blijf jong, blijf fit: fiets! KERKDIENSTEN ROEPING en STRIJD 00B-MINISTER HOFSTRA: „NU GEEN SOCIALISATIE" T.v.-reclame in bescheiden ontvang Arrondissementsrechtbank te Middelburg Grensincident tussen twee gemeenten Voor de zondag Pagina 2 DE VRTTE ZEEUW Zaterdag S april 1965 Ander regeringsprogram „Vies woord" Onderscheid in politiek Reclame in t.v. en radio GEWONDE LAG ZES UUR IN SLOOT VAKENSPEST Anderhalve ton gestolen Een maand geëist tegen burgemeester van Kortgene Departement en Rijkswaterstaat voor hun taak berekend Moeder en zoontje ernstig gewond door steekvlam TUSSENTIJDSE VERKIEZING IN ENGELAND DE MAALTIJDEN VAN DE RUSSISCHE RUIMTEVAARDERS Het neger kiesrecht in de Ver. Staten LAAT HAAR BEGAAN De oud-minister van financiën, de heer H. 3. Hofstra, die thans vice-president van het Verolme- concern is, heeft in een interview voor de televisie verklaard dat hij socialisatie van bijvoorbeeld ban. ken, verzekeringsmaatschappijen, de hoogovens en de meelindustrie op dit ogenblik een onzinnige eis vindt. Hij zei dit ter verduidelijking van de uitlatingen die hij de vo rige week tijdens een rede voor de afdeling Zuilen van de Partij van de Arbeid heeft gedaan. De heer Hofstra sprak zich toen uit tegen reclame in de ether en voor socialisatie. Hij stelde voorop, dat door de wijze waarop zijn uitlatingen zijn gepubliceerd, de indruk is gewekt dat hij de eis van socialisatie van sommige bedrijfstakken bij de huidige kabinetsformatie aan de orde zou willen stellen. „Ik heb vijftien jaar lang als kamerlid en als minister steun verleend aan coalitiekabinetten, waarvan de Partij van de Arbeid deel uitmaakte en waarin de so cialisatie niet als programmapunt voorkwam. Het is duidelijk, dat ik met een eis op dit ogenblik niet zou kunnen komen", zo zei de oud-minister. Hij ontkende trouwens, dat hij dit in Zuilen heeft geëist. Terloops, zo zei hij, heeft hij de kabinetsformatie ter sprake gebracht. Hij herhaalde dat hij alleen heeft gezegd dat, als de Partij van de Arbeid in de regering treedt, het regerings programma anders moet zijn dan dat waarop de V.V.D. het stem pel heeft gezet, omdat de P. v. d. A. nu eenmaal gemeenschaps voorzieningen en planning in het algemeen voorstaat. Over de kwestie van de sociali satie zei de heer Hofstra, dat sommigen socialisatie beschou wen als een vies woord, dat in fatsoenlijke kringen niet zou mo gen worden gebruikt. Toch bestaat er volgens hem tussen socialisatie en socialisme wel degelijk verband. Socialisme is z.i. namelijk niet alleen een kwestie van maatschappelijk be stel, maar vooral van een ande re mentaliteit, die het in geld denken en het eigenbelang als beginsel van de maatschappij verwerpt en die dat wil vervan gen door de gedachte van de men selijke waardigheid, vrijheid en verantwoordelijkheid en van de democratie. Hij zei voorts, dat hij in Zuilen heeft gesproken over de bedrijfsconcentraties en dat hij jich daarvan een voorstander heeft getoond, maar dat er poli tiek grote gevaren aan zijn ver- aonden door de machtsconcentra ties in de handen van weinigen. Naar zijn mening zal de onder neming op de lange duur leiden tot bedrijven die eigendom van de gemeenschap zijn. Dit betekent socialisatie. Daarvoor komen op de duur in de eerste plaats in aanmerking bedrijven, die hetzij sen centrale machtspositie in het sconomisoh leven innemen, hét- tij reeds zodanig zijn gecentrali seerd dat ze een monopoliepositie nnemen. De heer Hofstra wenst «venwel een onderscheid te ma ten tussen de politiek van thans, lie is gericht op het mogelijke en let perspeatief dat de socialisten m de toekomst zien. De heer Hofstra ontkende dat hij zich „vierkant" tegen reclame n t. v. en radio heeft uitgespro ten. Hij ziet liever geen reclame in de televisie maar indien deze in het kabinetsprogramma past, zou hij deze het liefst in een zo bescheiden mogelijke omvang willen aanvaarden en op een re delijke manier. Over het R.E.M.-eiland, dat door bemiddeling van de heer Verolme tot stand kwam, zei de heer Hofstra dat hij daarbij noch Ongeveer zes uur lang heeft de voorganger van de vrijge maakte kerk te Leek-Nietap, ds W. Verwoerd, donderdagnacht met een schedebasisfractuur in een sloot te Midwolde gelegen, voordat hij werd gevonden door een patrouille van de rijkspolitie uit Leek. Ds. Verwoerd moet omstreeks half negen met zijn brommer de sloot zijn ingereden, 's Nachts om half drie is hij ge vonden. Hij is overgebracht naar het academisch ziekenhuis iri Groningen, waar een schedelba- sisfractuur werd geconstateerd. Omtrent de oorzaak van het on geval is nog niets bekend. Bij de landbouwer D. Talens te Laaghalen is een geval van varkenspest geconstateerd. De varkensstapel van meer dan 100 stuks, waaronder veel zeugen, moest worden afgemaakt. zakelijk nocih persoonlijk betrok ken is geweest. „Ik sta op het standpunt van de resolutie die op het jongste congres van de Partij van de Arbeid is aangenomen met dien verstande dat ik liever wat minder of helemaal geen re clame in t. v. zou willen zien". Tenslotte zei de heer Hofstra dat zijn opvattingen daaromtrent niet zijn veranderd en dat zijn medewerkers bij Verolme dit standpunt hebben gerespecteerd. Bij een inbraak in de coöpera tieve zuivelfabriek te Grouw is donderdagnacht een bedrag van 150.000,ontvreemd. De da ders verschaften zich op eenvou dige wijze toegang tot de kanto ren van de fabriek. Zij waren na melijk in het bezit van alle sleu tels, zowel van de fabriek als" van de brandkast. Zij hadden die tevoren ontvreemd uit het jasje van een employé van de fabriek, dat bij hem thuis aan de kapstok hing. Zij moeten daarvan op de hoogte zijn geweest. Aan de sleu telring in het jasje zaten alle sleutels die ze nodig hadden en toen was het een koud kunstje het kantoor van de fabriek bin nen te dringen. Er behoefde niets te worden geforceerd. Toen de eerste leden van het kantoorpersoneel vrijdagmorgen op de fabriek arriveerden, von den ze alle deuren inclusief die van de brandkast wagenwijd openstaan. De brandkast was leeg. De rijkspoiltie te Grouw stelt met medewerking van de dictrictrecherche van de rijkspo litie uit Heerenveen en de tech nische en dactiloscopische dienst van de rijkspolitie uit Gronin gen een onderzoek in. OPENING GREVELINGENDAM DUBBEL FEEST VOOR MEJ. HOGERWERF Een van de mensen, die het meest verheugd was over de in ge- bruikname van de Grevelingen- dam was mej. Tijske Hogerwerf uit het Goereese ■plaatsje Herkin- gen, die donderdag met o.a. mi nister van Aartsen over de dam liep. Haar doel was niet de over tocht, maar de huwelijksplech tigheid, die haar in Dreischor wachtte. Bruidegom C. Klaasse stond haar al op te wachten. De foto toont mej. Hogerwerf, met bruidsmeisjes en jonkers in het gezelschap van minister Van Aartsen. De officier van justitie bij ae rechtbank in Middelburg heeft gisteren een maand gevangenis straf geëist tegen de voor drie maanden geschorste burgemees ter van Kortgene, de heer A. A. S., die ervan wordt verdacht als burgemeester onjuiste declara ties te hebben ingediend. Daarn" diende een zaak in verband met een door de burgemeester be woonde Bogaers-wonine, waar van de bouwkosten meer dan het vastgestelde bedrag van 16.000 zouden hebben bedra gen. Hier was de eis 1500 boete Er werden de burgemeester drie gevallen van valsheid in ge schrifte ten laste gelegd. Hij zou dubbele declaraties hebben inge diend; zowel bij twee bouwon dernemingen in Rotterdam waarvoor hij als adviseur optrad als bü de gemeente Kortgene. De officier van justitie, mr. A. W. Rosingh, achtte in twee van de drie gevallen het ten laste ge legde bewezen en eist" een maand gevangenisstraf. Hoewel het hier om kleine bedragen gaat, is het voor de eerste bur ger een ernstig feit, dat hij zich met dergelijke praktijken inlaat, aldus de officier. De raadsman, m,r. A. J. van der Weel bepleitte vrijspraak. Het gaat hier om een bedrag van 67,50 over een periode van drie jaar, zei mr. Van der Weel. Er is meer slordigheid dan op- Zijn departement van verkeer en waterstaat en de rijkswater staat wel voldoende doelmatig georganiseerd en uitgerust om hun zware taak met voldoende wetenschappelijke en praktische kennis van zaken te vervullen, zo vragen vele leden van de commissie van rapporteurs uit de Eerste Kamer in het voorlopig verslag naar aanleiding van de begroting 1965. Verscheidene leden kondigden aan bij de openbare behandeling te zullen spreken over „de prak tische noodzaak, in het bijzonder in het westen des lands het open baar vervoer te bevorderen". Sommige leden vragen of de rentabiliteit van het wegvervoer voldoende verzekerd is om het economisch tot zijn recht te laten komen. Eenzelfde vraag wordt gesteld ten aanzien van de bin nenscheepvaart. Enige leden vragen of de re gering het niet mogelijk acht „passende steun" te verlenen aan de scheepvaart en de scheeps bouw. Vele leden vragen om een beschouwing over de huidige stand van zaken in de burger luchtvaart en over de vooruit zichten in deze bedrijfstak. Vele leden spreken ook de mening uit, dat gezien het feit dat het water in ons land steeds meer door lozing wordt ver vuild, een efficiente afvoer en zuivering van vervuild water, slechts tot stand kan worden ge bracht op basis van een con creet landelijk of provinciaal plan. zet in het spel, meende de raads man. Burgemeester S. bevestigde dit met de opmerking dat het allemaal kleine vergissingen wa ren. Uitspraak in deze zaak over veertien dagen. Daarna stond de burgemeester terecht voor de meervoudige economische strafkamer. Hier werd hem overtreding van de woningbouwwet ten laste ge legd. De burgemeester bewoont «en Bogaerts-womng, die door ge bruik van duurdere materialen in een luxueuse uitvoering is ge bouwd. Het voor deze woning vastgestelde bedrag van ƒ16.000 was daardoor ver overschreden. De officier achtte het ten las te gelegde bewezen en eiste 1500 boete. Mr. Van der Weel wees als verdediger op het feit, dat der gelijke gevallen veel voorkomen. Dit wordt in de hand gewerkt doordat de voorwaarden voor het bouwen van een bogaerswonng te laag zijn gesteld. Ook in deze zaak uitspraak over veertien dagen. Tussen Meppel en Staphorst heeft zich gisteren vroeg een eigenaardig grensincident voor gedaan, dat spoedig in de beste verstandhouding werd opgelost. Op rijksweg 32 tussen beide gemeenten zette de 25-jarige vrachtwagenchauffeur B. T. uit Midwolde (Gron.) even na het middernachtelijk uur haastig zijn truck met oplegger stil, om dat hij meende een klapbandje te hebben gekregen. Het was geen klapband, maar de oplegger met 17 ton oud papier en lompen stond in brand- De chauffeur koppelde haastig zijn truck los en bracht die in veiligheid, daarop ijlde hij naar de telefoon en waarschuwde de Meppeler politie. TEVENS PROVINCIEGRENS Deze alarmeerde op haar beurt de Meppeler brandweer, die de brand onder handen nam. Toen de Meppeler agenten van het ge beurde proces-verbaal zouden opmaken, kwamen zij tot de ver rassende ontdekking, dat de oo- legger precies on de gemeente grens tussen Meppel en Stap horst, tevens provinciegrens tus sen Overiissel en Drenthe, stor.d. Een meting leerde, dat het grootste deel van de brandende onlegger in Staphorst en Over ijssel stond. Daarop werd de Een 32-jarige Amsterdamse vrouw en haar 2-jarig zoontje hebben donderdagavond ernstige brandwonden opgelopen toen de vrouw in haar woning in de Rus tenburgerstraat een kachel wilde aanmaken. Zij dacht dat deze uit was en goot spiritus op de ko len. Er ontstond een grote steek vlam, die haar aan het gezicht en bovenlichaam trof. Ook haar zoontje werd door de vlammen getroffen. Beiden zijn ter ver pleging in een ziekenhuis opge- rijkspolitie van Staphorst ge waarschuwd, en die maakte het noodzakelijk proces-verbaal op. De brandweer had inmiddels zes uur werk om de brand te blus sen. De lading ging vrijwel ge heel verloren. Bij een tussentijdse verkiezing heeft de labourpartij zonder moei. te de zetel van Abertillery (Wa les) behouden met een meerder heid van 14.947 op de conserva tieve kandidaat. In oktober 1964 was deze meerderheid 20.231 stemmen. Deze vermindering wordt toegeschreven aan het feit dat nu 63,2 procent van de stem gerechtigden hebben eestemd te gen 75,5 procent in 1964. De labourkandidaat, Clifford Williams, kreeg 18.256 stemmen, de conservatieve kandidaat 3.309 en nationalistische kandidaat 1.551. De twee Russische ruimtevaar ders, die vorige maand met de Woshod 2 hun tocht om de aard bol maakten, nuttigden vier maaltijden per dag. Deze beston den afwisselend uit boerenkaas met pruimen, tarwebrood, choco lade, vitaminepil'en, gebraden vlees, worst, broodjes met ka viaar, vruohtentaart, citroen, ge- confijte vruchten, vruchtensap in tubes en koffie. Hun dagelijks rantsoen bestond uit 3600 calorie- en achthonderd calorieën meer dan de drie inzittenden van ruim teschip Woshod I vorig jaar ok tober gebruikten. Het verschil zit in het meer energie vragende „uitstapje" van astronaut Leo- nov. Het vaste voedsel was tevo ren fijngemaakt. (Adv.) Het is weer lente tijd om uw fiets weer eens helemaal in orde te maken. Dr King heeft donderdag op een persconferentie in Baltimore gezegd dat in juni zal worden be gonnen met een campagne die ten doel heeft het aantal geregis treerde negerjkiezers in de zeven zuidelijke staten te verdubbelen. Dit aantal is nu 150.000. Tweedui zend studenten-vrijwilligers zul len daartoe deze zomer tien we ken doorbrengen in Virginia, Noord- en Zuid-Carolina, Geor gië, Florida, Alabama en Louisi ana. Donderdagavond hebben hon derd negers in Baltimore gede monstreerd tegen de voorgeno men economische boycot van Alabama, waartoe dr King zon dag heeft opgeroepen. Volgens hen zou een dergelijke boycot duizenden negers van Alabama tot de bedelstaf brengen. Jezus dan zeide: „Laat haar begaan." Joh. 12 7. De discipelen moeten haar laten begaan, omdat Jezus haar laat be gaan. Dit is ongetwijfeld nog het allerbelangrijkste moment in dit gebeuren. Niet dat Maria zalft, maar dat Jezus Zich la ét zalven. Zij zalft hem... voor Zijn begrafe nis. EnHij laat zich zalven voor Zijn begrafenis. Hier aan vaardt Jezus dusZijn begrafe nis. Achter de vrouw, die de zalfolie over hem uitgiet, ziét Christus het graf wenken. God geeft Hem door haar een teken, midden onder de maaltijd, dat het tijd wordt voor het graf. „Bereid Uw huis, want Gij moet sterven." Alleen doden worden begraven. Graf-voorberei ding aanvaarden betekent; de dood aanvaarden. We willen allen wel gaarne gezalfd worden. Maar wie wil voor zjjn begrafenis gezalfd worden? Wie wil voor zijn begra fenis in gereedheid worden ge bracht? Dat ontzaglijke wil Jezus. Hjj buigt Zijn hoofd onder de olie, die Hem voorbereidt voor het graf. Hij laat Zijn lichaam van te voren zalven voor Zijn begrafenis. Hij wordt bij Zijn leven voor het graf in gereedheid gebracht. Laat haar begaan. Wie durft storen als een dode voor zijn be grafenis wordt toebereid? Dat is grafschennis. En wie durft hier van verkwisting spreken? Geld, besteed ter voorbereiding van Je zus' begrafenis, is toch geen ver kwisting? Het geld voor de begra fenis moet er toch zijn. De armen kunnen desnoods nog even wach ten, maar „de dode" kan niet wachten. De begrafenis moet door gaan. Jezus moet toch begraven worden. Of is deze dode soms het geld voor zijn begrafenis niet waard? Als de discipelen hem dat niet gun nen, zal God zelf zorgen voor een rijke begrafenis. „Hij is met de rijken in Zijn dood geweest." Dat begint hier al. Heel het kapitaaltje van een oude vrijster wordt daar bij opgezet. Laat haar toch be gaan. Voor die honderd schellingen olieDat is: een heel leven van liefde. Als iemand zó liefheeft, laat hem dan begaan. Er is al zo wei nig liefde. (Uit „De Stem achter U".) OOST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK ZONDAG 4 APRIL 1965 Axel: 10 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Pennings. (10 uur H. Doop.) Hoek: 10 uur Ds. P. A. van der Vlugt, van Terneuzen. .2.30 uur Ds. W. J. van Meeuwen. (Bed. H. Doop.) Hontenisse: 9.30 uur Ds. E. Grams- bergen.- Hulst: 10 uur Ds. Brok. Philippine: 11 uur Ds. E, Ed. Stern. Sas van Gent 9.30 uur Ds. E. Ed. Stern. Sluiskil: 9.30 uur en 11 uur Ds. Ruis. Terneuzen: Kerk Noordstraat: 10 uur Ds. J. Scholten (H. Doop). 7 uur Ds. W. J, van Meeuwen, van Hoek. Gebouw „De Schakel": 9.30 uur Ds. J. A. Poelman. Zaamslag: 10 uur en 2.30 uur Ds. Ph. M. Becht. Othene: 2.30 uur Ds. E. Gramsber- gen, van Hontenisse. GEREF. KERK Axel: 10 uur en 15 uur Ds. J. Th. Heemskerk. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. Ver beek. Sas van Gent: 19.30 uur Ds. W. H. Gispen. (Met discussie.) Terneuzen: 10 uur en 16.30 uur Ds. W. H. Gispen. Zaamslag: 10 uur en 15 uur Ds. M. den Boer. it •k it door ERNST MEISTER 127) (Nadruk verboden) Clara boog zich naar hem over en kuste hem. „Het is maar on zin, Klaus, ik maakte maar een grapje," zei ze. „Ik ben nergens bang meer voor. Het is werkelijk belachelijk er nog een woord aan te verspillen. Nou, ik geloof dat het mijn tijd weer wordt, ik heb vandaag zo nog het een en ander te doen en jij natuurlijk ook, dus tot vanavond." Zij namen afscheid, maar 's avonds ontmoetten zij elkan der voor de bioscoop. Sevard kocht een programma, waarin Clara zich meteen verdiepte. Plotseling schrok ze. Daar stond groot de naam van Sternbach, maar in een zwarte rand. Het werd donker in de zaal en de film „De burgers van Calais" begon te draaien. Onder het lijstje met namen bevond zich ook die van Sternbach. Klaus stootte Clara aan. Zij knikte. De film begon en al wat Sternbach Sevard verteld had, werd nu werkelijkheid. „Het is werkelijk een bijzon dere film," zei Sevard langzaam toen de voorstelling afgelopen was. „Ik had toch niet gedacht dat Sternbach dit werkelijk zou kunnen. Ik hield hem altijd voor een zwetser." „Sternbach? Oh ja, een ogen blik, Klaus." Zij vouwde het programma open en las: „Terwijl de laatste scènes van de film „De burgers van Calais" werden opgenomen is de producer van dit geweldige historische filmwerk, Wolfgang Sternbach, tengevolge van een hartaanval overleden. De film wereld verloor in hem een voor aanstaande persoonlijkheid, die in staat is geweest voor de film wereld een nieuwe tijd in te lui den." „Zo, dus hij heeft, die film met zijn leven betaald," zei Klaus. Zwijgend liepen zij naast elkan der verder in de koele nacht. „Ik heb nog geen zin om naar huis te gaan, Clara," zei hij, „maar om ,de waarheid te zeggen heb ik niet veel trek meer in eten. Is dat bij jou ook het ge val?" „Nee, ik ook niet," zei ze. „Wat kunnen wij dan doen?" „Een glas wijn?", vroeg hij. En zij knikte. Samen gingen zij een klein café binnen waar de wijn goed was en de omgeving rustig. Sevard bleef zwijgen. Zij schreef zijn afgetrokkenheid toe aan het doodsbericht van Sternbach. Hij kon het altijd nog niet goed heb ben wanneer een patiënt van hem overleed. Zij wilde hem niet sto ren en dacht aan haar eigen be slommeringen, het middel F262, waarmee men zo schitterend werkte en aan de nalatenschap van Siebenöhrl. Het was nauwe lijks te begrijpen. Tot dusverre waren zij niet al te gelukkig ge weest; telkens scheen het nood lot een schaduw op hun pad te werpen, maar ciu scheen de zon voor hen beiden hoog aan de hemel. Clara voelde zich mate loos gelukkig. Waarom Klaus toch zo treurig gestemd scheen? Die filmproducer was toch geen speciale vriend van hem? „Het is allemaal vervelend, het is allemaal verschrikkelijk ver velend," hoorde zij Klaus mom pelen. Hij nam zijn glas en dronk. Stoja, Maffei, Sentobe, Sie benöhrl, Sternbach," telde hij langzaam op zijn vingers. „Valt je daarbij niets op?" Niet-begrijpend keek zij hem aan, maar dan knikte ze. „Vijf namen." „Allemaal van doden, Clara. Allemaal mensen met wie ik in dit jaar heb samengewerkt of die. ik heb ontmoet. Dood! En vier daarvan zijn door mij behan deld." Nerveus speelden zijn vingers met de steel van het wijnglas. „Klaus," fluisterde Clara, schoof haar glas opzij en legde haar hand bemoedigend op de zijne. Sevard ontweek haar blik en trok zijn hand terug. Hij had al te veel gezegd. In Clara's ogen las hij medelijden en hij wilde geen medelijden. De woorden waren hem eenvoudig ontvallen, maar was het niet zo? Vier van deze vijf mensen had hij behan deld. Aan Stoja was werkelijk niets meer te doen geweest en dan Sentobe. Sevard maakte zichzelf het verwijt dat hij deze patiënt niet eenvoudig gedwon gen had zich te laten opnemen, maar dan vroeg hij zich af, of het resultaat anders geweest zou zijn. Tenslotte was de patiënt niet gestorven toen hij door hem behandeld werd. Sevard haalde wat ruimer adem, de dood van Siebenöhrl stond in geen verband met zijn ziekte, tenminste niet direct. En wat Sternbach betreft, die man had zich eenvoudig doodgewerkt, tegen alle waar schuwingen in. Wat kon een spe cialist daaraan doen? Wat had hij zich eigenlijk te verwijten? Hij werd wat rustiger. Clara glimlachte, zij kende Klaus langzamerhand wel. Zijn periode van opwinding, van ver slagenheid en daarna van rust, omdat hij zichzelf had overtuigd dat hem geen verwijt kon tref fen. Hij greep zijn glas. „Ach, het was allemaal onzin wat ik zei, Clara," lachte hij. „Tenslotte heb ik nog patiënten genoeg over die ik werkelijk kan helpen." .(Wordt vervolgd.) GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Axel: 10 uur en 3 uur Ds. A. Kui per. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. Ohmann. Terneuzen: 10.30 en 15 uur Ds. K. D. van Dijk. Zöute Spui: 9 uute'BS. K. D. van Dijk, van Temeuzen. 14.30 uur leesdienst. n r CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 10 uur en 14.30 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE Terneuzen (Vlooswijkstr.)9.30 u., 14 u. en 18 u. leesdienst. Hoek: 9.30 uur, 14 uur en 18 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE (Syn.) (Frans Halslaan) Terneuzen: 10 uur en 3 uur lees dienst. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30 uur, 14 uur en 18 uur Ds. De Reuver. VOLLE EVANG. GEM. Fïladelf ia-kapel Terneuzen: Samenkomsten: zon dags 10 uur v.m. en donderdag! 8 uur n.m. Bidstond zondags om 8.30 uur n.m. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 u. Heiligingssamen komst: 19.30 uur Evangeliesatie- samenkomst o.l.v. It. B. E. Meuf- fels en luitenante E. M. de Graaf ROOMS KATHOLIEKE KERK Axel: 7.30 uur, 9 uur, 10.30 uui en 17.30 uur H. H. Missen. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10 uur H. H. Missen. Philippine: 7.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Sluiskil: 6.45 uur, 8.30 uur, 10.31 uur en 17 uur H. H. Missen. Terneuzen: 7 uur, 9.30 uur H. H Missen; 17.00 uur Avondmis. Triniteitskerk: 8 uur en 11 uu H. H. Missen. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK ZONDAG 4 APRIL 1965 Aardenburg: Geen dienst. Biervliet: 11 uur Ds. W. S. Even huis. 4 uur streekjeugddienst, vicaris S. C. R. van Kempen. Breskens: 10 uur Ds. L. Spaans. (H. Doop.) Cadzand: 10 uur eerw. heer A. J. Verduyn, van Honselersdük. Groede: 9.30 uur eerw. heer Be geer, van Hoofdplaat. Hoofdplaat: 11 uur eerw. heer H. J. Begeer. Nieuwvliet; 10 uur Wika W. K. de Haan. Oostburg: 9.30 uur Ds. W. C. Luu- ring. (Openb. geloofsbel.) Retranchement: 10.30 uur eerw. heer G. M. C. de Vries en Ds. W. C. Luuring Schoondijke: 10 uur Ds P. A. L. Brinkman. (H. Doop.) Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. St Anna: 11 uur Ds. C. Balk. St. Kruis: 9 uur eerw. heer G. M. C. de Vries. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Bergsma. IJzendijke: 9.30 uur Ds. W. S. Evenhuis, van Biervliet. Zuidzande: 9.30 uur mej. Da. H. B. de Neeling.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 2