PROVINCIAAL NIEUWS ALA blijf jong, blijf Beursoverzicht Marktberichte* LEZERS DE VRIJE ZEEUW Maandag 3 Dinsdag 4 mei 1965 Terneuzen Axel Groede HULST Philippine Sas van Gent Sluiskil Sluis Zaamslag Duivensport KERKDIENST Agenda die schrijven Pagina 2 HOOFDSCHOTEL? VLEES Kappersexamens Voor het bediendendiploma da mesvak slaagden te Goes de da mes E. C. Lensen te Zaamslag; M. L. S. Jansen te Hoek en J. E. Verplanke te Aardenburg, allen leerlingen van de kappersvak school te Terneuzen. Begrafenis de heer A. Ruben Zaterdagnamiddag had de ter aardbestelling plaats van de heer A. Ruben die gedurende 42 jaar en tot enkele weken voor zijn dood de Zondagsschool van de Ned. hervormde gemeente heeft geleid. Hiervoor werd hij bij zijn 40-jarig jubileum ko ninklijk onderscheiden. Ds P. A. van der Vlugt leidde de begrafenisdienst in het jeugd- gebouw „De Schakel" aan de Kerkhoflaan. Op de algemene begraafplaats werd het woord gevoerd door een familleiid van de overledene, en namens de Christelijke Bedrijfsgroepen Cen trale en de Zondagsschool. De heer Ruben bereikte in dienst van de N.S.M. te Sluiskil in november 1.1. de 65-jarige leeftijd. Hoewel zijn gezondheid toen reeds te wensen overliet, was hij nog vol goede moed en sprak hij zelf de wens uit nog lang in dienst van de kinderen te kunnen werken. Van de vele honderden die hij in de loop van deze lange reeks van jaren heeft opgeleid was er een aantal die een toepasselijk lied zongen toen zijn stoffelijk overschot aan de aarde werd toe vertrouwd. Ook voor de hervormde ge meente in Terneuzen is het over lijden van de heer Ruben een groot verlies. Herdenkingsdienst in de Geref. kerk Hedenavond wordt in de geref. kerk in de Noordstraat een her denkingsdienst gehouden. Deze dienst vangt aan om on geveer half negen na afloop van de dodenherdenking. De heer C. W. L. Kolijn zal spreken over „Vrijheid en offers in 1945"; terwijl ds W. H. Gis pen spreekt over „Vrijheid en of fers in 1965". De samenzang wordt begeleid door orgelspel van de heer C. Meijer. Ringvergadering herv. vrouwengroep G.J.V.F. Donderdag 29 april werd in het .gebouw „De Schakel" te Terneu zen de ringvergadering van de hervormde vrouwengroepen C. J. V. F., afdeling Oost Zeeuws- Vlaanderen gehouden. De op komst was ondanks het slechte weer vrij goed. Door omstandig heden was de presidente der pro vinciale commissie verhinderd aanwezig te zijn. Mevr. Bechtvan der Zee hield de openingsliturgie. De zang werd begeleid door mevr. Van der Vlugt. Na het voorlezen van de jaarverslagen van secretares se en penntngmeesteresse, wer den mededelingen gedaan met liet oog op de komende toogdag op 11 mei a.s. Na de pauze voerde de her vormde vrouwengroep Wijk 1 uit Goes het toneelstuk „Tot ziens, mijn kind" op. Met grote aan dacht volgden de aanwezigen het voortreffelijk gebrachte stuk. Mevr. Becht bracht de speel sters dank voor het gebodene en deed haar dank vergezeld gaan van een bloemenhulde. Bijeenkomst Oud-Terneuzen De vereniging Oud-Terneuzen hield vorige week de laatste bijeenkomst in het seizoen 1964/ 1965. Op vlotte wijze handelde de voorzitter, de heer J. de Vries, de agenda af. Nu er van lieverlede een en ander binnenkomt voor het toe komstig museum, komt de nood zaak voor ruimte naar voren. De nodige stappen op dit gebied werden reeds door het bestuur ondernomen, maar voor een der gelijk gebouw is vooral de lig ging van veel belang. Niet in het minst door de genegenheid van het gemeentebestuur voor deze vereniging zal binnen afzienbare tijd wel een oplossing worden gevonden. Een voorloper van het in te richten museum vormt het be gin van een oudheidkamer op de TT '65. De vereniging hoopt daar veel nieuwe leden te winnen. Het bestuur houdt zich aanbe volen voor het ontvangen van alles, wat op een museum be trekking kan hebben. Na de pauze vertoonde de heer De Kraker uit Axel fraaie dia's van zijn reis naar Jordanië. Op verdienstelijke wijze deed hij de vertoning vergezeld gaan van een toepasselijke voordracht. Na afloop dankte de voorzit ter de heer De Kraker hartelijk voor het gebodene. Hoe belang wekkend ook het verleden van Terneuzen mag zijn, wat de aan wezigen hier o.m. hadden gezien, had iets meer met „barre oud heid" te maken. Wij vernamen van het bestuur, dat er belangrijke plannen voor het volgend seizoen op stapel staan. „Bazuinen om Jericho" Waarom is de „Bazuinen om Jericho" zo bijzonder geschikt om bij de 20-jarig bevrijdingsfeest op te voeren? Omdat het zo'n typisch Nederlands stuk is, ge schreven in een taal die wij ver staan. Geschreven uit een situa tie, die wij kennen. Ben van Eysselsteijn, toneel regisseur en toneelschrijver van naam, komt in zijn spel op ons af met een slordige vraag: Was onze vrijheid zo'n groot offer waard? Op een Drentse boerderij vin den onderduikers een veilig thuis. Die onderduikers zijn echt wel vogels van diverse pluimage. In het normale vooroorlogse le ven of was dat juist niet nor maal? zouden ze elkaar niet hebben gekend. Ze zouden geen prijs stellen op een nadere ken nismaking. Ze liggen te ver uit elkaar. Maar ze zijn vleugellam geslagen. En dan drijft de nood hen naar elkaar toe. Daar zijn ze dan: de jonge felle communist, de vurige anti revolutionair en de Joodse zaken man. Samen onderdak bij een orthodoxe boer en zijn dochter. En natuurliik, ze kibbelen met elkaar. Ze debatteren. Maar ze staan voor elkaar in. Ze vech- richt. De zuilen zijn weer her voor elkaar. Ze beschermen el kaar. En ze wagen hun leven voor dat na-oorlogse paradijs, waarin de muren omgevallen zijn. En waarin de zuilen één tempel dra gen. Zware offers hebben ze er voor over. Het zwaarste offer brengt de boer zelf, wanneer zijn „ver loren" zoon, een overtuigd S.S.- er, met verlof van het oostfront thuiskomt Dan komt de bevrijding. Maar de boer denkt na over zijn of fer. Vijf jaar na de bevrijding komen de vroegere onderduikers nog eenmaal bij elkaar. En ze houden een reünie. Natuurlijk ze balen oude her inneringen op. Maarze ziin elkaar ontgroeid. De tegenstel lingen zijn weer sterker dan ooit. De muren zijn weer onge recht. De zuilen zijn weer her steld. En je vraagt je af Ja, dat is de grote vraag van „Razuinen om Jericho". Was déze vriihe'd zulke enorme of fers waard? U ziet het, een tvnisch Neder lands stuk, geschreven door een eerste klas-dramaturg, die het toneel kent tot in zijn vinger- tonnen. Fn gespeeld door een jonge enthousiaste toneelgroep. In het voorprogramma brengen de an dere leden van de groep het spel „Het vrouwtje van Stavoren". En wie weet vallen er ter ge legenheid van een 20-iarig be vrijdingsfeest muren om. Het zal ons een vreugde zijn. Enorm succes Ter gelegenheid van hpt jubi leum van de zusters te Sluiskil is ook in Axel een werkcomité samengesteld om de zusters ter gelegenheid van dit heuglük feit een geschenk te overhandi gen. Dank zii de inspanning van vele collectrices en de mede werking van de Axelse bevol king bereikte men een totaalbe drag van ƒ3314,41. Met verklaarbare trots heeft het werkcomité de opbrengst af gedragen aan het huldigingsco mité te Sluiskil, dat verrast was met het resultaat, dat door de spontane reaktie van velen werd bereikt. Het huldigingscomité Sluiskil en het werkcomité Axel danken allen dan ook hartelijk voor het resultaat van deze geslaagd'e ak- tie. Uitslae; feestoptocht op Koninginnedag Grote groepen: le pr. Dranken; 2 pr. Oranjeklanten; 3e pr. Rood kapje; 3e pr. Jeugd eert Oranje; 4e pr. Neptunus; 4e pr. Raket; 5e pr. Jeugd Roode Kruis; 5e pr. Huishoudorkest; 6e pr. Ivanhoe. Kleine groepen: le pr. Tower- wacht; 2e pr. Kleine Indianen; 2e pr. Rembrandt; 3e pr. Waar zegster; 3e pr. Dobbelstenen; 4e pr. De Earpelkappers; 4e pr. Margriet en Pieter; 6e pr. Axels paartjes; 5e pr. Hans en Grietje. Individuelen: le pr. 18e Eeuwse dame; 2e pr. Mickey Mouse; 3e pr. Bruidspaar; 4e pr. Engelse Kats; 5e pr. Muzikantje. Goed afgelopen In de nacht van vrijdag op za terdag reed een personenauto met zes inzittenden over de Ka naaldijk naar Kijkuit. De be stuurder, de heer G. J. V. uit Amsterdam, wilde remmen om rechtsaf de 3e Verkorting in te draaien. Door een defekt aan de rem kon hij zijn snelheid niet op tijd minderen. De auto kwam daar door in het afwateringskanaal AxelHulst terecht, pl.m. 5 me ter beneden het wegdek. De inzittenden, die waren op getreden op Koninginnefeest in Sas van Gent liepen allen ont vellingen op. Een der passagiers, een jonge dame uit Rotterdam, liep een shock op. Zij had ook veel wa ter naar binnen gekregen en moest worden opgenomen in het ziekenhuis te Hulst. Ook de anderen werden naar het ziekenhuis vervoerd maar konden na behandeld en van droge kleren te zijn voorzien, 's morgens naar hun woonplaats terugkeren. De auto werd ern stig beschadigd. Succes voor accordeoniste Ook dit jaar blijkt Arlette Herwegh, de Axelse accordeonis te, van plan haar naam hoog te houden. Zaterdag nam ze deel aan een tienerfestival, georgani seerd door S.D.O. te Lams waar de. In de afdeling solisten won ze de eerste prijs vóór haar ri vale Ria Boon uit Hulst. Achter eenvolgens speelde zij Accorde onbetovering, Luanilla en Oost Azië Express. Zaterdag 8 mei neemt ze deel aan een concours te IJzendijke. georganiseerd door de N.A.A., de Nederlandse Accordeonisten As sociatie. Op 5 juni gaat ze naar Kruiningen om mee te doen aan het kampioenschap van Zeeland voor solisten. Velen zullen zich herinneren dat ze vorig jaar het nationaal kampioenschap be haalde in afdeling 2. Vergadering gemeenteraad In de zitting van de gemeente raad van Groede deelde burge meester J. C. Everaars mee, dat het in de bedoeling ligt het in- structiebad officieel op 28 mei te openen. De wethouderssalarissen zul len worden verhoogd van 1680 tot 1992. Een subsidieverzoek van het Bach-comité te Aardenburg werd afgewezen. Aan de uitvalsweg was oor spronkelijk een perceel grond ge reserveerd voor de bouw van een sportlokaal. Later werd dit lo kaal gebouwd bij de openbare school. De strook grond aan de uitvalsweg die hierdoor vrij kwam, werd nu bestemd voor de bouw van twee bungalows, waar voor reeds gegadigden waren. Het college van G. S. ant woordde dat het in beginsel geen bezwaar had, maar dat goedkeu ring werd onthouden omdat de naam niet bekend was van de gegadigden. Het college van B en W. vond dat een vreemde gang van zaken. Als een van de ambtenaren van de provinciale griffie de moeite had genomen telefonisch naar de namen te vragen, dan hadden G. S. een gunstige beslissing kunnen ne men. Nu betekent het onnodige vertraging. De heer J. Vermeulen infor meerde naar de verbetering van de straatverlichting. De burge meester antwoordde, dat het col lege dit probleem had besproken en bereid was 30.000 op de Ka- pitaaldienst te brengen. Dit werd uitgesteld tot de .volgende ver gadering om de P.Z.E.M. de ge legenheid te geven met een ge specificeerd plan voor de dag te komen. Voor een badmeester in het instructiebad werd een bedrag van 2000 uitgetrokken. Voor het bevrijdingsfeest op 5 mei krijgt het plaatselijk Oranjeco mité een bedrag van 600. Tweetal inbraken gepleegd Het land van Hulst wordt de laatste tijd geteisterd door een golf van kleine inbraken. Werd een veertien dagen ge leden ingebroken in café's van De Vilder te Hulst en Stevens uit St. Jansteen, nu kwam bij de politie melding binnen van twee inbraken -in de nacht van zater dag op zondag. Bij de winkelier P. v. d. Wiele in de IJzerenhandstraat te Hulst verdween uit de winkellade een bedrag van ƒ20 en B.fr.s 300. Het geldkistje werd later in de tuin teruggevonden. Op het Schuttershof bij de fa milie d'Haenes, woonachig sinds twee dagen waar voorheen de schilderswinkel van Kuyks was gevestigd, werd 35 uit een por tefeuille ontvreemd. Van de dader(s) ontbreekt nog ieder spoor. Wel bleken deze laatste twee inbraken enige ge lijkenis te vertonen met die van twee weken geleden. Ook nu werd aan de achterzijde een ruit ingedrukt, waardoor de dader (s) binnendrongen. Ditmaal werden evenwel ook de telefoondraden doorgesneden. Sobeye be vrij dingsvierii ïg Koninginnedag is dit jaar in tegenstelling tot vorige jaren in ons dorp niet gevierd. Zelfs de fanfare liet om onbekende rede nen de gehele dag verstek gaan. Het enige amusement voor de jeugd was de draaimolen op de markt, die dan ook veel bekijks had. Het programma voor bevrij dingsdag is ondanks de gelde lijke steun van de gemeente maar sober uitgevallen. Om half tien wordt de jeugd verwacht op de markt om daar na, voorafgegaan door de fan fare, naar het gemeentelijk sport terrein te gaan, waar de gehele dag volksspelen en sportwed strijden worden georganiseerd. Om vijf uur zullen op de markt de prijzen worden uitgereikt. 's Avonds om half acht begint in zaal Steijaert een bevrijdings bal dat tot twaalf uur zal duren. Fietsenrally De Bruinvis zal op 15 mei a.s. voor alle leden een fietsenrally organiseren in Sas van Gent en omgeving. Het doel is vooral de oudere zwemmers en donateurs eens de gelegenheid te geven aktief deel te nemen aan het ver enigingsleven, Vertrek om 14.00 uur van café „De Oude Brug". Douane nam twee- smokkelauto's en 1175 kg boter in beslag In de nacht van zaterdag 1 op zondag 2 mei hebben ambtena ren van de centrale douanepost uit Axel onder de gemeente Sas van Gent twee auto's, n.l. een luxe Belgische personenwagen, ingericht voor smokkeldoelein den en voorzien van valse Bel gische nummerplaten, en een Nederlandse bestelauto, met in totaal 1175 kilogram boter in beslag genomen. Aan deze inbeslagneming ging moeizaam speurderswerk vooraf. De ambtenaren sloegen in het holst van de nacht toe en wel op het laadadres, toen de smokke laars juist voornemens waren de boter over te laden uit de be stelauto in de luxe wagen. In de bestelauto bleek 850 kg boter te zijn geladen, terwijl elders, n.l. op een zolderverdieping van een belendend pand, nog 13 dozen met boter werden aangetroffen. De totale waarde van de beide auto's en de boter wordt geschat op ruim 7.000. Drie bij deze zaak betrokken smokkelaars, waarvan één hun ner verzet tegenover de ambte naren pleegde, konden worden aangehouden. Deze laatste zal voor de officier van justitie te Middelburg zal worden geleid. Stille tocht Dinsdag 4 mei zal door de kin deren van de twee hoogste klas sen der lagere scholen te Sluis kil een bloemenhulde worden ge bracht aan het monumentje, dat is opgericht ter nagedachtenis van de Franse vliegenier Erwin Boudry. Om 7.15 uur zal de kleine stoet van de brug vertrekken. Bij het monument zal om 8 uur de gebruikelijke stilte in acht wor den genomen, waarna de kinde ren hun b'oemen aan de voet van het gedenkteken kunnen neer leggen. Ouderen, die aan deze (voet)-toeht willen deelnemen, kunnen zich eveneens om 7.15 uur bij de brug opstellen. Verloting en bazar hervormde kerk De financiële commissie van de hervormde kerk zal op vrijdag 14 en zaterdag 5 mei een bazar or ganiseren ten bate van de nieu we kerk. Door het meedoen aan tal van attracties zijn er weer vele fraaie prijzen te winnen. Tevens zal op de eerste bazar- avond om 9 uur de uitslag wor den bekend gemaakt van de ver loting, waarvoor thans de loten worden verkocht. Behalve te Sluiskil hoopt men ook loten te verkopen in Axel, Hoek, Terneu zen en Zaamslag. Prijzen zijn o.a. een dames of herenrijwiel naar keuze, een mixer, een lec- trische trein en een autoped. De bazaar zal worden gehouden in het wijkgebouw „De Ark". Viering Koninginnedag Van vroeg tot laat zijn er ter gelegenheid van de viering van de verjaardag van de koningin te Sluiskil mensen op de been geweest. Om half negen werden de feestehjkheden ingeluid met een aubade van schoolkinderen en de fanfare op het plein van de openbare school. B. en W. en de Sluiskilse raadsleden werden Maak van Moederdag een feest met 'n nieuwe fiets verrast u haar het meest. verwelkomd door de voorzitter van het Oranje-comité. De aubade die ook dit jaar weer werd opgevrolijkt door een uitgespeeld liedje, nl. „Mama, 'k wil een man hè", viel bij de aan wezigen zeer in de smaak. Een groot aantal oranje bal- 'onnen werd door de kinderen losgelaten. Jammer dat het mis tige weer het effect van de bal lonnenwedstrijd enigszins ver stoorde. Terwijl nu de kinderen van de klassen 3 t/m 6 op pad gingen voor het uitvoeren van een speurtocht, gecombineerd met kinderspelen, kwam op het plein van de openb. school de gecostu- meerde optocht aan, waaraan werd deelgenomen door de kleu terschoolkinderen en de leerlin gen van de laagste twee klassen van de lagere scholen. Voor de tweede maal ging een aantal bal lonnen de lucht in. Om 1 uur begonnen de voetbal wedstrijden tussen de scholen op het terrein aan de Veldstraat. On der grote belangstelling en aan gevuurd door supporters met spandoeken vochten de jongens van de drie scholen om de wis selbeker-. Dé uitslagen waren als volgt: R.k. schoolehr. school 41; r.k. schoolopenbare school 3 0; chr. schoolopenbare school 1—3. De beker die in het bezit was van de christelijke school, kwam in handen van de r.k. school. Voorafgegaan door de drumband gingen de elftallen naar het plein van de openbare school, waar de prijzen werden uitge reikt door Sluiskils oudste raads lid, de heer C. Compiet. Hij over handigde de beker aan de aan voerder van het winnende elftal en aan ieder elftal een herinne ringstrofee. De jaarlijkse wisselprijs, de Zr- Maximiliana-trofee, die wordt uitgereikt aan het'kind, dat met speurtocht en spelen het hoogste aantal punten heeft behaald, kwam deze keer in handen van Jan Wolfert, die met een punten totaal van 140 de beste prestatie had geleverd. Voor elke klas werden 20 prij zen beschikbaar gesteld. Na deze prijsuitreiking werd het terrein der feestelijkheden verlegd naar het veldje bij het postkantoor. Hier werd een aan tal volksspelen voor volwasse nen gehouden, waar een over weldigende belangstelling voor bestond. Aan de onderdelen touwtrekken, zaklopen, pap eten, „baby's voeden", en vooral mast- klimmen werd door een groot aantal mensen deelgenomen. Fraaie prijzen werden beschik baar gesteld. De mast met wor sten van 3 pond in de top stond in 't middelpunt van de belang stelling. 8 van de .10 worsten werden naar beneden gehaald, vooral door wat jongere mensen. „Het val niet mee," was het al gemene commentaar. Om half acht werd het avond programma geopend met een concert door de fanfare, gevolgd door een lampionoptocht. Om 9 uur begon de teenagershow ..Durven endoen". Zowel wat betreft de deelname als de publieke belangstelhng snande dit onderdeel de kroon. Ruim twee uur lang werd er onder lei ding van de heer C. Luycks een afwisselend programma op de planken gebracht. De begeleiding van de solisten was in goede han7 den bij „The Concords", een Sluiskilse band, d*e steeds meer in de belangstelling komt te staan. De jury beoordeelde de drie categorieën als volgt: Solisten: 1. Marie-Louise Eg- germont (zang). Deze kandidate verwierf tevens de extra-prijs voor de beste deelnemer van de avond. 2. De heer P. Luycks (voordracht). 3. De heer H. Ha melink (voordracht). 4. Anne- mieke de Caluwé (zang). 5. Els den Hamer (zang). 6. Louis Dal- linga (zang); 7. Rosalien Des tombes (zang)8. Hans Snoeys (cither). Kleine groepen: 1. De drie dol le jongens o.l.v. Ray Simoen (to neel). 2. „De Accordi's" (accor deon-duo uit Terneuzen). 3. Vader en dochter De Brouwer (gitaar en mondharmonica). 4. Rudie de B'ock en Rudie Lievens (pantomime). Bands: 1. „The Concords" uit Sluiskil. 2. „The Flying Stars" uit Axel. Het Oranje-comité Sluiskil, be staande uit de drie hoofden der scholen kan, mede dank zij de medewerking van een aantal Sluiskillenaars, terug zien op 'n geslaagd Koninginnefeest. Koninginnefeest Het Koninginnefeest te Sluis begon in de ochtenduren met een rondgang van de drumband „De Jantjes" langs de lagere scholen, waar de leerlingen gereed ston den om in optocht met deze drumband naar het parochiehuis te trekken. Hier werd de kinde ren een kleurenfilm vertoond. Deze handelde over de reis van de prinsessen Irene en Margriet naar de West. Des middags werden er sport wedstrijden gehouden op het ge meentelijk sportterrein. Een voet balelftal van de r.k. jongens school speelde een match tegen een combinatie van de christelij ke en de openbare school en deze ontmoeting zal worden overge speeld omdat de stand met 00 eindigde. Een handbalwedstrijd tussen de meisjesschool en een combi natie chr./openbare school ein digde in een 4—1 overwinning voor de meisjesschool. Des avonds werd de prinsessen- film in het parochiehuis voor de volwassenen vertoond en maakte de muziekvereniging „Apollo" een muzikale rondwandeling. Nieuwe dames- en herenkapsalon Op het marktplein van Zaam slag is tussen de andere mooie nieuwe winkelpanden opnieuw een fraaie geheel gemoderni seerde zaak verrezen. De ver nieuwde en aan alle eisen vol doende kapsalon roet winkel van de heer W. J. Lensen werd vrij dagmiddag voor de klantenkring opengesteld. Bij het binnentreden valt aan stonds op hoe smaakvol alles is ingericht. Tijdens de opening boden de ruime salons en de win kel een fleurige aanblik die nog verhoogd werd door de vele bloemstukken van vrienden en zakenrelaties. De gehe'e inrich ting toont een harmonieus ge heel. Spiegels, stoelen, kleuren van plafond en wanden, de vloer bedekking en de verlichting vor men een van smaak en vakman schap getuigende combinatie die aller bewondering afdwingt. Geen wonder dat deze nieuwe zaak vrijdag en zaterdag reeds onmid dellijk veel belangstelling en veel klanten trok. Een gelukwens aan de heer Lensen bij de opening van deze gemoderniseerde kapsalon is hier zeker oo zijn plaats. PRIJSVLUCHT UIT BEAUMETZ „De Eendracht" - Terneuzen Snelheid eerste duif 1190,5 m; laatste prijswinnende duif 1015,7 m.: 1, 4 en 6. J. A. de Smidt; 2. C. D. de Rijke; 3. T. Wisse; 5. Chr. van Driel; 7. T. van Hecke; 8. J. Willemsen; 9. A. Dieleman; 10. W. Harte. WEDVLUCHT VILVOORDE „E.M.M." van de Bond van zaterdagvliegers. Snelheid 1ste duif 1421 m; laat ste prijswinnende duif 1331 m. 1. P. Scheele; 2. P. Verberk- moes; 3. J. Jansen: 4. J. Dhaeze; 5. A. Scheele; 6 en 9. K. Oppe neer; 7. W. de Vos; 8 en 10. C. Moerman. PRIJSVLUCHT UIT BEAUMETZ „De Verwachting" - Axel. Oude duiven. Snelheid eerste duif 1143,7 m; laatste prijswin nende duif 1022,4 m. 1. Ch. Tieleman; 2. M. Butler; 3 en 8. F. Verschelden; 4. A. de Feijter; 5. K. Verbunt; 6 en 7. E. van Dorsselaer; 9. K. Deij. Jaarlingen: Snelheid 1ste duif 1082,1 m; laatste prijswinnende duif 915,63 m. 1 en 2. A. Peersman; 3. E. van Dorsselaer; 4. M. Butler; 5. J. Giele; 6. A. Leppens; 7. R. Wie- meersch; 8. A. de Feijter; 9. K. Deij; 10. J. Wieland. VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden vandaag 1776 stuks vee aangevoerd, zijnde; 1218 slacht- runderen en 558 varkens. De noteringen waren: Slachtrunderen 3,354,65 Varkens (levend gewicht) 1,75 ƒ1,91; Stieren ƒ4ƒ4,40; W orstkoeien 3,303,45 Slachtzeugen 1,50—1,60; Zwa re varkens 1,601,62. Alles per kg. GRAANBEURS ROTTERDAM Heden werden op de Rotter damse graanbeurs de volgende prijzen genoteerd af boerderij: Zomergerst volgens mon ster tot ƒ30.50; Groene erw ten tot ƒ35; Schokkers tot ƒ46; Bruine bonen boerenschoon tot 49. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Klei-aardappelen voor het bin nenland: Eigenheimers 40 mm opwaarts ƒ20—ƒ22; Bintje 35 mm tot 50 mm 20; Bintje 40 mm opwaarts in twee maten ge sorteerd ƒ22ƒ26; Bevelander 40 mm opwaarts ƒ19ƒ20; Fu rore 40 mm opwaarts 18,50 ƒ21. Zandaardappelen voor het bin nenland; Libertas 40 mm op waarts 1214. Klei-aardappelen voor de ex port: Bintje 35 mm opwaarts in twee maten gesorteerd 24 ƒ25; Bintje 45 mm opwaarts in verschillende maten gesorteerd 26Alpha 45 mm opwaarts 19 20. Zandaardappelen voor de ex port: IJselster en Patrones m.i.v. heden geen noteringen meer; Voran 35 mm opwaarts ƒ13; Li bertas 35 mm opwaarts 12 14. Voer-aardappelen 3ƒ3,75. Stemming: Binnenland zeer vast, export vast. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vast gesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wa gon, schip of auto. TERUGLOPENDE MARKT Na het lange weekeinde heeft het Damrak maandagmiddag de nieuwe beursweek ingezet met een prijshoudende stemming voor de internationale waarden. Kon. Olie maakte hierop een uitzon dering door fractioneel lager te noteren. Philips werd ex 2,50 slotdividend en ex-stock verhan deld op 140,40 tegen donderdag als slotprijs 149.40 cum dividend en cum stock. Later op de middag gaf Phi lips een scherpe daling te zien tot 137,80 als gevolg van het aanbod van stockdividenden door de grootbanken. Unilever kon zich handhaven op 133,40 (132,70). AKU daalde van 506 tot 503 (504%). Kon. Olie was een halve gulden lager op 142. Hoogovens heeft de cij fers over het eerste kwartaal 1965 bekendgemaakt. Hierin zijn voor de eerste maal de cijfers van Breedband gegeven. De om zet geeft een stijging te zien tot 127,1 min (tegen 191,4 min in het eerste kwartaal van '64). De bedrijfswinst verbeterde tot ƒ49,3 min (ƒ33,5 min), de netto winst tot ƒ23,2 min (ƒ21,2 min). Er werd volstaan met een ad- vieskoers van 539 tegen donder dag 532. K.LM. werd lager ge adviseerd op ƒ118. De Denen zullen binnen en kele dagen zonder biet zitten door een staking van arbeiders bij de brouwerijen die hogere lonen willen. Slechts bij enige kleine brouwerijen wordt niet gestaakt. Verwacht wordt dat de voorraad bier binnen twee tot drie dagen op is. GEREF. GEMEENTE (Vlooswïjkstraat) DINSDAG 4 MEI - Terneuzen: 19 uur Ds. M. van Beek. HEDEN TerneuzenLuxor-Theater, 8 uur: „Man, vrouw en het huwelijk". Hotel „Rotterdam", 7.30 u.: Alg. ledenvergadering afd. Ter neuzen Ned. Roode Kruis. Zuidersportpark (terr. 4 en 5), 7 uur: P.Z.E.M.—H.S.V. en Philips 2Advendo. DINSDAG 4 MEI Terneuzen Luxor-Theater, 8 uur „Man, vrouw en het hu-? welijk". Hotel „Rotterdam", 10.30 u« Vergadering van aandeelhou ders der N.V. Duwvaart Mij. „Zeeland". Lokaal „Bethel", 7.30 uur Evangelisatie-samenkomst. DONDERDAG 6 MEI Terneuzen: Concertgebouw, 8 u.: Toneelspel „Bazuinen rond Jericho". Zuidersportpark (terr. 0 <sri 7), 7 uur: SpadellaPhilips 3 en H.K.C. 2—Philips 1. Geef gul Nederland viert deze week her denkingsfeest, feest van bevrij ding, dankbare herinnering en vreugde. Ook herinnert deze viering aan onze nationale ere- olicht tegenover hen, de nage laten betrekkingen van heil die hun leven lieten voor de bevrij ding. De G.M.F.: 1. Fonds 1815 voor Oud-Militairen en nagelaten be trekkingen; 2. Koninkl. Nat. Vér. „Stimil"; 3. Ver. „Eereschuld en Dankbaarheid"; 4. Karei Door man Fonds; 5. Prins Bernhard Sticht, en 6. Sticht. „Van Weer den Poelman Fonds", steun ver lenende aan hen die in moeilijke omstandigheden zijn geraakt, aan verminkten, aan kinderen van omgekomen militairen, waar gro te bedragen voor nodig zijn, or ganiseert een huis-aan-huis kol- lekte, voor dit zuiver liefdadig doel. In de bevrijdingsweek van 3 tot 8 mei wordt deze kollekte gehouden. Laten wij allen die de vreugde der bevrijding mogen vieren deze nationale ereplicht die op alle Nederlanders rust naar beste krachten trachten te vervullen. U weet waar het om gaat. Geeft in de komende dagen de kollektant van de G.M.F. uw bij drage. Geef gul. Kollektanter. graag melden op het gemeentehuis, bij het plaat selijk comité: Jan Steenstraat 18 en telefonisch 01150—2250. HET PLAATSELIJK COMITÉ G.M.F.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 2