't is weer tijd voor Provinciaal nieuws „TT '65" haalde royaal de 18.000 bezoekers LEZERS, DIE SCHRIJVEN BEBRS0VERZ1CHT MARKTBERICHTEN NOODTOESTAND EN O.-PAKISTAN praanerag ai mm r-misaag jum jlwoo isCj vni|B /jtiEurw Fagffia 3' ■■■li Luister naar ,,'t Is weer tijd voor North State", met de Dutch Swing College Band olv. Poter Schilperoort via Radio Veronica •za>1t.l5 en 18.45 u.-,wx. 10.30 #«18.48 a. T.AATSTE FLITSEN VAN „TT '65" Een heel druk bezochte stand on de tentoonstelling was die van de vereniging voor veilig ver keer. Er zijn weinig mensen zon der meer voorbiigegaan; zeer velen hebben van de gelegenheid hun narate kennis der verkeers regels te testen, niet ongebruikt voorbij laten gaan. Zaterdagmid dag passeerden o.m. drie zusters van het Sluiskilse ziekenhuis; één ervan behaalde het verkeers- dioloma „met lof". Of de'Sluis kilse zusters dus ook bij de tijd zijn! Voor „Veilig Verkeer" was het een goede week. Zaterdag middag werd het 350ste nieuwe lid genoteerd. Ze hebben er hard voor gewerkt. Het succes was dan ook alleszins verdiend. TEVREDEN Alle standhouders en vanzelf sprekend ook het bestuur zijn tevreden over de voorbije ten toonstelling. Als men rekening houdt met het aantal kinderen beneden 14 jaar dat onder gelei de gratis toegang had, dan is het aantal bezoekers zeker 20.000 ge weest. Het publiek vond de ten toonstelling alleszins de moeite Mr. van Aartsen als commissaris der koningin in Zeeland Mr. J. van Aartsen, de nieuw be noemde commissaris der konin gin in Zeeland, heeft vrijdag in Middelburg kennisgemaakt met leden van gedeputeerde staten. Op de foto zien we mr. Van Aartsen (links) in gesprek met mr. dr. A. J. J. M. Mes, de waar nemend commissaris der konin gin. OPBOUWORGAAN Wat is er in Terneuzen te doen voor de jeugd? Wat wordt er gedaan voor de zeelieden? Zou het niet de moeite waard zijn om een begin te maken met open jeugdwerk, instuifwerk etc.? Die vragen worden dikwijls genoeg gesteld. In allerlei krin gen worden plannen gemaakt. Er worden initiatieven genomen. Maar is het niet beter, als er een instantie is in Terneuzen, die al deze plannen samen kan overzien? Eén centraal adres, waarbij allerlei initiatieven wel kom zijn en een luisterend oor vinden? Zou het niet goed zijn als al lerlei naast elkaar voortlevende groepen elkaar ongedwongen konden ontmoeten? Om deze dingen te kunnen realiseren in de zeer nabije, toe komst is in Terneuzen opgericht een opbouworgaan voor cultu reel sociale arbeid. Dit opbouworgaan kwam tot stasad, dow particulier initiatief. In het orgaan hebben 12 men sen zitting genomen, die ver schillende groeperingen in Ter neuzen vertegenwoordigen. Het opbouworgaan te Terneu zen stelt zich ten doel Allerlei aktivlteiten op het gebied van jeugdwerk, buurt huiswerk, instuifwerk etc. te stimuleren en te bundelen. Een permanente uitwisseling te bevorderen tussen de ver schillende groepen van levens beschouwelijke aard. Het samenwerken in culturele manifestaties en verder in al les wat er te doen is. Op 6 juli a.s. zal het opbouw orgaan opnieuw bijeenkomen. Op die vergadering zal een be stuur worden gevormd en zal de verdere organisatie worden be sproken. Na die tijd zijn plannen, vra gen, suggesties en initiatieven welkom bij het secretariaats adres. Na deze vergadering zal ons orgaan zich opnieuw bij U melden. U hoort dan tegelijk ook meer concrete gegevens. HET VOORLOPIG BESTUUR. Zaterdag was de laatste dag van de middenstandstentoonstel ling te Terneuzen „TT '65". Mede door het vrij gunstige weer is deze laatste dag een topdag ge worden wat het aantal bezoekers betreft. In de middaguren kwa men er rond 1000 bezoekers, maar 's avonds zijn er zeker nog een 3000 geweest. Veel belangstelling was er 's middags al voor Pipo de Clown die op uitnodiging van de firma Kramer een bezoek aan de ten toonstelling bracht. Hij was be slist niet alleen toen hij de ten toonstelling rondwandelde. Tien tallen kinderen verdrongen zich om hem heen toen deze bij tien duizenden Nederlandse kinderen zo geliefde figuur een kijkje bij de stands ging nemen. Vrijdag was eveneens een dag met veel bezoekers. Hannie Lips leidde als gastvrouw de gecom bineerde modeshows. In de avondshow werd zij vervangen door m.ej. M. van Malrlegem, de directrice van de landbouwhuis- houdschool te Terneuzen, die als lady-speaker goed voldeed. Het amusementsgedeelte werd ver zorgd door Kees de Nijs met zong van A. Brosens en afgewis seld rr\jt.jj het optreden van het Tobo-duo met als gastzangeres Zaterdag was Denise Maes weer de gastvrouw. Die Lustige Ruhpn waren toen weer aan de beurt en het kwartet van Ruud Puijs met zang van José Lucar- do. De 15000-ste bezoeker op de Ter- neuzense tentoonstelling was de heer Campliens uit de Nieuwe- diepstraat. Er wachtte deze jongeman een verrassing, nl. een vloerbedekking naar vrije keuze ter waarde van 500, aangebo den door firma Jurry in de Noordstraat. Een waardevolle prijs, waarmee de winnaar wel weg zal weten, ook al koestert hij nog lang geen trouwplannen. waard en wat de zakenmensen betreft, „wij hebben verschillende interessante contacten gelegd", zeiden ze. zaterdagmiddag voor deze wed strijden in Zuidzande verzameld. Voor alle korpsen gold de ver onderstelling dat een kleine brand was uitgebroken in een landbouwschuur. In deze schuur bevond zich tevens een slacht offer en de bedoeling was dat deze persoon in de eerste plaats van de bedreigde plaats werd af gevoerd. Tijdens een na afloop in hotel ,.De Rode Leeuw" gehouden kof fiemaaltijd gaf de wedstrijdleider, de heer C. van Oijen uit Vlissin- gen (commandant bedrijfsbrand weer „De Schelde"), een korte nabeschouwing over de wed strijd. Spreker zeide dat de sa menstellers van de opdracht van mening waren dat hier sprake zou zijn van een eenvoudige wed strijd, doch gebleken is dat niet allen deze opvatting deelden. Zo werden bijvoorbeeld om een zol der in de brandende schuur te bereik-en, door meerdere korp sen ladders gehaald van de cir ca 200 meter verderop staande brandweerauto's. En dit ondanks het feit dat ladders in velerlei soorten voor het grijper, stonden in de landbouwschuur. De jury beoordeelde het werk van: bevelvoerder, aanvalsploeg, ordonnans, waterploeg, slangen- nloeg en pompbediener, tei-wijl bij de bepaling van het resultaat van elke ploeg rekening werd gehouden met de totale werktijd en de tijd voor het in veiligheid brengen van het slachtoffer. De beoordeling van de presta ties was toevertrouwd aan de volgende juryleden de heren D. Taekema, brandweercommandant te Goes; H. den Hartog. com mandant brandweer Heinkens- zand: Chr. Janse, commandant te Souburg; J. van As en B. H. Boschma, brandmeesters te Vlis- singen en de heer J. Kikkers, onderbrandmeester Schelde- brandweer. Zuidzande's burgemeester, de heer J. H. Ph. de Wilde, zei dat het gemeentebestuur met veel genoegen de deelnemers in Zuid zande heeft ontvangen. Spreker wees er op dat wedstrijden als deze de teamgeest in de korpsen verstevigt en de geoefendheid bevordert. Na dank te hebben gebracht aan de wedstrijdleider en aan jury- en commissieleden, werd door de burgemeester de wedstriiduitslag bekend gemaakt. Deze luidde: 1. Zuidzande, 86 5 pnt; 2. Hoek, 83,43 pnt; 3. P.T.T. te Oostburg, 66,21 pnt; 4. Ter- neuzen*65,43 pnt; 5. Westdorpc, 64.65 pnt; 6. Aardenburg, 57,7:1 pnt; 8.Breskens, 53,65 pnt; 1. Sint Jansteen, 49,30 pnt: 10. Wa terlandkerkje, 47,83 pnt. De beste bevelvoerder was de commandant van het Terneuzen- se korps, de heer J. Rottier, met een totaal van 142 punten. De commandant van Aardenburg verkreeg 141 punten. Door hun prestaties zijn de nummers 1 en 2, dus de korpsen uit Zuidzande en Hoek, gerech tigd deel te nemen aan de pro vinciale wedstrijden, die zullen worden gehouden op zaterdag 10 juli a.s. in een nog nader te be palen plaats. STAATSFONDSEN WEDEROM ONDER DRUK De staatsfondsenhoek heeft de nieuwe beursweek ingezet met een zwakke stemming. De markt werd opnieuw onder druk gezet, ditmaal door de aankondiging van een 5% procent lening groot 50 min tegen 99 procent van de Nationale Investeringsbank (Herstelbank). De inschrijving staat open op woensdag 9 juni. Er liggen nog meer leningen te wachten, aldus de beurs. Het rentepeil is weer op ca 6 procent gekomen, zoals dit enige maan den geleden ook het geval was. Dit peil ligt in het buitenland hoog, vandaar dat vraag van die zijde op het Damrak de laatste dagen achterwege is gebleven. Mede hierdoor is het aanbod steeds in de meerderheid, van daar de dalende koersen. Morgen worden de nieuwe 5% procent obligaties B.N.G. voor het eerst verhandeld. Vandaag werden deze stukken op 99% geadvi seerd. De inschrijvingskoers was 100. Van de internationale waarden kon alleen Kon. Olie op 140.70 zich boven het voorgaande slot- niveau van 139.90 verheffen on danks aanbod voor Parijse re kening. De vraag kwam hier van lokale zijde. Unilever was nauwelijks prijshoudend op 143. Philips lag aanvankelijk zwak in de markt op 131.30 doch kon zich later verbeteren tot de voor gaande slotnotering van 132. AKU ontmoette beginbeurs enige steun op 461 door de dividend verhoging van de Ver. Glanz- stoff, alsmede door de gunstige cijfers van de Spaanse dochter. Toch moest AKU later terrein afstaan tot 458. Hoogovens werd vier punten lager geadviseerd op 523. De handel in al deze fond sen was kalm. In Philips ging nog het meest om. De handel was gering mede door het feit dat Wallstreet vandaag wegens Memorial Day gesloten blijft. Van de cultures lag H.V.A. ex elf procent dividend goed gedis poneerd in de markt op 144. Am sterdam Rubber was lager. In de scheepvaartsector bestond weer de nodige lokale speculatieve vraag voor .aandelen K.P.M. Hier liep de koers op van 206 tot 214 (204V2). De' stemming voor de overige scheepvaartaandelen was licht verdeeld. In de lokale afdelingen werden aandelen Ngombezi tien punten lager laten op 140 geadviseerd tegen een laatstgedane notering op 187, dit als nawerking van het grote sisalverlies. De handel in claims Daalderop vond voor het eerst plaats. De prijs werd gead viseerd op 16 (theoretische prijs 18,50). Verder waren aan delen V.M.F. ex dividend en ex stock, evenals v. d. Grinten en de Bijenkorf ex zeventien pro cent dividend. Claims Daalderop 15 (theo retische waarde 18,50), Stock V.M.F. 7,20. K.P.M. deed ars hoogste koers vanmiddag 220 (204V2). (Vervolg van pag. 2.) Mej. Veldt uit Goes, lid van het hoofdbestuur van de oeku- menische jeugdraad, vertelde iets over het werk en de plan nen in haar gemeente, die op het gebied van oekumenisch werk een vooraanstaande positie in Zeeland inneemt. De levendigheid van de dis cussie en de enthousiaste reac^ ties achteraf geven goede hoop dat in de toekomst nog meer Agape-vieringen zullen worden gehouden en dat er meer begrip zal ontstaan voor de mogelijk heden en moeilijkheden rondom de oekumene. Ouderavond Chr. nationale school Dezer dagen hield de C.N.S. te Sluiskil een ouderavond. Voorzitter F. J. de Ruyter sprak eën kort openingswoord, waar na hij de leiding van de avond overdroeg aan het hoofd der school, de heer A. van Harn. Vóór de pauze hield het hoofd van de christelijke schooi voor u.l.o. te Axel, de heer J. Th. Klein, een causerie over de prak tische kanten van de mammoet wet. Het programma na de pauze ver meldde o.a. improvisatie-spelle tjes door de leerlingen van de "esde klas, een wedstrijd tussen "éers en leerlingen en de ver- Tning van enige zelfgemaakte "ris door de heer C. Krijger, -derwijzer aan de school. S!w5S Accordeonconcert In het parochiehuis te Sluis werd een accordeonconcert ver- DDITQ VORSTENPAAR VERTROKKEN Onder een afscheidsgroet van 21 kanonschoten, afgevuurd door de onderzeebootjagers Hamburg en Schleswig-Holstein heeft het Britse koninklijke jacht „Bri tannia" zaterdagochtend de Westduitse territoriale wateren bij Hamburg verlaten om het Britse koninklijke paar terug te brengen naar Londen na het be zoek van tien dagen aan de bondsrepubliek en West-Berlijn. De laatste afscheidsgroet was meer dan een uur ten achter op het officiële programma. De Britse koningin-moeder Elizabeth zal van 13 tot 15 juli een bezoek aan Britse troepen in de bondsrepubliek brengen en daarbij op 14 juli in het raadhuis van Minden werrden ontvangen, j aldus heeft de burgemeester van genoemde gemeente meegedeeld. zorgd door de „Brugse Accor deonisten" onder leiding van de heer Roger Danneels uit Brugge. Voor de pauze werden enige nummers gespeeld door geselec teerde accordeonisten van deze vereniging en na de pauze volgde het optreden van het gehele ge zelschap van 20 accordeonisten. Als bijzondere attractie was er voorts het optreden van de Bel gische accordconkampioen Eddy van Mouffaert. Jammer dat de publieke be langstelling betrekkelrik gering was. VogeSwaurde Gemeenteraad In de op donderdag 3 juni te houden raadsvergadering komen o.m. de volgende punten aan de orde: Verhoging presentiegelden raadsleden; onteigening in het belang der volkshuisvesting; ge meentetoren Stoppeldijk; onder handse verpachting los land aan E.L.M. vap Assche en verhuur woning Vogelfort 16. Zuidzande Brandweerwedstrijden Na de plaatselijke muziekver eniging „Veronica" die op He melvaartsdag als eerste eindtgde op het concours, was het zater dag de vrijwillige brandweer van Zuidzande die deze prestatie evenaarde, door eveneens „baas te blijven" in eigen huis en als eerste te eindigen bij de brand weerwedstrijden. Een tiental brandweerkorpsen uit Zeeuws-Vlaanderen waren VEEMARKT ROTTERDAM Od de veemarkt te Rotterdam werden heden in totaal aange voerd 1820 stuks vee, n.l.: 1177 slaehtrunderen en 643 varkens. De notering was als volgt Slaehtrunderen 3,45 tot 4.30 vette kalveren 1,80 tot 1.97. stieren 3,95 tot 4,40, worst koeien 3,40 tot 3.60, slacht- zeugen 1,55 tot 1,60. Slaehtrunderen werden korter aangevoerd, handel redelijk en iets stijver in prijs. Ook varkens werden korter aangevoerd, han del vlot, notering even hoger. GRAANEEÜRS ROTTERDAM Heden werden op de graan- beurs de volgende prijzen geno teerd af boerderij: Groene erwten tot 35,50. Schokkers tot 47, Bruine bonen (boerenschoon) tot 57. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Klei-aardappelen voor het bin nenland: Eigenheimers 40 mm opwaarts 25ƒ27; Bintje 35 mm opw. ^T8—20. idem 49 mm opw. 2025; Furore 40 mm opw. 23—27. Importaardappelen: geen note ring. Fxport-kleibintje 2,503,50 Stemming: binnenland weinig handel; export weinig vraag. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van eonsumptie-aardappelen op wa gon, schip of auto. Tien miljoen mensen dreigen wegens gebrek aan voedsel, wa ter, kleding en geneesmiddelen ten onder te gaan in Oost-Paki- stan, waar onlangs een wervel storm tienduizenden mensen dakloos heeft gemaakt. Dit is verklaard dor een lid van de Pakistaanse nationale vergade ring dat een bezoek aan het rampgebied heeft gebracht. Het officiële dodencijfer staat op 12762 met ruim 900 vermisten, maar volgens het parlementslid ■ligt het aantal doden dicht bij de 30iOoo.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 3