lun volgende week kampioen zijn Vogelwaarde verspeelt een punt Verrassende overwinning van Terneuzen Sjn Gillette Axel blijft twee punten voor op Goes MEER KEREN SUBLIEM SCK^N DAN MET WELK ANDER MEST J\ DE SP0RTTQT0 Beursoverzicht dat is pas echt scheren Maandag 12 Dinsdag 13 april 1965 DE VRIJE ZEEUW Pagina 7 Duivensport m PSV-AJAX 3-0 41. Giesen 10; 69. Van Wissen 0; 84. Van Wissen 30. Toeschouwers: 12.500. Een enthousiast en slagvaar dig PSV heeft in een aantrekke lijke wedstrijd Ajax met niet minder dan 30 verslagen. De Amsterdammers die voor de rust uitstekend veldspel demon streerden, wisten weliswaar de sterke Eindhovense defensie een paar doelrijpe kansen af te dwin gen, maar als het op afwerking van de aanvallen aankwam, faal den Nuninga.Tijm en hun mede- voorwaartsen volkomen. PSV dat z.jjn beste thuiswedstrijd van het seizoen speelde, was het meest in de aanval. Vier minuten vóór de rust bezorgde rechtsbuiten Gliesen de Eindhovenaren een verdiende voorsprong na uitste kend voorbereidend werk van in valler Bartels en middenvoor Van der Kuylen. In de 24e zowel als in de 39e minuut van de tweede helft werd het overwicht van de hardwerkende PSV'ers beloond met een keurig doelpunt van rechtshalf Van Wissen. FORTUNA- SlïTARDIA 0-3 27. Willy Dulles 0—1; 52. Gruisen 0—2; 62. Louis Dullens 03. Toeschouwers: 18.000. Hoewel Fortuna voor het eerst 'sedert vele weken weer compleet verscheen met Willy Quadrac- kers en Peter Beenen, vond de Geleense ploeg gedurende 90 mi nuten geen antwoord op Sittar- dia's geïnspireerde en goede spel. Reeds bij de rust had Sittardia de leiding genomen door een prachtige solo van uitblinker Willy Dullens en binnen een kwartier na de rust hadden Grui sen en Louis Dullens de minder goede tegenstand van Fortuna afgestraft met nog twee doelpun ten, hetgeen beslissend was. Fortuna's spel bleef ook in de resterende tijd matig en de For- tunezen mochten van geluk spre ken dat het 30 bleef. Een ver diende zege van het oppermach tige Sittardia. GVAV-DOS 0-1 37. Van der Linden 01. Toeschouwers: 11.000. Zelden zal GVAV zoveel mo gelijkheden hebben gehïd om een wedstrijd te winnen als tegen DOS, vooral in de eerste helft, waarin DOS het accent op de verdediging legde. Reeds na vijf minuten kwam Van Tilburg al leen voor doelman Ruitenbeek en daarna faalden La Crois, Men- gerink en nogmaals Van Tilburg. POST.had acht minuten voor de rust met succes. Een voorzet van Rooders werd weliswaar ge mist door een vijftal spelers, Tonny van der Linden schoot raak. Ook na de rust kwam GVAV enkele malen dicht bij een doel punt. Koeman en La Crois ac centueerden echter nog eens het onvermogen van de Groningse voorhoede. Ook het naar voren halen van Fransen kon de rustig werkende Dacsev en Rooders niet uit balans brengen. FEIJENOORD— TELSTAR 4-1 1. de Vries 01; 42. Venneker 11; 59. Vrauwdeunt 21; 74. Vrauwdeunt 31; 82. Kort (eigen doel) 41. Toeschouwers; 45.000. Deze wedstrijd begon met een verrassing. De Vries nam door een fout van Romeijn de bal over, nadat Feijenoord had af getrapt en met een goed schot besloot Telstarspeler zijn rush over het halve veld (01). Dit dwong de thuisclub direct tot aanvallen, die dan ook niet uit bleven. De versterkte Telstar defensie was onder het geweld allesbehalve goedsluitend, maar door teveel haast bleef succes voor Feijenoord geruime tijd uit. Het werd er voor de Rotterdam mers niet beter op, toen de ge blesseerde Moulijn zich moest laten vervangen. Hoewel doel- man Stuy talloze malen allesbe halve juist ingreep, leidde ook dit nog niet tot treffers. Althof en Pirovana waren bovendien elk eenmaal paraat om de taak van hun doelman over te nemen. In de 42e minuut kwam de ge lijkmaker, toen Venneker profi teerde van een nieuwe fout van Stuy. Na rust waren er enkele klas sen verschil tussen Feijenoord en het pover spelende Telstar, dat de Rotterdammers een hand je hielp door defensiefouten. Eerst misten enkele verdedigers een voorzet van Bergholtz, daarna stompte Stuy de bal met een fraai boogje in eigen doel en tenslotte passeerde Kort zijn eigen doelman. Zodoende werd het klasseverschil ook in de score tot uitdrukking gebracht. DWS-MVV 4-1 17. Vonhof 10; 28. Temming 20; 46. Geurtsen 30; 61. Von hof 40; 86. Brinkhuis 41. Toeschouwers 10.000. Hoewel de teruggekeerde schotvaardigheid van de voor hoede anders zou doen vermoe den, heeft DWS tegen MVV geen aantrekkelijk spel laten zien. Over het algemeen speelden de Amsterdammers te veel in de breedte. Van de vier doelpun ten werden er drie van grote afstand gescoord. Vonhof bracht •[«in voor het fijne van shagroken jégeniet bij voorbaat Vogelwaarde—Aardenburg 1-1 De thuisclub kon na een kwar tier een 10 voorsprong nemen door Pieters. Deze ging na een half uur verloren door Karreman (1—1). In de tweede helft was Vogel waarde overwegend sterker, maar door slecht schieten en het feit dat de thuisclub erg onfor tuinlijk was, kon Aardehburg aan een nederlaag ontkomen. Lewed. Boys- TJzendijlre 4-3 Lebo, dat met vijf invallers uitkwam, keek na 10 minuten tegen een 02 achterstand aan door doelpunten van Van Op- dorp en Vermeulen in de 2e en 10e minuut. De thuisclub liep FEIJENOORD- TELSTAR 4-1 Groot duel met doelman Stuy: moment uit de zondag in Rotter dam gespeelde voetbalwedstrijd tussen Feijenoord en Telstar, welke door de Rotterdammers met 41 werd gewonnen. Rechts staat de Telstar-verdediger Kort. Veerse Bovs—Terneuzen 0-3 Een misrekening in de Boys gelederen is er oorzaak van dat Terneuzen gisteren een meer dan verdiende overwinning behaalde de stand op 10 meteen verre trap buiten het bereik van Koer- ver en nadat Geurtsen uit een voorzet van Flinkevleugel tegen de lat had geschoten, vergrootte Temming uit een handig door Geurtsen genomen vrije schop, alweer met een schot van bui ten het strafschopgebied, de voorsprong. In de tweede helft bouwden de Limburgers goede aanvallen op, maar zij wisten pas tegen het einde de af en toe blunderende DWS-defensie (vooral Daan Schrijvers speelde slecht) te doorboren. Brinkhuis nam dit doelpunt voor zijn rekening. In middels was de stand door tref fers van Geurtsen en Vonhof voor MVV al hopeloos gewor den. ADO-SPARTA 1-0 51. Heynen 10. Toeschouwers: 19.000. ADO dat Aardse weer had op gesteld in de plaats van Mans veld, was vooral voor rust veel vuldig in de aanval, maar kon de vaak robuust ingrijpende Sparta-verdediging niet door breken. Bovendien werd er aan beide kanten slecht geschoten. Mede door goed werk van de doelverdedigers Thie en Does burg werd er voor de rust niet gescoord. De Sparta-aanval, waarin Bosveld een dominerende rol vervulde, speelde intelligent, maar hield het spel te kort om tegen de ADO-defensie, waarin Van den Burgh uitblonk, tot succes te kunnen komen. Het of fensief dat de Hagenaars direct na de hervatting inzetten, resul teerde na 6 minuten in een strak schot van Heynen, dat Doesburg te machtig was (10). Bij het verstrijken van de tijd ontaard de de wedstrijd in een matte ver toning, die aan beide zijden werd ontsierd door te ruw spel, waar mede arbiter Gennissen afdoen de afrekende. Door onvoldoende afwerken der aanvallen en voor al het slechte schieten konden de Hagenaars slechts de kleinst mo gelijke zege behalen. ENSCHEDE- HERACLES1-0 61. Geutjes 10. Toeschouwers: 11.000. In het streekduel tussen En schede en Heracles was van enige rivaliteit om de Twentse voetbalsupprematie niets te be speuren. De toeschouwers die het treffen tussen de nummers zes en zeven van de eredivisie met spanning tegemoet hadden ge zien er bestaat tenslotte ook nog een intertotocompetitie hebben zich vooral voor rust verveeld bij de povere strijd. Na de pauze werd het iets be ter. Geutjes gaf met een fraaie kopbal Enschede de leiding, waarna er wat feller werd ge speeld. De kwaliteit van het spel bleef matig. Het verzwakte Heracles spil Borghuis en linksback Van Dalen konden we gens blessures niet worden op gesteld; Pesman, Westenberg en Greving waren reeds eerder ge blesseerd kon de achterstand niet meer goedmaken. GO AHEAD—NAC 2-0 20. Somer 10; 59. Kanselaar 2 0. Toeschouwers: 15.000. Go Ahead heeft een kostbare overwinning behaald op mede kandidaat voor degradatie NAC. In een wedstrijd waarin de ze nuwen een belangrijke rol speel den, profiteerde de thuisclub tweemaal van fouten van de Bre dase defensie. De eerste maal voor rust bij een vrije schop, toen de bal door een verdediger voor de voeten van Somer werd geplaatst, die Van der Merwe geen kans gaf. Het tweede doelpunt ontstond toen Kanselaar op een dieptepass sprintte, terwijl de NAC-verde- diging wegens vermeend buiten spel bleef staan. Nadat de aan valsleider van de Deventenaren gescoord had, wees arbiter Roo mer resoluut naar het midden. NAC kreeg in de laatste minuten nog twee goede kansen. Vermeu len en Saris faalden echter jam merlijk. De uitslagen van de voetbal wedstrijden die gelden voor de sporttoto van deze week luiden als volgt: DWS—MVV 4—1 ADOSparta 10 Go Ahead—NAC 2—0 SC EnschedeHeracles 1—0 Fortuna 54Sittardia 03 FeijenoordTelstar 41 PSV—Ajax 3—0 GVAV-DOS 0—1 VW-DHC 1—0 RBCVolendam 31 NECHolland Sport 00 ElinkwijkBlauw Wit 20 VeloxEindhoven 33 Juist ingevuld zag het toto- formulier er als volgt uit; 1, 1, 1, 1, 2, 1, 1, 2, 1, 1, 3, 1, 3. Aan de sporttoto van afge lopen zondag hebben 667.531 personen deelgenomen. Zij legden totaal 965.712 gulden in, zodat voor de eerste prijs 175.095 gul den beschikbaar was, voor de tweede 95.506 gulden en voor de derde prijs (eerste acht uitsla gen) 47.754 gulden. Zondagavond waren er bij het bureau van de nationale sport- totalisator in Den Haag drie meldingen van dertien goede voorspellingen en 25 van twaalf goede uitslagen. Voor de derde prijs was op dat moment reeds een vrij groot aantal aanmeldin gen binnengekomen. Axel—BSC 3-1 In deze wedstrijd heeft Axel met uitzondering van de eerste tien minuten het spel volledig beheerst. De spanning die er in deze af deling heerst in de strijd om het kampioenschap drukte zeker dui delijk een stempel op het spel van de thuisclub. De eerste aanvallen waren voor BSC, maar veel gevaar voor de Axelse verdediging ontstond er niet. In de 12e minuut gaf Van Vugt bij een aanval over rechts een goede pass naar Her man die beheerst inschoot. (1 0). Vijf minuten later maakte BSC gelijk. Een vrije trap werd langs het Axelse doel gescho ten en rechtsbinnen Van der Horst kon de bal bemachtigen en wist in te schieten (11). In de 33e minuut kreeg Her man de bal te pakkeih. Hij zette door en buiten bereik van de doelman trof hij de roos (21). Na de hervatting werd de druk op het BSC-doel groter, maar door slecht afwerken en ook wel door pech liet een doelpunt lang op zich wachten. Zo zagen wij Van Vugt op de paal schieten en enkele schoten van Lensen scheerden de lat. In de 38e mi nuut viel de beslissing. Van Vugt zette goed voor op een diepte pass van Verbunt en kon er 31 van maken. Een verdiende overwinning voor Axel, dat in de resterende wedstrijden evenwel tot grotere dingen zal moeten komen om deze competitie met een kam pioenschap af te sluiten. Sluiskil—Hontenisse 2—2 Een slordig spelende thuisclub die twee fortuinlijke doelpunten maakte, en een beter opbouwend Hontenisse, ziedaar de voor naamste feiten uit een ontmoe ting die tenslotte op een gelijk spel uitliep. Voordat scheidsrechter Snudo het beginsignaal gaf, werd een minuut stilte in acht genomen voor de zo tragisch om het leven gekomen Hontenisse-spelers Steijns en Van Kerckhoven. Met de wind in de rug trof Sluiskil reeds na elf minuten de roos. Aanvoerder Koch nam een vrije schop; hij schoot de bal klei- hard tegen 't „muurtje". Via een been van een achterspeler ver dween het leer door het vele ef fect langs doelman Andriessen. Nog geen tien minuten later vergrootte de thuisclub de voor sprong na een pass van Van den Brande, waarop Claes en De Witte snel doorliepen, zonder dat Andriessen tijd kreeg in te grij pen. Hontenisse gaf zich lang niet gewonnen. Vooral de linkervleu gel was actief en Sluiskil kroop even vóór de rust tweemaal door het oog van een naald bij een fraaie kopbal van Verkruisse en bij een schot, toen de bal van paal tot paal caramboleerde en De Smit die reeds geslagen was, de bal tot zijn verbazing het veld weer zag inrollen. Reeds na vijf minuten in de tweede helft was het 21. Een scherpe corner van Maher kopte Verkruissen feilloos in. Honte nisse kwam steeds feller opzet ten, maar doelman De Smit en de verdedigers Koch en Rijckaert waren op hun hoede. Tot in de voorlaatste minuut Verkruissen de Sluiskilse defensie te snel af was. Uit een voorzet van rechts bracht hij de partijen op gelijke voet (22). Met dit resultaat konden beide ploegen vrede heb ben. Goes—Meto 2—1 Goes heeft het tegen Meto niet voor een koopje gehad. A. Deb- baut gaf Goes in de veertiende mnuut een 10 voorsprong. Me to sloeg direct terug. Een van de paal terugspringende bal werd een minuut na de openingstref fer door Van Overbeeke in het Goese doel geplaatst (11). In de tweede minuut van de tweede helft gaf A. Debbaut Goes opnieuw een voorsprong (21). In deze stand kwam geen wijziging meer. in Raamsdonkveer. De thuisclub kwam het veld in met de ge dachte een gemakkelijke middag te krijgen en aan Terneuzen een zacht (Paas)-eitje te hebben. Het pakte anders uit. Niet de Veerse Boys maar de Terneuzen- se doelman kreeg het gemakke lijk, want slechts een enkele maal heeft hij moeten ingrijpen. .Voor al na de rust die met 02 in ging, speelde Terneuzen een goede partij voetbal en was het duidelijk, dat de Veerse Boys niet bij machte waren het getij nog te doen keren. Direct na de aftrap zaten de rood-zwarten feller op de bal. Dit resulteerde na 25 minuten tot het eerste doelpunt. Lauret pikte de bal in het middenveld op, plaatste naar de rechtsbuiten spelende Wissel, wiens voorzet door linksbinnen Deij met een doeltreffend schot werd afge rond (01). Kort voor het einde van de eerste helft glipte links buiten Daan Hamelink door de Boys-verdediging, omspeelde ook de doelman en met een 02 voorsprong kon Terneuzen de kleedkamer opzoeken. In de tweede helft is het ini tiatief geheel van Terneuzen uit gegaan. De bal werd beter ge plaatst dan we de laatste wed strijden hebben gezien en het verband tussen de linies was be ter. Dat kwam ook tot uiting bij het derde doelpunt, dat na 10 minuten werd gescoord. Half- speler Frederiksen speelde de ba lnaar Dooms, die op zijn beurt Wissel aan het werk zette. Uit de voorzet die volgde kon de goed meegekomen Frederiksen num mer drie aantekenen (03). Ter neuzen kwam bijna nog aan een vierde treffer maar het harde schot van Daan Hamelink vloog van de paal terug het veld in. Door deze overwinning en met het vertoonde spel van gisteren kunnen de rood-zwarten met vertrouwen de beide thuiswed strijden die het seizoen besluiten tegemoet zien. Zeeland Sport—Rood Wit 2-1 De Vlissingers behaalden een verdiende overwinning op Rood Wit. De thuisclub nam in de veer tiende minuut de leiding door Sorgdrager (10). Twee minu ten voor de rust schoot Wijning de gelijkmaker in het Vlissingse doel (11). Toch zou Zeeland Sport de rust ingaan met een voorsprong, want in de laatste minuut van de eerste helft scoor de Sorgdrager voor de tweede maal (21). Ook in de tweede helft gaven beide partijen elkaar niets toe. In de laatste minuut kwam Rood Wit bijna aan de gelijkmaker toen de bal na een mislukte uit trap van doelman De Ridder voor de voeten van Van Hal kwam, wiens schot enkele centimeters over het doel van de Vlissingers vloog. HVV '24—TOP 0-2 Amper honderd toeschouwers hebben het gedegradeerde Hulst een pittig partijtje zien spelen tegen kampioenscandidaat TOP. Het begin was tamelijk onzeker voor de bezoekers, voor wie meer op het spel stond dan voor de thuisclub. Na enkele minuten kreeg Hulst een scoringskans maar De Booij schoot de bal uit een voorzet van De Voet juist naast. De Hulsterse verdediging heeft het daarna vaak zwaar te verduren gehad m>aar Burger en Naessens staken in goede vorm. Vijf minuten voor de rust nam TOP de leiding. Rechtsbinnen Van Dinteren scoorde de ope ningstreffer met behulp van de voet van de achterspeler Burm. In de tweede helft 'heeft Hulst fel op aanval gespeeld. TOP werd geruime tijd in de verdedi ging teruggedrongen. Wij noteer den goede schoten van Saman, De Block en Schauwaert die ra kelings over of naast gingen. Na 25 minuten maakte Van Dinteren aan alle onzekerheid een einde. Bij een bliksemaanval omspeelde hij Burm en doelman Jansen moest voor de tweede maal vis sen (02). Hulst had geluk toen even later een keihard schot van Wijnen door de lat werd gekeerd. De zege van TOP was verdiend. Het spel was nu en dan bepaald onvriendelijk. deze achterstand nog vóór de rust in. Na 20 minuten verklein de De Baar de achterstand tot 12 en vijf minuten later was het 22 door Raas. Toen Lebo uitliep tot 42 door Vermeulen (18e min.) en Menheere (20e min.) leek IJzen- dijke een geslagen ploeg. De spanning keerde terug in de 28e minuut toen De Jonge er 43 van maakte. De verdiende gelijk maker voor IJzendijke bleef uit. RCS—Breskens 3—3 In de eerste helft was Bres kens sterker; na de thee had RCS het beste van het spel. Reeds in de eerste minuut opende E. Boekhout de score voor Breskens (01). Deze voor sprong ging in de vierde minuut weer verloren toen De Groot de bal via een Breskens been in schoot (11). Breskens liep uit tot 1—3 door doelpunten van E. Boekhout en Hoefnagel in de 25e en 30e minuut. In de 32e minuut werd het 23 door Vader. De verdiende gelijkmaker kreeg RCS in de 22e minuut van de tweede helft en werd ge scoord door Vader (33). Biervliet—Com Boys 6—3 Een doelpuntenrijke wedstrijd waarin de bezoekers bij de rust met 12 de leiding hadden. De openingstreffer was voor Corn Boys, dat in de 12e minuut de leiding nam door Wegman. Eerst tien minuten voor de rust kon Biervliet een tegendoelpunt fa briceren door Versluijs (11). Vier minuten voor het verstrij ken van de eerste helft gaf Van de Berge Corn Boys opnieuw de leiding (12). In de tiende minuut van de tweede, helft maakte Cuelenaere er 22 van. Wéér nam Corn Boys de leiding door De Vries (23), maar hiermee hadden de bezoekers hun kruit verschoten en door doelpunten van Mar tens, Lijbaart (2 x) en Versluijs behaalde Biervliet nog een rui me zege. Clinge—Koewacht 0—2 Een ongeïnteresseerd Clinge heeft gisteren verloren van hek- kesluiter Koewacht, dat veel fel ler op de bal zat. Na 19 minuten scoorde Van Waesberge. Het was dezelfde speler die in de 6e mi nuut van de tweede helft de zege veilig stelde (02). PRIJSVLUCHT TJIT DOORNIK Snelheid eerste duif 1334,1 m; laatste prijsw. duif 1246,7 meter. 1, 4 en 7. F. Mollët; 2. T. Wis se; 3. A. A. Moes; 5. J. Doorns; 6. J. P. Klaassen; 8. A. J. Faas; 9. A. J. Verpoorte en 10. Jac. Harte. PHILIPS AANGEBODEN Philips heeft vanmiddag de nieuwe beursweek ingezet met een zwakke stemming, hoofdza kelijk als gevolg van aanbod voor Aro/erikaanse rekening, waartegenover niet voldoende vraag aanwezig was. Philips daalde van 143,90 tot 143,30 te gen vrijdag als gemiddelde slot- prijs 146,10. De stemming van de overige hoofdfondsen was licht verdeeld. Unilever was goed prijshoudend op 130,30. Kon. Olie een paar dubbeltjes lager op 145. AKU daalde van 503 tot 501 (504%). Hoogovens en KLM werden onveranderd op resp. 525 en 135 gulden geadviseerd. Wallstreet sloot vrijdag on danks flinke winstnemingen vriendelijker. Dit had geen en kele uitwerking voor het Dam rak. Men wacht hier kennelijk op meer klaarheid ten aanzien van de nieuw te vormen rege ring. In de scheepvaartsector werd vrij regelmatig gehandeld, hoe wel deze handel van geringe be tekenis was. De stemming in deze sector was prijshoudend. De leidende cultures lagen er verlaten bij. De staatsfondsen- markt brokkelde verder af met weinig zaken. Ook in de lokale afdelingen werden weinig zaken tot stand gebracht. Aandelen van de ex ploitatiemaatschappij Schevenin- gen werden opnieuw hoger ge adviseerd. NijverdalTen Cate lag iets beter in de markt op de dividendverhoging tot zeven (6) procent. Deze verhoging is de beurs meegevallen. Men had op een dividendverlaging gerekend. Kon. Tapijtfabrieken Bergoss werden hoger geadviseerd op het gunstige dividendvoorstel tot 12 (9) procent. Hetzelfde geldt voor Noordeuropese Hout welke maat schappij het dividend verhoogt tot vijftien (13) procent. Aan delen Venco werden op 500 ge adviseerd. Dit is gelijk aan het bod op deze aandelen door Red band in Roosendaal. NIEUWS IN HET KORT Een Amerikaanse piloot, die op 29 maart tijdens een aanval op het Nachtegaaleiland, In de Golf van Tonkin, werd neerge schoten, is na twee etmalen op zee te hebben rondgedreven, op gepikt. De vlieger wist zijn lekke rubbervlot drijvende te houden door er elke twintig minuten met de mond nieuwe lucht in.te bla zen. 1

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 9