Provinciaal nieuws Zondagdiensten Het programma voor de Koninginnefeesten te Axel E.E.®.-commissie breekt kartel in Nederland, België en Duitsland open Raad van Bestuur Afvalwaterleiding vergaderde in Terneuzen Zaterdag S april 1965 DE VRTTE ZEFUW Pagina 8 Terneuzen Breskens Hoek Nieuwerkerk Sas van Gent CORRESPONDENTIE Agenda Nieuwe dienst van openbare werken geïnstalleerd Op 1 april heeft de wethou der van openbare werken der gemeente Terneuzen, de heer M. de Vos, in aanwezigheid van alle personeelsleden de nieuwe dienst van openbare werken ten stad- huize geïnstalleerd. Directeur van de dienst is de heer ir. W. C. Dees, terwijl de heer N. E. Padmos als adjunct directeur, tevens chef van de civieltechnische afdeling op treedt. Sous-chefs van deze af deling zijn de heren J. J. Clem- minck, L. de Blaeij en M. C. de Jong. Hoofd van bouw- en woning toezicht is de heer J. F. de Mul, terwijl de plantsoendienst wordt geleid door de heer J. E. Hoek. De onderhoudsdienst en de reinigingsdienst staan onder lei ding van resp. de heren H. J. Weststrate en J. J. Huigh. Hoofd van de administratie is de heer P. F. d'Hanis. De dienst heeft inmiddels het pand Herengracht 10 betrokken, dat zoals bekend voorheen huis vesting bood aan de inmiddels naar Axel verhuisde centrale dienst van bouw- en woningtoe zicht in Oost Zeeuws-Vlaande- Gemeentebestuur en Jeugdraad bespraken problemen. In de raadszaal heeft gister avond een aantal leidsters en leiders bij de Terneuzense Jeugdraad aangesloten vereni ging met burgemeester Mr. H. Rijpstra, wethouder M. de Vos en de fractievoorzitters, de he ren Hol (P. v. d. A.), Weterings (K.V.P.), De Feijter (C.H.U.), Ramondt (G.P.V.) en Fyn van Draat (V. V. D.), die het forum vormden, specifiek Terneuzen se problemen besproken, zoals die zijn ontstaan door de snelle uitbreiding. De burgemeester gaf een in leidend kort overziccht van de ontwikkeling, waarbij hij diver se aspecten van industrialisatie, infrastructuur, woningbouw, kanaalverbreding, recreatie en cultuur belichtte. Daarbij kwam zeer duidelijk tot uiting dat de aanwijzing van Terneuzen tot ontwikkelingskern het gemeentebestuur voor zeer zware opgave heeft gesteld. Mr. Rijpstra wees er daarbij op, dat er nogal eens wordt be weerd dat Terneuzen hierdoor „alles naar zich wil trekken". Hij bestreed dit ten stelligste, Haar het gemeentebestuur er van overtuigd, is, dat, wanneer Terneuzen een plaats wordt met vele mogelijkheden en die zijn alleen maar te scheppen in een gemeente van enige omvang daarvan ook door de overige bewoners van het gewest kan worden geprofiteerd. De leidsters (vooral) en ook en kele leiders hebben door een groot aantal vragen langdurige en vruchtbare discussies uitge lokt. Vooral en het spreekt wel voor zichzelf werden er veel vragen gesteld over de ver dere mogelijkheden en plannen van het gemeentebestuur om trent de recreatie en de culturele ontwikkeling, want zo werd op merkt, Terneuzen is jammer ge noeg als een cultuurarme ge meente. Bijzonder frankeerzegel 150 jaar Militaire Willems orde Ter herdenking van het feit, dat 150 jaar geleden de militai re Willemsorde voor moed, be leid en trouw werd ingesteld, zal van 29 april tot en met 29 mei 1965 of zoveel langer als de voorraad strekt op alle post- inrichtingen in Nederland een bijzondere frankeerzegel ter waarde van 1,zonder toeslag verkrijgbaar zijn. De zegel, die werd ontworpen door de heer P. Wesselaar te Bennebroek, toont een afbeelding van het ordeteken van de M.W.O. voor de ridder der 4e klasse. Behalve de lands- en waardeaanduiding is als bijzondere tekst opgenomen: „Hondervijftig jaar militaire Willemsorde". De antwoorden van het forum waren concreet. Behalve dat de heer De Vos opmerkte dat wij toch al over een zeer goede mu ziekschool beschikken, een uit stekende openbare bibliotheek, waarvoor plannen van een nieu we vestiging bestaan, moet men toch in acht nemen dat op het gebied van de recreatie de Otheense kreek vele mogelijkhe den biedt, niet alleen op, maar ook bij het water. Wanneer de gemeentelijke herindeling een feit zal zijn, zal er ook in de Braakman nog meer mogelijkhe den gerealiseerd kunnen worden en men denkt bij het gemeente bestuur bewust aan een camping. Bovendien zullen er nieuwe gymnastielokalen komen, (hope lijk) een instruktiezwembad en wat het culturele gedeelte be treft, de nieuwe schouwburg. Er dient echter wel rekening mee te worden gehouden dat dit alles enorme bedragen vergt. Wèl worden plannen bestudeerd om een aantal projecten op bre de basis uit te voeren (op het gebied van gebouwen voor jeugdwerk b.v.) maar de eis van de overheid is wel reëel dat men moet kunnen aantonen dat daar een grote bevolkingsgroep moet achter staan en dat 10 van de kosten door de bevolking zelf moet worden gedragen. Aangaande de culturele eve nementen werd o.m. gesproken over het feit dat Z.V.U.-voorstel- gen niet altijd druk bezocht worden, zeker niet door de jon geren. De mening hierover luidde dat toneelstukken die de Z.V.U. brengt zeer zeker door goede ge zelschappen uitstekend worden gebracht, maar dat de aard der stukken vaak niet in de smaak vallen. Men was er echter wel van overtuigd dat een keuze maken die een ieder bevalt een zware opgave is. Al met al is gebleken dat de leidsters en leiders van de Ter neuzense Jeugdraad meer be langstelling hebben dan vaak wordt aangenomen en dit ver heugde het forum in bijzondere mate. Er werd ook op gewezen dat vanuit de Jeugdraad veel initiatieven ontplooid zullen moeten worden die ongetwijfeld de sympathie en de steun van het gemeentebestuur zullen heb ben. Waarschijnlijk is dit niet de laatste bijeenkomst geweest en mr. Rijpstra zei aan het slot het zeer op prijs te stellen wanneer van tijd tot tijd de leden eens een raadsvergadering zouden willen bijwonen. Mutatie douanedienst Met ingang van 1 mei a.s. is de assistent A van 's rijks belastin gen, P. J. de Braai, verplaatst van de post douane en accijnzen te Rotterdam naar de post doua ne en accijnzen alhier. Rondvaartboot De rederij Muller heeft de bij zonder fraaie rondvaartboot „Sophia Elisabeth" aangekocht, waarmede over ongeveer drie weken rondvaarten door de ha vens alhier zullen worden ge maakt. De bedoeling is om voorlopig op vrijdag, zaterdag en zondag om het anderhalf uur nabij de middensluis in het kanaal af te varen. Speciaal in de vacantie- maanden zullen deze rondvaar ten een attractie zijn voor de tal rijke touristen en de excursies met scholieren, die Terneuzen steeds meer fbij' ihun utstapjes bezoeken. In elk geval zal gezorgd orden dat de reisbureaus en de vereni gingen voor vreemdelingenver- van deze bijzondere attractie bij het bezoeken van Zeeuws-Vlaan deren op de hoogte worden ge bracht en de afvaarten dan da gelijks zullen kunnen plaatsvin den. De boot is van het type zoals die in de Amsterdamse grachten rondvaren en uitstekend voor het doel geschikt. De bovenbouw bestaat n.l. geheel uit glas, zodat een rondvaart nooit behoeft te worden uitgesteld. Bij mooi weer kan men toch „buiten" zitten en als het koud of regenachtig weer is, heeft men beschut toch naar alle zijden een goed uitzicht. De boot biedt plaats aan 52 perso nen. Wanneer over een drietal weken de geregelde vaarten be ginnen zal daarvan nog nadere mededelingen worden gedaan. Het Stoffenpaleis opende een nieuwe zaak In de Noordstraat wapperen thans de vlaggen tet ere van de opening van het Stoffenpaleis. Het Stoffenpaleis bestaat tien jaar en was tot voor kort in de Nieuwstraat gevestigd. Met de ontwikkeling van onze stad hield de toename van de klantenkring gelijke tred. De mening van een der ondernemers, de heer An driessen, was dat men, nu er uitbreiding nodig was, beter een geheel nieuwe zaak kon vesti gen in het oude winkelcentrum van Terneuzen, de Noordstraat De verbouwing die door de aan nemersfirma J. Goossen werd uitgevoerd, maakte de oude tex tielzaak die op deze plaats stond, driemaal zo groot. Het standpunt van de exploitanten was: een voud en doelmatigheid- Dit is dan ook gebeurd. Binnen biedt de enorme ruimte verscheidene nieuwe merkartikelen uit bin nen- en butenland. Als stimulans heeft deze stof fenzaak de verkoop van knippa tronen van bekende merken, waardoor de dames zelf gemak kelijker hun kleding kunnen ver vaardigen. Wat de etalages betreft, deze ziin oov'hend mooi en uitzonder lijk verlicht. Het belangrijkste blijft ook in deze zaak voor het Stoffenpaleis: de prettige bediening en de juis te voorlichting voor de klanten. Op de openingsdag was het overweldigend druk: vrienden en relaties hadden talrijke bloem stukken gezonden. Kring Zeeland K. N. Z. B. In hotel „Het Wapen van Breskens vindt 3 april de jaar vergadering plaats van de kring Zeeland van de K.N.Z.B. De kringvoorzitter, ir. J. Geerling uit Sluiskil,, is aftredend en stelt zich niet meer herkiesbaar. De heer G. A. C. van Vooren, die lid is van het krngbestuur voor „De Starters" uit Aardenburg moet zich wegens drukke werk zaamheden terugtrekken. Wel herkiesbaar zijn de aftredende bestuursleden C. Wagen aar en J. J. J. Kools. Vergadering gemeenteraad Maandagavond om half adht komt de gemeenteraad van Hoek in openbare vergadering bijeen. Aan de orde komen o.m. een voorstel van burgemeester en wethouders tot het onderhands aanbesteden bouwrijpmaken van gronden in het uitbreidingsplan Lovenpolder (westelijk gedeelte van de kreek) een voorstel tot verkoop van bouwgrond in de Oud-Westenrijk- polder aan: J. J. Rijnberg te Biervliet; T. Solleveld te Scheveningen; J. van Toor te Scheveningen; C. Plat- teeuw te Terneuzen; L. G. Ver- hage te Terneuzen, en J. P. Lantsheer te Hoek. een verzoek van de Z.L.M. om een subsidie voor de te houden landbouwtentoonstelling te Axel; een voorstel van burgemeester en wethouders tot de herziening van de grondprijzen in het exploi tatieplan „Lovenpolder". V erkeersslachtof f er Vrijdagmorgen om ongeveer tien uur is in de omgeving van Nieuwerkerk op Duiveland de 72-jarige Cornells Dalebout uit Nieuwerkerk omgekomen bij een verkeersongeval. Hij reed per rijwiel naar een boerderij om wat materiaal te halen. Al vorens de weg over te steken keek hij naar een uit de richting Ouwerkerk komende auto. De auto claxoneerde en het slacht offer maakte de indruk te willen stoppen, doch op het iaatste mo ment reed hij door. De heer D. werd geschept en tien a vijftien meter meegesleurd. Met een schedelbasisfractuur is hij ver voerd naar het ziekenhuis in Zierikzee, waar hij enkele uren later is overleden. Voorlichting over industriële ontwikkeling De zich voltrekkende structu rele wijzigingen in Zeeuws- Vlaanderen tengevolge van de voortschrijdende industrialisatie in de kanaalzone hebben naar de mening van de kring van werk gevers in dit gebied de behoefte doen ontstaan aan een voorlich ting inzake de te verwachten industriële ontwikkeling. Waar ook de bevolking in toe nemende mate bij de industrie zal worden betrokken, heeft de kring van werkgevers een com missie gevormd die zich heeft belast met het voorbereiden van de op dit gebied te verstrekken voorlichting, een en ander in samenwerking met het arbeids bureau te Terneuzen. In de eerste plaats wil men zich richten tot de onderwijs kringen, zowel tot het lager als tot het voortgezet onderwijs, maar ook tot de geestelijkheid in déze streek. Alvorens hiertoe over te gaan, wilLn de werkgevers eerst een uiteenzetting geven over de plannen. Daartoe is een bespre king uitgeschreven tegen maan dag 3 mei a.s. te 15.00 uur ten kantore van de voorzitter van de kring van werkgevers, Markt 2 te Sas van Gent. Schippersknecht verdronken De 16-jarige schippersknecht Leo Hoekman uit Zierikzee is donderdagavond omstreeks acht uur op de Bergse Maas bij Kei zersveer van het motorschip „Al batros" overboord gevallen en verdronken. De schipper, de heer C. Bolijn uit Werkendam, merk te dat de jongen in het water was gevallen, maar hij slaagde er door de duisternis niet in hem te redden. Het stoffelijk over schot is nog niet gevonden. Wegens plaatsgebrek zijn wij tot onze spijt genoodzaakt dit maal het vervolg van de weke lijkse rubriek" „Historie van het jongste verleden van Terneuzen" tot een volgend nummer uit te stellen. RED. TERNEUZEN: Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur wordt dfe praktijk der artsen waargenomen door dokter J. J. J. v. d. Griek, Scheldekade 27, tel. 2020. Apotheek geopend: Hamann, Noordstraat 69, tel. 2060. Zondagdienst Kruisverenigingen Groene- en Wit Gele Kruis: Zuster J. KolijnBurger, Nic. Beetsstr. 1, Terneuzen. Tel. 008. AXEL: Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter C. A. Schiltman, Nieuwstraat 36, tel. 777. DIERENARTS: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de prak tijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waarge nomen door dierenarts C. J. Cy- souw, Westkade 119a, Sas van Gent, tel. 01158-588. (Adv.) Super-A-Matic, een 5 kg volautomaat met 6 wasprogramma's voor witte, bonte en fijne was, Candy-filter, "mini-maten" (90 x 44 x 63 cm) TAZELAAR NOORDSTRAAT 21 - TERNEUZEN - TELEFOON (01150) 2361 Tijdens de gisteren gehouden vergadering van de raad van be stuur van de afvalwaterleiding kanaalzone Zeeuws-Vlaanderen lokte een bestuursvoorstel inzake wijziging van de 'secundaire lei ding naar Axel kritiek uit van de heer J. Huybrecht. De wijziging bestond uit een iets grotere capaciteit van de leiding en gemalen. De heer Huybrecht vond de basis waarop de wijziging werd voorgesteld niet zakelijk genoeg. In de thans bestaande opzet is ruimte voor 15.000 inwoners, plus nog enige industrie, zodat kan worden voorzien in een ver meerdering met 80 procent, aan gezien Axel thans 8000 inwo ners heeft. De wijziging is geba seerd op een structuurplan dat voorziet in een stad van rond 50.000 inwoners. Waar gaan we naar toe, zo vroeg de heer Huy brecht, als alle vijf deelnemen de gemeenten met een nieuw structuurplan, dat geen enkele rechtskracht bezit, op tafel zou den komen? De voorgestelde wijziging kost 150.000— plus ƒ3000,— extra aan jaarlijkse exploitatielasten. In de opzet is voor Terneuzen 215 liter per seconde en nu in deze wijziging voor Axel 590 liter per seconde. Spr. vindt dit irreëel. Hii had het bovendien eleganter gevonden indien aan de andere vier deelnemende ge meenten was gevraagd of zij t.a.v. de reserves bepaalde wen sen hadden. Als de gemeente Axel op deze basis wijziging wil, moet zij dit maar op eigen kos ten doen, de A.W.L. kan de lei dingen dan later overnemen. De heer Huybrecht vroeg op grond van zijn betoog het voor stel terug te nemen. De voorzitter de heer G. H. E. M. van Waes zeide, dat het bestuur een andere redenering had gevolgd. Het uitbreidings plan was toen de afvalwaterlei ding werd opgezet, nog niet be kend. Men ging van de redene ring uit, dat nu veranderen min der geld zou kosten dan later. Het bestuur der plaatselijke Oranjevereniging heeft voor de viering van Koninginnedag 1965 een aantrekkelijk feestprogramma in voorbereiding. 's Avonds is er weer de traditionele liehtstoet en lampionop tocht. Voor het eerst zullen de deelnemers aan deze stoet nu ook in de namiddag, met begeleiding van de Axelse drumband een rondgang maken. De jury krijgt dan een eerste indruk voor de toekenning der prijzen. Wij zouden de Axelse jeugd willen aan raden nu reeds te beginnen met de voorbereidingen tot deelname, zodat de stoet nóg mooier en nóg groter wordt dan voorgaande jaren. Aantrekkelijk lijkt de voetbalwedstrijd tussen elftallen van douane- en gemeente-ambtenaren, terwijl zeker in een leemte is voorzien door het geven van een „feestavond" in „Het Centrum". Het voorlopig programma van de feestelijkheden op 30 april a.s. ziet er als volgt uit: 8.30 uur: Start op het Szydlowskiplein van de drie drumbands. 9.15 uur: De schoolkinderen worden door de drumbands van de scholen afgehaald en komen op de Markt samen. 9.30 uur: Toespraak door de burgemeester tot de schoolkinderen en de bevolking. Vlaghijsen door vier schoolkinderen. 10.30 uur: Eerste poppenkastvoorstelling in de kleuterschool „Roodkapje" voor leerlingen der kleuterscholen door de heer en mevr. Popma te Middelburg met hun pop pentheater. 10.30 uur: Eerste kindervoorstelling in „Het Centrum" voor leer lingen der lagere scholen door Frans van Dusschoten en Peter Oran (goochelen, poppenkast, imitatie en wedstrijd). 10.30 uur: Voetbalwedstrijd tussen twee elftallen van douane- en gemeente-ambtenaren op het sportterrein aan de Bui tenweg. 13.00 uur: Tweede kindervoorstelling in „Het Centrum" voor leerlingen der lagere scholen. 13.30 uur: Tweede poppenkastvoorstelling in de kleuterschool „Roodkapje" voor de leerlingen der kleuterscholen. 14.30 uur: Voorstelling in „Het Centrum" voor leerlingen van de U.L.O., L.T.S., U.T.S., Lycea en Landbbouwhuishoud- school. 16.30 uur: Middagoptocht van groepen en individuelen, welke des avonds zullen deelnemen aan de liehtstoet. Begeleiding door de drumbands. Opstellen om 16.00 uur op het Szydlowskyplein. 19.00 uur: Feestavond in „Het Centrum" met medewerking van Frans van Dusschoten, conferencier; Peter Oran, goo chelaar; Kwartet G. Amelung, show- en begeleidings orkest en de zangeres Conny van den Bos, winnares van het- Nederlandse song-festival. 19.15 uur: Concert op de Markt door „Hosanna". 20.30 uur: Liehtstoet en lampionoptocht. Begeleiding door de drumbands. Opstellen om 20.00 uur óp het Szydlowski plein. Ieder kan meedoen. Aantrekkelijke prijzen wor den beschikbaar gesteld door „Streekcentrum Axel", 21.00 uur: Herhaling van het feestprogramma in „Het Centrum" (zie bij 19.00 uur). 21.30 uur: Concert op de Markt door „Concordia". ETALAGEWEDSTRIJD. Op vrijdag 30 april en zaterdag 1 mei a.s. wordt een etalage-wed strijd georganiseerd voor leerlingen van de lagere scholen. Formulieren voor deelnam worden op de scholen uitgereikt. Er worden in Axel terreinen klaargemaakt voor bebouwing, dit zijn dus concrete voorzienin gen. Het argument dat de heer Huybrecht te berde had gebracht over de consequenties die de wijziging voor de overige vier deelnemende gemeenten zou hebben, sprak de voorzitter wel aan. De heer Van Dijke had be zwaar tegen de formulering het voorstel terug te nemen. Het is met algemene stemmen door het dagelijks bestuur aanvaard. Met aanhouding kan hij zich wel ver enigen. Overigens wilde de heer Van Dijke naar voren brengen, dat er van de gemeente Axel zelf geen enkel initiatief was uitgegaan. Hij wilde wel ophel dering over de alinea in het rapport waarin staat, dat reke ning wordt gehouden met het structuurplan. Ir. Bos zei hierop, dat met snelheid aan de aanleg van de secundaire leiding was begon nen. Toen bleek dat het struc tuurplan van de gemeente Axel sterk was veranderd. Ir. Bos zeide er niet bij stil te hebben gestaan dat een structuurplan minder vast is dan een uitbrei dingsplan. De bebouwing van Terneuzen die aangesloten wordt, is ook groter dan wij hadden gedacht, n.l. voor 25.000 inwo ners. De twee begrippen zijn niet nauwkeurig uit elkaar ge houden. De heer Huybrecht zeide hier op: Terneuzen heeft nog steeds 18.000 inwoners; er kunnen dus nog 7000 aangesloten worden eer wij aan de limiet zijn. De heer Huybrecht was verder van mening, dat een wijziging in de opzet door het hoofd van de centrale dienst en niet bij het in genieursbureau moet worden aangevraagd, doch bij het dage lijks bestuur der A.W.L. Met algemene stemmen werd besloten, dat het dagelijks be stuur het voorstel opnieuw in studie zal nemen. TOT SLUISKIL GEREED Gezien een mededeling van de voorzitter, dat de afvalwater leiding nog dit jaar van de Bel gische grens tot benoorden Sluis kil gereed kan zijn, stelde de heer ir. R. van Krevelen de vraag wanneer het ingenieurs bureau zich voorstelt contacten op te nemen met de industrieën die zich willen aansluiten. Ver der wilde dezelfde vragenstel ler weten of er in de regeling die door de gemeenten onderling ontworpen zal worden, een be paling wordt opgenomen hoe veel kleine bedrijven, die op de riolering zullen lozer, moeten betalen? Er zijn twee ontwerp-regle- menten, voor de verordeningen van de belastingen en een die de aansluiting van de bedrijven regelt, gezonden aan de R.I.SA. en de vereniging van Neder landse gemeenten. Wanneer deze terug zijn, zullen zij nader aan de leden van de raad van be stuur worden toegezonden. Verder stelde de voorzitter zich voor een uniform tarief voor alle bedrijven in te voeren die niet meer gelijk gesteld kunnen worden met een huisaansluiting. 600 man ontslagen bij P. A. A. In verband met de staking van de piloten der Amerikaan se luchtvaartmaatschappij P.A.A. is aan 600 man personeel in Londen ontslag aangezegd met een opzegtermijn van twee tot vier weken. Amerikanen met leidende functies bij het bedrijf in Lon den werden zonder opzegtermijn ontslagen. Zij hadden, naar een van hen verklaarde, geen recht op een opzegtermijn. Alle vluchten van de PA-A. naar en van Londen werden met ingang van vrijdag gestaakt. Poging tot beroving De Rotterdamse politie heeft de vorige nacht de 25-jarige Duitse kantoorbediende Horst B. uit Remscheid aangehouden op verdenking van een poging tot beroving. De man heeft n.l. een 25-jarige Rotterdammer van ach teren aangevallen en gepoogd neer te slaan. De Rotterdammer was de Duitser echter net te snel af en zette met twee broers een achtervolging in, waardoor zij met inmiddels gewaarschuw de politie-agenten de man kon den aanhouden op de Koningin- nebrug. De Duitser verklaarde na onenigheid met familie zon der geld op zak naar Nederland te zijn gekomen en op deze wijze in zijn levensonderhoud te heb ben willen voorzien. Monteurs keken hun ogen uit Twee monteurs van het gemeen telijk gasbedrijf van Emmen hebben gisteren een verrassen de ontdekking gedaan. Ze had den opdracht de gasleiding te verwijderen uit een woning aan de Dwarskade in Nieuw- Buinen, die al twee jaar leeg stond. De eigenaar en bewoner van het huisje, de heer L., woont op het ogenblik in het bejaardentehuis in Emmen. Op zoek naar de buizen in het oude huisje viel het oog van een der monteurs op een geld- trommel in een bedstee. Deze bevatte ongeveer vijfduizend gulden met bankbiljetten ter waarde van tweeduizend gul den die al lang uit de roulatie zijn. ZATERDAG 3 APRIL TerneuzenLuxor-Theater, 8 uur: „Hij kan het niet laten". Café Maandag, 7.30 uur: Prijskaarting. AxelHet Centrum, 8 uur „Alleman". ZONDAG 4 APRIL Terneuzen Luxor-Theater, en 8 uur: „Hij kan het niet laten". Axel3.45 en 8 uur„Alle man". MAANDAG 5 APRIL Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Vrouwenjagers". Vogelwaarde: Gemeentehuis, 10 uur: Aanbesteding van het reconstrueren van de Lange- wegZeedorp en Kipstraat te Ossenisse. DINSDAG 6 APRIL Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Vrouwenjagers". Door ingrijpen van de E.E.G.- commissie is een einde gemaakt aan een kartel van een vrij groot aantal fabrikanten en handela ren in bouwmaterialen in Neder land, België en Duitsland, zo heeft een E.E.G.-woordvoerder in Brussel donderdag bekendge maakt. De deelnemers aan het kartel, dat aan het licht is gekomen door een klacht van een han delaar die er niet bij betrokken was, voorzag in uitsluitende levering en afname van bouw materialen door de deelnemers, verdeling van de markt en ver bod van de handelaars om met hun vervoermiddelen andere ma terialen te vervoeren dan die van de leveranciers van het kar tel. Voorts was het kartel naar buiten afgeschermd door aparte overeenkomsten met andere fa brikanten, die alleen aan han delaars van het kartel mochten leveren, als ze een bepaald be drag per verkochte eenheid aan de fabrikanten van het kartel uitbetaalden. GEEN NAMEN GENOEMD De E.E.G.-commissie heeft na ontvangst van de klacht de zaak onderzocht en de betrokken on dernemingen gewaarschuwd dat ze handelden in strijd met het kartelverbod van de gemeen schap. De betrokkenen hebben nu laten weten dat de afspra ken binnen de termijn die de E.E.G.-commissie had gesteld en met name de afspraken inzake exclusieve verplichtingen over en weer, territoriale bescher ming, marktverdeling, gebruik van transportmiddelen, en prijs regelingen, zijn ingetrokken of gewijzigd. In de bekendmaking van de E.E.G.-commissie zijn geen namen van de betrokken ondernemingen genoemd.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 3