SHELL BIEDT MÉÉR! Gemeenteraad van Sluis Rijdt, u station-car of sportwagen met gas-op-de- plank of kalm aanin stadsfiles of op de grote weg voor bescherming van uw motor in extra felle zon... ZOMERAVONDVOETBAL Nu tijdelijk een unieke Mazzuchelli zonnebril van Shell (voor maarfl,-) Beschermt ideaal tegen de felle zon. Haal dus snel een aanvraagkaart bij uw Shell-dealer. Een gulden extra fran keren, opsturen en de originele Mazzuchelli zonnebril krijgt u in een stevige kartonnen kokerthuis. Vraag erom, wanneer u toch Shell Super motorolie laat bijvullen of verversen. Deze nieuwe olie is de beste ter wereld, heeft de zwaarst denkbare tests glansrijk doorstaan en voldoet dan ook aan de hoogste technische eisen. Shell Super motorolie is bovendien een 10W/40 olie. Dat garandeert een ongekend goede bescherming en smering van alle motoren bij elke temperatuur. SHELL Super motorolie beschermt beter De buit van de grote Britse treinroof Agenda Pagina 4 DE VRIJE ZEEUW Maandag 31 mei Dinsdag 1 juni 1965 Nieuws van Shell! Kijkje in Russisch legerkamp Voor het eerst sedert de tweede wereldoorlog heeft een aantal buitenlandse journalisten een bezoek gebracht aan een Rus sisch legerkamp. Het gold het kamp van de keurdivisie „Ta- man", dat gelegen is aan de weg van Moskou naar Minsk. Op de foto recruten tijdens gymnastiekoefeningen. In de Londense onderwerld doet een hardnekkig gerucht de ronde, inhoudend dat Charles Wilson, een der voornaamste leden van de bende die de over val op de posttrein Londen Glasgow heeft uitgevoerd, welke de bandieten een milj oenenbuit heeft opgeleverd, door rotgeno- ten is vermoord. Dit zou ge schied zijn door dezelfde misda digers, die het mogelijk hebben gemaakt, dat Wilson in augustus j.l. uit de gevangenis in Birming ham, waarin hij was opgesloten, kon ontkomen. De bende zou hiervoor 'n bedrag van vierhon derdduizend gulden hebben overgehad. Wilson zou volgens ditzelfde geriicht de enige zijn die weet (of wist) waar het leeuwendeel van de buit, dat nog steeds niet is opgespoord, is verborgen. De Engelse politie jaagt dan ook al negen maanden hardnekkig ach ter hem aan. Zolang Wilson niet dood of levend is gevonden, blijft de roofoverval op de posttrein de volle aandacht der politie houden. Men acht het in politiekringen niet onmogelijk dat vrienden van Wilson valse berichten over hem in de trant van b.v. een vermoor ding in omloop brengen in de hoop, dat de politie de nasporin- gen naar hem zal staken. DE MIJNRAMP IN INDIA Volgens de laatste berichten zijn bij de mijnramp in de In diase staat Bihar 274 mijnwer kers gedood. Tot nog toe zijn slechts acht lijken geborgen. Ooggetuigen verklaarden dat zich drie explosies voordeden, gevolgd door geweldige vuur zuilen. De ontploffingen waren van dergelijke kracht, dat een man op 2 km afstand door een stuk steen dodelijk werd getrof fen. Giftig gas en het in de mijn woedende vuur vormen een grote tegenslag bij de reddings operaties, hoewel men niet ge looft dat onder de grond nog overlevenden zijn. VDVENDO EN PTT NOG ZONDER VERLIESPUNTEN Mooi herstel van v. d. Poel Het mooie weer laat de laatste weken lelijk verstek gaan het geen een terugslag vindt in de publieke belangstelling, maar het Z.A.V.-competitierad moet door draaien om op 16 juli klaar te zijn. Het heeft tot dusver aan spanning niet ontbroken. Er zijn nog slechts twee ploegen onge slagen. PZEMHKC (0—0) was een derby van de bovenste plank. HKC met zijn prominente spelers kreeg geen schijn van kans tegen de PZEM-achterhoede waar Van Aalten en Van Doorn uitblonken. Spadella liep tegen Icust de eer ste nederlaag op. De rust was in gegaan met dubbelblanke stand. Spadella probeerde later de ach terstand weg te werken, maar hiervoor ontbrak het juiste schot. SpadellaHKC 2 liep beter en de uitslag was dan ook 50. PTT heeft tegen Meterfabriek en Icust tweemaal de volle winst opgeëist. De ohtmoeting tegen Icust viel tegen, daar men van Icust meer tegenstand had ver wacht. HSV is er nog steeds niet in. Van der Poel wist na een spannend duel een 01 voor sprong te nemen en stond deze niet meer af. Tegen HKC 1 had doelman De Putter een volkomen offday en aan de 60 nederlaag had hij wel de grootste schuld. Mistrappers heeft zich goed her steld, eerst 2—0 tegen HKC 2 en ook tegen koploper Philips 1. Bij de rust was het scorebord nog dubbelblank, -maar Mistrappers toonde zich vaak sterker en in de 11e minuut braken de Mis trappers door. Doelman Balk liep uit en kon de bal in eerste instantie wegtrappen; de bal werd opnieuw voor doel ge plaatst en nu met succes (10). Philips beging de fout teveel te praten in plaats van te voetbal len en zo ontstond er weer een fout in de verdediging (20). Philips kwam terug met een prachtig tegendoelpunt (2—1), maar meer zat er niet in. V. d. Bijl Boys zijn nog niet gewend aan hun nieuwe omgeving, ge tuige de 30 en 41 nederlaag tegen Philips en Meterfabriek. De jongens van Philips 2 heb ben ook tegen PZEM getoond dat ze hun mannetje kunnen staan. Met een beetje meer geluk had er een gelijk spel in gezeten. Advendo zet zijn overwinnings reeks voort. Een 40 zege op De Hoop is nu niet direct om over te roepen, maar het ging hier bij Advendo meer om de juiste com binatie te vinden. De Hoop is toch wel zeer zwak, want als men ziet dat een speler als Jan van der Molen (42 j.) met doel man Dieleman de enige voetbal lers zijn, dan weet men al ge noeg. AtoomboysRijkswaterst. 21. Atoomboys blijft goed volgen in de kopgroep, maar of dit blijvend zal zijn, is de vraag. De jongens van v. d. Poel hebben na twee nederlagen getoond over wils kracht te beschikken en over sportiviteit. Het resultaat was 10 tegen HSV en een 30 overwinning op De Hoop. Goed gewerkt, jongens. Houden zo De stand is thans (29 mei): Poule A: Advendo 3 3 0 0 16— 1 6 PZEM 4 2 2 0 9— 3 6 HKC 1 3 2 1 0 12— 1 5 Atoomboys 3 2 1 0 7— 3 5 v. d. Poel 4 2 0 2 6— 9 4 Rijkswaterstaat 3 1 0 2 3— 8 2 Philips 2 3 0 1 2 5—15 1 HSV 3 0 1 2 0— 7 1 De Hoop 4 0 0 4 1—12 0 Poule B: PTT 3 3 0 0 Spadella 4 3 0 1 Philips 1 3 2 0 1 Mistrappers 3 2 0 1 Icust 3 2 0 1 Philips 3 3 10 2 Meterfabriek 3 10 2 v. d. Bijl Boys 3 0 0 3 HKC 2 3 0 0 3 HEDEN Terneuzen Luxor-Theater, 8 uur: „Don Camillo op de bar ricade". Zuidersportpark (terr. 4 en 5), 7 uur: PhilipsSpadella en AtoomboysPZEM. DINSDAG 1 JUNI Terneuzen Luxor-Theater, 8 uur: „Don Camillo op de bar ricade". Lokaal „Bethel", 7.30 uur Evangelisatiesamenkomst. Zuidersportpark (terr. 4 en 5), 7 uur: Philips 2HKC en AdvendoRijkswaterstaat. WOENSDAG 2 JUNI TernezenZuidersportpark (terr. 2 en 3), 7 uur: De Hoop HSV en MeterfabriekPhilips 3 Antwerpse visser verdronken Zondagmiddag omstreeks half twee is de heer Moens, oud 45 jaar, afkomstig uit Antwerpen, tijdens het vissen in de Ooster- schelde onder de gemeente Sta- venisse verdronken. Het stoffe lijk overschot was enkele uren later nog niet gevonden. Omstan ders troffen een lege rubberboot waarin enkele door het slacht offer gevangen vissen langs de kant van de zeedijk aan. Zij had den gezien dat de boot kantelde en zij hadden de heer Moens om hulp horen roepen. De gemeenteraad van Sluis besloot de wethouderspensioe nen aan te passen aan de voor schriften. Ingestemd werd met een voorstel van het waterschap „Het Vrije van Sluis" om een passende beplanting aan te bren gen op de Kanaaldijk langs het afwateringskanaal naar Retran- chement. Deze beplanting zal vermoedelijk nog dit jaar wor den aangelegd en na een aan loopperiode van twee jaar in beheer en onderhoud aan de ge meente worden overgedragen. Deelgenomen zal worden aan de gemeenschappelijke regeling ingevolge de algemene bijstands wet. De beide wethouders wer den aangewezen als vertegen woordigers in het kiescollege. Een bedrag van ƒ50,per ge val zal worden uitbetaald aan de stichting katholieke pedago gische zorg in Zeeland. Een gara ge gelegen aan de Zuiddijkstraat wordt voor de tijd van een jaar verhuurd voor een bedrag van 20,per maand aan de heer J. C. Clijncke. Een bijdrage van ƒ962,69 werd geschonken aan de A.N.W.B. voor de bewegwijze ring van Ridderstraat-Korte Wolstraat-Lange Wolstraat. In principe werd besloten over te gaan tot wijziging van het uitbreidingsplan. Hierdoor wordt de bouw van garages aangepast aan de bebouwingsvoorschriften. Grond voor huizenbouw werd verkocht aan Leenhouts Aanne mersbedrijf te Sluis voor ƒ30,— per vierkante meter en voor garages tegen een prijs van 1200,per kavel. Het college is gerechtigd precariorechten te vragen voor in- en uitrit naar garages in het uitbreidingsplan indien de grond niet was ge kocht voor garagebouw en er door de gemeente voor deze in- en uitritten extra kosten ge maakt moeten worden. In het uitbreidingsplan komen enige nieuwe straatnamen. Een straat wordt Gouverneurstraat, een voor zichzelf sprekende histori- 'sche naam waarmee tevens hul de wordt gebracht aan de on- Vangrail doorboorde auto; chauffeur omgekomen Een bestuurder van een Duitse personenauto is op rijksweg 12 bij Bunnik om het leven geko men, doordat een stuk vangrail zijn auto doorboorde toen hij in de middenberm terechtkwam. De vangrail lag ter plaatse op geslagen, omdat men er bezig is vangrails aan te leggen. Het stuk vangrail heeft de ge hele auto doorboord. Het drong aan de voorkant binnen, schoot langs dé stuurkolom de cabine binnen en verwondde de be stuurder dodelijk. Deze is kort na het ongeluk overleden. Een dame, de echtgenote van de be stuurder, is gewond. Haar toe stand is niet levensgevaarlijk. Het slachtoffer kwam ver moedelijk in de middenberm doos een klapband. nuéénolie langs overleden commissaris der koningin. Er komt een Hand boogstraat omdat daar ter plaat se het gebouw van de grote en de kleine handboog moet hebben gestaan en een Sint Brandaris- Straat, genoemd naar de be schermheilige der kaarsengie ters. Een hofje krijgt de naam Schuttershof. De wethouders salarissen worden verhoogd van ƒ1680,— tot 1992,—. Aan het einde van de verga dering werd besloten een ge lukstelegram te zenden aan de nieuw benoemde commissaris der koningin. Vakantie in de zon?

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 4