Diefstal in winkels RADIO EN TELEVISIE DE GOUDEN HORDE INTERNATIONALE SAMENWERKINO IN DE STRIJD TEGEN HET ROKEN Hulp nodig van BEURSOVERZICHT de „man in the street" Donderdag 10 juni 1965 DE VRIJE ZEEUW Pagina 7 Gerichte vorming Persoonlijke hulp Vooral warenhuizen, supermarkten e.d. hebben veel te lijden! f20.000 toi ƒ300.000 per Jaar VERLEIDING VOOR VELEN TE GROOT MEESTE DADERS ZIJN VROUWEN Dr. L. Meinsma, directeur van het bureau kankerregistratie en -voorlichting te Amsterdam, hééft tijdens het internationale symposium over de epidemolo- gie van gezwelszieken in Turijn een pleidooi gehouden voor in ternationale samenwerking in de strijd tegen de huidige rookge woonten en een basisplan ont vouwd voor te voeren campag nes. In het roken vooral van si garetten zien hij en welhaast alle deskundigen de (hoofd)oor zaak van de thans epidemisch optredende longkanker en van andere ernstige kwalen als blaaskanker en enkele hartziek ten. Het basdsprogram legde dr. Meinsma de deelnemers voor aan het slot van zijn causerie „Een longkanker-epidemie, mogelijk heden tot beteugeling". Het pro gram houdt in: 1. Een gecombineerde, enthou siaste actie tgen het roken van alle artsen en het op hun gebied werkzame perso neel, dat vooraf wordt geïn strueerd; 2. gerichte vorming van onder wijzers en andere opvoeders tot hulpkrachten van de art sen bij hun streven verande ring te brengen in de opvat- Het denkbeeld van een getijdecentrale in de Oosterscheldedam Het tweede Kamerlid de heer Oele (P. v. d. A.) heeft de minis- ter van Verkeer en Waterstaat vragen gesteld over het denk beeld een geijdeeentrale in de in 1978 te voltooien Oosterschelde dam. Is de daarbij te winnen hoe-, veelheid elektrische energie .en zijn-de te verwachten kosten van die energie zodanig, dat de daar aan verbonden voordelen kun nen opwegen tegen de nadelen van het bestendigen van de ge tijdebeweging in het Oostersdhel- debekken of in een door een dam af te scheiden gedeelte van dit bekken, zo vraagt hij. Voorts wil hij weten of de mo gelijkheid van een getij decentra le een punt va noverweging is geweest bij de voorbereiding van het Deltaplan en of de Delta dienst van rijkswaterstaat een serieuse voorstudie aan dit plan wijdt. Aanslag op Zuidslavische consul in West-Duitsland Dinsdagavond is in Meersburg de Zuidslavische consul in West- Duitsland, 'Adreas Klaric, op straat neergeschoten. Hij kreeg o.m. een schot in zijn long en zijn toestand is ernstig. Volgens de politie werden op Klaric die werkzaam was op het Zuidslavische consulaat-generaal in München, vier schoten gelost. De nog onbekende dader wist te ontsnappen. Ook over het motief van de dader tast men in het duister. Op 29 nov. 1962 hebben Kroa- ten in ballingschap een bomaan slag gepleegd op de Zuidslavische afdeling van ds Zweedse ambas sade in Bad Godesberg-Mehlem. De concierge, een zekere Popo- vic. werd neergeschoten. Een rechtbank in Bonn veroordeelde de schuldigen na een proces van drie maanden op 25 juni 1964 tot tuchthuis- en gevangenisstraffen. Volgens een nadere mededeling van de politie zat Klaric in een geparkeerde auto met een Zuid slavische kelnerin die hij kende. Twee mannen naderden de auto en schoten viermaal op Klaric, die tweemaal werd getroffen. De vrouw bleef ongedeerd. De buitenlandse oliemaatschappijen in Indonesië De voorzitter van de commu nistische partij van Indonesië, Aidit, heelt in een schriftelijke boodschap aan het Indonesische personeel van oliemaatschappij en gezegd dat het hoog tijd wordt dat de drie voornaamste buitenlandse oliemaatschappijen, Shell Indonesië, Stanvac en Cal- tex, volledig in handen van het volk komen. Zij staan wel onder toezicht, maar het toeziende per- sonèel heeft geen bevoegdheden, aldus Aidit. De tegenwoordige toestand is volgens hem in slrijd met het besluit van het (benoem de) volkscongres om alle buiten landse ondernemingen die vijan dig jegens Indonesië staan, te naasten. Een volledige naasting van de oliemaatschappijen zal volgens Aidit de kansen van contrarevolutionaire en onder doende elementen" sterk ver kleinen. ting van de opgroeiende jeugd over roken; 3. steun van de overheid voor een campagne tegen het ro ken; 4. onafgebroken voorlichting met behulp van alle moder ne publiciteitsmedia over de medische kanten van het ta baksgebruik; 5. wettelijke bepahngen ter restrictie en accijnstarieven tot het doen dalen van de verkoop van tabaksartikelen. Dr. Meinsma trok een verge lijking; met de tuberculose-be- strijding. Het heeft jaren ge duurd voor „the man in "the street" de betekenis van die strijd begreep en de noodzaak er kende van zijn persoonlijke (niet alleen financiële) hulp. Nu moe ten wij opnieuw zijn persoonlij ke hulp vragen. Wij moeten tonen dat wij ons probleem „roken" ernstig nemen en onze vraag om hulp ernstig menen. Dr. Meinsma besloot met een overzicht van zijn persoonlijke ervaringen: „De gecombineerde acties tegen het roken in Neder land. waaraan de overheid, op voeders en artsen deelnemen, is duidelijk vruchtbaar." Deze campagnes werden ge voerd volgens de lijnen die dr Meinsma in het basisplan heeft samengevat, hetwelk hij tenslot te de leden van het symposium voorlegde. DE „ANDULO" GEZONKEN Het 5.503 ton metende Portu gese motorschip „Andulo" dat dinsdag j.l. ter hoogte van kaap St. Vincent in botsing was ge komen met de 22.610 ton meten de onder Liberiaanse vlag varen de tankboot „Status of Liberty", is woensdag in het zeegebied waarin de aanvaring plaats vond, gezonken. De „Andulo" was op sleep touw genomen door de Neder landse sleepboten „Tyne" en „Hercules" De „Andulo" maakte reeds veertig graden slagzijde, toen de „Tyne" als eerste sleper vastmaakte. De scheepsbotsing en het zin ken van de „Andulo" hebben geen slachtoffers gevergd. De ge hele 40 koppensterke beman ning van de Portugees was reeds dinsdag aan boord van onder meer de „Statue of Liberty" en de „Tyne" gegaan. (van onza special» verslaggever) „Vanochtend nog betrapte lk een oude baas van 76, die een pakje groentesoep ln de zak van zijn re genjas wegmoffelde. Moet je zo'n geval dan bij de politie aangeven De filiaalhouder van een grote supermarkt in een Amsterdamse buitenwijk haalt vertwijfeld zijn schouders op. „Alleen in deze zaak wordt voor 20.000 per jaar gestolen. En zo is het in alle supermarkten en warenhuizen." Het aan tal winkeldiefstallen neemt in ons land sterk toe. Het zijn niet armoede en gebrek, maar veeleer heb zucht en verleiding, die de aanleiding vormen tot de duizenden winkeldiefstallen, waaronder natuurlijk de warenhuizen het meeste lijden. „Per jaar steelt men bij ons voor zo'n slordige 300.000 gulden", ver klaarde de bedrijfsrecherche van een warenhuis tegenover ons. Vooral vrouwen, oude mensen en kinderen vergrijpen zich aan de uitgestalde artikelen en vormen voor de warenhuizen, supermarkten en zelfbedieningsaaken de grootste plaag. HET VALT niet te verwonderen, dat er in winkels gestolen wordt. De eigenaars stallen hun waren zo aantrekkelijk mogelijk uit. Zij stimuleren en suggereren een behoefte aan allerlei goederen, prikkelen de kooplust, maar scheppen hierdoor ook de verlei ding tot het plegen van diefstal len. De tegenwoordige verkoop tactiek, zoals men die ziet toege past in warenhuizen, zelfbedie ningszaken etc. vraagt om een groot verantwoordelijkheidsge voel van de klant. Bezit de mo derne mens dit? „Nee," meent de psychiater dr. mr. F. M. Havermans, die als rechtskundig psychiater tal van winkeldieven heeft onderzocht." „De moderne mens blijkt veel meer geïnfantiliseerd dan zijn voorouders. Hij is kinderlijker en daardoor zwicht hij gauwer voor de verleiding. U behoeft maar om u heen te zien en u zult constateren dat de moderne mens pas laat, soms helemaal niet, vol wassen wordt." Terwijl plm. 10 pet van de tota le criminaliteit door mannen wordt bedreven, wordt de win keldiefstal in zeer veel gevallen door vrouwen gepleegd. De vrouwen bezoeken graag de grote magazijnen om de luxueuze en gezellige sfeer, waarin zij kunnen ontkomen aan de een zaamheid en soberheid van het eigen huis en aan de sleur van het dagelijks bestaan. Zij zien daar de waren uitgestald, die zij graag bezitten, maar die ze vaak niet kunnen kopen. Velen bezwij ken voor de verleiding. GELD TEKORT VAAK zijn het echter ook vrou wen, die van hun huishoudgeld niet kunnen rondkomen, omdat zij niet met geld kunnen omgaan. Zij stelen dan allerlei kleine ar tikelen om toch rond te kunnen komen. Deze vrouwen maken vooral de supermarkten onveilig. Maar ook heel andere artikelen worden door hen gestplen. Da bedrijfsrecherche van een wa renhuis vertelt ons, dat vooral de afdeling schoonheidsmiddelen goed bewaakt moet worden. „Hier zijn het meestal meisjes tussen de 18 en 25 jaar, die wij betrappen." „U zou er overigens versteld van staan, hoeveel mensen er bij zijn, die feitelijk helemaal niet zouden behoeven te stelen", vertelt de bedrijfsrecherche. „Vorige week snapte lk de vrouw van een directeur van een groot bedrijf bij het stelen van een tu be shampoo. Laatst betrapte ik ook een buitenlandse vróuw, die. alleen al aan juwelen een halve ton bezat." PRIKKEL. Mej. Mr. A. G. Valkis, reclasse- ringsambtenaar te Amsterdam, die enkele jaren geleden een wetenschappelijk onderzoek over winkeldiefstallen heeft verricht, meent dat het spelelement bij de ze diefstallen eveneens een rol speelt. „De neiging te heersen, de be hoefte risico's te lopen, haeft som mige mensen zo in de greep, dat zij zich niet meer kunnen beheer sen. Men wil iets op het leven veroveren, dat het leven zelf niet heeft gegeven. De delinkwent wordt dan geprik keld juist het verbodene te doen." Pathologische steelneigingen ko men vooral bij vrouwen tussen de 45 en 50 jaar veel voor. Op die leeftijd maken veel vrou wen een moeilijke levensperiode door. Mr. Valkis: „Psychiaters zien de oorzaak in stoornissen van de stofwisseling, waardoor de weerstand geringer wordt, zo dat instincten, die anders verbor gen blijven, nu uitgeleefd wor den." Maar ook mensen, die psuc- chisch uitgeput zijn, komen ge makkelijker tot diefstal dan in normale omstandigheden. Mr. Valkis: „Mij is een vrouw bekend, die tot winkeldiefstal kwam, nadat zij 3 maanden bij haar zieke man had gewaakt." dat menig een ingaat op de vriendelijke uit nodiging zichzelf te bedienen onder het mottoaan een boom zo vol beladen mist men een. twee blikjes niet. DWANG. NEUROTISCHE dwangdiefstallen worden ook opvallend veel door oudere mensen gepleegd. „Gisteren betrapte ik nog een oude man, die een balpen en twee repen chocolade had weg genomen," vertelt een bedrijfs- rechercheur ons. „Toen we met de man praatten, bleek dat hij nooit een brief schreef en een suikerdieet h;?J Hij vertelde dat hij- door de stad liep en zich verveelde en toen dit had gedaan. „Geeft u alle gevallen van dief stal aan de politie door?" „Nee, dat doen wij niet. In onze zaak houden wij gemiddeld 25 mensen per week aan. Als we al die gevallen gingen doorgeven, zou de politiebezetting verdub beld moeten worden." WANNEER AANGIFTE? WANNEERgeeft men een dief stal wel of niet aan? Welke cri teria hanteert de bedrijfsrecher che?" „Natuurlijk letten wij in de eer ste plaats op de wijze, waarop iemand iets wegneemt, Daaraan herken je de „vakman" of de beginneling. Een geraffineerde diefstal, zelfs al betreft die slechts een klein artikel, geven we beslist door/ want het is dui delijk dat deze dief of dievegge meer met het bijltje heeft ge hakt en die praktijken dan er gens anders toch gaat voortzet ten. Voorts worden diefstallen die in vereniging zijn gepleegd meestal aangegeven. Van de gevallen, waarvan geen aangifte wordt gedaan, maken wij een rapport op. Soms komt het voor dat de politie bij ons infor meert of een bepaald persoon bij ons bekend is. Wij behoeven dan onze rapporten maar op te slaan om zulks te constateren." „Geven sommige verdachten wel I eens moeilijkheden, wanneer u Het huishoudgeld is nooit toe reikend en de overvloed is zo verleidelijk hen betrapt en hun verzoekt mei u mee te gaan?" vragen wij. „Dat geven sommigen zeker. Laatst zagen we een meisje een lippenstift wegnemen. Wij volg den haar tot de uitgang en ver zochten haar met ons mee te gaan. Ze liep hard de straat op. Wij liepen met haar mee. Plotseling stond zij stil en riep luid tot de omstanders, dat wij haar wilden aanranden. Er ontstond uiteraard direct een opstootje. Sommige mensen gaan vechten, als we hen aanhouden. Anderen daarentegen zijn heel be deesd en in ons kantoor zijn al heel wat tranen geplengd." NIET LONEND „Veel gevallen van winkeldief» stal kunnen we randgevallen van misdadigheid noemen" zegt mr. Valkis. „De diefstal heeft wonderlijks achtergronden en de daders zou den nergens anders tot een delict gekomen zijn dan juist in de ma gazijnen, waar de verleiding zo groot is." Wat doet de justitie met de ge vallen, die wèl worden aangege ven? Dat is heel verschillend, zo vertelt men ons bij het parket van het openbaar ministerie der Utrechtse rechtbank. Recidivisten krijgen dikwijls een onvoorwaar delijke gevangenisstraf, zij die in vereniging stelen in de regel ook. Natuurlijk spelen huiselijke en persoonlijke omstandi beden een rol bij het bepalen van de straf maat. Da politie vertelt„Sommige vrouwen die betrapt worden, la ten wij door hun man van het bureau afhalen. De man weet er vaak niets van en op die manie* krijgt zij al een flinke les." De recherche meent ook dat win. -keidiefstal twët lonend is. „Da meeste winkeldieven lopen vroeg of laat tegen de lamp." (Nadruk verboden) INTERNATIONALS LAGER Het Damrak heeft gisteren een verdere koersafbrokkeling voor de internationale waarden niet kunnen tegenhouden. Het ge ringe aanbod was voldoende om lagere koersen te doen regis treren. Philips moest op 129 ca. 1,50 afstaan. Kon. Olie onder ging eenzelfde lot op 137,50, evenals Unilever bij een eerste afdoening op 138,50. Later nam het aanbod in Unilever toe waardoor de koers verder weg gleed tot 137,60. Van AKU ging 3 punten af tot 446. De hoofdoorzaak voor de koersval ligt in Wallstreet. De Newyorkse beurs sloot dinsdag zeer flauw. Het Dow-Jonesge- middelde voor de industrie aandelen daalde er liefst dertien punten tot 889,05 door verkopen bij gebrek aan vertrouwen in de markt, alsmede door de stijgen de onrust, nu Amerikaanse troe pen mogen deelnemen aan de operaties in Vietnam. De Nederlandse hoofdfondsen, hielden zich op de Newyorkse beurs vrij goed. Hieraan is het te danken dat de koersval in Amsterdam nog beperkt bleef. In deze fondsen was licht aan bod voor Amerikaanse rekening. Aanvankelijk lag de scheep vaartsector vrij goed. De ope ningskoersen kwamen boven die MATIGE ASPERGE-OOGST Goede prijzen De voor de tijd van het jaar te lage temperaturen in de af gelopen weken hebben de op brengst van de aspergevelden in Limburg aanzienlijk geredu ceerd. Het temperatuurgevoe- lige gewas zal zich in de komen de weken (de kampagne loopt tot 29 juni) niet meer zodanig kunnen herstellen, dat van een goede oogst kan worden gespro ken. De produktie zal naar ver wachting 25 lager liggen dan vorig jaar. Gelukkig voor de telers maken de prijzen veel goed. Vooral de Duitse conser- venindustrie is met een grote vraag in de markt en voor de beste sortering kon zelfs de re- vordprijs van 5,per kg wor den behaald. De weekaanvoeren op de Ven- lose veiling bewegen zich tussen 700 en 1000 ton, maar de top- aanvoer is vermoedelijk al ach ter de rug. van het voorgaande slotniveau uit. Later gingen de koerswin sten praktisch weer verloren. Van de leidende cultures was Amsterdam Rubber gemakke lijker. De stemming op de staatsfondsenmarkt was kalm. Met de kwalificatie „matig" is de belangstelling voor de in schrijving op de ƒ50 min 5% procent obligaties Herstelbank tegen 99 pet voldoende geprezen. Op 17 juni kan worden inge schreven op 12 min 6% pet obligaties „Mariastichting" in Haarlem tegen 99V2 pet. Een hoog rendement, waardoor slag zal worden geleverd om deze stukken te kunnen bemachtigen, aldus de beurs. Vandaag wordt het dringen ln de claimhandel. Niet minder dan drie claims worden dan voor het eerst verhandeld, n.l. die van de Bijenkorf, Inventum en van Indoheem. Drukkerij De Boer gaat de uitgeversmaat schappij De Haan overnemen. Dit bericht was nog in een te kleine kring bekend om van in vloed te kunnen zijn op de koers van aandelen .drukkerij De Boer. Nabeurskoersen AKU: 445 gb (4457ri Hoogovens: (513) Kon. Olie: 137.40—138 (137.20) Philips: 128 gb—128.50 (128.70) Unilever: 137.30—137.80 (137.80) K.L.M.: 140—140.50 Stemming: lusteloos, nauwe lijks prijshoudend. Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, luiden: Engels pond 10.03—10.13 Canadese dollar 3.31723.3672 Amerik. dollar 3.58V23.6272 Belgische frank (100) 7.237.28 Franse frank (100) 73.45—73.95 Zwitserse fr. (100) 83.00—83.50 Duitse mark (100) 89.9590.45 Noorse kroon (100) 49.8050.80 Deense kroon (100) 51.6052.60 Zweedse kr. (100) 69.50—70.50 Italiaanse lire (10.000) 57.00—59.00 Oostenrijkse schilling (100) 13.94—14.04 Portugese escudo (100) 12.5272—12.6772 Spaanse peseta (100, gr. coup.) 5.98—6.13 VRIJDAG 11 JUNI 1965 HILVERSUM I: 7.00 Dagope ning; 7.10 Klassieke grammo- foonmuziek; 7.30 Nieuws en SOS- berichten; 7.40 Radiokrant; 7.55 Lichte grammofoonmuziek; 8.15 Gewijde muziek (gr. en opn.); 8.30 Nieuws; 8.40 Stereo: lichte orkestmuziek (gr.); 9.00 Voor de zieken; 9.35 Waterstanden; 9.40 Weens Filharmonisch orkest gr.): semi-klassieke muziek; 10.30 Morgendienst; 11.00 Klas sieke grammofoonmuziek; 11.15 In 't zilver: prog. voor oudere luisteraars; 12.00 Musette-ensem- ble en zangsolisten; 12.27 Med. t. b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws; 12.40 Gram.muz., eventueel ac tualiteiten: 12.50 Populaire orgel muziek; 13.10 Operamuz. (gr.); 13.45 Accordeonspel met instru mentaal kwartet; 14.05 Schoolra dio; 14.25 Lichte gram. muziek; 14.45 Voordracht van gedichten; 15.05 Klass. pianokwartet (opn.); 15.30 Voor de vrouw; 16.00 Musi- ciana: muzikale herinneringen; 16.30 Duizendschoon: vragenbe- antwoording; 16.45 Vocaal en semble; 17.05 Klass. gram.muz.; 17.30 Lichte gram.muz.; 18.20 De tiende verjaardag van de Ned. Chr. Sportunie, reportage; 18.30 Fanfare-ork. (opn.); 18.50 Lichte gram.muz.; 19.00 Nws en weer- praatje; 19.10 Radiokrant; 19.30 Van horen zeggen en zingen; 19.35 Klass. gram.muz.; 19.45 Carmen, opera (gr.); 22.20 Zicht op Calvijn, lezing; 22.30 Nieuws en SOS-berichten; 22.40 Wijd als de wereld: internationale oriën tatie in kerk, zending en oeku- mene; 23.00 Lichte gram.muz.; 23.25 Oude kamermuz. (opn.); 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws, ochtendgymn. en soc. strijdl.; 7.20 Lichte gram.muz.; 7,25 Van de voorpag.; 7.30 Lichte gram.muz.; 8.00 Nieuws; 8.10 Lichte gram. muz.; 9.00 Te land en te water, informatief prog. voor weg- en water weggebruikers; 9.40 Mor genwijding; 10.00 Lichte gram. muz.; 11.00 Nws; 11.02 Voor de kleuters; 11.15 Voor de vrouw; 12.00 Licht orgelspel; 12.27 Med. t.b.v. land- en tuinb.; 12.30 Over heidsvoorlichting: Uitzending v. de Iandb.; 12.40 Lichte gram.; 40 In de dagen dat hij nog als zakkenroller door de straten van I Genua zwierf was Agua zelden of nooit bevreesd geweest, hoe wel hij toen meerdere malen slechts door een wonder van galg en rad gered was. Thans echter, nu de hagedis zijn meester Aram voorging in de vrouwentent van Chamag Chan, voelde hij zich angstig. Beter misschien dan Aram, die slechts bezeten was door de gedachte om het meisje Perguye terug te vinden, dat hij uit het oog verloren had toen de Mongolen de stad overvielen, wist de hagedis dat deze onder neming vrijwel zeker gelijk stond met zelfmoord. Hun armzalige vermomming als Mongoolse krij gers zou hen niet helpen, als zij hier, in de vrouwentent van de machtige Chan, ontdekt werden. Vrijwel zeker moest iedereen sterven, die zich hier binnen- waagde. En aan vluchten behoef den zij niet te denken, zonder paarden, in het hart van het Mongoolse kamp. Zij liepen ge ruisloos door een smalle gang, langs vele kostbaar geborduurde voorhangsels, waarachter zachte vrouwenstemmen opklonken. Een vage geur van reukwerk en. wie rook vulde de lucht; het leek een doolhof en de hagedis vroeg zich misnoegd af hoe ze hier ooit het meisje moesten vinden. Hij dacht aan het kleine kapitaaltje dat hem in Genua wachtte, en zuchtte. Een beweging aan het einde der gang deed hem plotse ling wegduiken in de schaduw, zijn werpmes opgeheven. Maar de zwaarlijvige slaaf, die van achter een der voorhangsels op dook, zag hen niet. Hij had al zijn aandacht bij een groot blad, waarop een kan wijn en enig voedsel lag, en schommelde voor zichtig weg. Agua volgde hem met de ogen, maar Aram lette nauwelijks op hem. Hij staarde met grote ogen naar het zijden voorhang, dat nu langzaam dicht viel. Want in het korte ogenblik dat het open was geweest, had hij een kleine vrouwengestalte ontwaard. En er was geen twijfel mogelijk! het was Perguye. 12.55 Actualiteiten; 13.00 Nws; 13.10 Actualiteiten en gram. muz.; 13.25 Beursberichten; 13.30 Neêrland muziektuin: muziek manifestaties uit vakantiepJaat- sen: moderne en klass. muziek; 14.30 Musica Ibérica, volksmuziek uit Spanje; 15.00 Lichte gram.; 16.00 Nws; 16.15Mezzo-sopraan en piano; 16.40-Pianospel; 16.45 Voor de kinderen; 19.49 Voor de jeugd; 17.30 Jazz-rondo; 17.50 Kiosk: bespreking van artikelen uit de weekbladen; 18.00 Nws; 18.15 Van de week; 19.00 Voor de rijperp jeugd; 19.30 Lezen en schrijven; 20.00 Nws; 20.05 Kui tuur en volkshuishouding; 20.15 Orgelconcert; 20.45 Lezing; 21.00 Gram.; 21.35 Wetenswaardighe den uit het buitenland; 21.43 Volksliedjes en balladen; 22.00 Licht instrument ensemble; 22.30 Nws; 22.40 (Stereo)Nederl. strijkkwartet; 23.00 Moderne mu ziek; 23.10 Gram.; 23.45 Socialis tisch nieuws in Esperanto; 23.55 —24.00 Nws. BRUSSEL (VI.) 12.00 Nws; 12.03 Gram.; 12.15 Gevarieerde muziek; 13.00 Nws; 13.20 Lichte orkestmuziek; 14.00 Nws; 14.03 Lichte muziek; 15.00 Nws; 15.03 Klassieke en moderne muziek: 15.55 Gram.; 16.00 Nws: 16.03 Beursberichten; 16.09 Moderne muziek: 16.40 Liederen: 17.00 Nws; 17.15 Duitse les; 17.30 En gelse les; 17.45 Franse les; 18.00 Nws; 18.03 Voor de soldaten; 18.28 Paardesportberichten18.30 Berichten voor de automobilis ten; 18.45 Sportkroniek; 18.52 Gram.; 19.00 Nws; 19.40 Chan sons; 22.00 Nws; 22.15 Echo's uti de natuur; 20.00 Casinocon cert: 21.30 Chansons; 22.00 Nws; 22.15 The profecy of Isaiah; 22.45 De zeven kunsten; 23.00 Nws; 23.05 Stemmig gemengd avondurogram. 23 55—24.00 Nws. Televisieprogramma's NEDERLAND I; 19.00 Nws in 't kort; 19 01 Barend de Beer; 19.06 Rooster: 19.35 Tekenfilm; 20.00 Journaal; 20.20 Televizier; 20.40 De Verdedigers: 21.30 Ge varieerd progr.; 22A0 Toeristi sche tips; 22.43—22.48 Journaal. NEDERLAND II: 20.00 Nws in 't kort: 20.01 De Phil Silvers Show; 20.25 Documentaire; 20.55 22.10 Gejaagd door de wind. BELGIE (Vlaams); 19.30 En gelse les; 19.45 Jeugdkroniek; Ï9.55 De weerman; 20.00 Nws; 20.25 Sportkroniek; 20.50 Wes terns van vroeger en nu; 22.10 Nws; 22.2023.20 Bioscoop en televisie op zoek naar evenwicht. BELGÏE (Frans)19.00 Berich- ten; 19.03 Katholieke uitzending; 19.33 Les 4 justiciers, feuilleton; 20.00 Nws; 20.30 Toneelspel; 22.20 Programma over het werk van Pa«I Verlainer 62,80 Nws.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 7