PROVINCIAAL NIEUWS DE MAN DIE ZIJN EIGEN ERFGENAAM WAS Openbare Bibliotheek Terneuzen Terneuzen Axel Aardenburg Breskens Bruinssse Groede Hulst Oostburg Retranchement Sluiskil Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Maandag 31 mei Dinsdag 1 juni 1965 HOOFDSCHOTEL? VLEES! Eerste fase in samenwerking Oost-Zeeuwsvlaamse V.V.V.'s In hotel „Rotterdam" te Ter- neuzen had een vergadering plaats van vertegenwoordigers van de Oost Zeeuwsvlaamse V.V.V.'s onder voorzitterschap van de heer J. C. Vink uit Axel. De commissie had, naar de heer Vink mededeelde, de eerste fase beëindigd in het streven naar samenwerking tussen de vereni gingen voor vreemdelingenver keer in Oost Zeeuws-Vlaanderen. Er werden van iedere deelnemen de gemeente gegevens verzameld (nog niet alle gemeenten hebben aan het verzoek voldaan) en men had nu het punt bereikt waarop men deze aan iedere plaatselijke vereniging ter hand kon stellen. De heer Vink benadrukte dat men nu de folders gaat samen stellen om aan alle daarbij ge- interesseerde instanties toe te zenden. Hii was van mening dat ook Oost Zeeuws-Vlaanderen de vreemdeling die rust zoekt, van alles te bieden heeft. Men wil er op deze wijze naar streven van de vele miljoenen die in Zeeland van de toeristen worden ontvan gen, ook een deel te hebben. De heer Vink wees er op dat het oostelijk deel van ons gewest de toerist meer ruimte kan bieden dan de drukbevolkte badplaatsen- Niet alleen is er van veel na tuurschoon te genieten maar de vreemdeling kan ook iets van de expansie zien. De heer Vink zei dat het hem verheugde dat ook de nrovinciale directeur van de V.V.V., de heer De Regt, aanwezig was. SAMENWERKING Het A.N.V.V. maakt plannen om in groter verband samen te werken, aldus de heer De Regt, die zei er van overtuigd te zijn dat de tijd een dergelijke groot scheepse samenwerking vereist. Daarom feliciteerde hij de Oost Zeeuwsvlamingen die hierin het goede voorbeeld geven. De heer Hoste, de contactman tussen West en Oost Zeeuws- Vlaanderen, was van mening dat' er een goede samenwerking tus sen beide delen van Zeeuws- Vlaanderen mogelijk is. De men sen die aan de kust verblijven, willen ook wel eens zien hoe het er in het oostelijk deel uitziet en daarom was hij van mening dat er moet getracht worden tot vruchtbare contacten te komen. Oudermiddag Zaterdag 29 mei hield de chr. school voor b.l.o. aan de Jacob Catsstraat een kijkmiddag. Tus sen 2 en 5 uur was het een ko men en gaan van ouders, die het" werk van hun kinderen kwamen bekijken. Aan het begin van de week waren alle ouders inge licht over de vorderingen van hun kinderen d.m.v. een rapport. In de lokalen lag al het werk uitgestald. Dit omvatte allereerst het gewone intellectuele werk, leren, schrijven, rekenen en Ne derlandse taal. Het zag er keu rig verzorgd uit. Verder was er in iedere klas veel handenarbeid te zien. Het waren leuke en mooie werkstukken, waaraan kennelijk met overgave was ge werkt. Ook aardige handwerken van de meisjes waren er te be wonderen. Zodra men de fleurig versier de hall binnenkwam, klonken vrolijke kinderliedjes de bezoe kers tegen. Als speciale attrac ties waren er een was-knijper- verloting, waarbij men- aardige prijzen kon winnen, en een door- (Nagekomen advertentie) Heden werd na een lang en geduldig gedra gen lijden van ons weg genomen mijn innig ge liefde Man, en der kin deren zorgzame Vader en Grootvader de Heer KLAAS BLAAUW, op de leeftijd van 67 jaar. Terneuzen Mevr. BLAAUW v. d. LINDE Goes: A. A. BLAAUW— DE PUTTER S. DE PUTTER RONALD - ALEX a/b m.s. „Norbert" A. H. BLAAUW H. BLAAUW—OBRIE INGRID a/b m.s. „Annie'' H. BLAAUW L. C. BLAAUW— VAN VOREN ROGER GREETJE BLAAUW EBE BLAAUW Terneuzen, 31 mei 1965. Donze-Visserstraat 91. De teraardebestelling zal plaats vinden op donderdag 3 juni 1965, des namiddags om 2.30 uur. lopende dia-voorstelling, waar men de dagelijkse schoolse bezig heden kon zien. De meisjes van de huishoud- groep hadden voor lekkere slaat jes gezorgd. Ook limonade was er te krijgen. Er was verheugend veel belangstelling, zodat het personeel op een geslaagde mid dag mag terugzien. Kraamverpleging Bij het op 28 mei gehouden examen in het Juliana-zieken- huis zijn geslaagd voor de aan tekening kraamverpleging de zusters B. Moerdijk van Nieuw- dorp en A. Poisonnier van Wa terlandkerkje. Het examen werd afgenomen door de artsen T. M. A. Niehü- ser en G. Hofman en zr. S. M. de Ridder. De regeringsdeskun- dige was dokter J. W. Tideman uit Goes. Handelsavondschool Voor het op 26 en- 28 mei ge houden eindexamen van de Han delsavondschool te Terneuzen slaagden de volgende kandidaten: A. J. van Es, te Hoek; M. E. J. Hamelink te Terneuzen; P. L. J. C. Hamelink te Terneuzen; H. J. C. Herrebout te Hoek; K. Leen- houts te Terneuzen; C. E. Loof te Terneuzen; mevr. M. D. K Mieras van Es te Axel; C. Moeliker te Terneuzen; J. Oele te Zaamslag; mevr. M. J. van SwaalWeststra- te te Terneuzen (met 'ofU H. Ver boom te Terneuzen en M. Witte te Terneuzen. Schoolreis De chr. school voor ulo heeft verleden week een schoolreis naar de hoofdstad gemaakt. Via Bergen op Zoom, Roosendaal, Zevenbergen, Dordrecht en Rot terdam brachten drie bussen de kinderen met hun begeleiders naar het vliegveld Schiphol. Omstreeks half elf werd „uit geladen". Het was toen op Schiphol zo ongeveer spitsuur, wat betreft het komen en gaan van vliegtuigen, maar ook wat betreft het bezoeken van scholen. Dat gaf wel enig oponthoud, maar de leerlingen konden hun hart ophalen aan dit technisch bedrijf. Nog beter ging dit tij dens de lange rondrit, die per „trein" gemaakt werd over het gehele luchtvaartbedrijf en waar bij deskundige explicatie allen een beter inzicht gaf in de orga nisatie van onze nationale lucht haven. Van Schiphol vertrok men naar Amsterdam-Centrum. Eerst werd met een tweetal rondvaart boten een tocht gemaakt door de grachten en de havens. Genoten werd van alles wat hier te zien viel aan „oude gebouwen" en karakteristieke bruggen en grachten, terwijl men onder de indruk kwam van de bedrijvig heid van de Amsterdamse ha vens. Daarna werden de leerlingen in groepen van ongeveer 15 ver deeld over de leiders en had men twee uur de tijd om te winkelen. En reken maar, dat er gekocht is. Immers, in Amsterdam win kelen kan niet elke dag. Om een uur of vijf vertrok men weer, raakte volkomen ver strikt in de problemen van het Amsterdamse spitsuur, op zich zelf reeds een belevenis, en via Utrecht, Gorinchem bereikte het „gezelschap" de speeltuin Rozen- oord te Bergen op Zoom. Hier kon men naar hartelust de laat ste energie „spuien" op schom mels en draaimolens. Omstreeks tien uur 's avonds waren de reizigers weer thuis. Koorzang in de herv. kerk Zaterdagavond had er in de hervormde kerk een kooravond plaats, waarvoor grote belang stelling bestond. Mej. Diddes opende deze avond met gebed en een welkomstwoord. De 5 deelnemende koren zon gen gezamenlijk onder leidiqg van de heer J. Smïes 't Zeeuws- Vlaams volkslied. Als eerste koor trad het herv. kerkkoor uit Axel op onder lei ding van de heer J. Smïes, ge volgd door het herv. kerkkoor uit Sas van Gent onder leiding van mevr. E. SternDooijeweerd. De chr. zangvereniging „Lau- damus" o.l.v. de heer C. Dekker uit Terneuzen, sloot het pro gramma vóór de pauze. Daarna volgde het optreden van het herv. kerkkoor uit Sluis kil 'onder leiding van de heer P- van Dixhoorn. Als laatste koor trad de zang vereniging „Asaf" op onder lei ding van de heer P. C. Brakman. De oud-voorzitter van de kriqg Zeeuws-Vlaanderen. de heer Van Veen, sloot, nadat alle aanwezi gen Gez. 150 13 gezongen hadden, met gebed deze geslaag de zangavond. Kikkerrit De jaarlijkse „kikkerrit" van de Aardenburgse V.V.V. werd zoals gebruikelijk uitgezet door de M.A C.A. uit Axel. Deze rit had dit jaar een lengte van 100 kilometer en er werd gereden met een gemiddelde snelheid van 36 km per uur. De route be stond uit drie gedeelten, t.w. een oriëntatie, een kruispuntenrit en een strip. In het algemeen werd er vrij vlot gereden. Het aantal strafpunten in de best geklas- seerden liep n.l. weinig uit el kaar. Na een gemeenschappelijke koffiemaaltijd in hotel De Roods Leeuw werden de prijzen uitge reikt. De uitslag luidt; 1. B. Bone- schansker, Terneuzen, 7 str.pnt; 2. W. Cappon, Cadzand 8 str. pnt; 3. H. v. d. Vijver, Biervliet 8 str.pnt; 4. H. van den Hemel. Biervliet 11 str.pnt; 5. A. van der Linde, Aardenburg 12 str.pnt; 6. J. Duste, Oostburg 13 str.pnt; 7- P. Buize, Terneuzen 13 str.pnt; 8. K. Sikkema 14 str.pnt; 9. C. Drenth, Oostburg 14 str.pnt; 10. A. van Tiggelen, IJzendijke 14 str.pnt. Bij de motorrijders was de heer J. van der Lijcke uit Hoek de best geklasseerde met 23 str.pnt Vismijn Aan de vismijn te Breskers zijn in de week van 16 t/m 22 mei aangevoerd: 115 kg bot, 485 kg schar, 3887 kg schol, 4785 kg tong, 450 kg griet, 488 kg tarbot, 62 kg rog, 2471 kg kabeljauw. 547 kg wijting, 8386 kg export garnalen, 46 kg onverkochte wij ting, 1336 kg onverkochte schol, 1346 kg onverkochte bot. Aanrijding Door een vermoedelijk te hoge snelheid is de personenauto be stuurd door J. V. uit Retranche- ment op de rijksweg Breskens Schoondijke nabij het voetbalveld te veel naar links uitgeweken. De Belgische personenauto be stuurd door J- G. uit Brussel die uit Breskens richting Schoondij ke reed, kwam met de eerste auto in botsing. V. ging toen aan het slippen en kwam in de sloot terecht. De auto werd zwaar be schadigd en V. moest zich onder doktersbehandeling stellen voor enkele verwondingen aan het ge laat. Bezoek uit Texel Het gemeentebestuur van Texel heeft een bezoek gebracht aan Breskens. De beren waren op rondreis door Nederland. Burge meester Eekhout van Breskens, ontving de gasten aan de pro vinciale boot, waarna een rond rit volgde aver de Promenade naaf de vissers- en jachthaven, 's Avonds was er een officiële ontvangst op het gemeentehuis. De burgemeester gaf een uiteen zetting over het gebrandschil derde raam. Vervolgens werd nog een bezoek gebracht aan de centrale broodbakkerij, waar on der leiding van direkteur Ver gouwe een rondleiding volgde. Vergadering Wit-Gele Kruis Het Wit-Gele Kruis zal op donderdag 3 juni a.s. zijn alge mene jaarvergadering houden. Op de agenda staan o.a. de jaar verslagen van sekretaris en pen ningmeester. Aan de beurt van aftreden zijn de heren J.Loonen, Cl. Blaakman,, L. Visser en G. Wijffels, die allen herkiesbaar zijn. Zuster Ravels .zal als districts- verpleegster van de commissie voor de hygiëne van het kind een inleiding houden. Mosselzaad naar Zeeland Na een succesvolle mosselzaad visserij op het Friese Wad van half april tot half mei is men vorige week begonnen met de visserij op mosselzaad op het Groninger Wad. Het zaad van het Groninger Wad wordt naar de percelen in Zeeland vervoerd. Het Groninger Wad is daarvoor opengesteld tot 11 juni. Evenmin ais op het Friese Wad is daar klein mosselzaad te vin den. De mosselzaadval is het vorig jaar zeer gering geweest. Begin juli zal het nieuwe mos selseizoen beginnen, voorlopig onder bijna dezelfde voorwaar den als vorig jaar. Goes Pluk kruisbessen begint Vandaag is in Zeeland de pluk van groene-kruisbessen begon nen. De veilingen van poes, Ka- pelle en Krabbendijke hebben besloten maandag 31 mei in Ka- pele de eerste verkoop te hou den van dit produkt dat het eer ste fruitprodukt is van de nieu we oogst dat van de volle grond geoogst kan worden. Groene-kruisbessen moeten aen minimummaat hebben van 15 mm doorsnede. Zuid-Beve land was vroeger een belangrijk produktiegebied van groene- kruisbessen maar het areaal is de laatste jaren ingekrompen. Over het algemeen staat het ge was er goed voor maar de vruch ten zijn nog niet groot en wegen weinig. De eerste dagen wordt dan ook geen groot aanbod ver wacht. Instructiebad geopend Te Groede vond de officiële opening plaats van het nieuwe instructiebad op het gemeentelijk sportterrein. De genodigden wa ren bijeengekomen in het ge meentehuis te Groede, waar bur gemeester J. C. Everaars enige technische uiteenzettingen gaf. De opening geschiedde door het oplaten van ballonnen door de dames van de raadsleden. Hierna werden ondanks het gure en koude weer enige baantjes getrokken door 9 schoolkinderen, n.l. drie kinderen uit elk van de in Groede gevestigde scholen. Hierna volgde nog een zwem- demónstratie van de heren D. Zeegers en K. Weijland, beiden uit Terneuzen. Tijdens een maaltijd in hotel „Het Vlaemsehe Duin" werden over en weer enige vriendelijke woorden gewisseld. Speciale hul de werd gebracht aan architect Overbeeke uit Schoondijke en aan het aannemersbedrijf E.L.K. Dokter H. Timmer, de school arts, wees nog eens op het grote belang voor de volksgezondheid. Burgemeester Hoftijzer uit Schoondijke accentueerde het ge brek aan sportcomplexen in de streek en pleitte voor een spoe dige aanpassing op internatio naal niveau. Inspecteur J. Ge- lijns van de onderwijsinspectie uit Middelburg wees op de stuwen de kracht van de burgemeester in deze zaak. Het bad zal dienen tot het geven van instructielessen aan de schoolkinderen- De afmetingen bedragen 25 bij 8 meter en de- kosten ervan be droegen ƒ50.000. Niet alleen voor Groede maar voor de gehele streek kan hier worden gespro ken van een aanwinst. Auto's botsten frontaal Op de rijksweg HulstPerk- nolder had een frontale botsing plaats waarbij twee auto's zwaar werden beschadigd. Uit de richting Hulst kwam een luxe-auto gereden, bestuurd door de h^er Bosschaert uit Wol- faartsdijk en waarin verder wa ren gezeten ziin echtgenote en het echtpaar Huijbrechtse met twee kinderen uit 's-Gravenool- der. Uit de richting Perkpolder kwam op dat ogenblik een auto aangereden, bestuurd door de heer Beek uit Vrasene (België). De Belgische wagen die de auto uit de richting Hulst zag komen, wilde remmen achter een ge- oarkeerd staande Daf-auto. Hij bemerkte dat hij dit niet meer kon. Bij een poging alsnog te passeren reed hij frontaal op de auto van de heer Bosschaart. Deze wagen werd geheel ver nield. Mevrouw Bosschaart werd zwaar gewond en liep een shock od terwijl de andere inzittenden met diverse wonden uit de wagen werden gehaald. Geluk kig waren deze niet ernstig ge wond en konden naar huis terug keren. Mevr. Bosschaart werd naar het ziekenhuis te Goes overgebracht. De inzittenden van de Belgische auto werden bei den gewond. Mevrouw Beek werd naar het ziekenhuiste St. Gilles-Waes overgebracht. De beide auto's die pas nieuw waren, kunnen wel worden af geschreven. Het is een wonder dat bij deze aanrijding geen dodelijke ongelukken zijn ge beurd. Gemeenteraad Woensdagavond komt de ge meenteraad van Oostburg in openbare zitting bijeen. De agen da vermeldt o.m. een voorstel van B. en W. tot het instellen van een éénzijdig waohtverbod voor de oostelijke zijde van de Beste- vaêrstraat. Voorts is er een voor stel tot ontsluiting van het bouw plan aan de Tragel en het verle nen van machtigingen tot bet aanbesteden van openbare wer ken. Tentoonstelling Vrijdagmiddag heeft wethou der A. P. Modde de tentoonstel ling „1, 2, 3 hier ben ik" ge opend. Deze tentoonstelling, die een en ander over zuigelingen en kleuters laat zien is te bezich tigen in de burgerzaal van het gemeentehuis. Wethouder Modde die namens het gemeentebestuur sprak, zei dat het verschil in de hygiënische toestanden van de kinderen vroe ger en nu heel groot is. Zr. v. Ende zei het prettig te vinden in Oostburg te kunnen exposeren. Zij dankte het ge meentebestuur voor het beschik baar stellen van het gemeente huis. In Oostburg rollen de bollen Op 13 juni en 11 juli zullen in Oostburg de bollen rollen in de wedstrijden om het Belgisch- Nederlands kampioenschap met de krulbol. Op 26 juni zal wor den gespeeld om het Nederlands kampioenschap, eveneens met de krulbol. Het bolspel of bollen is een volkssport, die vanouds beoefend wordt in Zeeuws-Vlaanderen en in het Belgische grensgebied. Het toont verwantsehao met het Franse „jeu de boule". Het spel wordt, individueel of in ploegen van 4 of meer „maats", gespeeld met de z.g. krulbol of stekebol, een zware houten schijf in kaasvorm. Daarbij bedienen de spelers zich van een uitge breid bol-jargon. De V.V.V. in Oostburg maakt de touristen erop attent, dat zij het spel op zaterdag- en zondag avonden van 7 tot 9 uur kunnen komen beoefenen. Ouderavonü Woensdagavond werd in de openbare school een ouderavond gehouden. Van 7 tot 8 uur was er gelegenheid tot het bezichti gen van het werk der leerlingen. Daarna volgde in de gemeente zaal een huishoudelijke vergade ring. De voorzitster van de ouder- commissie. mevr. J. Coppens Boeije sprak een welkomstwoord. Mede aanwezig waren burge meester Leenhouts, de wethou ders en de gemeentesecretaris. Mevr. M. v. d. Wege-Ras werd bij acclamatie herkozen als lid van de oudercommissie. Het hoofd der school, de heer, J. A. Hennekeij, gaf e£n over zicht van de schoolactivitèiten in het afgelopen jaar en van de plannen voor de toekomst. Hij bracht het gemeentebestuur dank voor de/ vele voorzieningen die dit jaar zijn getroffen, zoals het aanschaffen van nieuwe school- door SHELLEY SMITH 22. 8. Nu zaten zij eraan vast. Zij konden nu niet meer terugze konden alleen maar doorzetten, besefte Paula. „Die arme Bertram", zei ze, niet erg op haar gemak, en dronk haar tweede gias whisky in één teug leeg, terwijl Rex zijn baard stond af te scheren. „Het is een gemene streek. Je hebt geen flauw idee hoe schurkach tig ik mezelf vond". ,Op niets gelijkt mijn hart [zozeer, als op een kom, die overloopt Van trillend stremsel,' citeerde Rex. „Als je hem gezien had zoals ik..." „Wat geeft dat nou, kindje? Micky mankeert toch niets?" „Maat- Bertram denkt van wel". „Over een paar uur weet hij dat het kind zo gezond als een vis is. Dus wat kan dat nou voor kwaad? Het is een ervaring voor hem. Ik zie niet in dat hij iets te mopperen heeft.Hij mag ons eigenlijk wel zeer dankbaar zijn. Wij hebben hem. de kans gegeven een onverwacht reisje naar zijn gezin te maken, met een leuk raadseltje er gratis bij aan het eind ervan", zei Rex, terwijl hij zijn gladgeschoren kin betastte. „Als het maar een raadsel voor hem blijft. Misschien lost hij het wel op". „Dat lukt hem toch niet. Daar zou ik maar niet over piekeren". „Jii bent altijd zo zeker van jezelf". „Wees toch een beetje logisch, schatje", zei hij, terwijl hij op de wasmand ging zitten en zijn ge zicht ophief naar Paula, opdat zij zijn wenkbrauwen kon plukken tot zij een andere vorm hadden. „Er is geen enkel spoor. Niets dat ons met de zaak in verband kan brengen. Au! Hij tiam het feit dat ik dood was zonder be zwaar aan, anders had hij je heus niet de overlijdensakte ge geven. Laten wij nu eens even veronderstellen dat de een of an dere wilde intuïtie hem brengt op wat in feite het rechte spoor is. Wat dan nog? Er is geen greintje bewijs te vinden. En wat kan hij m vredesnaam uit richten zonder bewijs?" „Je zult wet gelijk hebben wat later betreft",zei Paula, terwijl zij achteroverleünde om het re sultaat van haar werk te be kijken. „Ik derik aan nu. Als hij hier terugkomt voor de verbran ding en hij hoort van Simon- son „Wie is dat nou weer?" „Simonson? Dat is de dokter die Bertram mij gezegd heeft er bij te halen". „Daarom moeten Wij juist een beetje opschieten. Veel tijd heb ben wij niet over, maar ik ge loof niet dat wij bang behoeven te ziin dat hii weer terugkomt voordat Rex Buchanan voorgoed van het toneel is verdwenen. Hij moet eerst zien dat hii een plaats in i»n vliegtuig krijgt. En dat is in deze tijd van het jaar heus niet zq eenvoudig. Of hij komt per trein terug. In beide geval len is het echt niet waarschijn- liik dat hii terug is voor de hele geschiedenis achter de rug is. En als hij eenmaal terug is, dan is zijn eerste gedachte erachter te komen waar dat telegram van daan kwam. Zelfs als er werke lijk een telegram bestaat is het nog moeilijk te achterhalen. Dus dan kun je je voorstellen wat een last hij zal hebben om te proberen een telegram na te sporen dat nooit verzonden is. Tegen de tijd dat hij het in wanhoop opgegeven heeft is Rex reeds verast. Daar na kan hij denken wat hij wil, en praten met Simonson tot hij er een beroerte van krijgt, maar meer kan hij niet uitrichten". „Ik hoop dat je gelijk hebt", zei ze, en penseelde zijn wenk brauwen met zwarte verf. „Wees toch niet zo'n zuur pruim, lieverd. Ik weet dat het een rotkarweitje voor je was, maar het is nu toch achter de rug? Hou je ogen nu maar ge richt op de toekomst, wanneer wij voor altijd gelukkig zullen leven samen". ,Is dat zo?' zei ze, maar ze zei het niet hardop, terwijl zij een grijze haarspoeling in de kan met water roerde. Gehoorzaam boog hij zijn hoofd over de kom. Zij waren bezig hem tot een andere persoon om te toveren. Het was een gedaanteverwisse ling, geen vermomming. Hij stond op het punt zijn niet be staande oudere broer, Bill Bu chanan, te worden. Hij verwacht te niet dat iemand die hem ken de hem te zien zou krijgen, maar mocht het geva] zich voordoen, dan zou iedere gelijkenis met zijn vroeger ik beschouwd worden als niets meer dan een natuurlijke familiegelijkenis. (Wordt vervolgd.) borden, zongordijnen, het aan brengen van een betere vloer in ht gymnastieklokaal, het afraste ren van het speelplein, het ver ven van de school en het aan schaffen van een filmprojector. Dit laatste punt werd door bur gemeester Leenhouts nader toe-» gelicht. Dg besprekingen hierom trent resulteerden in de beslis sing te traenten een moderne ge luidsprojector aan te schaffen. Op voorstel van de ouders zal worden getracht de oudere leer lingen deel te laten nemen aan schoolzwemmen. Na de koffie vertelde mej. Koopman uit Goes over haar reis naar Italië. Zij vertoonde hierbij een prachtige serie dia's. Collecte Een in de Ned. Hervormde Kerk gehouden collecte voor de Kin derbescherming bracht te Re tranchement 23.69 op. Ernstig ongeluk Op onverklaarbare wijze ge raakte vrijdagavond de bestuur-' der van een Belgische auto bij de Oude Tol van de weg af. De wa gen ramde hierbij drie bomen en werd zwaar beschadigd. De chauffeur die een hersenschud ding bad opgelopen, werd naar de kliniek in Knokke overge bracht. Zijn dochtertje bleef vrij wel ongedeerd. België trachtte nog wel het spel Oekumenische maaltijd „In ,J>e Ark" te Sluiskil vond verleden week een oekumenische of agape liefde) maaltijd plaats, waaraan door een hon derdtal mensen, in leeftijden variërend van 14 tot 74 jaar, werd deelgenomen. Ongeveer de helft van de deelnemers was hervormd, een derde was katho liek en de rest gereformeerd en oud-gereformeerd. De maaltijd was georganiseerd door een commissie uit het bij zonder kerkewerk Oost Zeeuws- Vlaanderen. Tafelvoorzitter was kapelaan Adriaansen uit Sas van Gent, de leiding van de zang berustte bij mevrouw E. Stern, terwijl ds. W. H. Gispen uit Ter neuzen enkele cabaretliedjes bracht. De maaltijd bestond uit brood, vis, matzes en wijn. Door de aanwezigen werd gediscus sieerd naar aanleiding van een tweetal vragen, die ze op hun servet afgedrukt vonden 1. Hoe ervaart u deze Agape- vierina voor uzelf? 2. Wat .bewondert-'u het meest in uw buurmans kerk? De liefdemaaltijd droeg het thema: „Muren reiken niet tot de hemel". (Zie verder pag. 3.) '(Adv.) ROMANS Ambler, E. Andersch, A. Bates, H. E. BruynOuwehand, M. BruynOuwehand, M. Harten, J. Lannoy, M. de Massip, R. Mauriac, F. Minco, M. Reinecker, H. Renaud, T. Ridder, J. de Troyat, H. Vittorini, E. STUDIE-BOEKEN AANWINSTÊN MEI 1965 Ik schreef mijn eigen vonnis Vlucht in de schemering Een kroon van wilde mirte De Rijnmonders, dl. 1 De vrijbuiter terug, dl. 2 Operatie Montycoat Katharina, koningin in ballingschap hist. Leven van leugen Het lam Moderne Joodse verhalen Een vrouw wachtte Twee zomers, twee liefdes Pensioenhuis „In de galg" De eer van de overwonnenen hlst. Milaan '44 oori. Pyttersen's Ortega y Gasset, J. Sehlatmann, E. M. Diggelen, J. van en J. Meeus Hagembeck, J. Trézel, R. Olyslager, P. Kahler, HJ Hempel, R. Bogaerts, T. Orwell, G. Isaac, J. Soetendorp, J Bullock, A. Smedts, M. Albinski, M. JEUGDBOEKEN A BenaryIsbert, M. Bruna, D. Bruna, D. Bruna, D. Bruna, D! Bruna, D. Bruna, D. Bruyn, C. Bunche, J; Charnock. J. Doekes—-dë Wilde, M. Holl, A. Knudsen, P. Mannings-Sanders, R. Monné, W. Plaats, B. v. d. VosDahmen von Buchholz, T. Vries, A. de Wustmann, E. Jaarboekje voor 1965 053 Nederlandse almanak 053 De taak van onze tijd 157.3 De beroepen-almanak 1965 419.5 Sterrengids 1965 552.3 Op leven en dood 573.1 Avontuur met 1000 dieren 592.3 De vissen 598.1 Kaarten op tafel 621.4 Vraagbaak vóór uw Ford Taunus 12M 657.7 Het Romeinse rijk 700.1 Japanse houtsneekunst 729 Antieke mozaieken 739.2 Saluut aan Catalonië Eu-span 928.2 De katechese der verguizing Az-isra 941.1 Ontmoetingen in ballingschap Az-isra 941.1 Hitier, leven en ondergang van een tiran Eu-duit 947 Engeland, land, volk en cultuur Eu-enge 995 Antisemitisme In ons? Az-isra 941.1 Eén van ons 33$ is een aapje De Lijsterboeshoeve De matroos Nijntje Nijntje aan zee Nijntje in de dierentuin Nijntje in de sneeuw De school Het grote geheim De toverwereld van de muziek instrumenten en het orkest Tanja en Serge uit Rusland Wonderlijck en Wierelijn Fijn dat er kleuren zijn De ondergang van Pompeij De Smokkelaars Soar.ning op „De ruige hoek" Erna's vakantie in Frankijk Piviei Het boek van Jan Willem De wilde ruiters van de Sertao

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 2