De taxistaking in Rotterdam duurt voort Het Indonesische kabinet telt 75 leden I Heer dan 4 miljard! BEURSOVERZICHT KA IE BOMAANSLAG IN SAIGON Voormalige vice-premier ia Jemen vermoord Roemers hoopt dat extra-loonuitkering vóór 1 juli rond is Zes Pakistanen uit ons land gezet Griekenland en de V.N.-bemiddelaar voor Cyprus DE VRIJE ZEEUW Pagina 5 Bestuur afgetreden Kookpunt Staking duurt voort Nieuwe gewelddaden MEER DAN 75 RADIOTOESTELLEN ONTVREEMD De Russische landbouw N.A.V.O. akkoord met Amerika's optreden Mislukte betoging ft Coöp. Boerenleenbank «Terneuzen» RAIFFEISENBANK Zaterdag 3 april 1965 De taxicrisis in Rotterdam heeft geleid tot liet aftreden van het bestuur van de afdeling taxi- en huurautobedrijf, gevormd door de drie erkende vakorgani saties. Het bestuur zag zich ge noodzaakt weg te gaan, toen de vergadering van ongeveer 600 leden van de drie erkende organi saties die bijeen was geroepen, een uit hun midden gekomen mo tie aannam, waarin van het be stuur werd geëist zich achter de staking te stellen. Voorts vroeg men onmiddellijke opening der stakingskassen van de drie orga nisaties. De bestuurscrisis volgde na een emotionele vergadering die bijna 2% uur ruurde. De bonden had den de bijeenkomst uitgeroepen om de leden te laten beslissen over de resultaten die onlangs waren bereikt in het overleg tus sen de vakbonden enerzijds en de werkgevers in het huurauto en taxibedrijf anderzijds. Die resul taten bestonden uit het inclusief maken van de meterprijs (d.w.z. dat de fooi in de meterprijs zal worden opgenomen) en een ver hoging van de taxitarieven met 35 procent. De optrekking van 't basisloon der chauffeurs acht ten de werkgevers onaanvaard baar. Het bleek al spoedig dat de vergadering deze resultaten onaanvaardbaar vond. Twaalf sprekers, allen leden van één der drie erkende vakorganisa ties, staken hun teleurstelling allerminst onder stoelen of banken en het bestuur beleefde enkele hoogst onaangename uren. De stemming in de zaal bereikte bijna 't kookpunt toen één der chauffeurs het podium betrad en een motie lanceerde waarin van het bestuur werd geëist zich achter de staking te stellen. In deze motie werd staking het enige middel genoemd dm de vol gende eisen aanvaard te krijgen: 1. een weekloon van 140, bru to plus 10 procent van het opgereden bedrag; 2. een weekloon van 160 voor huurautochauffeurs; 3. drie weken aaneengesloten vakantie per jaar; 4. een vakantietoeslag van zes procent; 5. een kerstgratificatie van twee procent. De motie werd met algemene stemmen aanvaard. Het bestuur verdween daarop. Een nieuw bestuur, bestaande uit chauffeurs, zal onderhande lingen voeren op basis van de motie, die de val van het vorige bestuur veroorzaakte. Het nieu we bestuur verklaarde nog, dat het niet in de bedoeling ligt een leegloop van de erkende organi saties te bewerkstelligen. „Wij willen echter wel met het O.V.B. samenwerken om de ge ëiste resultaten te verkrijgen", zo werd nog gezegd. De staking zal blijven voort duren. Vrijdagmiddag heeft de taxista king geleid tot een nieuwe ge welddaad van de stakers toen een huurauto van een groot bedrijf wilde uitrijden naar de Waalha ven om daar een man, die bij zijn werk een glassplinter in het oog had gekregen, op te halen en naar het ziekenhuis te brengen. De rit zou worden gemaakt on der politiebegeleiding. De huur auto had de garage echter nog maar nauwelijks verlaten of van het trottoir sprong een poster met getrokken stiletto toe. Hij sneed één van de banden lek. Toen de chauffeur zijn portier raampje opendraaide om de pos ter te vertellen, dat hij een zie- kenrit ging maken, zou volgens een getuige de staker zijn collega nog met het mes hebben be dreigd. Toen de politie probeerde in te grijpen, gingen ook andere stakers zich met het geval be moeien. De man die het stiletto mes had gebruikt, wist in de verwarring te ontkomen door een warenhuis in te vluchten. De politie arresteerde later wel een staker die zich met de zaak had bemoeid. De politie van Saigon heeft een tweede man gearresteerd, die ervan wordt verdacht betrokken te zijn geweest bij de aanslag op de Amerikaanse ambassade in Saigon, waarbij 23 mensen wer den gedood en 190 werden ge wond. De toestand van de eerste ar restant, de scooterrijder die de eigenlijke dader van de aanslag had moeten helpen vluchten, is nog steeds ernstig. Het zieken huis, waarin hij is opgenomen, staat onder voortdurende politie bewaking, omdat gevreesd wordt dat een poging zou kunnen wor den gedaan hem te ontvoeren cf te vermoorden om te verhinde ren dat hij zal doorslaan. Blijkens de wijzigingen die pre sident Soekarno in het Indonesi sche kabinet heeft aangebracht, zijn de pogingen van de commu nisten om hun positie in de rege ring te versterken, op niets uitge lopen. Zoals gemeld heeft Soekarno het aantal leden van zijn kabinet op 75 gebracht. Hij ontsloeg een minister en benoemde er vier. Waarnemers in Djakarta wezen op de onverwachte promotie van Adam Malik, die nauwe betrek kingen onderhield met de nog Het Russische ministerie van landbouw zal voortaan volledig het beheer op zich nemen van het ontwikkelen van boerderijen en verantwoordelijk zijn voor de stand van de produktie in de col lectieve boerderijen en staats boerderijen, zo is donderdag door de minister van landbouw, Vladi mir Matskevitsj, bekendgemaakt. Onder premier Chroesjtsjov was de rol van het ministerie beperkt tot het leiding geven aan de landbouwwetenschappen en de opleiding van specialisten. Overhaaste besluiten in voor gaande jaren hebben niet geleid tot voldoende aansporing van de boeren en hebben produktiever- lies veroorzaakt, aldus de minis ter volgens Tass. De landbouw prijzen zullen nu uiteenlopen naar gelang klimaat en economi sche gebieden. De staat zal dit jaar „aanzienlijk meer" betalen voor rogge, boekweit, gerst, rijst en vlees. Het ministerie zal het weten schappelijk onderzoek leiden, de landbouwtechnologie verbeteren evenals produktie, voorbereiding en distributie en toezicht oefenen op het uitvoeren van de land- bouwplannen, aldus Tass. Russische satelliet uiteengespat Volgens de Amerikaanse dienst voor de ruimtevaart is een op 22 februari door de Sowjet-Unie gelanceerde kosmos-satelliet kort nadat hij n een baan om de aar de was gebracht, in minstens 127 stukken uiteengespat. De stuk ken zijn door hat Noordameri- kaanse radarcentrum waargeno men. Het centrum kon riet vast stellen of de satelliet, de Kos- mos-57 al dan niet door de Rus sen overeenkomstig een voorop gesteld plan tot ontbinding is ge bracht. Reeds eerder had het centrum gemeld, dat op 28 oktober j.l. gelanceerde Kosmos-50 in 97 stukke» was uiteengevallen. niet zo lang geleden verboden an. ti-communistische bewegingen. Malik is door de communisten- heftig aangevaren. Zij eisten zijn ontslag als minister. Tot heden was Malik minister van handel. Soekarno heeft hem nu gepromoveerd van „gewoon" minister tot topminister, verant woordelijk voor de uitvoering van de economische politiek. Hij komt aan het hoofd te staan van een nieuw ministerie, dat „departe ment voor de uitvoering van de geleide economie" zal heten. TEGENSLAGEN. Een andere tegenslag voor de communisten is de grotere ver antwoordelijkheid die Chaeroe' Saleh heeft gekregen. Saleh, die derde vicepremier is, is er door de communisten van beschuldigd dat hij valse communistische do cumenten verspreid heeft. Het ministerie voor de basisindustrie en het mijnwezen, aan het hoofd waarvan Saleh stonden, is door Soekarno gesplitst in drie depar tementen: het departement voor olie en aardgas, het departement voor de mijnbouw en het departe ment voor de basisindustrie. Saleh is nu minister van olie- en aardgaswinning geworden verreweg het belangrijkste depar tement van de drie en krijgt ook het toezicht op de twee ande re departementen. Voorts blijft hij derde vice-premier en voorzit ter van het volkscongres, het door de regering gesteunde or gaan dat het Indonesische volk vertegenwoordigt. Tenslotte is het feit, dat Soejono Atmo er niet in geslaagd is een ministersfunc tie te krijgen, de derde bittere pil die de communisten hebben moeten slikken. Geluk Zonder geluk vaart niemand wel, maai' zóveel geluk als de bestuurder van een bestelwagen donderdagavond op de rijksweg onder Ridderkerk had is onwaar schijnlijk. De man, de 31-jarige Hagenaar L. J. A. O. reed op de rijksweg 16 en sloeg op een ge geven moment af naar Alblasser- dam (rijksweg 15). Hij reed de beruchte bocht die volgde daarna in zó'n tempo dat hij er uit vloog en over de vangrail kieperde. Volkomen stuurloos volgde de wagen daarna zijn weg over het fietspad door een afscheidings- weg waarna de auto de zijberm afgleed. Negen meter lager kwam het gevaarte in een sloot tot stil stand. Er moest uiteraard een kraanwagen aan te pas komen om de wagen weer omhoog te trekken. Toen voltrok zich het wonder. De Hagenaar en zijn passagier die beiden met de schrik vrij waren gekomen stap ten in en vervolgden hun reis onbezwaard. Het ligt in de bedoeling de man de volgende week voor een mi litair tribunaal te doen berech ten en hem, als hij schuldig wordt bevonden, in het openbaar terecht te stellen. Van Amerikaanse diplomatie ke zijde wordt meegedeeld, dat de leden van de Navo over het algemeen akkoord gaan met het Amerikaanse optreden in Viet nam. Na de uiteenzetting die on derminister van buitenlandse zaken George Ball gisteren in de permanente Navo-raad in Parijs heeft gegeven, heeft geen van de afgevaardigden ongerustheid over de gang van zaken in Viet nam kenbaar gemaakt. De Ame rikaanse zegsman wilde zich echter niet uitlaten over het standpunt van Frankrijk of enig ander Navo-lid in het bijzonder. Het gebruik van gas was slechts even ter sprake gekomen, maar geen der afgevaardigden had er kritiek op geuit. 1500 man politie heeft donder dagavond een kordon om de Amerikaanse ambassade in Pa rijs gelegd om een demonstratie van honderden communistische jongeren tegen de bombarde menten op Noord-Vietnam te voorkomen. Zij die in de buurt van de ambassade samenschool den, werden opgepakt, volgens iemand van de politie een 400 personen. Door de arrestatie van de 21 jarige schilder J. N. G. en de 20-jarige bijrijder T. R., beiden uit Utrecht, is licht gekomen in een groot aantal diefstallen van radiotoestellen, overal in het land gepleegd. De jongens die in de nacht van dinsdag op woensdag door de politie van Haarlem werden aangehouden, zijn overgegeven aan de Utrecht se politie. De politiemannen zagen in de bewuste nacht in Haarlem-noord een auto staan, waarin vier radiotoestellen lagen. Dit kwam hen verdacht voor en ze namen de jongens mee naar het poli tiebureau. In de loop van woens dag kwamen er berichten bin nen van diefstal van radiotoe stellen uit verscheidene auto's. Men pleegde overleg met de politie van Utrecht en toen kwam aan het licht dat er in de afge lopen maanden uit vele auto's radiotoestellen, fototoestellen en WEENSE PROFESSOR VRAAGT DISCIPLINAIR ONDERZOEK De Weense professor Taras Borodajkewycz, die fel is aange vallen wegens zijn uitlatingen over de nationaal-socialisten, heeft de directeur van de econo mische hogeschool verzocht een disciplinair onderzoek tegen hem in te stellen en hem voorlopig met verlof te zenden. Naar vrijdag in Wenen ver luidde wil Borodajkewycz dat de tegen hem uitgebrachte beschul digingen, onafhankelijk van de justitie, ook op academisch ni veau worden onderzocht. Als gevolg van de uitlatingen van de 61-jarige professor was het in Wenen tot demonstraties en relletjes gekomen. Boroda- jkew moest zelfs de politie om bescherming vragen. FORMOSA Een militaire rechtbank in Taipeh heeft twee studenten en een hoogleraar tot gevangenis straffen van acht en tien jaar veroordeeld wegens het versprei den van een manifest van de „bevrijdingsbeweging van For mosa", waarin de bevolking werd opgewekt de nationalistische re gering omver te werpen. De veroordeelden werden te vens voor een aantal jaren de burgerrechten ontzegd. een omroepinstallatie van een arts uit Arnhem waren verdwe nen. Zo werden in Utrecht dertig of veertig radio's uit auto's ge stolen, in Bussum zeven, in Zeist twee, in Amstelveen zeven en in Amsterdam zeven. In totaal schat men het aantal op 75 toe stellen. Een fototoestel, dat uit een auto in Amsterdam werd gestolen, vertegenwoordigde een waarde van duizend gulden. In Utrecht werden door het twee tal bromfietsen en fietsen gesto len en pleegden ze een inbraak. Brand met veel rook in papiermagazijn te Amsterdam In de kelder van het papierma gazijn van de papierhandel Proost en Brandt aan de Wittenburger- Straat te Amsterdam heeft don derdagnacht een brand gewoed, die met een enorme rookontwik keling gepaard ging. Het was voor de brandweer die het vuur met zeven stralen bestrëed een zeer moeilijke brand. Zij kon al leen via de drijvende motorspuit Jan van der Heyden aan de ach terkant het grote pand binnenko men. In het hele gebouw was zó'n sterke rookontwikkeling, dat de brandwachtg van hun perslucht apparaten gebruik moesten ma ken. Omdat het een papiermaga zijn is dat ligt in een der oude stadsdelen, rukte de brandweer met groot materiaal uit. Zij wist de brand tot de kelder, waar pa- pierafval wordt geperst, te beper ken. Kort voor middernacht was de nablussing voltooid. Volgens de royalistische radio van Jemen is de voormalige vice premier van de republikeinse Jemenitische regering, Mohamed Mahmoed al Zoebeiri, vermoord toen hij op het punt stond naar Mekka te vertrekken om daar aan het internationale islamiti sche congres deel te nemen. Zoe beiri zou in Mekka het stand punt van de partij van Allah, een nieuwe politieke groepering in het republikeinse Jemen, be kendmaken. Deze partij die voor vrije verkiezingen is, kant zich tegen de aanwezigheid van Egyptische troepen in het land en zou zowel de regering van De voorzitter van het N.V.V., ging, aldus de heer Roemers, de heer D. Roemers, hoopt dat de extra-uitkering voor werkne mers vóór 1 juli voor elkaar is. Hij zei dit in een radiogesprek over het verzoek van de vakbe weging om in de stichting van de arbeid besprekingen te ope nen over een uitkering, waartoe bij de loononderhandelingen voor het jaar 1965 de mogelijkheid is geopend. Het staat als een paal boven water dat de cijfers die toen ter beschikking waren, een te pessi mistisch beeld gaven over de mogelijkheden tot loonsverho- Zes Pakistaanse ongeschoolde arbeiders zijn ons land uitgezet. Ze verbleven sedert ongeveer vier weken in ons land. Ze werk ten bij de stalen ramenfabriek Alta in Den Haag. De vreemdelingendienst van de Haagse politie ontdekte in sa menwerking met de ambassade van Pakistan in ons land, dat de Pakistanen op valse paspoorten en onder valse naam ons land waren binnengekomen- Zij schij nen te goeder trouw te zijn ge weest. Ze verlieten ons land per vliegtuig van Schiphol. De meeste van de Pakistanen waren nagenoeg ongeletterd. Twee van hen spraken behoor lijk Engels. De procuratiehouder- personeelchef van de fabriek, de heer F. J. Lagas, vertelde dat de Pakistanen niet alleen welkom waren, maar ook uitstekende werkkrachten waren. Moeilijk heden deden zich niet voor, ook omdat 'de vreemdelingen allen tame'ijk goed Enge^ verstonden. Zij waren medisch onderzocht en goedgekeurd. Volgens de heer Lagas is het geheel een zielige bedoening. De Pakistanen kwamen uit zeer ar melijke streken. In een stad heb- den zij gezocht, waar een pas poort was te krijgen. Zij waren hierbij in handen gevallen van landgenoten, die hen voor veel geld een valse pas verschaften. Gedreven door de honger en ar moede gingen ze naar Europa om werk te krijgen. De groep bestond aanvankelijk uit zeven personen, van wie er één onge huwd was. Uit eigen beweging gingen vijf van hen bij Alta in Don Haag werken. Later kwam een zesde Pakistaan, die de leider van de groep bleek te zijn. Hij werd drie weken geleden in de kraag gepakt en over de grens gezet. Intussen was contact tus sen het bedrijf en de Pakistaanse ambassade tot stand gekomen. De zevende man van de groep bleek ook in Nederland te zijn. Hij /zwierf rond en kwam zonder werk bij de ambassade aanklop pen, die hem doorstuurde naar Alta, waar hij eveneens te werlc werd gesteld. Arbeidsconflict in Delfzijl Ongeveer tachtig havenarbei ders in de Belfzijlse haven, werk zaam. 'bij een stuwadoorsmaat. schappij, hebben gisteren het werk neergelegd. Aanleiding tot deze plotselinge staking vormt het aan vier arbeiders op staan de voet gegeven ontslag. De moeilijkheden begonnen donderdag, toen een schip met zakken meel moest worden gela den. De vier havenarbeiders, die door de leiding van de stuwa- doorsmaatschappij werden aan gewezen om in het ruim van het schip te gaan werken, weigerden die order uit te voeren. Het kwam zelfs tot een handgemeen. Een en ander was aanleiding tot ontslag van deze arbeiders. Een vakbondsvertegenwoordi ger zou een gesprek met de sta kers en de leiding van de stuwa doorsmaatschappij hebben, Generaal bij parachutesprong ernstig gewond Generaal-majoor John Hester, de 48-jarige commandant van de Amerikaanse 17de luchtmacht- groep in West-Duitsland, heeft vrijdag ernstige verwondingen opgelopen doordat bij een para chutesprong zijn valscherm slechts half openging. Met zwaar hoofdletsel werd de generaal per hefschroefvliegtuig naar het Amerikaanse hospitaal in Wies- baden overgebracht. De generaal volgde een cursus in het valschermspringer Bij de vijfde en laatste sprong weiger de de parachute op ruim 350 me ter hoogte goed open te gaan. Volgens een communiqué van de Amerikaanse luchtmacht waren de weersomstandigheden uitste kend, terwijl het ongeluk ook niet te wijten was aan een on juiste hoogte of snelheid van het vliegtuig waarmee de parachutis ten in de lucht waren gebracht. ,Als men het toen met de vak beweging eens was geweest, zou er nu geen onrust ontstaan over nieuwe onderhandelingen". Hij sprak zijn persoonlijke voorkeur uit voor een verhoging van de vakantietoeslag. Ziektekostenregeling rijksambtenaren De nieuwe ziektekostenregeling voor rijksambtenaren en onder wijzend personeel, waaromtrent in het georganiseerd overleg overeenstemming is bereikt, be tekent in het bijzonder voor de ambtenaren (werklieden) met een inkomen beneden de 10.000, die vrijwillig bij een ziekenfonds zijn aangesloten, een grote ach teruitgang. De noodzaak tot in voering van een nieuwe ziekte kostenregeling is voorts niet aan getoond. Dit zijn wel de voornaamste punten uit een adres, dat de he ren J. Meiman, mr A. Mazzoia en drs D. van der Werf, rijksambte. naren in diverse functies, namens een actiecomité van ambtenaren hebben verzonden aan de raad van ministers. In het adres wordt verder gezegd, dat de maximale Imam Badr, de verdreven heer ser, als het huidige bewind van maarschalk Sallal afwijzen. De republikeinse radio had be kendgemaakt, dat Zoebeiri in het noorden van Jemen door roya- listisch-gezinde stammen was gedood. GESNAPT OP HETERDAAD Het oog van de camera speurt scherp, vooral als het een tele lens is: hier een plaatje uit Mexi co City, waar de fotograaf van een plaatselijke krant met zijn telelens aan het werk was. Plot seling zag hij hoe een zakken roller in een rij wachtenden voor een bus de tas van een vrouw voor hem rolde. Zien en de slui ter ontspannen was voor de foto graaf één gedachte: een feilloos prentje was het resultaat. (Adv.) 4.000.000.000,—) Dat is het totaal spaartegoed bij de boerenleen banken, aangesloten bij de Coöp. Centrale Raif- feisenbank te Utrecht. Ruim 4 miljard gulden. Ook U kunt profiteren van de gunstige voor waarden. Er ligt een spaarboekje voor U klaar bij de WALSTRAAT 7 TERNEUZEN NOORDSTRAAT 6 AXEL H. V. A. ZEER VAST K. L. M. LAGER H.V.A. heeft gisteren wat kleur gegeven aan de lusteloze handel ter beurze. De directie van deze maatschappij stelt over het af gelopen boekjaar voor het divi dend met twee procent te ver hogen tot elf procent. Deze geste werd door de beurs niet alleen met gejuich begroet doch tevens met een niet onbelangrijk hogere koers voor de aandelen. Direkt na het bekend worden 's mor gens van de dividendverhoging liep de koers van H.V.A. op van 148 tot 156. De koers gedurende de officiële handel schommelde rond de 155 tegen donderdag als oSe koers 146. Gedurenlede we berekening volgt ten bedrage Ti va-n 2 tot 5 van het bruto-inko- §ehele ^eursduur werd m deze men in geen enkele verhouding staat tot de marges van percen ten, die bij de loononderhandelin gen van belang worden geacht. Onbegrijpelijk wordt het ge acht waarom naast de bestaande voorzieningen een nieuwe rege ling moet worden ingevoerd, waarvan reeds thans is aange toond, dat de uitvoering belang rijke extra-kosten zal medebren gen hetzij op het stuk van de premie, hetzij op het stuk van de bijdrage van de overheid. Voors wordt in het adres be zwaar gemaakt tegen de geringe voorlichting, die over de nieuwe regeling gegeven is en de wijze waarop de besluitvorming in de vergaderingen der organisaties is voorbereid. hoek regelmatig gehandeld. In sympathie met de vaste stem ming voor H.V.A. steeg ook de prijs van Deli van 117,80 tot 119 (116,20). Amsterdam Rubber ver beterde een punt tot 117/2. In de internationale waarden ging het aanvankelijk kalm toe. Kon. Olie, Unilever en Philips waren bij de opening ieder een paar dubbeltjes lager op resp. 148,20, 130,70 en 148,70. Later op de middag daalde Kon. Olie en Philips tot resp. 147,10 en 148 door aanbod van Amerikaanse zijde in een dunne markt. A.K.U. steeg van 502 to 504 (502%). Voor Hoogovens werd een twee punten hogere biedkoers opgege ven op 530. Aandelen K.L.M. die donderdag zes gulden daalden tot 129, werden wederom een paar De Griekse regering heeft de secretaris-generaal van de V. N„ Oe Thant, laten weten dat zij, hoewel rij het op fundamentele punten niet eens is met het door Galo Plaza opgestelde rapport over Cyprus, toch vindt dat Pla za als V. N.-bemiddelaar voor Cy prus moet blijven optreden. Eien woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken in Athe ne verklaarde i.l. donderdag avond. dat de Griekse regering zijn aanwezigheid „een grond voorwaarde" acht voor het wel slagen van de pogingen de vrede op Cyprus te consolideren en een oplossing voor het Cyprische vraagstuk te vinden. Turkije maakte naar gemeld donderdag bekend dat het Galo Plaza niet langer als V. N.-foemid- delaar voor Cyprus erkent. gulden lager geadviseerd, door dat dit fonds in Wallstreet 1% dollar lager sloot. Vergeleken met de slotkoers van de vorige week daalden A.K.U. en Hoog ovens elk circa acht punten. Phi lips en Kon. Olie verloren circa drie gulden. Unilever bleef prak tisch onveranderd. Van de scheepvaartaandelen lag Holland-Amerikalijn ge vraagd in de markt waardoor de koers steeg van 129 tot 134 (127%). Ook Van Nievelt en Scheepvaartunie boekten winst. In aandelen Venco werd op verzoek van het beursbestuur geen notering opgemaakt. Er wordt onderhandeld over een bod op deze aandelen in contanten. De koers is de laatste tijd sterk gestegen, Beursindices (1953 100) 31/3 1/4 2/4 Int. conc. 544.0 545.0 543.5 Industrie 354.0 Scheepv. 144.1 Bank en verz. 229.2 Handel enz. 172.9 Algemeen 388.5 353.2 145.2 227.9 173.2 388.6 353.0 146.6 226.9 173.8 388.0 Nabeurskoersen A.K.U.: (504.50) Hoogovens: (530 Kon. Olie: 146.80—147.20 (147.20) Phlips: 148 (148.10) Unilever: 130—130.20 (130.40) H.V.A.: 157 Stemming: Stille markt. Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier vandaag gel dend in Amsterdam, luiden: Engels pond 10.0010.10 Amerik. dollar 3.58/2—3.62/2 Canadese dollar 3.29/23.34/2 Franse frank (100) 73.30—73.80 Belgische frank (100) 7.20—7.26 Zwitserse fr. (100) 82.75—83.25 Duitse mark (100) 90.1590.65 Noorse kroon (100) 49.7050.70 Deense kroon (100) 51.5552.55 Zweedse kroon (100) 69.070.50 Italiaanse lire (10.000) 56.60—58.60 Oostenrijkse schilling (100) 13.91—14.00 Portugese escudo (100) 12.32/2—12.47/2 Spaanse peseta (100 gr. coup.) 6.92—6.07

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 7