PROVINCIAAL NIEUWS blijf jong, blijf fiets! DE MAN DIE ZIJN EIGEN ERFGENAAM WAS KAAS OM HAAS Pagina 2 Terneuzen Axel Breskens Cadzand Goes Hoek Huist Oostburg Sluiskil Stoppeldijk IJzendilke Zaamslag Zierikzee Da's brood op jonge kaas op oude kaas op brood DE VRIJE ZEEUW Woensdag 2 juni 1965 Nieuwe directrice Schippersinternaat Met ingang van 1 juni is be noemd tot directrice van het in ternaat voor schipperskinderen in de Iepenlaan te Terneuzen, mej. A. D. Bezemer uit Den Haag. Mej. Bezemer die een rijke ervaring heeft opgedaan in in- ternaatswerk, is de opvolgster van mej. A. Kielman die enige maanden geleden naar Gronin gen is vertrokken. .Kandidaatsexamen Gisteren slaagde aan de rijks universiteit te Leiden voor het kandidaatsexamen wis- en na tuurkunde met als hoofdvak far macie onze stadgenoot de heer A. J. Klaassen. Eindexamen Middelbare Meisjesschool Voor het eindexamen van de M.M.S. te Terneuzen zijn giste ren geslaagd de dames: T. Adriaansens, IJ. Jansen, S. Jansen, C. van Minnen, M. Ram- meloo, K. Verlinde en C. de Vries allen te Terneuzen; E. de Putter te Othene en T. Wechge- laar te Sluiskil. Geslaagd Bij het in Den Haag gehouden rijksexamen slaagde voor bont werker le klasse als jongste kandidaat onze stadgenoot Jac ques van der Meer. Opbrengst collecte De in de week van 10 t/m 15 mei gehouden collecte ten be hoeve van de vereniging „Het Zonnehuis" heeft opgebracht een bedrag van ƒ414,13. A.s. zaterdag drumbanddag in Terneuzen Werd reeds eerder in IJzendij- ke, Oostburg en Axel een drum banddag gehouden, a.s. zaterdag zal een dergelijk evenement plaats hebben in Terneuzen. Met de medewerking van het ge meentebestuur, de „H.T.C." die er zijn financiële steun aan geeft ep de „T.T. '65" die de medail les beschikbaar stelt, kunnen het tamboer- en pijperkorps „Irene" en de „Harmonie Ter neuzen" tien Zeeuws-Vlaamse drumbands uitnodigen om met een gezamenlijk ledental van rond 300 naar Terneuzen te ko men. Behalve het Terneuzense „Ire ne" en „Harmonie Terneuzen" wordt deelgenomen door de drumband van „St Franciscus" te Sluiskil. Uit Axel komen de drumtfands van „Hosanna", „Thalia" plus een derde drum band. Verder zullen vertegen woordigd zijn IJzendijke, Groe- de, Oostburg en Biervliet. Verschillende punten Om kwart over twee vertrek ken de tien drumbands van evenzoveel verschillende punten in Terneuzen. Zij volgen een af zonderlijke route zodat „geheel Terneuzen" er een glimp van kan opvangen. Défilé Om half vier stellen de drum bands zich op in de Nieuwstraat. Dan gaat het door de Korte Kerkstraat, Noordstraat voorbij het gemeentehuis naar de Markt. Dan zal ook een défilé worden gehouden voor het gemeentebe stuur van Terneuzen, dat daar na de afvaardigingen van de drumbands op het gemeentehuis zal ontvangen. Namens het ge meentebestuur worden de hon neurs waargenomen door de wethouder van financiën, de heer H. A. M. A. de Meijer en drs H. Heikoop. Om vier uur begint er een showprogramma op de Markt; daarna heeft de uitreiking van de medailles plaats. Om 7 uur stellen de drum bands zich weer op, maar dan aan de Rozenstraat. Gezamenlijk marcheren zij dan naar de Markt (via Kerkhoflaan, Axel- sestraat en Burg. Geillstraat) om te ongeveer kwart voor acht een figurenmars uit te voeren. Na het optreden verzorgt de „Harmonie Terneuzen" een slot- concert. Statenkring van de K. V. P. De statenkring Hulst van de K.V.P. komt vrijdagavond a.s. in het Ghesellenhuis te Axel in jaarvergadering bijeen. De heer C. J. van der Ploeg, lid van de tweede kamer en vice- voorzitter van de K.V.P.-kamer- fractie, zal een inleiding houden over de huidige politieke situatie en in het bijzonder over de land bouwpolitiek. Voor de verkiezing van een vrouwelijk lid in het staten- kringbestuur in de vacature, mevr. VervaetDierikx zijn can- didaat gesteld mej. D. van Es- broeck te Hulst en mevr. E. J. MaasLippens te Axel. Verder moet een bestuurslid worden gekozen in de vacature F. de Waal. Hiervoor zijn candi- daat gesteld de heren F. de Nijs en H. Buijsse te Graauw; ir. G. P. M. Dikötter en P. Everaart te Terneuzen; H. Vercauteren te Nieuw-Namen en M. L. M. IJse- baert te Axel. Oefening Roode Kruis Donderdagavond zal de afde ling Axel van het Roode Kruis een grote buitenoefening houden achter de Van Middelhaven straat. Er zal voor deze oefening stel lig grote publieke belangstelling bestaan. Dit wordt door het Roode Kruis dan ook zeer op prijs ge steld. Wel wordt het publiek ver zocht deze oefening niet te be moeilijken door zich te ver op het terrein te begeven. Gemeenteraad De raad van Breskens heeft de algemene politieverordening ge wijzigd. De wijziging was nood zakelijk gebleken omdat het be grip „bebouwde kom" niet meer aan de vereisten voor een prak tische toepassing voldeed. Van de inspecteur der domei nen werd 1808 m2 grond aange kocht voor 160. Architect Bots uit Eindhoven had verzocht de grond in de Langeweg, bestemd voor de bouw van een winkelgalerij, in optie te krijgen. B. en W. stelden voor aan dit verzoek te voldoen onder bepaalde voorwaarden. Mevr. Niermans en de heer Carels spraken hun bezorgdheid uit in verband met eventuele grondspeculatie. De heer Carels wilde weten hoe het met andere middens', rnders gesteld is, wan neer zij grond willen kopen, zijn zij dan aangewezen op deze ene persoon? Wetho.uder Zegers zei dat er inderdaad geen grond meer be schikbaar is. Verderop is etage- bouw gepland; dit kan eventu eel gewijzigd worden. Bovendien heeft ieder de gelegenheid ge had deze grond te kopen. De heer Bots moet binnen een be paalde termijn bouwen. Een voorwaarde is dat alle voorge vels gelijk moeten zijn. Met de stem van de heer Ca rels tegen werd besloten 936 m2 in optie te geven. In verband met de ingebruik name van de nieuwe sportvelden moet er een commissie van be heer en onderhoud komen. B. en W. stelden voor namens de raad de heer Cambier aan te wijzen. De heer Carels meende te moeten opmerken dat bepaal de fracties kennelijk niet in staat zijn om in een commissie be noemd te worden. Hij had geen enkel bezwaar tegen de heer Cambier. Sinds acht jaar heeft spr. zitting in de raad, maar nog nooit is hij in één commissie be noemd. Burgemeester Eekhout zei dat hier het sportieve element had meegesproken, waarbij de func tie als voorzitter van de zwem vereniging de doorslag had ge geven. Voorts zullen in deze commis sie zitting hebben de heer W. v. d. Hooft namens B. en W.; de heer C. J. Erasmus en J. Quaars namens de voetbalclub en de heren W. Engelenburg en J .v. d. Lijke namens de korfbalclub. Op 3 juli zullen de velden met enig feestelijk vertoon in ge bruik worden genomen. De heer Cambier zei dat men dit jaar aan het bejaardencen trum zou beginnen. Wordt deze toewijzing van de ratiobouw- stroom dan afgetrokken? Wethouder Zegers antwoordde dat het hier om een apart volu me gaat, dat wel van de sane ring zal worden afgetrokken. Er zijn voor het bejaardencentrum 17 eenheden toegewezen, waar voor 32 bejaardenwoningen en één dienstwoning worden ge bouwd. De onderhandelingen gaan de goede kant op. Op een vraag van de heer De Nooijer zei burgemeester Eek hout dat door het gemeentebe stuur steeds wordt aangedron gen dat de huurprijs niet boven de ƒ20 zal komen. Op een andere vraag over het onttrekken van woningen aan de permanente bewoning zal door B. en W. nauwlettend wor den toegezien. Deze woningen worden alleen in het seizoen aan vakantiegangers verhuurd en staan voor het grootste gedeelte van het jaar leeg. Dat dit onge noegen bij de bevolking oproept, spreekt vanzelf als men nagaat dat er nog 72 woningzoekenden zijn. Week voor alleenstaande dames en huisvrouwen Van 510 juli organiseert het vormingscentrum „Hedenesse" te Cadzand een vakantiekursus voor huisvrouwen en alleen staande vrouwen. Het program ma voor deze kursus is niet zwaar. Het doel van deze week is de dames de gelegenheid te geven: tot zichzelf te komen door rust en ontspanning, kontaktmogelijkheden te ge ven door gesprek en gezamen lijke belevenissen, verfrissing van het eigen denken door film, excursie naar België en lezingen. Jongerenkamp Voor meisjes en jongens van 16 jaar en ouder organiseert „He denesse" vervolgens een 10- daagse vakantiecursus met als onderwerp „Israël". In dit kamp gaat het er om te ontdekken hoe de Joden vroeger leefden in Europa en hoe zij nu leven in Is raël. De opzet van het kamp is vrij speels doordat er veel ge werkt wordt in Kibboetsim. Deze jongerencursus vindt plaats van 31 juli tot 9 augustus. Gastenweken Het nesse' vormingscentrum „Hede- 4 km van het Cadzandse strand gelegen, organiseert dit jaar twee gewone gastenweken, h.l. 2431 juli met als thema „Oude en nieuwe gemeenschap pen rond de kerk" en 317 aug. met als thema „Creativiteit", op basis van het gelijknamige wen dingnummer. Daarnaast is er voor jonge mensen, zowel gezinnen als al- leenstaa.nden, een Benelux-gas- tenweek voor Belgen en Neder landers met het doel eikaars land te leren kennen en eikaars wijze van „Nederlander-zijn". 'Deze kursus vindt plaats van 1724 juli. Geen kasaardbeien meer in Zeeland Vele weken achtereen zijn er op de fruitveiling in Kapelle- Biezelinge dagelijks ruime aan voeren geweest van aardbeien die werden geteeld in kassen. Op deze veiling werd het gehele aanbod van dit produkt van Zuid- Beveland en Walcheren verkocht. Er was voor deze primeurs van de aardbeienoogst 1965 steeds een grote belangstelling zowel voor de binnenlandse markt als voor export naar West-Duitsland en België. Over het algemeen zijn voor de telers bevredigende prijzen betaald. Op het ogenblik gaat de aan voer van kasaardbeien in Zee land hard teruglopen. Verwacht wordt dat er na deze week vrij wel geen kasaardbeien meer zul len komen. De aardbeien op de vollegrond ontwikkelen zich gunstig maar erg langzaam tengevolge van 't koude weer. Mogelijk dat er te gen het eind van de volgende week wat aanbod van deze volle- gronds-aardbeien gaat komen maar veel zal dat toch nog niet zijn. Het wordt wel half juni voor er volop aardbeien te koop zuilen zijn. Na de kasaardbeien komen de aardbeien die zijn geteeld onder platglas en onder plastickapoen. In sommige delen van het land wordt deze teeltmethode vrij veel toegepast; in Zeeland is ze ech ter van geen betekenis. Keurmeester Bij het in Den Haag gehouden examen voor keurmeester van vee en vlees slaagde o.m. de heer A. L. Moerman te Hoek. Kermiswielc rweclstrijd te Hulst Hulst beleefde wederom zijn traditionele meikermiskoers. Daar de amateurs in de Olympia- tour zaten, was het deze maal een wedstrijd voor aspiranten en nieuwelingen. Bij de aspiranten waren er 13 vertrekkers. Over deze wedstrijd valt weinig te zeggen daar geen enkele renners erin slaagde van het peloton weg te lopen. Het werd dus een massaspurt. Het was een felle eindspurt die De Smit uit Hoofdplaat met twee meter voorsprong won. 1. C. de Smit, Hoofdplaat 25 km in 39.50; 2. Tonny Stroosnijder, Kruiningen; 3. W. Luppertsu, Purmerend; 4. Th. Schouwenaar, Kruiningen; 5. J. Blok, Kruinin gen. Bij de nieuwelingen waren er 44 vertrekkers. Hier was de strijd wat heviger. Reeds- in de eerste ronde wipte Wauters uit Zundert weg. Deze renner wist een voorsprong van 20 sec. op te bouwen doch werd in de tien de van de 80 te rijden ronden in gelopen. Er werden nog diverse (Adv.) AARDAPPEL PROBLEMEN U brengt misschien als zo- velen iedere dag aardappelen als hoofdgerecht op tafel. Maar wat nu? De goede aardappelen zijn schaars en peperduur en de andere aardappelen slecht van kwaliteit. Maar dat hindert niet. Maakt u maar eens kennis met hét hoofdgerecht van nu en van de toekomst: Honing- macaroni en spaghetti. Altijd volop ver krijgbaar, niet duur en geen sei zoen heeft vat op de overheer lijke kwaliteit. En wat 'n moge lijkheden! U kunt een macaroni- of spaghetti- schotel zo pittig, zo kruidig maken als u wilt. U kunt vlees toevoegen of fijne groente of fantaseert u zelf maar iets, geleid door het nieuwe Ho nig receptenboek met 120 maca roni- en spaghettirecepten. U zult zien, dat het eigenlijk niet zo erg is, dat de aardappelen nu slecht zijn! Bestel zo het receptenboek „Uit de HONING keuken no. 1" 1. Plak op een briefkaart een plus-merkje van een gezins- pak Honing Macaroni of Spaghetti. Frankeer75 ct. aan postze gels extra. Vermeld duidelijk naam en adres. Zend de kaart aan: Ho ning keuken, Postbus 45 D, Koog a/d Zaan. Per briefkaart slechts één boekje aanvragen! pogingen gedaan om te ontsnap pen maar alleen Koeken uit Achtmaal wist in de laatste zes ronden weg te geraken en een voorsprong te nemen van 400 meter. Hij won dus onbedreigd. In een felle sprint kwam Brou wer als tweede binnen en klop te Brooymans met een paar leng ten. 1. C. Koeken, Achtmaal 80 km in 1.55.30- 2. J. Brouwer, Rotter dam; 3. J. Brooymans, Hooger- heide; 4. J. Gijzel, Kapelle; 5. Ad van Overveld, Zegge; 6. Leo Bo- gers, Ossendrecht; 7. Karei Oomen, Breda; 9. Van Hasselt, Roozendaal; 10. K. Roozendaal, Steenbergen. Jagersvereniging In hotel „Du Commerce" heeft de Nederlandse Jagersbond afde ling West Zeeuws-Vlaanderen een algemene vergadering ge houden onder voorzitterschap van de heer G. Termote uit Hoofdplaat. In zijn welkomst woord sprak hij zijn teleurstel ling uit over de geringe opkomst. Uit het jaarverslag van sekre- taris G. Hendrix uit IJzendijke bleek het ledental 96 te bedra gen. De heer G. Dusardüijn uit Groede werji als bestuurslid her kozen. Uitslag ballonenwedstrijd Oranjecomité Van de op de Koninginnedag opgelaten ballonnen zijn ruim 70 kaartjes uit België, Luxemburg en Duitsland aan het Oranjeco mité Sluiskil teruggezonden. Na ijverig speurwerk kwam het co mité tot de volgende uitslag: I. Camiel Schelstraete, r.k. school, ballon gevonden te Mün- chen (Did); 2. Kees de Rijke, chr. school, ballon gevonden te Augsburg (Did); 3. Barty Ros, r.k. kleuterschool, ballon gevon den te Schabmühlhausen (Did); 4. Karin de Jongh, openb. kleu terschool, ballon gevonden te Hochspeyer (Did); 5. Jan Rie- mens, chr. school, ballon gevon den te Kaiserslautern (Did); 6. Richard van Overmeeren, r.k. school, ballon gevonden te Be- desbach (D.); 7. Marlies d'Hert, r.k. school, ballon gevonden te St Wendel (D.); 8. Ronald Bree- poel (r.k. kleuterschool), ballon gevonden te Möttlingen (D.)9. Marianne Dieleman, chr. school, ballon gevonden te Dudelange (Lux.); 10. Gerrie Hamelink, chr. kleuterschool, ballon gevon- de nte Brecht (D.); 11. Karin Lipjes, openb. kleuterschool, ballon gevonden te Herbstmühle (D.)12. Linda Coone, r.k. kleu terschool, ballon gevonden te Clerveaux (Lux.); 13. Marian- neke de Wijn, r.k. kleuterschool, ballon gevonden te Clerveaux (Lux.); 14. Mieltje Grim, r.k. kleuterschool, ballon gevonden te Boxhorn (Luex.) 15. Ceesje Dieleman, openb. kleuterschool, ballon gevonden te Weilerr (Lu xemburg) De prijswinnaars ontvangen prijzen, variërend van 20 tot en met 5 gulden. Daar bij een be langrijk aantal der ballonnen het adres van de vinder duide lijk werd vermeld, is het niet uitgesloten, dat er in verscheide ne gevallen een blijvende cor respondentie zal ontstaan. Schooljeugd bracht toneelavonden De leerlingen van de plaatse lijke lagere school brachten op twee achtereenvolgende avonden in het verenigingsgebouw het sprookje „Hoe komt prinses Stella bij het hol van de heks" op de planken. De ruim, vijftig jeug dige medewerkers gaven een charmante vertolking van dit spel, waarin ook zang en dans een plaats hadden gekregen. De prachtige costuums, de fraaie be lichting en het goed verzorgde décor leverden een belangrijk aandei in het succes van de op voering van dit sprokje, waarin alle boze bedoelingen van de heks ten spijt de prins en de prinses elkaar natuurlijk toch kregen. De heer Kleijne en mej. Bogaert, onderwijzend personeel, en "mevr. Kleijne haalden veel eer met deze toneelavonden, waar van de maandenlange voorberei ding heel wat offers en moeite had gekost. Het oudercomité ver leende aan deze avonden zijn medewerking. De technische staf van de toneelgroep „Stoppeldijk" tekende voor décor, grime, geluid en belichting. Beide avonden was de zaal druk bezet. a Afscheid gemeente-opzichter In. de raadzaal van het ge meentehuis hebben B. en W. en het gemeentepersoneel afscheid genomen van de heer Van den Elshout, tot vorig jaar juli dis trictsopzichter van gemeentewer ken in de gemeente Vogelwaarde. Dat dit officiële afscheid zo laat werd eevierd vond z'n oorzaak in het feit, dat de reorganisatie van de centrale dienst pas per 1 april haar beslag heeft gekregen. Waarnemend burgemeester Molthoff sprak waarderende woorden aan het adres van de heer Van den Elshout. Hij onder streepte de dank van gemeente bestuur en -personeel met het aanbieden van een boekentas. Mevrouw Van den Elshout wer den bloemen aangeboden. Het gezelschap bleef onder het genot van een verversing enige uurtjes bijeen, waarbij heel wat oude herinneringen werden op gehaald. De heer Van den Els hout is van 1948 tot 1964 in Vo gelwaarde werkzaam geweest in parttime-functie. Hij was gedu rende die jaren levens gemeen te-opzichter te Hontenisse, bij welke gemeente hij sinds 1964 volledig in dienst is. Melksaneïing Daar de melkdetailhandel te IJzendijke nog slechts uit 3 za ken bestaat, is men overgegaan tot een vrijwillige melksanering. Deze maatregel is over het alge meen bij de verbruikers goed ontvangen. Prijsuitreiking streekzaaiwedstrijd In restaurant „De Kraag" vond de prijsuitreiking plaats van de dit voorjaar gehouden bieten- zaaiwedstrijd. Voorzitter M, Vinke heette al len welkom, in het bijzonder de juryleden en de afgevaardigden van de organisaties. De voorzitter schetste de ont wikkeling die plaats heeft ge vonden m de bietenteelt, zoals de manieren van zaaien en de bestrijding van onkruid. Hij sprak de wens uit, dat deze zaai- wedstrijd mag hebben bijgedra gen tot een betere oogst. De jury, bestaande uit de he ren C. Verhulst en Jac. de Feij- ter, beiden uit Axel en C. Maris Uit Zaamslag, deed bij monde van laatstgenoemde verslag van hun bevindingen op de diverse percelen. Uit het verslag bleek, dat de deelnemers de meeste strafpunten hadden opgelopen doordat de aansluitingen van de verschillende zaaigangen niet juist waren. Nadat de heer Maris het werk m eike deelnemer besproken had, ging de voorzitter over tot de pauze, waarin allen een con sumptie werd aangeboden. Tij dens deze pauze vond er een ruime gedachtenwisseling plaats. Tenslotte reikte de heer F. de Kubber van Zaamslag namens de deelnemende organisaties de prijzen uit. 1. M. Wieland 2. P. Donze 3. E. de Putter 4. D. v. Doeselaar 5. A. de Koeyer 6. G. Dees 7. J. de Pooter 8. A. Hamelink 9. P. van Hoeve 10. E. Pottelberg (Adv.) 84 pnt 83 pnt 78 pnt 72 pnt 71 pnt 70 pnt 69 pnt 68 pnt 67 pnt 66 pnt Burgemeester Dijckmeester naar Haarlemmermeer Volgens goed ingelichte krin gen js binnenkort de benoeming te verwachten van mr. F. Th. Dijckmeester tot burgemeester van de gemeente Haarlemmer meer. Mr. Dijckmeester is op het ogenblik burgemeester van Zie rikzee. Hij werd genoemd als kandi daat voor de functie van com missaris der koningin in de pro vincie Zeeland. Na de kabinets crisis werd mr. Van Aartsen, de minister van verkeer en water staat in het kabinet-Marijnen, tot commissaris benoemd. (Adv.) Oude fietsen zijn vaak niet veilig meer. g Koop op tijd zo'n soepel rijdende nieuwe fiets! door SHELLEY SMITH 23) Rex droeg zijn blonde haar weggekamd van zijn voorhoofd, maar in het peper-en-zoutkleu rige haar van Bill zat een schei ding en het was gladgestreken met brillantine. Rex' baardige, frisse gezicht was nu ontdaan van snor en baard en had de ge bruinde tint van iemand die nauwgezet zijn openluchtsport- oefeningen doet om fit te blijven. Rex' wenkbrauwen hadden iets mefistofelisch gehad in de wijze waarop zij opgetrokken werden boven de boosaardige schittering in zijn blauwe ogen; Bills don kere wenkbrauwen volgden de lijn van de beenderstructuur on der de huid, en een zwaarom- rande bril beschaduwde de ogen zelf. Toen hij zich had gekleed in het donkere pak dat hij negen maanden tevoren voor deze gele genheid had aangeschaft, en een zwarte das had omgedaan ten te ken van rouw, was hij als ge knipt voor de rol van een nogal saaie maar oerfatsoenlijke advo caat van een jaar of vijftig, die zijn praktijk uitoefende in de een of andere provinciestad, zoals Norwich bijvoorbeeld. Hij bekeek zichzelf met kri tische blik in de spiegel, ver schoof even iets aan de zakdoek in zijn borstzak, en draaide zich om. „Lieve schoonzuster", zei hij, terwijl hij haar zijn b„eide han den toestak. „Nu moet je alles maar aan mfj overlaten. Ik zal voor alles zorgen. Daarvoor ben ik hier, om die last van jouw schouders te nemen". En dat deed hij. Toen het half tien was, had hij alle voorbereidingen getroffen voor de begrafenis, een rouwad vertentie naar de krant gezon den, bloemen besteld, en dokter Simonson opgebeld, die zei dat hij die middag even langs zou komen. Hij was het, die even voor twaalf uur de deur open deed voor de aansprekers van een in het West End gevestigde begrafenisonderneming. Toen hij ze in de hal binnenliet, kwam Paula door de deuropening. Zij zag er uit als Lucia di Lammer- moor in de waanzinscène, met haar lange fladderende kamerja pon. Zij had haar haar loshangen rond haar bleke gezicht. „Wat is er Bill?" vroeg zjj met een stem die schor klonk van de vele tranen die zij had gestort. Maar voordat hij kans zag te voorkomen dat zij de doodkist zou bespeuren, die zij bij zich hadden, had zij deze al gezien, en slaakte een verschrikkelijke kreet: ,;Nee! Nee! Zij mogen hem niet meenemen. Dat mogen zij niet!" „Nou, Paula, beste kind", be gon haar zwager op sussende toon, terwijl hij lfaar zacht bij de arm vatte. „Bill, laat ze hem niet meene men", smeekte zij hem met een wanhopige blik in haar ogen. „Kalm nu maar. Laat het maar aan mij over", zei hij op een toon alsof hij tot een bedroefd kind sprak, en streelde zacht haar hand. Toch moest iets in zijn optre den haar schrik hebben aange jaagd, want plotseling rukte zij zich los uit zijn greep, en liep vlug weg door de deuropening. De slaapkamerdeur sloeg met een smak dicht. Zij hoorden de sleutel omdraaien in het slot. „Mijn God", zei de man die zij „Bill' genoemd had op zachte toon. Hij keek de mannen met een beteuterd gezicht aan. „We ten jullie wat mijn schoonzuster gedaan heeft? Zij heeft zich bij 'haar overleden man opgesloten". Hij haalde een zakdoek te voor schijn en veegde zijn voorhoofd ermee af. „Wat doen wij nu?" Hij probeerde met haar te pra ten, maar het is moeilijk met iemand te redetwisten door een gesloten deur. Het bleek ook in- derdaad.nutteloos te zijn. Je wist niet eens zeker of zij wel luister de. In de tussenpozen van stilte tijdens zijn protesten kon men haar horen huilen. Hij ging weer terug naar de wachtende ntannen. „Tenzij wij de deur openbre ken Wat onder de gegeven omstandigheden allesbehalve be tamelijk zou zijn, en ik weet ze ker dat u dit met mij eens bent weet ik echt niet wat wij er mee aan moeten. Ik vrees dat het niet veel nut heeft nog langer te wachten, heren. Ik zal een nieuwe regeling moeten treffen. Maakt u maar geen zorgen, ik zal zelf de zaak wel aan uw di recteur uitleggen. Het spijt mij alleen maar dat dit u zoveel ex tra werk bezorgt", voegde hij er aan toe, terwijl hij de oudste van de groep de hand schudde, en daarin meteen handig een opge vouwen bankbiljet achterliet. „Laat u. deze maar achter", opperde hij toen zij zich om draaiden om weg -te gaan, „die zullen uw collega's later wel no dig hebben". De mannen keken elkaar aan: het was 'n redelijk verzoek, ook al was het ongewoon, maar de situatie zelf was dan ook zeer ongewoon. De doodkist werd zachtjes neergezet. Zodra zij weg waren, duwde Buchanan hem in een kast, uit het gezicht, (Wordt vervolgd,) Da's héle andere kaas Da's een sneetje OOST EN WEST-BERLIJN Maandagochtend zeven uur is de Berlijnse muur op vijf pun ten geopend voor van passen voorziene bezoekers uit West- Berlijn. Deze vierde en laatste bezoeksperiode van de lopende passenovereenkomst duurt tot 13 juni a.s. Vele honderden personen en talrijke motorvoertuigen zijn reeds de doorlaatposten gepas seerd. Men verwacht tot 13 juni een 650.000 Westberlijnse bezoe kers. De grote stroom wordt za terdag, zondag en maandag a.s) verwacht. De bestaande passenovereen komst zou voor eind juni moeten zijn vernieuwd, doch zowel in Oost- als in WestrBer-lijn is men sceptisch gestemd aangaande de mogelijkheid hiervan. Oost-Ber- lijn stelt zijn instemming met een nieuw akkoord afhankelijk van een aantal politieke voor waarden. West-Berlijn heeft te kennen gegeven dat het niet „on der bedreiging" wenst te onder handelen. Meisje dat leerde fietsen, verongelukt De zevenjarige Astrid Neder- pelt uit Spaarndam (gemeente Haarlem) is gisteravond toen haar vader haar leerde fietsen, verongelukt. De vader hield het kind aan de kraag van het jurkje vast. Toen op de IJdijk een aut'ó naderde, weken de vader en dochter uit naar de berm aan de linkerkant van de weg. Onverwacht liet de vader het kraagje los, waardoor het kind op de rijweg viel en door het rechterachterwiel van een auto bus die uit de tegenovergestelde richting kwam, werd overreden. Bestuurder onder invloed rijdt kind aan Een 6-jarig Rotterdammertje is op het trottoir van de Her man Costerstraat aangereden door een personenauto, waarvan de bestuurder onder invloed van alkohol verkeerde en niet in het bezit was van een rijbewijs. Het jongetje liep een hersenschud ding en ernstige buikwonden óp. Operatief ingrijpen was noodza kelijk. Rotterdammers die het onge luk zagen gebeuren, hebben aan vankelijk getracht de bestuurder, de 28-jarige kelner B. G. K. uit Waddinxveen, vast te houden. De man wist echter te ontvluch ten. De politie hield hem later aan in een café. Een arts paste de bloedproef toe en concludeer de daaruit, dat de kelner niet in staat moest worden geacht een auto te besturen. De man werd aan het bureau Nassaukade in bewaring gesteld. Sleepschip liep uit de koers Dinsdagavond om zeven uur is op de Nieuwe Maas het Neder landse sleepschip „Ram", gela den met 3100 ton zand, dat ge sleept werd door de sleepboot „Wiljo", door een defect aan de stuurinrichting uit zijn koers ge lopen. Het schip ramde allereerst een Duitse kustvaarder „Wallo", voer vervolgens tegen de kant en ramde daarna de Nederlandse coaster „Beta". De „Wallo" kreeg ernstige schade zowel aan bak- als aan stuurboordzijde alsmede aan de machinekamer. De „Beta" liep enkele flinke deuken op, evenalsde „Ram" zelf. Boven dien werden een paar meerpalen ontzet en werd het wegdek van de Parkkade ter plaatse bescha digd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De schade bedraagt vele duizenden guldens. Alle schepen waren verzekerd.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 2