PROVINCIAAL NIEUWS RADIO TAZELAAR Binnenlands nieuws alles e kan metcElshms Griep... ROEPING en STRIJD Koningin en prins bij opening ,De Hunneschans' Turken blijven gekant tegen Gale Plaza Pagina 2 DE VRTJE ZEEUW Terneuzen Biervliet Goes Sas van Gent Sluis Handboogsport Proces tegen in Algiers Ait Ahmed begint Agenda Georganiseerd overleg in ambtenarenzaken Rivierkruisend gedeelte metro gereed Donderdag 8 april 1965 Eerste zakenpanel in Serlippenspolder geopend Het meer dan tachtig jaar oude levensmiddelenbedrijf van de firma Van Overbeekie—Leunis heeft er gisteren een nieuwe vestiging bij gekregen met de opening van een zaak in de Fer dinand Bolstraat 2 op de hoek van de Rembrandtlaan en Ko- 'ninginnelaan. Burgemeester Rijpstra in gezelschap van wethouder De Vos opende de deur die naar de fraaie zelfbediening leidt waar "Tiet gezelschap werd verwelkomd door de heer P. van Overbeeke. De burgemeester prees het particulier initiatief, dat er toe leidt zakenpanden in de nieuwe woonwijken te stichten. Hoewel de binnenstad haar plaats als voornaamste winkelcentrum zal .blijven behouden, achtte de bur gemeester decentralisatie nood zakelijk. Naast de neringdoen den in de binnenstad zal een actieve handeldrijvende midden stand zijn werkzaamheid open baren in de nieuwe woonwijken. Er heerste een feestelijke stem ming in „de polder", op de plaats waar eenmaal het „Essendijkje" lag. Een mooie woonwijk die nu ook een hypermoderne levens middelenzaak bezit. Het pand is eigendom van de woningbouw vereniging „Werkmansbelang" en werd gebouwd door de firma R. "Wiemeersch uit Axel. Het architectenbureau-De Bruijne maakte het ontwerp. Het is een glazen huis gewor den met een oppervlakte van 135 m2. Vier grote vitrines bie den een zicht van de buiten kant op de massale sortering. In de vakken in het midden en in de wandstellingen prijkt een keur van allerlei goede en sma kelijke produkten, samengesteld uit binnen- en buitenlandse fa brieken. Het geheel is een lust voor het oog en een sieraad voor de omgeving geworden en het allerbelangrijkste: er was in deze wijk behoefte aan een zaak van dergelijke allure. De verlichting die er 's avonds uitstraalt ves tigt reeds van ver de aandacht op deze winkel. De centrale heteluchtverwar- ming wordt geleid langs het pla fond. De heer P. van Overbeeke dankte allen die aan de bouw van het geheel hadden meege werkt en de aanwezigen voor hun belangstelling. Bruidstoiletten Welgeteld 44 bruidstoiletten en wat daarmee samenhangt wa ren dinsdagavond te zien tijdens een show die het bruidshuis „Fiësta" ter gelegenheid van zijn tienjarig bestaan in de beneden zaal van hotel „Rotterdam" gaf. Lady-speaker mevr. M. F. No belsNoordhoek annonceerde wat de stoffen betreft het bruids materiaal bij uitstek: veel sa tijn, mat en glanzend, al dan niet met kant of geborduurd. Bij de modellen waren kant en klaar- rokken, kostbare tot eenvoudige robes, wijde, nauwe, korte en lange en ock met een mantel er over gedragen. Er waren er met sluiers en sle pen, de eerste zaten aan de dia demen of hoedjes, de slepen wa ren gracieus en chique. Op de grote dag in het leven van iedere vrouw speelt ook het boeket een grote rol. Ze waren er, van eenvoudige gemengde •voorjaarsbloemen, witte anjers en fresia's tot orchideeën met theeroosjes. Het was een schouwspel dat vooral de bruidjes-in-spé erg aangetrokken zal hebben. Er was een allerliefste manne quin „Sari" die communiejurkjes showde en japonnetjes voor bruidsmeisjes. Hoe hartverove- rend ook, toch hadden we deze mannequin gezien haar leeftijd 6 jaar liever dan op deze avondshow slapend in bed ge zien. De bruidsmoeder was een in valster, maar zij deed het goed en liet zien dat er tal van mo gelijkheden zijn om er op de grote dag van dochter of zoon representatief uit te zien. De aan wezige bruidegom had tot taak telkens met een andere dame aan zijn arm door de zaal te wande len. Met de handschoen werd dus niet getrouwd. De hoeden die bij dit alles werden gedragen, waren van het hoedenhuis De Vlinder te Goes. De coiffures werden verzorgd door kapper Van den Hout uit Axel. Voor een uitstekende mu zikale omlijsting zorgde de pia nist Baby den Toonder uit Mid delburg. E. H. B. O.-examen Voor het eenheidsdiploma E. H.B.O. slaagden te Terneuzen de dames C. Pijpelinkvan Dronge- len, J. v. d. HooftVeldman, C. L. Dooms, G. J. Hamelink, M. M. Waverijn, P. E. de Doelder, C. M. Hamelink, C. M. van Aalst, E. de Jonge, C. S. Berwald en J. v. d. Linden; de heren J. van Hecke, J. Stoffels, M. A. Michiel- sen en A. v. d. Dries. De cursus werd gegeven door dokter K. Hoving met assistentie van mevrouw P. J. C. Verlinde Maandag. Het examen werd af genomen door dokter H. A. Bo- land, geneesheer-directeur van het Julianaziekenhuis. Kandidaatsexamen Aan de r.k. universiteit te Nij megen slaagde voor het le ge deelte voor het kandidaatsexa men tandheelkunde de heer H. E. R. Colsen te Terneuzen (Sluis kil). Ds. Evenhuis naar Amsterdam Ds. W. S. Evenhuis, hervormd predikant te Biervliet, heeft het beroep aangenomen naar Am sterdam-Sloten (4e predikants plaats). Ds. Evenhuis bedankte tege lijkertijd voor Austerlitz. Bietentelers Op dinsdag 18 mei a.s. zal in de Wilhelminapolder 4 km ten noorden van Goes) een de monstratie plaatsvinden van voorjaarswerkzaamheden in de bieten. Deze demonstratie is van betekenis omdat zij wordt gege ven in het kader van een bijeen komst van de internationale federatie van Europese bieten telers, de Confédération Inter nationale des Betteraviers Euro- péens, (CIBE). T oneeluitvoering Na een lange periode van non activiteit zal de plaatselijke to neelgroep „Excelsior" 19 april a.s. (2e Paasdag) en zaterdag 25 april een uitvoering geven. Opgevoerd zal worden het be kende toneelstuk van Arthur Miller „Al mijn zonen". De voorstellingen vinden plaats in het patronaat. Bekendmaking Het gemeentebestuur van Sas van Gent maakt bekend, dat tot 5 mei a.s. de ophokperiode voor duiven van kracht is. Tot en met die datum mogen de houders van duiven hun dieren niet uit de hokken laten. Bevrijdingsfeesten Daar er van de zijde van de burgerij van Sas van Gent geen enkel initiatief was genomen om te komen tot een comité voor het organiseren van bevrijdingsfees ten, had het college van burge meester en wethouders een ver gadering uitgeschreven om te komen tot een dergelijk comité. Men heeft nu een comité ge vormd, bestaande uit mevr. Van Amstel en de heren W. Remery, P. Bertram en J. Maas. Deze zullen trachten een pro gramma samen te stellen voor de herdenking van onze bevrij ding. 100 jaar zusters in Sas van Gent Op 20 april zal men het feit herdenken, dat zich in Sas van Gent honderd jaar geleden de zusters hebben gevestigd, die zich sinds die tijd hebben bezig gehouden met het onderwijs op meisjesscholen en het werk op de bewaarscholen. Als blijk van waardering voor het vruchtbare werk van de zusters wil de be volking van Sas van Gent een televisietoestel aanbieden. In het huldigingscomité hebben o.a. zit ting burgemeester R. A. den Boer en pastoor C. van Aken. Vergadering gemeenteraad De raad van Sluis willigde een verzoek in van de classicale com missie voor kerkelijke gezins zorg voor een bijdrage van ƒ424,78. De interkerkelijke com missie voor maatschappelijk werk in West Zeeuws-Vlaande- ren kreeg voor 1965 een voor schot van 2589,84. Het Bach- comité Aardenburg kreeg 2 ct. per inwoner. Aan G. S. zal worden verzocht de presentiegelden van de raads leden te mogen verhogen van 12,50 tot 15 per zitting. Voor het aanschaffen van les- en spelmateriaal voor de chris telijke kleuterschool werd 814,85 gulden beschikbaar gesteld. Enige pachtovereenkomsten werden ontbonden, nl. met M. v. d. Bussche en R. H. Gheijsels. Het eerste perceel kan daardoor in pacht worden overgedragen aan de ijsclub voor 5 jaar en een nacht van 154,99 per jaar. Het tweede komt ter beschikking aan het speeltuincomité. De be planting in het uitbreidingsplan wordt onderhands aanbesteed bii J. J. den Doelder te Axel. Dit plan is tof stand gekomen m overleg met het staatsbosbeheer, dat het plan subsidieert. Het zal in drie fasen worden uitgevoerd. Oud-veldwachter overleden De oud-veldwachter van Sluis, de heer S. van Leeuwen, is op 58-jarige leeftijd te Stiphout overleden. Hij was daar wacht meester bij de rijkspolitie. De Werkhervatting bij Van den Bergh en Jurgens De directie van Van den Bergh en Jurgens' fabrieken te Rotter dam heeft meegedeeld dat het werk dinsdag is hervat. De be sturen van de vakbonden zullen over enkele technische correcties op de gemaakte afspraken inzake de nieuwe c.a.o. nader overleg met haar plegen, aldus de direc tie. heer Van Leeuwen speelde in de dertiger jaren een belangrijke rol in de voetbalclub, die toen in haar goede jaren verkeerde. Vlak na de bevrijding werd hij overgeplaatst. (Adv.) Oci&oUUf- off Rillerig? Onprettig? Pas dan op voor griep! Neem direct 2 'ASPRO's. 'ASPRO' bevat alles om een opkomende griep snel en doeltreffend te bestrijden. keüfourtOtA 6/> De Herleving Sluiskil De handboogmaatschappij „De Herleving" te Sluiskil hield haar eerste schieting in dit seizoen. De uitslag luidde: hoofdvogel, niet afgeschoten; zij vogels: R. Begheijn te Terneuzen en A. Herman te Axel. Kallen: C. d'Hondt te Sluiskil en L. Ver schuren te Axel. De extra-vogel werd eveneens door L. Verschuren afgeschoten. Op woensdagmiddag 21 april zal in Uddel het grote dagver blijf van het jongerenontmoe tingscentrum „De Hunneschans" van de stichting „Zilveren Jeugdcentra" officieel worden geopend in aanwezigheid van koningin Juliana en prins Bern- hard. „De Hunneschans" is één van de twee terreinen die koningin en prins bij hun zilveren huwe- hjksfeest ter beschikking heb ben gesteld van de Nederlandse jeugd. Aan de totstandkoming van het nieuwe gebouw, dat vlak bij het Uddelermeer ligt, hebben 3500 jongeren meegewerkt: leer lingen van technische scholen die de houten bouwsegmenten maakten en vrijwilligers uit binnen- en buitenland die hiel- oen bij de bouwwerkzaamheden zelf. Op de openingsmiddag zullen de voorzitter van de stichting, oater W. A. M. Alting von Geu- sau, en de voorzitter van de raad van advies, mr. M. B. van de Werk, een beknopt overzicht geven van de tot nu toe verrich te en de komende activiteiten. Daarna voert een groep Amster damse jongeren onder leiding van de auteur het spel „Ontmoet dat nou" van Pieter Verhoeff op. De middag wordt besloten met een ontvangst van de geno digden in het nieuwe dagver blijf. De Turkse minister van bui tenlandse zaken, Hasan Isjik, heeft secretaris-generaal Oe Thant meegedeeld, dat Turkije niet kan terugkomen van zijn standpunt dat de V. N.-bemid- delaar voor Cyprus, Galo Plaza, niet langer als zodanig kan op treden nu hij zonder vooraf gaande toestemming van de Turkse regering zijn opvattingen over de kwestie-Cyprus heeft kenbaar gemaakt. Niettemin blijft Turkije van oordeel dat de bemiddelings pogingen moeten worden voort gezet en dat de Ver. Naties moe ten blijven zoeken naar een voor alle betrokken partijen aanvaardbare oplossing. De door Galo Plaza voorge stelde Grieks-Turkse besprekin gen kunnen ook buiten diens aanwezigheid worden gehouden, aldus minister Isjik. In Athene heeft de Cyprische minister van buitenlandse zaken, Kyprianou, besprekingen ge voerd met de Griekse regering over de verschillende aspecten van het Cyprische vraagstuk in het licht van het rapport van V. N.-bemiddelaar Galo Plaza. Tussen beide landen heerst een eenheid van opvatting, aldus verklaarde minister Kyprianou woensdagavond voor zijn terug keer naar Nicosia. In Algiers begon woensdag het proces tegen Ait Ahmed, in de strijd tegen Frankrijk een maal celgenoot van president Ben Bella, nu een van zijn bit terste tegenstanders. Ahmed staat terecht op beschuldiging van het leiden van contrarevo lutionaire activiteiten. De 36-jarige Ait Ahmed en Bella bekleedden beiden hoge functies in het nationale bevrij dingsfonds (F.L.N.) tijdens de Algerijnse oorlog. Toen ze door de Fransen gevangen waren ge nomen, deelden ze gedurende vijf jaar een cel. Nadat Algerië zelfstandig was geworden, werd Ahmed lid van het politieke bureau van de F.L.N., maar keerde zich steeds meer tegen Ben Bella. Ander half jaar geleden brak hij defi nitief met de Algerijnse presi dent en vluchtte naar zijn ge boortestreek, het bergachtige Kabbylië, waar hij het onder grondse front van socialistische strijdkrachten (F.F.S.) leidde tot zijn arrestatie" in oktober vorig jaar. Ahmed staat terecht voor het revolutionaire criminele hof, dat werd opgericht voor de behan deling van zaken tegen de staats veiligheid. Dit hof veroordeelde vorig jaar augustus vijf Algerij nen wegens „contra-revolutio naire" activiteiten ter dood. Door dit hof veroordeelde personen hebben het recht van beroep. Varkenspest in Drente Te Laagheiden (gem. Beilen) zijn drie varkensbedrijven door varkenspest aangetast. Van de landbouwer D. Talens moesten 31 varkens en 92 biggen, voorname lijk stamboekdieren voor een waarde van 19.290, worden af gemaakt. Verder werden nog af gemaakt varkens van de land bouwers A. Alkema en van de heer J. Mulder. (Adv.) Super-A-Matic, een 5 kg volautomaat met 6 wasprogramma's voor witte, bonte en fijne was, Candy-filter, "mini-maten" (90 x 44 x 63 cm) NOORDSTRAAT 21 - TERNEUZEN - TELEFOON (01150) 2361 NEDERLANDSE TRUCK RAMT BELGISCHE AUTO Eén dode en 2 gewonden Een Nederlandse vrachtwagen heeft dinsdagmiddag op de weg van Brussel naar Antwerpen een Belgische personenauto van ach teren aangereden en volkomen vernield. De bestuurder werd gedood. Een inzittende van de auto en de chauffeur van de truck, C. B. uit Zundert, werden met ern stige verwondingen naar een zie kenhuis overgebracht. De snelheid van de vrachtwa gen was zo groot, dat de perso nenauto tientallen meters werd meegesleurd en over een gracht in een akker terecht kwam. De stuurloos geworden vrachtwagen, waarvan de cabine geheel werd ingedrukt, kwam met zijn lading ijzer tot stand na een zware eikeboom omver te hebben ge reden. Restaurantpersoneel pleegde fraude De directeur-eigenaar van het Amsterdamse restaurant „De vijf Vlieghen", de heer Nicolaas Kroese heeft aangifte gedaan van een fraude die zijn peijponeel ge durende de laatste jaren zou hebben gepleegd en die tot een tekort van circa 200.000 gulden, zou hebben geleid. De Amsterdamse recherche heeft twee van de 15 door de neer Kroese als verdachten ge noemde perosneelsleden gearres teerd. Dat zijn de 45-jarige J. van H. 'en de 44-jarige P. de V. De recherche heeft zich nog geen duidelijk beeld van de mal versaties kunnen vormen. Zij be perkt zich voorhands tot een on derzoek over de laatste maanden. Zij acht het waarschijnlijk dat meer arrestaties, mogelijk ook van oud-personeelsleden, zullen volgen. Volgens de eerste indrukken zou onvoldoende controle op het personeel zijn uitgeoefend. Het kon consumpties verstrekken zonder de nodige keukenbonnen en kon de betaling zodoende in eigen zak steken. AUTO TE WATER Vrouw verdronken De 32-jarige mevrouw A. S. Hofman—Donkelaar uit Heerde is dinsdagavond verdronken na dat de door haar man bestuurde auto door onbekende oorzaak in de Willemsvaart was gereden. Het ongeluk gebeurde om streeks kwart over tien op het rechte deel van de weg aan de stille zijde van het kanaal dicht bij Zwolle. De man slaagde er in de wal te bereiken. Visserskotter gezonken De „Ora et Labora", Go-5, uit Stellendam is woensdagavond door nog onbekende oorzaak lek geraakt en na korte tijd gezon ken. Het schip bevond zich op dat moment ongeveer 18 mijl ten noordwesten van de Nieuwe Wa terweg. Toen de „Ora et Labora" in moeilijkheden raakte, werd zij onmiddellijk ingesloten door ver scheidene andere schepen uit Stellendam, waaronder de kot ter „Vrouwe Jannetje", Go-36, die de bemanning van de Ora overnam. Inmiddels was uit Hoek van Holland het bergingsvaartuig „Dolfijn" van Van den Tak's ber gingsmaatschappij vertrokken. De Vrouwe Jannetje voer met de bemanning van de „Ora et Labo ra" naar Stellendam. Legerpredikant omgekomen De 44-jarige legerpredikant ds. K. de Hoop uit Amersfoort is gisteren bij een verkeersongeluk in de omgeving van het vlieg veld Schiphol om het leven ge komen. Hij werd in zijn auto aangereden door een tegenlig ger,-die bezig was in een on overzichtelijke bocht een andere auto in te halen. Drie inzitten den van deze auto zijn met ver wondingen overgebracht naar een ziekenhuis in Amsterdam. Het ongeluk gebeurde op de verbindingsweg tussen de weg AmsterdamBussum en de oude rijksstraatweg A'damUtrecht. Het verkeer moest gedurende anderhalf uur wo-rden omgeleid. Lifters stalen auto Rijkspolitie van de surveillan ce-groep autosnelwegen heeft dinsdagavond op de rijksweg UtrechtArnhem ter hoogte van Driebergen twee jongelui aange houden, die met een gestolen auto onderweg waren naar De venter. Beide jongemannen, de 22-ja- rige W. F. Y. en de 19-jarige B. D. J. W., afkomstig uit Deventer maar woonachtig in Dordrecht, (Adv.) door ERNST MEISTER 129) (Nadruk verboden) Dr. Reger had de telefoon op genomen: „Dat is de Vereniging, zal ik doorverbinden?," vroeg ze. Clara aarzelde even. „Ja, graag." „Collega Eyken?" „Ja, daar spreekt u mee." „Hier is de Vereniging voor Geneeskunde, met Kassany." „J-a, dokter." „Ik zou u graag even willen spreken, collega. Wanneer schikt u dat?" Opnieuw aarzelde Clara. Zij hield niet van uitstel en onaan gename kwesties regelde zij graag altijd zo spoedig mogelijk. Daarom zei ze even later: „Wan neer u wilt, dokter. Ja, wat mij betreft liever direct. Ik houd niet van uitstel." „Zo denk ik er ook over," zei Kassany en in zijn stem klonk vreugde. „Inderdaad moet je al tijd aangename kwesties zo gauw mogelijk behandelen, collega." Aangename kwesties? Ze had hem zeker verkeerd verstaan of had hij haar willen bespotten. „Dokter Reger," riep zij door de deur, „ik ga een half uur weg." Ze holde naar buiten, stap te in haar wagen en reed naar het kantoor van de Vereniging. Tot haar grote verbazing werd zij door juffrouw Maurer, de secretaresse, met opvallende be leefdheid ontvangen en meteen naar de kamer van de directie gebracht. Ongeveer op hetzelfde ogenblik opende dr. Reger de deur voor Klaus Sevard; buiten de assis tente was er niemand in de spreekkamer. „Is dokter Eyken er niet?", vroeg hij en keek in de richting van de behandelkamer. „Ze is even weg, er was een telefoontje," vertelde dr. Reger. „Ach, dat is jammer. Ja, ik kwam eigenlijk zo maar even aanwippen. En hoe gaat het met u, dokter Reger? Veel te doen? Bevalt het u hier?" „Oh ja, dank u, ik vind het heerlijk. Er is geen vergelijking met hier deze praktijk en de psy chiatrische inrichting." Dr. Sevard keek haar aan. „U komt van de psychiatrische afde ling? Dat wist ik niet. Nu, dat is inderdaad een grote overgang." „Ja, in een ziekenhuis moet je als assistente natuurlijk van alles doen. Ik verving daar iemand die met vakantie was." „Wanneer bent u daar ge weest?", vroeg hij. „Tot voor kort, tot ik hier be gonnen ben." Dr. Sevard haalde zijn koker uit zijn zak en stak een sigaret op. „Had u moeilijke gevallen?", vroeg hij. „Ja, natuurlijk." Sevard zweeg even. Hoe moest hij het n-u aanleggen om het ge sprek op Risa Kerbler te bren gen? Hij kon er niet zonder meer naar vragen. De assistente keek naar de deur van de behandel kamer en stond op. „U excuseert me, dokter?" Hij hield haar even terug. „Ja, ja, natuurlijk. Maar moet u eens luisteren. Is er op de afdeling waar u werkte ook geen meisje van de Vereniging? Ik heb zo iets horen zeggen." „Oh ja, u bedoelt juffrouw Kerbler. Dat was een van de ty pisten of secretaressen daar, dat klopt. Kort voor ik wegging is zij gekomen. Het zag er eerst tamelijk troosteloos uit," zij aar zelde even, het scheen of haar iets was ingevallen wat haar het verder spreken belette. „Hoehoe gaat het nu met haar?" „Buitengewoon," mompelde de assistente. Hij deed alsof het gesprek hem nu eerst interesseerde. „Bui tengewoon, zegt u? Wat is er dan voor buitengewoons of zonder lings aan?" „Ja, daar denk ik nu eens aan." „U maakt me werkelijk nieuwsgierig, collega. Ik interes seerde me altijd voor buiten gewone gevallen." „Ik weet eigenlijk niet hoe ik het u vertellen moet, dokter Se vard," zei ze langzaam. „U doet alsof het een heel groot geheim is," zei hij. „Nu, spreek maar op hoor." „Juffrouw Kerbler ijlde nog al eens." „Ja, dat is toch geen buitenge woon verschijnsel, nietwaar," lachte Sevard. „Ja, maar urenlang heeft ze niets anders dan een paar woor den gemompeld. „De bitterste drank, de bitterste drank." Al door hetzelfde, onafgebroken." „Ach, misschien een tik," zei Sevard en haalde de schouders op. „Misschien, ja," zei dokter Reger en haar toon deed hem opnieuw opschrikken. „Goed, maar waarom vertelt u me dat dan," zei hij. „Wat is er voor bijzonders aan en waarom kijkt u zo naar me? Zeg op! Nu wil ik alles weten." Dr. Reger ontweek zijn blik, haar mond opende zich, als wil de zij iets zeggen, maar zij bleef zwijgen. In haar ogen stond angst. „Nu, juffrouw Reger, komt er nog wat van?" Zij week terug. (Wordt vervolgd.) waren met een personenauto meegelift van Rotterdam naar Dordrecht. Toen de bestuurder eigenaar onderweg even stopte en uitstapte, gingen de jongelui er met de auto van door, de be stuurder die hen een lift had ge geven, eenzaam achterlatend. De jongelui wilden met de ge stolen auto een bezoek brengen aan hun ouders in Deventer. Ter hoogte van Driebergen was het avontuur echter afgelopen en werden zij door de leden van de. surveillance-groep overgegeven aan de rijkspolitie aldaar. HEDEN Zaamslag: Chr. Geref. kerk, 7.30 uur: Tijdrede door Ds. Dorsman voor de S.G.P.-kies- vereniging. VRIJDAG 9 APRIL Terneuzen: Gebouw „De Scha kel", 8 uur: Filmvoorstelling Nederl. Chr. Reisvereniging. Concertgebouw, 8 u.: Con cert door Het Kunstmaanor kest. In het georganiseerd overleg in ambtenarenzaken is in aan wezigheid van de demissionaire minister van binnenlandse za ken, mr. E. H. Toxopeus, over eenstemming bereikt over een drietal punten. Met ingang van 1 mei 1965 zullen de huurcompensaties 1960, 1962 en in 1964 doorwerken in de berekening van de vakantie toelagen en andere secundaire bezoldigingsfactoren. Met ingang van 1 juli 1965 zullen nog slechts twee gemeen tenklassen bestaan. De derde en de vierde klasse-gemeenten zul len gaan behoren tot de gemeen ten tweede klasse. De huidige tweede klasse gemeenten zullen worden beschouwd als gemeen ten eerste klasse. Met ingang van 1 juli 1965 zullen de ambtenarensalarissen worden verhoogd met 0,3 pro cent, namelijk de nacalculatie 1964 op basis van de onderne mingsgewijze loondifferentiatie. Voor de periode 1964 juli" 1965 zal een uitkering ineens ten be drage van 0,36 procent op basis van het jaarsalaris per 1 mei 1965 worden gedaan. Deze uit kering zal geschieden tegelijk met de uitbetaling van de va kantietoelagen. Verwacht mag worden dat ge noemde nacalculatie ook in de ambtenarenpensioenen zal wor den verwerkt. Over de wijze waarop dit dient te geschieden is het overleg nog gaande. Het rivierkruisend gedeelte van de Rotterdamse metro is ge reed. Woensdagmiddag werd het 12e en laatste tunnelstuk aange sloten aan het elfde, dat sinds afgelopen zaterdag reeds in de bodem van de Maas ligt. De werkzaamheden aan de ri- vierkruisende metrosleuf hebben ruim 27 maanden gevergd. Het laatste tunnelstuk werd dinsdag door sleepboten uit het bouwdok op het eiland van Brienenoord ge varen en naar de afzinkplaats op de Nieuwe Maas getransporteerd. Dat afzinken en aansluiten ge beurde gisteren. Het is thans mo- gelijk door de metrotunnel van de noordelijke naar de zuidelijke Maasoever en omgekeerd te wan delen. Volgens de chef van de afde ling tunnelbouw van de Rotter damse gemeentewerken, ir Plan- tema, zijn de werkzaamheden aan het rivierkruisend gedeelte van de metro geheel volgens plan en volgens het vooropgestelde tijd schema verlopen. Men verwacht dat eind 1966, begin 1967 het ko lossale metrowerk door de ge meentewerken kan worden opge leverd. Dit betekent echter niet, dat dan al direct metrotreinen door de tunnelbuizen van Rotter dam-zuid naar -noord kunnen ra zen. De eerste metrorit verwacht men pas in 1968.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 2