PROVINCIAAL NIEUWS oMmdmUec Mond-op-mond beademing Installatie streekontwikkelings- commissie Stoppeldijk-Walsoorden ROEPING en STRIJD NIEUW, ALMDUDLER...HEERLIJK! Verkouden? Terneuzen Aardenburg Sas van Gent Stoppeldijk Zaamsiag Oostenrijkse Alpendrank nu ook in Nederland VOETBAL Verhoging Amerikaanse hulp aan Zuid-Vietnam 567ste Staatsloterij TWEEDE KLASSE Agenda Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Donderdag 22 april 1965 JACHTHAVEN ST. ANNALAND AANBESTEED Burgemeeester en wethouders van St. Annaland hebben gister middag aanbesteed de aanleg van een jachthaven, onder meer be staande uit vijf drijvende stei gers van 50 meter met toebeho ren. Ingeschreven werd door acht aannemersbedrijven, waar van de laagste inschrijver firma K. Plieger te Lexmond voor 377.500. De begroting was ƒ373.815. De gunning werd aan gehouden. Agenda gemeenteraad Op de agenda van de a.s. don derdag te houden openbare ver gadering van de gemeenteraad komen de volgende punten voor: Voorstel van burgemeester en wethouders tot voorziening in de vakatures in de commissie voor openbare werken en voor de bouw van een nieuw stadhuis, ontstaan door het overlijden van de heer J. C. Bleijenberg; idem tot benoeming van de heer M. de Vos, wethouder, tot vertegenwoordiger van de ge meente Terneuzen in de verga dering van aandeelhouders van de N.V. Zeeuwse Gasmij. „Ze- gam"; idem tot verkoop van percelen grond voor de bouw van 24 wo ningen in het exploitatieplan „Sluiskil" aan Nationaal Grond bezit N.V. te 's-Gravenhage; idem tot verkoop van een per- teel grond voor de bouw van een tvinkel-woonhuis in het exploi tatieplan „Sluiskil" aan de heer K. L. de Graaf te Hoek; idem tot verkoop van een per ceel grond aan de Vincent van Goghstraat aan de Gereformeer de Gemeente te Terneuzen; idem tot wijziging van het raadsbesluit terzake van over dracht van bepaalde bevoegd heden; idem tot vaststelling van de derde partiële herziening „Zuid" van het uitbreidingsplan in hoofdzaak; idem tot onderhandse aanbe steding van de aanleg van riole- rings- en bestratingswerken met bijkomende werken in het ex ploitatieplan „Katspolder"; idem tot onderhandse aanbe steding van de aanleg van een achterterrein met een toegangs pad en bijkomende werken na bij het winkelcentrum te Sluis kil: idem tot onderhandse aanbe steding van de aanleg van rio- lerings- en bestratingswerken met bijkomende werken in het exploitatieplan „Sluiskil"; idem tot onderhandse aanbe steding van de aanleg van een vuilnisstortplaats met bijkomen de werken; idem tot het onttrekken van het Donkerstraatje aan het open baar verkeer; idem tot onderhandse aanbe steding van de bouw van een opvangkleuterschool in het uit breidingsplan „Zuid-West"; idem tot het verlenen van me iewerking ex artikel 50 van de Kleuteronderwijswet aan het be stuur van de Jozefkleuterschool ian de Anna Bijnstraat; idem tot het verlenen van me- iewerking ex artikel 72 van de Lageronderwijswet 1920 aan het bestuur van de Chr. lagere school Leeuwenlaan 19 alhier; idem tot wijziging van: a. de begroting 1965 van het grondbedrijf; b. de gemeentebegroting 1965' Boterfraude Ambtenaren van de centrale douanepost uit Oostburg hebben in de nacht van 20 op 21 april j.l. onder Eede op onbekend ge bleven smokkelaars 120 kilogram boter, ter waarde van circa 600 inbesiaggenomen. Het betrof hier zogenaamde pungelfraude. Bevrijdingsfeesten Hoewel het programma der bevrijdingsfeesten nog niet hele maal rond zit, is het toch wei zo goed als zeker, dat er in het park een groot openluehtbal wordt ge geven, waaraan muzikale mede werking zal worden verleend door de Belgian Stars. De toe gang zal gratis zijn. Gemeenschapshuis verenigingsgebouw Een van de wensen van het ge meentebestuur te Sas van Gent is nog steeds het tot stand bren gen van een gemeenschapshuis of verenigingsgebouw in de ge meente. Omdat dit echter een zaak is waarbij ook de plaatse lijke verenigingen ten nauwste betrokken zijn, hebben zij ge meend hierover met vertegen- Prinses Beatrix naar Brugge Naar „Het Burgerwelzijn", een in Brugge verschijnend week- olad mededeelt, zal prinses Bea trix op 5 juni naar Brugge ko men om aldaar de eerste steen te leggen voor het nieuwe ge bouw van het Europa-college. woordigers van het verenigings leven in Sas van Gent van ge dachten te moeten wisselen. Hiertoe heeft burgemeester R. A. J. den Boer en beide wethouders een bijeenkomst uitgeschreven op hedenavond in hotel „La pe tite Bourse". Stormschade De hevige windstoten, die tij dens de Paasdagen het weer beeld bepaalden, hebben grote schade aangericht aan de in aan bouw zijnde landbouwschuur van de gebr. Boeding in de Paulus- polder. Alle dakspanten werden door de wind neergedrukt. De schuur wordt gebouwd in het kader van de ruilverkaveling als bedrijfsverplaatsing. M. A. C. A. kaartstriprit Maandag 2de paasdag werd door de M.A.C.A. een kaartstrip rit georganiseerd. Het bleek dat er een steeds groeiende belang stelling voor bestaat, want niet minder dan 37 deelnemers ver schenen aan de start. De rit werd geleid over goed berijdbare bin nenwegen waar men anders zel den komt en zodoende ook kon genieten van het Zeeuwse land schap. Het startbegin was de Axelse- straat te Zaamsiag. Van hieruit ging het op Axel af en vervol gens achterom het Groot Eiland door Rapenburg-Groenendijk, Ossenisse en de finish alweer te Zaamsiag, na een 70 km te heb ben afgelegd. Het bleek voor de meesten een mooie en niet al te moeilijke rit te zijn geweest, wat men ook aan de strafpunten kan zien. De uitslag der eerste 15 binnenkomenden was als volgt: 1. A. van Wijck, Terneuzen, 5 strpt; 2. P. F. Wullems, Sluis kil, 6 strpt; 3. P. W. v. d. Velde, Sluiskil, 9 strpt; 4. K. de Rooij, Sluiskil, 12 strpt; 5. G. Mol, Zaamsiag, 13 strpt; 6. A. van Esbroek, Axel, 14 strpt; 7. D. J. Dees, Hoek, 18 strpt; 8. J. de Regt, Zaamsiag, 18 strpt; 9. J Duste, Oostburg, 19 strpt; 10. Fr. Wisse, Terneuzen, 20 strpt; 11. L. F. Houg, Zaamsiag, 26 strpt; 12. J. Meertens, Zaamsiag, 27 strpt; 13. P. Esselbrugge, Axel, 30 strpt; 14. J. de Gardijn, Schoondijke, 33 strpt; 15. J. de Putter, Zaamsiag, 39 strpt. (Adv.) Op bloeiende bergweiden, langs steile Alpenhellingen worden ze gepluktde bijzondere kruiden, waarmee deze aparte drank, Almdudler, wordt bereid Van daar die verkwikkende frisheid. Alcohol vrij. Maar ook heerlijk om te mixen voor long-drinks. PER,FLES 29 CT GROTE GEZINSFLES 73 CT De afdeling zelfbescherming van de landbouwhogeschool in Wageningen heeft een opmerke lijk initiatief genomen. Zij heeft in de afgelopen dagen een mon stercursus mond-op-mond en mond-op-neusbeadaming geor ganiseerd voor ruim twaalfhon derd mannen en vrouwen die be horen tot het personeel van de landbouwhogeschool en van on geveer dertig landbouwinstituten en stichtingen. Bovendien namen nog drie honderd huisgenoten van dit per soneel deel aan dit massa-onder richt. Gisteren werden in de aula van de landbouwhogeschool de laatste praktische lessen gege ven. De cursus bestond uit een theo retisch en praktisch gedeelte. De theoretische lessen werden voor drie- a vierhonderd mensen ge lijktijdig gegeven in de aula van de landbouwhogeschool. Er werd een filmpje vertoond en een arts hield een causerie over de mo derne ademhalingstechnieken. De praktische lessen werden in di verse instituten en instellingen gegeven. Men maakte hierbij ge bruik van levensgrote poppen. Een zestal instructeurs gaf aan wijzingen. De organisatoren ho pen dat hun initiatief door grote bedrijven en instellingen in ons land zal worden nagevolgd. PAAS-SCHOOL- VOETBALTOERNOOI Dinsdag is een begin gemaakt met de jaarlijkse Paas-school- voetbalwedstrijden, waarin on danks het koude en natte weer verbeten om de overwinning is geknokt. Zowel in Terneuzen als in Hulst traden vele schoolelftal len binnen de krijtlijnen. Vandaag worden de wedstrij den in het Zuidersportpark te Terneuzen voortgezet en komen ■de winnaars van de diverse af delingen te Terneuzen en Hulst tegen elkaar uit. De vandaag zegevierende teams komen in Vlissingen in de Zeeuwse finale uit. In Terneuzen klasseerden zich voor de wedstrijden van heden: Afdeling A (lagere scholen: Hervormde School en Zuidland- school I; afdeling B (12-14 jaar: Petrus Hondiuslyceum II en de Openbare ULO Terneuzen II; afd. C (15-16 jaar)Openbare ULO Terneuzen en LT.S. Ter neuzen I: afd. D (17-22 jaar): 1. U.T.S. Terneuzen I (kam.pioen Oost Z.-VIaanderen)2. Janse- nius lyceum Hulst. Uit Hulst komen de volgende scholen: afd. A: R.K. lagere school Koewacht en St. Willi- brordus l.s. Hulst; afd. B.: L.T.S. 2 en 3 Hulst; afd. C: Clemens ULO Hulst en L.T.S. I Hulst. Het UEFA-jeugdtournooi Oost-Duitsland verslaat Nederland met 30 -Oost-Duitsland dat woensdag in Rheydt tegen Nederland uit kwam in de kwartfinales van het UEFA-jeugdtournooi, had bij rust een 30 voorsprong, welke stand na de rust geen wijziging meer onderging, zodat de Oost- duitse jeugdspelers met 30 van de Nederlandse jeugd won nen. In Bochum versloeg Italië eveneens in de kwartfinales van het jeugdtournooi Ierland met 20. Engeland bracht in Wup- pertal de Hongaren een 50 nederlaag toe. In Hagen speelde West-Duitsland gelijk (00) te gen Tsjecho-Slowakije. Het lot besliste ten gunste van Tsjecho- Slowakije. Het programma voor de halve finales van vrijdag luidt nu: ItaliëEngeland; Tsjecho-Slo wakijeOost-Duitsland. Troost- ronde: IerlandHongarije en West-DuitslandNederland. Torino startte goed in halve finales Europese beker Torino, winnaar van de Ita liaanse beker, heeft in de eerste wedstrijd voor de halve finales van het toernooi om de Euro pese voetbalbeker voor beker winnaars een 20 zege op Mün- chen 1860 behaald. Beide doel punten van deze wedstrijd, die dinsdagavond in Turijn werd ge speeld, vielen in de eerste helft. De tweede ontmoeting wordt dinsdag a.s. in München ge speeld. Ruim 20.000 toeschou wers woonden de wedstrijd bij. JACHT-OP-DE-BAL VERBODEN Spelers en scheidsrechters, zo heeft de F.I.F.A. dinsdag in Zü- rieh besloten, mogen hun collec ties voetballen die zij dank zij een jacht-op-de-wedstrijdbal na afloop van internationale ont moetingen moeizaam hebben op gebouwd, niet verder uitbreiden. De F.I.F.A. wil een einde ma ken aan de soms weinig verhef fende taferelen die zich na be langrijke wedstrijden kunnen voordoen, als gepoogd wordt de wedstrijdbal als souvenir te ver overen. Volgens de internatio nale voetbalfederatie behoort de bal in het bezit te blijven van de organisatie die eigenaresse is van het terrein waarop wordt gespeeld. Blijft natuurlijk de vraag wat er gebeurt als die bond of vereniging met een royaal gebaar nu eens bij voor baat afstand doet van het eigen domsrecht. De Amerikaanse minister van defensie, McNamara, heeft gis teren tijdens een persconferen tie in Washington medegedeeld, dat de Amerikaanse regering de militaire hulp aan Zuid-Vietnam. met meer dan honderd miljoen dollar zal vergroten, voor de fi nanciering der uitbreiding van de sterkte der Zuidvietnamese strijdkrachten van 100.000 tot 160.000 man. Deze uitbreiding zal in de komende maanden haar beslag krijgen. De minister zei verder, dat het moreel der Vietcong- opstande lingen door de bombardementen en de grotere Amerikaanse steun in de lucht aan Zuid-Vietnam is geschokt, terwijl het aantal ge vangenen in de afgelopen week een record bereikte. Dinsdag 20 april 1965 Prijzen van 10 zijn gevallen op nummers eindigende op 9 50 zijn gevallen op nummers eindigende op 231 100 zijn gevallen op nummers eindigende op 214* 200 zijn gevallen op nummers eindigende op 040 400 zijn gevallen op nummers eindigende op 798 1000 zijn gevallen op nummers eindigende op 6299* Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 005395 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 068785 Een prijs van ƒ2000 is gevallen op het nummer 018645 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 079336 Een prijs van ƒ2000 is gevallen op het nummer 013711 Een prijs van 5000 is gevallen op het nummer 000214* De prijs van ƒ25.000 is gevallen op het nummer 098778 Let welop dit nummer zijn twee prijzen gevallen. Met de installatie van de streekontwikkelingscommissie Stoppeldijk-Walsoorden is deze commissie officieel naar buiten getreden. Deze installatie vond plaats op een druk bezochte bij eenkomst in hotel Van Leuven te Kloosterzande, door de heer J. Kakebeke, voorzitter van de Provinciale Raad voor de be drijfsontwikkeling. Tal van in stanties uit streek en provincie, werkzaam op cultureel, maat schappelijk en standsorganisa- torisch terrein, alsmede ue ge meentebesturen van Vogelwaar de, Hontenisse en Graauw en Langendam waren bij deze in stallatie vertegenwoordigd. Ir. Th. J. M. de Wit, Rijks- landbouwconsulent, schilderde op deze bijeenkomst een duide lijk beeld van de streekontwik- keling in het algemeen en de on derhavige streekontwikkeiing in het bijzonder. Met dit werk is in 1956 gestart in die gebieden waar de agrarische ontwikkeling was' achter geraakt op de alge mene ontwikkeling in de streek. Momenteel zijn ongeveer hon derd gebieden onder handen en provinciaal bezien is de streék- ontwikkeling Stoppeldijk-Wals oorden de zesde in de rij. Vooraf gingen onder meer Eede, de zak van Zuid-Beveland, Walcheren en Koewacht. Het bijzondere van deze streekontwikkeiing is wel, dat het terrein samenvalt met het grondgebied van de ruilver kavelingen Stoppeldijk en Wals oorden. De agrarische streekontwikke lingscommissie Stoppeldijk- Walsoorden stelt zich in eerste instantie tot taak een streek- voorlichtingsplan op te stellen. Men zal zich daarbij baseren op een in 1960 door het Landbouw Economisch Instituut ingesteld onderzoek in het ruilverkave- lingsgebied Stoppeldijk, welk onderzoek thans voor het gehele werkgebied zal worden verricht. In tweede fase zullen ter nadere concretisering besprekingen ge voerd worden met de afdelingen van boeren-, boerinnen- en ar beidersorganisaties. Het geheel moet worden gezien als een vorm van intensieve voorlichting, te bereiken door aantrekking van extra landbouwkundig voorlich- tingspersoneel, het ondernemen van extra voorlichtingsactivitei ten, het geven van huishoude lijke- en agrarisch-sociale voor lichting, het uitgeven van een eigen streekorgaan en het ver lenen van premies. Het belang rijkste gedeelte van het daartoe ter beschikking staande rijkssub sidie, ruim 80 zal worden be steed aan de agarische voor lichting. Met individuele premies zal in deze streekontwikkeiing niet gewerkt worden. Het werkterrein van deze streekontwikkeiing omvat het grondgebied van practisch de gehele gemeenten Vogelwaarde en Hontenisse en een klein ge bied van de gemeente Graauw. Dit agrarisch land van Hulst, historisch bezien een vrij oud gebied, heeft de laatste jaren een afname van de bevolking als gevolg van het vertrekover- schot. Gebrek aan immigratie heeft in deze streek een zekere verstarring in de hand gewerkt. Het bevorderen van een betere leefbaarheid stelt de streekont wikkelingscommissie zich tot taak, een tijdelijke taak, waar bij meer als stimulans dan als concurrent voor de bestaande verenigingen zal gewerkt wor den. De heer Kakebeeke, die de in stallatie verrichtte, wees op het verschil tussen de ruilverkave- lings- en de streekontwikkelings commissie. Waar de eerste spe ciaal verandering en verbetering van externe productie-omstan digheden op het oog heeft, werkt de streekontwikkeiing vooral op het terrein van de interne be drijfsstructuur, de aanpassing van de bedrijfsvorming aan de veranderde omstandigheden. De commissie zal daarbij geen af wachtende houding mogen aan nemen, maar zelf de nodige ini tiatieven moeten ontplooien. De voorzitter van de commis sie, de heer C. de Cock, wees er in zijn openingswoord op, dat'dé naam st'feekontwikkelingscom- missie met opzet gekozen is bo ven het gebruikelijke verbete ringscommissie om reeds in de (WVfoxrtOtA óf> Rillerig Onprettig? PaSdan op! Neem bijtijds 'ASPRO'. 'ASPRO'bevat alles om Uw verkoudheid sqej.en doel treffend te bestrijden. IfCWi&üM- naam een zot breed mogelijke visie tot uitdrukking te bren gen. De samenstelling van de commissie heeft enige tijd ge kost, hetgeen niet te verwonde ren valt gezien de veelkleurige vertegenwoordiging, te weten de N.C.B., R.K.J.B., Boerinnenbond, Jonge Boerinnenbond, Z. L. M„ Landarbeidersbond, K.A.V. en Plattelandsvrouwen. Daarbij moesten zowel de ak kerbouw als de veeteelt en de fruit- en groentebedrijven een plaats in de commissie vinden. Met betrekking tot de subsi diëring van dit werk door het rijk deelde de secretaris van de commissie, de heer De Wit, nog mede, dat op ongeveer 6,per ha per jaar gerekend mag wor den. De heer ir. J. van der Wolf, voorzitter van de ruilverkave lingscommissie Stoppeldijk, zeg de mede namens de ruilverkave lingscommissie Walsoorden on voorwaardelijke steun en mede werking toe. Namens de betrokken gemeen tebesturen en namens het kring- bestuur van de N.C.B. sprak de heer A. Serrarens, wethouder van Vogelwaarde. Ook hij reken de op een prettige samenwer king, waarbij hij bij voorbaat de nodige medewerking van de gemeentebesturen verzekerde. Dodelijk verkeersongeval Op rijksweg 41 .nabij Garrels- weer is gisternacht de heer A. W. Ritsema uit Hoiv/iertle, ödd 44 jaar, met zijn auto tegen een tegemoetkomende vrachtauto ge botst, waarbij hij zodanig wérd gewond, dat hij op weg naar het ziekenhuis is overleden. De heer Ritsema was penning meester van de stichting betaald voetbal G.V.A.V., bestuurslid van de stichting bokssport noord-Nederland, voorzitter van de voebalvereniging Holwierde, hij was initiatiefnemer van de oprichting van de broodfabriek de Eemsdam in Delfzijl en hij nam het initiatief tot de oprich ting van het Eemshotel, dat op het ogenblik buitendijks in Delf zijl wordt gebouwd. Verlaat Sinterklaasgeschenk Tweehonderd Nederlandse kin deren hebben woensdag 21 april een (verlaat) Sint Nieolaas pakje je ontvangen. Een inwoner van de Spaanse stad Alicante was vo rig jaar op het idee gekomen Ne derlandse kinderen een brief te laten schrijven aan de sint in die stad. De tweehonderd eerste in zenders zouden dan een cadeau ontvangen. In Nederlandse dag bladen werd een oproep ge plaatst. Door allerlei omstandig heden liep echter de verzending van de geschenken vanuit Ali cante in het honderd. Tot men de Spaanse ambassade in Den Haag inschakelde, die er voor zorgde, dat de kinderen hun pakjes gisteren thuis bezorgd kregen. Behalve speelgoed be- vatt-n de pakjes een prentbrief kaart van de stad Alicante, d*«r ERNST MUSTER 138) Achttiende hoofdstuk Clara -ontwaakte uit een on rustige slaap. Ze keek op haar wekker, het was zeven uur. Om acht uur begon bij Klaus het spreekuur, voordien nog wilde ze hem spreken. Ze wilde hem niet opbellen, dat was haar te onpersoonlijk. Haastig baadde ze en kleedde zich aan. Toen be merkte ze dat ze haar handtasje niet bij zich had, waarin haar rijbewijs en andere documenten waren opgeborgen. Ze waagde het er op naar de kliniek te rij den en vond het verloren voor werp na lang zoeken in een kast van het laboratorium, waarin een zorgzaam verpleegster, die het had gevonden, had neergelegd. Het zoeken had haar veel tijd gekost, het was reeds over negen toen ze haar wagen voor het huis van Klaus stopte. Het spreekuur was al lang begonnen, maar het kon jiaar niet schelen, ze moest hem zien en zijn stem horen. Tot haar opluchting zag ze een paar fietsen tegen de muur staan en op deze donkere morgen brand de er licht in de wachtkamer. Klaus was dus thuis! Als in een droom liep ze het huis binnen door de praktijk ingang, hoewel ze een sleutel van de huisdeur bezat. De ver wonderde blikken van de patiën ten volgden haar. Ze liep de wachtkamer door, duwde de deur van de spreekkamer open en ging binnen. „Pardonzei ze zacht. Sevard, die met een bloed drukmeting bezig was, keek ge- ergerd om. Wat was dat voor een vlegel die de spreekkamer van een dokter binnenkwam, terwijl hij niet geroepen was? Zijn gezicht veranderde toen hij Clara, wat bedremmeld, bij de deur zag staan. Verbluft staar de hij haar aan. Kwam ze om zich met hem te verzoenen? Een ongelegen ogen blik natuurlijk midden in het spreekuur, met een wachtkamer vol patiënten. Maar ze keek zo bedroefd en als een steen viel de naam van Risa in zijn gedachten. Zou Clara geconfronteerd zijn met die vrouw? Zouden ze haar al gevonden hebben? Ach, onzin natuurlijk! De patiënt keek de dokter ver wonderd aan. „Moet ik nog lang met dat ding om mijn arm zit ten?", bromde hij. Haastig wikkelde Sevard het gummiwindsel van zijn arm. „Zo is het goed", zei hij en hij tracht te zijn stem tot de neutrale dok- terstoon te dwingen. „Komt u volgende week nog eens terug. Kalm aan en dieet volgens voor schrift. Geen melk en zoutloos. U weet het?" De patient knikte en verliet grinnikend de spreekkamer. Ze hadden hem niets te vertellen, dat was het liefje van de dok ter, er moest gezoend worden, de patiënten konden wel wachten, ze waren toch maar van het fonds. Met uitgestoken hand kwam Clara naar Sevard toe. „Laten we het wem goed maken, Klaus Aarzelend nam hij de hem aan geboden hand aan. „Wat is er gebeurd?", vroeg hij dan, „waar om kom je op het spreekuur? Je bent toch zelf geen patiënt? Ga toch zitten, kind Zenuwachtig pakte hij een stoel. „Kun je niet beter eerst je patiënten helpen? Zal ik assiste ren? Geef me maar een witte jas „De patiënten kunnen voorlo pig naar de bliksem lopen", viel hij grof uit, „de helft is inge beeld. Wat is er aan de hand?" „Risa Kerbler is dood". Clara liep naar het venster, Klaus moest dit nieuws even ongestoord kunnen verwerken. Sevard bleef zitten, hij staar de zwijgend voor zich. Hoe lang zou dit duren, vroeg Clara zich vertwijfeld af. Haar zenuwen waren tot het uiterste gespannen. Waarom zei b:: toch niets? Voel de hij zich schuldig aan haar dood? „Risa Kerbler dood", zei hij dan langzaam, „zelfmoord?" „Wie zal het zeggen. We von den haar beneden bij de berg beek. Bij de kloof en de vlon der. Ze moet op de rotsen zijn geklauterd, het is glad daar. Mis schien is ze uitgegleden, mis schienEen gebaar vol tooide haar zin, „Hoe weet je dat, Clara?" „We vonden haar, dat zei ik toch". „Weet je waarom ze gevlucht was?" „Jawel, ze wilde naar jou". „Naar mij, waarom?" „Afrekenen vanwege dat Pan topon". „Wat weet jij daarvan" „Ze maakte bepaalde toespe lingen". „Heb je haar dan gesproken" „Ze was in mijn wagen gekro pen. Ik had die voor jouw huis geparkeerd, ik wilde je spreken, maar je was er niet". (Wordt vervolgd.) iiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii VRIJDAG 23 APRIL Sas van Gent: Zandstr. 5, 4.30 uur: Openbare verkoping on roerende goederen. COÖP. VRUCHTENVEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN" TERNEUZEN (Veiling van 21 april 1965) GROENTEN: Per 100 stuks: Sla I ƒ7— ƒ16,90, II 67,20. Per stuk: Bloemkool B II 41 49 ct, C II 27—30 ct, D II 12—28 ct, afw. 20 et. Per bos: Selderij 2022 ct; Radijs II 21—30 ct. Per kg: Rode kool 27 —30 ct; Prei A II 18—30 ct, B 14—19 ot; Rabarber 1436 ct; Spinazie I 6799 ct, II 4755 ct; Uien II 4—7 ct; Witlof A II 35—83 ct, B 45S3 ct, afw. 837 ct. AARDAPPELEN: K Per 100 kg: Bintjes bonken 20,50. 1 14,20—15,10. FRUIT: Appelen Per kg: Golden Delicious III fijn 38 ct; Goudreinette III fijn 19—22 ct; Winston III fijn 26— 30 et; Jonathan ni grof 3740 ct, III fijn 18—22 ct. Peren: St. Remy XII fijn 6—19 ct. DR. PAUL RIJKENS OVERLEDEN Maandagavond is in de ver. ziekenverpleging in Amsterdam op 77-jarige leeftijd overleden dr. Paul Rijkens, oud-voorzitter van de raad van bestuur van Unilever N.V. en oud-vice-president van Umlever ltd. Dr. Rijkens was ruim vier we ken geleden in het ziekenhuis opgenomen. De heer Rijkens was behalve Ridder in de Orde van de Ne derlandse Leeuw en commandeur in de Orde van Oranje Nassau tevens night commander of the order of ihe British Empi»,

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 2