PROVINCIAAL NIEUWS Beursoverzicht POLITIERECHTER TE MIDDELBURG GEMEENTE TERNEUZEN Kanaal van Terneuzen Terneuzen Axel Goes Groede Oostburg Aardenburg Breskens Sluiskil Slurs Zaamslag De Zweedse nazibeweging opgerold Zware straf voor dronken bromfietser Volendamse vissersboot vermist Stremming landverkeer Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Maandag 17 Dinsdag 18 me! 1963 HOOFDSCHOTEL? VLEES Vergadering N. O. V. Dezer dagen vergaderde de Nederlandse onderwijzersvereni ging afdeling Oost Zeeuws- Vlaanderen in de openbare school voor u.l.o. te Terneuzen. De heer M. L. van Vugt, afdelingsvoor zitter, sprak een kort openings woord. De secretaris memoreerde o.a. het overlijden van de heren De Meyer en Weststrate (oud-voor- zitter), de vernieuwingscursus sen van het algemeen pedago gisch centrum, waaraan momen teel door een dertigtal Oost Zeeuwsvlaamse leerkrachten van het openbaar onderwijs wordt deelgenomen en de geslaagde cabaretvoorstelling. Als volgende punt vermeldde de agenda een bestuursverkie zing. Aftredend waren mevr. H, SloverHamelink, de heer Blok en de heer Peters. De beide heren hadden zich herkiesbaar gesteld. Zij werden herkozen. In de plaats van mevr. Slover werd gekozen de heer H. QuekeJberghe uit Sas van Gent. Hierna gaf de heer F. Diele- man uit Zaamslag een verslag van het bezoek, dat hij en de heer Kole hadden gebracht aan de algemene vergadering te Schevening-en. Tijdens de rondvraag werd o.a. gesproken over een contact-or gaan van een combinatie van een aantal scholen ter verzorging van het contact tussen school en ouders. In dit orgaan zou ook leerlingenwerk worden opgeno men. Na de pauze was het woord aan de Oostburgse muziekpeda, goog Cor Schijve. die aan de hand van een bandopname van een proefklas, waarmee hij van het tweede tot en met het vijfde leerjaar had gewerkt, een lezing hield óver algemeen vormend muziekonderwijs. Lee»"kracli tendag landbouwhuishoud- onderwijs In het jeugdgebouw „De Scha kel" is vrijdag een druk bezochte leerkrachtendag gehouden van de Zeeuwse landbouwhuishoud- scholen. Deze bijeenkomst was georganiseerd onder auspiciën van de Z.L.M. en was voorbereid door de Terneuzense school. De vele bezoekers kwamen bij een in de landbouwhuishoud- school „De Leeuwtjes" aan de Leeuwenlaan en begaven zich, nadat enige verversingen waren aangeboden, naar het jeugdge bouw „De Schakel". Hier heette de heer B. H. G. ter Haar Romeny, burgemees ter van Oost- en West-Souburg, in zijn kwaliteit van voorzitter van de commissie voor het Jand- bouwhuishoudonderwijs de gas ten uit geheel Zeeland welkom. Hij kon o.m. begroeten de in- spectrice mej. G. M. Koenraads; de algemeen secretaris der Z.I.. M., ir, J. Prins; inspecteur ir. Boutens en de spreker, de heer C. Rudolph, van het pedagogisch centrum te Amsterdam. De heer Ter Haar Romeny wees in zijn openingswoord o.a. op de vele mogelijkheden, die het groeiende Terneuzen het onder wijs kan bieden. In dat verband vroeg hij zich af, of in de toe komst de stichting van een huis houd- en industrieschool onder het oog zal moeten worden ge zien. De heer Rudolph sprak over oude en nieuwe hulpmiddelen bij het onderwijs, waarbij hij uiter aard het aceent liet vallen op de laatste categorie die onontbeer lijk zijn geworden in het moder ne onderwijs, zoals bandrecor ders, de projector, het beeld scherm,, het magnetische bord, de televisie, enz. Na een gemeenschappelijke maaltijd werd de bezoekers van deze ongetwijfeld weer geslaagde leerkrachtendag een excursie naar de kanaalwerken aangebo den, waarbij van waterstaats wege voor de nodige toelichting was gezorgd. Vervoerspersoneel vergaderde en danste De vrijdagavond gehouden jaarvergadering van de afdeling Terneuzen van de Nederlandse bond van vervoerspersoneel was druk bezocht. Met een kort wel komstwoord heette de voorzitter de heer F. M. Dieleman allen welkom. Tijdens het officiële gedeelte werden de bestuurs leden B. v. d. Berge, A. Diele man en C. van Straten bij accla matie herkozen. Als nieuwe be stuursleden werden gekozen de heren A. van Driel, J. Donze en L. Herrebout. Na de pauze waren ook de dames aanwezig en verzorgde de band van Ruud Duijse het gezel lige gedeelte. De vele dansgrage aanwezigen hebben zich tot in de keline uurtjes uitstekend ge amuseerd. Tentoonstelling „1-2-3, daar ben ik" Het landelijk voorlichtingscen trum voor ouders en opvoeders te Rotterdam heeft onder de be naming „1-2-3, hier ben ik" een tentoonstelling samengesteld over het leven van de zuigeling en de kleuter. Er zal op deze tentoonstelling, waarmee in mei en juni aan diverse plaatsen in Zeeland een bezoek wordt ge bracht, een en ander worden ge toond over verzorging, ontwik keling en opvoeding, o.a. in de vorm van spelmateriaal, kleding, lektuur, gebruiksvoorwerpen, etc. Fotomateriaal en films zor gen voor een noodzakelijke aan vulling, terwijl daarnaast aan dacht wordt besteed aan het be strijden .van ongevallen bij kin deren. Voor Terneuzen zijn voor deze expositie vastgesteld 24, 25 en 26 mei a.s, en voor Oostburg 28 en 29 mei. Deze week is de tentoonstelling geopend in de Middelburgse Vleeshal. In Terneuzen zal zij te bezich tigen zijn in het r.k. maatschap pelijk centrum en te Oostburg ir. het gemeentehuis. Katholiek vrouwengilde te Terneuzen bestaat 10 jaar Vrijdagavond 14 mej is alhier feestelijk het feit herdacht van het 10-jarig bestaan van het ka tholiek vrouwengilde. Na een drukbezochte kerkdienst in de Tri-niteitskerk werd er van 73 uur door het bestuur gereci pieerd in het met vele bloemen en bloemstukken getooide paro chiehuis. Op deze receptie zagen wij o.a. de bestuursleden van het diocesaan bestuur te Breda; me vrouw Rijpstra namens de Ned. federatie voor V. V. H.; afge vaardigden van andere vrouwen organisaties, bestuursleden van het gilde in Goes, Hulst en Axel en vele leden. Daarna werd de avond opge luisterd door het Nijmeegs stu dentencabaret „Nietes Welles" (met Yvonne Seiaroni, Philip Houben en Jacques v. d. Most) onder zakelijke leiding van Jan Goderie) Zij presenteerden een spran kelend en puntig programma, waarin ook de actuele gebeurte nissen een rol speelden. Wij wil len speciaal vermelden het liedje „Mannequin", op onnavolgbare wijze door Yvonne Seiaroni ge bracht. De avond werd onder lei ding van de heer Bilderbeek be sloten met een gezellig bal. Opening zwembad Zaterdagmiddag werd het Axelse zwembad weer geopend. Een uur vóór de opening ston den reeds vele tientallen jonge zwemmers en zwemmertjes vol ongeduld te wachten. Ook dit jaar was weer het no dige werk verzet om alles gron dig op te knappen. Alles zag er dan ook keurig uit. Ook het wa ter had een goede temperatuur, n.l. ruim 18° C. Het gemeentebestuur bracht op deze openingsdag ook een bezoek aan het zwembad (onze verslaggever vermeldt niet of het college ook het water heeft opgezocht). Herdenking gevallen Franse militairen Vijfentwintig jaar geleden heb ben Franse legeronderdelen die ijlings naar ons land waren ge zonden, in Zeeland slag ge leverd tegen de naar het zuiden oprukkende Duitsers. De bij deze slag gevallen militairen zijn za terdagmorgen herdacht op het Franse oorlogskerkhof in Ka- pelle. Namens de koningin en prins Bernhard is daar een krans gelegd door een aantal Franse en Nederlandse autoriteiten, waar onder de Franse minister vobr het leger, generaal Marquiz, en generaal Nass namens de Neder landse minister van defensie. Aan de plechtigheid werd luis ter bijgezet door de aanwezig heid van een detachement Fran se mariniers en het Nederlandse korps mariniers. De Mariniers kapel speelde de volksliederen van beide landen. Na de plechtigheid op het kerkhof werden de deelnemers aan de herdenking ontvangen op het stadhuis van Kapelle. Ver volgens gebruikte men de lunch in Goes. Instructiebad Het instructiezwembad is bijna voltooid. Hét zal zaterdagmid dag 29 mei officieel in gebruik worden genomen. De genodigden komen daartoe om 4 uur bijeen op het gemeen tehuis. Feestcomité uitgebreid Het comité dat het bevrijdings feest in Oostburg zo voortreffe lijk organiseerde, heeft in een slotvergadering besloten tot uit breiding over te gaan. Bij voor komende manifestaties kan dit grote comité dan de organisatie ter hand nemen. Men heeft aan giften 1554,95 bijeengebracht en het gemeentebestuur van Oostburg heeft deze bijdrage verdubbeld. Het grote comité is als volgt samengesteld: J. Ba- rendregt, J. A. H. te Beek, J. R. Bot, H, Bronnenberg, W. Bak ker, J. van Gorp, C. Kruf, J. A. Langendijk,- H. H. de Lozanne, J. K. Ruiter, H. L. Storm. Deze laatste neemt voorlopig het secretariaat waar. Autobotsing Zaterdagmiddag te half zes reed M. H. V. uit Zelzate met zijn personenauto uit de Zeestraat de kruising met de Zuidsingel/Ka naalkade op. Hij verleende daar bij geen voorrang aan een auto, bestuurd door zijn landgenoot H. B. uit Berchem, waardoor een botsing ontstond. De heren B. en V. liepen geen letsel op. Hun echtgenoten had den inwendige kneuzingen op gelopen. Dokter Boor gaf de dames de raad zich thuis verder te laten onderzoeken. Beide auto's werden zwaar be schadigd. Nu tsbij eenkomst In de sociëteit te Aardenburg vond de jaarlijkse toneelavond van het Nutsdepartement Sluis- Aardenburg plaats. Medewer king werd verleend door de rederijkerskamer „Oefening en Vermaak" uit Oostburg. Deze groep bracht onder regie van de heer A. de Koning het .toneel spel „De zon tegemoet" van Maarten van Vught. De heer G. J. van Oorschot uit Sluis bracht aan het eind van de avond dank voor het gebodene. Hengel wedstrijd De zeehengelsportvereniging „De Zeekrab" heeft aan het Dui- velshoekje de eerste onderlinge wedstrijd gehouden, waaraan door 63 sportvissers werd deel genomen. Door 47 vissers werd 6 kg vis gevangen. De uitslag is: 1. L. Riemens 4 vissen 679 pnt; 2. S. Versprille 6 vissen 556 pnt; 3. C. Dijl 4 vis sen 454 pnt; 4. A. Versprille 2 vissen 347 pnt; 5. A. Visser 6 vis sen 306 pnt; 6. L. de Vriend 3 vissen 323 pnt; 7. S. v. d. Velde 3 vissen 398 pnt; 8. I. Verduijn 3 vissen 28 pnt: 9. L. v. d. Hooft 2 vissen 267 pnt; 10. C. Riemens 2 vissen 247 pnt. Bazar Nederl. Herv. lcerk Vrijdag en zaterdag hield de financiële commissie van de her vormde kerk te Sluiskil een ba zar, die dank zij de medewerking van een groot aantal enthousias te gemeenteleden tot een ge slaagde manifestatie is gewor den. De bezoekers konden op vele manieren hun geld kwijt, o.a. met ringwerpen. schieten, rad van avontuur en het kopen van oliebollen en wafels. Zaterdag avond werd de uitslag van de verloting bekend gemaakt. Ds. H. J. Ruis verrichtte de opening. Rond de kerk te Sluiskil Dank zij de bemoeiingen van ds. H. J. Ruis gonst het momen teel van de aktiviteiten rondom de hervormde kerk te Sluiskil. De bazar is net achter de rug, terwijl weer al nieuwe aktivitei ten op stapel staan, t.w. op 19 mei a.s- een bijbelreceptie en op 26 mei a.s. een Agapè-viering. De bijbelreceptie wordt gehou den door een interkerkelijke groep uit Sas van Gent en kan stimulerend en verhelderend werken voor het bijbelkringwerjc in Sluiskil. Hopelijk zullen vele gemeenteleden op 19 mei naar „De Ark" gaan, waar zij er meer over kunnen horen. De Agapè-viering, herinnerend aan de liefde-maaltijden der eer ste christenen, zal na het succes van het paasontbijt, waaraan door zo'n 45 mensen werd deel genomen, aan de gemeenteleden de gelegenheid bieden samen de maaltijd gebruikend tot een be zinning te komen over eenheid en verdeeldheid in de wereld der christenen. Muziek op Rozenoord De accordeonvereniging „Flan- dria" uit IJzendijke verzorgde onder leiding van de heer Jas per Anthonisse een concert voor de bewoners van deze stichting. Het programma was afgestemd op de leeftijd van de bejaarden. De heer J. P. J. Wage, direk- teur van Rozenoord, bracht dank aan de vereniging, aan de spelers en aan de dirigent voor de be langeloze medewerking aan het ontspanningsprogramma voor de inwoners. Huishoudelijke voorlichting In café „Wilhelmina" vond een bijeenkomst plaats van de bond van plattelandsvrouwen onder voorzitterschap van mevr! A, Lakode Hullu uit Cadzand. Mej.- A. J. Kramer uit Goes, verbonden aan de stichting huis houdelijke voorlichting ten plat- telande, gaf een demonstratie over het maken van koude en hartige hapjes? De dames lieten zich dezelf gemaakte lekker nijen góed smaken. Gr^nadjersfeest en sportbeoefening Zaterdagmiddag vond te Sluis een défilé plaats van het elfde bataljon der garde-grenadiers. Een gepantserde eenheid onder commando vqn de kapitein J. Tj assens trok voorbij het raad huis waar op het bordes stonden opgesteld de waarnemend com missaris der' koningin, de heer J. M. A. C. van Dongen uit Aar denburg, burgemeester P. F. van Hootegem en de overste der gre nadiers, D. C. Vooren. De gepantserde wagens wer den gevolgd door de drumband van sergeant-majoor W. Reijn- ders in ceremonieel tenue. Het défilé werd verder gadegeslagen door tal van militaire en burger lijke autoriteiten die in het raad huis waren bijeengekomen. Tijdens een diner in hotel „Balmoral" herdacht burgemees ter Van Hootegem de overleden commissaris der koningin, die eregreadier was en nooit ontbrak op het traditionele grenadiers- bezoek aan Sluis, waarop hij zich weken' tevoren verheugde. De burgemeester sprak de hoop uit dat dit bezoek tot een jaar lijkse traditie zou uitgroeien. Deze suggestie werd door over ste Vooren in welwillende over weging genomen. De heer Van Dongen wees nog op de banden tussen Sluis en de grenadiers. Hij kreeg het gevoel bij het gade slaan van het défilé dat de ge meente Sluis versterking had aangevraagd om zijn recht op behoud van zelfstandigheid kracht bij te zetten. In de avonduren verzorgde de band van sergeant-majoor Reijn- ders samen met de muziekver eniging „Apollo" een taptoe op de Markt die besloten werd met een bal in het parochiehuis. Zondag speelde een grena dierselftal tegen de amateur- eersteklasser Vlissingen. De gre nadiers die enige contractspelers in hun midden hadden, wonnen de strijd met 3—2. Vlissingen speelde in een verjongde opstel ling waarin alleen de eerste- elftalspelers De Waal en Van Huizen waren opgesteld. De gre nadiers hadden een voortreffe lijke doelman in de Xerxes- reservekeeper. Vlissingen nam de leiding met een mooi doel punt van Van Huizen na 8 mi nuten spelen maar enige ogen blikken later maakten de sol daten er 11 van. Deze stand bleef tot de rust gehandhaafd. Daarna voerden de grenadiers de voorsprong tot 31 op en in de laatste minuut werd het 32. De wedstrijd werd opgeluis terd door de band van Reijnders. INTERNATIONALE FONDSEN VRIJ VAST De stemming op de effecten beurs was vandaag voor de in ternationale fondsen vrij vast. Dit gold voor de aandelen Kon. Petroleum, Unilever en A.K.U. De handel bleef van kleine om vang. Aandelen Kon. Petroleum on dervonden wederom steun van Wallstreet, waar de koers van Royal Dutch met ruim een dol lar was gestegen. Hierop aan sluitend noteerde het oliefonds vanmiddag op ongeveer twee gulden boven de officiële slót- prijs van vrijdag. Het Ameri kaanse avance werd dus niet ge heel overgenomen. Op de koers van 144,70 die vanmiddag voor het oliefonds gold, is het slot- dividend van 3,65 dat vrijdag van de koers is afgegaan thans op een halve gulden na geheel ingehaald. Unilever continueerde met een stijging van een gulden op 138 de oplopende beweging^ van de vorige week. Philips Philips was circa dertig cent beter op 136,20. De aandacht trok verder een koersherstel van A.K.U. Van daag is het de laatste dag waar op de omwisseling op de oude conversievoorwaarden kan ge schieden. De aandelen die op deze basis worden verkregen, geven nog recht op de uitkering van 10 pet in agio-stock. De koers van de aandelen A.K.U. kwam vanmiddag op 503, dat is acht punten hoger dan vrijdag. Hoogovens werden ongeveer een punt hoger geadviseerd. In de scheepvaartafdeling was de stemming iets gemakkelijker. Holland-Amerikalijn kwam een paar punten lager en Van Nie- velrt-Goudriaan lag flauw in de markt als reactie op het teleur stellende jaarverslag. Op de lokale industriemarkt is een begin gemaakt met de ver handeling van de claims voor de dubbele emissie van Grasso. De aandelenclaims taxeerde men op ƒ6.50, dat is een gulden onder de theoretische waarde. De obli gatieclaims werden geadviseerd op 2 (alles per oud aandeel van 100 nominaal). De nieuwe aan delen zouden op de geadviseerde claimprijs 192 pet gaan kos ten en de converteerbare obli gaties 106 pet. De staatsfondsenmerkt was prijshoudend tot iets beter. Van daag is de 5% pet obligatie lening van de Nationale Bank voor middellang krediet in de notering gekomen. Men taxeer de de koers iets beneden de uit gifteprijs van 100 pet. Overzicht van het défilé te Sluis op 15 mei Geslaagd Voor het eerste gedeelte van de nijverheidsakte N. S. slaagde te Amsterdam mej. M. Bukkers uit Sluis. Wethouder Koster overleden Op 68-jarige leeftijd is zater dag in het ziekenhuis te Terneu zen overleden de heer A. Kos ter, wethouder der gemeente Zaamslag en lid van de provin ciale staten van Zeeland. De heer Koster was te Zaam slag geboren en heeft in en bui ten deze gemeente een werkzaam aandeel gehad in het maatschap pelijk leven. Twintig jaar lang heeft de thans overleden wethouder zit ting gehad in de gemeenteraad. Na de pensionering van oud burgemeester Trimpe trad hij ruim negen maanden op als waarnemend burgemeester. De Z.L.M. had de verdiensten van de heer Koster tot uitdruk king gebracht in de benoeming tot lid van verdienste van de Z.L.M. Van de vele andere functies vermelden Wij het jarenlange bestuurslidmaatschap van de boe renleenbank te Terneuzen; dijk graaf van de polder Willem III en hoofdingeland na de reorga nisatie van het Axeler Ambacht; verder was de heer Koster tal van jaren bestuurslid van de Zeeuwse kamerkring van de C.H.U. Meer dan tien jaar heeft de heer Koster zitting gehad in de provinciale staten, waarin hij in 1954 zijn. interde deed als opvol ger van de heer Kaan uit Ter neuzen. Vooral de ingewijden herinne ren zich de heer Koster uit de oorlogsjaren als medewerker aan de verzetsbeweging. Met zijn schoonvader de heer Scheele werd hij wegens hulpverlening aan een groep verzetsstrijders door de Duitsers als gevangene meegenomen naar Biervliet, waar de heer Scheele is gefu silleerd. Lid pachtkamer Tot plaatsvervanger van het eerste lid van de pachtkamer van het kantongerecht te Terneuzen is benoemd de heer H. D, de Regt te Zaamslag. Volgens een bericht van het blad „Expressen", dat eerder ont hullingen over het bestaan van een nazibeweging in Zweden heeft gedaan die tot aanhouding van de leider Lundahl hebben geleid, onderhield deze beweging connecties met een dergelijke be weging in Zuid-Afrika, die de beschikking zou hebben over twee onderzeeboten, verborgen op een „geheime basis in Alge- rië'. Dit zou blijken uit docu menten die in het kantoor van de Zweedse organisatie waren gevonden en oudertekend waren door „generaal" Raymond Krit- zinger Rudman, voormalig Duits officier die in Pietermaritzburg een militaire nazigroep zou lei den, genaamd „De Boerenasi". Verder zou Egypte begin dit jaar de Zweedse organisatie heb ben gevraagd een van haar leden als „toerist" naar Israël te laten gaan voor spionage. De gemeenteraad van Axel maakte vandaag een excur sie langs tal van bouwobjec- ten. Het was een uitgebreid programma waaraan wij in onze editie van woensdag 19 mei uitvoerig aandacht hopen te schenken. De foto toont een gedeelte van het gezelschap in het nieuwe gedeelte van de gas fabriek. Midden maart veroorzaakte een zekere R. O. uit Westdorpe nabij Sas van Gent een ernstige aanrijding met de hem tegemoet- rijdende bromfietser B. uit Ter neuzen. Deze laatste werd ge wond en zijn brommer werd zwaar, beschadigd. De Westdor- penaar was „in kennelijke toe stand" op het moment van de botsing. De officier van justitie, mr. An- dreae, sprak van een onverant woordelijk optreden. Hij eiste een week celstraf en zes maan den ontzegging, benevens toewij zing van de civiele vordering ad. ƒ444. De kantonrechter mr. Sieperda veroordeelde O. tot drie weken waarvan twee voorwaardelijk met twee jaar proeftijd, voorts zes maanden ontzegging voor waardelijk en binnen een half jaar de betaling regelen. MARKTDIEFSTAL Tijdens een marktdag te Hulst had L. de C. aldaar zich schul dig gemaakt aan diefstal uit enige geparkeerd staande auto's. Hij had o.m. de autopapieren, enige schroevendraaiers en blik ken conserven meegenomen. De politierechter vroeg naar de re den van deze diefstal, maar De C. wist er geen antwoord op. Mr. Andreae, de officier, zocht de oorzaak in brooddronkenheid als gevolg van overmatig drank gebruik- Hij eiste een maand voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en onder toezichtstel- ling van een bureau vóór alcoho lisme. De politierechter veroordeelde conform de eis en legde De C. bovendien een geldboete van 75 op. NIET „BRANDSCHOON" In de tweede helft van maart reed J. S. uit Schoondij'ke in zijn auto inabij Terhole. Bij een bocht liet hij de doorgang niet vrij voor een bromfietser die aangereden en gewond werd. De zijruiten van de auto van S. waren beslagen, waardoor hem het uitzicht was belemmerd. De officier wilde het ditmaal laten bij een geldboete, maar hij stelde een volgende keer ontzeg ging van de rijbevoegdheid in 't vooruitzicht. Hij eiste 150 boete of 30 dagen hechtenis. De kan tonrechter sloot zich hierbij aan maar wees S. er op dat hij zijn ruiten „brandschootillncüende te houden. - ^,,1 rtrinCT Scheveningen-radio heeft za terdagavond een oproep aan de scheepvaart doen uitgaan om uit te zien naar de Volendammer viskotter Joh&nnes-Christina (V.D. 52). De viskotter heeft vier man aan boord. De vermiste viskotter was zon dagavond nog steeds zoek. Het schip dat donderdag van Helgo land naar de thuishaven was vertrokken, is die dag het laatst gezien ergens ten noorden van de Duitse Waddeneilanden. Het schip had vrijdag in Volendam moeten arriveren. OPENBARE KENNISGEVING BETREFFENDE GOEDKEURING UITBREIDINGSPLAN IN ONDERDELEN „ZUIDPOLDER". Het Hoofd van het Gemeentebestuur van Terneuzen brengt ter openbare kennis, dat Gedeputeerde Staten van Zeeland bij hun besluit van 3 mei 1965, nr. 1448/247, 3e afdeling, hebben goedgekeurd het raadsbesluit d.d. 21 januari 1965 no. 4, tot vaststelling van het uitbrei dingsplan in onderdelen „Zuidpolder", tevens herzie ning van_ het uitbreidingsplan in onderdelen „Zuid II", zoals dit is vastgesteld bij raadsbesluit van 7 maart 1963, no. 1, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Zee land d.d. 9 augustus 1963, onder no. 1967/230, 3e af deling. Tegen het voormelde besluit tot goedkeuring kunnen belanghebbenden, die bezwaren tegen het plan bij de Raad hebben ingediend, binnen een maand na de dag van deze bekendmaking beroep instellen bij de Kroon. Terneuzen, 1 mei 1965. Het Hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, H. RIJPSTRA. De Hoofdingenieur van de Rijkswaterstaat in het arron dissement Terneuzen te Terneuzen maakt namens de minister van verkeer en waterstaat hekend dat in ver band met de uitvoering van herstellingswerkzaamheden aan de Minister Lelyburg te Sluiskil deze brug volledig voor het landverkeer zal zijn gestremd op dinsdag 18 mei 1965 van 18.15 uur tot woensdag 19 mei 1965 3 uur, of zoveel korter als mogelijk of langer als nodig zal blijken te zijn. Het landverkeer Axel—Sluiskil—Sas van Gent v.v. zal worden omgeleid over Westdorpe. Het landverkeer Axel—SluiskilWest Zeeuws-Vlaande- ren v.v. zal worden omgeleid over Terneuzen. Ten behoeve van het verkeer voor voetgangers, rijwie len en motorrijwielen zal gedurende bovenstaande pe riode een veerpont worden ingelegd. Terneuzen, 17 mei 1965. De Hoofdingenieur voornoej^l, Ir. J. S. HOEKSTRA.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 2