GRATIS Philishave Home Barber Kit bij aankoop van een Philishave 800 S «is nPHILIPS merk van service en vertrouwen wij bestuderen het voor u Prinses Margaret en lord Snowdon bezochten Rijksmuseum Nederlanders eten te weinig vis Spectaculaire brand in Tilburg Het perfecte scheergemak vari de Phili- Tijdelijk gratis de Philishave Home Barber shave 800 S (met gegolfde scheersleuven Kit (van f 14.95) voor het bijwerken van en verende scheerhoofden) voor zacht en snor, baard en haargrenzen en het knip- grondig scheren. In luxe cassette f 59.50 Pen van kinderkapsels. Tijdelijk GRATIS Philishave tondeuse bij aankoop van een Philishave 120 S of van een snoerloze Philishave Jaarverslagen, beursnotities, obligatieleningen; wfj. van de Algemene Bank Nederland weten er alles van, houden u graag op de hoogte. Al uw financiële zaken -gaan ons immers ter harte; effecten, belasting, spaarrekeningen, periodieke betalingen. Onze zakelijke en individuele klanten vertrouwen erop. En u? üw bank heet Lord Snowdon in paternostert if t' Rondvaart door de grachten Belangstelling voor glazen van „pub" KAMERLID VAN BENNEKOM: Meer steun Kwaliteit Schade zeven a acht miljoen gulden Pagina 6 DE VRIJE ZEEUW Maandag 17 Dinsdag 18 mei 1065 '.v/atv&Yvï.v.jvÊïfi Philishave 120 S Snoerloze Philishave Philishave 120 S. Het mo derne scheerapparaat (met gegoIfdescheersleuven)voor snel en grondig scheren. In etui f 46.50 Snoerloze Philishave. Scheercomfort uit en thuis zonder stopcontact. Com pacte en moderne vorm. (excl. batterijen) in luxe reisetui f39.95 Tijdelijk gratis de Philishave tondeuse (van f7.95) voor het bijwerken van snor, baard en haargrenzen. Algemene Bank Nederland (Nederlandscha Handel-Maatschappij - Da Twentsche Bank) nSüi'-JJt* lOOij 13 Prinses Margaret en lord Snowden hebben zaterdag een bezoek van ruim een uur ge bracht aan het Rijksmuseum. Al lereerst werden met grote be langstelling de apart geëxposeer de Engelse aquarellen uit de achttiende eeuw bezichtigd. Hier werden de hoge gasten rondge leid door de conservatrice mej. I. Frerichs. Verder werden bezocht de „Nachtwacht", de Rembrandt en de Vermeerzaal. Hierbij ver gezelden dr. A. F. van Schen- del, hoofddirecteur van het mu seum, de prinses en dr. P. J. J. van Thiel, hoofd van de afdeling schilderijen, haar echtgenoot. Lord Snowden ontving het boek „Rembrandt pictures in the Rijksmuseum" en een aantal reproducties. Hij toonde zich daar erg dankbaar voor. De echtgenoot van prinses Mar garet, lord Snowden, heeft zich zaterdag tijdens zijn bezoek aan de tentoonstelling van Engelse gebruiksvoorwerpen in het insti tuut voor industriële vormgeving te Amsterdam enige tijd ver maakt met de paternosterlift. Terwijl prinses Margaret zich op de bovenste verdieping van het gebouw onderhield met een groep leerlingen van Nederland se scholen voor beeldende kun sten, ontdekte lord Snowden de lift. Hij stapte in en verdween voor de verbaasde ogen van het gezelschap in het plafond. Het liftje vervolgde zijn cirkelgang aan de andere kant. Dit scheen lord Snowden zo te vermaken, dat hij de hele vertikale rond vaart via de kelder van het ge bouw naar de bovenste verdie ping meemaakte en zich daar weer bij zijn vrouw voegde. Prinses Margaret en haar echt genoot zijn zaterdagavond tijdens hun rondvaart door de Amster damse grachten ondanks het late tijdstip door vele Amsterdam mers geestdriftig toegezwaaid. De tocht begon pas om kwart voor elf, doordat de maaltijd die de Engelse ambassadeur de koninklijke gasten in het haven restaurant had aangeboden, lan ger duurde dan was voorzien. Langs de gehele route was de feestverlichting ontstoken, zodat het gezelschap een prachtig gezicht had op de gevels van de historische grachtenhuizen. Bij de brug onder het Muntplein ontstond even een oponthoud, doordat de „Prins Hendrik" er net niet onderdoor kon. De kapi tein loste de moeilijkheid snel op door de gasten te verzoeken zich zoveel mogelijk voor in het schip te verzamelen, waaraan de prinses als eerste gevolg gaf. Met slechts een geringe speling voer de boot daarna onder de brug. Te middernacht meerde de „Prins Hendrik" aan de pier voor het havengebouw, waarna het Engelse gezelschap naar het koninklijke jacht vertrok. Het Engelse fafé dat in het kader van de Britse week op het Amsterdamse Museumplein is ingericht, heeft de dag van de opening reeds 40.000 bezoekers getrokken. Het publiek had niet alleen belangstelling voor het geschonken bier getuige het feit dat er op een zeker moment een tekort aan was maar ook voor de glazen, waarin de drank werd geserveerd. Aan het ein de van de dag misten de beheer ders namelijk 875 glazen..... Volgens het Middelburgse tweede-kamerlid de heer J. A. van Bennekom eet de Neder landse bevolking onvoldoende vis. Dit zei de heer Van Benne kom zaterdagochtend in een voordracht op de in Utrecht ge houden jaarvergadering van de Nederlandse vissersbond. Het vleesverbruik nam sinds 1950 toe met twintig procent, maar het visverbruik bleef vrijwel con stant. De heer Van Bennekom meent dat een doelgerichte pro paganda noodzakelijk zal blijven. Rekening moet evenwel wor den gehouden met de hogere eisen die het publiek thans stelt aan kwaliteit, verpakking e.d. De spreker vroeg de bijzondere aandacht van de regering voor de sociale factor in de visserij, alsmede voor het visserij-onder wijs. Naar zijn mening zullen beurzen beschikbaar moeten worden gesteld voor het bezoe ken van deze scholen. Om de werfkracht te vergroten zal het bedrijfsleven ook aandacht moe ten schenken aan de „image" van de visserij naar buiten. Waarderend sprak de heer Van Bennekom over hel visserij beleid van de huidige minister en hij was blij, dat de nieuwe staatssecretaris voor cultuur, recreatie en maatschappelijk werk als tweede-kamerlid voor zitter was van de vaste commis sie voor de visserij, waardoor hij de plaats van de visserij in het regeringsbeleid kan verster ken. Minder tevreden was de heer Van Bennekom over de trage voortgang in het E.E.G.-visserij beleid. De visserij in de omrin gende landen wordt flink ge steund door de regeringen. Met alle waardering voor de twee miljoen gulden die onze regering voor structuurverbetering van de visserij heeft uitgetrokken, kan eerst een bevredigende rege ling worden getroffen, wanneer op internationaal gebied bereid heid bestaat elkaar te vinden. De voorzitter van de Neder landse vissersbond, de heer K. Hoekstra, pleitte voor verbete ring van de kwaliteit van de vis. De vissers zijn bereid mee te werken aan structuurverbete- ringring, maar daarbij kan mede werking van de overheid niet worden gemist. Er moet ook iets worden ge daan aan het tekort aan gedi plomeerd personeel. De heer Hoekstra oordeelde een aanvul- Een enorme en gevaarlijke brand heeft zaterdagnacht de magazijnen en kantoren van de ijzer- en staalhandel Merex, ge legen aan de Nieuwlandstraat te Tilburg, volkomen verwoest. De schade aan gebouwen en voor raden bedraagt zeven a acht mil joen gulden. Toen te omstreeks half twee dc brand werd gemeld, sloegen de vlammen reeds uit het achterste gedeelte van het magazijn. On danks de inzet van de brandwe ren van Tilburg en later van Kaatsheuvel en Oisterwijk, als mede de bedrijfsbrandweer van de Aabe-fabrieken te Tilburg, kon niet worden voorkomen dat het vuur zich via de houten vloe ren en zolderingen een weg vrat over de gehete lengte van het vijftig meter lange gebouw. Ern stig gevaar dreigde voor een naastgelegen slagerij en een olie opslag. Dank zij de windrichting kon de laatste worden behouden. De spectaculaire brand in het centrum van de stad trok on danks het late uur veel belang stelling. Hevige vonkenregens en ling van de bemanningsvoor schriften noodzakelijk, waardoor de aanwezigheid van gediplo meerde machinisten aan boord van de kotters verplicht wordt gesteld. dikke rook bemoeilijkten het werk van de brandweerlieden. Een aantal hunner kreeg het te kwaad en moest worden bijge bracht. De gehele nacht zijn de brandweren in actie geweest om dat het vuur in de grote voor raden asphalt steeds opnieuw op laaide. Het vuur is waarschijnlijk ont staan in de administratieve af deling van het bedrijf, waar het al een hele tijd moet hebben ge woed alvorens liet werd ontdekt. De brandweer die met 41 stralen en 140 man het vuur bestreed, was gisteren de gehele dag be zig met nablussingswerkzaam- heden. Men verwachtte die na blussing pas in de loop van van daag te voltooien. Schipperskind verdronken De 5-jarige Harm, zoontje van schipper De Wit van het m.s. „Excelsior" uit Groningen, is zaterdagmiddag over boord ge vallen en verdronken. Het ge beurde in de buitenhaven van Willemshaven, toen de ouders naar de stad waren gegaan om boodschappen te doen. Behalve Harm was diens 6-jarige broer tje aan boord. Deze heeft, toen hij zijn broertje in het water zag vallen, hem nog een zwemvest nageworpen, dat deze echter niet meer te pakken kon krijgen. 4

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 6