Provinciaal nieuws COUPONS 5 IN HET STOFFENPALEIS MORGEN, ZATERDAG WEER „Veronica" uit Zuidzande bleef baas in eigen huis Flitsen van de „T T '65" Terneuzen Axel Zuidzande per coupon ^Stelle npaLeió Bond van Muziekverenigingen in Zeeuwsch-Vlaanderen Hoek Nw en St Joosland Zaamslag Agenda Bus met Belgische meisjes reed in een sloot Izaak van Cadsand, Vrijdag 28 mei 1965 DE VR[JE ZEEUW Pagina 3 Sluiting bejaardensociëteit Zoals gebruikelijk is werd de bejaardensociëteit op feestelijke wijze gesloten. Toen de ouden van dagen om kwart vóór twaalf arriveerden stonden de tafels keurig gedekt en nijvere handen schonken koffie. Mevr. RijpstraKnook nam ook aan deze koffiemaaltijd deel. Daarna werd de reis aanvaard die ditmaal in drie etappen moest worden gemaakt met Ter- neuzens nieuwste attractie, de rondvaartboot langs de kanaal- werken waarvan ten zeerste werd genoten.- Na afloop sprak mevr. De Vos een afscheidswoord, terwijl de heer N. Dieleman de dames dankte voor al het werk dat zij ten behoeve van de bejaarden sociëteit hebben verricht. Show in Ford-garage Vanff Hemelvaartsdag tot en met zaterdag houdt de firma v. Putten en Zn (Axelsestr. 165) een show van Ford-auto's. Ondanks het slechte weer was er op Hemelsvaartsdag toch een goede belangstelling voor de di verse modellen die in de garage keurig stonden opgesteld. De zoekers hadden niet alleen aandacht voor de „gewone" mo dellen, zoals de „Anglia", de „Taunus" en de „Consul", maar ook voor de „Fairlaine 500", de prachtige „Mhstang", die zijn naam zeker waard is, en de vor stelijke „Galaxie 500", een zeer ruime wagen met een bijzonder sterke motor. Degenen, die interesse hebben voor hetgeen „Ford" in de gara ge van Van Putten te bieden heeft, kan r tot zaterdagavond zeker terecht. Kooravond Zaterdag wordjt in de Ned. Herv. kerk een koor-avond ge organiseerd, waaraan vijf koren uit Oost Zeeuws-Vlaanderen hun medewerking verlenen, n.l. de chr. gemengde zangverenigin gen „Laudamus" uit Terneuzen, „Asaf" uit Axel en de Ned. her vormde kerkkoren uit Sas van Gent, Sluiskil en Axel. Elk- koor brengt een kort, maar aantrekkelijk programma koorzang. Voor de liefhebbers een unieke gelegenheid om op één avond vijf verschillende ko ren te beluisteren. 7. Notulen; Ingekomen stukken en me dedelingen; Voorstel tot wijziging Ver ordening op de heffing en invordering van keurlonen Vleeskeuringsdienst Axel. Voorstel salarismaatregelen ambtenaren. 8. Rondvraag en sluiting. Brandweerwedstrijden Naast de muziekkorpsen uit Zeeuws-Vlaanderen, die gisteren in Zuidzande om de hoogste eer hebben gestreden, zullen zater dag a.s. ook een aantal Zeeuws- Vlaamse brandweerkorpsen bin nen dezelfde gemeente om de hoogste eer de strijd aanbinden. Voor de eerste maal dit jaar zullen de korpsen van Oost en West een gecombineerde wed strijd houden. Aan de wedstrijd zal naast de plaatselijke brand weer worden deelgenomen door de korpsen uit Waterlandkerkje, Aardenburg, Terneuzen, Bres- kens, St. Jansteen, Schoondijke, Westdorpe en Hoek en voorts de bedrijfsbrandweer van de P.T.T. De wedstrijd wordt gehouden op het landbouwbedrijf van de heet* J. RisseeuwAarnoutsen, gelegen langs de weg Zuid- zande-Cadzand. Als wedstrijd leider treedt op de heer C. van Oyen, commandant bedrijfsbrand weer „De Schelde" te Vlissingen, terwijl de jury wordt gevormd door de heren D. Taekema te Goes, H. den Hartog te Hein- kenszand, Chr. Jansen te Sou burg, J. van As, B. H. Boschma en J. Kikkert, allen te Vlissin gen. De prijsuitreiking zal geschie den tijdens een na afloop der wedstrijden te houden gemeen schappelijke koffiemaaltijd in hotel „Da Rode Leeuw". Belastingambtenaar bejegende majoor onheus De centrale raad van beroep heeft het beroep dat de belas tingambtenaar A. N. uit Oost- Souburg had ingesteld tegen een disciplinaire straf, ongegrond verklaard. De ambtenaar had zich onbehoorlijk gedragen tegen een in burger geklede majoor der marechaussee. De man die dienst deed op het douanekantoor in Vlissingen had op een augustusavond van het vorig jaar de majoor onheus be jegend. De majoor was zonder zich te melden het gebouwtje binnengegaan, waar behalve de douane ook de marechaussee zetelt. Toen hij weer naar bui ten ging hield de belastingamb tenaar hem staande met de mededeling dat de majoor zich in het vervolg had te melden. De ambtenaar had dit gedaan met zijn uniformjas open en de handen in de zakken en hij had de majoor bovendien getuto yeerd. Deze had daarop zijn beklag gedaan bij de direkteur der belastingen in Breda. De centrale raad van beroep vindt dat er geen onevenredig heid bestaat tussen de opgeleg de disciplinaire straf (inhouding van drie vakantiedagen) en de gepleegde overtreding. De raad is van oordeel dat N. zich wel degelijk heeft schuldig gemaakt aan plichtsverzuim. Incidenten aan de Turks—Syrische grens Binnen 48 uur hebben zich twee incidenten voorgedaan aan de Turks-Syrische grens. Het laatste incident heeft volgens Turkse persberichten'' aan twee Syriërs het leven gekost. Twee Syriërs werden gevangengeno men. De Syriërs zouden de Turkse grenspost Tof, in de ge meente Kirichan, aangevallen hebben. (Adv.) ELKE COUPON IS GENOEG VOOR EEN ZOMERJURKJE NOORDSTRAAT 20 - TERNEUZEN - TEL. 2940 Agenda gemeenteraad De gemeenteraad komt woens dag 2 juni a.s., des avonds half acht, bjjeen ter behandeling van o.m. de volgende punten: Voorstel van burgemeester en wethouders tot wijziging van: a. bezoldigingsverordening; b. algemeen ambtenarenreglement; c. arbeidsovereenkomstenbesluit; d. wachtgeldverordening; e. uit keringsverordening. Voorstel van burgemeester en wethouders tot verkoop van bouwgrond in het uitbreidings plan Oud-Westenrijkpolder en Lovenpolder. Voorstel tot wijziging van de begroting voor de dienst 1964 en 1965. Aanbieding gemeenterekening dienst 1963. Idem van de Ge meentelijke Instelling voor Maat schappelijke Zorg. Voorstel van burgemeester en wethouders tot wijziging van het uitbreidingsplan in hoofdzaak (Industrieterrein Nieuw-INeu- zenpolder). Voorstel tot wijziging van de verordening op de heffing van een rioolrecht. Voorstel van burgemeester en wethouders tot: a. verhoging van de presentiegelden van de raads leden van 15 op 20 per bij gewoonde vergadering, en van 7,50 op 10 voor het bijwonen van een vergadering van de com missie uit de raad; b. tot het vaststellen van presentiegeld voor de leden van de commissie van bijstand ingevolge de Alge mene Bijstandswet. Voorstel tot het verlenen van een voorschot op de vergoeding per lokaal en per kleuter aan de bijzondere kleuterscholen voor 1965. Voorstel van burgemeester en wethouders tot het van toepas sing verklaren van salarismaat regelen voor het personeel der gemeente in verband met ont vangen circulaire van de Minis ter van Binnenlandse Zaken dd, 15 april 1965. Voorstel tot het vaststellen van een kasgeldlimiet voor 1965. Koninklijke onderscheiding Bij koninklijk besluit is be noemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau de heer E. Ver lare te Nieuw- en Sint Joosland. Vergadering gemeenteraad De agenda van de hedenmid dag te 4 uur te houden vergade ring van de gemeenteraad bevat de volgende punten: 1. Opening; 2. Beëdiging nieuw-benoemd raadslid; 3. Onderzoek van de geloofs brief nieuw-benoemd raads lid; De aanhoudende regen was vanzelfsprekend ook voor het federatief concours van de Bond van Muziekverenigingen in Zeeuws-Vlaanderen, dat donder dagmiddag In Zuidzande werd gehouden, een grote spelbreker. Door het ontbreken van een geschikte zaalruimte was de ont vangende vereniging, de konink lijke muziekvereniging „Veroni ca", genoodzaakt geweest de voorbereidingen te richteo op een buitenconcours en hoewel de deelnemende muzikanten bij de uitvoerig van hun muzieknum mers een droge plaats vonden in de op het plein achter de open bare lagere school opgestelde muziekkiosk, was het voor het toch nog talrijke publiek geen pretje om de prestaties te vol gen. Gelukkig werd voor een deel van het publiek een oplossing gevonden door hun een schuil- gelegenheid te bieden in één der schoollokalen. ONTVANGST Voorafgaand aan het concours waren federatiebestuur, besturen van de deelnemende verenigin gen en andere genodigden ont vangen door het gemeentebe stuur van Zuidzande, waarbij burgemeester J. H. Ph. de Wilde hen een hartelijk welkom toe riep. In zijn toespraak wees de burgemeester er op dat in de tegenwoordige tijd het vereni gingsleven moeilijk kan worden gehandhaafd door televisie en andere oorzaken. Spreker zeide dat zulks zeer te betreuren was, omdat vooral de persoonlijke ac tiviteit voor enige zaak of ver eniging een zo'n grote waarde inhoudt. Wanneer de passiviteit van de ze tijd zich uit bij een muziek vereniging betekent dit een ver arming voor de gemeente. Spre ker zeide dan ook trots te zijn op de muziekvereniging in zijn, gemeente. DANK De voorzitter van „Veronica", de heer J. C. Risseeuw, bracht dank aan het gemeentebestuur voor de financiële steun die de vereniging van deze mag ont vangen en voor de hulp die de vereniging ook nu weer bij het organiseren van het concours( heeft ondervonden. De heer Risseeuw beklemtoon de nog eens het feit waarom „Veronica" juist nu verheugd was met de toewijzing van het concours. Hoewel Veronica dit jaar geen bijzonder jubileum heeft in verband met een zoveel- jarig bestaan, was dit jubileum gelegen in het feit dat twintig jaar geleden de vereniging het praedicaat „koninklijke" kreeg toegewezen. TERUGLOPENDE DEELNAME Ook de bondsvoorzitter, de heer P. A. Ocké uit Terneuzen, beklemtoonde ir. zijn toespraak het feit, dat „Veronica"thans reeds 20 jaar „koninklijk" heet, hetwelk deze vereniging mocht ontvangen nadat deze in 1945 als eerste muziekvereniging wijlen Hare Majesteit koningin Wilhel- mina met het Wilhelmus op de vaderlandse bodem kon verwel komen Wegens medeplichtigheid aan moord op Nederlanders veroordeeld In München is woensdag de 53- jarige Josef Schroder tot 5 jaar gevangenisstraf veroordeeld we gens medeplichtigheid aan moord op twee Nederlanders in de laat ste dagen van de oorlog. Op 23 april 1945 had Schroder, die destijds „Feldmeister" van de Duitse rijksarbeidsdienst was, in opdracht van een meerdere een ondergeschikte opgedragen twee Nederlanders, die uit een concen tratiekamp waren gevlucht, dood te schieten. De ondergeschike „Haupttrupp. führer" had de opdracht uitge voerd. Hij werd hiervoor in 1956 tot 6 jaar gevangenisstraf ver oordeeld. Tijdens het proces is de vroege re „Oberfeldmeister" Menzel, die als getuige optrad, in hechtenis genomen onder verdenking de op- dacht aan Schroder te hebben gegeven om de Nederlanders te doden. I!llllllllllll!llllllllllllllilllllll!lllllll!l[|lllllllllllllllll!lfllllllllllllllillllllll!lllillllllllllllll|[l|[l De heer Ocké was echter van mening dat „Veronica" ook door zijn geleverde prestaties in de afgelopen jaren zeer terecht het praedicaat „koninklijke" voert en sprak de wens uit dat de ver eniging dit nog vele jaren zal mogen blijven doen. Spreker zeide ook bijzonder verheugd te zijn door de aan wezigheid van de oud-burge meester van Zuidzande, de heer H. P. Everwijn, en de heren C. Schijve uit Oostburg en A. A. Leenhouts uit Middelburg, allen zeer goede vrienden van de Bond van Muziekverenigingen. Bondsvoorzitter Ocké be treurde het dat de deelname aan de concoursen van jaar tot jaar terugloopt en stelde in dit ver band de koninklijke „Veronica" als voorbeeld, waarbij hij doel de op het grote aantal jeugdige leden van deze vereniging. Hierna begaven de genodigden zich naar buiten, waar de deel nemende korpsen zich inmiddels hadden opgesteld en vervolgens gezamenlijk afmarcheerden naar het concoursterrein. Begonnen w erdmet de tam boerwedstrijd waar, door het zich terugtrekken van het tamboer korps van O.K.K. uit Westka- pelle, alleen werd deelgeno men door de drumband van de muziekvereniging „Harmonie Terneuzen". DE UITSLAG De jury, die werd gevormd door de heren P. Stalmeijer uit Tilburg, M. Ogiers uit 's-Her- togenbosch en J. Palla uit Rot terdam - ees tenslotte de vol gende punten-totalen toe aan de verschillnde verenigingen: I. Koninklijke muziekvereni ging „Veronica" te Zuidzande (vaandelafdeling fanfare) met een totaal van 108 punten, waar mee zij in het bezit kwam van de medaille geschonken door H. M. de Koningin en tevens een wimpel van de Federatie. 2. Muziekvereniging „Harmonie" uit Oostburg (fanfare, afd. uit muntendheid), een totaal van 101 punten (le prijs, medaille van de commissaris der konin gin in Zeeland). 3. Muziekvereniging „De Vol harding" uit Zaamslag (vaandel afdeling harmonie), een totaal van 95 punten, 2e prijs, medail le van gemeente Zuidzande. 4. Muziekvereniging „Uit het volk, voor het volk" te Breskens (le afdeling fanfare), 2e prijs (een totaal van 94 punten). 5. Muziekvereniging „Oefening Kweekt Kunst" uit Westkapelle (afdeling uitmuntendheid fanfa re), een totaal van 85 punten, 2e prijs. 6. Muziekvereniging E.N.Z.K. te Sint Kruis (2e afdeling fanfare), 3e prijs met een totaal van 78 punten. 7. Jeugdkorps van Kon. Muziek vereniging „Veronica" te Zuid zande (4e afdeling fanfare), le prijs met een totaal van 52 pun ten; medaille geschonken door de heer A. A. Leenhouts, oud inspecteur van het lager onder wijs te Middelburg. 8. Tamboerkorps van muzieK- vereniging „Harmonie Terneu- ze", 2e prijs met een totaal van 61. PU»ten, HEDEN Terneuzen: Markt 210 uur: Tentoonstelling T.T. '65. Luxor-Theater, 8 u.: „Geen alibi voor moord". Zuidersportpark (terrein 6) 7 uur: AdvendoRykswater- staat. ZATERDAG 29 MEI AxelHet Centrum, 8 uur „Inspecteur Hardesty F.B.I." Goes Hotel Centraal, 10.30 u. v.m.Aandeelhoudersvergade ring N.V. Zaadhandel Wed. P. de Jongh. TerneuzenLuxor-Theater, 8 uur: „Geen alibi voor moord". Markt, 210 uur: Ten toonstelling T.T. '65. ZONDAG 30 MEI AxelHet Centrum, 8 uur „Inspecteur Hardesty F.B.I." Terneuzen: Luxor-Theater, 2.30 uur: „Don Camillo op de bar ricade"; 8 uur: „Geen alibi voor moord". illlllllllllllllllllllllllllllllllllllll!llllllll]l!lllllll!!lll|j||l!!tl!]||!lli!l|l!|!l!!!l!||ll|il!jl!l||||!l|]II Nederlander Europees kampioen melkdrinker De Belg mag dan 's werelds grootste bierdrinker zijn, de Nederlander is onbetwist Euro pees kampioen melkdrinker. De Belgische dienst voor de voed selvoorziening heeft uitgerekend, dat in ons land verreweg de meeste melk per hoofd van de bevolking wordt gedronken van de zes landen van de Europese gemeenschap. Met ruim 122 liter per jaar heeft het een ruime voorsprong op België met 105, Frankrijk met 96, Duitsland met 82 en Italië met 63 liter. Als kaaseter moet Nederland de eerste plaats afstaan aan Frankrijk, dat met zijn meer dan 300 soorten het Europese record houdt met 10.3 kg per jaar, bij na 2 kilo meer dan de Nederlan der gemiddeld per jaar eet. Wat het boterverbruik betreft slaat Nederland nog steeds een slecht Europees figuur: met 4.8 kilo staat het op de voorlaatste plaats, weliswaar boven Italië (1.5 kg), maar achter België en Luxem burg (7.6 kg), Frankrijk (6.4 kg) en Duitsland (7.4 kg). Franse mening over Amerikaanse troepen in Dominicaanse republiek De Franse regering heeft als haar mening te kennen gegeven, dat de voortgezette aanwezigheid van Amerikaanse troepen in de Dominicaanse republiek slechts kan leiden tot uitbreiding van beroeringen die de wereldvrede verstoren. In een verklaring tegenover de pers na een Franse kabinets raad gewaagde de Franse minis ter van voorlichting, Peyrefitte, van „buitenlandse inmenging" in de Dominicaanse republiek, zonder de Verenigde Staten met name te noemen. Hij zei verder, dat de Franse regering ervan overtuigd is dat de buitenlandse politieke en mi litaire inmenging die. in San Domingo op het ogenblik gaan de is, bij voortduring slechts kan leiden tot uitbreiding, zowel ter plaatse als in het gehele betrokken wereldgebied, van beroeringen die voor de inter nationale vrede verontrustend zijn. DE BEZEM IN DE MAST IN ROTTERDAM In Rotterdam gaat de bezem in de mast. Burgemeester W. Tho massen gaat hem persoonlijk hij sen ten teken van het begin van een nieuwe campagne tegen het straatvuil- 'Deze actie heet „Cen trumbezemschoon". Hedenmorgen gaan jongens van de Havenvakschool een 13 meter hoge scheepsmast voor het stad huis oprichten, waarin de burge meester de bezem zal hijsen. Zaterdag komt er een groot scheepse demonstratie met me dewerking van drumbands, or kesten, een défilé van de ge meentelijke reinigingsdienst en het Rotterdams mannenkoor, dat het lied: „De bezem, wat doe je ermee", zal zingen. Burgemeester Thomassen cre- eerde een nieuw Rotterdamse on derscheiding „de zilveren bezem". De keeper van Feijenoord. Pie- ters Graafland zal de eerste zijn die deze onderscheiding kan krij gen „omdat hij zijn doel zo mooi schoon weet te houden", maar hij zal de onderscheiding waar moeten maken en daarom wor den op de Coolsingel doelpalen opgesteld en zullen burgemeester Thomassen en anderen, o.m. de vroeger zo beruchte goalgetter, nu commissaris van politie, Wim Lagendaal, een schot op dat doel lossen. Houdt Pieters Graafland ook onder deze prominente druk zijn doel schoon, dan is de zilveren bezem voor hem. Motto van de actie „U mag ge rust vuil op straat gooien, als U het thuis ook doet". (Adv.) GOEDE AARDAPPELEN SCHAARS. Dan is er één oplossing U brengt misschien als zo- velen iedere dag aardappelen als hoofdgerecht op tafel. Maar wat nu? De goede aardappelen zijn schaars en peperduur en de andere aardappelen slecht van kwaliteit. Er is echter altijd volop HONIG Macaroni en Spaghetti van een stabiel superieure kwaliteit. En nü is het de aangewezen tijd om die eens vaker op tafel te bren gen. Macaroni of Spaghetti vormt 'n overheerlijke hoofdschotel, die minstens eens per week bij U op tafel hoort. En de kooklustige huisvrouw die graag zélf iets wil doen, kan haar keuken-fantasie op maca roni of spaghetti botvieren, ge leid door het nieuwe HONIG receptenboek met 120 heerlijke macaroni- en spaghettirecepten. Bestel zo het receptenboek „Uit de HONIG keuken no. 1" 1. Plak op een briefkaart een plus-merkje van een gezins- pak Honig Macaroni of Spag hetti. 2. Frankeer 75 ct. aan postzegels extra. 3. Vermeld duidelijk naam en adres. Zend de kaart aan HONIG keuken, Postbus 45 D, Koog a/d Zaan. 4. Per briefkaart slechts één boekje aanvragen 10.000ste bezoeker: reis naar Oostenrijk. Een belangrijk feit gedurende de tentoonstelling was, dat op Hemelvaartsdag om half acht de bezitter van het 10.000ste entree bewijs zich meldde n.l. de heer G. Harte (Tholensstr.). Hij won hiermee een 9-daagse vliegreis naar Oostenrijk, beschikbaar ge steld door het reisbureau J. F. Rouw te Terneuzen. Woensdagavond was het zeer druk. Talrijke bezoekers bewo gen zich langs de stands en het personeel had handenvol werk met het geven van inlichtingen. Er zijn wel heel veel goede con tacten gelegd, zo was de algeme ne opinie. Het kwartet Kees de Nijs met het Toboduo, de „Zangeres zon der naam" en Trees de Nijs, had- Op de foto: de gelukkige prijswinnaar tussen de heren W. Bliek, voorzitter van de „T. T. '65" en J. F. Rouw. den meer dan gewone belang stelling. Ook de T.V.-omroepster Elisabeth Mooy die de welver zorgde shows van Van der Snep pen en Eigen Haard (strand- en sportkleding), Bliek (dameskle ding), Van Dixhoorn (herenkle ding) en de Hema (strandartike- len) leidde. Dezelfde firma's toonden dit alles op Hemelsvaartsdag nog tweemaal. De gastvrouw was dan de bekende Vlaamse T.V.-om roepster Denise Maes. Veel belangstelling was er nu ook weer voor „Die Lustige Bu- ben", die met de combo Ruud I Duijs (zang José Lucarclo) het j muzikale- gedeelte op Hemel i vaarlsdag yerjorgtje». MOZAMBIQUE Het bevrijdingsfront van Mo zambique (Frelimo) heeft be kend gemaakt, dat strijders van de beweging 82 Portugese mili tairen en politiemannen hebben gedood en een militair vlieg tuig hebben neergeschoten bij acties van de afgelopen zeven weken in Mozambique. 'L y Good humeur Natuurzuivere King houdt fit en fris. En deze eigenschap pen weerspiegelen zich door-, gaans in een goed humeur (kost baar bezit!). Nu en dan een King is het beste dagelijkse middel ter opwekking en verkwikking (en zohi weinig kostbare gewoonte!) Franse nationale vergadering aanvaardt nieuwe dienstplichtwet De Franse nationale vèrgade- ring heeft met 273 tegen 185 stemmen, bij 17 onthoudingen, de nieuwe dienstplichtwet goedgekeurd. De gaullisten en onafhankelijken stemden vóór, terwijl de communisten, socialis ten, radicaal-socialisten en christen-democraten tegen wa ren. In de nieuwe wet wordt be paald, dat Fransen van hun 18e tot hun 50ste jaar dienstplichtig zijn. De diensttijd wordt van 18 tot 16 maanden verminderd. Hierbij zal er naar worden ge streefd de dienstplichtigen in feite reeds na 15 maanden met groot verlof te zenden. Vrijstel lingen worden verleend aan dienstplichtige technici, die bij dragen aan de ontwikkeling van Franse overzeese gebieden. Voorts kunnen jeugdige Fran sen, die in onderontwikkelde landen de techniek verder hel pen ontwikkelen, van militaire dienst worden vrijgesteld. Er zullen ook vrijstellingen wor den verleend aan kostwinners en zonen en broers van „hen, die voor Frankrijk zijn gevallen." De tegenstanders van de nieuwe dienstplichtwet zijn vooral bevreesd dat het Fran se leger thans in de eerste plaats een leger van vrijwilli gers zal worden, doch premier Pompidou heeft verklaard, dat dit niet het geval zal zijn. Een groep van 40 Belgische meisjes van rond de 17 en 18 jaar van een R. K. internaat in Tervueren. die onder leiding van 2 nonnen 'een tweedaags bezoek aan Nederland brachten, had a]s laatste punt op het programma staan een bezoek aan het Mui- derslot. Zover zijn zij echter niet gekomen. Op de smalle verbin dingsweg tussen Weesp en Mui den kwam de touringcar in een sloot terecht. De chauffeur van de bus moest uitwijken voor een tegenligger, maar zakte met de wielen in de zachte berm weg. Toen hij op trok kantelde de bus in de sloot. De inzittenden werden door de chauffeur gewaarschuwd zich goed vast te houden, zodat er geen paniek ontstond. Allen kwa men met de schrik vrij en wer den ondergebracht in een door nonnen geleid bejaardentehuis in Weesp. Toen de bus na enige uren uit de sloot was getakeld, werd zij door de technische verkeersgroep van de rijkspolitie nader onder zocht. Des avonds om 9 uur werd de wagen vrijgegeven toen bleek dat zij rijvaardig was. Met 5 uur vertraging ko:i de terugreis naar België worden aanvaard zonder het Muiderslot gezien te hebben. NAGEKOMEN ADVERTENTIE Heden behaagde het de Heerc onverwachts van onze zijde weg te nemen onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en C /ergrootvader, Zwager en Oom de Heer Weduwnaar van Janna Goudzwaard Eerder weduwnaar van Adriana Maria Dieleman in de ouderdom van 77 jaar en 2 maanden. De Heere, Die geen rekenschap geeft van Zijn daden, doe ons berusten in Zijn heilige wil. Terneuzen: M. M. Meeusenvan Cadsand C. H. Meeusen Hoek: F. J. van Cadsand L. A. P. van CadsandDekker Terneuzen: M. M. de Weerdtvan Cadsand J. J. de Weerdt Terneuzen: J. F. van Cadsand C. C. van CadsandTollenaar Terneuzen: C. Riemensvan Cadsand M. Riemens Hoek: M. Tollenaarvan Cadsand D. J. Tollenaar Oosterland: P. de BruineFlikweert J. J. de Bruine Zierikzee: R. de BruineFlikweert L. de Bruine Ouwerkerk: J. Flikweert L. Flikweertde Boer Noordgouwe: M. Flikweert M. F. FlikweertViergever Kleinkinderen en Achterkleinkinderen Terneuzen, 27 mei 1965 Schoolweg 45 De teraardebestelling zal D. V. plaats hebben op maandag 31 met a.s„ om kwart voor drie uur, op de algemene begraafplaats te Sluiskil, na voor afgaande rouwdienst in gebouw „De Schakel", Kerkhof laan te Terneuzen, aanvang 1.30 uur. Vertrek om 2 uur.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 3