LABOUR DURFT! RADIO EN TELEVISIE FRANS JOZEF STRAUSS KEERT ZICH TEGEN PRESIDENT DE GAULLE STAKING BIJ DEJLK.U. TEN EINDE BUSCHAUFFEURS PROTESTEREN TEGEN LOONACHTERSTAND Burgerlijke Stand Loop der bevolking SAMENZWERING TEGEN REGERING VAN VENEZUELA VERIJDELD Pagina 9 Keerpunten in de belastinghistorie Duitse hereniging Maandag 12 dinsdag 13 april 1965 DE VRIJE ZEEUW Minister Callaghan die de Britse financiën beheert, heeft menige Engelsman een onaangename verras sing bezorgd met zijn be groting. In zijn lange rede in het Lagerhuis kondigde hij enige „keerpunten in de belastinghistorie" aan. En voor de Engelse geschiede nis is dat ook wel zo, al is er vrij wat bij waaraan men in andere landen al gewoon is. Voor de gewone burger is er de verhoging van de inkomsten belasting, waar hij reeds op ge rekend had. De belasting op „kapitaalwinst" was al lang en breed aangekondigd, maar komt toch vrij zwaar aan. En voor de zakenwereld is van belang het beteugelen van de uitgaven die als onkosten kunnen worden af getrokken. De finesses van de begoting doen er minder toe dan de alge mene geest en die is kennelijk het gezond maken van de belas tingsbalans, onder meer door het exporteren van kapitaal tegen te gaan en dat in de geest van een miljard gulden. STERKER Hoe Callaghan hierin moet slagen is minder duidelijk. In de V.S. heeft men met iets derge lijks de grootste moeite. Duide lijk is in ieder geval dat deze Financiële resultaten van DOW in 1964 The Dow Chemical Company heeft in 1964 een record-omzet bereikt van 1.077,5 miljoen dol lar (1963: 967,7 miljoen dollar). Het winstcijfer was eveneens het hoogste in de geschiedenis van de maatschappij, n.l. 93,8 mil joen dollar (1693: 80,7 miljoen dollar). De omzet steeg dus met 11,3 procent, vergeleken met 1963, en de winst met 16,3 procent. De winst per aandeel bedraagt over 1964 3,17 dollar (1963: 2,73 dor- lar) over elk der 29.523.118 aan delen, die in het bezit waren van 98.700 aandeelhouders. In nieuwe fabrieken en in uit breiding van bestaande werd in 1964 ruim 166 miljoen dollar ge ïnvesteerd, meer dan het dubbe le van de investeringen in 1963. Voor 1965 zullen, naar geraamd wordt, de investeringen onge veer 200 miljoen dollar bedra gen. Aan belastingen werd in de Verenigde Staten en elders 68.5 miljoen dollar (1963: 64,6 mil- jone dollar) betaald. Russische jeugd in para-militaire organisatie Afdelingen van de Russische grenswacht, die uitsluitend zijn samengesteld uit scholieren en studenten, zijn in Tadjikistan tot para-militaire eenheden ge vormd, zo schrijft generaal Dies- mitsky in het blad voor de strijd krachten, „Rode Ster". Deze eenheden, die door offi cieren worden geoefend, zijn uitgerust met wapens, honden en radioposten. Zij zijn langs de grenzen met Afghanistan en Chi na gelegerd. De generaal schrijft dat dit „soldaatje spelen" een uitsteken de voorbereiding is voor de mi litaire dienst en de ontwikke ling van de vaderlandsliefde bij de scholieren. Tot de opleiding van de jon gemannen behoort het onder scheiden van de sporen van mens en dier, de dressuur van honden, het werk op radio-posten, oefe ningen in het arresteren van spionnen en het gebruik van de karabijn en het gasmasker, aldus de „Rode Ster". minister een ernstige poging gaat doen de Britse economie wat ste viger op de been te brengen, ook al komen daarvoor niet zulke plezierige maatregelen aan de orde. De begroting (budgetday) is overigens niet alleen belang rijk voor de regering: het moet ook het startpunt zijn voor de oppositie en in dat opzicht is het in Engeland bepaald geen koek en ei. Algemeen ook in zijn eigen partij erkent men dat de conservatieve lei der sir Alec Douglas-Home niet is opgewassen tegen Ha rold Wilson. Dat feit heeft als gevolg ge had dat de populairiteit van de labour-regering in eigen land vrij snel is gestegen. Het Britse gevoel voor fair-play stelt een voudig vast dat het huidige team beter is dan wat de conserva tieven in het veld kunnen bren gen. Een indruk die ze vooral krijgen door het inderdaad zwak ke tegenspel van Home die al verdwenen zou zijn, als de par tij het maar eens had kunnen worden over de opvolger: Heath? Mandling? McLeod? OMMEKEER Opiniepeilingen tonen aan dat Labour als het naar een ver kiezing zou streven nu een meerderheid van zeker een hon derd zetels zou krijgen in plaats van de vier die het heeft. Gezien de harde maatregelen die geno men worden, een opmerkelijk feit. De maatregelen zijn niet alleen hard door de aangekondigde be lastingen, maar ze treffen de Britten ook in hun trots. Zo zal aan het geldverslindende TSR-2 toestel wel niet verder worden gewerkt. Dat is feitelijk een er kenning dat de eigen vliegtuig industrie gewoon niet meer meetelt. En daar komt dan bo venop dat duizenden mensen een andere job moeten gaan zoeken. Er is moed voor nodig de kie zers zoiets aan te doen, vooral als men maar een geringe meer derheid heeft. Wellicht is het juist die durf die de Britten zo zeer bekoort dat ze Wilson ken nelijk een goede kans gunnen. Be voorzitter van de Beierse christelijk sociale unie (C, S. U.), Franz Josef Strauss, heeft zater dag op een congres van zijn partij in München een duidelijke vermaning gericht aan het adres van de Franse president De Gaulle die onlangs op een af scheidsdiner voor de Russische ambassadeur in Parijs, Winogra- dow, een toost had uitgebracht op de nieuwe Frans-Russische vriendschap. De bondsrepubliek kan en mag niet toestaan, dat de betrekkin gen van haar westelijke vrienden met de Sowjet-Unie en de andere communistische landen buiten haar om worden geregeld, zo zei Strauss. Wel was hij van oor deel dat de verhouding van West- Duitsland met Frankrijk kern en hoeksteen vormde van de Duitse politiek. „Wij zullen in Europa geen stap verder komen, wan neer wij het over de belangrijk ste politieke vraagstukken niet met Frankrijk eens worden," zo meende hij. Dat was overigens geen eenvoudige zaak, nog min der eenvoudig met een Frank rijk onder de tegenwoordige lei ding, zei hij. Strauss bepleitte een Europese hereniging waarbij landen als Polen, Tsjecho-Slowakije, Hon- Hoe meer zielen hoe meer vreugd Uit alle delen van Nederland zijn vrijdag ruim 700 Ambon- nezen naar Breda gekomen om de bruiloft van de 25-jarige metaalarbeider Arnold Tuan- kotta en de 22-jarige Rosa De- terissa luister bij te zetten. Het jonge bruidspaar heeft hiermee de oude Ambonnese traditie voortgezet om alle familieleden met hun kinderen uit te no digen. Speciaal voor de vele honderden gasten was er midden in de Bredase Ambonnezenwijk een reusachtige tent met een leng te van 47 meter opgetrokken, waar naar hartelust gefeest en gesmuld werd. Zo waren er onder meer 5 balen rijst, 75 kippen, 130 kilogram vlees, 80 bloemkolen en 80 savoyekolen verwerkt in het bruiloftsmaal en de hartige Ambonnese hap jes voor de gasten. De feest tent was 's avonds niet alleen gevuld met Ambonnese fami lieleden en wijkbewoners, maar ook met vele Nederland se bekenden uit Breda. Het bruiloftsfeest duurde tot de vroege morgen. garije, Roemenië, en Bulgarije moeten worden betrokken en waarvan de Duitse hereniging een onderdeei zou moeten vor men. De Oosteuropese landen moe ten meer in de richting van het westen gedreven worden, maar hij waarschuwde voor het ge vaar dat economische hulp op grote schaal aan deze landen de communistische regeringen de mogelijkheid biedt hun, bewind te consolideren. De in die landen te bespeuren ontwikkeling zou anderzijds echter door contacten op economisch, cultureel, toeris tisch en sportgebied zodanig moeten worden gestimuleerd, dat geen terugkeer naar de oude toestanden meer mogelijk is. Strauss werd met grote meer derheid weer voor twee jaar als C. S. U.-voorzitter herkozen. Van de 750 stemmen kreeg de oud- minister van defensie er 643. De C. S. U. is naar bekend de zuster partij van de Westduitse chris ten-democratische unie (C. D. U.). Lijk vermiste vertegenwoordiger opgedregd In de Amstel bij de Utrechtse brug in Amsterdam is vrijdag avond het lijk opgedregd van de sinds 26 maart vermiste ver tegenwoordiger Hubrecht Mar cus Rijn uit Maarn. De sectie zou moeten uitwijzen of de verwondingen, die het lijk vertoont, veroorzaakt zijn door het scheepvaartverkeer op de Amstel of dat hier misdrijf in het spel is. Zoals bekend verdween de 57- jarige vertegenwoordiger vrijdag 26 maart uit zijn woonplaats Maarn. Hij reed met zijn auto naar zijn werkgever in Amster dam, met wie hij een onderhoud zou hebben. Na het onderhoud zou hij nog enige juweliers in Huizen en Amersfoort bezoeken, doch sindsdien is niets meer van hem gehoord. Twee dagen na zijn verdwij ning werd zijn auto geparkeerd in Amsterdam aangetroffen met vrijwel de gehele monstercollec tie juwelen ter waarde van hon derdduizend gulden. Op 7 april werd in Ouderamstel een mon sterkoffer met juwelen opge dregd met een inkoopwaarde van elfduizend gulden. Gebleken is dat deze collectie toebehoorde aan de werkgever van de ver tegenwoordiger. Bromfietser reed tegen goederentrein Op de Maasbrug in Mook is zaterdagnacht om kwart over drie een bromfietser, de heer Th. P. H. Thijssen, in botsing geko men met een goederentrein, die onderweg was van Nijmegen naar Blerik. De man werd op slag gedood. De regeling ter plaatse is, zo delen de spoorwegen mee, dat bromfietsers of fietsers van de brug gebruik mogen maken als de pont over de Maas in ver band met lage waterstand niet kan varen. Nadrukkelijk is be paald dat het passeren van de brug dan onder toezicht moet gebeuren. Volgens de spoorwe gen was er geen sprake van toe stemming om over de brug te Spaarbankboekje uit ziekenhuis gestolen Uit een afgesloten kamerkast in het Wilhelmina-gasthuis te Amsterdam is een geldkistje met vijf spaarbankboekjes gestolen, waarop in totaal circa 33 mille staat. Ook enige sieraden en een bedrag van 800 gulden in con tanten zijn verdwenen. De spaarrekeningen zijn uiter aard direct geblokkeerd, zodat de dief niets aan de boekjes heeft Op de kamer woont een vrouw die bij de huishoudelijke dienst van het ziekenhuis werkt. De ka merdeur was niet op slot geweest en de kastdeur was niet gefor ceerd. De recherche vindt het vooralsnog een raadselachtige diefstal. !De staking bij de A. K. U.-foe- drijven in Drenthe is ten einde. In de zaterdag georganiseerde vergadering door de gezamen lijke vakorganisaties zijn mede delingen gedaan over de gevoer de besprekingen die uiteindelijk hebben geleid tot overeenstem ming op alle punten. Ten aan zien van het moeilijkste punt, te weten de retributie van de vak- bondsgelden van georganiseer- den, is een oplossing gevonden doordat de directie een bedrag van een kwart miljoen zal stor ten in een fonds van de vakor ganisaties. Alle stakingsuren worden be taald. Een ander punt van de overeenkomst is d.at de werk tijden van de drie-ploegendien sten met ingang van 1 septem ber tot 44 uur wordt verkort. Van de zijde van de directie van de A. K. U. in Arnhem heeft men meegedeeld dat er inder daad een bedrag van 250.000 gul den is afgezonderd, in principe bedoeld voor activiteiten ten be hoeve van de werknemers, maar dat nog niet is overeengekomen op welke wijze dit geld wordt gebruikt. Verder is bekend geworden dat in principe vóór 1 november overeenstemming moet worden bereikt. Is dit niet het geval, dan kan het geld worden besteed voor een geheel ander doel bui ten het bedrijf liggend, bijvoor beeld voor een instelling op lief dadig terrein. Bijna 500 buschauffeurs van streekvervoersondernemingen hebben vrijdagnacht tijdens een vergadering in Tivoli te Utrecht geprotesteerd tegen de onlangs goedgekeurde c.a.o. voor het personenvervoer, waaruit zij een groter wordende loonachterstand ten opzichte van de chauffeurs van stadsdiensten hebben afge lezen. In een resolutie voor de minister van sociale zaken heb ben zij daarover hun misnoegen uitgesproken. Ze eisen vernieti- Kritiek van Keating op kerk in de V. S. De 40-jarige Amerikaanse rooms-katholieke uitgever Ed ward Keating, wiens tijdschrift „Ramparts" in Californië een maandelijke oplage van 30.000 exemplaren telt, heeft de ver schijning aangekondigd van een boek van zijn hand getiteld „Het schandaal van het stilzwijgen", waarin kritiek op de huidige toe standen in de kerk in de V. S. wordt geleverd. Keating die op latere leeftijd tot het r.k. geloof is overgegaan, zei tegen journalisten dat de kerk aan racisme deed, te weinig aan sociale rechtvaardigheid en teveel overheerst werd door de Ierse geestesinstelling welke al tijd erg terughoudend was ge weest in zaken van sex, litera tuur en kunst. De juwelen van Lollohrigida Ambtenaren van de belasting dienst in de staat Californië heb ben zaterdag een cassette met ju welen van de filmster Gina Lol- lobrigida in beslag genomen om dat zij de fiscus aldaar dertien duizend dollar schuldig is. De belastingschuld dateert nog uit 1959 toen zij in Hollywood in een film met Frank Sinatra optrad. De actrice was woedend op de ambtenaren, die zonder haar te waarschuwen de cassette uit de safe van haar hotel hadden ge haald. „Ik wist niet eens dat ik een belastingschuld had. Zelfs de mafia (een gangsterorganisatie) stuurt nog een waarschuwing. Ik voel me naakt zonder juwelen", zo klaagde zij. ging van deze c.a.o., omdat deze op ondemocratische wijze tot stand is gekomen en omdat de loonachterstand van de streek- chauffeurs daarin is gehand haafd. Het bestuur van de categorale algemene Nederlandse vereni ging van werknemers in het per sonenvervoer (1500 leden), die kort na de busstaking in 1963 werd opgericht en die deze open bare protestvergadering had be legd, werd gemachtigd de eisen in de resolutie zo nodig kracht bij te zetten. Voor een staking op dit moment voelde de heer A. W. A. Gordijn, voorzitter van de categorale vereniging van bus chauffeurs, (nog) niet. „Daar voor kunnen wij geen verant woording nemen", zei hij „en bo vendien moet je een eerste stap zetten om een tweede te kunnen doen". In de komende weken zullen handtekeningenlijsten onder de 20.000 chauffeurs van streekver voersondernemingen worden ver spreid. Deze lijsten zullen daar na aan de minister van sociale zaken worden aangeboden. Na gegaan wordt nog of daaraan een protestmars in Den Haag zal worden verbonden. Komende Amerikaanse ruimtevlucht De Amerikaanse „nationale organisatie voor de lucht- en ruimtevaart" (NASA) heeft mee gedeeld dat de volgende vlucht in de „Gemini"-serie is vastge steld voor het derde kwartaal van dit jaar. Het is echter mo gelijk dat de vlucht reeds in juni a.s. zal worden gemaakt. Hierbij tullen twee ruimte vaarders vier dagen in de ruim te blijven, waarbij zij 63 omwen telingen om de aarde zullen ma ken. Er bestaan thans geen plan nen, die erin voorzien dat de ruimtevaarders zich buiten hun cabine wagen. TEKNEUZKN Geboren: 1 april: Pieternella Edith, d. van H. Sciheele en H. M. Ch. Brouwer, won. te Sas van Gent, Bernhardstr. 20; Esther Hen- drika Aukje, d. van F. J. van Rees en A. C. P. Nuijte, Albertpolderstr. 18. 2 april Petra Joanna, d. van Th. L. Groothaert en L. A. Mlchiel- sen, won. te Axel, Olivierstr. 31; Annelies, d. van J. H. Beringen en M. E. Vroegop, Tramstr. 33. 4 april Johanna Catharina, d. van G. P. A. Smidt en J. Fenijn, Visantstr. 18; Christiaan Emanuel Maurice, z. van P. H. Geijsels en A. H. van Soelen, Breitnerstr. 2. 6 april An- gelo Fernandas, z. van A. A. Carno- nier en M. C. Zaal, Kastanjel, 42; Mark, z. van- M. Verpoorte en C. de L(jser, B. Wolffstr. 3; Lizy Francisca, d. van P. J. Lutaert en R. M. de Graeve, won. te Philippi ne, Gentse Breedstr. 23; Geertrui- da Adriana, d. van J. P. F. van Baal en H. S. Hooglander, Zuid- landstr. 55. Huwelijksaangiften: 1 april Ed win E. Luibaeh, 24 j., jm., won, te Axel en Johanna H. M. van der Linden, 19 jr., jd. 5 april Jan Wal- hou't, 23 jr, jm. en Elisabeth Ha- verhals, 19 jr. jd., won. Sprang- Capelle. 7 april Theo Lindgreen, 26 jr. jm. en Leonie M. Willem- sen, 19 jr. jd; Walter M. de Buck, 26 jr. jm. en Pieternella M. Buijze, 20 jr. jd.; Jacobus C. Roose, 26 jr., jm., won. te Hoek en Johanna Gort, 18 jr. jd. Huwelijksvoltrekkingen: 7 april Josef B. Lawalata, 29 jr., jm. en Sara A. Lijnse, 23 jr., jd., won. te Vlaardingen. Pieter J. van Alten, 57 jr., geh. gew. en Catharina D. de Blaeij, 58 jr., geh. gew. 8 april Jaspert Oppeneer, 27 jr. jm., won. te Axel en Adriana P. Moleiwijk, 20 jr., jd. Overleden: 31 mrt. Cornells. J. Mink, 49 jr., echtg. v. Cornelia M. van der Griend, Hendrikstr. 8. 1 april Johanna de Smit, 82 jr., geh. gew. met Jan W. de Regt, Konin- ginnelaan 2. 2 april Salomon P. van Houcke, 54 jr., echtg. v. Grietje van der Meeren, Oostkant 3; Adriana Oppeneer, 75 jr., echtg. v. Cornelis de Vos, won. te Zaamslag. 4 april Maria J. van de Luijster, 85 jr., geh. gew. met C. J. J. Ras, won. te Groede. 7 april Rosalia J. de Bock, 79 jr., geh. gew. met F. P. J. Stub- be, won. te Sas van Gent. TERNEUZEN In de periode van 1 t/m 8 april hebben zich in deze gemeente ge vestigd: A. N. M. Goossens, Burg. Geill- str. 26, van Brussel (B.)P. S. H. van Osselaer, Tuinpad 18, van St. Gilles-Waas (B.)J. C. W. Brou wer, Grenulaan 46, van Middel burg; M. F. Musters, Lindenlaan 34, van Breda; W. M. E. Wegman, Lange Kerkstraat 56, van Sas van Gent; P. K. de Haas, Iepenlaan 48, Halsteren; W. C. Schuller, Iepen laan 48, van Made; A. Tramper, lepenlaan 48, van Goes. In dezelfde periode zijn vertrok ken: J. J. Elieh, Zwaluwstraat 6, naar Dordrecht; G. Kinds, Tholensstraat 11, naar Amsterdam; G. van Houdt, Westkolkstraat 11, naar Zaamslag; J. A. P. de Blok, Kanaalwèg 44, naar Biervliet; C. Kroezen, G. Gezellestraat 4, naar Bergh; F. Dekker, 2e. Verbindingsstr. 20, naar Koudekerke; C. T. Vink, Axelsestraat 10, naar Vogelwaar de; M. J. Zandee, Nieuwstraat 41, naar Sluis. In Venezuela is een samen zwering verijdeld, die ten doel had de regering onder president Leoni ten val te brengen. De Venezolaanse autoriteiten heb ben verscheidene maatregelen genomen om de staatsveiligheid te verzekeren. Een aantal per sonen is gearrestered. Onder de arrestanten bevindt zich een leider der Venezolaanse communistische partij, zekere Hector Mujica, gewezen direc teur van de school voor de jour nalistiek, die aan de universiteit van Caracas is verbonden. Een andere arrestant is Miguel An gel Capriles, eigenaar van een reeks Venezolaanse dagbladen en tijdschriften en een aantal directeuren van zijn bladen. Voorts werden gepensioneerde militairen in arrest gesteld. De bladen van Capriles had den in de afgelopen maanden een felle anti-regeringsactie ge voerd, die had geleid tot vele protesten van gezagsdragers en leden der volksvertegenwoordi ging. Er is aan de bladen van Capriles evenwel geen verschij ningsverbod opgelegd. President Leoni heeft ver klaard dat zijn regering de toe stand in het gehele land goed in handen heeft. Hij legde de na druk op de volkomen getrouw heid der weermacht jegens de regering. De Venezolaanse minister van binnenlandse zaken dr. Gonzalo Barrios heeft medegedeeld dat hij in de eerstkomende dagen verklaringen van groot ge wicht" zal afleggen. DINSDAG 13 APRIL 1965 HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Ochtendgym.; 7.20 Beiaardconc.; 7-30 Lichte gram.; 7.50 Dagope ning; 8.00 Nws; 8.10 Lichte gr.; 8.50 Ochtendgym.; 9.00 De groenteman; 9.05 Moderne or- kestmuz. (gr.); 9.35 Waterstan den; 9.40 Morgenwijding; 9.55 Boekbespr.; 10.00 Arbeidsvita minen (gr.); 10.50 Voor de kleu ters; 11.00 Nws; 11.02 Voor de zieken; 12.00 Stereo: Dansorkest en zangsolisten; 12.27 Meded; t. b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Overheidsvoorlichting: Voor de landbouw; 12.40 Lichte orkest - muz. (gr.)13.00 Nws; 13.10 Meded., event, actueel of gram.; 13.25 Beursber.; 13.30 Zang en piano: lichte muz.; 14.00 Voor de vrouw; 14.40 Voordracht; 14.55 Lichte gram.; 16.00 Nws; 16.02 Stereo: Viool en piano; oude- en semi-klass. muz.; 16.30 Voor de jeugd; 17.30 New York calling; 17.35 Lichte gram. voor de jeugd; 18.00 Nws; 18.15 Event, act.18.20 Amusementsmuziek (gr.) 18.55 Gesproken brief uit Parijs; 19.00 Voor de kinderen; 19.05 Operamuz. (gr.); 20.00 Nws; 20.05 Radar: radioperio diek; 20.45 Van, voor en door amateurs; 21.10 Boekbespr.: 21-20 Licht instr. ensemble; 21.35 Koorzang (gr.)21.45 Sitar, ra diotijdschrift voor gitaristen; 21.55 Int. pianoconcours Frédé- ric Chopin te Warschau (opn.) 22.30 Nws en meded.; 22.40 Act; 23.00 Gesproken brief; 23.05 Mo dern toneel: fragm. uit het stuk: Het Gat. Aansl.: interview; 23.40 Licht pianospel; 23.5524.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Medita tie; 7.05 Ouverture: rep. en com wegeninformatie en lichte gram. (7.307.40 Nws; 8.00 Overwe ging) 8.30 Nws; 8.40 Voor de huisvrouw; 9.40 Schoolradio; 10.00 Klass. en semi-klass. muz. (gr.); 10.30 Moderne orkestmuz. (opn.); 11.00 Voor de vrouw; 11.30 Lichte gram.; 11.50 Volaan vooruit, lezing; 12.00 Angelus; 12.03 Volksliederen en dansen (gr.); 12.20 Voor de boeren; 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuin bouw; 12.30 Nws; 12.40 Act. en gram.; 12.50 Draaien maar!: lichte gram.: 13.35 Licht ensem ble: licht-klass. werkjes; 14.00 Voor de plattelandsvrouwen; 14.10 Musiësta: lichte gram.; 14.50 Lichtbaken, lezing; 15.00 Klass. pianospel (gr.)15.10 Het oog van de naald, hoorspel; 16.00 Voor de zieken; 16.30 Onderweg: gebedsdienst; 17.00 Voor de jeugd; 17.35 Voor de jeugd; 17.50 Overheidsvoorl.Nws uit de Ned. Antillen; 18.00 Harmonie orkest; 18.20 Uitz. van het G.P. V.; 18.30 Portret in muz.; 18.50 En nu mijn geval: vragenbeant- woording; 19.00 Nws; 19.10 Act.; 19.30 Promenade orkestamuse- mentsmuz.; 20.05 Klass. kamer - muz. (opn.); 20.30 Hij is de erf genaam, bijbeldienst; 21.05 Jo hannes Passie, Bach (deel 1); 22.00 Boekbespr.; 22.05 Nws; 22.15 Johannes passie, Bach (deel 2)23.55—24.00 Nws. BRUSSEL (VI.); 12.00 Nws; 12.03 Gram.; 12.15 Gevar. muz. (12.25 Weerber. en meded. voor de scheepvaart)12.50 Beursber. en progr.overz.13.00 Nws; 13.20 Kamermuz.; 14.00 Nws; 14.03 Moderne muz. (15.00 Nws); 16.00 Nws; 16.03 Beursber.; 16.09 Duitse les; 16.25 Gitaarmuz.; 16.45 Liederen; 17.00 Nws; 17.15 Jazzmuz. voor de jeugd; 17.45 Harmoniemuz.; 18.00 Nws; 18.03 Voor de soldaten; 18.28 Paarde- sportber.18.30 Lichte muz.; 18.45 Sportkron.; 18.52 Gram.; 19.00 Nws en radiokron.; 19.40 Lichte muz.; 19.50 Voor de mid denstand; 20.00 Hoorspel; 21.07 Gram.; 21.15 Ernstige muziek; 22.00 Nws; 22.15 Amerik. volks- muz.; 22.45 De zeven kunsten; 23.00 Nws; 23.05 Stemmig ge mengd avondprogr.; 23.55 Nws; 24.000.10 Voor de scheepvaart. Televisieprogramma's NEDERLAND I; 19.00 Nws; 19.01 Voor de kleuters; 19.06 Weekjournaal voor gehoorge stoorden; 19.33 Engelse les; 20.00 Journaal; 20.20 Achter het nws; 20.45 Tel uit je winst, quiz; 21.20 Spreken met schrijvers; 21.50 Lurelei cabaret; 22.20 Actueel humanisme, een uitz. in samen werking met het Humanistisch verbond; 22.30—22.35 Journaal. NEDERLAND II: 20.00 Jour naal; 20.01 Let's sing out: Cana dese Hootenanny; 20.25 Geheime brigade, tv-film; 21.15 Onder vier ogen, interview; 21.45 Tsjechisch pianotrio; 21.55 Act.; 22.1022.35 De kruisweg, fil mische lijdensmeditatie. BELGIË (VI.)16.30 De trou we Lassie, film voor de jeugd; 16-5517.30 Marokko II, docum.; 18.45 Franse les; 19.00 Zand mannetje; 19.05 Tijd voor u: quiz; 19.30 De Flintstones, teken film voor jong en oud; 19.55 Hier spreekt men Nederland; 19.59 Weerber.; 20.00 Nws; 20.25 Bonanza, tv-western; 21.15 Pa norama; 22.00 Gastprogr.De kath. gedachte in actie; 22.30 Nws. Een boer uit Axminster, zuid- west-Engeland. heeft zijn negen koeien op maat gemaakte regen jassen aangetrokken. Hij meent dat de koeien, die warm en droog zijn, meer melk zullen geven. WOENSDAG 11 APRIL 19G5 HILVERSUM I: 7.00 Nws, ochtendgym. en soc. strijdlied; 7.20 Gram.; 7.25 Van de voorpag., praatje; 7.30 Lichte gram.; 8.00 Nws en soc. strijdlied; 8.13 Uit geslapen: lichte muz. en rep.; 8.50 Ochtendgym voor de vrouw; 9.00 Kookpraatje; 9.05 Klass. or kestmuz. (opn.); 9.35 Waterstan den; 9.40 Eten en drinken, ge sprek over eten en drinken in de bijbel; 10.00 Romantische or kestwerken (gr.); 11.00 Nws; 11.02 Voor de vrouw; 11.40 R.V. U-: Filmrevue: Oorlog en ver zet iq de film door H. Wielek; '12.10 Lichte orkestmuz. (gr.); 12.22 Voor het platteland; 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Orgelspel: amusements- muz.; 12.55 ACt.; 1300 Nws; 13.15 Kalender; 13.20 Instr. trio: semi-klass. muz. (opn.); 13.45 Gesproken portret; 14.00 Radio filh. orkestmoderne muziek (opn.); 14-50 Kamerpraat, lez.; 15.00 Voor de jeugd (16.00 Nws) 16.50 Voor de zieken; 17.20 Ste reo: Ritmisch strijkorkest; 17.50 Act; 18.00 Nws; 18.15 Gram.; 18.20 Uitz. van de P.S.P.; 18.30 R.V.U.: Verloving en huwelijk in de dierenwereld, door dr. E. F. Jacobi; 19.00 Voor de kinderen; 19.10 Stereo: Kinderkoor met pianobegeleiding; 19.30 Artistie ke staalkaart; 20.00 Nws; 20.05 Dansorkest en zangsolisten; 20.40 Op een vergeten post, hoor spel; 22.15 Volksliedjes en balla den; 22.30 Nws; 22.40 Ned. strijkkwartet: klass. muz. (opn.); 23.15 Jazzmagazjne; 23.5524.00 Nws. HILVERSUM II 7-00 Dagope ning; 7.10 Klass. gram.; 7.30 Nws en herh. SOS-ber.; 7.40 Radiokrant; 7.55 Lichte gram.; 8.15 Gewijde muz. (gr.); 8.30 Nws; 8-40 Stereo: Licht instr. sextet; 9.00 Voor de zieken; 9.40 Voor de huisvrouw; 10.10 Moder ne orkestmuz. (gr.); 10.30 De eentonigheid in de Stille week, ned. herv. studiedienst; 11.00 Instr. ensemble: oude muz. (gr.); 11.30 Lichte gram-; 12.05 licht orkest met zangsolist; 12.27 Me ded. t.b.v. land- en tuinb.; 12.30 Nws; 12.40 Lichte gram-13.30 Stereo: Lichte orkestmuz. (gr.): 14.00 Boeren en burgers in Bui tenveen, hoorspel (27)14.30 Viool en cellomoderne muz. (gr.)14.50 Moderne orkestwer ken (gr.); 15.50 Bijbelvertelling voor de jeugd; 16.00 Voor de jeugd; 17.15 Lichte orkestmuz. (opn.); 17.50 Overheidsvoorl.: Mens en samenleving; 18.00 Cla- vecimtoelrecital: oude muz. (gr.) 18.10 Geestelijke koorliederen uit de 16e een 17e eeuw; 18.30 Het spektrum: nws uit rje prot. chr. organisaties; 18.45 Licht in str. kwartet (opn.); 19.00 Nws en weerpraatje; 19.10 Radio krant; 19.30 Leger des Heils- kwartier (gr.); 19.45 Op de man af, praatje; 19-50 Amusements- muz. (gr.); 20.20 Der Tod Jesu: passie-cantate (opn.)21.50 Klass. gram.; 22.05 Kruiswegen: passiedienst; 22.30 Nws; 22.40 Klass. pianomuz. (gr.)23.10 Evangelieverkondiging in we reldperspectief, lezing; 23.25 Mo derne kamermuz. (gr.); 23.55 24.00 Nws. BRUSSEL (VI.)12.00 Nws; 12.03 Gram,.; 12.15 Gevar. muz. (12.25 Weerber. en meded. voor de scheepvaart)12-50 Beursber. en progr.overz.; 13.00 Nws; 13.20 Kamermuz.; 14.00 Nws; 14.03 Amusementsmuz.14.20 Jeugd- en kinderkoren; 14.30 Voor et? jeugd; 14.50 Jeugd- en kinder koren; 15.00 Nws; 15.03 Lichte muz.; 15.15 Voor de kinderen; 16.00 Nws; 1603 Beursber.; 16.09 Engelse les; 16.24 Amusements muz.; 16.45 Schoolkoren; 17.00 Nws; 17.15 Voor de tieners; 18.00 Nws; 18.03 Voor de soldaten; 18.30 Lekenmoraal en -filosofie; 18.50 Sportkron.; 18.54 Orkest muz.; 19.00 Nws. en radiokron.; 19.40 Jeugd en muz.; 20.00 Ope- rettemuz.; 20.30 Lichte muz.; 21.00 Kamermuz.; 21.25 Gram.; 21.30 Volksmuz.; 21.50 Paedago- gische uitzending; 22.00 Nws; 22.15 Jazzmuz.; 22.45 De zeven kunsten; 23.00 Nws; 23-05 Feiten en muz. uit vroeger jaren; 23.30 Amusementsmuz.; 23.55 Nws; 24.00 Voor de scheepvaart. Televisieprogramma's NEDERLAND I: 17.00—17.35 Voor de kinderen; 19.00 Nws; 19.01 Voor de kleuters; 19.06 Teleac; 19.35 Van onze sportred.; 20.00 Journaal en weeroverz.; 20.20 Brandpunt: act.; 20.50 The Upper Room, docum. film; 21.15 Blinden, deelnemers aan onze maatschappij, docum.; 22.10 Vas- tenepiloog22.20 Journaal; 22.25 22.55 Teleac: tv-academie. NEDERLAND II: 20.00 Nws, 20.01 Kindergarten, docum-; 20.20 22.10 De hond van de generaal, tv-film. BELGIË (VI.): 15.00 Voor de jeugd; 16-3016.55 De trouwe Lassie, tv-feuilleton; 19.00 Zand mannetje; 19.05 Richard Leeu- wehart: De brief, tv-feuilleton voor de jeugd; 19,30 Evermaar is dood. Religieuse folklore in Zuid-Llimburg; 19.55 De weer man; 20.00 Nws; 20.25 Op de man af; 21.15 Harlem sings: ne gro-spirituals en muz.; 21.35 Penelope: progr. voor het gezin: 22.05 Fragm. uit de nieuwste films; 22.30 Zoeklicht op de cul turele act.; 22.50 Nws.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 5