„Havenbelangen Breskens" vergaderde blijf jong,blijf fit: fiets! Feest bij de v.v.Vogelwaarde Rechtszaken BEURSOVERZICHT Het N.K.V. vindt de huurverhogings- plannen te rigoureus Burgerlijke Stand Loop der bevolking Marktberichten is net zo lekker als de duurste Amerikaan! Uw fietsenhandelaar staat weer voor u paraat g met een pracht-collectie nieuwe fietsen J AARVERGADERING COÖPERATIEVE VRUCHTENVEILING Niet alle woningen Tweemaal 10 procent Nü ai meer dan 300 000 l enthousiaste VW-rijders in Nederland! Gemeente T erneuzen Woensdag 26 mei 1965 DE VRIJE ZEEUW Pagina 5 De vereniging „Havenbelan gen Breskens" heeft in hotel Valk de jaarlijkse algemene ver gadering gehouden. Het bestuur zal burgemeester Eekhout ver zoeken een onderhoud aan te vragen bij de hoofdingenieur-di recteur van rijkswaterstaat te Middelburg, teneinde van gedach ten te kunnen wisselen over een bevredigende oplossing voor de TWINTIG JAAR ONTZEGGING TEGOED Bij herhaling rijden onder invloed Twintig jaar ontzegging van de rijbevoegdheid en 17 maanden gevangenisstraf hangen een 48- jarige in een woonwagen te Arn hem wonende koopman boven het hoofd. De procureur-generaal bij ■het gerechtshof te Amsterdam, mr J. H. Kemper, eiste in twee gevoegde zaken in totaal 15 jaar ontzegging en 15 maanden ge vangenisstraf met aftrek. Verdachte zou zowel in Hel mond als in Haarlem onder in vloed hebben gereden, hoewel voor hem een ontzegging van de rijbevoegdheid van kracht was. Inmiddels heeft de rechtbank te Amsterdam deze verdachte op nieuw voor dezelfde feiten ver oordeeld tot 2 maanden gevange nisstraf en 5 jaar ontzegging. Van dat laatste vonnis kunnen verdachte, en de officier van jus titie nog in beroep gaan. Vorige vonnissen dateren van 1952 en 1956, o.a.^een Belgisch vonnis. De procureur-generaal zei in zijn requisitoir: „Verdachte heeft getoond, dat hij lak heeft aan de veiligheid op de weg en aan de ontzeggingen die hem zijn opge legd". Tegenover de politie heeft verdachte verklaard dat hij lak heeft aan 'n rijbewijs. Verdachte bezwoer het hof dat nij „nooit meer op de weg zou komen en nimmer meer een druppel zou drinken". De Arnhemse raadsman mr D. C. de Kempenaer betwistte geenszins de ernst van de zaak, maar meende dat er geen enkel argument te bedenken was om verdachte ten aanzien van het in Haarlem gepleegde feit zolang, nu al bijna 9 maanden, in voor arrest te houde. Hij vroeg het hof bij het wijzen van zijn arrest ver dachte uit zijn preventieve hech tenis terfötslaan. Het hof zal 3 juni uitspraak doen. Een maand wegens bedreiging tegen het leven per brief Het gerechtshof te Amsterdam heeft conform de eis van de pro cureur-generaal de 25-jarige los- arbeider L. B, uit Vlissingen wegens bedreiging tegen het leven van zijn gewezen schoon vader veroordeeld tot een maand gevangenisstraf. In een brief aan zijn gewezen schoonvader in West Zeeuws- Vlaanderen had verdachte bin nen drie maanden de dood aan gekondigd van zijn gewezen echtgenote. Voorts waarschuwde hij in de brief zijn ex-schoon vader de politie er niet in te mengen, „omdat zulks fatale ge volgen voor het verdere leven van zijn schoonvader zou heb ben". Verdachte had steeds gewei gerd alimentatie voor zijn kin deren te betalen. Een schrift kundige was tot de conclusie ge komen dat verdachte de brief had geschreven. delta-waterkering rondom de handelshaven. Voorzitter K. Maas wilde lie ver ineens naar de top toestap pen, n.l. de minister van verkeer en waterstaat. De waterstaatkun dig hoofdambtenaar C. v. d. Ma de uit Breskens, die deze verga dering als gast bijwoonde, raadde hem dit echter af. Tijdens de jaarvergadering in 1964 heeft voorzitter Maas mede delingen gedaan over besprekin gen welke het bestuur met de rijkswaterstaat heeft gehad. Uit deze besprekingen is gebleken dat dat er plannen bestaan om rond de handelshaven een hoge muur te maken. Na deze mede- delig was men van de zijde van rijkswaterstaat niet meer bereid verdere gegevens te verstrekken. Toch was men erin geslaagd via enkele relaties gegevens te ver krijgen Om financiële redenen en technische moeilijkheden is de bouw van de muur epkele jaren uitgesteld. Bij waterstaat zou men tot een compromis door het aanbrengen van een coupure in de muur van halve hoogte, waar door de overgang naar en van de haven veel lager zou worden. De heer Maas was de mening toegedaan dat de gehele muur zou kunnen vervallen waarvoor dan in de havenmonding een be weegbare stormvloedstuw van aluminium zou moeten worden geplaatst. In Hamburg is zoiets ook geschied. Dit zou echter in houden dat de oost- en westha- vendam op deltahoogte moeten worden gebracht. Het gebied rond de haven zou dan vrij van een muur kunnen blijven. Ten einde dit te kunnen bereiken zou een gezamenlijke actie moeten worden op touw gezet door o.a. de gemeente Breskens, de kade bewoners, de V.V.V. en N.V. Zee bad Breskens. De heer v. d. Made zei van een jarenlang uitstel niets te weten. Ten aanzien van het geval Ham burg raadde hij de heren aan eens een kijkje te gaan nemen. Hij vestigde er de aandacht op dat de belangen daar geheel an- ers liggen. Gezien de financiële kosten is het aanbrengen van een stormvloedstuw niet uitvoerbaar. Verder wilde hij geen mededelin gen meer doen daar men bezig is met een nieuw plan, waarbij de muur 3.25 m hoog zal worden en de moeilijkheid van de coupure vrijwel is opgelost. De oprit bij garage-Heijboer zal worden ver laagd. Het nieuwe plan is reeds doorgezonden naar „Het Vrije van Sluis". Veel lof had de heer Maas voor de wijze waarop waterstaat in het afgelopen jaar steun heeft verleend bij diverse aangelegen heden. waarmee hij vooral doel de op de verbetering van de lig plaatsen voor jachten en de me dewerking bij uitbreiding en ver betering van bedrijven. Uit offi cieuze bronnen had hij vernomen dat de haven van Hoofdplaat zal verdwijnen. Voor West Zeeuws- Vlaanderen zal er dan maar één haven meer overblijven en dat is die van Breskens. Op een vraag zei de heer v. 6. Made dat hem officieel niets be kend is over het verdwijnen van de Hoofdplaatse haven: Uit het jaarverslag van sekre- taris Den Hamer bleek dat het ledental 39 bedraagt. De vereni ging heeft het verlangen te ken nen gegeven lid te willen worden van de schippersvereniging „Sehuttevaer". Met algemene stemmen werd de heer P. Vroon herkozen als bestuurslid. „DE LAAGSTBETAALDEN" De Dr. Wiardi Beekman stich ting heeft een rapport laten ver schijnen, getiteld „De laagstbe taalden", waarin het resultaat is samengevat van een onderzoek dat is ingesteld onder leiding van de heer G. L. Durlacher, wetenschappelijk medewerker aan de universiteit van Amster dam. De stichting heeft dit on derzoek naar de positie van de groep economisch actieven in de laagste inkomensklassen doen instellen omdat naar hun mening „confrontatie met de levensom standigheden van die groep een indruk kan geven van de mate waarin oude doelstellingen zijn bereikt en van de wezenlijke verschillen tussen vroeger en nu. Zij kan tevens de basis vor men voor een nieuwe visie, een nieuw beleid." In de conclusies wordt o.m. gesteld: De laagstbetaalden zijn niet zichtbaar arm, maar arm aan beroeps- en algemeen vor mende scholing, arm aan ont- wikkelings- en ontplooiingskan sen, arm aan prestige en aan zien. In het bijzonder de onge schoolden tonen deze kenmerken. Zij beheersen het beeld. Het hoofdstuk conclusies be sluit: „De maatschappelijke cate gorie, waaarover ons onderzoek handelde, bevindt zich duidelijk in een probleemsituatie; ook in andere landen blijkt dat het ge val te zijn. Deze situatie leert ons de nieuwe armoede kennen, met haar onzekerheid, pessimis me, geringe kansen, laag aspi ratieniveau, sociaal isolement, onmacht. Wij staan voor de uit daging deze armoede te bestrij den en te overwinnen," INTERNATIONALS GEDRUKT De beurs heeft gisteren op de gepubliceerde eerste kwartaalcij fers van het Philipsconcern ge reageerd met een flauwe stem ming voor de aandelen van deze maatschappij. Het fonds daalde 2 gulden tot circa 136,40. De handel was minimaal. De netto winst over het eerste kwartaal is gedaald tot ƒ91 min (ƒ95 min). Hoewel de beurs reeds rekening had gehouden met minder gun stige cijfers, vielen deze, toen ze bekend werden, toch nog tegen. Maandag tegen het slot daalde de prijs van Philips plotseling 2 gulden. Men vraagt zich af of deze daling reeds iets te maken heeft gehad met de dinsdagmor gen vrijgegeven kwartaalcijfers. Ook de overige hoofdfondsen lagen min of meer gedrukt in de markt. Weliswaar verbeterden de koersen een weinig gedurende de verdere beursduur, maar dit kon niet verhinderen dat Kon. Olie wederom enig terrein moest prijsgeven op 142,40 (142,70). Unilever hield zich goed op 143,40 (143,30). AKU gaf een paar punten prijs door lokale winstnemingen. De koers schom melde rond de 468. Voor Hoog ovens werd onveranderd 534 als advieskoers opgegeven. Wallstreet sloot maandag flauw met afnemende handel. Het Dow-Jonesgemiddelde voor de industrie-aandelen daalde er een achttal punten. Kon. Olie sloot een halve dollar lager. De scheepvaartsector bood goed weerstand. Holland-Amerikalijn steeg van 132Va tot 134 (132V2). Kon. Boot verbeterde 3 punten tot 128Va. Scheepvaartunie ging bijna een punt omhoog op 138'/2. Aandelen K. P. M. stonden opnieuw in de belangstelling met een koers winst van circa 5 punten tot 192Vi. De staatsfondsenmarkt was iets in herstel. Er werd a pari ingeschreven op de 100 min 5% pet obligaties Bank voor Ned. Gemeenten. Maandag was men pessimistisch, maar gisteren kwam de belangstelling boven de verwachtingen uit, zodat er een mogelijkheid bestaat dat de lening zal slagen, aldus de beurs. In de lokale afdelingen werd Walvisvaart hoger geadviseerd op de eventuele verkoop van het fabrieksschip „Willem Barendsz". Het metaalbedrijf Hademakers lag iets beter in de markt op de aangekondigde dividendverho ging. Beursindices (1953 100) 21/5 24/5 25/5 Int. conc. 553.5 552.6 548.5 Industrie 345.8 346.2 346.2 Scheepvaart 144.8 143.0 144.1 Banken 216.3 216.1 216.1 Handel, enz. 175.3 175.4 174.4 Algemeen 389.1 388.8 387.0 82.60—83.10 90.10—90.60 49.70—50.70 51.50—52.50 69.60—70.60 Belgische fr. (100) 7.22W—7.271/: Franse frank (100) 73.25—73.75 Zwitserse fr. (100) Duitse mark (100) Noorse kroon (100) Deense kroon (100) Zweedse kr. (100) Italiaanse lire (10.000) 56.85—58.85 Oostenrijkse schilling (100) 13.92—14.02 Portugese escudo (100) 12.52Va12.67Va Spaanse peseta (100, gr. coup.) 5.96—6.11 (Adv.)' Moderne mensen houden zichzelf niet voor de gek. Dat lekkere sigaretten niet duur t behoeven te zijp», bewijst Silky; 20 heerlijke Amerikanen van eerste klas plantage-tabakken voor F* maar f 'ct Het registreren van de maximum-snelheid Ondanks een in hoger beroep gewezen vonnis van de recht bank in Utrecht, waarbij een veroordelend vonnis van de kan tonrechter is vernietigd en de automobilist is vrijgesproken van de tenlastelegging de maxi mumsnelheid te hebben over schreden, welke overtredingen via een z.g. elektronische snel heidsmeter was geconstateerd, zal de minister van justitie geen bijzondere maatregelen nemen. Mr. I. Samkalden zegt dit, mede namens zijn ambtgenoot van verkeer en waterstaat, in antwoord op schriftelijke vra gen van het Tweede-Kamerlid de heer Assmann (K.V.P.) over de door de rijkspolitie gebruik te apparatuur voor het registre ren van overtredingen van de maximumsnelheid. De minister merkt voorts nog op, dat in een bespreking met de procureurs-generaal bij de gerechtshoven de vraag onder ogen is gezien of met het onder havige type apparaat controles zullen worden uitgevoerd. De procureurs-generaal bleken van mening te zijn, dat er voorshands geen aanleiding bestaat om de controles te doen ophouden. Zij menen eveneens dat de vervol ging in nog aanhangige strafza- k".- dient te worden voortgezet, met welke opvattingen de be- mindslieden zich kunnen ver enigen. (Adv.) Met een stijlvol feest heeft de voetbalvereniging „Vogelwaar de" zaterdag drie heuglijke fei ten gevierd. Daar was in de eer ste plaats het 20-jarig bestaan van de club, ten tweede het be halen van het kampioenschap in ,de vierde klasse en tenslotte de promotie naar de derde klasse. Eigenlijk is er al veel langer dan 20 jaar voetbal in Boschkapelle, want lang vóór 1940 vierde B.K. V.V. reeds triomfen. Later kwam er een combinatie van de clubs Rapenburg en Boschkaoelle on der de naam van S.C.V., maar lang wist deze club het niet te rekken. In 1945 kwam de breuk en sindsdien voert de club uit Boschkapelle de naam „Vogel waarde". De sportbroeders uit Rapenburg hebben er enkele ja ren geleden het bijltje bij neer gelegd en zodoende kan „Vogel waarde" worden beschouwd als de enige voetbalclub van de ge- Maandagavond werd in hotel „Rotterdam" de algemene ver gadering gehouden van de Coöp. Vruchtenveiling „Zeeuwsch- Vlaanderen" onder voorzitter schap van de vice-voorzitter, de heer J. Pladdet. Na in het ope ningswoord de vroegere voorzit ter, wijlen de heer A. P. E. Ram- meloo, te hebben herdacht wer den de jaarverslagen voorge lezen. Het bestuur stelde voor het netto-batig saldo van 1731,91 aan de algemene reser ve toe te voegen. STATUTENWIJZIGING Tot nog toe moest elk jaar een commissaris aftreden. Deze was dan niet terstond herkiesbaar. Het bestuur was van mening dat deze doorstroming grote nadelen oplevert. Immers, de samenstel ling van de raad wisselt voort durend en in een zo snel tempo, dat een commissaris tegen het moment dat hij is ingewerkt, al weer aan aftreden toe is. In de toekomst zullen belangrijke be sluiten moeten worden genomen en grote investeringen worden gedaan. Daarbij is vereist dat de raad van commissarissen een sterk college vormt met een be langrijke mate van continuïteit. Daarom stelde het bestuur voor: Het toezicht op het door het bestuur gevoerde beheer wordt uitgeoefend door een raad van commissarissen van drie personen, die door de algemene vergadering uit de leden worden gekozen; zij mogen niet tevens lid ziin van het bestuur. Elk jaar treedt één der commissarissen af en is terstond herkiesbaar. De vergadering keurde dit voorstel goed. Aan de beurt van aftreden wa ren de heren C. A. de Kraker, A. Manneke en A. v. d. Bliek. De heer De Kraker stelde zich niet herkiesbaar en had bij zijn af scheid veel waarderende woorden voor het vellingpersoneel en voor de secretaris, dr. ir. J. P. M. van der Wolf, Een vacature was ontstaan door het overlijden van de heer A. Rammeloo- De twee nieuw- gekozen bestuursleden waren de heren J. van Diike uit Groede en Cl. de Cock uit Stoppeldijk. In het bestuur zal worden uitge- 1 maakt wie de overleden voorzit ter zal opvolgen. NIEUWBOUW Over de nieuw te bouwen vei ling gaf de secretaris een uiteen zetting. Er is nu op het indus trieterrein Driewegen ongeveer 5 ha grond aangekocht voor de prijs van ruim 501"1 duizend gul den. Bovendien is er optie aange vraagd op een nevenliggend bij na even groot terrein. Dr. Van der Wolf schetste de moeilijkheden die aan het uit werken van de plannen voor een modern veilinggebouw zijn ver bonden. Hij wees erop dat met eventuele uitbreiding rekening moet worden gehouden. Hij zei dat het bestuur er zich van be wust is dat een veiling een ver lengstuk van liet bedrijf is en dus als zodanig door de leden gebruikt moet kunnen worden. Daarnaast rijst het probleem van een goede exploitatie, aldus de secretaris, want de leden ver langen dat zij b.v. voor het op slaan van fruit slechts redelijke prijzen zullen betalen. Bij al die vraagstukken is naar voren ge komen, hoe de vooruitzichten zijn. Diverse instanties zijn hier bij geraadpleegd voor men zelf voorzichtige berekeningen ging maken. Daarbij moesten heel wat vragen beantwoord worden. Voor wat de aanvoer betreft is bere kend dat ongeveer 80 van de produktie naar de veiling zal worden gebracht. In 1968 rekent het bestuur op een aanvoer van rond 12 miljoen kg. (in het afgelopen jaar was de aanvoer 4,5 miljoen kg). Voor 1970 rekent men op ongeveer 16 miljoen kg en voor 1975 op "5t 24 miljoen kg. Vooral het bepalen van de grootte "van de diverse koelcellen en de exploitatie daar van zal nog heel wat hoofdbre kens kosten. VERZAKKINGSSCHADE Ook over de schade die het huidige veilinggebouw heeft ge leden tengevolge van verzakkin gen, veroorzaakt door water staatswerken, werden uitvoerige inlichtingen door de secretaris verstrekt. Men heeft reeds een bedrag ontvangen waaruit dus blijkt dat rijkswaterstaat tót de conclusie is gekomen dat de schade inderdaad door de ka- naalwerken is ontstaan. Daar mee is echter nog niet alles ger regeld, aldus de secretaris. meente Vogelwaarde. Nu de ri valiteit tussen de verschillende kerkdorpen belangrijk afneemt, vindt vooral ook op het terrein van de voetbalsport een verbroe dering plaats. Hiervan getuigt het feit, dat voor het eerst in het bestaan van „Vogelwaarde" jon gens uit alle vier kerkdorpen van de gemeente in de drie ju nioren- en drie seniorenelftallen zijn ondergebracht. Al deze elf tallen hebben in de afgelopen competitie hun partijtje meege- blazen en vooral het eerste elf tal heeU iets gepresteerd. Binnen één jaar werd de sprong van het afdelingsvoetbal via de vierde klasse naar de derde klasse van de K.N.V.B. gemaakt en een club die dit presteert, heeft heel wat in de mars. Er was dus alle aanleiding om feest Ie vieren en dat de club van alle zijden veel waardering ondervindt, bleek uit de belang stelling op de receptie van spelers en bestuur in café Sport'. Het gemeentebestuur van Vo gelwaarde was goed vertegen woordigd, pastoor Vermeulen gaf van zijn belangstelling blijk en voorts waren er tal van persoon lijke en schriftelijke gelukwen sen van vele verenigingen. On der meer werd op de receptie het woord gevoerd door burge meester Molthoff, pastoor Ver meulen en voorzitter Dieleman van de v.v. Axel. Shirts van het gemeentebestuur, wedstrijdbal len, vele bloemen en andere ge schenken werden de jubilerende vereniging aangeboden. De man die speciale lof kreeg toege zwaaid was secretaris Bert van der Meijden, die tevens als trai ner optreedt. Hij verricht voor de voetbalclub bergen werk en weet door zijn optreden en voor beeld de juiste mentaliteit aan te kweken. Vanzelfsprekend deelden ook voorzitter Dobbe laar die uit zijn huidige woon plaats Goes de club bekwaam blijft leiden, en de andere be stuursleden in de verdiende hulde. De heer Dobbelaar con stateerde in zijn dankwoord, in de geschiedenis van de club dui kend, dat Vogelwaarde geëvo lueerd is van een wat ruwe dorpsclub met een minderwaar digheidscomplex tot een fijne vereniging, waarnaar men met respect opkijkt. Nu na een strijd van. een aantal jaren om uit het afdelingsvoetbal te komen in één ruk naar de derde klasse is op- gestoomd, zal in de komende tijd veel aandacht worden besteed aan het opvoeren van de tech nische bekwaamheid van de spelers. Hoewel nu niet direct aan een volgend kampioenschap wordt gedacht, gelooft het be stuur niet in een teruggang. De heer Dobbelaar maakte met dank gewag van de in de gemeente gehouden enquête, die spelers uit alle kerkdorpen heeft opge leverd. Hij riep de spelers ten slotte op tot training, kameraad schap en opoffering, drie fac toren die de club kerngezond kunnen houden. Na de receptie volgde een diner voor bestuur en spelers. De feestdag werd besloten met een bal in het parochiehuis. JAARVERSLAG De afzet in het le kwartaal van 1964 van het bewaarde fruit van het oogstjaar 1963 verliep gunstig. Een soort appelen viel in kwaliteit tegen; een ander- soort was laag in prijs hoewel de kwaliteit goed was. Cox Orange b.v. gaf een grote oogst. De financiële omzet in 1964 gaf slechts een geringe stijging te zien vergeleken bij het voor gaande jaar. Deze stijging was mogelijk doordat de hoge kilo gramopbrengsten de slechte prij zen ongeveer compenseerden. De omzet in 1964 bedroeg 2.057.396 tegen ƒ2.010.462 in het voorgaande jaar. Een belang rijke stijging van de omzetcijfers in de komende jaren kan niet uitblijven, gezien de sterke groei van het fruitareaal in Zeeuws- Vlaanderen. Nabeurskoersen AKU: (467%) Hoogovens; (527) Kon. Olie: 141.80 gb—142 gl (142.40) Philips: 134.50—135.60 (136.10) Unilever: 143.10—144 gl (143.10) K.L.M.: 138. Stemming: Unilever prijshou dend, Philips flauw. Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, luiden: Engels pond 10.01—10.11 Canadese dollar 3.31V23.36V/2 Amerikaanse dollar 3.58—3.62 Het voornemen van minister Bogaers om thans een plan ge accepteerd te krijgen waarbij voor de komende twee jaren de hui-verhogingen prioriteit krijgen boven de lonen, kan volgens het Nederlands katholiek vakver bond bezwaarlijk worden aan vaard. Wil een plan om de huren te verhogen succes hebben, dan zal naar de mening van het verbond meer rekening moeten worden gehouden met het loonbeleid. Men zou het daarom prefereren de huurverhoging te spreiden in enkele jaarlijkse verhogingen van bijvoorbeeld vijf procent. Als men dit drie jaar volhoudt, kan men nadien bepalen of een ver dere verhoging met vijf procent nog nodig is in verband met de verhoudingen op de huurmarkt. Op die manier, aldus het N.K. V-, kan men de huurverhogingen op de voet volgen om te vermij den dat men te ver doorschiet ten aanzien van .een aantal catego rieën woningen waarvan geens zins vaststaat dat zij op den duur nog een nuttige functie zullen blijven vervullen voor het lenigen van de woonbehoefte. Het N.K.V. noemt verdere huurverhoging onontkoombaar omdat de bijdrage voor het wo nen gelijke tred houdt met de algemene economische ontwikke ling. Natuurlijk moeten niet alle woningen in prijs omhoog en zeker niet allemaal in gelijke mate: daarvoor zijn er téveel wo ningen die te slecht van kwali teit zijn om nog enige huurver hoging te gedogen. Dat huurverhoging van de oudere woningen de doorstro ming zo sterk zal bevorderen als de regering stelt, is voor het N,K.V., de vraag. Het aanvankelijke voorstel van de regering om een huurverho ging van vijftien a twintig pro cent per 1 januari a.s. door te voeren, is naderhand in de rege ringsverklaring gewijzigd in tweemaal tien procent (1 januari 1966 en 1 januari 1967)Volgens het katholiek vakverbond biedt dit voorstel geen enkele garan tie, dat daarmee de zaak is ge regeld. Het lijkt het N.K.V. beter gro te huurverhogingen thans ach terwege te laten en niet verder te gaan dan zodanige verhogin gen als nodig zijn om te voorko men dat het probleem van de verschillende huurniveaus groter wordt. Het N.K.V. voegt hieraan toe dat belangrijke verhogingen en de daarvoor noodzakelijke com pensaties bovendien in belang rijke mate het loonbeleid dat toch al zwaar wordt belast met zaken van algemene aard, be moeilijken, VOGELWAARDE Geboren: 19 mei. Christian Ai'< nolda Cyrilla Maria, d. van A. A»i L. M. Steijaert en L. V. A. Kerck- haert. Huwelijksvoltrekking: 20 mei Robert M. Marin, 25 j., en José' M. Wentzler, 19 j. VOGELWAARDE Vertrokken: M. van Gassen—» de Vrieze, naar Hontenisse. GevestigdA. Blommaart-* Rijk, van Hontenisse; E. J. C. dé Cock, van Hontenisse; L. K. Es Blanckaert, van Hontenisse. (Adv.): Lid Eerste Kamer Tot lid van de Eerste Kamer is benoemd verklaard de heer A. A. van Eeten te Nieuwerkerk. De heer Van Eeten, burge meester van Nieuwerkerk, is lid van de anti-revolutionaire par tij. Of hij de benoeming wenst te aanvaarden, is nog niet be kend. 16.540 Nederlanders kregen in 1964 vrijstelling In 1964 hebben 3613 jonge bouwvakarbeiders vrijstelling van militaire dienst gekregen, zo heeft minister De Jong (defen sie) aan de Tweede Kamer mee gedeeld in zijn memorie van antwoord over de wijziging van de dienstplichtwet. In totaal zijn in 1964 ruim 16.500 jeugdige Nederlanders vrijgesteld van de dienstplicht, verdeeld over de volgende categorieën: kostwin nerschap 1035, persoonlijke on misbaarheid 2979, bekleden van geestelijk ambt of opleiding daartoe 1063, broederdienst 5964, onderwijs 391, bijzondere gezins omstandigheden 393, emigratie 669, mijnwerkers 304, diversen 147 en bouwvakkers 3613. Dertigduizend maal levenslang geëist In het Auschwitz-proces te Frankfort heeft de nevenaankla ger dr. Henry Ormond tegen de voormalige kamp-apotheker dr. Victor Capesius dertigduizend maal levenslang geëist wegens moord in evenzoveel gevallen. Dr. Ormond die in het proces de nabestaanden van de slacht offers van het kamp vertegen woordigt, noemde de 57-jarige Capesius „de duivel in mensen gedaante". Tegen de 44-jarige voormalige S.S.-officier Pery Broad eiste hij achtmaal levens lang. De openbare aanklager had tegen beiden al levenslang ge- eist Met de eisen van dr. Ormond is het requisitoir nu officieel ge ëindigd. Volgende week maan dag komt de verdediging aan het woord. VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden in totaal aangevoerd 4133 dieren, zijnde 200 slachtrunde- ren; 607 gebruiksvee; 500 vette kalveren; 84 graskalveren; 1850 nuchtere kalveren; 78 lopers; 21 biggen; 55 paarden; 2 veulens; 60 schapen of lammeren; 63S weidelammeren50 bokken of geiten. De noteringen waren als volgt I Slachtrunderen 3,404,65 Vette kalveren 3—3,80; Stie ren ƒ4ƒ4,40; Worstkoeien 3,353,55. Alles per kg. Kalf- en melkkoeien ƒ1000 ƒ1575; Vare koeien ƒ800— ƒ1275; Vaarzen ƒ880—ƒ1270; Pinken 570900; Graskalve ren ƒ400ƒ650; Nuchtere kal veren 155ƒ165; Mestkalveren ƒ90—ƒ180; Slachtpaarden ƒ310 —ƒ360; Lopers ƒ100—ƒ125; Biggen ƒ50ƒ75; Schapen ƒ90 ƒ125; Lammeren ƒ100—ƒ135; Weidelammeren 85100. Al les per stuk. OverzichtSlachtrunderen aanvoer als vorige week, handel zeer kalm en prijzen als maan dag; Kalf- en melkkoeien; tame lijke aanvoer, rustige handel en ruim prijshoudend; Vare koeien aanvoer iets korter, redelijke handel en constante prijzen; Vaarzen en pinken: gewone aan voer, stille handel en prijshou dend; Graskalveren: iets meer aanvoer, rustige handel en on veranderde prijzen; Vette kalve ren: aanvoer even kleiner, han del redelijk, prijzen lager; Nuch tere kalveren: aanvoer korter, tamelijke handel en staande prij zen; Slachtpaarden: iets meer aanvoer, kalme handel en prijs houdend; Lopers en biggen: aanvoer even minder, handel goed en prijzen als vorige week; Schapen en lammeren: kleine aanvoer, matige handel en onver anderde prijzen; Weide- en zuig- lammeren: groter aanvoer, han del tartielijk en even stijver in prijs. De burgemeester van Terneu- zen brengt ter algemene kennis dat een openbare vergadering van de gemeenteraad van Ter- neuzen zal worden gehouden op vrfjdag 28 mei 1965 te 19.30 uur, ter gemeentehuize alhier. De burgemeester vnd., H. RIJPSTRA. Temeuzen. 26 mei 1965. f

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 7