v. Tatenhove DE GOUDEN HORDE Radio en Televisie Pagina 10 DE VRÏTE ZEEUW Zaterdag 22 mei 1965 Wij adviseren ku als Yakman: omtrent vuilverwerking dan nu. De heer De Vos: Ik geloof toch niet dat ik het met de heer De FeUter eens kan zijn. Wtf ver wachten inderdaad dat we een aantal jaren voor uit kunnen met de stortplaats in de Kleine Huis- senspolder. U weet echter hoe het gaat. De hoe veelheden vuil en afval nemen toe. Er komt steeds meer afval en het is heel goed mogelijk, dat het geen acht jaar kan duren, als U ziet wat thans reeds door de reinigingsdienst wordt opgehaald. Daar kan men al gauw wat mee vullen en het is mogelijk dat de periode korter wordt en ik meen dat het altijd goed is als wij een deskundig advies hebben over de manier van vuilverwerken. Er bestaan toch wel gedegen inzichten over de meest doelmatige en meest voordelige wijze van ver wijdering van het vuil. Ik heb de vorige keer al gezegd, men moet zich daarover nooit illusies ma ken. Storten blijft steeds het voordeligst, maar de kwestie is of men nog plaatsen kan vinden om te storten. Binnen onze eigen gemeente hebben wij deze al niet meer kunnen vinden. Het bedrag van 1.500, is toch niet zo geweldig, terwijl wij dan eens van een onafhankelijke deskundige stichting een advies krijgen. Ik geloof dat wij beslist op een bepaald moment naar een andere manier van vuilverwerking zul len toe moeten. Ik heb de vorige keer eigenlijk een beetje per abuis gezegd, dat wij al advies heb ben gevraagd. Dat hadden wij toen nog niet ge daan. We hadden wél gevraagd wat een advies kost. Nu weten wij wat het kost en daarom is deze post bij wijziging opgenomen. Die stichting „Compost" is een rijksinstelling, ingesteld door een tweetal Ministeries. Wij kun nen inderdaad verwachten dat wij een belangeloos en deskundig advies hierover krijgen en ik geloof dat wfl alleen ons voordeel hiermee kunnen doen. Wij zullen advies krijgen over meer dan één mogelijkheid, naar ik aanneem. De heer De Feijter: Ik vind het wel verstandig om advies te vragen maar ik doelde eigenlijk er op, dat de inzichten zoveel kunnen veranderen in een bepaalde tijd. De Voorzitter: Wfl treffen iedere keer inciden tele oplossingen waarvan wij allemaal zeggen dat zij ons niet bevallen. Wij hebben gezegd even vooruit te kunnen, maar laten wij in ieder geval een rapport vragen om het beleid te bepalen. De heer Ramondt: Ik zou nog willen vragen, ondanks dat er binnen afzienbare tijd een rapport zal komen, of de mogelijkheid erin zit dat wij het vuil meer kunnen comprimeren en de vuilnisstort plaats bovendien een mindere bron van ergernis wordt. Op allerlei lagere plekken wordt door het publiek maar vuil gestort. Ik wil graag dit voorstel steunen opdat wij tot een doelmatiger en landschappelijk meer aan vaardbare wijze van vuilstorten komen. De heer Van Langevelde: Het gaat nu over het vragen van advies, maar ik meen dat het evenzeer noodzakelijk is om met de naburige gemeenten dit te bespreken om straks tot een goede oplos sing te geraken. Ik meen dat één gemeente dit niet alleen zal kunnen. Andere gemeenten zitten met hetzelfde probleem en ik geloof dat, na het advies, dat wij gekregen hebben, dit besproken zal moeten worden. De heer De Vos: Ik ben het met de heer Ra- mondt eens dat het advies wellicht mogelijkheden zal inhouden om ook het volume te Verkleinen. Ik geloof, dat wat de heer Van Langevelde zegt, afhankelijk is van de mogelijkheden die het advies aangeeft. Dan kunnen wij zien of wij het alleen kunnen of dat een grotere opzet daarvoor nodig is. Het is uiteraard niet een probleem van één gemeente, het is een probleem van vrijwel elke gemeente. De heer Hol: Mijnheer de voorzitter, post 578 houdt een verhoging van de bijdrage aan de Ter- neuzense Muziekschool in en daarin wordt ook verwezen naar de overgelegde wijziging van de be groting van de school. Dit betreft toch een vrij belangrijke verhoging en ik vind het jammer dat wij deze wijziging niet bij de stukken ter inzage hebben gezien". Ik geloof dat deze verhoging in hoofdzaak personeelsvoorzieningen behelst, maar ik zou het wel op prijs stellen dergelijke stukken te kunnen inzien. De Voorzitter: Ik moet U zeggen, dat dit stuk wèl ter inzage heeft gelegen. Het zal ergens onder geraakt zijn, dat weet ik niet. De heer Huybreeht: Ik heb het ook niet gezien. De heer Hol: Bij de fractievergadering lag het er niet bij. De Voorzitter: Ik heb hier het stuk dat ter inzage heeft gelegen. Als U het nog wilt zien, dan zou ik zeggen, dan kan het. De heer Van Langevelde: De bijdrage wordt wel hoog. Is er een vergelijking mogelijk ten aan zien van de Zeeuwse Muziekschool. Liggen wy daar nog onder? De heer De Meijer: Wij zijn met de Zeeuwse Muziekschool in bespreking. Ik geloof dat het beter is er nu niet te veel over te zeggen. De Ter- neuzense Muziekschool is altijd een beetje pijnlijke zaak geweest. De bedoeling is vooralsnog wel om de Temeuzense Muziekschool haar onafhankelijk heid te laten behouden en toch tot een nauwere samenwerking te geraken, hetwelk én voor de Zeeuwse ên voor de Terneuzense Muziekschool gunstige resultaten zal kunnen hebben. Of wij veel goedkoper zullen blijven dan de Zeeuwse Muziekschool, betwijfelen wij. De heer Van Langevelde: Ik weet niet of er voordelen zouden zijn als wij bij de Zeeuwse Mu ziekschool aansluiten. De Voorzitter: Die voordelen hebben ook wij nog niet kunnen ontdekken, mijnheer Van Lange velde. De heer De Vos: Ik geloof ook niet, dat het op het ogenblik mogelijk is daar veel over te zeggen. Eén nadeel is er in ieder geval aan verbonden, hetgeen in het begin van deze vergadering reeds is gesignaleerd bij het voorstel t.a.v. delegatie van bevoegdheden, n.l. hoe meer men toetreedt tot centrale regelingen, hoe meer bevoegdheden men prijs geeft. Nii hebben wij een gemeentelijke Muziekschool, waarover wij zelf zeggenschap hebben. Op het ogenblik levert het ons financieel niet veel voordeel meer op en binnenkort zal dit voor deel geheel weggewerkt zijn. De heer Van Langevelde: In post 820 van de kapitaaldienst staat voor verbouw van de R. K. school te Sluiskil een totaal bedrag van ƒ13.361, en in dit bedrag is een post begrepen voor hona- rarium architect en toezicht van 10.021,Dat er op zo'n totaalbedrag een zo grote post voor honorarium en toezicht zit, kan ik niet begrijpen. De heerDe Meijer: Dat honorarium en toezicht is een bedrag dat geldt voor verschillende fasen van de verbouw, naar ik meen voor 2 fasen. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform de voorstellen besloten. 19. Rondvraag. De heer Van Langevelde: Mijnheer de voorzit ter, ik zou eens willen weten of er nog serieuze aanvragen zijn voor industrievestigingen. De Voorzitter: Mijnheer Van Langevelde, wan neer U spreekt over aanvragen voor industrieves tigingen, dan meen ik dat U moet bedenken dat uitbreiding van bestaande bedrijven in wezen ook aanvragen zijn. En U hebt waarschijnlijk gezien dat Dow begonnen is met de derde fabriek en in het najaar, naar wij verwachten, met de bouw van de vierde en vijfde zal aanvangen. Verder ls de N. V. Philips begonnen met de uitbreiding met een tweede hal, en ik zou U wil len zeggen dat ons college ook nog verder in be spreking is. Maar of dat op korte termijn gereali seerd kan worden, weten wij nog niet. De heer Van Langevelde: Stimuleren burgemees ter en wethouders toch verdere ontwikkelingen in die richting in Terneuzen? De Voorzitter: Ongetwijfeld. De heer Hol: Mijnheer de voorzitter, ik ben be naderd door een expediteur uit Terneuzen en die vertelde mij: „Ik rij geregeld via het veer Perk- polderKruiningen en dan gaan wij vóór dag en dauw op maandag, op dinsdag en ,op woensdag weg om de eerste boot, die om 4.45 uur vertrekt, te kunnen halen. Nu verwondert het mij dat op don derdag en vrijdag die boot van 4.45 uur niet vaart, terwijl die er toch ligt. Dat kost mij enorm veel tijd en geld, want ik rij ook nog met meer dere wagens." Hij vroeg mij of het mogelijk was daar nog eens op te attenderen in een openbare raadsvergadering en te vragen of het gemeentebestuur zich mis schien in verbinding zou willen stellen met het provinciale bestuur om te vragen of er een moge lijkheid is dat die boot ook op donderdag en vrij dag vaart. De Voorzitter: Ik heb er geen bezwaar tegen om dit nog eens te vragen. Mijn eerste reactie is echter, mijnheer Hol, of de betrokkene het wel eens heeft gevraagd aan de betreffende instantie? De heer Hol: Dat heb ik ook geadviseerd, b.v. de Kamer van Koophandel. De Voorzitter: Ik heb geen bezwaar dit verzoek nog eens over te brengen, maar ik dacht dat het primair op de weg van belanghebbende ligt en niet direct op de weg van de gemeenteraad. Ik meen dat men zich rechtstreeks tot het Provin ciaal Bestuur kan richten om tot een oplossing te komen. De heer Hol: Ik ben zelf ook getuige geweest van de wachttijden. Twee uur daar staan, is niets. Er zijn wel statistische vergelijkingen met het veer VlissingenBreskens, berekend in eenheden, maar het zou ook de moeite lonen eens de afmetingen van de wagens op te meten en dan zou men tot een geheel andere conclusie komen. De boten van het veer VlissingenBreskens zouden eigenlijk bij het veer KruiningenPerk- polder moeten varen. De heer De Meijer: Dat. die boot op donderdag en vrijdag niet vaart, zal wel een reden hebben. Maar ik herinner mij dat er een half jaar ge leden van de zijde van de Provinciale Stoomboot- dienst een onderzoek is ingesteld of het bedrijfs leven belang zou hebben bij het inleggen van een heel vroege boot, ik 'meen vanaf 3.00 uur 's mor- gen.s. Toen is echter vrijwel unaniem van het hele bedrijfsleven als antwoord gekomen, dat men er niets aan heeft om nog een uur of twee vroeger over te kunnen, want dat haalt men toch niet met de rijtijden voor de chauffeurs. Het heeft wel licht zin dat men op donderdag en vrijdag niet zo vroeg vaart. Op die dagen zal er wel minder aan bod zijn van vervoer dan op die andere dagen. De heer Ramondt: De zaak zit zó, dat op maan dag en dinsdag een extra vroege boot vaart in verband me de veemarkt in Rotterdam. Deze is alleen tijdig te bereiken met de vroege boot. Daarom ook hebben de veewagens voorrang op de vroege boot, anders moeten zjj de avond te voren met de boot over. De Voorzitter:.Ik ben blij te merken dat wij zeer matineuze raadsleden hebben, die dat zo goed weten. De heer Fijn van Draat: Mijnheer de voorzitter, hebben burgemeester en wethouders al contact gehad met het bestuur van de nieuw opgerichte middenstandsvereniging en zo ja, kunt U zeggen of dit tot resultaten heeft geleid? De Voorzitter: Wij hebben onlangs besprekingen gehad met het handelscentrum in verband met een bepaald project. Daarover hopen wij U in de loop van mei nader te informeren. De heer Hamelink: Mijnheer de voorzitter, ik wou vragen of het mogelijk was, misschien in samenwerking met de Rijkswaterstaat tot een op lossing te komen voor de verkeerschaos op de brug te Sluiskil. De Voorzitter: Dacht U niet dat dit meer een politioneel vraagstuk is? De heer Hamelink: Uiteindelijk wel, mijnheer de voorzitter, maar ik dacht dat hier de Rijkswater staat in gekend zou moeten worden. De Voorzitter: Wij zullen dit nog eens bezien. De heer Brakman: Mijnheer de voorzitter, in Sluiskil, vooral in de Spoorstraat, worden veel ge bouwen gesloopt. Men begint met slopen, de daken gaan er af, doch soms blijven er wat muren over eind staan. Het biedt een onsmakelijke indruk. Het lijkt alsof wij in de verwoeste gewesten zijn beland. Kan er niets aan gedaan worden, dat de slopers dit alles beter verwijderen? De heer De Vos: Wij weten hoe het er daar uit ziet. Het wordt in ieder geval mooi. De heer Van Nispen: Als men in de Spoorstraat wandelt in de buurt van de Hervormde kerk, dan valt het op dat er auto's geparkeerd worden op het trottoir. Het is een breed rottoir en het is begrijpelijk dat men daar de oplossing zoekt. Is het mogelijk, dat daar een paar parkeer plaatsen worden gemaakt? Het is misschien ook voor 's zondags voor de kerkgangers een goede oplossing, maar het is nu ook moeilijk om de winkels gemakkelijk te bereiken. Ik geloof, dat er wat meer orde in te brengen'is. De heer De Vos: Komen daar nu echt zóveel auto's, dat het nodig wordt daar aparte parkeer havens te maken? De straten zijn voldoende breed en er kan dus worden geparkeerd. Als men de auto's niet kwijt kan, moet men een parkeerge legenheid maken. U zult dat beter weten, maar ik heb het zelf nog niet geconstateerd. De heer Van Nispen: Dikwijls worden 5 a 6 auto's op het trottoir weggezet. De heer De Vos: Dit kan eens worden bekeken. Ik meen echter dat wij eerst een fonds moeten hebben voor stadsuitleg, want een parkeerplaats vraagt nogal wat geld. Wij gaan nu proberen een dergelijk fonds te vormen en daaruit allerlei voorzieningen te maken, ook dergelijke voorzie ningen. In ieder geval zullen wij het wel eens ter plaatse bekijken. De heer Weterings: Ik wou terugkomen op wat de heer De Vos zegt: „parkeren vraagt geld". De blauwe buswagen die bij de Waterleiding staat, moet die ook betalen? Die staat daar namelijk voor de verkoop en is al een paar maal verplaatst. Ik zou het op prijs stellen dat het ding daar wordt verwijderd. Het is toch geen marktplaats daar. Deze wagen is van iemand uit Boschkapelle. De Voorzitter: Waar staat die auto? De heer Weterings: Bij het kantoor van de Waterleiding, doch deze heeft eerst aan de Van Steenbergenlaan gestaan. De Voorzitter: Ik kom eir dagelijks langs en ik heb haar nog nooit gezien. Ik zal het eens aan de politie doorgeven. De heer Weterings: De wagen is van iemand uit Boschkapelle, die op deze manier de auto wil verkopen. Dan moet bij maar belasting betalen. Er zijn toch al parkeerproblemen genoeg. De heer De Vos: Het is ontzettend moeilijk om op een plaats, waar geen parkeerverbod geldt, een wagen, die rijklaar is, te verbieden daar te parkeren. Dat kan wèl met onze nieuwe politie verordening voor wagens, die niet rijklaar zijn. De heer De Feijter: In de Zuidpolder zijn er de laatste weken nogal wat werken gereed gekomen en de straatverlichting, die daar zou worden aan gelegd, is er nog niet. In de Nicolaas Beetsstraat zijn al woningen een 7 a 8 weken bewoond en er is nog steeds geen straatverlichting. Kan daar iets aan worden gedaan? De heer De Vos: Ik kan niet zeggen waar het aan ligt, maar ik neem aan dat het verband houdt met de levertijden. Die palen en kabels moet men bestellen en dat duurt dikwijls langer dan het tempo waarin onze woningbouw vordert. Dan moet men er op wachten, maar ik neem aan dat het niet te lang meer zal duren voor dit gereed komt. De heer De Feijter: In de straat, waardoor deze bewoners naar de stad moeten, liggen buizen, wat ook erg lastig is. De heer Brakman: In verband met wat de heer De Vos over de lange levertijden zegt, zou ik graag zien dat er vlug contact opgenomen zou worden met de P. Z. E. M. voor de verdere verlichting van de gewijzigde invalsweg. Dan is dat misschien nog vóór de winter klaar. De Voorzitter: Welke weg bedoelt U? De heer Brakman: Te Sluiskil.. De heer De Vos: Het is als regel zó, dat het elektriciteitsbedrijf vrij gauw kennis krijgt van de uitbreidingsplannen van de gemeente en ook van de gedeelten die eerst gerealiseerd zullen wor den. Wij zullen dit onderzoeken.. Ik kan er nu geen definitief antwoord op geven. De heer Weterings: Op het kruispunt bij Sint Anne, bij de weg naar Zaamslag, heeft vroeger altijd een verlichtingspaal gestaan bij het ver keersbord. Die ontbreekt nu en men rijdt nogal eens mis, ook omdat men soms in het donker moet dimmen voor tegenliggers. Hoe komt het dat deze verlichting er niet meer is? De Voorzitter: Wij hebben inlichtingen hierover gevraagd, maar nog geen reactie gekregen. De Voorzitter sluit de vergadering. ZONDAG 23 MEI 1965 HILVERSUM I: 8.00 Nws; S.15 Klass. pianomuz. (gr.); 8.25 Inl. hoogmis; 8.30 Hoogmis; 9.30 Klass. kamermuz. (gr.); 9.45 Nws; 10.00 Remonstrantse kerk dienst; 11.00 Vraag en antwoord; 11.10 Oecumenisch nws; 11.15 Medaillon: klankrijk portret aan de hand van wetenswaardige fei ten uit de muziekgeschiedenis; 12.10 Boekbespr.; 12.20 Stereo: Lichte gram.; 12.30 Nws; 12.35 Buitenl. comm.; 12.45 Daar zijn wij gek op: licht muziekprogr.; 13.30 Voor de kinderen; 14.30 Opera-aria's (gr.); 15.00 De hand aan de ploeg, lezing; 15.05 Mara thon: muz. en sport; 16.30 Dans- orkest en koren; 17.00 Chr. ger. kerkdienst; 18.15 Beschouwing over het 18e int. Schiitz-feest te Berlijn; 18.30 Mensen, lezing; 18.45 Gram.; 18.50 !De kerk aan het werk: act. van het kerkelijk erf; 19.00 De open deur, veer tiendaagse rubriek; 19.30 Vocaal ensemble: gewijde muz.; 20.00 Nws; 20.07 Reflex: een wekelijk se beschouwing over leven en samenleven;'20.15 Lichte gram.; 21.00 Klass. kamermuz. (gr.); 21.40 Moord in de Spuistraat, hoorspel; 22.25 Boekbespr.; 22.30 Nws; 22.40 Epiloog; 22.50 Utr. stedelijk orkest en solist: moder ne muz.; 23.5524.00 Nws. HILVERSUM II: 8.00 Nws, postduivenber., sportmeded. en soc. strijdlied; 8.18 Voor het platteland; 8.30 Weer of geen weer, gevar. progr.; 9.45 Geeste lijk leven, toespr.; 10.00 Klass. kamermuz. (opn.); 10.35 Gespro ken portret; 10.50 Lichte gram.; 12.00 Muzikaal onthaal: bont muzikaal progr: 13.00 Nws; 13.07 De toestand in de wereld, lezing; 13.20 Carrousel, een progr. dat alle kanten opgaat; 16.30 Sport- revue; 17.00 Dansmuz. voor de tieners (gr.); 17.30 Voor de jeugd; 17.50 Nws en sportuitsl.; 18.05 Sportjournaal; 18.30 Do cument. over een tocht door het waddengebied; 19.00 Pianoreci tal: moderne muz. (opn.); 19.30 Korte herv. kerkd.; 20.00 Nws; 20.05 H Maestro di Cappella, opera (opn.); 21.00 Drieluik, hoorspel; 21.35 Lichte orkestmuz. en zangsoliste; 22.10 .Caharetpro- gramma; 22.30 Nws; 22.40 Act.; 23.00 Mag geen naam hebben, licht muz. progr.; 23.55—24.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws; 12.03 Toost, satirisch progr.; 12.35 Progr.overz. en ber. voor de schippers; 13.00 Nws; 13.20 Voor de soldaten; 14.00 Nws; 14.03 Opera- en belcantoeonc.; 15.30 Sportprogr. en ber. voor de automobilisten (17.00 en 18.00 Nws); 18.30 Kath.uitz.; 19.00 Nws (van 19.00 af tot ong. 1.30 Verkiezingsuitsl.)19.30 Lichte muz.; 21.00 Gevar. muz.; 22.00 Nws; 22.15 Gevar. muz.; 23.09 Nws; 23.05 Gevar. muz.; 23.55 Nws; 24.001.30 Lichte muz. met veel verkiezingsuitsl. Televisieprogramma's NEDERLAND I: 17.00—18.00 Uittocht uit het verleden, kerk dienst; 19.00 Bijbelvertelling voor kinderen; 19.06 Kentucky Jones - Midsummer Madness, tv-film; 19.30 Peter Paul Rubens, docu mentaire over de Vlaamse schil der; 19.50 Kunnen dieren den ken?, filmpje; 20.00 Journaal; 20.05 Sport in beeld; 20.30 Voor dracht; 20.40 Tel uit je winst, quiz; 21.15 Anders dan anderen; 22.2522.30 Journaal. NEDERLAND II: 19.30 Kapi tein Zeppos - film voor de jeugd; 20.00 Journaal; 20.05 Mar gie - Het verjaardagscadeau, tv- film; 20.30 Festivalrubriek: kor te films; 21-10 Zwerfkatten, tv- spel; 22.0022.15 Sport in beeld. BELGIË (VI.)11.00—11.40 H. Mis; 16.00 De Flintstones, tekenfilms voor jong en oud 16.2517.10 Volksconcert; 18.25 Voor de kleuters; 18.45 De avon turen van- een kleine beer: De boze Trazo, tv-feuilleton voor de jeugd; 19.10 De geheimzinnige stroper, avonturenfilm voor de jeugd; 19.55 Weerber. en meded.; 20.00 Nws en sportweekend; 20.502.00 De Jackie Geason show: 35e Gala van de Union des Artistes (Eurovisie). Rep. van de circusvoorstelling in het Circiue d'Hiver te Parijs ten voordele van bejaarde en behoeftige kun stenaars. MAANDAG 24 MEI 1965 HILVERSUM I: 7.00 Dag opening; 7.10 Klass. gram.; 7.20 Sportuitsl. van zaterdag; 7.30 Nws; 7.40 Radiokrant; 7.55 Lich te gram.; 8.10 Gewijde muz. (gr.); 8..30"'Nws; 8.40 Lichte gr.; 9.00 Verzoekprogr. voor de zie ken; 9.35 Waterstanden; 9.40 Voor de huisvrouw; 10.10 Oude muz. (gr.); 10.20 Rondom het woord: theol. etherleergang; 11.05 Lichte gram.; 12.00 Licht orkest en zangsoliste; 12.22 Voor boer en tuinder; 12.27 Meded. t.b-v. land- en tuinbouw; 12.30 Nws; 12.40 Gram-, event, act.; 12.50 Brussels Mozaïek (in), uit- wisselingsprogr. met de B.R.T.; lichte orkesten met sol. (opn.); 13.25 Lichte gram.; 14.05 School radio; 14.30 Sopraan en piano: Italiaanse liederen; 14.50 Radio- philh. orkest: klass. en moderne muz.; 15.35 Stereo: Vocaal en semble: geestelijke liederen; 16.00 Bijbeloverdenking; 16.30 Klass. gram.; 17.00 Voor de kleuters; 17.15 Voor de jeugd; 17.30 Lichte gram. voor de tieners; 17.50 Overheidsvoorlichting: indruk ken v.d. culturele ontwikkelingen in Suriname; 18.00 Kapel van de Kon. Luchtmacht; 18.20 Uitz. van de P.v.d-A.; 18.30 Geestelijke lie deren met toelichting; 19.00 Nws- en weerpraatje; 19.10 Radio- krant; 19.30 Stereo: Metropole orkest; 19.55 Op de man af, praatje; 20.00 Lichte gram.; 20.20 Merel in het gras, hoorspel; 21.20 Klass. gram.; 21.50 Wereldpano rama, een beschouwing vanuit het verre oosten; 22.00 Licht in- str. en vocaal ensemble; 22.20 Boekbespr.; 22.30 Nws en herb. SOS-ber.; 22.40 Avondoverden king; 22.55 Sliow-schouw, ma kers van muz. in film en musi cal; 23.5524.00 Nws. HILVERSUM il: 7.00 Nws, oehtendgym. en soc. strijdlied; 7.20 Gram.; 7.25 Van de voorpag.; 7.30 Lichte gram.; 8.00 Nws; 8.10 Lichte gram.; 9.00 Moderne or kestmuz. (gr.); 9.40 Arthur Mil ler en de schuldvraag, overden king (II); 10.00 Lichte gram.; 11.00 Nws; 11.02 Trammelant in Loeren aan de Hor, amusements- progr.; 12.00 Stereo: Licht instr. septet en zangsoliste; 12.27 Me ded. t.b-v. land- en tuinbouw; 12.30 Voor het platteland: 12.35 Orgelspel: 12.55 Act.; 13.00 Nws; 13.15 Lichte gram.: 13.25 Voor de middenstand: 13.30 Moderne gram.; 14.05 Mensen uit de buurt, hoorspel; 15.00 Sociëteit: zestig minuten voor boven de zestig; 16.00 Nws; 16.02 Oude liedjes; 16.15 Lichte gram. voor de jeugd; 17.15 Friese streekuit- zending; 17.35 Stereo: Licht ens.; 17.50 Act.; 18.00 Nws; 18.15 Licht instr. trio: 18.40 Lichte gram.: 18.50 Openbaar kunstbezit; 19.00 Stereo: Meisjeskoor met piano- hegeleiding; 19.25 Buiten de deur; progr. voor de werkende vrouw; 19.50 Parlementair over zicht; 20.00 Nws; 20.05 Stereo: Instr. en vocaal ensemble en zangsolisten; 20.30 Met een knip oog naar de muze: merkwaardige muz. en gedichtjes; 20.50 Kamer muz.; 21.15 Het examen, zoals het gezien wordt door wie het moet (of moest) ondergaan, klankb.; 22.30 Nws; 22.40 Kome die op de brug, komische opera (opn.); 23.20 Weerklank, m.u- ziekrevue; 23.55—24.00 Nws. BRUSSEL (VI.)12.00 Nws; 12.03 Gram.: 12.08 Voor de land bouw- 12.15 Gevar. muz. (12.25 Weerber. en meded. voor de schippers)12.50 Beursber. en nrogr.overz.; 13.00 Nws; 13.20 Klass. muz.; 14.00 Nws: 14.02 Schoolradio (15.00 Nws); 15.45 Orkostenparade16.00 Nws; 16.03 Beursber.; 16.09 Voor de zieken: 17 00 Nws: 1715 Lichte muz.; 18.00 Nws: 18.03 Voor de soldaten: 18.28 Paardpenortber.; 18.30 Lichte muz.; 18.45 Snort- kron.; 18.52 Lichte muz.; 19.00 Nws en radiokron.: 11.40 Amu- sementsmuz.: 19 45 Vlaanderen zendt zën 7orr=n int. missieklank beeld 20.00 TVmhits voor tieners en twens; 20 4=; Kamermuz.; 2.1.20 Liederen: 22.00 Nws: 22.15 Ope- mmm POLYDOR dekt geweldig, geeft geen zakkers, strijkt reuze gemakkelijk, is goed-i koop (6 a 7 deuren uit één bus). Pracht kleuren. Uw Polydor-leverancier SCHILDERSBEDRIJF Nieuwediepstraat 108 Terneuzen Telefoon 3044 Een dode bij frontale botsing Bij een frontale botsing is gisteren op de 'Basisweg in het westhavengebied van Amster dam de bestuurder van een personenauto om het leven ge komen. Volgens ooggetuigen is hij, kcmende uit de richting Velsen, rijdend met een veel te grote snelheid, in een bocht geslipt en recht tegen een uit de andere naderende met munitie geladen militaire vrachtauto gebotst. De personenauto werd geheel in elkaar gedrukt zodat de brandweer het slachtoffer heeft moeten uitzagen. De chauffeur van de militaire vrachtauto liep lichte verwondingen op. Naar een ziekenhuis moest de bestuurder van een derde auto worden vervoerd, die door de botsing zó krachtig had moeten remmen, dat zijn wagen van de weg schoot en in een sloot te recht kwam. Het slachtoffer is de 32-jari- ge, vertegenwoordiger J. M. uit IJmuiden. De bestuurder van-de derde auto is de 31-jarige Ra_D. uit Amsterdam. rakron.; 22.35 Operamuz.; 22.45 De zeven kunsten; ,23.00 Nws; 23-05 Jazzmuz.; 23.30 Lichte muz.; 23.55 Nws; 24.000.45 Voor de zeelieden. Televisieprogramma's NEDERLAND I: 18.30 Teleac - Studievoorlichting; 19.00 Nws in het kort; 19.01 Barend de Beer; 19.06 Kenmerk: Joden en christenen in Israël, filmrep.; 19.35 Huckleberry, tekenfilm; 20.00 Journaal en weeroverzicht; 20.20 Politieke partij: K.V.P.; 20.30 Misdaad achter het voet licht, Hitchcock-film; 22.15 De eerste wereldoorlog, documen taire; 22.4022.45 Journaal. NEDERLAND II: 20.00 Nws in het kort; 20.01 Het gesprek van de dag: discussie over actuele zaken met een controversieel tintje; 20.40 AVRO's tv-magazi- ne; 21.25 Jazz in beeld; 21.50 22.10 Sterren kijken. BELGIË (VI.)19.00 Zandman netje; 19.05 Voor de teenagers; 19.40 Uitz. politieke partijen; 19.55 De weerman; 20.00 Nws; 20.30 Ping pong, spel; 21.35 Pro gramma over de arcWtectuur; 22.35 Nws. 30) Toen Aram enkele uren later bijkwam had hij eerst moeite om zich te herinneren wat er gebeurd was. De MongolenDe dood van de kleine gezanthet ge vecht in de stadAguaI Met een ruk richtte hij zich op. Hij lag op een ruwe legerstede, in een vochtig keldergewelf. Een ruwe toorts verlichtte het ver trok enigszins en wierp haar schijnsel op enkele grote vaten en vele flessen en ander vaatwerk. Aram had geen idee waar hij zich bevond. „Ik hoop, dat u zich iets beter voelt, heerzei een bekende stem onverstoorbaar, en een ogen blik later zag hij z'n dienaar Agua de lichtkring binnen schuiven. De hagedis knikte zorgzaam. „Geluk kig, dat die Mongool u slechts met de platte kant van zijn spies aan het hoofd trof," zei hij, „anders ziudt ge nu niet meer leven." „Ik geloof dat ik nog meer van geluk mag spreken dat jij me op het goede ogenblik te hulp kwam en me hierheen bracht," zei de avonturier. „Waar zijn we hier?" „In de kelder van onze voor malige herberg," zei de hagedis. „Ik had de vrijheid genomen hier reeds enige tijd van te voren een kleine schuilplaats in te richten, heer." Aram knikte moeilijk. Z'n hoofd deed nog pijn. „Het was een vre selijk gevecht," zei hij. „Er moe ten duizenden Mongolen zijn ge weestEr was geen vechten tegenNet horzels!" „Sprinkhanen!" zei de dienaar. „De Mamelukken noemen de Mon golen de „sprinkhanen dér step pen". Een uitstekende naam. Zij leggen alles plat en verwoesten alles waar zij langs trekken." Aram keek hem plotseling strak aan, alsof nu eerst tot hem door drong wat er gebeurd was. „Bedoel je dat de Mongolen Agnot „Ik bedoel dat het weinig zin heeft om nog langer van de stad Agnot te spreken," zei de hagedis effen. „Op dit ogenblik bestaan er alleen nog maar een verzameling puinhopen

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 6