Provinciaal nieuws Mr. Rijpsira opende tentoonstelling „In blad weerspiegeld" Lezers die sshrijven ilky Terneuzen Axel Hulst Kloosterzande (Adv.) Middelburg Oost burg Slurs „Troost voor hemdie in de put zit". is net zo lekker als de duurste Amerikaan Woensdag 28 april 1965 DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 Ouderavond openbare kleuterschool Maandagavond werd 'n ouder avond van de openbare kleuter school aan de Oranjestraat ge houden in de dependance aan de Leeuwenlaan. De oudercommis sie had kennelijk de grote be langstelling der ouders ni' voorzien, want nadat tenslot! zelfs de geïmproviseerde zit plaatsen bezet waren, moesten nog vele ouders worden teleur gesteld. De voorzitter, de heer J. van der Brugge, bracht in zijn ope ningswoord dank aan het ge meentebestuur, dat met grote interesse voor het onderwijs waar nodig steun en medewer king verleent die van onont beerlijk belang is voor de jong ste inwoners van onze stad. Secretaris P. H. de Kramer maakte in zijn kort jaarverslag o.a. melding van de groei der school, die thans na de Paasva kantie 200 leerlingen telt. Mej. J. Dorleijn, lerares aan /le gemeentelijke opleidings school voor kleuterleidsters te Middelburg, hield een aandach tig beluisterde voordracht over het werk van onze kleuters in de kleuterschool. Na een korte his torische inleiding besprak zij het moderne kleuteronderwijs. Dit stelt in tegenstelling tot vroe ger het kind centraal en obser veert het in zijn verschillende ontwikkelingsperioden geduren de de kleuterleeftijd. Aan de hand daarvan wordt de kleuter naast de taak van de ouders ge vormd tot een zowel verstande lijk als emotioneel harmonisch ontwikkeld kind. Door moderne leermiddelen en improvisatie krijgt het in kleine groepjes so ciale aanpassing aan zijn om geving, in langzamerhand steeds groter verband: van het indivi dueel spel in de poppenhoek tot het (men stelle zich dit voor!) gemeenschappelijk bezoek van een kleuterklas aan een speel goedwinkel. De kleurendia's van de spreekster waarmee zij na haar voordracht het gesproken woord illustreerde, vonden een enthousiast onthaal. Het tweede deel van de avond werd in de school zelf gehouden en bestond uit het bezichtigen van een in alle klassen inge richte tentoonstelling van het werk der kleuters. Voor hoofd leidster mej. M. de Ruijter en haar leidsters was geen enkele moeite teveel geweest, zodat zü de grootste bewondering oogst ten voor het fraaie werk, dat zij aan het grote gezelschap ouders toonden. Tijdens deze bezichtiging werd koffie geserveerd. Maidentrip van de „Sophia Elisabeth" De gereformeerde jeugd van Terneuzen heeft dinsdagavond onder leiding van ds. Gispen een trip gemaakt met de nieuwe rondvaartboot van de firma Mul ler. Na een tocht langs de haven werken werd koers gezet naar Sluiskil en Sas van Gent. Aan boord heerste een uitstekende stemming en op de terugweg werd dan ook luid gezongen. Het was een mooie tocht, zodat ds. Gispen en de firma Muller voor deze eerste en prachtig ge slaagde kanaalvaart een welver diend applaus in ontvangst moch ten nemen. K. A. B. Terneuzen werd N. K. V. De voorzitter bleef op zijn post. Een gering aantal leden van de afdeling Terneuzen van de katholieke arbeidersbeweging is maandagavond in het parochie huis tijdens de algemene verga dering getuige geweest van de verandering van „K.A.B.-afde- ling Terneuzen" in „plaatselijke centrale van het N(ederlands) K(atholiek) V(akverbond). Dat het niet alleen een naams verandering maar ook een struc tuurverandering betrof, daar over gaf de voorzitter, de heer Alb. de Maat, een korte uiteen zetting. Deze kwestie is reeds drie jaar in behandeling. De wij zigingen werden op landelijk niveau, daarna per diocees en tenslotte plaatselijk doorgevoerd. Het nieuwe bestuur. Een van de kenmerken is dat het bestuur van de (oude) K.A.B. moest aftreden. Het nieuwe be stuur wordt samengesteld uit leden van de diverse vakvereni gingen. Zij worden evenwel niet gekozen, maar door het bestuur van die vakvereniging aangewe zen. Voor Terneuzen waren dit er acht, waarbij nog drie „vrije" kandidaten door de vergadering in het bestuur werden gekozen. Het nieuwe N.K.V.-bestuur ziet er thans als volgt uit: Bond van werknemers in de bouwnijver heid de heer A. F. d'Hont; bond van werknemers in de indus triële bedrijven de heer L. F. de Miel; bond van vervoerperso neel K.B.V. de heer B. v. d. Bos (voorlopig); bond van werkne mers in het metaal- en electro- technisch bedrijf en aanverwan te bedrijven de heer P. de Bruijn; bond van overheidspersoneel (K.A.B.O.) de heer Alb. Hof man. Namens de drie volgende groepen, nl. de bond van per soneel in de handel (B.P.H.), de bond van werknemers in bank en verzekeringsbedrijf en admi nistratieve kantoren (B.V.A.) en de bund van administratief- en commercieel personeel in de in dustrie (A.C.I.) werden aange wezen al* x contagtfigrsoaea de heren J. F. d'Hont, A. van Jole en F. Bracke. Deze contactper sonen hebben dezelfde bestuurs rechten als de overige bestuurs leden. Ter aanvulling werden geko zen mevr. FranseOostdijk (de B-leden vertegenwoordigend) en de heren Jo Maas en Alb. de Maat. Tenslotte werd bij de vrije 'erkiezing de heer A. de Maat .ot voorzitter gekozen. Goede resultaten. In een uitgebreid jaarverslag gaf de secretaris, de heer Jos. d'Hont, een opsomming van het wel en wee van de afdeling ge durende 1964, waarbij hij niet verheelde dat het bestuur zich op enkele terreinen moest be perken, gezien de komende structuurwijzigingen. In het af gelopen jaar werd een leden winst van 13 geboekt. Dit aan tal is volgens de secretaris niet in de juiste verhouding tot het relatief groot aantal vestigingen en dat was voor hem een reden de aandacht van de vakbonden te vragen. De actie „Wij en Zij" ten bate van de onderontwikkelde gebie den was een succes. Netto bracht deze actie waaraan 34 leden hun medewerking gaven bij na het dubbele op van 1963. In 1963 kreeg „Herwonnen Levenskracht" in verband met het gouden jubileum een nieuw centrum voor asthma-verpleging. Ook de produktie van de eigen levensverzekering („Con cordia") en van de Centrals (Spaar)Volksbank was uitste kend. In dezelfde optimistische toon klonk het financieel verslag van de penningmeester de heer A. F. d'Hont. Aan het einde van de verga dering wezen de geestelijke ad viseur, kapelaan A. Krijnen, en de voorzitter er op dat, nu het N.K.V. de parochie Terneuzen omvat, waarbij ook Hoek en Zaamslag gerekend moeten wor den. De geestelijk adviseur re kende het tot een taak van het N.K.V. ook aan deze mensen de nodige aandacht te schenken. Demonstratie huishoudelijke electrische apparaten De hedendaagse huisvrouw kan de beschikking hebben over een moderne apparatuur, die haar een groot deel van het werk dat in onze gecompliceerde maatschappij van haar gevraagd wordt uit handen neemt. De keu ken of liever gezegd met de tegenwoordige behuizing het keukentje is dan ook niet meer zoals vroeger de plaats waar gezweet en gezwoegd wordt, doch kan zijn de plaats waar het wit-gemoffeld machine park van de vrouw des huizes is ondergebracht. Gisteren toonde de firma Van Baal in „De Schakel" diverse moderne huishoudelijke appara tuur voor een gemengd publiek. De dames en heren werd ge toond hoe de wasdag geen pro bleem meer behoeft te zijn. Zij konden zien dat een was-auto- maat (robot) er voor kan zor gen dat de was gedaan wordt terwijl men slaapt. De demonstraties vonden plaats met modellen „Frigibell" van Bell ITT. Wasgoed en was middel in de machine stoppen, een druk op de knop en verder verloopt het reinigings- en cen trifugeproces volkomen automa tisch. Bij de laatste spoeling is het weggepompte water glashel der, een bewijs voor de gron digheid van het was-procédé. Er werd ook een diepvriesbe waarder voor de huishouding getoond. Naast een uiteenzetting over het diepvriezen, dat hoe langer hoe meer ingang in de gezinnen vindt, werd hierover ook een film vertoond. Het was een belangwekkende avond, die werd afgewisseld met een kopje koffie en waar na de pauze veel vragen werden ge steld. Benoeming B. en W. van Axel hebben tot adjunct-commies (afd. financiën) benoemd de heer J. P. Polfliet te Goes. De heer Polfliet is thans werk zaam op de Algemene Bank te Goes. 75-jarige wielrijder verongelukt Maandagochtend had te Hulst een aanrijding met dodelijke af loop plaats tussen de 75-jarige wielrijder Alfonsus Poppe uit St. Jansteen en een vrachtwagen, bestuurd door de 27-jarige Lu- dovicus Segers uit Clinge. Bei den kwamen uit de richting Gentsestraat. Ter hoogte van de markt wilden ze de Steenstraat inslaan. Doordat de heer P. met zijn rijwiel plotseling de rijbaan overstak kon de achteropkomen de S. met zijn vrachtauto een botsing niet meer voorkomen, omdat hij in de mening verkeer de dat de wielrijder rechtdoor zou rijden. De vrachtauto greep de oude man in de flank en smakte hem op het wegdek. Ge neeskundige hulp en geestelijke, verzorging waren spoedig aan wezig in de personen van dokter Casparie en kapelaan Vidler. Met zware verwondingen werd de heer Poppe naar het Sint- Ludwinaziekenluiis te Hulst overgebracht waar hij kort daar na aan de gevolgen van een gchedelbasisfractuur is overleden. De voorbereidingskommissie voor een Agapè: Kapelaan Adriaansen, Sas van Gent Mej. A. G. Diddens, Sluiskil Ds. W. H. Gispen, Terneuzen Dr. K. Hoving, Terneuzen Burg. Molthoff, Hulst Ds. H. J. Ruis, Sluiskil Ir. T. Visser, Terneuzen. ♦Naar van gezaghebbende zijde 'i Parijs wordt vernomen, zal .Teen enkele Frans oorlogsschip deelnemen aan de vlootoefening van de Zuidoost-Aziatische-Ver. dragsorganisatie (ZOAVO), die van 1 tot 24 mei in de Chinese zee wordt gehouden. Ook Pakis tan zal niet bij de manoeuvres vertegenwoordigd zijn. De landen die wel zullen deel nemen zijn Australië, Nieuw- Zeeland, de Philippijnen, Thai land, Engeland en de.Verenigde Staten. - *■- Programma bevrijdingsfeesten Voor Kloosterzande is een uit gebreid en gevarieerd program ma samengesteld voor de viering van de bevrijdingsdag. Plechtige (lodenherdenking op 4 mei 19.20 uur: Vertrek stille tocht naar algemene begraafplaats met harmonie St. Cecilia, vertrek Hof te Zandeplein. Krans- of bloemlegging op de graven. 19.40 uur: a. Aankomst stille tocht waarna kranslegging bij de ere-plaquette welke voor die ge legenheid staat opgesteld op het Hof te Zandeplein: b. Harmonie speelt koraalmuziek; c. Burge meester houdt korte toespraak; d. Aanwezigen zingen gezamen lijk „Wilt heden nu treden"; e. Twee minuten stilte. In de vooravond zijn bloemen gelegd op de graven van de ge sneuvelden op de r.k. begraaf plaats te Groenendijk. Het comité verwacht een grootse bloemenhulde, vooral bij de ere-plaquette voor de gesneu velden uit onze eigen omgeving. 5 mei 1965: 7 30 uur: Reveille. 9.00 uur: H. Mis uit dankbaar heid. 9.30 uur: Herdenkingsdienst in de hervormde kerk. 9.45 uur: Afhalen ballonnen op speelplaats (jongens- en meis jesschool). 10.15 uur: Vertrek kinderen van Groenendijk, begeleid door harmonie. 10.30 uur: Oplaten van ballon nen op Marijkepiein. 10.45 uur: Zanghulde door kin deren en volwassenen op Hof te Zandeplein. Zang wordt begeleid door harmone. Oplaten van dui ven. 13.30 uur: Kinderprogramma in de speeltuin. Dit programma is bestemd voor kleuters en kin deren van de lagere scholen. Het wordt verzorgd door het gezel schap Joop Theunisz. 13.30 uur: Fietsensterrit op Marijkepiein. Deelname staat open voor ieder die de lagere school heeft verlaten. Gereden wordt in koppels. Men kan zelf zijn ploeggenoot kiezen. De rit gaat over 23 km en is geen snelheidsrit. Opgave van nu af bij de heren Theo de Mast, Theo Totté en Jan Vereecken tot een kwartier vóór de start op het Mariikeplein. 13.30 uur: Start bromfietsen- oriëntatierit op het Marijkepiein. Deelname staat open voor ieder die gerechtisrd is een bromfiets te berijden. Een duo-passagier is toegestaan. De rit gaat over 31 km en is geen snelheidsrit. Op gave van nu af aan bij de heren Jos. Dieleman, Walsoorden: R. van Heese, Noordstraat: J. Door- nebos, Kloosterzande en Paul Cappendijk, Kloosterzande. tot een kwartier voor de start op het Mariikeplein. 15.00 uur: Behendigheidswed strijd voor dames van alle leef tijden od het Marijkepiein. Geen snelheidswedstrijd. Opgave van nu af aan bij de heren R. van Heese, Groenendijk en Rich. Ra demakers, Kloosterzande, tot een kwartier voor het begin. 15.30 uur: Kinderspelen voor alle klassen op het sportveld. 16.30 uur: Ritmische gymnas tiek en turndemonstraties op sportveld door ongeveer 150 le den van „Voorwaarts" te Axel. 18.30 uur: Prijsuitreiking door burgemeester. 19.00 uur: Concert harmonie St. Cecilia. 19.45 uur: Bal-ehampêtre met orkest Frans Bonne. 20.15 uur: Optreden van de Niberco Brothers, goochelaars en illusionisten van internationale bekendheid. 20.45 uur: Bal-champêtre. 21.15 uur: Lampionoptoeht met harmonie naar vreugdevuur in het uitbreidingsplan. 22.00 uur: Optreden „Zangeres zonder naam". De ..Zangeres zonder naam" zingt bekende le vensliedjes en heeft een reper toire dat iedereen zal boeien. 22.15 uur: Bal-campêtre. 23.00 uur: Optreden „Zangeres zonder naam". 22.15 uur: Bal-champêtre. 24.00 uur: Sluiten. De oogst van winterbloemkool gaat beginnen In Zeeland staat de oogst van winterbloemkool voor de deur. Eind vorige week begon het aan bod van dit produkt op de vei lingen te komen. Tegen het eind van deze week mag reeds een flink aanbod worden verwacht en in de eerste week van mei zullen de grootste hoeveelheden op de veilingen komen. Vooral Walcheren is een be langrijk teeltgebied van dit pro dukt dat in augustus wordt uit- geplant, de winter op het open veld doorbrengt en thans een mooie kool geeft. Twee jaar achtereen is tengevolge van strenge vorst de teelt van win terbloemkool een mislukking ge worden. Hierdoor is het areaal dit jaar kleiner dan normaal maar de kwaliteit is goed. De vraag naar winterbloem kool is groot. Hoewel er de laat ste tijd nogal wat Franse bloem kool in ons land wordt inge voerd, doet de goede kwaliteit Nederlandse winterbloemkool op de veilingen toch prijzen van 0,75 tot 1,— per stuk. De smaak van het Nederlandse pro dukt wordt algemeen gunstig beoordeeld. De A.B.V.A. vergaderde De A.B.V.A. afd. West Zeeuws- Vlaanderen heeft in hotel „De Eenhoorn" te Oostburg haar jaarlijkse algemene vergadering gehouden. Voorzitter Goedege- buur uit Zuidzande sprak in zijn openingswoord zijn teleurstelling uit over de geringe opkomst. Hij gaf een overzicht van de be langrijkste gebeurtenissen in '64, waarbij hij vooral de werktijd verkorting onder de aandacht bracht. Reeds nu zijn er be sprekingen gaande op hoog ni veau om voor bepaalde groepen te komen tot een 43-urige werk week. Sekretaris Risseeuw uit Groe- de wees in zijn jaarverslag op het langzaam groeiend aantal leden, dat in 1964 met 3 was ge stegen en nu 192 bedraagt. Bij de bestuursverkiezing wer den herkozen de heren Goede- gebuur uit Oostburg, De Koning en v. d. Sande uit Breskens en Hoek uit Oostburg. In een vaca ture werd gekozen de heer v. d. Velde uit Schoondijke. Gisteravond heeft burgemees ter Rijpstra in tegenwoordigheid van de beide wethouders, de ge meentesecretaris en een (te) klein aantal belangstellenden in de hal van de coöperatieve vrach tenveiling de tot 3 mei a.s. du rende tentoonstelling geopend „In blad weerspiegeld", waarin wordt aangetoond hoe Zeeland in de loop der tijden onderwerp heeft uitgemaakt in een groot aantal boeken en geschriften. De heer C. A. Bikker die na mens het voorbereidend comité een kort welkomstwoord sprak, zei dat het hem verheugde dit te kunnen doen in een omgeving van het nuchter zakendoen. Mr- Rijpstra zei in zijn ope ningstoespraak dat het gemeen tebestuur het waardeert dat deze tentoonstelling in Terneuzen kan plaats hebben, maar voegde er aan toe niet goed te begrijpen waarom van de gemeentelijke overheid een subsidie wordt ge vraagd voor een tentoonstelling die wordt gehouden in het kader- van het 150-jarig bestaan van de Vereniging ter Bevordering van de Belangen des Boekhandels. De heer Bikker beantwoordde deze vraag nadien door er op te Twee Belgische kinderen in koffer gestikt In Antwerpen heeft zich dins dag een tragisch ongeval voor gedaan, dat aan twee kinderen het leven heeft gekost. De 10- jarige Lucienne Serneels en haar 5-jarige broertje Nicolas werden levenloos aangetroffen in hun slaapkamer. Zij waren gestikt in een koffer, die waarschijnlijk tijdens hun spel was dichtgesla gen. De ouders hadden op straat naar hun kinderen gezocht die zij al enige tijd misten. De ont dekking in de koffer kwam te laat om met kunstmatige adem haling nog het leven van de kin deren te redden. De districtsbestuurder J. van Aalst uit Middelburg behandel de verschillende actuele proble men. i Verkoop stagneerde In hotel Sandersde Paauw te Sluis zou ten overstaan van no taris A. J. Herdink verkocht worden het woonhuis aan de Sint Annastraat van de erven Luteijn. Bij inschrijving was het hoog ste bod 39.370 hetgeen na bie ding slechts opliep tot 39.400. Na een korte pauze stelde één der familieleden een bedrag van 57.500 in, maar hierop werd door het talrijke publiek niet meer gereageerd. Daarna werd medegedeeld dat niet tot ver koop zou worden overgegaan. wijzen dat het in deze tentnon- stelling niet gaat om de verkoop van het boek maar om de cultu rele waarde ervan. De burgemeester zei voorts het te betreuren dat deze expositie niet in een betere omgeving kon plaats hebben, maar hij hoopte dat dit een volgend maal in het nieuwe gemeentehuis zal kunnen geschieden. Hij noem/de het cul tureel en het sociaal-cultureel beleid van het gemeentebestuur van groot belang in een commer cieel gerichte stad als Terneu zen waarvan het gemeentebe stuur, dat de activiteiten ontwik kelt, zich vaak afvraagt waar de grenzen van deze ontwikkeling tenslotte zullen liggen. Hij wen ste de organisatoren veel geluk met het jubileum, sprak zijn dank uit namens het gemeente bestuur en zei te hopen dat in de komende dagen de weg tiaar deze tentoonstelling zullen vin den. Hij bracht vervolgens dank aan ir. v. d. Wolff en de heer Van Es, die hun medewerking aan de inrichting van 'de exposi tie in het veilinggebouw hebben gegeven en aan drs. Heijkoop, die bij de voorbereidingen het gemeentebestuur vertegenwoor digde. De bibliothecaris van de pro vinciale bibliotheek, mr. W. D. de Bruine, besloot met een techni sche uiteenzetting over de ex positie die tot doel heelt ..in deze curieuze en aantrekkelijke om geving" het boek centraal te stellen. Hij gaf daarbij een over zicht van de indeling waaruit de juistheid van de naamgeving „In blad weerspiegeld" moest blijken. Zo onderscheidt men Zeeland en de letterkunde waarbij de mees te aandacht wordt geschonken aan Zeeuwse schrijvers, „Boeken over Zeeland" Zeeuwse drukkers en uitgevers en kinderboeken want ook daarin ligt het karak ter van Zeeland opgesloten. Door deze gedragslijn te volgen krijgt het boek een visueel ka rakter. De tentoonstelling is ze ker de moeite van een bezoek waard. Volgens de hierboven reeds vermelde rubrieken is er een indeling gemaakt en men treft er dan ook uitgaven, hand schriften, portretten enz. van Cats, Hondius, Valerius, Betje Wolf, Boutens, Van Schagen, Warren, Brakman, Verhagen en de jonge Terneuzenaar Jac. Ha melink. Duidelijk komt ook naar voren hoe Zeeland in het leven van enkele auteurs niet in onze provincie geboren als Huizinga, Viruly, Campert en Nijhof een belangrijke rol heeft gespeeld. Interessant zijn de oude (en soms kostbare) uitgaven, letter proeven, pamfletten enz. van Zeeuwse drukkers en uitgevers, de kinderboeken van Btamperius, Louwerse, Boddaert en Evenhuis en de boeken over Zeeland: kro nieken, reisbeschrijvingen, gid sen enz. NEGERBETOGINGEN IN DE VER. STATEN In het plaatsje Parkesburg in de Amerikaanse staat Pensylva- nye braken maandagavond on lusten uit nadat bekend was ge worden dat de 17-jarige neger jongen Preston Ferguson, die eerder op de dag was neerge schoten door een blanke, in een ziekenhuis aan zijn verwondin gen was bezweken. Er werd een betoging georganiseerd, waar aan ruim 150 negers deelnamen. Toen de politie kwam opdagen, werd deze met stenen bekogeld. De betogers werden tenslotte verspreid. Bij een betoging voor rassen- gelijkheid te Demopolis in de staat Alabama werden maan dag twintig negers gewond. Zij waren uit verzet tegen de poli tie op straat gaan liggen en wer den door andere betogers onder de voet gelopen toen de politie hen met traangas en gummi knuppels uiteendreef. Er werden negen arrestaties verricht. De negerjongen bleek later bij een ruzie te zijn neergescho ten door een 15-jarige blanke scholier. AGAPfe-VIERING TE SLUISKIL Op 26 mei a.s. zal 's avonds om half zeven in het jeugdgebouw „De Ark" te Sluiskil een z.g. Agapè (oud-christelijke liefde maaltijd) worden georganiseerd. Mensen van alle kerken in deze streek worden daarbij uitgeno digd. Vorig jaar is er in Middelburg op de Zeeuwse oecumenische kontaktdag ook zo'n Agapè ge houden en in enkele grote steden wordt dit regelmatig gedaan (o.a. in Den Haag). De maaltijd zal bestaan uit brood en vis en later op de avond zullen er matzes (Joodse paas- broden) en wijn geserveerd wor den. Het thema van de bijeenkomst zal zijn: Muren reiken niet tot de hemel. Tijdens de maaltijd zal er een liturgie zijn, samenzang, tafel gesprekken in groepjes over en kele vragen en er zal 'n voorbede worden gedaan voor de verschil lende kerken. Er zal ook een ko.Uekte worden gehouden voor een oecumenisch doel. Het is nog niet bekend wie er allemaal zullen meewerken aan deze bijeenkomst. In ieder geval hebben enkele verpleegsters van het ziekenhuis in Sluiskil en leden van het C. J. V. (Christe lijk Jongeren Verbond) in Sluis kil zich reeds bereid verklaard de maaltijd te helpen bedienen. Mevrouw E. SternDooyeweerd zal de samenzang leiden. Voor de organisatie- van het een en ander is het gewenst, dat de voorbereidingskommissie weet op hoeveel personen zij mag rekenen. Wilt U zich daarom uiterlijk vóór 23 mei telefonisch of schriftelijk opgeven bij mej. A. G. Diddens, Kanaalzicht 42 te Sluiskil (tel. 01157—229). Op 23 mei wil de kommissie n.l. de laatste vergadering houden om alles definitief af te spreken. De kosten zullen ongeveer 1,per persoon bedragen. Wij hopen op een goede op komst. Moderne mensen houden zichzelf niet voor de gek. Dat lekkere sigaretten niet duur behoeven te zijn, bewijst Silky: 20 heerlijk© Amerikanen van eerste klas plantage-tabakken maar

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 3