Prof. Hailsiein over E.E.G. en haar buitenlandse betrekkingen Rusk verdedigt politiek aangaande Vietnam Politierechter te Middelburg blijf jong, blijf fit: fiets! DE MAN DIE ZIJN EIGEN ERFGENAAM WAS Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Maandag 26 dinsdag 27 april 196!? BRITSE BARON KWAM VLIEGTUIG „LOS PRATEN" AMERIKAANS BLAD OVER WEST-IRAN OVERSTROMING IN BRAZILIË Jongen viel uit schommel; in ziekenhuis overleden Bankschandaal in Montevideo JOYRIDING MET BESTELWAGEN NIEUWE ZUIDSLAVISCHE MINISTER Turkije en Griekenland Moe van het werken Pak de fiets en ontspan u B. en W. akkoord met verhoging taxitarieven Consumentenbond heeft 72.000 leden DIRECT BETALEN MISHANDELING DIEFSTALLEN shelley Smith deel i AARDS SLIJK Buitenlandse ondernemingen in Indonesië onder toezicht Opzettelijk uitstel tweede Chinese kernexplosie 567ste Staatsloterij TWEEDE KLASSE Jaarvergadering van de afdeling Oost Zeeuws-Vlaanderen N. V. S. 1 HOOFDSCHOTEL? VLEES! De voorzitter van de Europese commissie, prof. W. Hallstein, heeft zaterdag bij de opening van de Hannover-messe ver klaard, dat het tempo van de Westduitse economische groei geremd wordt door het ernstige tekort aan arbeidskrachten. Als men prijsstijgingen wenst te vermijden, mag de vraag niet al te snel toenemen. Dank zij gemeenschappelijke acties is men er in de Europese Economische Gemeenschap in geslaagd de in flatoire tendens in Italië, Frank rijk en Nederland af te remmen, zo merkte prof. Hallstein op. Voor 1965 kan een verdere toe neming van de economische ac tiviteit worden verwacht, hoe wel mogelijk in een langzamer tempo dan het afgelopen jaar. Door de handel hebben ook de andere landen geprofiteerd van de sterke en voortdurende eco nomische groei van de gemeen schap. In het bijzonder wenst de gemeenschap haar betrekkin gen met de landen van de vrij handelszone verder te ontwik kelen. Volgens Hallstein is echter het hoofdthema van de buitenlandse betrekkingen van de gemeen schap de Atlantische dialoog in het kader van de Kennedy-ron- de. Naast de voorgenomen af braak van de invoerrechten wordt zeer grote betekenis ge hecht aan de opheffing van dis pariteiten in de douanerechten en voor alles aan het opnemen van de landbouw in de onder handelingen. Monetaire proble men en betalingsbalansvraag stukken maken reeds thans een sterkere samenwerking tussen beide partners aan weerszijden - van de Atlantische Oceaan nood- zskslii k Wat de E.E.G.-betrekkingen met de ontwikkelingslanden be treft wees hij er op, dat de ge meenschap met het sluiten van de tweede associatie-overeen komst met de Afrikaanse staten en Madagaskar het beginsel heeft gevolgd van selectieve en ge- Uren lang heeft de dienst luchtvaart van het korps rijkspo litie op Schiphol de Britse baron. F. von Waynaghey, woonachtig in Engeland, ondervraagd over zijn bewering dat hij directeur is van de Spincraft Corporation, een Engelse luchtvaartonder neming, die volgens de baron eigenaar is van het beruchte North Star-vliegtuig, dat in de maand februari uit New Castle naar Schiphol vloog om benut te worden voor de smokkel van Oosteuropese wapens naar Afri ka. Naar men zich zal herinneren werd het toestel echter vastge houden omdat er met de regi stratie was geknoeid en de be manning geen geldige registra^ tiepapieren kon tonen. Sinds dien staat het toestel op Schip hol langzaam te verroesten. Baron Von Waynaghey was vrijdag met een jeugdige Britse vriendin naar Nederland gevlo gen in een poging zijn eigendom los te praten. De rijkspolitie eis te daartoe van hem schriftelijke eigendomsbewijzen en voorts geldige luchtwaardigheids- en registratiepapieren voor het toe stel. Hij kon echter geen enkel document produceren, zodat zijn verzoek werd geweigerd. Baron Von Waynaghey is al eerder in het nieuws geweest toen de rivierpolitie van Rotter dam op verzoek van Scotland Yard vorige maand een onder zoek instelde naar de lotgevallen van de Britse trawler „Cedu- lous", dat volgens de bewerin gen van de betrokken Neder landse werf per abuis als schroot- schip in stukken zou zijn ge brand en verkocht. Ook dit schip was volgens de berichten het eigendom van de baron. Hij had het naar Neder land gestuurd om het te laten ombouwen tot depótschip. Onder de kop „P.S. aan de V. N." schrijft de New York Herald Tribune zondag: „De Verenigde Naties die vrede tot elke prijs nastreven, hebben westelijk Nieuw-Guinea van Nederland af genomen en aan Indonesië gege ven, dat een belofte tekende om de 700.000 Papoea's mettertijd onder toezicht va de V.N. over hun toekomst te laten beslissen. President Soekarno die het ge bied als een veer op de koloniale hoed heeft gestoken die hij van de Nederlanders heeft geërfd en liever geen risico loopt, heeft eenvoudig een „P.S." toege voegd aan zijn belofte aan de V.N., zeggend dat hij de volks stemming afwijst. Zullen nu de V.N. het gebied terugnemen om aan hun plicht tegenover de Pa poea's te voldoen of zullen zij het gemakkelijker vinden op nieuw in een daad van het In donesische imperialsisme te be rusten om zodoende de vrede niet te verstoren?" concentreerde hulpverlening. Uit de ontwikkeling van het han delsverkeer met de overige ont wikkelingslanden blijkt reeds dat de overeenkomst geen afbreuk gedaan heeft aan het open karak ter van de gemeenschap. De handel met landen met staats- handel (van het oostelijk blok) is eveneens voortdurend toege nomen door het bestaan van de gemeenschap zelf. De laatste tijd hebben levendige discussies plaatsgevonden over de handels politiek ten opzichte van het oostelijke blok. Hiervoor dient de gemeenschap handelspolitieke instrumenten te ontwikkelen die zijn aangepast aan de bijzondere kenmerken van de centraal ge leide buitenlandse handel van deze landen. De eenwording van Europa in de vorm van een eco nomische integratie heeft het economische en sociale proces fundamenteel hervormd. Derhal ve is deze integratie en voor al de motieven er toe van politieke aard. Onze uiteinde lijke drijfveer blijft steeds het streven naar vrede, zo zei prof. Hallstein. De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Dean Rusk, heeft in een toespraak tot het Amerikaanse genootschap voor internationaal recht de Ameri kaanse politiek aangaande Viet nam verdedigd en kritiek ge leverd op de „lichtgelovigen" die aandringen op terugtrekking der V. S. uit Zuidoost-Azië en stop zetting van de luchtaanvallen op Noord-Vietnam. „Men vraagt ons op te houden met het aanvallen van bruggen, radarinrichtingen en munitie opslagplaatsen, zonder van de andere partij te eisen dat zij een einde maakt aan het afslachten van duizenden burgers en aan de bomaanslagen op scholen, hotels, ziekenhuizen, spoorlijnen en bus sen", aldus de minister die de eisen tot terugtrekking der V. S. vergeleek met de sussingspolitiek tegenover de mogendheden vóór de tweede wereldoorlog: wij horen opnieuw de opvattingen waarvoor de mensen van mijn generatie in de tweede wereld oorlog een verschrikkelijke prijs hebben moeten betalen. Men zegt ons dat Zuidoost-Azië ver weg is, maar dat waren Mam sjoerije en Ethiopië ook. Wij moeten nu maar eens geleerd hebben dat het aanvaarden van agressie slechts naar een zekere ramp leidt. De minister zei dat de V. S wettig van hun strijdkrachten gebruik maken om Zuid-Vietnam tegen agressie van Noord-Viet nam te verdedigen en dat aan de collectieve defensiemaatregelen een einde komt zodra ook de agressie wordt gestaakt. Door een overstroming van de Acarau-rivier in de staat Ceara in noordoost Brazilië zijn meer dan 10.000 mensen uit hun hui zen verdreven. Door een hevige regenval is de rivier in een woe dende stroom veranderd. Het ergst is de stad Sobral getroffen. Uit de hoofdstad van de staat, Fortaleza, worden in allerijl voe ding, kleding en geneesmiddelen naar het getroffen gebied gezon den. Deze streek had in de laat ste tijd hevig onder een grote grote droogte te lijden. (Adv.) In een ziekenhuis te Hoorn is vrijdagavond de 9-jarige Eddy Raven overleden. De jongen was 's middags ernstig gewond bij een val uit een schommel in de speel tuin in zijn woonplaats Boven- karspel. De directeur van de „Trans- atlantico-Bank", de op één na be langrijkste bank in Uruguay, is gearresteerd wegens verduiste ring van bijna elf miljoen dol lar. In verband met de verduiste ring zijn nog een vijftiental an dere arrestaties verricht, zo heeft de politie meegedeeld. Voorts werd gezegd dat de rekeningen van talloze maatschappijen in de hoofdstad niet gedekt waren. Het zou om tientallen miljoenen pesos gaan. Regering en senaat hebben de economische en financiële gevol gen van het schandaal met ge sloten deuren besproken. Inmiddels zijn 10.000 bankbe dienden in staking gegaan. Zij eisen reorganisatie van het par ticuliere bankwezen en meer controle op de activiteiten van kredietinstellingen. De 21-jarige matroos J. L. G. en de 17-jarige leerlingmachinist W. O. uit Clinge waren er met hun dorpsgenoot J. de K. met de bestelwagen van hun patroon vandoor gegaan. Dat was gebeurd in februari j.l. Ze verkeerden lichtelijk „onder onvloed" het geen tot gevolg had dat ze in Westdorpe een paar voorgevels ramden, waarbij meer dan 600 gulden schade werd veroorzaakt. De bestelwagen liep circa 475 schade op, welk bedrag inmid dels was verrekend. De officier, mr. J. l. Andreae, eiste tegen G. twee weken cel straf en een jaar ontzegging. De politierechter mr. Attema ver oordeelde de joyrider G. tot een week, benevens negen maanden Marko Nikezic is benoemd tot minister van buitenlandse zaken van Zuid-Slavië. Tot nu toe was hij waarnemend minister van buitenlandse zaken. Nikezic volgt Koca Popovic op, die bij de jongste verkiezingen een zetel in het parlement ver wierf. Turken zullen voortaan een Grieks visum in hun paspoort moeten hebben als zij Grieken land willen binnenkomen, zo is zaterdag in Athene bekendge maakt. Het gaat hier naar verluidt om een vergeldingsmaatregel. De Turkse regering heeft namelijk het vorig jaar bepaald, dat Grie ken, die naar Turkije willen rei zen, een Turks visum in hun paspoort nodig hebben. Tot vorig jaar kenden beide landen als leden van de raad van Europa geen visumregeling voor het on derlinge verkeer. Het gemeentebestuur van Rot terdam is bereid met ingang van 1 juni a.s. de taxitarieven in de Maasstad met 40 procent te ver hogen, zodra de noodzakelijke dispensatie van de thans gelden de c.a.o. door de daartoe be voegde instantie aan de betrok ken partijen zal worden verleend. Dit is vrijdagavond in de Maasstad medegedeeld door een woordvoerder van het gemeen tebestuur. Een desbetreffend verzoek bereikte het college van B. en W. vorige week van de zijde van het werkcentrum der Rotterdamse huurauto- en taxi bedrijven, nadat tussen werk gevers en werknemers een loon- akkoord tot stand kwam, dat een einde maakte aan 17 dagen taxi staking. Zoals bekend werd het loonakkoord bereikt door de be middeling van het Rotterdamse gemeentebestuur. Op een in Utrecht gehouden bondsraadvergadering heeft de voorzitter van de Nederlandse consumentenbond meegedeeld, dat de bond thans 72.000 leden telt. Het onderzoek naar prijzen en kwaliteiten van goederen en diensten is aanzienlijk uitgebreid en zal nader worden aangevuld met gebruiksproeven, aldus de bond. Thans staan wasautoma ten en naaimachines op het pro gramma, terwijl een herhaald onderzoek naar de veiligheid van huurauto's binnenkort in druk verschijnt. In mei zal de consu mentenbond in Den Haag een nieuw gebouw betrekken, dat meer armslag biedt. Somalië heeft bij Kenia ge protesteerd tegen het doden van 574 en het verwonden van 210 Somalische burgers door Keniase militairen in het noordelijke grensgebied. Dit zou in de afgelopen 15 maanden gebeurd zijn. In het protest wordt gezegd dat het Keniase optreden een schen ding betekent van de meest elementaire menselijke rech ten. ontzegging en toewijzing van de civiele vordering. W. O. en de niet verschenen De K. kregen ieder 100 boete. G. P. S. uit Hulst had begin maart slingerend op zijn fiets door de Stationsstraat aldaar ge reden. Hij had een groot aantal glazen bier gedronken. De officier eiste 75 of 15 da gen. De politierechter vonniste conform. Op een vraag van mr. Attema of S. het geld bij zich had, greep deze onverwijld naar zijn beurs en betaalde contant. De 21-jarige E. de B. uit Graauw werd wegens mishande ling veroordeeld tot 75 of 15 da gen. Hij had met een tweetal maats een zekere S. uit Hulst bewusteloos geslagen. „Een mis selijke streek" vond de officier het. Wegens verduistering van lood en materialen tot een waarde van circa 300 werd J. D. uit Ter- neuzen veroordeeld tot een maand voorwaardelijk met drie jaar proeftijd plus een geldboete van 100. Na een eis van 25 of 5 dagen zag E. W. uit Terneuzen zich we gens diefstal van betrekkelijk geringe omvang veroordeeld tot 15 boete. door In de nazomer van 1960 werd het lijk van een onbekende man onder bijzonder afschuwelijke omstandigheden ontdekt door twee Engelse onderwijzeressen, die met vacantie waren in Haute Savoie. De twee dames hadden gepick nickt aan een bosrand ergens tussen Annecy en St. Gervais- les-Bains. Na de maaltijd ging de oudste van de beide dames even een eindje het bos in. Een paar minuten later hoorde de jongste van de twee haar vrien din een kreet slaken. Enigszins verontrust sprong zij op en liep het bos in om haar te gaan zoe ken. Zij trof haar aan, terwijl zij tegen een boom leunde, met een gezicht dat even wit was als haar blouse. Zij keek ontzet naar n groepje struiken, waar uit een bruine leren schoen en de zoom van een verkreukelde broekspijp staken. Voor een ogenblik waren de beide vrou wen te zeer verlamd van schrik om zich te verroeren. Toen haal de de jongste even diep adem, deed aarzelend een stap voor waarts, en schoof een paar tak ken opzij. „Niet kijken," smeekte zij haar vriendin met een beverige stem, „O, ga toch vooral niet kijken En zij draaide zich om en gaf over op het bemoste pad. Dat de man was vermoord, bleek wel op zeer afzichtelijke wijze. Als 'wij de zaak willen na gaan vanaf zijn allereerste be gin, dan moeten wij teruggaan naar het feestje bij de familie Unwin, op een avond in februari drie jaar daarvoor. Want in werkelijkheid is het allemaal begonnen met wat mevrouw Spade vertelde aan Paula Bu chanan, die het op haar beurt later weer oververtelde aan haar man, aan wiens brein uiteinde lijk het hele uiterst ingewikkel de plan ontspruiten zou. Plomp als een ineengedoken padde zat mevrouw Spade in de kille achterslaapkamer van de Unwins, bijna dubbel gebogen over de kaarten die zij aan het uitleggen was, met haar zacht zinnige, bleke voller»iansgezicht naar beneden gericht als een non die haar godsdienstige plich ten vervult. Paula, met haar handen on der haar kin, sloeg haar gade, en wachtte tot-de amusante on zin zou beginnen. Van beneden klonk het feestgedruis naar hen op: gelach en het ritmische ge bonk van de radiogrammofoon. Op dat ogenblik was zij onge veer zevenentwintig jaar, en aantrekkelijker dan toen Rex haar voor het feerst ontmoet had zeven jaar tevoren; donker en slank, met de beweeglijke, bij zonder sprekende gelaatstrekken van een toneelspeelster, een en al mond en ogen. Mevrouw Spade zag hoe gra- .cieus haar houding was, pn merkte ook op dat zij helemaal geen sieraden dr'oeg aan hals of handen. „U hebt ongetwijfeld een gave," sprak mevrouw Spade. „Een gave. die u .nog niet tot haar volle ontwikkeling hebt ge bracht. Maai; dat doet u nog wel. U bent zeer eerzuchtig. Uw wens zal op privèrwachte wijze vervuld worden Eerder dan u. denkt.... Ik .zie een Harten heer heel dicht Bij u: Hij kijkt u met liefdevolle blikken aan. Weet u wie hij is? Hij staat u erg na, misschien is het wel uw man." De bleekblauwe, ietwat uitpui lend! ogen' këkeri haar zonder uitdrukking aan. Paula beant woordde haar blik met een uit drukking aan. Paula beant woordde haar blik met een poes lieve, nietszeggende glimlach. „Ja," zei mevrouw Spade, „hij is iemand met doorzettingsver mogen, een man die altijd zijn zin krijgt. Er ligt geld over hem." Zij verschoof een van de kaarten met een dikke, donker bruine vinger. „Ik zie een dood kist. Ik zie een sterfgeval. U zult profiteren van de dood van iemand die u na staat. U zult grote rijkdommen verwerven, lieve jongedame, wees daar maar niet bang voor." „Dat klinkt niet erg waar schijnlijk," merkte Paula droog jes op. „Er is geen sterveling die ik ken die mij zelfs maar een kwartje zou nalaten." „Het staat in de kaarten, jon gedame, zo liggen ze nu eenmaal. Het staat er allemaal in. JDe kaarten liegen nooit," zei me vrouw Spade, terwijl zij haar lippen vertrok tot een onder danige, katachtige glimlach. „Als het zover is zult u weieens den ken aan de voorden van me vrouw Spade. Zij vertelt u al leen maar wat de kaarten zeg gen. Er lopen op het ogenblik heel wat dames rond die graag zouden willen dat zij destijds naar mevrouw Spade hadden geluisterd." „Maar ik vind het reuscahtig," zei Paula beleefd. „Het was helemaal mijn bedoeling niet u te beledigen." Mevrouw Spade draaide een aantal in waaiervorm uitgesprei de kaarten om en zat ze op on heilspellende wijze te bekijken. „Ik zie hier grote moeilijk heden," mompelde zij. „Ik zie de schaduw van een of ander duis ter gebeuren. Dat zal u over komen door een Klaverheer. Wees op uw hoede voor hem. Hij brengt u grote smart. Hij ligt tussen u en de Hartenheer in," zei ze, terwijl zij de kaar ten even aanroerde. „Dat wordt drommels moei lijk," mompelde Paula, die zich niet zo gemakkelijk liet over donderen. „Als je zoveel don kere mannen kent, wordt het een beetje lastig om uit te maken welke nu eigenlijk de gevaar lijke is." „Dat is alles, lieve kind," zei mevrouw Spade kortaf, terwijl zij de kaarten opnam. „Als u tevreden over mij bent, vertel dat dan alstublieft aan uw vrien dinnen, en als alles wat ik voor speld heb niet uitkomt, vertel het dan aan mij." (Wordt vervolgd.) DE„ ROLLING STONES" De eerste voorstelling van de „Rolling Stones" te Montreal in Canada heeft een zestal gewonden en een tiental arrestaties op- geleverd. Een van de ge wonden, een meisje, is er erg aan toe. Na afloop van de voor- stelling wierp een groep jongens en meisjes zich letterlijk op de „Rolling Stones". Er ontstond een enorm tumult. Een aantal meisjes werd onder de voet gelopen voor de politie kon ingrijpen. Dr. Sjarul Saleh, derde vice- premier van Indonesië, heeft meegedeeld dat bij een zaterdag getekend presidentieel decreet alle buitenlandse handelsonder nemingen in Indonesië onder toezicht van de regering komen, zo meldt Antara. De landen die door dit decreet worden getrof fen, zijn o.m. Amerika, Enge land, Frankrijk, België en Zwit serland. Tot overeenkomsten met het buitenland op basis van produktiedeling blijft Indonesië bereid. Verscheidene landen, al dus dr. Saleh, wensen dergelijke overeenkomsten met Indonesië te sluiten. Een aantal landen, waaronder Japan, Nederland, de twee Duitslanden, de Sowjet- Unie en Roemenië, hadden dat al gedaan. De ontploffing van de tweede Chinese kernbom, die zes weken gelegen had moeten plaats heb ben, is opzettelijk uitgesteld tot het in verband met propagan da voor China meest geschik te moment in de Vietnamese cri sis, zo schrijft de correspondent in Hongkong van het Britse blad „Sunday Times". Het zou om de explosie van een waterstofbom gaan. Volgens de correspondent zou China in staat zijn vier of vijf kernbommen per jaar te fabri ceren in plaats van twee zoals tot nog toe werd gemeend. Bin nen drie tot vijf jaar zouden de Chinezen de beschikking hebben over raketten voor het vervoer van kernbommen over middel grote afstand. Afvuurinstallaties voor dergelijke raketten zouden in zuid-China kunnen worden opgesteld teneinde Aziatische steden in bedwang te houden, waarvan Peking meent dat zij als bases van de Amerikanen worden gebruikt. De correspondent van de „Sun day Times" schrijft tenslotte dat China gebruik zou kunnen ma ken van Russische „TU-4"-vlieg- tuigen voor het vervoer van kernbommen met een kracht van 20 kiloton. Maandag 26 april 1965 (TH X' Prijzen van: 15 'zijn gevallen 50 zijn gevallen 100 zijn gevallen 200 zijn gevallen 400 zijn gevallen ƒ1000 zijn gevallen op nummers eindigende op 6 op nummers eindigende op 594 op nummers eindigende op 842 op nummers eindigende op 679 op nummers eindigende op 349 op nummers eindigende op 8182 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 083080 Een prijs van ƒ2000 is gevallen op het nummer 073482 Een prijs van ƒ2000 is gevallen op het nummer 057751 Een prijs van ƒ2000 is gevallen op het nummer 088110 Een prijs van ƒ2000 is gevallen op het nummer 017455 Een prijs van 5000 is gevallen op het nummer 088739 De prijs van ƒ30.000 is gevallen op het nummer 049881 In het jeugdgebouw „De Scha kel" aan de Kerkhoflaan hield de afdeling Oost Zeeuws-Vlaanderen van de Nederlandse Vereniging van Suikerzieken haar jaarver gadering. Ter nagedachtenis van de op 18 december 1.1. overleden voor zitter, de heer J. F. van Heucke- lom, werd op verzoek van de waarnemend voorzitter, de heer J. G. J. Dalmijn enkele ogenblik ken stilte in acht genomen. De notulen van de vergadering van 11 april 1964 die te Hulst w'erd gehouden werden voorge lezen door de sekretaris, de heer F. P. Arends en uit zijn jaarver slag bleek dat de afdeling in 1964 een winst boekte van 20 leden zodat het totaal aantal ongeveer 200 bedraagt. In de vacature van voorzitter werd voorzien door de benoe ming van de heer M. J. van Kerk- voort. Het gedeelte voor de pauze werd besloten met een korte in leiding door de direkteur van de N. V. S., de heer J. Rotte, die er aan herinnerde dat de vereniging in 1965 20 jaar bestaat. Op de al gemene vergadering die op 11 september a.s. zal gehouden worden hoopt de heer Rotte het hoofdbestuur te kunnen medede len dat er 30.000 diabeten lid van de vereniging zijn en dat het aantal donateurs tot 3000 is ge stegen. Hij vroeg hiervoor de me dewerking van alle leden. Als rhen bedenkt dat er in Nederland volgens een voorzichtige schat ting 100.000 diabeten zijn, moet een aantal van 30.000 leden ge makkelijk te bereiken zijn, aldus de heer Rotte. Vervolgens ging hij uitvoerig in op de voordelen die aan het lidmaatschap verbonden zijn. Voor iemand die heeft ontdekt dat hij deze kwaal heeft, is het zeker een morele steun te weten dat er een vereniging is die hem hierover alle mogelijke deskun dige voorlichting kon verschaf fen. Toen iemand, die suikerziek te had, 15 jaar geleden nëkr een betrekking solliciteerde was het dikwijls moeilijk om die te krij gen, aangezien dergelijke mensen door vele werkgevers niet als volwaardig werden beschouwd. De N. V. S. heeft hierin volgens spreker een opmerkelijke veran dering gebracht. Bovendien wordt er regelmatig voorlich ting gegeven op het gebied van het dieet en dit is een zeer be langrijke factor. De heer Rotte wees ook op het kindertehuis ,,Bos en Duin" waar kinderen gedurende hun vakan tieverblijf voorgelicht en gehol pen worden. Hij waarschuwde ernstig tegen kwakzalvers en spoorde de leden aan het des kundig advies van de artsen te blijven volgen. Tenslotte sprak de direkteur over de toekomst plannen o.a. in verband met de bejaardenzorg en het stimuleren van een bevolkingsonderzoek. Men hoopt hierbij daar dit gro te sommen geld zal vergen op de steun van de overheid, de vak bewegingen en het bedrijfsleren. Na de pauze werd door dr. C. A. van Gelder (internist) een in leiding gehouden en tenslotte gaf de heer J. de Bokx, ambte naar bij de direkte belastingen, een uiteenzetting over de moge lijkheid van belastingaftrek voor diabeten, o.m. in verband met de bijzondere uitgaven die zij heb ben om het door de medicus voorgeschreven dieet te kunnen volgen.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 2