Voetbalbeker voor Feijenoord Maandag 31 mei f Dinsdag 1 juni 1965 DE VRIJE ZEEUW Pagina 5 DUIVENSPORT J'U i Axel wint de beslissingswedstrijd en promoveert naar de 2e klasse Een kleine vijfduizend mensen zijn zondagmiddag in Hulst ge tuige geweest van de beslissende wedstrijd tussen Axel en Goes om het kampioenschap en de promotie naar de 2e klasse. Het is in het Hulsterse sport park een harde maar sportieve wedstrijd geworden die de zege heeftgebracht bij de ploeg die het best zijn zenuwen in be dwang kon houden en van de geboden kansen heeft weten te profiteren. Het begon met sensatie: de scheidsrechter ontbrak. De goeie man stond met zijn auto in Krui- ningen voor de boot. Had hij zijn wagen daar laten staan, dan was hij met een taxi van Perkpolder nog ruim op tijd geweest Zodoende begon de wedstrijd bijna een uur te laat, ook al niet bevorderlijk voor de zenuwen der beide ploegen. Er waren arbiters genoeg on der de duizenden toeschouwers, maar er kon er slechts één flui ten en dat werd de heer Lancel uit Vlissingen, die zich zeer be- hoorliik van zijn taak heeft ge kweten. Twee spelers van Axel hebben de promotie van hun club veilig gesteld, namelijk aanvoerder Verbunt en de jeugdige buiten speler Sheilds, van wie Axel in de 2e klasse nog veel plezier zal beleven. Het was bekend dat Axel niet weinig tegen deze beslissings wedstrijd had opgezien. Goes had de laatste wekengunstige resul taten bereikt en Axel had prak tisch stilgelegen. Het is oer saldo allemaal meegevallen. De oranie- witte Axelaars die aanvankelijk onbedreigd oo de bovense plaats afstormden, kregen op het laatst van het seizoen een lelijke in zinking. Ze verloren van Sluis kil en van Hontenisse en de pro motie kwam in gevaar. Maar in Hulst- heeft Axel ziin vorm te ruggevonden. De ploeg speelde prima over de gehele lijn en met een overgave die weldadig aan deed. De eerste tien minuten zagen we van beide kanten een nerveus getrap. De verdedigingen wer den beproefd en aldra bleek dat de Goese keeper Felius alle zei len zou moeten bijzetten om zijn doel schoon te houden. Axel 'kwam er allengs beter in en schiep zich meerdere kansen. Na bijna een half uur spelens viel de eerste klap. Verberkmoes dribbelde langs een paar Goese verdedigers, gaf precies op tijd de bal door naar Sheilds die on houdbaar inschoot (10). Axel bleef sterker, al deed Goes verwoede pogingen de ach terstand in te lopen. Verpoorte stond als een rots in de bran ding en voorkwam alle gevaar. Na de thee trok Axel spoedig weer ten aanval. Het spel golfde enige tijd op en neer en in de 33e minuut kwam de tweede sen satie: een strafschop. Eén van de Debbauts werd binnen het be ruchte gebied gehaakt en arbiter Lancel wees onverbiddelijk naar de witte stip. De Roo plaatste De spanning bereikte nu een hoogtepunt. Goes rook een kans, maar Axel hield stand, al deden zich tal van. gevaarlijke situaties voor. Verpoorte moest meer dan eens handelend optreden en hij deed dat op bekwame wijze. De tijd ging voorbij en velen tengs het lijntje hielden al rekening met een ge'lijk spel. Toen maakte aanvoerder Ver bunt zich tot de grote matchwin naar. Van ongeveer 20 meter af stand kreeg hij een vrije trap te nemen. Dat was in de 38e minuut van de tweede helft. Verbunt zag een gaatje naast het muurtje van Goese spelers. Angstig secuur schoot hij de bal onhoudbaar voor Felius in het Goese doel (21). Psychologisch was dat de genadestoot voor Goes. De Axe laars hadden hun zelfvertrou wen terug en gingen andermaal op de Goese veste af. Kort voor het einde bezegelde Sheilds, de jonge, vlugge en han- beiden hadden Axel naar de overwinning gevoerd en de 2e klasse binnengespeeld. Toen Lancel voor de laatste maal floot, stormde heel Axel het veld op om de favorieten op de uitbundigste manier te hul digen. Axel was 2e klasser! Vandaag vindt de officiële huldiging plaats tijdens een ont vangst door B. en W. op het ge meentehuis van- Axel. Zegetocht voor het kampioenselftal Om half 'acht arriveerde de bus met het elftal dat de beslis singswedstrijd tegen Goes had gewonnen, aan de Kanaalkade. Nabij de Crijnssenstraat stond de drumband „Axel" onder leiding I van tamboermaitre A. Schoot op- gesteld om de spelers via Ka- j naalkade, Zeestraat, Markt, i Szydlowskiplein en Noordstraat met tromgeroffel en bazuinge- zich achter het leer en onder uit bundig gejuich van de Goese supporters verdween de bal in het Axelse net (11). dige linksbuiten, het lot van de Goesenaars (31). Met Verbunt was Sheilcïs de held van de dag geworden. Zij De uitgelaten Axel-supporters dragen hun favorieten het veld af. schal naar het clublokaal te be geleiden. De tocht werd een ware zegetocht. De straten stonden vol belangstellenden, die de kam pioenen hartelijk toejuichten. Iet deed de spelers stellig goed zo in Axel te worden ontvangen na het harde werk dat zij had den verzet om dit kampioenschap te behalen. Het werd in het versierde clublokaal een gezellige avond voor spelers, bestuur en suppor ters. En vanavond zal men het ongetwijfeld allemaal nog eens „dunnetjes" overdoen. DE SPORTTOTO De uitslagen van de voetbal wedstrijden, "die gelden voor de laatste sporttoto van dit seizoen, luiden: BazelLausanne 33 BielBellinzona 21 Chaux de FondsGrenchen 02 LuganoYoung Boys 20 ServetteChiasso 100 SionGrasshoppers 13 ZurichLuzern 31 RapidVienna 41 AustriaAdmira 03 GenuaMilaan 00 Internazionale—Catania uitg. TorinoRoma 31 FiorentinaMantua 20 LazioAtalanta 00 (reservewedstrijd) Juist ingevuld zag het toto- Axel; de nieuwe tweede klasser formulier er als volgt uit: 3 1 2 1 1 2 1 1 2 3 1 1 3. Mage dappe ere 1—0 zege tegen ere Go Ahead In het Rotterdamse stadion heeft landskampioen Feijenoord zaterdag voor 31.000 toeschou wers ook de Nederlandse beker gewonnen. In de finale bleven de Rotterdammers met 10 de baas over Go Ahead. Het winnende doelpunt werd twee minuten vóór het einde gescoord door Frans Bouwmeester. Het is nog niet bekend of Feijenoord zowel in het Europees toernooi voor landskampioenen als in dat voor bekerwinnaars gaat deelnemen. De Rotterdam mers schrijven in elk geval voor beide toernooien in. overd. Evenals in de competitie De 352.622 deelnemers aan deze toto zorgden voor een to tale inleg van 494.068 gulden. Hiervan is beschikbaar voor de eerste prijs 89.673 gulden, voor de tweede 48.913 gulden en voor de derde prijs 24.456 gulden. Zondagaovnd had zich één deelnemer gemeld met 13 uitsla gen goed en drie met twaalf. Er waren twintig meldingen binnen van de eerste acht uitslagen goed. Na de landstitel heeft Feije noord dus ook de beker ver- Nederland-België (zaterdagvoetbal) was een matige vertoning In een sportieve wedstrijd is Nederland er zaterdag in het Zuiderpark in geslaagd een klei ne maar verdiende overwinning te behalen op België. Het spel peil bereikte geen grote hoogte en eerlijk gezegd was het voor ons een teleurstelling dat het spel hoogstens vergeleken kon worden met 2e klassespel ama teurs. Het verrassende element ontbrak totaal en meestal kon men van tevoren reeds bepalen waarheen de bal geplaatst zou worden. Bo vendien bleek de harde wind voor vele spelers een te grote handi cap. De Belgen pasten zich hier nog het beste bij aan door de bal zoveel mogelijk laag te houden. Hun combinaties waren dan ook van betere aard dan die van Ne derland, maar een doorzetter ont brak in de Belgische gelederen, zodat doelman Van der Laan niet veel moeilijk werk kreeg. De Harmonie uit Terneuzen luisterde deze interland op en zo klonken vóór het beginsignaal achtereenvolgens de Brabangon- ne en het Wilhelmus. NEDERLANDS OVERWICHT. Gesteund door de wind was Ne derland aanvankelijk in de meer derheid, maar het eerste gevaar Een Nederlandse aanval wordt afgeslagen. kwam toch van Belgische zijde toen Szosteck een hard schot los te dat voor langs het doel vloog. De Nederlandse aanvallen wer den in de beginperiode tengevol ge van de harde wind vee'al over rechtsbuiten Heinen opgezet, maar deze had in Priard een moeilijk te passeren tegenstan der. Een hard schot van Van El- deren verdient nog vermelding in deze periode. België wist met kort veldspel de bal te verplaat sen en kwam via linksbuiten Del laert meermalen tot tegenaanval len. Het Nederlandse verdedi-' gingsblok waarin vier spelers van Zwart-Wit waren opgesteld b'eek echter genoegzaam op el kaar ingespeeld te zijn om de Belgische aanvallen af te slaan Nederland bleef iets in de meerderheid maar het plaatsen bleek niet het sterkste punt van de spelers te zijn zodat in laatste instantie de Belgische verdedi ging deze aanvallen kon afslaan. Verder dan een buitenspeldoel- punt kwam Nederland niet. Hei nen kreeg nog enige kansen om door te dringen; de eerste keer was niemand aanwezig om zijn voorzet af te ronden; de fweede keer schoot hij zelf ver naast, ook een schot van Nieuwstaten belandde ver over het doel. De rust brak aan zonder dat er gedoelpunt was. DE TWEEDE HELFT. Na de thee pakte Nederland energiek aan om te trachten vlug tot een treffen te komen. Nadat een schot van de rechtervleugel op de lat was beland, wist links buiten Danenberg de bal .in het doel te plaatsen maar scheids rechter Aalbrecht keurde ook dit doelpunt af wegens buitenspel. België bleef volharden in het korte tik-tak-spel, hetgeen tech nisch op een iets hoger peil stond dan het Nederlandse spel, mftar waarmee toch geen succes werd geboekt. NEDERLAND SCOORT. In deze periode onderbrak links back Kralt diverse Belgische aanvallen door fel ingrijpen. De partijen bleven tegen elkaar op wegen tot na ongeveer een half uur spelen het enige doelpunt werd gescoord. Na een aanval over rechts belandde de bal bij inksbuiten Danenberg. Deze was iets eerder bij de bal dan de Bel gische doelman Luppens, gaf daama een voorzet en Van den Heuvel smaakte het genoegen met een kopbal te scoren (10) Nederland kwam nu fel opzet ten en de Belgische achterhoede moest alle zeilen bijzetten om meerdere Nederlandse doelpun ten te voorkomen. Spil Boeren bleek echter in laatste instantie moeilijk passeerbaar. België rachtte nog wel het spel te verplaatsen maar veel gevaar hielden hun aanvallen niet in Rechtsbuiten Heinen kreeg de kans om door te breken en zo doende de overwinning veilig te stellen, maar doelman Luppens wist hem de bal te ontfutselen waardoor deze fraaie kans teloor ging. Bij België werd Pluciniak ge blesseerd, waarna hij op halve bleek Go Ahead een moeilijke tegenstander. Destijds kon stop per Kraaij in eigen huis op het nippertje voor de gelijkmaker zorgen en ook nu bleef het lange tijd gelijk. Go Ahead startte met het lang zamerhand beruchte systeem van vijf man op de achterlijn. Het ge volg was dat ondanks een lang durig Rotterdams overwicht ook de Deventer attaques gevaar op leverden. Enkele mooie acties van Levering en schoten van Veen- stra en Ter Mors maakten duide lijk dat de Feijenoordverdediging waakzaam moest blijven. De lange doelman Van Zoghei moest al zijn talenten aanspre ken om harde schoten van Ven- neker en Bouwmeester vóór rust en van Bergholz en Groot na rust over de lat te werken, maar over het algemeen werd vergeefs.ge zocht naar de oplossing hoe in 't gesloten Deventer afweerblok een opening te maken. Het zag er voor de 31.000 toe schouwers zelfs duister uit, toen Groot een kwartier vóór tijd door een hard schot van Guus Haak werd geveld en tien minuten het veld verliet met vermoedelijk een gescheurd neusbeen. In die perio de hield Romeijn Feijenoord over eind door een hard schot van Veenstra op de doellijn te keren. Toen iedereen zich al opmaak te voor de verlening, kreeg Go- Ahead de grootste teleurstelling van het seizoen te verwerken: twee minuten vóór tijd deponeer de Bouwmeester de bal uit een scrimmage van dichtbij in het net (1—0). VLUCHT OP NEUFVILLES (Bond van zaterdagvliegers) „E.MJVL" - Terneuzen. Snelheid eerste duif 1032,8 m.; snelheid laatste prijswinnende duif 957,1 m. 1. n 8. R. van Doorn te Hoek; 2 en 5. P. Verberkmoes; 3. D. Deurwaarder; 4 en 6. A. J. Smal- legange; 7 en 10. W. van Hove; 9. K. Oppeneer. VLUCHT OP BEAMETZ „Recht voor Allen" - Sluis. Snelheid eerste duif: 1066 m.; snelheid 1 aatste prijswinnende duif: 931 m. 1. J. van Ommen; 2. P. Maen- hout; 3. C. Caniere; 4. S. Boeije; A. Tas. Door een erehaag van Terneu- zense Boys-junioren betreden de beide elftallen het veld kracht op de rechtsbuitenplaats de wedstrijd uitspeelde. In het laatste gedeelte speelden de Nederlanders op balbezit om zodoende de overwinning niet meer in gevaar te brengen. De Belgen reageerden hier niet fel genoeg meer op en aan hun spel was te zien dat ze zich neerleg den bij deze kleine nederlaag. Voortaan één invaller in Engels voetbal De jaarlijkse vergadering van de Engelse league-clubs heeft zaterdag in Londen een histo risch besluit genomen. Met in gang van het nieuwe seizoen zal het namelijk zijn 'toegestaan in league-wedstrijden één gewonde speler te vervangen. De reserve speler die evenwel vóór het be gin van de wedstrijd moet zijn aangewezen, mag zijn gebles seerde ploeggenoot gedurende elk moment van de wedstrijd ver vangen. Het voorstel om inval lers toe te staan voor het eerst in de geschiedenis van het Britse voetbal werd met 39 tegen 10 stemmen aangenomen. Het voorstel om het promo tie- en degradatiesysteem te wij zigen waardoor vier clubs zou den promoveren en vier degra deren, werd met het klenstie ver schil ,(25—24» afgestemd. VOETBALUITSLAGEN (Betaald voetbal) BEKERFINALE: FeijenoordGo Ahead 1—0 PROMOTIE NAAR DE EERSTE DIVISIE: AGOW—Xerxes 0—3 (Xerxes promov HelmondiaDFC 0—3 (AMATEURS) OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND PapendrechtEmmen 24 JOS—ESCA VC 1—0 RIOS '31Helmond 21 ZUID I BESLISSING KAMPIOEN 3e KLASSE D: AxelGoes 3 1 (Axel promoveer..) ZATERDAGVOETBAL AFDELING ZEELAND EERSTE KLASSE KapelleWolfaartsdijk 52 (Hoek kampioen DERDE KLASSE D. Waarde 2Heinkensz. 2 72 OM DE K.N.V.B.-BEKER BreskensZeel. Sport 01 RCSMiddelburg 15 Clinge Hontnisse 0—3 Nederlaagtoernooi van A.Z.V.V. A.Z. V. V.—V ogelwaarde 0-^ AZVV dat met enkele reserves in het veld trad en na de rust ook J. Geensen wegens een bles sure moest missen, had tegen het bezoekende Vogelwaarde niet veel in te brengen. De ploeg uit Boschkapelle bleek over goede schutters te be schikken en reeds na enkele mi nuten moest de Axelse keeper ingrijpen op een goed schot van R. Lambert. In de 17e minuut scoorde deze na een goede com, binatie met B. Strooband het eerste doelpunt (01). Even later schoot Strooband buiten bereik van de doelman in (02). Vogelwaarde bleef het beste van het spel behouden, maar vóór de rust werd niet meer gescoord. Vier minuten na de hervatting ging R. Lambert achter een goed geplaatste pass aan, maar om de bal onder controle te krijgen speelde hij de bal met de hand, wat de goed leidende scheids rechter ontging. Zo werd het 03. Vijf minuten vóór tijd werkte Klop de bal in eigen doel (0—4). \n «'.gen M f *t draak0 I 1 6ioatettent®„ cr,tdeUUin9- f een hel Jijne van m shagroken: ■je geniet j|| hij voorhaal 3J;

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 5