Provinciaal nieuwsl DE NIEUWE SK0DA1000 MB - NU LEVERBAAR VUUR f 5450 Koningin stadhuis Juliana opent te Vlissingen DE MAN DIE ZIJN EIGEN ERFGENAAM WAS KERKDIENSTEN Moor de zondag Zondagdiensten Axel Een auto kiezen in de vïjfduïzendguiden-kiasse is gemakkelijker geworden. Omdat u nu voor f 5450 een auto koopt, die ruim is én zuinig, modern én de gelijk, sportief én veilig: de nieuwe Skoda 1000 MB Pittig karakter (120 km/u; 0-80 km/u in 14 sec.) plezierig te hanteren („vingertop"- pookschakeling) bijzonder goede wegligging (o.a. laag zwaartepunt) enorm remvermogen (totaal remoppervl. 770 cm2) praktisch interieur (slaapbanken, laadvloer, enz.) Vraag gratis proefrit aan een van onze (80) dealers! Garage C. M. G. CAPPENDIJK, Axelsestraat l?4, Terneuzen, telefoon 2030 Oostbui rg Sluis Zaamslag Agenda Begroeting Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 22 mei 1965 Cultureel contact in Axel Ter bevordering van het cultu rele leven in Axel hebben ver schillende bestaande verenigin gen besloten tot nauwere samen werking te komen. Voorlopig zijn enkele detail- groepen opgericht, n.l. voor zang, instrumentale muziek, to neel, jeugdwerk vrouwenbonden en handenarbeid. Uit iedere groep zal één afge- DE MAN WAS KIJK Zijn bezit bestond uit 7000 stuks kleinvee, 3000 kamelen, 500 span ezelinnen en een zeer grote slavenstoet. Zodat deze man de rijkste was van alle bewoners van het Oosten. Job 1 3. Vroomheid geeft: vrede in het hart en geluk in het gezin. Vroom heid geeft ook: zegen op arbeid en voorspoed in zaken. Vroomheid en voorspoed horen in wezen bij el kaar. Gods woord legt dat verband zeer innig en zeer nadrukkelijk. „De.godszaligheid is een groot ge win," met vergenoeging". „Die zijn weg wel aanstelt, die zal Ik mijn heil doen zien." Dat heeft Job ze ker in ruime mate ondervonden. Zelfs zó, dat het de duivel ergert: „Hebt Gij niet een omtuining ge maakt voor hem en zijn huis en al wat hij heeft rondom? Het werk zijner handen hebt Gij gezegend en zijn vee is in menigte uitgebroken in het land." „Is het om niet, dat God Job dient?" zó sneert hij. Ergert het u ook een beetje? Zegt u ook: wat heeft nu Jobs vroomheid met schapen en kame len, met ossen en ezels en slaven te meiken? Dat past toch niet bij dat geestelijke? Ja, dat past er juist bij! Dat heeft er alles mee te maken. Dat is geen kapitalisme. Dat is gewoon weg: zegen des Heren. Zó ziet de ware vroomheid er nu uit. Je hoort het vee erin loeien en bla ten. Die komt praktisch tot uit drukking in vette weiden, volle stallen, florissante zaken en flinke fabrieken. „De zegen des Heren, die maakt rijk." In geestelijke zin, maar ook in materiële zin. Kapita list bij de gratie Gods! En zo merkt u, dat vroomheid een uitermate praktische en voordelige zaak is. Van enorme sociale, maat schappelijke en staatkundige bete nis. Onze wereld heeft behoefte aan ijverige en kundige mensen, maar nog veel meer aan vrome mensen. De wereld heeft geen ge brek aan graaiende en vechtende handen, maar wel aan: gevouwen handen. Daarom zou ik u in ge- moede willen aanraden: wordt vroom! En als u het als is, wordt het dan een beetje echter, dieper, inniger! U kunt het vandaag nog ontvangen, als een gave van Golgotha. (Uit „De Stem achter U.") vaardigde zitting nemen in een coördinerende commissie, die voor samenwerking tussen de detailgroepen zal zorgdragen. Hoewel nog niet alle vereni gingen zijn benaderd, heeft men goede hoop, reeds in september tot enige praktische resultaten te kunnen komen voor het ko mende winterseizoen. Voorzitter centrale dienst In de vergadering van het al gemeen bestuur van de centrale dienst van bouw- en woning toezicht in Oost Zeeuws-Vlaan- deren is tot voorzitter benoemd de heer M. K. van Dijke, burge meester der gemeente Axel. Deze functie werd voorheen bekleed door burgemeester Rijp- stra van Terneuzen. Deze ge meente is zoals bekend uit de gemeenschappelijke regeling ge treden. Tot lid van het dagelijks be stuur werd benoemd de heer G. H. E. M. van Waes, burgemees ter van Westdorpe. Benoeming onderwijzer Voor de benoeming van een onderwijzer aan de openbare school hebben B. en W. de vol gende voordracht opgemaakt: 1. A. A. van Lare te Schoóndijke, 2. J. E. Lute van Genne te Apel doorn en 3. G. I. Timmerman te Vlissingen. Agenda raadsvergadering De gemeenteraad van Axel komt in openbare vergadering bijeen op vrijdag 28 mei a.s. De agenda vermeldt onder meer de volgende punten van behandeling: TERNEUZEN: Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen vincie"Zeeland'in eigecdöm'bë- Voorstei tot verkoop van een perceel .bouwgrond, gelegen aan de Gen. Sikorskistraat, aan de heer A. Wattel te Axel; voorstel tot verkoop van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Hahdelstraat, aan mevr. F. Geelhoedtden Exter te Terneu zen; id. tot verkoop van een per ceel bouwgrond, gelegen aan de Rooseveltlaan, aan de heer J. P. van Bendegem te Axel; id. tot verkoop van een per ceel bouwgrond, gelegen aan de Eisenhowerlaan, aan de heer R. C. Dieleman te Axel; id. tot verkoop van een perceel tuingrond ten zuiden van de Weststraat aan de heer J. P. van Driel te Axel; id. tot aankoop van een strook grond ten zuiden van de Buiten weg van de r. k. parochie te Axel; id. tot overname van de pro door dokter Jiskoot, Markt 25, tel. 2303. Apotheek geopendKlaassen, Noordstraat 54, tel. 2090. Zondagdienst Kruisverenigingen Groene- en Wit Gele Kruismevr. KolijnBurger, Nic. Beetsstraat 1. AXEL: Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijkt-der artsen waargenomen door dokter W. G. C. Kok, Oranje straat 19, tel. 555. DIERENARTS: Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag, waar genomen door dierenarts J. F. de Haas, Axelsestr. 108 te Zaamslag, telf. 01153—366. OOST ZEEUWS-VLAANDEREN ZONDAG 23 MEI 1965 NED. HERV. KERK Axel: 10 uur en 14.30 uur Ds. P. J. Pennings. Hoek: 10 uur en 14.30 uur Ds. W. J. van Meeuwen Hontenisse: 9.30 uur Ds. J. A. H. Brok, van Hulst. Hulst: 10 uur Ds. E. Gramsbergen, van Hontenisse. Philippine: 9 uur Ds.- W. S. Even huis, van Biervliet. Sas van Gent: 10.30 uur Ds. W. S. Evenhuis, van Biervliet. Sluiskil: 9 uur en 10.30 uur Ds. H. J. Ruis. Terneuzen: (Noordstraat) 10 uur Ds. J. Scholten; 19 uur Ds. J. A. Pcelman. (Kerkhoflaan) 9.30 uur Wika R- Wasterval, van Hede- nesse, jeugddienst. Zaamslag: 10 u. Ds. Ph. M. Becht; 14.30 uur Ds. E Gramsbergen, van Hontenisse. GEREF. KERK Axel: 10 uur en 15 uur D». J. Th. Heemskerk. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. Ver beek. Terneuzen: 10 uur en 16.30 uur Ds. J. A. Tiemens, van IJmuiden. Zaamslag: 10 uur en 15 uur Ds. M. den Boer. GEREF. KERK (VrUgrmnakt) Axel: 10 uur en 15 uur Ds. Kui per Hoek: 10.30 uur en 14.30 uur Ds. H. M. Ohmann. Terneuzen: 10 uur en 15 uur Ds. K. D. van Dijk. Zoute-Spui: 10 uur en 14.30 uur Ds. C. v. d. Jagt. CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 10 uur en 2.30 uur Ds. S. v. d. Molen, van Middel burg. GEREF. GEMEENTE Terneuzen Vlooswvjkstr.)9.30 u., 14 u. en 18 u. leesdienst. Hoek: 9.30 uur, 14 uur en 18 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE (Syn.) Terneuzen (Fr. Halslaan)10 uur en 15 uur leesdienst. Axel: 7 uur de heer C. v. d. Poel, van Rotterdam. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30 uur, 14 uur en 18 uur Ds. De Reuver. VOLLE EVANG. GEM. (Filadelfia-kapel) Terneuzen: Samenkomsten: zon dags 10 uur v.m. en donderdags 8 uur n.m. Bidstond zondags oni 8.30 uur n.m. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 u. Heiligingssamen komst;- 19.30 uur Evangelisatie samenkomst o.l.v. It. B. E. MeuZ- fels en luitenante E. M. de Graaf. NED. PROTESTANTENBOND Terneuzen: 10.30 uur (Schoolweg 21) de heer Lecompte, van Gent. ROOMS KATHOLIEKE KERK Axel: 7.30 uur, 9 uur, 10.30 uui en 17.30 uur H. H. Missen. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. 1 Huist: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10 uur H. H. Missen. Philippine: 7.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Sluiskil: 6.45 uur, 8.30 uur, 10.31 uur en 17 uur H. H. Missen. Terneuzen: 7 uur, 9.30 uur H. ïl Missen; 17.00 uur Avondmis. Trinlteitskerk: 8 uur en 11 uur H. H. Missen. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN ZONDAG 23 MEI 1965 NED. HERV. KERK Aardenburg: 19 uur Ds. C. Balk, van Sluis. Biervliet: 10.30 u. Ds. E. E. Stern, van Sas van Gent. Breskens: 10 uur Ds. L. Spaans. Cadzand: 9.30 uur Ds. W. C. Luu- ring. Groede: 9.30 uur Ds. H. W. Door- nink. Hoofdplaat: 11 uur eerw. heer H. J. Begeer. Nieuwvliet: 9.30 uur eerw. heer H. Ji Begeer, van Hoofdplaat. Oostburg: 10.15 uur mej. Da. H. B. de Neeling, van Zuidzande. Retranehement: 9.30 u. eerw. heer G. M. C. de Vries. Schoondijke: 9.30 uur Ds. P. A. L. Brinkman. St Anna ter Muiden: 11 uur Ds. C. Balk. St. Kruis: Geen-dienst. Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Bergsma. IJzendijke: 9 uur Ds. E. E. Stern, van Sas van Gent. Zuidzande: 9.30 uur mej. Da H. B. de Neeling. heer en onderhoud van een ge deeite van de provinciale weg AxelRoode Sluis (Kinderdijk) id. tot het stichten van een kantoorgebouw ten behoeve van het Axeler Ambacht; id. tot verkoop van een per ceel bouwgrond, gelegen in plan-oost, aan de N.V. Horok te Bergen op Zoom; id. tot verkoop van een per ceel bouwgrond, gelegen in plan oost, aan de heer J. Berends te Terneuzen; id. tot verkoop van een per ceel bouwgrond, gelegen in plan oost, aan de heer A. Dees te Ter- neuëen; id. tot verkoop van een per ceel bouwgrond, gelegen aan de van Gistellelaan, aan mevr. C. van den Brinkvan de Kreeke te Terneuzen; id. tot verkoop van een perceel bouwgrond, gelegen aan de van Gistellelaan, aan de heer A. J. Dieleman te Axel; id. tot het benoemen van een onderwiizer aan de openbare la gere school; id. tot het uitbreiden van het aantal bushalten. MEDEDELINGEN VAN B. EN W. B. en W. delen in antwoord op gestelde vragen mede: Vraag van de heer Oggel met betrekking tot het inrichten van een kinderspeelplaats te Spui. Wij stellen ons voor te bevor deren dat te Spui een eenvoudige speelgelegenheid voor kinderen wordt ingericht. De dienst van gemeentewer ken zal voor de bestaande ge legenheden speelwerktuigen ver vaardigen. Vraag van de heer Oggel in zake luchtverontreiniging. Aan deze kwestie werd ook voorheen reeds aandacht be steed. Door de N. S. M. werd toege zegd, al het mogelijke te zullen doen om hinder te voorkomen. Inmiddels werd van een onv wonende wederom een klacht ontvangen. In verband hiermede hebben wij ons opnieuw tot de directie van de Nederlandse Stikstof Maatschappij N.V. ge wend. Vraag van de heer Oggel in zake public relations. Gelet op de financiële positie der gemeente is het thans niet mogelijk de suggestie van de h.Vr Oggel over te nemen. Wij hebben zelfs moeten be sluiten de raad voor te stellen de raming voor de public relations te verlagen. OVERIGE MEDEDELINGEN a. bij besluit van 2 april 1965 is aan L. P. van Cadsand eervol ontslag verleend als straat maker met ingang van 1 sep tember 1965; b. bij besluit van 27 april 1965 is J. P. Polfliet te Goes benoemd tot adjunct-commies in tijde lijke dienst op de afdeling fi nanciën en onderwijs, ingaan de 1 jurS 196.5 c. bij besluit van 4 mei 1965 is aan A. A. Geerinckx te West dorpe eervol ontslag verleend als timmerman bij gemeente werken met ingang van 10 mei 1965; d. bij gelijk besluit is aan J. K. Broekhoven te Terneuzen eer vol ontslag verleend als straat maker; e. bij besluit van 7 mei 1965 is W. C. van Gremberghe te Axel benoemd tot leerling-schilder in tijdelijke dienst; f. bij besluit van 11 mei 1965 is A. P. Willemsen te Axel be noemd tot werkman-bijrijder in vaste dienst Oorkonden uitgereikt In hotel „De Eenhoorn" te Oostburg werden de Karl-Land- steinerpenningen in brons met bijbehorende oorkonde uitge reikt i.an 75 donors van het Roode Kruis in West Zeeuws- Vlaanderen. Dit geschiedde door dr. N. J. Schulte, leider van de bloedtransfusiedienst van het Roode Kruis. Dr. Schulte bracht namens de patiënten in het zie kenhuis dank aan alle donors, die een grote sociale verant woordelijkheid blijken te bezit ten. De behoefte aan bloed en bloedplasma neemt jaarlijks toe. Van 430 gevallen in 1962 kwam men reeds tot 536 in 1964 en dit jaar zal ongetwijfeld het getal van 600 worden overtroffen. Oorzaken zijn o.m. de stijging van de gemiddelde leeftijd, het overwinnen van de drempel vrees voor het ziekenhuis en de grotere specialisering op medisch gebied. De penningen oorkonde wer den uitgereikt aan: J. Adriaansen, Oostburg; J. A. Backerra, Schoondijke; J. M. Bartelse, Oostburg; R. Belderok, Oostburg; J. S. van Belleghem, Aardenburg; A. Berckmoes, Sluis; A. A. B. van Beyster- veldt, Sluis; P. Boone,- Oostburg; J. W. v. d. Broeke, Groede; J. P. de Bruyne, Sluis; W. de Bruyne, Cadzand; mej. G. Buyck, Water landkerkje; Q. J. P. van Bijster- veldt, Oostburg; G. Cammaert, Biervliet; A. I. Catsman, Aar denburg; W. I. Catsman, Terneu zen; D. A. Dekker, Oostburg; G. G. Doens, IJzendijke; G. v. d. Driest, Oostburg; J. van Grol, Retranehement; L. J. van Grol, Cadzand; R. Haers, Waterland kerkje; H. van HanegemJon ker, Oostburg; J. C. van Hee, Sluis; P. Hokke, Breskens; A. de Hulsterde Vos, IJzendijke; Pr. de Jager, IJzendijke; M. J. de Jonge, Breskens; W. C. de Jonge, Oostburg; P. J. de Kam, Oost burg; J. de KoeyerWolfert, Aardenburg; A. Kolijn, Oost burg; J. F. Kornelis, Retranehe ment; C. A. de Krijger, Oost burg; J. A. Lanse, Oostburg; P. J. Lensen, Aardenburg; P. Lip pens, Oostburg; P. de Lozanne, IJzendijke; P. A. Manhave, Zuid zande; I. Morel, Breskens; P. Oosterling, Breskens; M. van PamelenRijk, Oostburg; M. de PauwBoerjan, IJzendijke; A. Poissonnier, Retranehement; A. A. M. de Poorter, Oostburg; G. de Poorter, Oostburg; M. Pycke, Waterlandkerkje; J. Risseeuw, Zuidzande; R. Robesin, Oost burg; Ach. Roman, Oostburg; A. P. Rijckaert, Zuidzande; J. RijkHuige, Oostburg; R. de Rijk, Schoondijke; J. A. Sallet, Oostburg; E. P. v. d. Sande Tilroe, Oostburg; J. J. v. d. San- de, Oostburg; S. Schijve, Oost burg; A. A. Steurreys, Schoon dijke; A. F. Stokkerman, Oost burg; L. Tack, Cadzand; M. W. VeraertJordans, Oostburg; E. M. Verdurmen, IJzendijke; R. J. Verdurmen, Oostburg; A. B. Verhage, Groede; A. P. Verha- ge, Breskens; T. Verhagev. d. Voorde, Nieuwvliet; mej. A. Verheye, Hoofdplaat; A. J. Ver- meire, Oostburg; I. J. Vermeu len, Waterlandkerkje; P. W. Vermeulen, Groede; S. M. Ver- SluijsScherbeijn, Nieuwvliet; J. v. d. Vijver, Sluis'; P. A. v. d. Walle, Schoondijke; Jac. de Wolf, Cadzand; A. A. W. v. d. Woude, Oostburg. Gemeenteraad gaat vergaderen Dinsdagavond komt de ge meenteraad van Sluis in open bare vergadering bijeen. Het college van B. en W. stelt o.m. voor medewerking te verlenen aan een suggestie van het water schap: „Het Vrije van Sluis" tot het aanbrengen van een beplan ting op de Kanaaldijk langs het afwateringskanaal. Aan de A. N. W. B. wil men een éénmalige bij drage geven van ƒ962,69 in de kosten van bewegwijzering in het tracee RidderstraatKorte WolfstraatLange Wolstaat. Aan enige straten in het uit breidingsplan moeten nog namen gegeven worden. Voorgesteld wordt: GouverneurstaatSint BandarisstraatHandboogstraat en Schuttershof, alle historische namen. Nieuw raadslid In de vakature, ontstaan door het overlijden van de heer A. Koster, zal als lid van de ge meenteraad op de lijst van de C. H. U. worden aangewezen de heer D. Dekker Fzn. .niiiinnBiiniiiiiiniiiniHiiiifliiiiiiiniiiiniiiinninirHjniiiniuHfiiiiiHiHiiiniiiiniiniiiiiu HEDEN AxelHet Centrum, 8 uur „Rio Bravo". Terneuzen Luxor-Theater, 8 uur „OSS 117 in Bangkok". ZONDAG 23 MEI AxelHet Centrum, 8 uur „Rio Bravo". Sportterrein Buitenweg, 7 uur: AZWSluiskil. SpuiSportterrein, 4.15 uur SpuiMiddelburg. Terneuzen Luxor-Theater, 2.30 en 8 uur: „OSS 117 in Bang kok". MAANDAG 24 MEI Terneuzen Luxor-Theater, 8 uur„OSS 117 in Bangkok". DINSDAG 25 MEI AxelHet Centrum, 7.00 uur: Algem. Vergadering van het waterschap Axeler Ambacht. Terneuzen Luxor-Theater, 8 uur: „OSS 117 ih Bangkok" 22 t/m 29 MEI TerneuzenMarkt, Tentoon stelling T.T. '65. De koningin heeft vrijdag, middag het stadhuis van Vlis singen geopend door met een ganzeveer haar handtekening te zetten in het gastenboek van de gemeente. door SHELLEY SMITH 17) „Laten we die plaat met de stem nog eens aanzetten." Zij hadden er de hele dag met tussenpozen naar zitten luiste ren. Want het is wel gemakke lijker een stem na te bootsen dan er zelf een uit te denken. En later op de avond zou Rex een stem tot zijn beschikking moeten hebben die net zo' ver schillend was van de zijne als zuster McCarthy's stem verschil de van die van Paula. „Hè, nee", zei Paula. „Toe nou, lieveling, laten wij er nu niet weer naar luisteren." Hij lachte en duwde haar zachtjes neer op de sofa. „Nee, Rex, nee. „Maak je maar niet zenuw achtig, kindje." „O, lieveling „Lieveling Om kwart voor acht werd er gebeld. Paula deed open. Zij was bang dat zij Henderson zou zien met Rogerson Hart, maar het was alleen maar een jongeman met een grote enveloppe in zijn hand. „Mevrouw Jerome?" vroeg hij. „O, u hebt de autó gebracht," zei Paula en glimlachte van op luchting. „Ben ik te laat? Dat spijt mij. Ze hadden mij gezegd dat ik de hele avond terecht kon na zeven uur." Hij gaf haar de enveloppe en de sleutels en zij tekende het ontvangstbewijs. „Ik heb hem vlak achter de lantaarnpaal neergezet. Is dat goed?" „O, ja, zeker. Dank u wel. Goedenavond," zei ze met een vriendelijk knikje, en deed de deur weer dicht. Daarna zat er niets anders op dan maar af te wachten, en zij waren wel gedwongen de tijd te korten met kaartspelen. Toen zij daarmee bezig waren, zei Paula: „Zouden wij niet kunnen beginnen je klaar te maken?" „Kijk eens hier, Poll, laten wij ons geen zorgen maken vóór de tijd. Als wij nu aan ons tijd schema gaan knoeien sturen wij de hele boel in de war." Strikt genomen kan een pas sagebiljet voor een vliegtuig ge annuleerd worden tot het laatste halfuur vóór de' in de dienst regeling vermeide vertrektijd, 'en dan krijgt men zijn geld terug. Maar om 12.30 uur v.m. (en wel op 8 augustus) ging Paula naar de hal en draaide luchthaven 3131, vroeg naar de afdeling Vluchten naar het Iberisch Schiereiland, en toen zij ver binding had, deelde zij hun mede dat meneer Buchanan zijn pas sage wegens ziekte moest annu leren voor de vlucht van drie uur 's nachts. Rex nam de telefoon van haar over. Het was toen 12.45. „Daar gaat hij dan," zei hij en drukte haar de hand. Nu gaat het spel beginnen Hij zei een paar woorden hardop om zijn stem te proberen. En toen nam hij de telefoon en draaide het nummer van dokter Henderson. 7. Dokter Henderson lag lekker te slapen toen het gerinkel van de telefoon tot hem doordrong en hem plotseling deed ontwa ken. Wekker. Nachtbei TelefoonZijn verwarde en slaperige brein trachtte het ge luid thuis te brengen. Hij voel de rondom zijn kussen om het koord van de lamp te zoeken en toen hij die had aangetrokken kneep hij zijn ogen dicht van wege het felle licht en nam de telefoon op. „Bayswater 07453", geeuwde hij, terwijl hij trachtte zich te herinneren wie van zijn patiën ten op het punt stond te be vallen. Een mannestem, die bruusk en zakelijk klonk, zei: „Ik heb een telegram voor Henderson." „Ja? Daar spreekt u mee." „Het is afgegeven in Palamos, Spanje, op 7 augustus te 16 uur 5 n.m." Bij de woorden „Palamos, Spanje" was Henderson meteen klaar wakker, koud van angst tot zijn haarwortels toe. „Ja, gaat u door, alstublieft." „Het telegram luidt: Micky nog steeds bewusteloos ben wanhopig kom alsjeblieft. Madge. Heeft u het begre pen?" „Ja", zei hij op doffe toon. „Moeten wij u een bevestiging sturen?" „Dat hoeft niet," zei hij en liet zijn hand langzaam vallen op het beddegoed. Hij hing on beholpen tegen de kussens en staarde wezenloos voor zich uit. Hij had nog steeds de nu geen geluid meer gevende telefoon in zijn hand, terwijl zijn ogen on rustig de kamer rondwaarden alsof ze onzichtbare woorden konden lezen op de muur tegen over hem de woorden die hij in zijn gedachten steeds maar hoorde „Ben wanhopig kom als jeblieft. Micky nog steeds be wusteloos Een ongeluk. Dat moest het zijn. Er was een ongeluk ge beurd. Er moest een eerder be richt zijn geweest van Madge een brief misschien, die hii ontvangen had, waarin stond wat er gebeurd was. Hij pro beerde zich in te denken wat er gebeurd kon zijn. De schrikbeel den bleven voor zijn geestesoog in een angstaanjagende opeen volging, hoezeer hij ook poogde ze van zich af te zetten. Hij zag het jongetje aan de kant van de weg liggen, daar neergesmakt in een wolk van wit stof door een voorbij jakkerende auto; hij zap een steen, die een of ander kind bij een spelletje had weggeslin gerd, met ontzettende kracht tegen de slaap van zijn zoontje vliegen; hij zag hem naar bene den storten door de takken van een hoge pijnboom; in zijn ver beelding keek hij neer van de rand van een afgrond op een kleine, verwrongen gestalte op de door de golven omspoelde rotsen ver beneden hém (Wordt vervolgd.) Op het stadhuisplein werd de koninklijke stoet opge wacht door duizenden vlag gende en juichende school kinderen. Terwijl het Wilhel mus werd gespeeld, begaf de O koningin zich naar het bordes, waar zij de duizendkoppige menigte toewuifde. In de raadszaal van het ge bouw noemde burgemeester Kolff het een verheugend feit dat de koningin als markie zin van Veere en Vlissingen door de opening van dit ge meentehuis de band tussen de stad en het Oranjehuis verstevigde. De koningin be wonderde na deze toespraak de inrichting van en de vele kunstwerken in het nieuwe raadhuis. Voor de lunch had de vor stin die om twaalf uur met de koninklijke trein op het sta tion van Vlissingen was ge arriveerd, een tweetal bezoe ken afgelegd, achtereenvol gens aan het elektriciteits gebouw van de Prov. Zeeuwse Elektriciteitsmaatschappij en aan een nieuwe u. t. s. Hier werd de koningin door de directeuren van de twee instellingen tijdens een rond leiding uitvoerig voorgelicht. _,i Aan het station was de ko ningin die gekleed was in een blauw gebloemd toilet en een turquose mantel met een tu len hoed van- dezelfde kleur, begroet door mr. dr. A. J. J. M. Mes, waarnemend com missaris der koningin en de burgemeester van Vlissingen, mr. B. Kolff. Buiten het sta tion stonden honderden jui chende Vlissingers haar in het stralende zomerweer op te wachten. De koningin begaf zich per auto naar het gebouw van de P. Z. E. M. waar zij begroet werd door de directeur, ir. T. Bogerd, en zijn 15-jarige dochter Henny, die de konin gin een boeket bloemen aan bood.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 2