Overleg minister Veldkamp met Stichting van de Arbeid B.V.A. pleit voor belastingvrije vakbondscontributie Artsenakkoord in Engeland Auschwitz-proces loopt ten einde Radio en Televisie ASPIRIN® BAYER ,Prawda' verwerpt driemogendheden- verklaring over het Duitse vraagstuk Vrijdag 21 mei 1965 de vrije zeeuw Pagina 5 BUITENLANDSE ARBEIDERS ISRAEL MINUTEMAN 1 WORDT VERVANGEN Indiërs oo de top van de Everest Geen ramp Eigen gezag Niet gelukkig Bij hoofdpijn vinden meer mensen ter wereld baat bij Aspirin, dan bij enig ander middel. daar staat achter C.M.B. bereid barder beleid te voeren ZWEEDSE OPPERBEVELHEBBER PLEIT VOOR KERNWAPENS ZATERDAG 22 MEI 1965 Televisieprogramma's. Ceylon aan de rand van bankroet Veertienduizend mijl per vlot over de Grote Oceaan Staking bij „De porceleyne fles" Het overleg over een bijzondere uitkering in 1965 Donderdagmiddag om drie uur is in het ministerie van sociale zaken het overleg begonnen dat het bestuur van de Stichting van de Arbeid met minister Veld kamp had aangevraagd om o.a. te spreken over de Philips C. A. O. Aan dit overleg nam niet het gehele bestuur der stichting deel. Két Tweede-Kamerlid Slote- maker de Bruine (p.s.p.) heeft aan de ministers Den Uyl en Vrolijk schriftelijke vragen ge steld naar aanleiding van een E.E.G.-rapport dat Nederland nog 10.000 buitenlandse arbei ders zou moeten aantrekken. Het Kamerlid vraagt of, ter verklei ning van het welvaartsverschil tussen Nederland en de landen van de herkomst van de buiten landse arbeiders, niet beter Nederlands kapitaal 'in die lan den kan worden belegd. De Israëlische onder-minister van defensie, Shimon Peres, heeft donderdag zijn ontslag in gediend bij premier Eshkol. Pe res is een aanhanger van Ben Goerion. Premier Eshkol ver klaarde vorige week dat zij die de politiek van Goerion steunden uit het kabinet moesten verdwij nen. Peres is een vooraanstaand lid van het partijbestuur van de Mapai en een van de leiders van de jonge garde in deze beweging. Hij bewerkstelligde het akkoord met West-Duitsland inzake de wapenleveranties aan Israël. De twist in de Mapai tussen de aanhangers van oud-premier Ben Goerion en die van Eshkol schijnt steeds ernstiger te wor den. Men verwacht dat nog meer leden van de regering hun ont slag zullen aanbieden. Kranten publiceerden donderdag een brief van Ben Goerion waarin deze tot de slotsom komt dat premier Eshkol de kwaliteiten voor een dergelijke functie mist. De partij zit thans met de moeilijkheid een lijstaanvoerder aan te wijzen voor de algemene verkiezingen in het najaar. De Amerikaanse luchtmacht zal de 800 ballistische intercon tinentale raketten van het type „Minuteman 1", die op het ge bied der Verenigde Staten zijn opgesteld, trefzekerder door een nog krachtiger raket, de „Minu teman 2" vervangen. Er zullen ook wijzigingen worden aangebracht aan de on dergrondse raketbases te Mam- strom (Montana), Ellsworth (Zuid Dakota), Minot (Noord Dakota) en Whiteman (Missou ri). Een vijfde basis, die 200 raket ten van het nieuwe type zal be vatten, wordt in Creyenne (Wyo ming) in gebruik gesteld Twee leden van een Indische expeditie zijn er gisteren in ge slaagd de top van de 8840 meter hoge Mount Everest te bereiken. Deze hoogste top van de wereld is in 1953 voor het eerst beklom men door de Britse expeditie van sir John Hunt. Het was een delegatie uit dit be stuur. Aanwezig waren dc- heren Bosm.a, Van Boven en Wemmers, voorzitters van de centrale werk geversorganisaties en de heren Van Eibergen (voorzitter C. N. V.), Mertens (voorzitter N. K. V.), en Kloos (tweede voorzitter van het N. V. V.). De laatste ver ving de heer Roemers, voorzit ter van het N. V. V.), die op va kantie is. Voorts namen aan de besprekingen deel de heren De Hey (landbouw) en Van Muiden (middenstand). De informatieve bespreking heeft tot half vijf geduurd. Van de kant van de voorzitters van de werkgeversorganisaties waren vrijwel geen informaties te verkrijgen. Ir. Bosma noemde het „geen belangrijke bespreking". De heer Wemmers merkte tegen de vele wachtende journalisten op. „Jul lie doen of er een ramp is". De werknemerswoordvoerder, de heer J. van Eibergen, deelde alleen mee, dat er nog enkele moeilijke punten waren. Van andere zijde werd verno men dat de nieuwe bij Philips gesloten collectieve arbeidsover eenkomst met een looptijd van drie jaar aan de orde is geweest. De minister heeft verklaard geen formele bezwaren te heb ben tegen het afsluiten van C. A. O.'s met bijv. een drie jarige looptijd. Opgemerkt werd dat de minister daartegen ook geen formele bezwaren had kun nen inbrengen omdat hij al ge ruime tijd geleden zich hoeft uit gesproken voor C. A. O.'s met een looptijd van langer dan een jaar. De minister heeft voorts in het licht gesteld, dat het bestuur van de Stichting van de Arbeid een eigen gezag heeft en zelf moet beslissen. Het is duidelijk, zo werd ver der vernomen, dat iedere C. A. O. consequenties heeft, ook een C. A. O. met een looptijd van drie jaar. Er is geprobeerd een uit spraak van de minister uit te lokken over hetgeen hij zou doen als de stichting de Philips-C. A. O. zou goedkeuren. Zou de minister dan achteraf van de mogelijkheid om tot on- verbindendverklaring over te gaan, gebruik maken? De minis ter heeft zich niet tot een uit spraak laten verleiden. Overigens is gebleken, dat men in de kring van de organisaties van werkgevers en van werk nemers verschillend oordeelt over sommige punten die par tijen bij de Philips-C. A. O. zijn overeengekomen. Die punten zouden met name zijn de ar beidstijdverkorting en de indexe ring naast de drie vaste percen tages. Wat de arbeidstijdverkorting betreft ziin partijen bij de Phi lips-C. A. O. overeengekomen de arbeidstijd per 1 juli 1967 met 1 Vi uur per week terug te bren gen tot 43% uur. Aan de kant van de werkgeversorganisaties acht men dit te ver gaand, aan de zijde van vakcentralen te ge- rinc en niet snel genoeg. Als in het actieprogramma van vakcentralen is opgenomen dat zal worden gestreefd naar een arbeidstijd van 40 uur per week, te bereiken binnen vijf jaar, dan is men niet gelukkig met hetgeen partijen bij Philips zijn overeengekomen. Het schiint wel zo te zijn dat, wannee*- de Philips-C. A. O. in de huidige vorm te züner tijd in een vergadering van de stichting aan de orde komt. goedkeuring niet vanzelfsprekend is. De vakbonden zijn erkende in stituten van het maatschappelijk bestel. Het is daarom volkomen verdedigbaar, dat de contributie aan deze vakorganisaties wordt beschouwd als een belastingvrij element voor het inkomen, boven Het. Russische partijorgaan „Prawda" heeft donderdag af wijzend gereageerd op het weste lijke aanbod tot hervatting van het overleg over het Duitse vraagstuk. Dit aanbod was ver vat in een Amerikaans-Brits- Franse verklaring die verleden week tijdens de bijeenkomst van de Navo-ministerraad in Londen werd uitgegeven. De Prawda schrijft in een ar tikel, dat ondertekend is door een zekere E. Grigorïew: „Het is duidelijk dat geen enkele „ver klaring iemand kan dwingen plaats te nemen aan een confe rentietafel ter bestudering van de revanchistische eisen van Bonn. Verder vallen specifiek Duitse vraagstukken uitsluitend onder de bevoegdheid van het Duitse volk en kunnen slechts bestudeerd worden door de twee soevereine en gelijkgerechtigde Duitse staten die al zestien jaar bestaan. Wanneer men deze kwestie serieus wil gaan behan- D» v huisartsen hebben met i"! ministerie van volksge zondheid een compromis-over eenkomst bereikt over hun ho noraria en werkomstandigheden in het raam van de nationale De christelijke metaalbedrijfs- bond is bereid in de toekomst een hard beleid te voeren, mits het een christelijk-sociale signa tuur kan dragen. Dit heeft de heer j. Lanser, vice-voorzitter van de C.M.B.verklaard op de tweedaagse algemene vergade ring van de bond in Arnhem, naar aanleiding van opmerkin gen over de toenemende onte vredenheid onder de metaalar beiders. De heer Lanser vindt 'het voeren van een harder be- .leid niet zo moeilijk, maar een probleem is hoe deze actie naar binnen en naar buiten een chris- telijk-sociaal signatuur kan worden gegeven. De heer Lanser was het eens met een op merking, dat een staking dient te worden voorkomen. Als het toch zover komt, kan men er be grip voor hebben, zoals de en- ile wilde stakingen in het be- :n van dit jaar, maar het hoeft 'et te betekenen, dat de actie ■echtvaardigd is. De heer Lanser was het ook eens met een opmerking dat de vakbeweging niet te veel moet ziektekostenverzekering. Het akkoord zal op 23 juni aan een stemming onder de artsen wor den onderworpen. Dan zal wor den uitgemaakt of de 18.000 huisartsen al dan niet hun drei gement ten uitvoer zullen leg gen om zich per 1 juli uit de nationale gezondheidsdienst te rug te trekken. De minister van volksgezond heid, Robinson, heeft zich be reid verklaar^ een organisatie in het leven te roepen, die de art sen moet helpen bij het kopen van nieuwe praktijkruimten; gaan regelen. Er moet ruimte blijven voor aanpassing aan ac tuele ontwikkelingen. Wèl is noodzakelijk, de fundamentele vraag te beantwoorden hoe de positie van de mens in de on derneming wordt gezien. Daar om streeft de C. M. B. naar het vastleggen van een sociaal beleid van de onderneming in een sociaal statuut bij de Hoog ovens. Ten aanzien van de achter stand in de loonontwikkeling in het metaalbedrijf betoogt de heer Lanser dat een verande ring te bespeuren valt in de hou ding van de werkgeversorgani saties die in het begin van dit jaar niet bereid waren diffe rentiaties per onderneming toe te kennen. Het perspectief acht de heer Lanser dan veel beter. delen, dient men veeleer een werkelijk Duits initiatief in over weging te nemen, dat van de D. D. R., kortgeleden tot uiting gebracht in het „manifest" van de volkskamer". Het blad be sluit: „Zolang Bonn zijn aan spraken op het bezit van kern wapens Sliet laat varen, zolang Bonn weigert te onderhandelen met de Oostduitse regering over het herstel van de normale be trekkingen tussen de twee Duit se staten, zal het alle pogingen die zouden kunnen leiden tot een vruchtbare bestudering van het vraagstuk, tegenhouden. Bonn moet dan ook onvermijdelijk tot een fundamentele herziening van zijn politiek overgaan". De Zweedse opperbevelheb ber, generaal Rapp, heeft gis teren bij de behandeling door de Zweedse volkvertegenwoordi ging van de Zweedse militaire begroting, die een eindbedrag van ruim drie miljard gulden aanwijst, gepleit voor de aan schaf van atoomkoppen voor tactisch gebruik. Generaal Rapp meende dat Zweden, zolang de mogelijkheid bestaat dat het met tactische kernwapens wordt aangevallen", eveneens over deze wapens diende te beschikken. Hij voegde hieraan toe: „Ik weet dat de beslissing hierover voornamelijk op het politieke vlak moet worden genomen. Mijn voorstel Is dus niet be doeld om op korte termijn een regeringsbesluit uit te lokken." en buiten de toegestane aftrek wegens kosten van verwerving. Aldus de B. V. A., de katholieke bond van werknemers in bank en verzekeringsbedrijf en admi nistratieve kantoren, die in zijn bondsorgaan een beschouwing wijdt aan de kwestie georgani- seerdenongeorganiseerden, GEEN ARMOEDIGE INSTELLINGEN De bond verklaart onder meer, dat hij de autonomie en de finan ciële onaifhankelijkheid van de organisatie op generlei wijze aangetast wenst te zien en daar om oP voorhand overheidssubsi dies of werkgeversbijdragen af wijst als daardoor aan de auto nomie en de zelfstandigheid van de B. V. A. afbreuk zou worden gedaan. Voorop moet blijven staan, dat een dichtere organisa tiegraad van de werknemers op de meest juiste wijze wordt be vorderd door het bewust maken van de saamhorigheid en de ge meenschappelijke belangen en door het bevorderen van de be reidheid, hiervoor consequenties te aanvaarden. De B. V. A. is er dan ook geen voorstander van ondernemingsmidde'en te ge bruiken om vakbondsleden con tributie te restitueren. Meer ver antwoord lijkt het de bond, daar waar in een onderneming een voorzieningsfonds of 'n sociaal fonds bestaat, de georganiseer- den vrij te stellen van bijdragen aan dat fonds, omdat zij al con tributie betalen voor een sociale en maatschappelijke organisatie. De bond acht het ook denkbaar uit de ondernemingsmiddelen een fonds te vormen waaruit uit sluitend aan georganiseerden uitkeringen worden gedaan ter vergoeding van studiekosten. In het B. V. A.-blad wordt ten slotte opgemerkt, dat ten koste van alles moet worden verme den, dat de vakbonden worden beschouwd als armoedige instel lingen die economisch afhanke lijk zijn van de ondernemingen. PAULUS OP DE BOEKENMARKT Jean Dulieu, de geestelijke va der van Paulus de Boskabouter, toonde woensdag zijn -figuren op de kinderboekenstand van de nationale boekenmarkt in de Amsterdamse R.A.I. Paulus (l) en Oekoeboeroe vonden het maar al te leuk zo'n dagje uit. HILVERSUM I: 7.00 Het leven de Woord; 7.05 Klass. gram.; 7.30 Nws; 7.40 Geestelijke liederen; 7.55 Overweging; 8.00 Gevar. progr.; 12.00 Angelus; 12.03 Lich te muziek (opn.); 12.24 Markt berichten; 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nws; 12.40 Aadio Rally; 12.45 Over heidsvoorlichting; 12.55 Licht in strumentaal ensemble en zang solisten; 13.15 Radio Rally; 13.18 Voor de jeugd; 14.07 Radio Ral ly; 14.10 Dameskoor; 14.30 Voor de kleuters; 14.40 Franse les; 15.00 Lichte orkestmuziek en zangsolisten; 15.30 Lichte gram.; 16.30 Sportperiscoop; 16.40 Amu sementsmuziek; 17.10 Lichte gr.; 17.30 Kunstkroniek; 18.00 Muzi kaal toerisme met toeristische tips; 18.50 Lezing; 19.00 Nieuws; 19.10 Act.; 19.30 Klass. muziek: 20.30 Gevar. muz.; 22.20 Act. of gram.; 22.25 Boekbespr.; 22.30 Nws; 22.40 Epiloog; 22.45 Ge sprek over Christen zijn in Kerk en wereld van vandaag; 23.15 Nieuwe klass. gram.; 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nws, och- tendgymn. en socialistisch strijd lied; 7.20 Lichte gram.; 8.00 Nieuws; 8.10 Lichte gram.; 9.10 Klass. gram.; 9.3 Klassiek piano spel (gr.); 9.40 Geheel en al (III), lezing; 9.55 Doe de vrouw de deur uit (III), praatje; 10.00 Lezing; 10.10 Gevar. progr.; 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Actueel sportnieuws; 13.00 Nws; 13.15 VARA-varia; 13.20 Licht ensemble en zangsolisten; 13.40 Voor de twintigers; 14.45 Radio Jazzclub; 14.45 Toespraak; 15.00 Operetteklanken; 15.40 Boekenwijsheid; 16.00 Nieuws; 16.02 Filmmuziek; 16.15 Stereo: semi-klassieke en moderne mu ziek; 16.55 Stereo: Lichte muz.; 17.20 Tot ziens in Den Haag, Pinkstersportfeest van de Neder lands Culturele Sportbond; 17.30 Act.; 18.00 Nws en comm. op het nieuws; 18.20 Voor de teenagers; 19.20 Voor de kinderen; 19.30 Stereo: Tango- en rumba-orkest en zangsolisten; 20.00 Nws; 20.05 De vermoorde vijand, hoorspel; 21.55 Semi-klassieke en klassie ke muziek; 22.30 Nieuws; 22.40 Sport; 22.45 Eigen hof en 100.000 andere tuinen, rep. over het lan delijk congres voor volkstuin ders; 23.10 Lichte gram.; 23.55 24.00 Nieuws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nieuws; 12.03 Hallo, met Henk, gevar. progr.; 12.25 Weerber., meded. en berichten voor de schippers; 12.30 Amus. muz.; 12.57 Pro gramma-overzicht; 13.00 Nws; 13.20 Gevar. muz.; 14.00 Nws; 14.03 Bajour, musical; 15.00 Nws; 15.03 Radioweek; 15.15 Morgen gebed, hoorspel; 16.07 Lichte muziek met comm.; 17.00 Nws; 17.15 Vlaamse volksmuziek; 17.30 Orgelrecital; 18.00 Nieuws; 18.03 Voor de soldaten; 18.28 Paarde- sportberichten; 18-30 Kleinkunst- programma; 18.45 Sportkroniek; 18.52 Gram.; 19.00 Nws en ra diokroniek; 19.40 Vocale muz.; 20.00 Lichte orkestmuziek; 21.30 Jazzmuziek; 22.00 Nieuws; 22.15 Amus. muz.; 22.45 De zeven kun sten; 23.00 Nws; 23.05 Dansmuz.; 23.55—24.00 Nws. NEDERLAND I: 10.00—12.00 Teleac: televisie-academie; 16.00 Popeye, tekenfilpi; 16.05 Lui paard op schoot, filmreportage; 16.35 In het T.V.-lab.; 17.00— 17.35 Voor de kinderen; 19.00 Nieuws in het kort; 19.01 Barend de Beer; 19.06 Combo, muzikaal programma voor de zieken; 19.35 Robin Hood, T.V.-film; 20.00 Journaal en weeroverzicht; 20.20 AVRO's Televizier; 20.25 Intel- Igentiespel; 21.10 Willy en Wil- leke Alberti, muzikaal program ma; 21.50 Quizprogramma; 22.10 Johnny en Rijk, amus. progr.; 22.4522.50 Journaal. NEDERLAND II: 20.00 Nieuws in het kort; 20.01 Rendez-vous met Europa: amus. progr. uit België; 20.25 Achtergronden van de prestatie: sport; 20.45 Vrou wenlevens een serie mono logen voor vrouwen; 21.15 Hong Kong, avonturen van een jour nalist in het Verre Oosten; 22.05 Epiloog; 22.10 Einde. BELGIË (VI.): 10.30 Volksuni versiteit; 16.55 Voor de jeugd; 17.15 Voor de teenagers; 17.45 Schooltelevisie; 18.55 Zandman netje; 19.00 Dierenfilm; 19.25 Kroniek voor de automobilisten; 19.55 Hier spreekt men Neder lands; 19.59 Weerbericht; 20.00 Nieuws; 20.25 De wijkagenten: ik heet kapitein Block, feuille ton; 20.50 De Rudi Carrell Show; 21.25 Echo; 21.55 Suspense, po litiefilm; 22.50 Nieuws. Premier Dudley Senanayke van Ceylon heeft donderdag in een toespraak tot een parlemen taire commissie de toestand van het land op de grens van een bankroet genoemd. De finan ciële situatie is zeer ernstig. Er is nauwelijks geld om de nood zakelijkste invoer te bekostigen, zei hij. De regeringsleider gaf de schuld hiervan aan het kabinet onder mevr. Bandaranaike, wier partij bij de in maart gehouden verkiezingen werd verslagen. Met de eisen tegen de drie voormalige S.S.-„verplegers" Jo sef Klehr (60), Herbert Scherpe (58) en Emil Hantl (62) sloten donderdag, de 160ste zittingsdag, de openbare aanklagers in het Auschwitz-proces te Frankfort hun requisitoirs af. Tegen de vroegere S.S.-oberseharführer Klehr werd levenslang geëist wegens massamoord. Hij heeft deelgenomen aan selecties voor de gaskamers en een groot aan tal mensen, onder wie vrouwen en kinderen, eigenhandig met fenolinjecties in het hart gedood. Eens had hij op deze wijze een groep van 75 Poolse kinderen de dood ingejaagd. Tegen de vroe gere S.S.-oberscharführer Scher pe en de voormalige S.S.-unter- scharführer Hantl werd wegens medeplichtigheid aan moord 12 jaar met aftrek geëist. In totaal is tegen zestien van de twintig beklaagden levens lang geëist en tegen 'twee twaalf jaar. In één geval werd ontslag van rechtsvervolging wegens, ge ringe schuld gevraagd en in één geval vrijspraak wegens gebrek aan bewijs. OOSTDUITSER KLAAGT AAN Toen de laatste eis was uitge sproken kwam de als neven- aanklager toegelaten Oostduitse professor Karl Friedrich Kaul aan het woord. Zijn betoog werd tweemaal onderbroken door de advocaat Hermann Stolting, die demonstratief aankondigde dat hij de zaal zou verlaten wanneer de aanvallen op de verdediging voortduurden. De Oostduitse aanklaker had geprotesteerd tegen de aantij- De 63-jarige voormalige Amerikaanse „stuntman" Frank Cushing lag 11 april j.l. met zijn 20-jarige zoon rustig op een v1 .t te slapen, dat was gemeerd bij de landpunt van Apoeto van het in de Grote Oceaan gele gen eiland Goeam. Plotseling stak er een storm op, die het vlot los sloeg. Toen vader en zoon Cushing wakker werden, bevonden zij zich in de Grote Oceaan en was het eiland Goeam reeds lang uit het zicht verdwenen. Zeven-en-derig dagen dob berden beiden in de oceaan rond. Zij hielden zich in leven door dolfijnen te vangen en regenwa ter te drinken. Cushing sr. ver vaardigde van een speer, die voor de visvangst werd ge bruikt, een sextant en hij be paalde de. koers van het vlot door zich op de zon en de ster ren te richten. Tenslotte werden de twee on vrijwillige vlotvaarders ter hoogte van het noordphilippijn- se eiland Calayan door een Philippijnse politiepatrouille op gepikt, die hen naar de lucht machtbasis Clark overbracht. In een gesprek met verslag gevers, die hij het een en ander over hun ervaringen vertelde, verklaarde Frank Cushing; „Hard werk en de krachtige wil om in leven te blijven heb ben ertoe bijgedragen dat mijn zoon en ik dit oordeel hebben kunnen overleven." ging, dat hij de komst van Pool se getuigen a decharge had ver hinderd. Professor Kaul noemde het Auschwitz-proces een zedelijke noodzaak. Het was volgens hem geen toeval dat enkele beklaag den zich „de kleine mannen" hadden genoemd die nu gevon nist werden, terwijl de hoofd schuldigen zich op vrije voeten bevonden. „Al vermindert dat de schuld van de beklaagden dan niet, het komt overeen met de feiten", zo zei hij. Vele leidende figuren bij de grootste massa moord uit de geschiedenis had den zich aan de greep van de justitie kunnen onttrekken en bekleedden nu hoge posten in de bondsrepubliek, aldus Kaul. Onder de plateelschilders van de Delftse aardewerkfabriek „De Porceleyne Fles" te Delft is gis teren een staking uitgebroken, die haar oorzaak vindt in salaris eisen. De directie van het bedrijf verstrekte hét volgende commu niqué: „Donderdagmorgen is een wil de staking uitgebroken onder het mannelijk schilderspersoneel van „De Porceleyne Fles". De bona fide vakbonden die met de di rectie in onderhandeling zijn over de arbeidsvoorwaarden van deze groep, stellen zich niet ach ter deze staking. Aanleiding is het feit, dat aan een eis tot loons verhoging, wederom in overleg met de vakbonden, eisen van de zijde vari de directie zijn gekop peld, die door de schilders zon der overleg met de bonden zijn afgewezen." De staking omvat zeventig plateelschilders. Zij eisen 6 salarisverhoging. De stakers be weren dat de directie hen al drie jaar lang met allerlei uitvluchten aan het lijntje heeft gehouden. De staking is bedoeld als een protestactie en zal twee dagen duren. „Ik heb de indruk dat ook de werkgevers bereid zijn het over leg in het bestuur van de stich ting van de arbeid over een bij zondere uitkering in 1965 te openen. Dat wil nog niet zeggen dat er overeenstemming is. Wel heb ik het gevoel dat de sfeer tussen de centrale organisaties van werkgevers en werknemers verbeterd is." Dit heeft de tweede voorzitter van het N. V. V., de heer A. H. Kioos, gisteren gezegd in zijn be groetingswoord tot het congres van de Nederlandse bedrijfsbond voor de metaalnijverheid en de elektrotechnische industrie, dat in het Kurhaus te Scheveningen is begonnen. Het congres wordt bijgewoond door 357 afgevaardigden die te zamen 297 afdelingen vertegen woordigen. Daarnaast zijn er gasten uit België, Denemarken, de bondsrepubliek Duitsland, En geland, Finland, Italië. Luxem burg, Noorwegen, Oostenrijk, de Verenigde Staten, Zweden en Zwitserland.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 3