, na mens het Middenstands Contact Orgaan; J. P. de Regt (Kortge- ne), namens het bedrijfschap Horeca; vier vertegenwoordigers van het LandbouwschaD. de heren P. Ton (Oost- en West- Souburg), J. BoonmanVermue (Wolphaartsdiik), W. Goeman (Goes) en ir. J. Prins (Goes); ir. A. de Jong ('s-Hertogenbosch), hoofd van het district zuid voor civieltechnische werken; ir. J. F. A. Molenaars (Bergen op Zoom), consulent voor Zeeland van het Staatsbosbeheer; ir. J. Zuurdeeg, hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat; ir. D. van der Zaken (Goes), hoofdingenieur directeur van de cultuurtechni sche dienst Zeeland; mevr. G. K. HesselinkMondria namens de Nederlandse federatie voor vrou welijke vrijwillige hulpverlening; de heren ds. H. G. Beneder, na mens het moderamen der pro vinciale kerkvergadering van Zeeland (hervormd)ds. A. G. van der Stoel (Goes), namens de particuliere synode der gerefor- In commissies van het Euro pees parlement is zoveel verzet gerezen tegen de E.E.G.-voor- stellen voor een olie- en vette'n- regeling, die een Europese be lasting op margarine zal instel len, dat het parlement volgende week op zijn vergadering in Straatsburg die voorstellen waar schijnlijk zal verwerpen. Het ziet er naar uit dat het parlement zal vragen de kwestie opnieuw in studie te nemen. De Nederlandse liberale afge vaardigde Baas verklaarde vrij dag op een persconferentie in Den Haag, waarin een toelich ting op deze zitting werd ge geven, dat het niet aangaat dat de Europese belasting zou gaan drukken op de minder vermo gende consumenten. Het zou veel meer aanbeveling verdie nen, meende hij, het geld dat nodig is ter ondersteuning van de Italiaanse olijfboeren te put ten uit het algemene landbouw fonds van de gemeenschap. De olie- en vettenregeling brengt overigens ook de kwestie van de Europese democratie aan de orde. Er wordt n.l. een Europese belasting voorzien waarover de nationale parlementen geen zeg genschap zullen hebben. Die controle zal dan echter aan het Europese parlement moeten toe vallen. Ook deze principiële zaak zal de volgende week pri mair worden gesteld in de Straatburgse debatten, aldus de heer Baas. James McDivitt en Edward White, de ruimtevaarders die vier dagen met hun Geminicap- sule om de aarde hebben gecir keld, hebben een uitnodiging van president Johnson om het ko mende weekeinde op diens boer derij te Texas door te brengen, afgewezen. President Johnson is nu zelf naar Houston gegaan om de mannen en de grond- technici geluk te wensen. Een woordvoerder van het Witte Huis deelde mee dat Mc Divitt en White hadden gezegd het weekeinde bij hun gezinnen te willen doorbrengen. Verwacht wordt dat zij later een bezoek aan het Witte Huis zullen bren gen. President Johnson heeft de ruimtevaarder gezegd dat hij 'n „kleinigheidje" voor hen heeft. meerde kerken; deken C. P. M. Holtkamp (Goes), namens het bisdom Breda; ds. H. M. Stra- ting, namens de diaconale com missie der hervormde kerk; L. A. Hartman, namens de gerefor meerde stichting voor maatschap pelijk werk; drs. W. Dusarduijn (Goes), namens de katholieke raad voor maatschappelijk werk; A. van Oosten (Oosterhout), na mens de Nederlandse vereniging voor maatschappelijk werk „Hu- manitas", gewest Zeeland; P. R. Grund, namens het C.N.V.; J. E van de Voorde (Sluiskil), na mens het N.K.V.; C. Hoek (Goes}, namens het N.V.V. Achter de namen van de leden is de woonplaats vermeld; indien niets is aangegeven is de woon plaats Middelburg. In verband met het grote aan tal leden van de raad is ter be vordering van een soepele werk wijze een werkcommissie inge steld. Deze commissie is gemachtigd lopende zaken af te handelen. De samenstelling van de werk commissie is jhr. mr. T. A. J. W. Schorer, lid van gedeputeerde staten (voorzitter)A. de Kam vice-voorzitter)ir. W. de Beiil ir. M- de Vink; drs. M. C. Ver burg: ir. J. H. H. Hasenack; ir. J. F. A. Molenaars; M. F. de Jonge (lid-secretaris). (Adv.) De beroemde gas-aansteker 5,95/7,95 10,-/11,-/12,50. (alleen voor vaderdag): Elke Poppell met een speciaal Poppell-speldje In het S.E.R.-gebouw in Den Haag is gistermiddag de eerste vergadering gehouding van de stichting centraal orgaan zieken huistarieven, welke stichting zeer onlangs is erkend als centraal orgaan in de zin van de wet ziekenhuistarieven. Van die erkenning maakte staatssecretaris Bartels (sociale zaken en volksgezondheid) ge wag in een toespraak, uitgespro ken op deze bijeenkomst. Gewe zen werd ook op het grote be lang, dat de regering ziet in het tot stand komen van een natio naal ziekenhuisinstituut. Staats secretaris Bartels noemde het niet ondenkbaar, dat eerlang ook de tarieven van de psychiatri sche inrichtingen en van de ver pleeginrichtingen onder de wer king van de wet ziekenhuis tarieven zullen vallen. Drs. J. W. de Pous, voorzitter van de stich ting, zei in zijn antwoordrede o.m. te hopen, dat de sticliting tegen die tijd zoveel ervaring zal hebben opgedaan, dat een beroep op de stichting om zijn bemoeiingen ook uit te strekken EERSTE KERSEN AANGEVOERD Aan de veiling N.V. Septer te Tiel zijn donderdag de eerste kersen aangevoerd uit de boom gaard van de gebr. v. d. Berg. De prijs bedroeg 4,05 per kg. Dit jaar zal de kersenoogst niet groot zijn; in het bijzonder de alom bekende en begeerde meikers heeft het erbij laten zit ten. Door het koude voorjaar is de oogst minstens een week ver traagd. Wat betreft het hardfruit geven de peren een matig beeld te zien, alleen de Conference komt goed voor de dag. De ap pelen stellen niet teleur en er wordt een normale oogst ver wacht, op de Orange-Pippin na die slechts matig voor den dag komt. tot de genoemde tarieven zon der enige reserve in positieve zin zal kunnen worden beant woord. Drs. de Pous stelde o.m. dat in ons land voor het vraagstuk van de totstandkoming van zie kenhuistarieven een bevredigen de oplossing is gevonden. „De praktijk zal hiervan het bewijs leveren", zo zei hij. Ingaande op het vraagstuk van de zieken huiskosten („elke handeling in het ziekenhuis wordt ergens vertaald in kosten"), merkte drs. De Pous op, dat noch het per centage van het nationale inko men waarop de gezondheidszorg beslag legt, noch het deel dat de ziekenhuiskosten daarvan uit maken verontrustend is. TERNEUZEN Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter Jiskoot, Markt 25, tel. 2303. Apotheek geopendHamann, Noordstraat 69, tel. 2060. Zondagdienst Kruisverenigingen E. C. Vogelaar, v. Ste»->bergenlaan 67, tel. 3360. AXEL: Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter C. A. Schiltman, Nieuwstraat 36, tel. 777. DIERENARTS: Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waar genomen door dierenarts J. F. de Haas, Axelsestraat 108, te Zaam slag., tel. 01153366. ONGEWENSTE OOSTDUITSERS De politie va Neurenberg heeft donderdag een delegatie van de vereniging van Oostduitse ge meenten, die naar de stad was gekomen om een congres van 'n soortgelijke Westduitse organi satie bij te wonen, verzocht de stad te verlaten. Het bestuur van de Westduitse vereniging had verklaard de Oostduitsers niet te hebben uitgenodigd. Oe Thant vraagt verlenging mandaat vredesmacht op Cyprus De secretaris-generaal der Ver enigde Naties, Oe Thant, heeft vrijdag bij de veiligheidsraad aangedrongen op een verlenging met een half jaar van het man daat van de vredesmacht van de Verenigde Naties op Cyprus. Wel was het daar de afgelopen drie maanden vrij rustig ge weest, maar de toestand was in wezen niet veranderd en er was geen wezenlijke vooruitgang ge boekt in het oplossen van de fundamentele vraagstukken, zo zei hij. Het was volgens hem zeer waarschijnlijk dat de strijd zonder de aanwezigheid van de vredesmacht spoedig weer zou oplaaien. Tot dusver heeft de veiligheidsraad telkens voor slechts drie maanden een man daat verstrekt. Het huidige man daat loopt op 26 juni af. Vier Alkmaarse kaasdragers brachten vrijdagmorgen twee berries met Edammer kaasjes van het Waagplein naar het stadhuis. De berries werden de statige raadszaal binnengedra gen, waar de voorzitter van V.V.V. „Alkmaria" de heer G. Kaper, zijn vreugde uitsprak over de herinvoering van de tra ditionele graskaasmarkt. Deze markt zal voortaan elke eerste vrijdag van juni worden gehou den. De heer Kaper overhandig de de leden van het college van burgemeester en wethouders elk een graskaasje. De kaasjes wa ren gekozen uit de partij van de coöperatieve zuivelfabriek „Neerlandia" te Stompetoren, die de eerste prijs had gewon nen bij een onverwachte kaas keuring, waaraan veertien kaas- fabrieken uit Noord-Holland deelnamen. Behalve een medail le kreeg de fabriek een stel zil veren kaasdragers en een wis- selprijs die ze volgend jaar zal moeten verdedigen. De tweede prijs ging naar de particuliere fabriek „De Prinses" in Ursum, de derde naar de coöperatieve fabriek „De Tijd" in Beemster. Volgens de jury die bestond uit drie oud-directeuren van zuivelfabrieken, was de eerste graskaas van hoge kwaliteit. m Na havenongeluk overleden In de loop van donderdagavond is de 61-jarige heier J. Kras uit Rotterdam in het Dijkzigtzieken- huis overleden aan de verwon dingen, die hij ten ge vo1 ge van een havenongeval had opgelopen. Het ongeluk gebeurde donder dagmorgen aan boord van een drijvende bok die in de Nieuwe Maas ter hoogte van de Van Brienenoordbrug metalen palen van 11.000 kilogram uit de bodem trok. Juist toen een paal in de stroppen van de bok hing, brak een kabel. De paal sloeg daar door tegen het onderlichaam van de heier. Dodelijk verkeersongeval Op de rijksweg 16 Rotterdam Dordrecht is gisternacht de 38- jarige automobilist J. Zijlstra uit Breda om het leven gekomen. De man reed met grote snelheid van achteren in op een rijdende vrachtwagen met aanhanger. Hij was op slag dood. Verkeersongeval In Sittard is vrijdagmiddag het zevenjarig zoontje van de familie Slagen door een truck met oplegger overreden en op slag gedood. Het ongeluk ge beurde doordat de jongen met de trapper van zijn fiets de trot toirband raakte, waardoor hij op de rijweg viel, juist toen de truck aankwam. ca door SHELLEY SMITH 30. En toen had hij het gewel dige buitenkansje dat een stel mensen die Fulton heetten, het besluit namen hun huis voor een jaar gemeubileerd te verhuren terwijl zij hun zoon en kleinkin deren in Japan opzochten. Rex huurde hun huis. Nu waren de Jeromes klaar om te beginnen. Zij zagen er heel anders uit dan de nonchalante artistieke Buchanans. De vrolijke baardige reus in zijn manchester broek en trui was veranderd in een dege lijke zakenman van omstreeks vijfenveertig jaar, met donker haar en zonder snor of baard. Paula had alles wat karakter gaf aan haar uiterlijk weggevaagd en van zichzelf een aardig, dood gewoon vrouwtje gemaakt, dat keurige kleren droeg van goede kwaliteit, maar die niet van veel smaak getuigden en vrij saai van kleur waren. Haar haar droeg zij in een knoetje. Haar beweeglijk, expressief gezicht werd wonder baarlijk ontoeschietelijk, flegma tiek en onbenullig. Zelfs haar stem, verloor zijn ietwat hese, in teressante boventoon en kreeg iets kwakerigs. Dit was de „per sona" van Phyllis Jerome, saai, lief, nuchter, alles voor zoete koek aannemend, tweeëndertig jarig vrouwtje van Robert Je rome, rentenierend theeplanter. Éen paar mensen bezochten hen om contributie los de krij gen voor een of ander goed doel de Tuinbouwkundige Vereniging, de plaatselijke afdeling van de Conservatieve Partij, de Muziek- kring, die eens per maand bij eenkwam voor een lezing geïl lustreerd met grammofoonpla ten. Afgezien daarvan praatte niemand met hen. Zes weken la ter waren zij nog geen stap ver der. Zij hadden met niemand kennis gemaakt. Zij begonnen te wanhopen. Zij verveelden zich stierlijk. En toen, vlak na Kerstmis, ontsnapte Anna Wigmores corgi, om, zijn riem achter zich aan sle pend, hysterisch te gaan staan blaffen tegen de hem onbekende enkels van Paula. „Danny!... Danny!... Danny, kom hier!" riep mevrouw Wig more. „Het kan geen kwaad, hij doet niets, hij stelt zich alleen 'n beetje aan, dat gekke beest", voegde zij eraan toe, terwijl zij dook naar de met modder be smeurde riem.. „Je bent een le lijk, stout beest", deelde zij de hond op strenge toon mee, terwijl zij hem een licht tikje met de riem om de oren gaf. De hond glimlachte voldaan en kwispelde met zijn hele achterwerk. Paula bukte zich en streek hem over zijn kop, en zei, op de overdreven lieve toon die Engel sen gewoon zijn te gebruiken tegenover honden; „Hij is een beste hond; hij past alleen maar goed op het vrouw tje, nietwaar? Ja, hoor". Zij richtte zich weer op, en de beide vrouwen glimlachten tegen elkaar. Mevr. Wigmore maakte met haar gehandschoende hand haar bontkraag vast, en zei vriendelijk: „U bent mevrouw Jerome, nietwaar? Ik had u al eens wil len bezoeken, maar ik vond eigenlijk dat u een poosje tijd moest hebben om gewend te ra ken aan uw nieuwe omgeving, voordat u vreemden op bezoek kreeg. Komen u en uw man eens een avondje bij ons voor een bor reltje? Dan kunt u meteen met enkele van uw buren kennis ma ken". „O, dat is vreselijk aardig van u. Heel graag". „Laten wij dan afspreken voor aanstaande donderdag, om een uur of zes. Schikt u dat? Mijn naam, is Wigmore en wij wonen op Fernlea een klein eindje hiervandaan". En glimlachend liep zij door, op sleeptouw geno men door de hond. Paula ging naar huis terug. „Lieveling, het is gelukt. Wij zijn eindelijk geaccepteerd, ik had niet gelukkiger kunnen zijn als de koningin mij uitgenodigd had op een tuinfeest", riep zij uit, en omhelsde haar man. „Je bent een handig meisje. Ik ben benieuwd of Dexter ook komt". „Wij zullen hem wel gauw le ren kennen, pieker daar maar niet over". „Heb je mij ooit zien pieke ren?" 2 Er waren maar een stuk of zes mensen behalve meneer en mevrouw Wigmore; de Halcom- bes, een man die Turner heette, een zekere juffrouw Marksman, een echtpaar genaamd Johnson, maar, helaas, Charly Dexter of zijn vrouw waren er niet. Zij trokken de conclusie dat zij niet tot dit bepaalde groepje behoor den. Dat was jammer, maar de Jeromes deden daarom niet min - der hun best een goede indruk te maken. De onderwerpen van gesorek waren nogal beperkt in getal, en varieerden bij de dames van was machines tot de mode, en van golf tot zaken bij de mannen. Het was een manier om de Je romes examen te laten doen zon der hun rechtstreekse vragen te stellen. Hr. Ms. jager „Holland" aangevaren Hr. Ms. jager „Holland" is don derdag tijdens een oefentocht op de Noordzee ten noorden van Den Helder aangevaren door de Deense kustvaarder „Mayumbe". Op de foto is te zien hoe zwaar de jager aan bakboord werd beschadigd. Ook de schoor steen werd geraakt. En zie. Ik ben met u. Mattheus 28 20. Jazeker, het staat er. Christus zegt het hier zeer nadrukkelijk. En Hij zegt het zelfs meermalen. Ik denk nog aan dat ontzaglijke woord: „Waar twee of drie in Mijn naam vergaderd zijn, daar ben Ik in het midden van hen." Deze besliste verklaring van Cris- tus zelf, die voor geen tweeërlei uitlegging vatbaar is, is voor ons de eigenlijke garantie voor de te genwoordigheid van Christus. Als we er bij tijden en ogenblikken nog epns aan mochten twijfelen, voor. Hij is er. Hij is er beslist, dan staat Zijn woord ons er borg Welnu, wat kan ons dan nog ge beuren? We moeten echter goed lezen wat Jezus hier zegt. Hij zegt niet; „Gij zijt met Mij". Waar gij zijt, komt er om zo te zeggen niet in de eerste plaats on aan. Beslissend en doorslaggevend is: waar Ik ben. Onze geborgenheid hangt, niet af van onze verhouding tot Christus, maar van Cristus' verhouding tot ons. Welnu dié is in orde. Of gij met Mij zijt staat te be zien en is aan velerlei wankeling en weifeling onderhevig. Maar dat Ik met u ben staat eens en voor goed vast. „Zie, Ik ben met u." De opwekking om dit te zien! is zeker niet overbodig bij mensen die buiten en binnen zo ontzaglijk veel zien dat hen benauwt. Dat zijn ook inderdaad twee aparte dingen: de alles trotserende en boven alles uit triomferende pre sentie van Jezus Christus èn het zien daarvan. Het is ook haast te overweldigend! Onze harten kun nen de heerlijkheid, de troost, de bemoediging, de kracht ervan niet aan. We zijn in feite nu nooit eenzaam meer. We zijn nooit meer alleen. God is met ons. God in de majesteit van Z\jn luister en al macht. Maar oneindig meer God in de neerbuiging van Zijn lieide, in Zijn verzoening en ver giffenis. Inderdaad wat kan ons dan nog gebeuren? En wat móét er dan niet gebeuren! En wat kèn er dan niet gebeuren! (Uit „De Stem achter U.") OOST ZEEUWS-VLAANDEREN ZONDAG 13 JUNI 1965 NED. HERV. KERK Axel: 10 uur en 14.30 uur Ds. P. J. Pènnings. Hoek: 10 uur en 14.30 uur Ds. W. J. van Meeuwen. Hontenisse: 9.30 u. Ds. E. Grams- bergen. (Bed. H. Doop.) Hulst: 10 uur Ds. J. A. H. Brok. (Viering H. Avondmaal.) Philippine: 9 uur Ds E. E. Stern. (Bed. H. Avondmaal.) Sas van Gent: 10.30 uur Ds. E. E. Stern. (Bed. H, Avondmaal.) Sluiskil: 9.30 uur Ds. A. W. La- zonder, van Den Haag. (Bed. H. Doop.) Terneuzen: (Noordstraat) 10 uur Ds. J. Scholten; 19 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. (Kerkhoflaan): 9.30 uur Ds. J. A. Poelman. GEREF. KERK Axel: 10 uur en 15 uur D*. J. Th. Heemskerk. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. Ver beek. Terneuzen: 9.30 uur en 15.30 uur Ds. W. H. Gispen. (Viering H. Avondmaal.) Zaamslag: 10 uur en 15 uur Di. M. den Boer. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Axel; 10 uur en 15 uur Ds. M. van Dooren. Hoek: 9 uur en 14.30 uur Ds. H. M. Ohmann. Terneuzen: 10.30 uur Ds. H. M. Ohmann, van Hoek; 17.00 uur Ds. A. Kuiper, van Axel. Zoute/Spui: 10 uur en 14,30 uur Ds. C. v. d. Jagt. (In beide dien sten Bed. H. Avondmaal.) Emigrant bij verstek tot anderhalf jaar veroordeeld De rechtbank in Dordrecht heeft de 42-jarige C. van H., voormalig ambtenaar-rechercheur bij de gemeentepolitie in die stad, die vier jaar geleden met achterlating van een zware schuldenlast onverwachts naar Canada emigreerde, hij verstek veroordeeld tot één jaar en zes maanden gevangenisstraf met bevel tot gevangenneming. Veertien dagen geleden had de officier van justitie drie jaar gevangenisstraf geëist. De recht bank verklaarde de dagvaarding op enkele punten nietig. Een aantal van de tenlasteleggingen, waaronder het plegen van vals heid in geschrifte, werd niet be wezen geacht. Onder valse voorwendsels had van H., die als chef van de vreemdelingendienst bij de poli tie in Dordrecht voorbeeldig werk had geleverd, een aantal mensen, onder wie zijn vader, opgelicht voor in totaal 60.000 tot 80.000 gulden. Pas na zijn plotselinge vertrek naar Canada dat hij in het diep ste geheim had voorbereid, kwa men zijn daden aan het licht. De commissaris van politie ontving op zekere dag van Van H. een brief, waarin deze meedeelde dat hij naar Canada was vertrokken. Bij het onderzoek in het huis van Van H. werd een geldkistje gevonden, waarin slechts een briefje zat, waarop stond „Ha, ha, ha". GEREF. GEMEENTE Terneuzen (Vlooswijkstr.)9.30 u, 14 u. en 18 u. leesdienst. Hoek: 9.30 uur, 14 uutyen 18 uur leesdienst. ébegïev 3:»iis GEREF. GEMEENTE (Syn.) Terneuzen (Fr. Halslaan)10 urn en 15 uur leesdienst. Axel: geen opgave. CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 10 uur en 14.30 uur leestdienst. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30 uur, 14 uur erl 18 uur Ds. De Reuver. VOLLE EVANG. GEM. (Filadelfia-kapel) Terneuzen: Samenkomsten; zon dags 10 uur v.m. en donderdag» 8 uur n.m. Bidstond zondag* om 8.30 uur n.m. NED. PROTESTANTENBOND (Schoolweg 21.) Terneuzen: 10.30 uur eerw. heer Lecompte, van Gent. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 u. Heiligingssamen komst; 19.30 uur Evangelisatie samenkomst o.l.v. It. B. E. Meuf- fels en luitenante E. M. de Graaf. ROOMS KATHOLIEKE KERK Axel: 7.30 uur, 9 uur, 10.30 uur en 17.30 uur H. H. Missen. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, S uur en 10 uur H. H. Missen. Philippine: 7.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Sluiskil: 6.45 uur, 8.30 uur, 10.H uur en 17 uur H. H. Missen. Terneuzen; 7 uur, 9.30 uur H. ïl Missen; 17.00 uur Avondml». Triniteitskerk: 8 uur en 11 uur H. H. Missen. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN ZONDAG 13 JUNI 1965. NED. HERV. KERK Aardenburg: Geen dienst; inplaats daarvan om 10.45 uur opening van de Landdag van de Ver. Vrijz. Herv. in de St. Baafs. Biervliet: 11 uur Ds. W. S. Even huis. Breskens: 9.30 uur Ds. L. Spaans. Cadzand: 9.30 uur Ds. W. C. Luu- ring. (Bed. H. Avondmaal.) Groede: 9.30 uur mej. Da. Van Kempen. Hoofdplaat; 11 uur eerw. heer H. J. Begeer. Nieuwvliet: 9 uur Ds. W. S. Even huis, van Biervliet. Oostburg: 9.30 uur mej. Da. H. B. de Neeling, van Zuidzande. Retranchement: 9.30 uur eerw. heer G. M. C. de Vries. Sehoondijke: 9.30 uur Ds. P. A. L. Brinkman. St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. C. Balk. St. Kruis: Geen dienst. Sluis; 9.30 uur Ds. C. Balk. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Bergsma. IJzendjjke: 9 uur eerw. heer H. J. Begeer, van Hoofdplaat. Zuidzande! 10.45 Ds. W. C. Luu- ring, van Cadzand ei) Da. H. B. de Neeling. (Bed* H." Dood.)

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 2