PROVINCIAAL NIEUWS KAAS OM KAAS Gemeenteraad van Hoek ROEPING en STRIJD Idee! Pagina 2 DE VRJ |E ZEEUW Terneuzen Axel Aardenburg Breskens Hansweert Middelburg Da's brood op jonge kaas op oude kaas op brood Ret ranch ement Sluiskil is net zo lekker als de duurste Amerikaan! Woensdag 7 april 1965 Albert Harms a.s. zondag naar nationale kampioenschappen gewichtheffen in Den Haag Albert Harms, de Terneuze- naar die op zondag 21 maart j.I. in Waalwijk het districts-voor- kampioenschap van Nederland gewichtheffen le klasse heeft gewonnen, zal zondag 11 april naar Den Haag vertrekken om aldaar in „Amicitia" deel te ne men aan de nationale kam pioenschappén gewichtheffen le klasse. Won Albert op 21 maart met groot krachtsverschil, thans zal hij het moeten opnemen tegen de favoriet in de zwaargewicht klasse v. d. Kruk, de kampioen van vorig jaar, en St.okkel, kam pioen '63, terwijl een v. d. Louw een gevaarlijke outsider zal zijn. Dat Harms alles zal geven wat hij kan staat als een paal boven water en v. d. Kruk zal tegen hem een zware partij heb ben. Wij wensen onze „krachtpat-, ser" sterkte toe in Den Haag en we hopen op een goed succes... Bestuurswijziging in de afd. Terneuzen van „V olksonderwij s" Gisteravond is tijdens de jaar vergadering van de afdeling Terneuzen van „Volksonder wijs" de heer M. van Vugt als voorzitter afgetreden. In zijn plaats werd' mevr. mr R. M. Haas-Berger tot voorzitster ge kozen. De heer Van Vugt blijft een bestuursfunctie vervullen. Aftredend was ook de heer Haas omdat men van mening was dat het onjuist is dat een echtpaar deel van één bestuur uitmaakt. Er was nog één vaca ture die thans* wordt vervuld door mevr. Goedings. De heer Van Vugt merkte op dat hij ongeveer 12 jaar het voorzitterschan heeft bekleed en dat het hem verheugde als zodanig te kunnen aftreden, niet omdat hij het werk niet meer ambieerde maar omdat er problemen zijn die niet door iemand uit het onderwijs moe ten worden opgelost. De getal- lensterkte en de ligging van de beide openbare scholen zijn punten van voortdurende zor gen en hij achtte het onjuist dat een voorzitter zich met het werk van collega's moet bemoeien. Daarom was de heer Van Vugt blij dat er nu iemand buiten het onderwijs de voorzittersplaats inneemt. Een tweede onderwerp waar voor de heer Van Vugt de aan dacht vroeg was het gebrek aan belangstelling van de zijde der ouders. Hierin verandering te brengen achtte hij een zware taak. Dat was ook de reden waarom men de laatste jaren niet naar buiten kon treden. Een paar jaar geleden heeft de kas daardoor flinke verliezen geleden die men niet herhalen kan. Het feit dat de destijds in het leven geroepen ouderraad niet voldoende activiteiten ontplooit, is er mede de oorzaak van, zo zei de heer Van Vugt, dat men nog niet is begonnen met het werven van leerlingen. Tenslotte vroeg hij de aan dacht voor het eeuwfeest dat „Volksonderwijs" het volgend jaar zal vieren. Men wil het hoofdbestuur een 3e vakantie centrum voor schoolkinderen aanbieden. Dit centrum zal op Schouwen-Duiveland worden gebouwd. Kosten 1,5 miljoen gulden. Dit betekent dat ieder lid ƒ9,moet opbrengen. Voor Zeeland is dit ongeveer 50.000. Men ziet daar nogal tegenop en dus zal er een loterij worden georganiseerd. Hierna vertoonde het bekende cineastenechtpaar (Hille) Klein stra(Hanni) Brinkgreve een groot aantal dia's onder de titel „Ontmoetingen met kinderen' De dia's waren ongelofelijk knap. De heer en mevr. Klein stra hebben zo ongeveer over de gehele wereld gezworven en doen niets anders dan kinderen observeren, filmen en fotogra feren. Daardoor is hun kennis van kinderen zeer groot en zeer interessant om te beluisteren en te bekijken. Heel wat praktische opvoedkundige raadgevingen wérden aan het vertonen van de dia's gekoppeld en dat maakte dit deel van de avond ongemeen boeiend. „Nieuw-Terneuzen" wint leden Gisteravond heeft de vereni ging „Nieuw-Terneuzen" een tweede vergadering gehouden in restaurant „Monopole" ten einde meer handeldrijvende middenstanders uit de Axelse- straat en wijde omgeving in de gelegenheid te stellen als lid toe te treden en om een definitief bestuur te kiezen. In deze opzet is men (althans gedeeltelijk) geslaagd. De be langstelling was heel wat groter dan de eerste keer, zodat er dus nieuwe leden konden worden genoteerd en het definitieve be stuur werd gekozen. Dit bestaat uit de heren J. den Toonder (voorzitter), J. van Haperen, J. Dees, D. P. Mannaert en E. Maas. Men is nu zover dat er over te voeren acties kan ge praat worden en dit onderwerp is in het bestuur reeds ter tafel gebracht. Vanzelfsprekend zul len geplande acties beter en grootser kunnen zijn naarmate het aantal leden groeit, terwijl een groot ledental meer stem recht betekent in het bestuur van „Handelscentrum Terneu zen", waarbij „Nieuw-Terneu zen" zich aansluit. Radio- en t.v.-omroepsters naar Terneuzen Voor de tentoonstelling „T.T. '65", die van 22 tot en met 29 mei a.s. wordt gehouden, heeft het bestuur niet minder dan vijf radio- en t.v.-omroepsters uit genodigd. Het zijn de dames Denise Maes van de B.R.T., El- lis Berger, Karin Kraaijkamp, Elisabeth Mooy en Mies Bou- man. Ongetwijfeld zal de aanwezig heid van deze dames die om de beurt programma's zullen aan kondigen voor velen een aanlei ding zijn om de tentoonstelling te bezoeken. Reuma-collecte De te Terneuzen gehouden col lecte, uitgaande van de stichting „Het Nationaal Rheumafonds" heeft in Terneuzen in totaal ƒ1514,99 opgebracht. Het plaat selijk comité deelt ons mede, dat hiervan ƒ143,55 te Sluiskil wend bijeengebracht. Aan collecte en bijdragen was de opbrengst te Terneuzen (zonder Sluiskil) ƒ1371,44. Terneuzen maakte kennis met de „Lachende Kerk". In het kader van het 40-jarig jubileum van de K.R.O. maakt Fons Jansen een tournée door Nederland met zijn ruim twee uren durende one-man-show „De lachende kerk". Niet alleen katholieken, maar ook een aan tal niet-katholieken hebben deze spitse en gedurfde conférence van Fons Jansen (aan de vleu gel begeleid door Michel Plem- per) bijgewoond. Fons Jansen heeft zich, toen hij aan deze one-man-show be gon, voor een moeilijke opgave gesteld. Hij stelde zich tot taak twee uur grapjes te verkopen over allerlei menselijke tekort komingen die men- ook in een kerkgenootschap aantreft. Dat had betrekking op hetgeen vroe ger gebeurde en on de vernieu wingen die gaandeweg ingang vinden. Deze zaken op een gees tige manier aan de kaak stellen zonder ook maar één keer grof of beledigend te zijn, is een gro te verdienste en de lach die iedere opmerking en iedere woordspeling ontketende, was bevrijdend. Het is een aanpak van de K.R.O. en van Fons Jansen ge weest met deze show naar 90 plaatsen in Nederland te trek ken en daardoor bewijst deze omroep open te staan voor kri tiek en vooral voor de nieuwe stromingen die ieder mens, katholiek of andersdenkend, zo sterk aanspreken. Er zijn wel licht dingen in deze show die voor een niet-katholiek minder duidelijk zijn, maar over het geheel was hij toch ook voor de protestantse bezoekers verstaan baar. Alleen zou mén zich kun nen afvragen of niet-katholie ken het kunnen waarderen dat geestelijke leiders soms zo op de hak worden genomen, al was de humor dan ook altijd mild. Fons Jansen heeft een niet- alledaagse kijk gegeven op za ken die voor de katholieke ge lovigen dagelijkse kost zijn, waarvan ieder de fouten ziet, maar die hij niet zo gretig tot uitdrukking kan brengen. Kandidaatsexamen Aan de katholieke hogeschool te Tilburg slaagde voor het kan didaatsexamen economie de heer H. H. de Klerk te Terneuzen. Vakexamen Bij de gehouden vakexamens „fotohandelaar" is o.m. geslaagd de heer H. D. Hommers Jr. te Terneuzen. V olks wagenbus jes in botsing Maandagavond om pl.m. 19.00 uur reed J. H. uit Terneuzen met 'n volkswagenbusje door de Oranjestraat in de richting Kin derdijk. Bij de Zeestraat draaide hij linksaf om deze straat in te rijden. Op dat moment werd hij ingehaald door een Belgisch volkswagenbusje, waarachter een betonmolen hing, bestuurd door L. S. uit Beveren. Er ontstond een botsing, waarbij de beide busjes werden beschadigd. West Zeeuws-Vlaanderen herdenkt gevallen militairen Op 4 mei om elf uur zullen de 14 West Zeeuws-Vlaamse ge meenten gemeenschappelijk de in de jongste oorlog gevallen militairen eren, die begraven lig gen op de militaire begraafplaats in hét Belgische plaatsje Adegem (tussen Eeklo en Maldegem). Op deze begraafplaats vonden 1021 militairen een laatste rust plaats, namelijk 31 Polen, 2 Fransen, 140 Engelsen en S48 Canadezen. De herdenking wordt georga niseerd door een comité onder leiding van de burgemeester van Aardenburg. De herdenking zal worden bij gewoond door de gemeentebe sturen der 14 West Zeeuws- Vlaamse gemeenten, Gedepu teerde Staten van Zeeland en de bestendige deputaten van Bel gisch Oost-Vlaanderen. Verder worden uitgenodigd vertegen woordigers van Oost Zeeuws- Vlaamse gemeenten. Vergadering gemeenteraad Maandagavond vergaderde de gemeenteraad van Aardenburg. Zoals gewoonlijk was er voor deze vergadering grote publie ke belangstelling. De vorige zit ting staakten de stemmen over een voorstel van B. en W. tot het verlenen van een bijdrage van 25 cent per inwoner aan het herdenkingscomité Adegem. Nu werd dit voorstel zonder hoofde lijke stemming aanvaard. Wel werd de restrictie er aan ver bonden, dat een eventueel sur plus aangewend diende te wor-, den tot het financieren van een herinneringsnaald of iets derge lijks te Adegem en niet voor een' monument elders in Zeeuws- laanderen omdat in Eede al een waardig monument staat, dat herinnert aan de terugkeer van koningin Wilhelmina in het va derland. De speeltuin zal worden ver rijkt met een schommelstoelin stallatie. Dit gaat inclusief ar beidsloon ƒ2000 kosten. De heer Rijckaert vond dit een schamel bedrag en minder dan oorspron kelijk op de begroting was uit getrokken. De heer Rosseel wist een goedkoper adres bij een in gezetene, waarmee het college gaarne bereid was te onderhan delen. De heer A. Paridaen had bezwaren tegen de uitgave van dit bedrag omdat hij er niet van overtuigd was dat het wegenplan er niet onder zou lijden. Hij stemde tegen. Een gratificatie werd toegekend aan de vroegere gemeentearbeider A. R. de Vos tot een bedrag van ƒ274,50 om pensioen in te kopen. Voor het kleuteronderwijs werd 888 per lokaal en 14,90 per kleuter uit getrokken. Deelgenomen zal worden aan de gemeenschappe- lije regeling tot het instellen van een regionale adviescommissie overeenkomstig de algemene bij standswet. Tot kiesmannen wer den de beide wethouders aange wezen en tot hun plaatsvervan gers J. Rijckaert en J. J. Ros seel. Reparaties en verbeterin gen aan de zweminrichting zul len een bedrag vergen van 4717,50. De uurwerkinstallatie in de toren van de Sint Baafs- kerk zal van de hervormde ge meente worden overgenomen. Een automatische luidinstallatie voor de kleine klok zal worden aangebracht. De maximumbij- drage aan de Zeeuwse muziek school werd van 500 tot 600 verhoogd. De Aardenburgse fan fare kreeg een subsidie van 500 plus 250 voor hét instrumen ten- en uniformfonds. Het Deense schip „Chilean Reefer" Het Deense motorschip „Chi lean Reefer" dat zondag bij Vlis- singen in aanvaring is gekomen met het Canadese motorschip „Kate Breton Miner" en dat na bij Nieuwesluis ten westen van Breskens aan de grond is gezet, blijkt na een onderzoek door experts van Van den Taks ber gingsmaatschappij een groot gat ter hoogte van ruim 2 aan stuur boord te hebben. Ruim 1, ruim 2 en de machi nekamer staan onder water. Ruim 3 en 4 zijn nog droog. Het schip zit met zijn voorschip aan de grond en maakt een slagzij van 15 tot 20 graden. Besloten is te pogen de bananen die in ruim 1 zijn gestuwd, te lossen. Men hoopt dan met behulp van zes heftanks uit Rotterdam het voorschip een dermate groot drijfvermogen te geven, dat men het schip los kan maken van de grond en naar Vlissingen kan slepen. De kans dat het schip bij deze handeling zal breken is niet uit gesloten, maar alle maatregelen zijn genomen om dat te voorko men. Het lossen van ruim 1 zal wel twee dagen in beslag nemen, maar men hoopt het schip eer der vlot te krijgen. Behalve deskundigen van Van den Taks bergingsmaatschappij zijn bovendien aanwezig de heer Christensen en de heer Laurit- zen, beiden vertegenwoordigers van de rederij van de „Chilean Reefer". Gezonken Duitse kustvaarder wordt geborgen Gisteren is men begonnen met de berging van de Duitse kust vaarder „Nieuwied" (819 brt). Het schip, eigendom van de reder Hans Krüger te Hamburg, zonk in de nacht van 28 op 29 augus tus ter hoogte van Hansweert, vermoedelijk doordat de deklast was gaan schuiven, waarna het schip kapseisde. Men slaagde er toen nog in de kustvaarder naar de zeedijk te slepen, zodat het schip in ondiep water ligt. De berging wordt verricht door het bergingsbedrijf Polder man in Hansweert. Miniatuur Walcheren 15 april weer open Miniatuur Walcheren te Mid delburg op het Molenwater zal zijn poorten op donderdag 15 april weer voor het publiek openstellen. (Adv.) Da's héle andere kaas Da's een sneetje Collecte De lijsteollecte van het Leger des Heils bracht te Retranche- mant 57,90 op. Plannen van het Oranjecomité Het Oranjecomité heeft een voorlopig programma opgemaakt voor de viering van het aan staande feest op 5 mei. Begonnen wordt des morgens met klokgelui en een gezamen lijke kerkdienst. Daarna volgt een toespraak van de burge meester en vlaghijsen op de Markt. Vervolgens een muziek- concert. In de middaguren worden kin derspelen gehouden en spelen voor de groteren. Des avonds is er muziek en volksdans. Viering Koninginnedag 1965 In een ter gelegenheid van de viering van de verjaardag van de koningin uitgegeven stencil werd de bevolking van Sluiskil, Stroo- dorpe en omstreken deze week ir kennis gesteld van het feest programma van het Sluiskilse Oranje-comité. In de week van 12 t/m 17 april a.s. wordt een collecte gehouden ter bestrijding van de onkosten. Het programma biedt mogelijk heden voor de kinderen van de kleuterscholen, maar ook voor de volwassenen. Het welslagen van het programma hangt af van voldoende deelname. Men heeft voor zover het hier kinderen be treft, niets te vrezen, maar of men daarnaast ook genoeg oude ren kan warm maken om nog eens ouderwets feest te vieren, is de vraag. Met de jongsten beginnend, zien we op het programma het onderdeel: gekostumeerde op tocht. Voor de meest originele deelnemertjes zijn prijzen be schikbaar. In totaal zijn er voor deze optocht meer dan 200 prij zen. De schooljeugd van de der de t/m de zesde klas van de la gere scholen zal op koninginne dag speurend door Sluiskil trek ken en onderweg de nodige ac tiviteiten tegenkomen. Ook hier zullen de besten worden beloond. In totaal zijn een tachtigtal fraaie prijzen beschikbaar. Dit jaar zijn ook de teeners en de twens niet vergeten. Voor hen bestaat de gelegenheid mee te doen aan een teenerfestival met muzikale me dewerking van „The Concords" en de heer C. Luycks. Een ieder die iets durft te presteren op het gebied van mu ziek, zang, voordracht e.d. kan van 9 uur 's avonds optreden. Een jury zal de prestaties beoorde len, waarbij vooral zal worden gelet op de manier van optre den. Zelfs de volwassen Sluiskille- naars komen aan hun trekken. Voor hen bestaat de gelegenheid deel te nemen aan oude volks spelen, zoals zaklopen, touw trekken, kruiwagenrace en mast- klimmen. Dit laatste onderdeel is bedoeld in de letterlijke zin van het woord, d.w.z. dat er een flinke stellingmast zal worden opgericht met bovenin een fiets wiel, waaraan de nodige worsten en andere vleeswaren zullen worden bevestigd. Iemand die ouder is dan 25 jaar en in staat is de top van de mast klimmend te bereiken, kan een keuze ma ken uit tal van lekkernijen. Het spreekt vanzelf, dat het comité voor de uitvoering van al deze activiteiten moet kunnen rekenen op een aantal goede medewer kers. Ook hiervoor kan men zich via het antwoordstrookje opge ven. Volledigheidshalve laten wij hieronder het programma volgen. 8.30 uur: Zangaubade op het plein van de openbare school. 9.00 uur: Gekostumeerde op tocht voor kinderen van kleuter scholen en de twee laagste klas- Ui sen der lagere scholen. Start van het plein van de r.k. school. Route: Nieuwe Kerkstraat - Bo- venweg - Kanaalweg - Spoor straat - Visartstraat - Canisvliet- straat - Albertpolderstraat - Goessepolderstraat -. Midden straat. 9.15 uur: Ballonnenwedstrijd voor de kinderen van de derde tot en met de zesde klas der la gere scholen. Ook hiervoor zul len prijzen worden beschikbaar gesteld. 9.30 uur: Speurtocht en kin derspelen door het gehele dorp. 13.00 uur: Voetbalwedstrijden lagere scholen op het terrein aan de Veldstraat. 14.45 uur: Prijsuitreiking op het plein der lagere school. Ook dit jaar zal de „Zuster Maximi- liana-trofee" (een wisseltrofee) worden uitgereikt aan de deelne mer (ster), die bij de kinderspe len het hoogste aantal punten weet te behalen. 15.15 uur: Volksspelen voor volwassenen in de omgeving van het postkantoor. 19.30 uur: Concert van de fan fare op de kiosk. 20.00 uur: Lampionoptocht. 21.00 uur: Besluit met het teenerfestival DURVEN,.,. EN DOEN. Ook hiervoor zijn waar devolle prijzen beschikbaar. Op 5 mei zullen in Sluiskil géén feestelijkheden worden ge organiseerd in verband met het bevrijdingsfeest te Terneuzen. Met de personeelsverenigingen heeft het Sluiskils Oranjecomité contact opgenomen in verband met de mogelijkheid tot het in leggen van extra-bussen op 5 mei op de lijn SluiskilTerneu zen v.v. Moderne mensen houden zichzelf niet voor de gek. Dat lekker® sigaretten niet duur behoeven te zijn, bewijst Silky: 20 heerlijk® Amerikanen van eerste klas plantage-tabakken voor r~ maar f Q ct Vergadering van 5 april „Het blijkt wel dat het klimaat in ons dorp erg gunstig is en dat het hier een ideale plaats is om zich te vestigen," zo sprak bur gemeester A. F. Hanssens maan dagavond tijdens de raadsverga dering van Hoek. Hij doelde op het feit dat die dag de oudste in woner zijn eeuwfeest vierde. De burgemeester betuigde ver der zijn hartelijke dank aan de raadsleden, voor de attentie die deze hem enige dagen geleden ter gelegenheid van zijn zilveren huwelijksfeest bewezen. De heer J. Leunis was voor 't eerst na een langdurige ziekte weer aanwezig. Hij kreeg een ex tra welkomstwoord van de voor zitter. Daarentegen was de heer D. Haak afwezig, zodat de raad weer niet voltallig was. Gestemd moest er deze keer niet worden, zodat dit absenteïsme geen bete kenis had. Onderhands. Een voorstel van B. en W. tot het onderhands aanbesteden van het bouwrijpmaken van de gron den in het uitbreidingsplan Loven polder (westelijk gedeelte van de kreek) kreeg van de raad het fiat, waarbij de heer Leunis de opmerking maakte geen lief hebber te zijn van onderhandse aanbestedingen. „Ik ook niet," zei de burge meester, maar wij willen nader hand van de raad niet het verwijt horen dat men met het bouwen zou kunnen beginnen, doch dat de grond niet bouwrijp is. Het gaat hier om de bouw van 48 ratio-woningen, waarvan de be stekken al klaar zijn. Grondverkoop. Aan zeven personen werd grond verkocht, gelegen in de Oud-Westenrijkpolder, t.w.: J. J. Rijnberg te Biervliet, T. Bonne- veld te Scheveningen, J. van Toor te Scheveningen, C. Plat- teeuw te Terneuzen, L. G. Ver- hage te Terneuzen, J. P. Lants- •k dtar IRNST MUSTER 128). Clara's wereld was de volgen de weken maar heel klein. Haar slaapkamer, de kliniek, haar spreekkamer. Maar toch liet zij haar werk wel eens in de steek om aan de toekomst te denken; meestal vormde Jochem het mid delpunt van haar gedachten. Maar ook dacht zij vaak aan het plan voor de toekomstige kli niek. Klaus had haar meermalen aangeraden een paar weken rust te gaan nemen, maar hij wist zelf heel goed dat in hun be staan rust een onmogelijkheid was. Een paar maal per week ontmoetten zij elkaar in de kli niek. Sevard controleerde de be straalde patiënten met zijn ge wone accuratesse en dan schreef hij ook meteen zijn rapport. Professor Mervin leidde nu een team van medewerkers, dat als enig doel had de isothopenthera- pie tot algehele volkomenheid te ontwikkelen. Natuurlijk wa ren er wel eens tegenslagen, maar daar had men van tevoren op gerekend; dat kwam bij iede re behandeling voor en daar maakte men zich ook niet onge rust over. F262 was werkelijk de uitvinding van een genie. Meestentijds werkten Clara en Klaus, wanneer zij samen in de kliniek waren, tot diep in de nacht en dan reden ze met haar wagen terug en namen daarin afscheid. Maar op een avond waren Clara en Mervin in zo'n lange theoretische beschouwing verdiept, dat Sevard werkelijk slaap kreeg en naar zijn bed ver langde. Wat beschaamd over zichzelf nam hij afscheid. Lang zaam slenterde hij door de lanen van het park, de kliniek was een groot complex gebouwen. De wind deed de herfstlover over de weg stuiven. In de psychiatrische afdeling was trots het late uur nog een venster verlicht. Sevard dacht aan Risa. Ergens achter deze muren moest zij liggen. Een jong leven, voor altijd gestoord; hij zou toch morgen werkelijk eens naar haar informeren. Het plan om haar te bezoeken had hij al niet meer, hij kon op dit mo ment als dokter weinig voor haar doen en het zou haar mis schien een nieuwe schok geven wanneer zij hem zag verschij nen. Hij wilde snel verder lopen, maar de nachtportier zag hem gaan, herkende hem en opende het raampje van zijn loge. „Dokter!" „Wat is er?" „Ik heb post voor u. Wilt u de brief gelijk meenemen?" „Post? Voor mij?" Sevard dacht ogenblikkelijk aan Risa. „Ja, van een patiënt," zei de portier. „De man kwam hier overigens dood aan. Tijdens het transport is hij gestorven, maar die brief had hij bij zich." Risa was het dus niet. „Wie was het dan?" vroeg Sevard op gelucht. De portier keek in zijn boek. „Een zekere Angermaier." „Angermeier!," riep dokter Sevard verrast. „Is die hier dood aangekomen? Hoe is dat dan ge beurd?" Hij nam de brief van de portier over. „Een stier heeft die man op zijn horens genomen. Die stier scheen een beetje woest te zijn en Angemaier wilde hem kal meren. Maar ja, iedereen is geen toreador. Het moet overigens een sterke kerel geweest zijn, deze oude man. Hij had het bewust zijn niet verloren toen hij met een opengereten buik op de brancard lag." Sevard had met een half oor geluisterd. Hij opende de brief; in zijn hand hield hij een klei ner envelopje met de onschade lijke tabletjes. „Dat," zei de portier en hij lachte, „dat moesten wij u ge ven wanneer hij het geval niet overleefde. Op weg naar het zie kenhuis nog had hij dat allemaal bedisseld." Het envelopje was met bloed besmeurd. „Een merkwaardige man, dok ter," zei de portier. „Ja, een heel merkwaardige man. Een man die op deze ta bletjes vertrouwde, onschuldige tabletjes overigens. Maar ver trouwen, dat heb ik al zo vaak gezegd, is het begin van de ge nezing. Maar tegen een dolle stier helpen zulke tabletjes niet." Nadenkend ging hij verder. Dit was de zesde dode dit jaar. Omdat dr. Eyken het in de kliniek zo druk had, was ze ge noodzaakt geweest een mede werkster te zoeken voor haar spreekuur. Dat was een jonge dokteres, Helene Reger. Zij had een poosje als assistente in de «kliniek gewerkt en was door professor Mervin aanbevolen. Zij deed Clara's werk zeer ge wetensvol en heel nauwkeurig. Voor Clara betekende de nieu we assistente meer vrije tijd. Zij kon eindelijk eens wat aan de post doen die zich op haar schrijftafel had opgehoopt. Een deel van de post had zij doorgewerkt. Wat overbleef had de tijd wel. Zij keek enige vak bladen door en vond een artikel over het Absorbin, het middel dat dr. Brioni uit Frankrijk had meegenomen. Zijn naam werd trouwens in 't artikel genoemd. Zij dacht aan de dagen van Wied- moos terug, dat leek eeuwen ge leden en toch lagen tussen van daag en toen slechts een paar maanden. Nu was het herfst en de herfst had een overvloedige oogst geschonken. (Wordt vervolgd.) heer te Hoek en P. de Putter, eveneens te Hoek. Het ging hier om zeven z.g. „Bogaers"jwonin- gen, waarvoor de goedkeuring wordt verleend, wanneer er ge gadigden zijn en een aannemer. Een voorstel om de deze zomer te Axel te houden landbouwten toonstelling van de Z. L. M. te bedenken met een subsidie on dervond geen moeilijkheden. Een bedrag van 150,is eigenlijk een symbolische geste, omdat wij een typisch agrarische gemeente zijn, stelde de voorzitter. Eveneens overeenkomstig een voorstel van het dagelijks be stuur werden de grondprijzen in het exploitatieplan „Lovenpol der" gewijzigd. De grond voor bungalows kwam van ƒ21,op ƒ24,voor kleine eengezinswo ningen van 20,op 19,voor grotere dito van 22,op 24, voor openbare gebouwen van 30,op ƒ22,en de grond voor de bedrijfsterreinen» hield dezelfde prijs per vierkante meter, nl. ƒ20, Rondvraag. Bij de rondvraag informeerde de heer D. J. Tollenaar naar de omheining rond de begraaf plaats. Het werd z.i. hoog tijd daarmee een aanvang te maken. Burgemeester Hanssens stelde de vragensteller gerust door te verzekeren, dat er rondom de be graafplaats een beplanting komt. In verband met het bouwrijp ma ken van de terreinen is het nu niet de tijd hieraan te beginnen, daar anders het jonge geboomte onherroepelijk doodgaat. Boven dien, zo zei de voorzitter, zijn wij diligent om waar dit maar moge lijk is iedere boom te sparen die kan blijven staan. De heer Leunis wilde nog we ten of het gemeentebestuur ook bemoeienissen heeft met de a.s. bevrijdingsfeesten. Hoek zal zeker feestvieren bij deze lustrumherdenking, kreeg hij ten antwoord, en al is dit geen directe taak van het gemeente bestuur, wilde hij toch wet ver klappen, dat het om dit gebeuren een bijzonder cachet te verlenen in zijn bedoeling lag de school- kinderen een herinnering te ge ven, uiteraard na overleg met de gemeenteraad. Het klopte niet De heer Leunis zeide verder zich enigszins gepikeerd te heb ben gevoeld bij het lezen van een interview dat een dagblad met de burgemeester zou hebben gehad en waarin o.a. de indruk werd gewekt, dat de Hoekse gemeente-., raadsleden traag zouden zijn. Dit' klopt niet, zei de heer Leunis. Het klopte ook niet met wat er volgens de voorzitter tijdens het interview zou zijn gezegd. Jaarwedden leden van Gedeputeerde Staten De minister van binnenlandse zaken heeft de colleges van ge deputeerde staten medegedeeld dat de ministerraad heeft beslo ten met ingang van 1 januari '65 een herziening van de jaarwed den van de leden van gedepu teerde staten te bevorderen. Voor de provincies Noord- en Zuid-Holland zal een jaarwedde worden vastgesteld van 32.500. Voor de overige provincies wordt dat 28.750. Boven hun jaarwedde en de' kinderbijslag ingevolge de alge mene kinderbijslagwet genieten de leden van gedeputeerde staten een tijdelijke kindertoelage ten bedrage van hetgeen hun zou toekomen, indien de kindertoe lageregeling overheidspersoneel op hen van toepassing zou zijn.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 2